Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

bowhunting
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 29, 30, 31  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2011 9:13 am    Předmět: Citovat

Já se nebál těch jelenů,já se bál že schodí ten posed na kterém jsem seděl,ono 4 m je docela vysoko. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2011 2:05 am    Předmět: Citovat

Ivan-mas pravdu ze v Evrope jsem dlouho nebyl vlastne od roku 1984 ,ale bat se jelenu je trochu pritazene za vlasy ,tady jelen vazi az 400 kg ,no oni jsou tady v N.C. ale jejich par a jsou zakazany strilet cim koliv ,podobna situace tu byla s jelenci co vlastne na zacatku 20 stoleti byly vyhubeni a dnes je jeto tu jak v Zoo v noci kdyz jedes autem vsete vidis ty oci dokonce cerny medved se sem zatoula co jejich asi 8 000 v N.C. maly druh medveda asi 150 kg a strasne plachy existoval zde i lesni bizon ale ten byl vyhuben stelne jako cestovni holub ,dnes je ochrana zvere a tak muzeme strilet luky cely rok a jasne proti puskam mame jen 10% nadeji . lukem se strili i bizoni ,ale ja neminim platit indianum nekde v Dakote co je chovaji v rezervaci na odstrel .......K tomuto mysleni vasi myslivci jeste nedospeli !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 6:18 pm    Předmět: Citovat

Jenom připomínám, že nechat si vyčinit třeba ovčí kožešinu je dražší než za kolik se dá koupit už vyčiněná. Nevím jak to dělají, že by Číňani. Jinak jak jsem psal, kdo chce tomu zprostředkuju různé nevydělané kožešiny dle sezónní nabídky za odvoz.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 4:30 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Komtur, daj tú ponuku do listu Prodej, nech majú možnosť si prečítať i ostatný .


... a ty myslíš Ogen, že toto vlákno vidíš len ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 3:42 pm    Předmět: Citovat

Komtur, daj tú ponuku do listu Prodej, nech majú možnosť si prečítať i ostatný .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 3:39 pm    Předmět: Citovat

No to je ponuka, daj SZ .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 4:42 pm    Předmět: Citovat

No kdyby měl někdo zájem o nevydělané kůže, o čem v dnešní době dost pochybuju, tak ovce, králíci, kozy a krávy jsou u nás ve vesnici k mání.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 2:58 pm    Předmět: Citovat

Komtur napsal:
Kozama potáhnu bubny a zbytek klidně daruju. Nedávno jsme měli k darování kůži z býka skotského náhorního, byla jak z bizona. Problém je, že vyčinění přijde hrozně draho a dělat si to sám je šílená pakárna.

Občas sem hoď nejakú ponuku, nech sa ten obchod tu tiež hýbe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 2:27 am    Předmět: Citovat

Kdyz Fred Eichler jel lovit ledniho medveda atd a objevil se tam v tom nejlepsim obleceni co treba Cabelas poskytuje eskymaci se nad tim zhrozili at to svlece jinak tam u nich zmrzne jako nic a obleceni bylo cele z kuzi zvirat ,nektera zvirata Fred strilel lukem za -40 stupnu Celcia ,liska polarni a pizmon lehce odolava teplotam -60 stupnu celsia .

Na zabijeni si porid asi 20 cm tezky reznivky nuz ptakum se urezavaji hlavy ,kralici se zabiji ranou do vazy a jako mladik jsem je zabijel rukou ale pozdeji jsem mel klacek pekne tezky ,kozy zase nuz co je pekne veliky a ostry a podrezava se ji krk tam kde ma tepnu a ne jenom kde ma trubici na dychani zde kdyz farmari zabiji treba kravu tak ji strili Winchestruvkou do cela a jak dobytek padne okamzite se na nej vrhnou nozem a preriznou mu tepnu, je proste zasada, aby se domaci zvire netrapilo ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 2:03 am    Předmět: Citovat

Z kraliku vycinime kuze a stejne jako z kozy a pouzijeme na nejakou vlozku do kabatu a neni nad kuzi ja si vzpominam ze v pakarne jsem mel kozich z berana a vsechno na sobe ,ale ten kozich nas delal odolnej jako zvire a jasne ja jsem vzdy pospaval a bylo -20 stupnu celsia a pouze mi trochu tahlo na nohy, kdybych mel kalhoty z berana jsem odolny jako divoke prase . Kdyz nam zelena paka rekla ze musime spat na snehu tak jak jsme byli vypraveni jsme se napaskovali do maskovaci site vedle auta a bylo nam docela teplo ,pouze to melo nevyhodu ,ze v noci pres nas prebehlo stado divokych prasat a kazdy se probouzel zmlacen ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 7:34 pm    Předmět: Citovat

Kozama potáhnu bubny a zbytek klidně daruju. Nedávno jsme měli k darování kůži z býka skotského náhorního, byla jak z bizona. Problém je, že vyčinění přijde hrozně draho a dělat si to sám je šílená pakárna.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 1:28 pm    Předmět: Citovat

Komtur napsal:
... jsme se rozhodli pořídit si králíky a kozy, tak mě ta nepříjemná činnost nemine. Považuju pak za povinnost chovat se k domácím zvířatům, než přijde jejich čas, s úctou a udělat jim život příjemným.

Doporučujem chovať i moriaky(krůty).
Čo budeš robiť s kožami po králikoch a kozách Wink ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 11:33 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:

Mna vytrenoval dedo, mimochodom polovnik.

Co si das na obed ?

A ja kralika.

Dedo, no tak podme.

Prinutil ma kralika zabit, potom mi ho pritlkol na vrata od stodoly, dal mi do ruky nozik ....

A este mi za prdelou kecal ze to robim blbo a tu kozku nepreda, hihi

Mal som 10 rokov. Dodnes som masozravec.

San



a to akoze keby si povedal ze si das hovadzie tak ta necha zabit kravu??? vychova trosku pritiahnuta za vlasy:-)))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 10:16 am    Předmět: Citovat

Moje řeč Komtur a San!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 9:26 am    Předmět: Citovat

Bohužel jsem masožravec a při tom hrozně nerad zabíjím, ale musím jen souhlasit. Už jsme to tady kdysi probírali. Kdo nedokáže zabít měl by být vegetarián. Bohužel jsme se rozhodli pořídit si králíky a kozy, tak mě ta nepříjemná činnost nemine. Považuju pak za povinnost chovat se k domácím zvířatům, než přijde jejich čas, s úctou a udělat jim život příjemným.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 12:20 am    Předmět: Citovat

http://www.novinky.cz/domaci/227488-v-prazske-troji-radi-divoka-prasata.html?ref=boxE


Jednou se o tom zminoval i Kejval a od te doby situace se stala jeste horsi ,pral bych si mit takovou situaci .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 11:55 pm    Předmět: Citovat

Tak zase mame jednu lokalni katastrofu a docetl jsem se jak pry pohresuji 88 000 lidi a tak zraloci se zase naji a tak se trochu rozmnozi a v Pacifiku bude zraloku vice nez dost a tak pristi rok asi nekdo pujde na zraloky .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 3:12 am    Předmět: Citovat

Vyrostci ci lidi co nevi o bowhunting vubec nic ,klokan byl strelen tercovym hrotem a tak vyrostci zasluhuji pokutu . Je treba pouzivat hroty co maji ostre hrany a zpusobuji znacne krvaceni ze zvire umira na nizky tlak za 6 vterin, ci se vlastne udusi na sve krvi .
Ktery myslivec vymyslel to slovo krutost ,vi nekdo jak divoke zvire v prirode umira? Jedina krutost pro zvirata je jed a chytit je do zelez a to ukousne vlastni nohu ve snaze se dostat z pasti,tak se zeptejte myslivcu jestli to maji dovoleno ....
Ja mala zvirata chytam do sklopce a zustanou zive a neporusene ....ten posledni coon byl v kleci asi 6 hodin a pekne navztekanej ,tak jsme meli tezkosti jej vypustit, no pelasil, az se za nim kourilo ....
Mne se libi to vysvetlovani od SanDura a ja mohu jen dodat ze kazdy ten alibista by mel navstivit jatka ....
Ja jsem zabijeni domacich zvirat povazoval za normalni praci ,jako sbirani brambor a jasne jsem to nenavidel o obchodech nic nebylo a tak jsme se museli spolehat na vlastni sily a tak kazdou sobotu a nedeli bylo nejake to maso ,slepice ,kralici , veprove atd . no a ja jsem musel zabijet vse co bylo k dispozici tak byl ukol kazdy tyden s mym brachou a hazeli jsme si korunou kdo pujde zabit kralika ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 1:23 am    Předmět: Citovat

Ja by som to povedal asi takto, v poslednom rocniku povinnej skolskej dochadzky by som nariadil povinnu exkurziu na bitunok.

Potom by sa kazdy mohol rozhodnut ci bude masozravec alebo vegetarian.

A to tym lukom zviera umrie este dost humanne (ked sato da povedat o zvieratach) ked to porovnas s bitunkom.

Zranie masa a odmietanie lovu a zabijania je len alibisticky prenos zodpovednosti na ineho cloveka.

Mna vytrenoval dedo, mimochodom polovnik.

Co si das na obed ?

A ja kralika.

Dedo, no tak podme.

Prinutil ma kralika zabit, potom mi ho pritlkol na vrata od stodoly, dal mi do ruky nozik ....

A este mi za prdelou kecal ze to robim blbo a tu kozku nepreda, hihi

Mal som 10 rokov. Dodnes som masozravec.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 1:04 am    Předmět: Citovat

Laughing ale no tak. Stačilo by ti pár dní bez Tesca a trochu hladu Laughing Ono tie kuracie prsíčka nerastú v Tescu z mašiniek - teda ak nerátáš tie čo kuriatkam hlavičky trhajú ...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 12:57 am    Předmět: Citovat

Fuj to je nechutne....ja by som na zive zviera nedokazal vystrelit.
_________________
Archery is meant to be simple, not easy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 12:55 am    Předmět: Citovat

Aj v takomto stave si klokan doskákal do stanice prvej pomoci...



_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 4:25 am    Předmět: Citovat

Stare video a je to zde nekolikrat ,video stare asi 3-4 roky ......
Oblibene lukostrelci z Ceska a jeho myslivci co vsichni jsou absolutne proti bowhunting a neco melou stale u krutosti i kdyz dobre zasazene zvire umira za 6 vterin a ten kdo neni jisty si obycejnym lukem muze pouzit kladkovy luk.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
IGOR
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 12:58 am    Předmět: Pan lovec Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=ASLjChTJFMc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 7:46 pm    Předmět: Citovat

http://www.bowtube.com/



Tady je toho hodne a tak si to proklikejte.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 6:37 pm    Předmět: Citovat

cely som happy,nasiel som tu kusok archery club,co maju svoj kus lesa plneho 3D tercov (1Cool.Hned po dovolenke bezim tam sa zaregistrovat a je to a este sa tam da spravit nejaky preukaz IFAF,to ani neviem co je za organizaciu hehe.Ale nech urobim za 10 euro coby ne Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 4:59 pm    Předmět: Citovat

tak toto je sila,tiez myslim ze nieco citia,neni normalny taky pocet pokope.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 4:46 am    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=G5i0wsP4HjU&feature=related

Jak se meni magneticky severni pol a mame divoke pocasi ,100 000 zraloku bylo zpozorovano asi 100 m od plazi Floridy . Zraloci o delce 1-3 metry a byl to konvoj asi 20 mil dlouhy a pry hledali potravu ,ze by ti zraloci neco citili ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 12:58 am    Předmět: Citovat

akurat dnes som bol na odlove trofejoveho muflona,jednou ranou zasiahnutý tesne pred lopatkou, po zasahu len 20 metrou stihol odist pred skonanim,zasah pluc s pretatim hrtana a poškodenim stavca.



Popis slovenskeho lukostrelce jak dostal muflona v obore ,vsem odpurcum lukostrelcum a myslivcum .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 4:42 am    Předmět: Citovat

V lete mi mlady kloucek asi 26 let prinesl recurve ,stary Browing co mel krive ramena jestli s tim nemohu neco udelat ,tak jsem srovnal ramena o udelal novou tetivu ,luk byl stary 45 let a stale strili ,muze strilet leta a muze se najednou zlomit ,kdo vi !! Luk ma tah 55 liber a jeho otec co je naruzivy lukostrelec s nim zasstrelil asi 2 roky stareho White tail asi 130 liber z" blind " tak za jelenec prisel asi na 15 metru a trochu se pohnul pri vystrelu a pak jej trefil do krku a sip jim proletel jako maslem a skoncil na druhe strane nekde v krovi sel jenom 30 metru, nez vykrvacel ,tedy asi 3 vteriny nez ztratil 40% krve .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 29, 30, 31  Další
Strana 13 z 31

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.