Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

6. MČR v lovecké a bojové lukostřelbě
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 12:25 pm    Předmět: Citovat

Akce SEBU jsem se zúčastnil poprvé, tak přidám rovněž pár postřehů:

Skladba disciplín
pestrá, zajímavá, na jednodenní střílení "tak akorád" (na dvojdenní zcela nedostatečná a zbytečně zatěžující účastníky časově i finančně (nutné další přenocování v místě); ovšem byl jsem jen 1 den.
Mimořádně zajímavé disciplíny: pohyblivý jezdec, rukojmí, lávka, vlajka, balónky.
Disciplíny - spíše odpudivé: 2D lovecká stezka (holt je dnes běžné 3D, tohle pořádám i sám pro přátele na chalupě), králíčci (kategorie "2sec po dopadu je velmi neurčitá ... někdo střílel do již naprosto stabilizovaných terčů s velkou prodlevou, někdo do ještě se pohybujících... )
U dálkových disciplín nesmyslný a celkově odpuzující časový limit.

Změna celkového systému soutěže na poslední chvíli
Soutěž byla avizována jako individuální, s tím, že registrace je možná do 10:00.
Dorazil jsem v půl desáté a všichni již stříleli - rozdělení do skupinek!
Nakonec to nijak nevadilo, ale přesto ... toho je prostě třeba se vyvarovat.

Místo, organizace etc.:
Všeobecně řečeno pokládám zvolené místo za nevhodné, ale vzhledem k přiznanému neúspěchu s vyjednáváním s hrady to chápu jako nouzovku. Pak je to samozřejmě schůdné řešení, byť prostřední moderních sportovišť a hluk, občas i zrakový vjem projíždějících aut celkovou atmosféru spolehlivě podřízne vždy.
Kvočny byly prostě takové, jaká je členská základna SEBU ... já jsem nezaznamenal nějaký zásadnější problém. Na druhou stranu, pozval jsem na akci přítele se dvěma syny, který byl jedinkrát na 3D a jinak nikde. Když si představím, že bych přijel jako nováček, odvážel bych si dojem, že tradiční lukostřelba je zábava pro pubertální mládež střílející 20lb luky. Prostě jsem z akcí zvyklý, že kvočna je zralá osobnost, v lukostřelecké komunitě známá a mající autoritu i zkušenosti (namátkou jsem byl ve skupince, kde kvočnovali Ajuta, Lucínek, David Jindáček alias president PVIQ60, Legolas nebo třeba Pepa Jelínek). Takže je to pak i zážitek s takovým člověkem strávit den, byť by se třeba složení skupinky úplně nevyvedlo. Na akci s názvem mistrovství by zkrátka měly být odpovídající osobnosti, jinak vzniká dojem okresního přeboru dorostenců. To nic ve zlém, tak to prostě je.

Bezpečnost a vůbec postavení disciplín
NEJSLABŠÍ BOD CELÉHO PODNIKU - jistě souvisí s "nouzovým" umístěním uprostřed relativně rušného města, ale přesto:
1. Pokud už organizátor přistoupil k pořádání takové akce v městském parku a na sportovištích, bezpodmínečně měl prostor uzavřít jen pro střelce. Pobíhající psi a polosvéprávná individua, větrající si hlavu po sobotní pařbě na kolech či hůře kolečkových bruslích, to je prostě bezpečnostní Armagedon. Rolling Eyes

2. Disciplíny z důvodu stísněnosti postaveny těsně před betonovými zdmi ... zjevně v očekávání slabých luků. Jenom v naší skupince se několikrát stalo, že šíp šel do zdi i za standardního luku +/- 45 lbs, žádné silné luky jsem na závodech ani neviděl. Co by asi udělaly luky 60-75 lbs, které také běžně vídáme, si ani netroufám domyslet. Se svým 47 lb lukem jsem jednou minul polštář a okamžitě prostřelil zástěnu u jezdce a šíp našel 10 m za. Samozřejmě změnil směr ... kdybych měl 60tku a víc, mohli se vlevo čekající na disciplíně "rukojmí" docela pobavit.

3. Za mimořádné bezpečnostní fiasko považuji střelbu z lávky. Chudák pořadatelka neustále okřikovala střelce s historickou technikou nátahu, jenž samozřejmě zakládal a začínal nátah nahoře. Přitom v takové disciplíně pořadatel automaticky musí počítat s tím, že někdo náhle ztratí rovnováhu a pošle to naprosto nekontrolovatelně bůh ví kam. To se prostě nedá vyloučit a je to mnohem pravděpodobnější, než výstřel uprostřed nátahu.
Specielně tahle disciplína byla podle mne umístěna katastrofálně špatně. Rovněž rychlostřelba, kde se v záchvatu kulometné palby občas vidí věci nevídané by neměla být namířena nad rušnou komunikaci.
NIC VE ZLÉM VŮČI POŘADATELŮM, ALE JEDNO PROSTŘELENÉ AUTO, NEJLÉPE VČETNĚ DÍTĚTE NA SEDAČCE VZADU, A CELÁ TRADIČNÍ LUKOSTŘELBA V TÉ POHODOVÉ PODOBĚ, JAK JI ZNÁME DNES, V ČR NAVŽDY KONČÍ.

Domnívám se, že pokud už pořadatel jednou hnal účastníky na větrnou pláň, měl tam postavit VŠECHNY DÁLKOVÉ DISCIPLÍNY (70m, 40m, pro jistotu lávku) a uspořené místo využít pro bezpečné postavení dalších v areálu.

CELKOVĚ za mou osobu průměrná akce, jakých je za sezónu dnes velké množství. I to není snadné při dnešním vysokém standardu turnajů uspořádat a pořadatelům patří dík a uznání. Akce vybočovala jak několika nezvykle pojatými disciplínami, tak zmíněnou lehkovážností ve vztahu k destruktivním schopnostem tradičních luků. Název mistrovství samozřejmě zcela neadekvátní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 12:19 pm    Předmět: Výsledky Citovat

Bohužel nejsme tak "internetově" zdatní, takže výsledky budou zveřejněny během pondělí, jakmile na to náš admin najde čas.

Pokud máte někdo špatně zapsaný výsledek, omlouvám se. V tom dešti se jich mnoho rozpilo.
Doufala jsem, že své reklamace na výsledky uplatníte ještě v neděli před vyhlášením, kdy jste si je mohli zkontrolovat vyvěšené od ránních hodin na nástěnce. Od reklamace výsledků měli sloužit i kartičky do kterých jste si mohli výsledky zapisovat.

Jinak, přiznávám, že závod měl i své chyby, ale za všechny mohu říci, že jsou velice potěšeni, že se Vám naše "novinky" v disciplínách líbili.
Děkuje, všem soutěžícím, kteří statečně soutěžíli až do konce i přes nepřízeň počasí.
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 10:55 am    Předmět: Citovat

Pěkný den,
předně bych chtěl poděkovat organizátorům za uspořádání, protože s realizací každé takové akce je vždy spojeno velké množství práce jednotlivců a akce SEBU byla připravena pečlivě.

Co se mi líbilo:
    Soutěž byla pestrá, skladba disciplín zajímavá

    Nadchly mne balónky (bohužel mimosoutěžní), před soutěží jsem si je dle propozic představoval úplně jinak, tahle konstrukce byla super Smile

    Střelbu z lávky jsem si mylně spojoval s lanovým centrem a s tím, že tam polezeme někde po výškách. Takže na první pohled trochu zklamání, ale po vyzkoušení to bylo prima, disciplína se mi líbila moc

    Pohyblivý jezdec byl také pěkný, i když pro mne výsledek spíše frustrující Smile Ale to téhle disciplíně neubírá na přitažlivosti, naopak je to výzva ke zlepšováníSmile

    Střelba ku vlajce a k linii do tradiční lukostřelby patří a jsem rád, že byla takováhle "dálkovka" zařazena i sem. Kdyby byl ten clout postaven v místě té vyšlapané cesty (tzn. prohození cloutu a balonků) nebo kdyby se za v prostoru dopadu a +-20m kolem někdo před soutěží projel se sekačkou, tak to nemělo chybu, takhle mohlo zdržovat dohledávání šípů, zejména u střelců se silnějšími luky, kteří i na 100m ještě střílí celkem napřímo

    Potěšilo mne i to, že byla zachována kategorie PL, ačkoli se nás sešlo jen 5


Co se mi líbilo méně:
    Počasí Smile Ale je jasné, že s tím pořadatel nic neudělá Smile

    "nahazovaní králíci" se mi nelíbí, protože nejsou objektivní disciplínou. Jednak každý "patron" nahazoval jinak a jednotliví střelci tak měli dost odlišné podmínky pro střelbu (to vyplynulo i z diskuse s ostatními účastníky, kdy jsem na tuhle skutečnost zaregistroval hned několik postesknutí) a kromě toho (i kdyby to nahazovali všichni +- stejně), tak dopadají jednou vodorovně, jindy svisle a každý tedy střílí svým způsobem jinak "postavenou" disciplínu. Může to být zajímavé zpestření tréninku, ale soudím, že na akci s podtitulem "Mistrovství ČR" to nepatří

    Časové limity naprosto u všeho včetně cloutu či střelby k linii. Časové limity nebyly jen tam, kde se ten terč hýbal sám. Řadu disciplín to podle mne neudělalo "zajímavější", ale spíše to střelce otravovalo. Sice úplně nesouhlasím s Mýšovým tvrzením, že stopky k lukostřelbě nepatří, ale čeho je moc …

    Bastien byl zklamaný, že nemohl střílet na figuru. Zatímco u cloutu byl na vzdálenosti, na jakou vůbec nedostřelil, tak figura na nějakých 20m by mohla být i v dětské soutěží zajímavá disciplína. Jinak u dětí jsou ty časové limity nejen zbytečné, ale vysloveně škodlivé - ty děti se nejdříve musí naučit střílet a až potom se mohou snažit, aby to bylo třeba i rychle.

    Dvoudennost takto pojaté soutěže. Při počtu lidí a disciplín to bylo na to stihnout odstřílet bez velkých problémů nejvýše do pěti odpoledne prvého dne, během vyhodnocování si střihnout kombat a večer jet domů. Vyhlášení až druhý den, kde už chyběla půlka účastníků včetně mnohých výherců, mi přišlo takové divné …


Co se mi vysloveně nelíbilo a kazilo celý dojem ze soutěže:
    Jednoznačně nezkušenost a přístup "patronů". Zde to samozřejmě nemohu paušalizovat, ani v naší skupince to nebylo stejné - jeden z dvojice byl pohodový a usměvavý, druhý vysloveně prudič, kterému zjevně chyběly jakékoli zkušenosti z libovolné neSEBU soutěže a neochotný akceptovat cokoli, co nebylo "nařízeno shora". Přitom stačilo tak málo - přijmou skutečnost, že na soutěži jsou dospělí, svéprávní lukostřelci, mající ve většině případů zkušeností řádově více než "přemoudřelý patron", který se nikdy žádné jiné soutěže nezúčastnil a že jsou zažité a ověřené "best practices", které všichni bereme jako samozřejmost (jako třeba že na lovecké všichni odstřílí a pak se jdou posbírat šípy a spočítat body, šíp v dělící čáře se vždy bere jako vyšší bodová hodnota apod) a jejich důrazné odmítání je pro nás jen těžko pochopitelné. Celá soutěž se tak zbytečně protahovala. Jak jsem zaregistroval, tak některé další skupiny měly v komunikaci s patronem podobné problémy … přitom třeba paní rozhodčí u lávky byla milá, usměvavá, ochotná, příjemná … prostě je to o lidech a jejich přístupu.


Možná jsem na něco zapomněl, ale snažil jsem se co nejobjektivněji shrnout své vlastní dojmy a zážitky a v diskusích s ostatními jsem pochytil velmi podobný náhled na věc. Je škoda, že takhle pěkná soutěž může v mnohém utrpět právě tím, že je velká část pořadatelů izolována ve svém mikroprostředí bez kontaktu s okolním lukostřeleckým světem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 11:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, balónky super. když jsme ráno jeli kolem letiště, tak jsme viděli skupinu která právě vztyčovala jakousi konstrukci. Tipoval jsem spíš, že to bude nějaké zařízení radioamatérů nebo leteckých modelářů.
Později při střelbě jsem si všiml důsledného označení všech lanek. Dobře vymyšlené co se týká bezpečnosti při pohybu v okolí konstrukce.
A střelba na balónky - zážitek který dokonce překonal mé nadšení z úžasného ronovského ptáka. Možná to bylo trochu i světlem, při zatažené obloze se lépe sleduje šíp letící proti obloze. Na ptákovi to bývalo do jasné oblohy. Doporučil bych převzít disciplínu "balónky SEBU" nebo "balónky z letiště" i na jiné střelecké akce. A u všech podobných disciplín umožnit střelbu po slunci, pokud to podmínky dovolí.

Visutá lávka - taky moc fajn.

A prosba - pokud nějaký šikula našel na lovecké disciplíně dřevěné šípy s modrobílým opeřením zajištěným nití, s mosaznými hroty a žlutozelenými končíky, tak se k nim hlásím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mlčoch
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 251
Bydliště: Tachov

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 10:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem , díky za parádní rychlý střílení, byla sranda byl andrenalin který ještě zvýšil soustavný déšť na rychlostřelbě , ústupovce, pepy a na lávce .Byl jsem na takové akci poprvé a mě se to líbilo.
Nevíte kde se najdou výsledky(nebo že by to nestihli v časovém limitu) nemohli jsme zůstat do neděle, díky

Mlčoch
_________________
střílím jedině "na pohodu"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 9:35 pm    Předmět: Citovat

Dik, moc hezkej zavod a prima discipliny.

Strileni z lavky u zemme bylo proste super, jine poketi rychlostrelby i hopsacjici kralici byli peknym osvezenim.

Balonky na letisti nakonec nebyli bodovane, ale dostal jsem hned dva a vtom vetru to byl veru peknej adrenalin.

Bohuzel casove limity ne vzdy podporovaly bezpecnost a odpovidajicimu umisteni prekazek, strilelo se na stadionu primo v meste, na ustupovce mne chyla zastena sip tak nestasne ze preletl zitku a skoncil na celkem frekventovane silnici, pote jsem na nejake pospichani radejl zapomnel.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerry
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 8:54 pm    Předmět: Citovat

Je pravda ,že časem limitované disciplíny ,byly docela přísné , ale mě se to líbilo. Bylo to něco uplně jiného , čas eliminoval všechny mířenkáře a musel jsi hodně zhodnotit svoje schopnosti ,jestli střílet rychle a mimo ,nebo zpomalit a trefit se s tím že nestihneš vystřelit všechny šípy , organizace zase vázla ,balónků je škoda, skvělá myšlenka a já jsem si jí užil, než jí zrušili ,sice jsme asi hodinu a půl čekali a promrzli jsme a nebýt Králíka a jejího bryskního příjezdu s oblečením ,tak nevím ,asi bych to zbalil a jel domu, ale na čas v disciplínách si nestěžuju ,všichni měli stejné podmínky ,je to jenom jinak než jsme zvyklí. Měli jsme skvělou partu a moc jsme se nasmáli ,Orlovi hlášky ,mě dostávali do kolen.díky .
_________________
Zkušenost nedělá výjímky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
koba
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 177
Bydliště: někde ...

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 7:11 pm    Předmět: Citovat

Tak jsme si hodně rychle zastříleli. Smile
Jednotlivé disciplíny měly pěknou myšlenku, jen mnohdy určený časový limit nedovoloval plně vychutnávat požitek ze střelby.

Pro organizátory: při podrobnějším zkoumání jsme zjistili chybně přepsané výsledky u Luny, visutá lávka. Nastřílela 26 bodů, rozhodčí na místě si to správně poznamenal do svého papíru, ale na celkové výsledkové listině měla zaznamenáno 96Ká (odpovídá 24 bodům), dále u střelby ku vlajce měla na celkovém přehledu zapsáno 4Ká, i když nastřílela 4 body, což by mělo být 8Ká. Nechceme reklamovat výsledky, spíše Vás informovat o tom, že se Vám tam někam vloudilo pár chybiček.

Snad si tento turnaj najde své příznivce i v příštím roce. Twisted Evil
_________________
"Moudrá slova jsou jak letící šíp na tvoji hlavu. Co uděláš? Sehneš se!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 6:59 pm    Předmět: Citovat

pár fotek z MČR, v sobotu byla děsná zima a moc se fotit nechtělo, tak jen pár disciplín a kombat z neděle:

http://sysel-knouri.rajce.idnes.cz/2011-8-27_Lukostrelba_SEBU_-_MCR_v_Lovecke_a_bojove_lukostrelbe

Jinak za mě pěkný závod, líbily se mi všechny disciplíny vyjma vlajky a 70ky, ale o dálkových discplínách už se toho napsalo.

Rádi jsme si vyzkoušeli jiný přístup a neznámé disciplíny - nahazovaní králíci nás v propozicích děsili a na živo byli super! Také stojí za vyzdvihnutí, že závod svou skladbou nijak nehendikepoval slabší luky, což ocenily zejména ženy (a na výsledích to bylo znát) a u všech stanovišť byly mety pro děti (případně je nestřílely vůbec.

Díky všem organizátorům Smile

Sysel a Renka
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 24, 2011 10:11 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Je někde na webu dostupný seznam přihlášených střelců?


Omlouváme se,
ale letos nejsme schopni dát sezanm k dispozici. V dalším ročníku se budu snažit to realizovat.

Leontýna
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 11:08 pm    Předmět: Citovat

nakukol som len náhodou, a vôbec netuším o akom "behani" s lukom je reč, ale Šane - lukostrelci behali. V ázijských zemiach ,kde sa zachovala lukostrelecká tradícia napr. Japonci a Kórejci majú v rámci starého bojového tréningu zaradený aj krátky , ale relatívne rýchly beh so streľbou v neveľkej vzdialenosti od terča. V zápätí beh od terča s treľba v behu z otočky (podobne , ako na koni)
Je preavdepodobné , že boli strelci používaný aj ako "mobylné ostreľovacie" jednotky. Nie len ako delostrelectvo... to len ako piloška Razz
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 12:56 pm    Předmět: Citovat

Je někde na webu dostupný seznam přihlášených střelců?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2011 10:08 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Koukám, že zmizela střelba obloukem. To je docela pozitivní zjištění. Že bychom si s Bastíkem přeci jenom přišli zastřílet, když už to máme "za humny"?


Velice rádi Vás uvidíme Very Happy
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 11:25 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že zmizela střelba obloukem. To je docela pozitivní zjištění. Že bychom si s Bastíkem přeci jenom přišli zastřílet, když už to máme "za humny"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 10:40 am    Předmět: Popis disciplín Citovat

Na našem webu www.sebu.cz jsou k dispozici aktuální propozice s podrobným popisem disciplín.

Od 22. 7. do 7. 8. 2011 jsme na lukostřeleckém táboře v Nezabudicích.
V této době nemůžeme pružně reagovat na Vaše podněty a přihlášky do soutěže. Mějte prosím pochopení a přihlašte se ještě v tomto týdnu.
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 01, 2011 7:56 pm    Předmět: Citovat

Boze, turnaju je plna prdel, kdo chce at tam jede, komu se nelibi at tam nejezdi.

Ja si klidne pristi mesic usporadam mistrovstvi CR v prdeni.

Zij a nech zit. Boze. SEBU je z hlediska lukostrelby opravdu marginalni. Pred peti lety by jste vsichni slintali ze je aspon nejaky turnaj.

Holt kdyz si to chteji nazyvat Mistrovstvi je to uplne v poradku.
To ze je to upadaji tradice je vec druha.

Ja se nezucastnim uz jen pro to ze mi skladba disciplin nevyhovuje a svoje sipy mam rad. A lukostrelec nikdy nebehal.

Ale proc se proboha do toho obouvate. Proste je to turnaj, komu se libi prijede. Kdyz to budou delat dobre budou mit plno.
Kdyz to budou delat spatne tak si budou soutezit mezi sebou.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá červenec 01, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

Proti tomu ovšem může být vznesena námitka, že hwarangy, grozery, čikalany a reflexní luky obecně jsou luky jezdecké, tudíž nemají na speciální střelivo nárok. Snad nebude vznesena.

??? FluFlu s nizsim perim se pouzivaly i jezdci na urcovani vetru, FluFlu sip je ve vetru viditelnejc unasen a takm muzes lepe odhadnou jeho sily.

Pouzivame luky do 35Lb

Znam nejmin tucet lukostelcu co se vratily ke ~35Lb-40Lb od silnejsich luku, ono to uz od urciteho grifu neni jen o sile luku, viz treba stelba do vody.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 01, 2011 11:07 am    Předmět: Citovat

Na vaše další podněty budu moct reagovat až po naší dovolené...
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá červenec 01, 2011 11:07 am    Předmět: Citovat

Leontyna napsal:
Takový lukostřelec je mistr, protože má v srdci úctu a pochopení a nemusí se umístit na předních příčkách v hodnocení. Lukostřelecké umění ještě mistra neudělá.


a toto je veru pekne povedane:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 01, 2011 10:56 am    Předmět: Citovat

S.E.B.U. se zabývá instinktivní lukostřelbou už od roku 1993. Inspiraci čerpá z historie a snaží se ji přizpůsobit dnešním podmínkám, což není vždy jednoduché především s ohledem na bezpečností Od roku 1997 pořádá různé lukostřelecké soutěže. V těchto dobách bylo v České republice je málo společností zabývajících se lukostřelbou a pár lukostřelců, kteří si stříleli „jen tak“. Lukostřeleckých soutěží bylo asi tolik, že byste je mohli spočítat na prstech jedné ruky.
S rostoucím zájmem o lukostřelbu spolek v roce 2004 uspořádal první Mistrovství ČR v bojové a lovecké lukostřelbě. V té době to byla největší soutěž svého druhu u nás a získala si velký ohlas, proto mistrovství. Nebylo tolik soutěží a možností, aby se mohli kvalifikovat ti nejlepší a na závěr zápolit jen mezi sebou.

Dnešní masový rozvoj lukostřelby dává možnosti více lidem a organizacím. Každý druhý lukostřelec si myslí, že jeho lukostřelecké názory jsou kvalitní a podložené a dává je na odiv veřejnosti na moderních informačních technologiích.
Hranice a možnosti se posouvají, a proto se může zdát, že Mistrovství v bojové a lovecké lukostřelbě pořádané Spolkem Evropských Bojových Umění ztrácí svůj lesk a podstatu. Pro nás je to tradice, záležitost srdce a mysli.

Každý muže mít na disciplíny svůj názor, ale podstatné je snažit se pochopit jak to vidí druzí a vyzkoušet to. Potom si můžete v klidu a soukromí podiskutovat s tvůrce dané disciplíny. Téma disciplín je velice choulostivé, a proto bude na naší soutěži možnost si osobně pohovořit přímo s tvůrci.

Hledáme lukostřelce, kteří si budou vážit naší práce, zastřílí si zajímavé disciplíny, budou mít radost ze střelby jako takové (ať je zima nebo slunce) a domů bude odjíždět s dobrým pocitem a novými zážitky. Takový lukostřelec je mistr, protože má v srdci úctu a pochopení a nemusí se umístit na předních příčkách v hodnocení. Lukostřelecké umění ještě mistra neudělá.

Proto mistrovství….
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červenec 01, 2011 2:07 am    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: čt červen 30, 2011 10:20 pm    Předmět: Citovat

ještě k disciplíně "střelba za hradby"
Možná při určitých úpravách by to mohla být zajímavá disciplína. Pokud vychází z určité legendy, obléhání, ostřelování posádky za hradbami, podpora útoku vlastní pěchoty. V takovém případě by měli střelci mít možnost zaujmout stanoviště ve vzdálenosti kterou si zvolí, případně jak jim dovolí okolní terén. Takže navrhuji možnost jít dál od hradby, třeba na 100, 150m, pokud to podmínky v místě pořádání dovolí. A zároveň možnost pohybu střelce, blíž k hradbě nebo dál od hradby, podle výsledků prvních výstřelů.
Dále k legendě - Pokud hrozí nebo probíhá útok, budou obránci soustředěni po obvodu hradeb. Ideálně by taková disciplína umožňovala střelbu podél jedné strany hradby, pokud by se jednalo o hradiště se čtvercovým nebo obdélníkovým půdorysem. Tedy boční střelbu do obranné linie. Obvyklejší bude hradiště s oválným nebo kruhovým půdorysem. Nezbývá tedy jiná možnost, než se pokusit zasáhnout obránce na čelní straně proti střelci, nebo obránce na odvrácené straně. Potom by to znamenalo dvě zásahové zóny. Obránci samozřejmě nesedí u hradeb celou dobu kdy trvá obléhání, kromě hlídek obsazují hradby až před útokem. Proto jakýkoli zásah mimo hradby znamená ohrožení vlastní pěchoty, nebo minimálně snížení její morálky. Proto je nutná vysoká penalizace všech zásahů mimo hradby.
Nebo jiné řešení - jedná se o dobývání, tedy o plánovanou vojenskou akci. Nejde o lovce s jedním tuctem šípů, ale o lučištníky s výzbrojí a výstrojí vezenou na vozech, vyzbrojené různými druhy šípů. (pokud se nejedná o Kumány nebo o Tatary) Potom by bylo možné použití šípů vhodných pro takovou střelbu, nabízí se - někteří již vědí - nabízí se fluflu.
Proti tomu ovšem může být vznesena námitka, že hwarangy, grozery, čikalany a reflexní luky obecně jsou luky jezdecké, tudíž nemají na speciální střelivo nárok. Snad nebude vznesena.

V každém případě se u této disciplíny přimlouvám za zvýšenou opatrnost, družstvo (v tomto případě oddíl, vataha apod.) čekající na uvolnění disciplíny neuvidí za hradbu na své soupeře kteří již odstříleli a sbírají šípy, hodnotí zásahy, . . .
Proto by zde měl být zodpovědný vedoucí střelby, který z bezpečného místa uvidí do prostoru za hradbou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: čt červen 30, 2011 12:29 am    Předmět: Citovat

Leontyna napsal:
Ve spolku střílíme luky do 35 liber.


at se na mne nikdo nezlobí ale spolek kde střílí luky do 35lb by měl opatrněji používat slova jako lovecká a bojová lukostřelba -vlastní "mistrovství republiky " bych chápal spíše jako peknou recesi, zábavu , posezení se stejně naladěnými přáteli -bojovníky a lovci -předpokládám že v dobovém oblečení a s blunty na šípech aby nedošlo ke zranění .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

on si každý turnaj své příznivce najde a je fajn, že je někdo dělá . Jakákoli lukostřelba je dobrá pro popularizaci lukostřelby.

Mě spíš zaujalo že závod, který nenavazuje na žádný předchozí seriál závodů, jak jsem to pochopil tak je vyvrcholením dlouhodobé klubové činnosti a zcela očividně se svým pojetím, logistickým zajištěním a skladbou disciplín obrací spíše na příležitostné střelce nazývá Mistrovstvím republiky.

Je to legrace? Nebo je zde možno získat mezinárodně uznávaný titul, tak, jak je zvykem na jiných mistrovstvích v lukostřelbě?
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2011 1:03 pm    Předmět: Citovat

Je to opravdu nebezpečné, z luku s výkonem podobným tomu co má Sysel se šíp dostane i přes 150 m vysoko. Z vlastní zkušenosti vím, (když jsem ještě neměl občanku a hrál jsem si s 30lbs lukem na kterém jsem měl silonovou šňůru), že už pár desítek metrů nad zemí panují úplně jiné povětrnostní podmínky, než na povrchu a šíp vystřelený cca kolmo vzhůru byl unesen větrem třeba i 30 metrů od očekávaného místa dopadu.
Jsem přesvědčen, že pokud by na této disciplíně vystřelil imaginární Mýša ze svého 65lbs turka bikonickým šípem, tak i při zdánlivém bezvětří by takový šíp mohl skončit o dobrých 50 metrů jinde, než na chtěném terči (v případě, že by ideálně vystřelil a v hypotetickém bezvětří zasáhl). A několikastupňový odklon od ideální dráhy k terči může snadno znamenat třeba i 100 metrů mimo, což už může být docela ruská ruleta.
A střílet na čtvrtinový nátah mi nepřipadá ani lovecké ani bitevní(taková střela i pokud by zasáhla, tak by neobrněného muže sotva škrábla).
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2011 12:31 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď!

Leontyna napsal:
U silněších luků je to o délce nátahu a zkušenosti.
Z těchto důvodů bude disciplína zrušena nebo upravena pro silněší luky.


Právě, mám zafixován do morku kostí vždy plný nátah a v takovém případě se jedná o střelbu nad hlavu a tam stačí vítr nebo chyba střelce a může to dopadnout špatně. Hornímy balistickými úhly se dá u takto silných luků střílet na vzádlenosti od 120 m (neboli okolo 30° náklonu luku, který lze nahradit horním úhlem 60° - což by mohlo být zajímavé) Na 40 m střílím prakticky ještě téměř vodorovně Very Happy, k čemuž je adekvátní horní balistický úhel nebezpečně blízko 90° a to je opravdu hodně nebezpečné. Asi bych tuto disciplínu za takových podmínek odmítl střílet, neboť bych nemohl zajistit bezpečný dostřel. Zkracování nátahu to neřeší - to by byl čirý experiment a navíc hrozí, že bych to stejně přetáhl do plné Very Happy

Hodně zdaru při vykomunikovávání pravidel, to jistě není lehké, těším se na finální podobu, která alespoň u mě rozhodne o případné účasti Smile
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2011 11:11 am    Předmět: Citovat

Ahojky Sysle,

disciplínu za hradby na 40 metrů střílíme na letiši, takže prostor je zajištěn. Hradby jsou z polypropylenu, takže zničení šípů nehrozí. Máš pravdu, že u silněších luků to může být problém. Ve spolku střílíme luky do 35 liber. U silněších luků je to o délce nátahu a zkušenosti.
Z těchto důvodů bude disciplína zrušena nebo upravena pro silněší luky.

Přesný popis disciplín jsem chtěla zveřejnit už na začátku, ale nedostala jsem dovolení. Odpovědí bylo, že mnoho závodníků to stejně nečte a není to potřeba.
Nicméně se snažím a disciplíny v podrobném znění budou k dispozici za 3 týdny na našem webu. Někeré disciplíny se upravují pro potřeby mistrovství. Většinou je to o tom, že přisné limity, které střílíme na našich vnitřních soutěších, jsou předmětem nelibosti účastníků mistrovství. Takže se snažíme je upravit, aby to zvládla většina střelců. Jiné disciplíny se musí přizpůsobit bezpečnosti a potřebám prostoru mistrovství.

Kolem pravidel disciplín je stále mnoho dohadů. Každý jednotlivec u nás ve spolku má vlastní názor a je težké to zkloubit. Výsledkem je potom kompromis, který budete střílet...

Jinak jsem ráda, že se zeptáš, názory můžou být různé, ale je třeba se respektovat.
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 5:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Leontýnko. Já se chci jen zeptat, jak se dá bezpečně střílet ta diciplína"přes hradby" na 40 m? Nějak si to nedovedu představit, můj luk má 51 lb a neumím si představit, jak bych zajistil bezpečný výstřel dřevěným šípem v takovémto úhlu. Je to pro mě zásadní, protože pokud nemohu bezpečně vystřelit, tak nestřílím.

Jinak se mi líbí update definice kategorií, bez kroužku na tětivě snad už dnes žádný tradiční lukostřelec nestřílí ...

No a snad jen poslední postřeh, pokud někdo pořádá Mistrovství ČR a ještě se chlubí, že na ty disciplíny celý rok jeho klub trénuje, neměl by zvěřejnit přesný popis discplín zavčas i pro ostatní? U klubové soutěže by mi to nevadilo, ale u závodu na jehož konci má stát jako vítěz "Mistr ČR"?

Jen Vox populi, nic ve zlém, jsem rád za každou lukostřeleckou akci a obdivuji tu práci, co s tím pořadatelé vždycky mají.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Leontyna
Nováček
Nováček


Registrace: 6.1. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 9:52 am    Předmět: 6. MČR v lovecké a bojové lukostřelbě Citovat

Dovolte mi, pozvat Vás na 6. ročník Mistrovství České Republiky v bojové a lovecké lukostřelbě, tentokráte ve Sportovních areálech města Kladna na Sletišti a přilehlém letišti Velká Dobrá. Soutěž se koná 27. a 28. srpna 2011. Propozice a přihlášku najdete na http://www.sebu.cz/index.php

Ráda zodpovím Vaše korektní podněty. Berte prosím ohled na to, že se na fóru nevyskytuji každý den. Děkuji
_________________
Musím si to rozmyslet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.