Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

3D 2012
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:35 pm    Předmět: Citovat

Hračička napsal:
...že Tvá galerie fotek přiláká řadu lidí na závody...

Kéž by...... aktivních je nás zatraceně málo
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hračička
Nováček
Nováček


Registrace: 22.12. 2011
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:14 pm    Předmět: Citovat

Ita napsal:
Viktore, porušuju 2x. Kouření a focení. To první bych snad zvládla (nejlépe, kdyby byly zásuvky na trati na elektronickou cigaretu), ale co s rukama, který chtěj stejně fotit, jako střílet?


Ivet, i já občas porušuji pravidla ohledně focení - u mě je to velký hřích (jsem bafuňář -rozhodčí), ale u TEBE je to něco jiného.
Tvé fotky a komentáře - to je prostě NĚCO, už jen k vůli tomu se těším na každé závody, kde jsi spolu s foťákem! Myslím, a asi nebudu sám, že Tvá galerie fotek přiláká řadu lidí na závody...
Ber sebou foťák i nadále, stojí to za to!
_________________
Kdo si hraje, nezlobí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zraplaz
Nováček
Nováček


Registrace: 28.4. 2011
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:12 pm    Předmět: Citovat

přimontovat si foťák na luk by asi nešlo? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:06 pm    Předmět: Citovat

Viktore, porušuju 2x. Kouření a focení. To první bych snad zvládla (nejlépe, kdyby byly zásuvky na trati na elektronickou cigaretu), ale co s rukama, který chtěj stejně fotit, jako střílet?
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 9:42 pm    Předmět: Citovat

Za sebe bych chtěl říct, že 3D a terénní lukostřelba jsou nejkrásnější formy lukostřelby na jaké jsem kdy narazil. Jednak jsou spojené s pohybem v přírodě, využívají optické klamy a ani dva terče nejsou stejné.
Já to prostě miluji.
A navíc všechny ty střelce a postižence strašně rád vidím. Moc se těším, až se zase potkáme na závodech.
Akorát to musím vydržet do jara, protože už jsem příliš pohodlný na střelbu v zimě Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hračička
Nováček
Nováček


Registrace: 22.12. 2011
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 9:34 pm    Předmět: Citovat

Podobně jako "mh" pamatuji počátky 3D v Čechách. V prvních letech vládla při závodech úplně jiná atmosféra než dnes. Respektovaly se pravidla, byť v té době možná nedokonalá, vše bylo v duchu fairplay. Dnes na závodech cítím jinou atmosféru, přináší to bohužel doba...
Vyzývám všechny, kterým není lhostejný osud střelby 3D začněme všichni, opravdu všichni dodržovat obecně platná pravidla, normy a zákony této země včetně pravidel a stanov našeho svazu 3D, ke kterému jsme dobrovolně přistoupili a toto své rozhodnutí potvrdili podpisem! Pokud někdo cítí potřebu hledat jakési skulinky, obcházet daná pravidla, vytvářet vlastní pravidla na jakýchsi svých závodech, nechť opustí naše řady. Každý z nás se přeci dobrovolně zavázal dodržovat odsouhlasená pravidla a pokud toto není schopen pochopit, pak ve svazu nemá co dělat. Velká část členů se chce bavit, odpočinout si, poměřit své síly se soupeřem a to vše s plným respektováním daných pravidel – bohužel pár „prudičů a potížistů“ je opačného názoru a odmítají se přizpůsobit většině.
Výsledkem je to, jak píše „mh“ – ....je mi ze čtení diskuze smutno…
Zakončím další citací „mh“, za kterou se plně stavím : „Kurňa, vemte luky a běžte trénovat a nebudete tak mít čas na psaní volovin. Lukostřelbě tak určitě pomůžete víc.“
_________________
Kdo si hraje, nezlobí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 12:11 am    Předmět: Citovat

Fifa napsal:


3D ?
Individualni CLS ?
Klub s rozumnymi clenskymi poplatky ? Ktery ?



klub nemusí být v místě tvého bydliště. Zkusil bych oslovit kluby (je jich 56) a vysvětlit svou situaci. Věřím, že některý tě pod svá křídla vezme a bude chtít jenom 350 za licenci a registrační poplatek.

Individuální členství stojí ročně 1000 CZK a navíc tě musí schválit VH. Nejbližší bude v únoru v Nymburku
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
I když jsem jeden z prvních, kteří s lukostřelbou 3D u nás začínali, i když přes 10 let jako člen ČLS absolvuji desítky různých závodů ročně a pár let i řadu akcí ATL a mohl bych si tak myslet, že o té lukostřelbě už něco vím, musím při čtení této diskuze jen smutně konstatovat, že k ní nemám co říct. Moc ji nechápu. Kurňa, vemte luky a běžte trénovat a nebudete tak mít čas na psaní volovin. Lukostřelbě tak určitě pomůžete víc.
A také si myslím, jak jsem lidi v ATL poznal, že toto fórum bylo založeno spíš proto, aby se lukostřelbou bavili, a to v dobrém duchu, takže si umím představit, že řadu z nich může zde taková diskuze jen otrávit.

Já se věnuji lukostřelbě teprve druhou sezonu a vím o ní pouhý zlomek toho co ty,ale zase vím něco o lidech.
Pokud vezmou luky půjdou střílet a o víc se nebudou starat , dřív nebo později zase někdo rozhodne o nich bez nich, následných emocí pouze využijí nekteří jedinci ,aby ventilovali svou averzi a hrotili vášně
to lukostřelbě zatím neprospělo.
Myslím si ,že i část lidí z ATL dá přednost otevřené diskusi o problémech ,které se jich částečně týkají
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 9:47 am    Předmět: Citovat

I když jsem jeden z prvních, kteří s lukostřelbou 3D u nás začínali, i když přes 10 let jako člen ČLS absolvuji desítky různých závodů ročně a pár let i řadu akcí ATL a mohl bych si tak myslet, že o té lukostřelbě už něco vím, musím při čtení této diskuze jen smutně konstatovat, že k ní nemám co říct. Moc ji nechápu. Kurňa, vemte luky a běžte trénovat a nebudete tak mít čas na psaní volovin. Lukostřelbě tak určitě pomůžete víc.
A také si myslím, jak jsem lidi v ATL poznal, že toto fórum bylo založeno spíš proto, aby se lukostřelbou bavili, a to v dobrém duchu, takže si umím představit, že řadu z nich může zde taková diskuze jen otrávit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 2:13 am    Předmět: Citovat

Fifa napsal:
Jak to tady tak ctu, mam pocit ze lukostrelci jsou particka magoru ktera se nesmyslne hada o tom kdo je vetsi businessman nebo byznysmen a kdo co udelal spatne.
Jiz pred casem jsem psal ze v zemi kde je nas pet a pul mit 3 lukostrelecke svazy je uplny nesmysl.
Nebudu li pocitat tradicni tak 3D a CLS jsou jedine dva ktere to mysleji vazne se sportovni cinnosti. S 3D to bohuzel jde "dole kopcom" a CLS si podle meho nazoru hraje na elitarsky klub. Uz jen soubor vsech jeho predpisu je tak nafoukly, ze na to abych to precetl bych si mel vzit dovolenou. A nedejboze ze bych snad chtel byt individualnim clenem, protoze prispevky oddilu v Praze (kde bydlim) jsou rozhodne nad ramec toho co jsem ochoten platit.
A takovy zacatecnik ktery by rad "neco" strilel (jeste nevi jestli 3D tereni nebo roviny) a rad by nekam patril musi byt ztracen.
Po pravde s novou sezonou tapu i ja. A to jsem si rikal ze za rok aktivniho 3D bych mohl mit jasno.
Takze co byste poradili poucenemu zacatecnikovi (jako jsem ja)
ktery strili pro radost, rad si zatrenuje s kamarady, ale ne kazdy den aby se mu vyplatilo dat x penez za celorocni pristup na strelnici. (to si radeji zastrili o samote a zadarmo) ?
3D ?
Individualni CLS ?
Klub s rozumnymi clenskymi poplatky ? Ktery ?
Diky za odpovedi.
Jeste me napadlo, kdyz se tady pise o masivnim porusovani pravidel/predpisu ve 3D melo by se rict jakych. Osobne jsem na zavodech zadne zasadnejsi poruseni nikdy nevidel. Ty co jsem videl a nektere sam porusil:
1) Zavodnik se nedotykal koliku (mel jej mezi nohama protoze v rozbahnenem terenu se to po "ujezdeni" predchozimi skupinami fakt skoro nedalo)
2) Zavodnik mel na trati dalkomer. Se souhlasem ostatnich clenu skupiny meril po odstrileni informativne vzdalenost.
3)U extremne blizkeho a maleho terce byli po dohode vyndavany sipy z terce aby se zabranilo jejich poskozeni.
Ani jedno mi neprijde nijak fatalni. S vyjimkou 2 kde znama vzdalenost muze pomoct pri odhadu dalsi vzdalenosti mi ani jedno neprijde nijak fatalni. Nebo jsem prilis volnomyselnkarsky ? Nebo mate namysli jina poruseni ? Jaka ?


pokud máš rád lukostřelbu musíš být trochu magor pro ty úplně normální lidi to není Smile pokud je někdo vyjímka omlouvám se mu Smile

pokud nechceš platit vysoké klubové poplatky a kdyby jsi bydlel blíž řeknu ti pojď k mám do Pardubic
střílíš docela dobře tak dostaneš možná i triko Smile ,ale v zimě si asi nezastřílíš na kryté střelnici v ČLS budem taky tak teréní nebo terčová
bude jen tvoje volba Smile

masívní porušováni pravidel,to je asi přehnané ,každý nějak porušil pravidla někdo třeba i nevědomky jiní vědomě,pokud ,ale chceš cokoliv dělat dobrovolně přeci přijímáš pravidla ,které tam platí
ale někteří jedinci k tomu zaujmou postoj jako ,že to jejich chování je normální ,protože pravidla jsou přeci pro blbce a někdo je vymýšlí jen proto aby jim všechno otrávil ,aby se nemohli bavit
to mě pak nepadá nic jen podobnost s jednou menšinou v našem
státě Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 1:32 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Fifa, jsem na tom už mnoho let stejně jako ty a individuální členství v 3D je pro mě to pravé. Proto budu rád, když se podaří zajistit jeho pokračování. Licence jsou vzájemně uznávány, takže není co řešit. Pokud svaz zanikne, spokojím se s klubovými závody, kde licence ani není třeba. Střílím doma u baráku, občas v lese nebo jiné přírodě. Byl jsem na stálém parkuru ve Skalanech a hodlám to opakovat. Občas vyrazím na závody kvůli kamarádům a větší rozmanitosti.
Pro radost!

pokud ČSSLK 3D zanikne bude to škoda hlavně pro sváteční střelce protože tam byl větší prostor k úpravě pravidel v ČLS vládnou sportovní pravidla a většina náplně svazu se ve své podstatě nedá dělat jako zábava pro celou rodinu jak si myslí někteří jeho nový členové bude to znamenat ve své podstatě nástup podobných problému jako v ČSSKL 3D ,ale já doufám
že to nebude tak fatální Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 1:16 am    Předmět: Citovat

Fifa, jsem na tom už mnoho let stejně jako ty a individuální členství v 3D je pro mě to pravé. Proto budu rád, když se podaří zajistit jeho pokračování. Licence jsou vzájemně uznávány, takže není co řešit. Pokud svaz zanikne, spokojím se s klubovými závody, kde licence ani není třeba. Střílím doma u baráku, občas v lese nebo jiné přírodě. Byl jsem na stálém parkuru ve Skalanech a hodlám to opakovat. Občas vyrazím na závody kvůli kamarádům a větší rozmanitosti.
Pro radost!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 1:00 am    Předmět: Citovat

úsměv a dobrou náladu všem do začinajícího roku

jsem rád ,že se k problémům v lukostřelbě 3d začalo vyjadřovat více lidí
možná když se vyjasní postoje, přestane se mávat učelovými argumenty
a začne převažovat zájem o lukostřelbu jako celek
tak to prospěje všem

Ivan napsal:
.Ovšem spokojenost , případně pasívní účast končí tam kde se začne zdát,že jde o něco jiného než o rozvoj lukostřelby,viz. například loňská urputná snaha omezit účast dětí a tím nepřímo i dospělých střelců (rodičů), když vidíme u sousedů v Rakousku opačný tred,a to je přitom oproti nám lukostřelecká velmoc,jak tradicí tak masovostí.


ve své podstatě stručně vyjádřený problém tak jak se bouřlivě diskutovalo skoro všude na závodech,turnajích i na tomto fóru
jak šlo ve skutečnosti o děti nebo o rozvoj lukostřelby je krapet diskutabilní a proto bych dal rád nějaké náměty k širší diskuzi

1.rozvoj lukostřelby jako celku nebo jen sportovní či rekreační (zájmová)

Brát si za příklad Rakousko není špatné ,ale jen na základě účasti na jejich závodech se mi nezdá zrovna účelné my tady zatím máme pravděpodobně zcela jiné podmínky
už níže jsem žádal někoho kdo má ze zahraničím zkušenosti a tím nemyslím účast na několika závodech ,ale i znalost struktury jejich svazů ,soutěží ,financovaní a pravidel ať se podělí o své znalosti
na tom se pak dá stavět
to co dělá Mýša s pražskýmí Větvěmí v ČLS ohledně jiných kategorií luků je podle mě velký přínos a myslím ,že kdo aspoň trochu umí vystřelit z jedeckého luku by měl absolvovat aspoň jeden závod s licencí ,aby je podpořil
protože to co dělají ve své marketinkové kampani jako střelba pro všechny a bez licence mi příjde trochu nešťastné, snaží se zneužít rozporu v pravidlech a to nutně povede k jejich zbytečnému zpřísnění
pokud vám lidé s jezdeckými luky budou střílet bez licence
a bez tréninku váš sen o silné kategorii jezdeckých luků dopadne tak jak to předpovídají vaši odpůrci a Mýšo to jen část souvislosti

2.děti do 12 let by neměli střílet na závodech 3D v ČLS a ČSSKL 3D
podle stávajících pravidel (3D EAA a FITA)
myslím ,že je to pro ně až na pár vyjímek DOST nevhodné soudím tak podle vlastní zkušeností z loňských závodů ,nechtěl bych je ale zrušit ,ale zformulovat ,vytvořit pravidlo a sehnat podporu ,aby se mohlo prosadit
navrhuji toto
postavit pro ně malou střelnici z 3-6 zvířat a umožnit jim střílet třeba
3 až 5 šípů z jednoho postavení samozřejmě pod dohledem ,
nedostatek 3d terčů (zvířat) lze řešit i zapůjčením z jiného klubu třeba i za poplatek
největší zkušenosti s trénováním dětí má PePa a Věra z Libichova možná s tím úplně nebudou souhlasit,ale jejich názor by mohl být zajímavý

3.pokud tady někdo nesouhasí s řešením problému v ČLS či ČSSKL 3D v tématech na tomto foru má na to plné právo a měl by se vahou své osobnosti zasadit o vymazání VŠECH TĚMAT ,které se týkají výše uvedených svazů
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 12:38 am    Předmět: Citovat

Jak to tady tak ctu, mam pocit ze lukostrelci jsou particka magoru ktera se nesmyslne hada o tom kdo je vetsi businessman nebo byznysmen a kdo co udelal spatne.

Jiz pred casem jsem psal ze v zemi kde je nas pet a pul mit 3 lukostrelecke svazy je uplny nesmysl.

Nebudu li pocitat tradicni tak 3D a CLS jsou jedine dva ktere to mysleji vazne se sportovni cinnosti. S 3D to bohuzel jde "dole kopcom" a CLS si podle meho nazoru hraje na elitarsky klub. Uz jen soubor vsech jeho predpisu je tak nafoukly, ze na to abych to precetl bych si mel vzit dovolenou. A nedejboze ze bych snad chtel byt individualnim clenem, protoze prispevky oddilu v Praze (kde bydlim) jsou rozhodne nad ramec toho co jsem ochoten platit.

A takovy zacatecnik ktery by rad "neco" strilel (jeste nevi jestli 3D tereni nebo roviny) a rad by nekam patril musi byt ztracen.

Po pravde s novou sezonou tapu i ja. A to jsem si rikal ze za rok aktivniho 3D bych mohl mit jasno.

Takze co byste poradili poucenemu zacatecnikovi (jako jsem ja)
ktery strili pro radost, rad si zatrenuje s kamarady, ale ne kazdy den aby se mu vyplatilo dat x penez za celorocni pristup na strelnici. (to si radeji zastrili o samote a zadarmo) ?

3D ?
Individualni CLS ?
Klub s rozumnymi clenskymi poplatky ? Ktery ?

Diky za odpovedi.

Jeste me napadlo, kdyz se tady pise o masivnim porusovani pravidel/predpisu ve 3D melo by se rict jakych. Osobne jsem na zavodech zadne zasadnejsi poruseni nikdy nevidel. Ty co jsem videl a nektere sam porusil:

1) Zavodnik se nedotykal koliku (mel jej mezi nohama protoze v rozbahnenem terenu se to po "ujezdeni" predchozimi skupinami fakt skoro nedalo)
2) Zavodnik mel na trati dalkomer. Se souhlasem ostatnich clenu skupiny meril po odstrileni informativne vzdalenost.
3)U extremne blizkeho a maleho terce byli po dohode vyndavany sipy z terce aby se zabranilo jejich poskozeni.

Ani jedno mi neprijde nijak fatalni. S vyjimkou 2 kde znama vzdalenost muze pomoct pri odhadu dalsi vzdalenosti mi ani jedno neprijde nijak fatalni. Nebo jsem prilis volnomyselnkarsky ? Nebo mate namysli jina poruseni ? Jaka ?
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2012 9:12 pm    Předmět: Citovat

S tím Grifinovym provoláním nelze než souhlasit a je třeba být vděčný těm, kdo pro nás pořádají závody.Ovšem spokojenost , případně pasívní účast končí tam kde se začne zdát,že jde o něco jiného než o rozvoj lukostřelby,viz. například loňská urputná snaha omezit účast dětí a tím nepřímo i dospělých střelců (rodičů), když vidíme u sousedů v Rakousku opačný tred,a to je přitom oproti nám lukostřelecká velmoc,jak tradicí tak masovostí. Já se k tomu už vyjadřuji trochu z odstupu,kvůli terénní náročnosti se většiny 3-D závodů nemohu účastnit a děti v přiměřeném věku také nemám a tak snad mám objektivní pohled.
A proč se ta diskuse odehrává tady a ne na stránkách 3-D je snad jasné-mnohem širší publikum a pokud někdo pronese názor co na soutěžích zlepšit,zdvořilou formou se zjevnou snahou pomoci oběma stranám, tak to bych já jako pořadatel uvítal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2012 7:30 pm    Předmět: Citovat

Pod to bych se také podepsal, krásný nový rok Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Korado
Nováček
Nováček


Registrace: 17.4. 2011
Příspěvky: 84
Bydliště: Desná v Jizerských horách

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2012 4:10 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Příjemný Nový rok všem 3D lukostřelcům a přeju všem i nalezení cest, jak zase ve 3D lukostřelbě rozumně v roce 2012 a dalších pokračovat.

Jako 3D lukostřelec bez funkcionářských i organizačních ambicí k diskusi i roku 2012 ve 3D můžu přispět asi jen takhle:
- přijedu na maximum závodů, pokud se nějaká 3D organizace rozhodne, že je bude pořádat
- na těchto závodech zaplatím startovné, které bude pořadatel chtít. Nebudu dumat o výši startovného.
- pokud bude celostátní organizace 3D, jako dosud, zase si koupím licenci. Důvod je stejný jako v předchozím bodě. Sport se musí nějak financovat, jinak skončí.
- pokud pořadatel vypíše nějaká pravidla a soutěžní řád, budu je dodržovat. Neznamená to, že je nebudu kritizovat, pokud si budu myslet, že jsou nějak špatná. Ale pokud chci střílet, musím dodržovat nějaká pravidla organizace, která závod uspořádala.
- pokud se mi budou zdát pravidla nějak omezující, nebo neúnosná, budu se je snažit změnit stanoveným způsobem.

Já si prostě vážím těch, kteří jsou ochotní pro nás reptavé a věčně nespokojené lukostřelce pořádat závody.
Tak nějak do toho roku 2012 doufám, že se ti ochotní zase najdou, a že já, který chce "jenom" střílet pro to můžu asi udělat jenom to, co jsem napsal.
Přeju všem hodně 3D závodů a pěkné výsledky v příští sezoně.


Rád bych se přidal k tomu co zde Griffin napsal. S pozdravem Láďa Koráb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2012 12:44 am    Předmět: Citovat

Příjemný Nový rok všem 3D lukostřelcům a jak, tak koukám na debatu, která se rozvinula přes vánoční svátky tak přeju všem i nalezení cest, jak zase ve 3D lukostřelbě rozumně v roce 2012 a dalších pokračovat.

Jako individuální 3D lukostřelec (ve FITA člen Start Praha) bez funkcionářských i organizačních ambicí k diskusi i roku 2012 ve 3D můžu přispět asi jen takhle:
- přijedu na maximum závodů, pokud se nějaká 3D organizace rozhodne, že je bude pořádat (celostátní organizace, kluby apod.)
- na těchto závodech zaplatím startovné, které bude pořaadatel chtít. Nebudu dumat o výši startovného. Podle mého názoru dnešní startovné může sotva pokrývat náklady pořadatale na závod včetně rozumné (do 4 let) návratnosti na pořízení zvířat. Bez peněz Sazky a dotací se okrajovému sportu žije hodně těžko a pořadatel musí mít motivaci závod pořádat opakovaně.
- pokud bude celostátní organizace 3D, jako dosud, zase si koupím licenci. Důvod je stejný jako v předchozím bodě. Sport se musí nějak financovat, jinak skončí.
- pokud pořadatel vypíše nějaká pravidla a soutěžní řád, budu je dodržovat. Neznamená to, že je nebudu kritizovat, pokud si budu myslet, že jsou nějak špatná. Ale pokud chci střílet, musím dodržovat nějaká pravidla organizace, která závod uspořádala. Minimálně proto, aby byla dodržena bezpečnost a pořadatele mi "nezavřeli" a taky v zájmu vlastní bezpečnosti. Neumím si představit nic horšího, než úraz při závodech. Ze zkušenosti (nikoli lukostřelecké) vím, že pak jdou často všechny ohledy stranou, hledá se viník, pravidla, řád, seznámení s ním atd. atd., včetně snahy po odškodnění, bolestném apod.
- pokud se mi budou zdát pravidla nějak omezující, nebo neúnosná, budu se je snažit změnit stanoveným způsobem. Pokud to nepůjde (jsem přece jenom individuální lukostřelec) rozmyslím si, jestli mě to štve natolik, abych na závody přestal jezdit nebo ne.

Tak tolik můj příspěvek ke "sváteční debatě". Vypadá to trochu jako "slib mladého skauta nebo pionýra" a nepřináší do debaty nic objevného ale tak nějak mi to vyplynulo z debaty.
Já si prostě vážím těch, kteří jsou ochotní pro nás reptavé a věčně nespokojené lukostřelce pořádat závody a trvale si myslím, že startovné a licence nepokrývají náklady s tím spojené ani náhodou. Že tito lidé do toho promítají lásku k tomuto sportu a dělají to na úkor svého volného času nebo dokonce zaměstnání.
Tak nějak do toho roku 2012 doufám, že se ti ochotní zase najdou, a že já, který chce "jenom" střílet pro to můžu asi udělat jenom to, co jsem napsal. Pokud vy "ochotní pořadatelé" máte na mne ještě nějaké další požadavky než přijet, zaplatit a dodržovat pravidla a řád, tak sem s nimi. Jinak doufám, že se nějak usnesete a těším se na sezonu 2012.

Přeju všem hodně 3D závodů a pěkné výsledky v příští sezoně.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2012 12:30 am    Předmět: Citovat

ještě že existuje tak snadná protilátka! Laughing
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2012 11:51 pm    Předmět: Citovat

a hlavně je třeba vyhlásit boj alkoholu

_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2012 11:26 pm    Předmět: Citovat

přesunuto z nově založeného tématu:

Prajem všetko najlepšie v novom roku 2012 všetkym lukostrelcom ,nech priatelstvo a porozumenie je to prvorade a k tomu hodne zdravička,šťestička a dobrej pohody v každej rodine,.......Jozef Ďugel
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pepik Libichov
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2010
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2011 5:30 pm    Předmět: Citovat

Za celou SK Lukostřelba Libichov se připojují k Pavlovi Pepik a Věra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Paja
Nováček
Nováček


Registrace: 18.12. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2011 5:05 pm    Předmět: 3D Citovat

Vše nejlepší do nového roku a chladnou hlavu na lednovém VS přeje všem lukostřelcům a vyznavačům 3D

Pavel Osten
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 5:54 pm    Předmět: Citovat

Jíra napsal:
Ludek napsal:

Na to pak muzu říct, ze jakakoliv dohoda o uznavaní licencí mezi CSL a CSSK , pripadne ATL nema opodstatnení v pravidlech ani stanovách, tudíz je neplatná logicky.

Vidím, ze Bůh je jen jeden, pokud není tak, jak řekl, je vše špatně, Krucis, sem si prece zakazal uz psat Smile


prosím tě podle jakého bodu ve stanovách nebo v pravidlech je toto neplatné
doufám ,že nemyslíš toto
http://cms.czecharchery.cz/www/cl-100/11-stanovy/ čl.2 písmeno h
nebo toto
http://www.archery3d.cz/eaa_stanovy_cz.htm č1.2 písmeno g

_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 4:39 pm    Předmět: Citovat

Jíra napsal:
jen takovou drobnost která některým asi uniká
http://cms.czecharchery.cz/www/cl-100/11-stanovy/ čl.2
takže pokud někdo chce pomoci lukostřelbě tím ,že si pod ČSL může střílet kdokoliv a jakoliv ,ať nejdřív najde takovou podporu hlasu ,aby bude schopen změnit stanovy jinak se budou dělat některé věci tak dělali v ČSSKL 3D a tím nemyslím Standu Smile

Na to pak muzu říct, ze jakakoliv dohoda o uznavaní licencí mezi CSL a CSSK , pripadne ATL nema opodstatnení v pravidlech ani stanovách, tudíz je neplatná logicky.

Vidím, ze Bůh je jen jeden, pokud není tak, jak řekl, je vše špatně, Krucis, sem si prece zakazal uz psat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Standa
Nováček
Nováček


Registrace: 2.3. 2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 3:29 pm    Předmět: Citovat

No jestli se nepletu tak pořadatel může vypsat propozice jen v souladu s pravidly svazu či federace, soutěžním řádem a zákony této země. Ale to asi není potřeba probírat že pořadatel není pán Bůh.
_________________
lukostřelec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 3:23 pm    Předmět: Citovat

Sysel napsal:
Jen bych rád doplnil Standovu reakci, že mohu být členem ČLS - tedy platit roční členský příspěvek (nejlépe přes svůj klub) a neplatit si licenci. Což zhusta využívám, protože pro mě tabulka na stránkách svazu s výsledky tu hodnotu licence nemá. Dělá to tak spousta lidí v ČLS a ČSSLK takovouto variantu nepřipouští.

změna je navržena v zápise STK záleží na VS zda ji odsouhlasí pokud někdo chce víc než kritizovat může ji podpořit svým hlasem ,že to tak je za to může pasivita členu svazu
Sysel napsal:
Já do toho nevidím, jen mi zkrátka nejde do hlavy, že to co je v ČLS běžné (děti na terénní, závodníci bez licencí), je na 3D z argumentací na reakce příslušných orgánů problém. Logicky jde tedy buď o dlouhodobé porušování zákonů ČLS nebo přehnané obavy u ČSSLK, ale na to má samozřejmě jeho vedení právo.

úplně běžné to není ,někde se pravidla striktně dodržují ,ale nedá se tvrdě říct ,že se porušují a výklad by měl být na komisi rozhodčích či STK
v případě masového zneužívání je snad jasné co se musí stát
Sysel napsal:
Osobně si přečtu rozpis, někdy pro jistotu i zavolám organizátorovi (například u terénní často ani divizi Dlouhý luk nevypisují) a zjistím, zda se mohu účastnit a splňuji pravidla. Trochu pokory pánové, každý organizátor má právo stanovit si pravidla jaké chce.


když si jako oganizátor stanovím pravidlo , že jeden šíp musí být střelen na střelce po mé pravici to by asi byl nesmysl ,že Smile,ale s tou pokorou máš pravdu

jen takovou drobnost která některým asi uniká
http://cms.czecharchery.cz/www/cl-100/11-stanovy/ čl.2
takže pokud někdo chce pomoci lukostřelbě tím ,že si pod ČSL může střílet kdokoliv a jakoliv ,ať nejdřív najde takovou podporu hlasu ,aby bude schopen změnit stanovy jinak se budou dělat některé věci tak dělali v ČSSKL 3D a tím nemyslím Standu Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 2:09 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem si přečetl návrh STK na svazových stránkách a pokud dojde k jeho schválení a naplnění, tak je přeci všechno OK! Děti jsou vyřešeny. Mě osobně vadí nemožnost doprovodu dospělého střelce, ale přežiju to. A taťkové budou střílet se svými dětmi ve skupině a děti budou vyhodnocovány a mají bílý kolík.
To je přeci, to co jsme chtěli vloni. Teď už jen, aby to měl kdo dělat a za co!
Kde je to info o placení licencí, ať si hnedka taky jednu koupím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 2:00 pm    Předmět: Citovat

Jen bych rád doplnil Standovu reakci, že mohu být členem ČLS - tedy platit roční členský příspěvek (nejlépe přes svůj klub) a neplatit si licenci. Což zhusta využívám, protože pro mě tabulka na stránkách svazu s výsledky tu hodnotu licence nemá. Dělá to tak spousta lidí v ČLS a ČSSLK takovouto variantu nepřipouští.

Já do toho nevidím, jen mi zkrátka nejde do hlavy, že to co je v ČLS běžné (děti na terénní, závodníci bez licencí), je na 3D z argumentací na reakce příslušných orgánů problém. Logicky jde tedy buď o dlouhodobé porušování zákonů ČLS nebo přehnané obavy u ČSSLK, ale na to má samozřejmě jeho vedení právo.

Osobně si přečtu rozpis, někdy pro jistotu i zavolám organizátorovi (například u terénní často ani divizi Dlouhý luk nevypisují) a zjistím, zda se mohu účastnit a splňuji pravidla. Trochu pokory pánové, každý organizátor má právo stanovit si pravidla jaké chce.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa
Nováček
Nováček


Registrace: 2.3. 2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Není to nic neslušného, urážlivého a je to o lukostřelbě. Velká část návštěvníků se věnuje 3D a tak je to i pro ně. Nemusí se líbit ale patří to i sem na český portál o lukostřelbě. Hezký den.
_________________
lukostřelec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.