Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mudrování nad pohybem etnik
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mangas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2011
Příspěvky: 188
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 9:37 am    Předmět: Citovat

k tym Chazarom - tiez ma to docela zaujimalo. A teda v casoch vyspelych genovych analyz asi nemozno obist aj taketo poznatky. Napriklad: "The research, scheduled to appear online today in the American Journal of Human Genetics, suggests all Jewish populations tested fall into a large genetic cluster that contains population-specific sub-groups with different levels of Middle Eastern ancestry and European and North African admixture. 'It's really cool that Jews have maintained this degree of genetic coherence over time,' senior author Harry Ostrer, a human genetics researcher with the New York University School of Medicine, told GenomeWeb Daily News. Within this larger Jewish group, the team found two main sub-groups: one representing Jewish populations in Europe and Syria and another containing Jewish populations from Iran and Iraq. ...studies of most Jewish populations have relied on relatively limited Y-chromosome or mitochondrial DNA sequence data. For the current study, researchers used the Affymetrix 6.0 microarray platform to genotype 305 Jewish participants... These individuals came from one of seven major Jewish groups, representing Ashkenazi Jews, Sephardic Jews from Italy, Greece, and Turkey, and Mizrahi Jews from Iran, Iraq, and Syria. After quality control steps, the team was left with data for 237 Jewish individuals, which they compared with hundreds of non-Jewish samples from the Human Genome Diversity Project... In particular, Ostrer said, the researchers were surprised to see such a high level of genetic relatedness in European Jewry, with Ashkenazi, Sephardic, Italian, and Syrian Jews clustering more closely to one another than to Jewish populations in Iran and Iraq. The results argue against the notion that Ashkenazi Jews are descendants of Eastern European groups such as the Slavs or Khazars, Ostrer noted. 'There's just no evidence for that.' Instead, Ashkenazi Jews seem to be more genetically similar to non-Jewish populations in Northern Italy, France, and Sardinia. Meanwhile, Jewish populations in Iran and Iraq tended to cluster closer to non-Jewish Palestinian, Druze, and Bedouin populations than to Europeans. ... Down the road, the team intends to genotype additional populations..."
Kopec abstraktov z clankov takto zameranych je napr. na http://www.khazaria.com/genetics/abstracts-jews.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 8:18 am    Předmět: Citovat

Z toho si nic nedělej,já mám také problémy s pravopisem a proto, že s tím nejsem schopen něco dělat, tak si to vysvětluji tak, že když někdo dostane v nějakém směru víc naděleno tak se jinde muselo ubrat - a jsem spokojený.
K těm rusům necítím nenávist ale historickou opatrnost,oni mají v sobě zakódováno že proč by se měli s někým dohodnout,když ho mohou vojensky obsadit a úvahy o slovanském osídlení po celém území evropy dokladované původními názvy také nespochybňuj.
Na druhé straně ten výtah z díla Freedmana,jasně motivovaný nějakou averzí,zřejmě se nedostal na pozici o kterou usiloval, je znevěrohoněn těmi absolutnímy pravdamy které tam hlásá.Přeci židů, kteří byli vyhnáni z Cařihradu, nebylo pár ,to byly tisíce,možná statisíce. A to byly původní židé s vazbou na Palestinu a ti přeci nežili u Chazarů v celibátu a proto zanesli své geny mezi Chazary. Tak že to tvrzení že není jediný původní gen mezi potomky Chazarské říše ,kteří se rozběhli do celého světa je jasná pitomost a to platí o těch jeho ostatních absolutních pravdách také.
A tím končím s kritickými poznámkami k tvému výkladu dějin a piš dál.Já už si z toho vyberu co budu či nebudu akceptovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 2:37 am    Předmět: Citovat

Krieste, keď to po sebe čítam, je to pravopisná hrúza. Len pre pokoj srdca udám znovu na seba - som dislektik a diskgrafik a bohvieešte aký dis... tak majte strpenie Embarassed
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 2:23 am    Předmět: Citovat

Inak, ešte mi to nedá .Vidím že vás to zvádza k srandovaniu na chúlostivé a naozaj vrtkavé téma "pozmeníme písmenko a máme z toho čo chceme" , alebo ako sa hovorí u nás " ČO SA BABE CHCELO TO SA JEJ AJ STALO" ./či tak nejak.../

Niekde som tu hodil a nechce sa mi to hľadať , slová a celé vetné spojenia v Baskičtine. Samotný Baskovia už nevedia čo sú zač a Frantíci so Španielmi sú z nich tiež dávno celí nervózni. Zaraďujú ich raz ku Keltom , raz až kdesi k Arménom a Kavkazu. Možno aj sú odtiaľ , ale vo svojom originálnom jazyku majú napodiv veľa "slovančiny".

BEYCHKA baskycky je BEJČEK česky
URATU je ORAŤ
ZITU je ŽITO
GERABI je žeriav-vták-JEŘÁB- česky
ZAPO je žaba
TCHANEL je čln- foneticky TCHLUN- člun
CHAPLATA je ZÁPLATA

a tak podobne a tak ďalej. Samozrjem si tu už treba riadne preosiať znalosti o staroslovenčine , ale predsa...

A ak tento ofik nápis dvjjazičnej školy nie je slovanské DVYJJEZEK - DVOJJAZYK nech ma parom skára !



_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 1:49 am    Předmět: Citovat

Je tam však háčik, ktorý asi vychýlil mušku chorvátskym jazykovedcom, ktorý to tam išli omrknúť. /Slovinský admin mi poslal odkaz na jednu vysokoškolskú prácu na tú tému/. Utečenci z Istrie sa tam naozaj dostavili a aj nejaký počet sa ich tam usídlil. Oni si však zachovali svoj jazyk, svoje e-kanie a šta-kanie dodnes . Zrejme vedeli , kam majú utekať- že tam nájdu "svojich".

Nič to však nemení na starousadlíkoch a ich jazyku a ich toponimách. To sa však asi "jazykovedcom" tak ďaleko asi ísť nechcelo. Zostali v meste v kaviarničkach a pokecali s krajanmi o starých časoch.Navyše sa to dialo asi ešte za Soc.Ju a dnešní mladý vedci asi len kopírujú , ako je to to už vo vedeckom svete zaužívané svojich strších kolegov a" citujú "ich...

Podobne ako Lužický Srbi v Nemecku už tam skoro nestretnete plynule hovoriacich. Starší vymerajú a mladí ... sem tam čosi , ale hlavne po Taliansky. Ako hovorí Horák- prežili Rimanov- neprežili poriadne Musoliniho národný socializmus.Keď už Kolár konštatoval posledné zvyšky starcov hovoriacich aktívne...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 1:36 am    Předmět: Citovat

Odpoveďou ,prečo sa asi naši nestarajú o túto neuveriteľnú "skamenekinu" slovanstva je pravdepodobne to čo im o tom povedali Chorváti a Slovinci- ktorých sa na to určite /teda dúfam/ pýtali. Naši pobratimovia v bývalej YU zasa uverili Italskej "fáme " o v stredoveku prisťahovaných utečencoch z Istrie- chorvátska pred Turkami.

Spýtal som sa na Molisancov na Slovinskom fóre a s kľudom mi povedali túto verziu- teda niet čo študovať- sú to len utečenci...
Admina na slovinskom fóre som sa spýtal či vie o tom , že Molisanské toponimá sú slovanské priamo, alebo prekrútené slovanské Iatlčinou- alebo "preložené" do Italčiny- že teda sú očividne staré a pôvodné, mierne sa zasekol.

A keď som citoval z Horáka - ktorý pravdepodobne vychádzal z Kolára, že v najstarších horských usadlostiach sa hovorí archaicky a tzv, "ča-kavsky" (čo ? - ča?) a ě-kavsky (e-ě,je). Používa sa prastará dvojhláska "šč" a bilabiálne "L" (prekrížené-inak to nejde vyjadriť) /uo/. Namiesto srbochorvátskeho svéča staroveké "swítjá" a teda to nemá nič spoločné so srbochorvátskym "što-kavstvom" (čo?- što, šta?) a "e-kavstvom" (tvrdé vyslovovanie hlásky "e"), bol prekvapený.

Bol by naozaj zázrak preukázať , že v srdci Itálie sa napriek Všemocnej Rímskej ríši zachovalli posledné zvyšky Villanovských slovanov. Na druhej strane z turistických popisov je jasné , že príroda pomáhala. Je to vraj najkrajšia horská oblasť v Itálii s nádhernými vrchmi, priepasťami a horskými potokmi.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 1:10 am    Předmět: Citovat

Ešte k tým Molisanským slovanom. V turistickom bedekri ani zmenka Laughing

http://www.eurotime.cz/show-region.php?idr=12

V inom -cudzojazičnom popise to už znie zaujímavejšie . O mestečku s menom AGNONE - určite tým nemyslia tak očividné slovo Ohňové- Ohňovo-AGÓŇ po rusky AGNI staroslovansky... Alebo predsa len ? Prečítajte si text , čo vraj v meste robili tisícročia :

Agnone is a small town known for its bell factories. For the past thousand years, Agnone has made bells for the Vatican and many other countries. Today one foundry still operates and has a small museum. Agnone is also home to a number of coppersmiths with shops along the main street.

A tu už sú na počudovanie priamy. Napriek tomu neviem o tom , že by naši vedátory chodili študovať tamojšiu menšinu a písali sa o nich vedecké práce ...? Shocked


Acquaviva Collercroce is an interesting town established by Slavs that still maintains some Slavic traditions and has remnants of its Slavic origins, including its dialect.


tu je odkaz na stránku: http://goitaly.about.com/od/moliseregion/l/bl-molise-map.htm
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 12:11 am    Předmět: Citovat

Až teraz som si všimol príspevky.

Pali- Zvrškovca nepoznám a ani som si ho nelustroval. Našiel som len jeho články. Pripadali mi zaujímavé. Väčšina článkov tu citovaných nie je od profi historikov. Ani nemôže byť. Tí sa boja aj prdnúť bez toho aby si to neoverili v anglickej alebo nemeckej vedeckej literátúre . Prípadne mad'arskej Laughing
Tie články sú prešpikované citáciami z overiteľných zdrojov a historických kroník . Kto má na to chuť a nervy - nech sa do toho pustí kontrolovať si to. Dávam ich sem hlavne , ako tému na zamyslenie - nie ako nemenné direktíva.

Preto ma aj serie , keď sa tu "zamýšľa" na tému kadečoho iného.

Ivan - máš krásne ruské meno a toľká averzia ? Very Happy Mimo slovinských a ruských zdrojov sa niet o čo oprieť. Uznávam- Rusov treba silne filtrovať- veď som to aj napísal- ale sú stále zdrojom najhodnovernejších informácií z ich prostredia. Ak si kliknete na čokľvek o VÉDACH - to vám budú až vlasy vstávať dupkom. Od scifi teórií cez atlantídu až po Hviezdnu bránu - no úžas. Ruská duša je široká ... až priširoká. Poznám ich .6 rokov som tam študoval . Treba ich silne v rámci možností cenzurovať.

Ohľadne hrania sa zo slovami. Jasné , môžu tam byť násilne dohľadané prepojenia, ale treba byť jednak opatrný a druhak - predsa len pred kritikou- vedieť niečo o stroslovenčine a vôbec koreňoch slov väčšiny slovanských jazykov a až potom sa dá trochu trošičku do toho vliezť. Pre mňa bol osvietením moravan Horák a náš významný slavista Stanislav- ten je na rozdiel od Horáka minimálne Európskou kapacitou. Divil by si sa aké množstvo tebou a nami vôbec - "čisto" anglických , francúzskych či nemeckých slov je slovanského pôvodu a nie naopak.

Ak by som ti narýchlo odpovedať , ako si to títo autory - potažmo ja - dovolia tvrdiť- existuje na to veľmi polopatistická odpoveď - mimochodom podobne ako u toponím.

U nich je to ešte jednoduchšie. Ak kopce a hory nesú názvy , alebo skomolené mená , v ktorých ovšem ich logický koreň ukazuje na jediné významovo zmysluplné jazykové určenie -je to stopa po najstaršom osídlení. Každý , kto sa prisťahuje neskôr prijíma názvy toponím od starousadlíkov , alebo ich skomolí , pomocou vlastného jazyka , ale na 90 % sa zachová vystopovateľný koreň slova z pôvodného názvu. Jediná vínimka je ,že novousadlíci dokočovali na územie ktoré buď starousadlíci úplne opustili, alebo ich totálne vykinožili- oboje je skoro nemožné. Toponimá celého sveta to dokazujú.
Takýmto vedeckým spôsobom p.Stanislav bez emócií, a akéhokoľvek podozrenia z nacionalizmu už v 60-tich rokoch maďarom poslal vedecký odkaz- 80 % vašeho územia, potoky , rieky , kopce a údolia, dedinky a mestá majú pôvod v slovaských názvoch- nehovoriac o Blatnom jazere a Bude aj s Péčom... Barátom.

Podobné to je aj s anglosaským jazykom , či Italským ... V slovách , ktoré by si ani nečakal sa dá vystopovať slovanský koreň. Ten koreň v spojitosťou často zo žijúcim dodnes slovanským slovom buď v slovenčine , či češtine, alebo ruštine či Slovinčine , alebo aj už nepoužívaným - no stále dešifrovateľným- pre nás významom- , ktorému na rozdiel od angličana , francúza , alebo nemca dodnes rozumieme !!!
Mohol by som ťa zasypať príkladmi , ale to je nadlho. Hodím ti sem len pár krásnych toponím z Itálie - krajiny Veľkej Rímskej Ríše, kde by toponimá mali byť zásadne latinské- hrdo Rímske a oni nie potvorky :

určite poznáč kraj Ravena- je to rovinatý kus úrodných polí, známa rieka Pád- ktorá krásne padáz alpských vrcholov, notoricky známa Venetia to už lapidýrnejšie ani nemôže byť, že, oblasť Campania- "kopanina", Apeniny V-ápeniny skús sa spýtať Italov čo presne znamená koreň týchto slov v Italčine, alebo Latine ?
To už nechcem hovoriť čisto čitateľné názvy toponím v strede Itálie v Molisanských horách . kde dodnes šokujúco prežíva slvanská menšina hoci silne asimilovaná- tam sú takéto názvy : Vŕtlina,Podsmókvina, Črná, Krávina, Blítvina, Múndi- mitár (Bleskov vrhač), Dúbrava, Stránje... / všetko citácie z Horáka, ale aj z Kolára- pretože už ten ich tam objavil/

Škoda hopvoriť už o väčšine Švajčiarskych, Rakúskych či kope Nemeckých toponím- nakoniec to ani ich odborníci nezamlčujú a sú o tom kopce odbornej literatúry. Tiež by ma zaujímalo či svetoznáma PIZZA - má aj zmysluplný význam v Taliančine - teda okrem toho že ti talian povie čo to je. Pretože ešte v slovečine a myslím aj v češtine spred 50 rokov sa bežne dočítaš o tom , že dobytku treba dať pícu-čiže obylné krmivo - vo všeobecnosti v zmysle jedlo , pokrm.

Nuž a Slovanský a Slovenský... Vidíš tam veľký rozdiel ? Vieš o akomkoľvek inom podobnom nositeľovy tohto slovného koreňa -mino našich bratov Slovincov ? Navyše nikdy som nestotožňoval Slovensko s nejakým jediným potomkom Slovanstva- bože veď to je také veľké... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 11:18 pm    Předmět: Citovat

PRE Č O TAJA CHAZARSKÝ PÔVOD VÝCHODOEURÓPSKYCH ŽIDOV?
V mojej knihe „Pro č se vraždí v Izraeli" som v štvrtej č asti prvej kapitoly pod názvom „Kdo jsou
dnešní židé" podrobne uviedol chazarský pôvod východoeurópskych židov. Chazari, poloko č ovný
národ, pravdepodobne tureckého pôvodu, sa usadil na miestach dnešného južného Ruska medzi Volgou
a Donom na brehoch Č ierneho, Kaspického a Azovského mora. Židia, ktorí boli byzanským
panovníkom Levom III. vyhostení z Konštantinopolu, našli domov medzi pohanskými Chazarmi.
Okolo roku 740 n. 1. v konkurencii s kres ť anskými a moslimskými, židovskí misionári získali
chazarského vládcu pre židovskú vieru. Arther Koestler, britský ob č an, rodák z Budapešti roku 1905,
vo svojom bestselleri z roku 1976, Trinásty kme ň (The Thirteen Tribe) dokázal, že dnešní židia sú z
najvä č šej č asti potomkami Chazarov, ktorí prestúpili na židovskú vieru okolo roku 740 n. 1..
Tento fakt bol už dlho známy. Napríklad Dr. Lilienthal známy židovský historik vo svojej knihe
„ What price Izrael" (Izrael za akú cenu), vydaná roku 1954, 23 rokov pred Koestlerovým dielom,
upozornil na lineárnych predkov východoeurópskych a západoeurópskych židov, ktorými boli na
židovskú vieru obracaní Chazari z 8. storo č ia (pozrite: Pro č sa vraždí v Izraeli, štvrtá č as ť prvej
kapitoly, str. 53).
Táto skuto č nos ť bola dlho utajovaná , a sionistické kruhy všetkými spôsobmi sa pokúsili ju
necha ť utajenú, pretože dobre vedia:
- že by vážne narušovala hlavné sionistické požiadavky týkajúce sa nároku židov na Palestínu,
- tiež by umožnila zrod, pre sionistov znepokojujúcich myšlienok, a to že vä č šina židov, ktorí prežili
nacistické pogromy, a prevažná vä č šina sionistických pohlavárov, je skôr kaukazského než semitského
pôvodu,
- potom termín „antisemitizmus" stráca okamžite a úplne svoj význam. A č o by sa bez známeho
pokriku č asto používaného ako nástroj na uml č anie druhých „antisemitizmu" stalo so sionistickým
hnutím?
- ď alej by strácal význam jeden zo základov sionistickej myšlienky, že židia na celom svete majú
spolo č ný pôvod, ktorý pochádza z historickej Palestíny,
- ale napriek obrovskej mediálnej mašinérii, ktorú majú sionisti k dispozícii, fakty zostanú faktami.
Benjamin H. Freedman , sa narodil roku 1890 v židovskej rodine. Bol úspešným židovským
obchodníkom v New Yorku a istý č as bol hlavným majite ľ om Woodbury Soap Company. Roku 1945
sa rozišiel s organizovaným židovstvom a strávil zbytok svojho života v boji proti nemu a odhaleniu
židovských pokusov o ovládnutie USA. Freedman dobre vedel o č om hovorí, pretože bol v najvyšších
postoch organizovaného židovstva v Amerike a dobre poznal ich praktiky a ciele. Osobne poznal
Woodrowa Wilsona, Franklina Roosvelta, Josefa Kennedyho, John. F. Kennedyho a mnoho iných
dôležitých osobností. Došiel k presved č eniu, že sionisti a organizované židovstvo cie ľ avedome robí
všetko možné na ovládnutie USA. (Bible Believers. org. au. 2-17-3).
Freedman napísal, 10. októbra 1954, dopis židovi Davidovi Goldsteinovi, ktorý konvertoval na
kres ť anstvo a v dobe písania dopisu bol L. L. D, Postonskej Omší. Tento dopis potom vyšiel ako kniha
pod názvom („Facts are facts" vydalo: CPA Books, 10. 03. 1998, New York).
Vo svojej knihe Freedman potvrdil fakt, že východoeurópski židia sú chazarského pôvodu. Tento
fakt sa stáva nevyvrátite ľ nou skuto č nos ť ou. Títo, pod ľ a Freedmana „samozvaní židia" nikdy v histórii
nemali č o len najmenší etnický vz ť ah s Palestínou a neexistujú medzi nimi a ktorýmko ľ vek etnikom,
ktoré niekedy vstúpilo do historickej Palestíny žiadne etnické alebo antropologické väzby.
- Fakty bezpochyby dokazujú, že východoeurópski židia nie sú v žiadnom prípade Semiti, ale
mongoloidného pôvodu a nemajú so Semitmi žiadny etnický alebo antropologický vz ť ah.
- Neoblomný výskum rovnako pravdivo dokázal, že takzvaní a samozvaní „Židia" nemohli by ť v
žiadnej etape svojich dejín správne považovaní za priamych lineárnych potomkov legendárnych
„ stratených desiatich kme ň ov" pod ľ a biblickej tradície.
- Takzvaní a samozvaní „Židia" východnej Európy v modernej histórii nemôžu legitímne poukazova ť
na jediného starovekého predka, ktorý by č o len položil nohu na územie Palestíny v č ase biblických
dejín.
- Výskum tiež odhalil, že takzvaní a samozvaní „Židia" východnej Európy nikdy neboli „Semitmi",
„ Semitmi" nie sú, ani za takých, pri najvä č šej obrazotvornosti, nebudú môc ť by ť pokladaní.
- Vy č erpávajúci výskum tiež neodvolate ľ né odmieta ako fantastický výmysel, kres ť anmi
všeobecne prijímaný názor, že takzvaní a samozvaní „Židia" východnej Európy sú legendárnym
„ vyvoleným národom", č o z kazate ľ níc tak výre č ne propaguje kres ť anské duchovenstvo." (Freedman:
Facts are facts, tamtiež, str. 35, 36.
„ Chazari neboli „Semitmi". Boli aziatskym národom patriacim k mongoloidnej rase a moderní
antropológovia ich považovali za Turkofinov. Chazari boli z Ázie vytla č ení ostatnými národmi ju
obývajúcimi, s ktorými viedli nepretržité vojny. Chazari napadli Východnú Európu, aby sa vyhli
ď alším porážkam v Ázii. Bojovným Chazarom nerobilo problém doby ť a podmani ť si
dvadsa ť pä ť mierumilovných ro ľ níckych národov východnej Európy obývajúcich približne jeden
milión štvorcových mí ľ . V pomerne krátkom č ase Chazari vytvorili najvä č šie, najmocnejšie a
pravdepodobne aj najbohatšie krá ľ ovstvo východnej Európy.
Chazari boli v č ase svojho vpádu do Európy pohanským národom. Ich náboženstvo bolo
kombináciou falického uctievania a iných foriem modlárstva, ktoré pretrvalo až do 7. storo č ia. Rôzne
sexuálne úchylky, ktorým Chazari holdovali ako forme náboženského uctievania, spôsobili taký
stupe ň morálnej degenerácie, ktorý chazarský krá ľ nemohol znies ť . V 7. storo č í sa krá ľ Bulan, vtedajší
vládca Chazarského krá ľ ovstva, rozhodol zruši ť praktizovanie falického uctievania a ostatných foriem
modlárstva a vytvori ť nové štátne náboženstvo z jedného z troch monoteistických náboženstiev, o
ktorých však ve ľ a nevedel. Po historickom stretnutí s predstavite ľ mi týchto troch monoteistických
náboženstiev si krá ľ Bulan po zavrhnutí kres ť anstva aj Islamu vybral za budúce štátne náboženstvo
vieru, vtedy ozna č ovanú ako „Talmudizmus", dnes známu a praktizovanú pod názvom „Judaizmus".
Táto udalos ť je v histórii bohato doložená.
Freedman dalej hovorí, že sta č í otvori ť židovskú encyklopédiu, zväzok IV, strana l-5 a môžeme
pod titulom „Chazari" č íta ť : „Chazari sú tureckého pôvodu, ich život a história sa spája s prvým
po č iatkom histórie židov v Rusku... Krá ľ ovstvo Chazarov bolo zakladané v druhej polovici na severe
Ruska ešte dávno pred tým než sa objavila ruská monarchia (855). V tejto dobe bolo chazarské
krá ľ ovstvo na vrchole svojej sily a bolo stále vo vojnovom stave so susednými krajinami. Na konci
ôsmeho storo č ie krá ľ (Chán) Chazarov a jeho š ľ achta a ve ľ ké množstvo jeho pohanského ľ udu
konvertovalo na židovskú vieru... Židovská populácia medzi Chazarmi v č ase medzi 7. a 10. storo č ím
náramne rástla. Zdá sa, že okolo deviateho storo č ia, celá chazarská populácia bola židovského
vierovyznania. Bol to jeden z následníkov krá ľ a Bulana, krá ľ Obeida, ktorý obrodil chazarské
krá ľ ovstvo a upevnil židovské vierovyznanie medzi Chazarmi. Pozýval židovských u č encov do svojej
krajiny a postavil židovské synagógy a židovské školy. Chazari sa u č ili Bibliu, Mishnah, Talmud a
duchovné služby hazzanimu. Chazarské krá ľ ovstvo bolo neskôr po ve ľ kej bitke s Rusmi porazené
(r. 965), č o bolo za č iatkom konca tohoto krá ľ ovstva. Ve ľ a č lenov krá ľ ovskej rodiny utieklo do
Španielska, niektorí utiekli do Ma ď arska, ale ve ľ a chazarských takzvaných židov zostalo vo
svojej krajine." (Freedman, tamtiež, str. 52-54)
Najuznanejšim historikom, ktorý dôkladne študoval históriu a pôvodu východoeurópskych židov je
profesor H. Graets. Na strane 141 jeho knihy „História židov" uvádza: Chazari sa hlásili k novému
náboženskému kurzu. Po Obeidovi, ktorý so svojou š ľ achtou konvertovali na židovskú vieru,
nasledovalo mnoho židovských Chánov (krá ľ ov). Pod ľ a fundamentalistického štátneho zákona v zemi,
len židovskí králi sa smeli dosta ť na chazarský trón... Trvalo dlho kým sa ostatní židia na svete
dozvedeli o konvertovaní tohto silného krá ľ ovstva na židovskú vieru. Ke ď sa kone č ne chýr o ich
existencii dostal k ostatným židom mysleli, že Chazari sú pozostatok desiateho kme ň a."
Materský jazyk Chazarov bol Ázijský a židovská encyklopédia ho nazýva „chazarský jazyk". Ke ď
krá ľ Bulan konvertoval na židovskú vieru, kázal aby hebrejské písmo, ktoré poznal z Talmudu,
bolo oficiálnym písmom chazarského jazyka. Adoptovaním hebrejského písma nesledoval žiadny
etnický, politický alebo náboženský zámer. Tak isto ako adoptovali západoeurópske necivilizované
národy latinské písmo. S inváziou Rimanov do západnej Európy, západoeurópske necivilizované
národy adaptovali rímsku kultúru a tak latinské písmo bolo adaptované do jazykov Francie, Anglicka,
Španielska a iných. Tieto jazyky boli od seba odlišné, ale prevzali to isté písmo. Rimania priniesli
západoeurópskym národom svoje písmo so svojou kultúrou tak isto, ako Rabíni priniesli
hebrejské písmo z Babylonu Chazarom, ke ď ich u č ili Talmud . Od doby ruskej invázie a likvidácie
chazarského krá ľ ovstva, chazarský jazyk bol ozna č ený za „Yidiš" . Po celých šes ť storo č í,
východoeurópski sa „samozvaní židia" predstavili ako národ pod menom „Yidiš". Predstavili sa ako
„ Yidiš" nech boli z Ruska, Po ľ ska, Rumunska, Litovská, Ma ď arska alebo z hociktorej
východoeurópskej krajiny, kde žili. Aj dnes v meste New Yorku nájdeme mnoho jidišských novín,
divadiel a mnoho jidišských kultúrnych organizácií, Chazarský jazyk, pred tým než sa za č al vola ť
„ yidiš", adoptoval ve ľ a cudzích slov do svojho vokálne limitovaného starého jazyku. Tieto slová
boli prevzaté od susedných národov, s ktorými sa stýkali, Chazari adoptovali ve ľ a slovanských,
baltických a iných slov, hlavne germánskych . Yidišský jazyk nie je v žiadnom prípade germánskym
dialektom, ako si niektorí myslia. Germáni boli ove ľ a civilizovanejší ako Chazari a preto Chazari
prevzali ve ľ a germánskych slov do svojho jazyka. Yidiš je moderný názov pre starý materský jazyk
Chazarov, ktorý bol predtým známy ako chazarský jazyk. (Freedman, tamtiež, str. 54, 55) Nesmieme
si v žiadnom prípade plies ť „yidiš" s hebrej č inou, len preto, že obe re č i používajú to isté hebrejské
písmo. Freedman tvrdí, že nenájdeme č o len jedno jediné starodávne hebrejské slovo v jidišskom
jazyku a tak isto nenájdeme č o len jedno jediné starodávne jidišské slovo v hebrej č ine . Sú to
celkom odlišné jazyky, ako napríklad španiel č ina a švéd č ina, ktoré používajú to isté písmo. „Yidiš" je
dominantný jazyk východoeurópskych takzvaných židov, nech ešte tam žijú alebo odtia ľ pochádzajú,
tak isto ako Angli č tina je dominantným jazykom Ameri č anov v 48 štátoch Ameriky. Okolo 90% židov
žijúcich v USA alebo v 42 rôznych štátoch sveta práve pochádzajú alebo sú potomkami židov
pochádzajúcich z východnej Európy. Yidiš je spolo č ný jazyk všetkých východoeurópskych židov, je
ich prvý alebo druhý jazyk pod ľ a toho, v ktorej krajine sa narodili. Nech sú kdeko ľ vek na svete, majú
spolo č nú re č a to je „yidiš". Je to jazyk jedného národa, ktorý stratil svoju existenciu ako národ a
nemá so židovskou vierou ni č spolo č ného a nesmieme ho plies ť s judaizmom . (Freedman, tamtiež,
str. 56 - 57)
Na južnom pobreží Fínskeho zálivu, v mieste jeho splynutia s Baltským morom, priamo na sever
od Chazarského krá ľ ovstva sa v č ase jeho najvä č šej moci utvoril v roku 820 po Kr. malý slovanský
štát. Tento bol založený malou skupinou Variagov zo Škandinávskeho polostrova na náprotivnom
pobreží Baltského mora. Pôvodné obyvate ľ stvo tohto novovzniknutého štátu pozostávalo z ko č ovných
Slovanov, ktorí sa v tejto oblasti udomácnili už po č as prvých záznamov v histórii. „Práve narodený"
štát bol embryom, ktoré sa rozvinulo do ve ľ kého ruského impéria. Za menej ako tisíc rokov tento
syntetický národ rozširoval svoje hranice nepretržitými výpadmi a tak dnes pokrýva viac ako
950 000 000 štvorcových mí ľ v Európe a Ázii.
Po č as 10., 11., 12., a 13. storo č ia rýchlo sa rozširujúci ruský národ postupne pohltil Chazarské
krá ľ ovstvo, svojho južného suseda. Do 10. storo č ia sa Chazarské krá ľ ovstvo pod vplyvom ruských
výpadov zmenšilo na územie s rozlohou okolo 800 000 štvorcových mí ľ (pozri mapu). Ako na tejto
mape reprodukovanej zo Židovskej encyklopédie uvidíme, územie Chazarského krá ľ ovstva bolo
napriek tomu ď aleko najvä č šie v celej Európe. Obyvate ľ stvo Krá ľ ovstva Chazarov tvorili z ve ľ kej
č asti Chazari, ale aj zvyšky príslušníkov ď alších dvadsiatich piatich mierumilovných ro ľ níckych
národov, ktoré obývali približne jeden milión štvorcových mí ľ ešte pred vpádom Chazarov. Chazari
napadli v 1. storo č í pred Kr. východnú Európu zo svojej pôvodnej vlasti v Ázii. U č inili tak
suchozemskou cestou medzi severným koncom Kaspického mora a južným koncom Uralského
pohoria.
Dobytie Chazarského krá ľ ovstva Rusmi história nahrádza vysvet ľ ovaním prítomnosti ve ľ kého
po č tu takzvaných alebo samozvaných „Židov" v Rusku po 13. storo č í. Ve ľ ký po č et takzvaných alebo
samozvaných „Židov" v Rusku po zni č ení Chazarského krá ľ ovstva potom nebol známy ako Chazari,
ale ako "Jidiš" a aj dnes sa sami tak ozna č ujú.
Po 13. storo č í bolo Rusko v mnohých susedských vojnách prinútené odovzda ť ví ť azom ve ľ ké
územia, ktoré boli pôvodne sú č as ť ami Chazarského krá ľ ovstva. Takto Po ľ sko, Litva, Galícia,
Uhorsko, Rumunsko a Rakúsko získali od Ruska územie pôvodne patriace pôvodne k Chazarskému
krá ľ ovstvu. Spolu s územiami tieto národy získali č as ť populácie takzvaných a samozvaných „Židov",
pochádzajúcich z Chazarov, ktorí obývali toto územie.
Tieto č asté pohrani č né výmeny medzi národmi východnej Európy vysvet ľ ujú dnešnú prítomnos ť
takzvaných alebo samozvaných „Židov" vo všetkých týchto krajinách, po stopách pôvodu ktorých sa
dostaneme až ku konvertovaným Chazarom.
- Ich spolo č ný jazyk, spolo č ná kultúra, spolo č né náboženstvo a spolo č né rasové znaky ich bez
akýchko ľ vek pochybností radia ku Chazarom, ktorí v 1. storo č í pred Kr. napadli východnú Európu a v
7. storo č í konvertovali na „Talmudizmus".
- Dnes takzvaní alebo samozvaní „Židia" pochádzajúci z východnej Európy tvoria 90% dnešnej
celkovej populácie takzvaných alebo samozvaných „Židov" vo svete.
- Obrátenie krá ľ a Bulana a chazarského národa v 7. storo č í sp ĺň a tú istú úlohu v dejinách
„ Talmudizmu" alebo „Judaizmu" (ako dnes „Talmudizmus nazývame), ako obrátenie Konštantinopolu
a západoeurópskych národov pre kres ť anov.
- Kres ť anstvo bolo len malé a pomerne nedôležité náboženstvo praktizované v podstate len vo
východnej oblasti Stredozemného mora až do obrátenia Konštantinopolu a ve ľ kej č asti populácie
západoeurópskych pohanských národov.
- Pre „Talmudizmus" alebo „Judaizmus" (ako dnes „Talmudizmus" nazývame) bolo najvä č šou hnacou
silou v celej jeho histórii práve obrátenie obrovského množstva chazarského obyvate ľ stva v 7. storo č í.
Bez tohto obrátenia je len ve ľ mi malá pravdepodobnos ť , že by „Talmudizmus", teda dnešný
„ Judaizmus" bol schopný preži ť .
- „Talmudizmus" civilný a náboženský kód farizejov, by bol pravdepodobne už dávno vymizol, tak
ako mnohé ď alšie vyznania a kulty praktizované národmi pred, po č as i po tom, č o „Farizeizmus"
získal popredné miesto medzi ostatnými vyznaniami a kultmi uctievanými v č ase Ježiša.
- „Talmudizmus", ako neskôr nazývali „Farizeizmus", by sa bol vytratil so všetkými jeho súvekými
vyznaniami a kultmi, nestalo sa tak iba kvôli obráteniu Chazarov v 7. storo č í, hoci v tom období bol
„ Talmudizmus" na najlepšej ceste k úplnému zabudnutiu. (Freedman, tamtiež).
Dnes bez najmenších pochýb vieme, tvrdí Freedman, že východoeurópski takzvaní židia sú
chazarského pôvodu, a nie sú v žiadnom prípade Semiti a nemajú žiadny etnický alebo
antropologický vz ť ah s obyvate ľ mi starej Palestíny. Táto skuto č nos ť je historicky neodvrátite ľ ný
fakt. Títo takzvaní židia nemajú etnický alebo antropologický vz ť ah s biblickými národmi a kme ň mi v
Palestíne, a nemôžu v žiadnom prípade ukáza ť na jediného predka, ktorý by kedyko ľ vek položil nohu
v starej Palestíne v dobe biblickej histórie. Všetky fakty bezpochyby dokázali, že východoeurópski
takzvaní židia nie sú Semiti, nemajú semitský pôvod a nemôžu by ť považovaní za Semitov, teraz, v
minulosti ani v budúcnosti, (Freedman, tamtiež, str. 49)
Freedman sa ď alej pýta:
Ako je možné, že táto nevyvrátite ľ ná historická skuto č nos ť sa tak dlho utajila a aké tajomstvo stálo
za tým utajovaním?
Aké tajomné sily stáli za vymazaním chazarského pôvodu východoeurópskych takzvaných Židov z
historických školských u č ebníc po celom svete, napriek tomu, že chazarský pôvod východoeurópskych
takzvaných židov, je nevyvrátite ľ ný historický fakt?
Freedman hovorí: „V roku 1948 som v Pentagone vo Washingtone prednášal ve ľ kému
zhromaždeniu najvyšších hodnostárov Armády Spojených štátov, hlavne pobo č ke G2 Vojenskej
spravodajskej služby, o vysoko výbušnej geopolitickej situácii vo východnej Európe a na Strednom
Východe. Vtedy, tak ako aj dnes, bola táto č as ť sveta potencionálnou hrozbou pre svetový mier i
bezpe č nos ť tohto národa. V plnej miere som im vysvetlil pôvod Chazarov a Chazarského krá ľ ovstva.
Vtedy som cítil to isté, č o cítim teraz: bez jasného a podrobného poznania daného predmetu je
nemožné správne pochopi ť a zhodnoti ť , č o sa od roku 1917 - roku bo ľ ševickej revolúcie v Rusku - vo
svete dialo. Toto je k ľ ú č k problému.
Na záver môjho prejavu ma č ulý podplukovník zú č ast ň ujúci sa na stretnutí informoval, že je
vedúcim katedry histórie na jednej z najvä č ších a č o sa týka vzdelanosti najváženejších inštitúcií pre
vyššie vzdelanie v Spojených štátoch. U č il tam históriu šestnás ť rokov a nedávno bol privolaný naspä ť
do Washingtonu, aby pokra č oval vo vojenskej službe. Na môj údiv mi oznámil, že ani po č as svojej
kariéry, ani ako u č ite ľ histórie slovo „chazar" nepo č ul, pokým som ho tu nespomenul ja. Z toho musí
by ť jasné, aká úspešná bola tá záhadná tajná sila so svojím zámerom „vymaza ť " pôvod a históriu
Chazarov a Chazarského krá ľ ovstva, aby pred svetom, a najmä kres ť anmi zatajili pravdivý pôvod a
históriu takzvaných a samozvaných „Židov" vo východnej Európe." (Freedman, tamtiež) My sa tiež s
pánom Freedmanom pýtame:
Pre č o si dali tú obrovskú námahu na utajovaní Chazarského pôvodu východoeurópskych židov a
č o sa za tým skrýva?
- Skuto č nos ť o chazarskom pôvode východoeurópskych židov bola utajovaná, pretože vážne
narušovala hlavné sionistické požiadavky týkajúce sa nároku židov na Palestínu.
- Pod ľ a tohto, pohlavári sionistického hnutia a štátu Izraela, ktorých prevažná vä č šina pochádza z
východnej Európy a tiež vä č šina židov, neboli antropologický v žiadnom vz ť ahu k Palestíne.
- Palestína, domov do ktorého sa židia vraj túžia vráti ť , nebola pod ľ a toho nikdy ich. Ukázalo sa
to, č o sa nemalo ukáza ť .
- Umožnil zrod, pre sionistov znepokojujúcich myšlienok, a to že vä č šina židov, ktorí prežili
nacistické pogromy, je skôr kaukazského než semitského pôvodu.
- Potom termín „antisemitizmus" stráca okamžite a úplne svoj význam. A č o by sa bez pokriku
„ antisemitizmu" stalo so sionistickým hnutím?
- Ď alej by strácal význam jeden zo základov sionistickej myšlienky, že židia na celom svete majú
spolo č ný pôvod.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 11:16 pm    Předmět: Citovat

V texte o Cirilovy a Metodovy sa spomína ríša Chazarov. Staroveký "Izrael".

Rád by som sa pristavil pri nich , lebo to je ten mostík , prečo som sem hodil pred nedávnom- uznávam- priskoro, ten "konšpiratívny " článok , o spiknutiach bankárov a tajných spoločnostiach- , ktoré väčšinou naznačujú priamo či nepriamo prepojenie na židov, zvlášť tých európskych-diasporických.

Ako som tu už veľakrát spomínal- nie som žiaden "antisemita" ale ak človek sleduje kultúru a politiku- nehovorím ekonomiku- téme židov a ich mimoriadnej schopnosti prispôsobiť sa a dominovať v intelektuálnej sfére kdekoľvek na zemi sa nevyhne. Samozrejme automaticky narazí napríklad na brožúru "Siónskych mudrcov" a podobné veci , ktoré sú vehementne odborníkmi spochybňované.

Ani besná sviňa sa v tom nevyzná.

Mňa osobne vždy zaujímala určitá miera averzie voči židovstvu ako takému u nás , ale aj iných slovanských /Poľsko, Rusko.../ , ale aj zdanlivo neslovanských krajín , ako Španielsko atď /zdanlivo preto, že , ako vyplýva z článkov tu zmieňovaných v podstate žiadna krajina Európy sa nevyhla osídleniu sedliakmi a ich postupnou asimiláciou tam , kde ich viac či menej prečíslili , alebo aspoň "prefikli" iné kmene/

Väčšinou sa to oficiálne vysvetľovalo pôsobením kresťanskej cirkve a jej pestovenej nenávisti voči "zradcom a vinníkom ukrižovania našeho pána".

Druhá varianta , špeciálne u nás , tvrdí , že dlhodobo bolo umožnené židom podnikať hlavne , ako krčmárom a úžerníkom- lebo vlastniť pôdu a nehnuteľnosti im bolo zakázané- a oni opíjali ten náš "nevinný" , ale uchlastaný ľud a keď sa zadĺžil u žida tak ho ešte pripravili o to posledné - a teda na psí tridsiatok.

Keď som však narazil na ruských stránkach na tému Chazarskej ríše. Začínalo sa mi viac a hlavne logickejšie vyjasnievať.

V skratke , sú záznamy už od rímskych čias , že hlavným obchodným artiklom staroveku- otrokmi- a to hlavne Slovanmi sa zaoberali - židia. Vrcholom tejto činnosti - možno nie vrcholom- len už písomne zaznamenaným a zdokumentovaným - sa stala Chazarská ríša ,kde sa spojili neksutočne výhodným spôsobom kočovné bojovné národy strednej ázie so židovskými obchodníkmi do veľkého mocnárstva. Ich hlavným artiklom , boli profesionálne lovecké výpravy na slovanmi osídlené územie Ukrajiny a /Kijevská Rus a Moskovská Rus.../ .Ak toto nemôže byť dlhodobo negatívne zapečatenou "pameťou" národa na židov - tak už potom neviem..

Shocked
Ako do skladačka zapadá aj kronikami doložená najrannejšia história Prahy - ako miesta, kde sa konali najväčšie trhy s otrokmi v strednej európe. Přemyslovci sa so svojím slovanským obyvateľstvom činili..

Aby som nemusel vypysovať o Chazarskej ríši pomôžem si zasa článkom.

Vopred podotíkam, že článok je písanýs dosť bojovným tónom, ale písal to židovský autor a cituje zo židovských autorov- ten hádam nemôže byť obvinený z antisemitizmu- jedine ak z "antisionizmu" a ten postoj je tam vysvetlený. Tento článok okrem iného naznačuje akési prepojenie na tú konšpiračku. Viem je to možno nezmyselná odbočka od našej témy , ale okrajovo sa jej dotýka a - neodolal som
Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 10:25 pm    Předmět: Citovat

Rozhodně si myslím, že by různí tlachalové neměli rušit souvislý tok tvých informací,kdy se člověk dovídá o ukrutné síle slova, viz několik ukázek jak přesmyčka či drobná změna intonace významu slova dokáže změnit ,pokud ne přímo běh dějin, tak aspoň jejich výklad. Oproti tomu mne zarazil význam slova ESO-AS , doteď jsem si myslel,že výraz "to je eso","letecké eso" - je odvozen od názvu nejsilnější karty která vše přebije. Very Happy. Také se obávám že v některých případech se přílišná snaha vyložit si některá slova v potřebném směru mohou stát kontraproduktivní, napřiklad slovan=slovák a pod. A vůbec bych byl velmi opatrný na výklad evropských a světových dějin z podledu rusů což je v posledních stoletích nejiperiálněji se chovající národ,připomeňme si, že to byla jediná vítězná mocnost II SW s územními zisky přesto, že tuto válku začala spolu s němci. Jejich impérium se jim naštěstí v 90tých letech rozpadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 10:23 pm    Předmět: Citovat

inak neda mi nespytat sa (a nechcem nikoho urazit) na p. A. F. Zvrškovca... je to ozaj doveryhodny odbornik a historik? v obchodnom registri figuruje vo vyse 60-tich firmach, je predseda politickej strany a napr. jedna jeho firma sa vola UHORSKO, a.s.Smile a pozor na to a.s. na konci... AS - AZ - AZIA...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 10:20 pm    Předmět: Citovat

Asi to tam dali slovinci.Sú ďaleko sebavedomenjší , aj aktívnejší , ako naši "vedecký" zapredanci a poprdáci. Aj tak si ich profesne ten anglosaský svet neváži, ale nedajbože , aby začali trochu myslieť slobodnejšie...

Čo sa týka Avarov , sú dochované písomné záznami- nepametám už v ktorej kronike, kde popisujú ,akú prču si robili z "pridelených " slovaniek. Zapriahali si ich do vozov , či saní a nechali sa ťahať "ľudským statkom" za veľkého veselia , šľahajúc bičom. Pripomínam z latinského originálu "hovoriaci dobytok" -obľúbenú frázu maďarov...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mangas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2011
Příspěvky: 188
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 10:11 pm    Předmět: Citovat

http://en.wikipedia.org/wiki/Venetic_theory
sranda je, ze stranka je len v anglictine, taliancine a slovincine...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 10:03 pm    Předmět: Citovat

Mesto Tlmače má na svojich stránkach pekné európske dejiny.
http://www.mestotlmace.sk/doba-zelezna.phtml?id3=19758
Citace:
Avari
Pramongolské, nomádske spoločenstvá žili medzi Uralom, Altajom, Kaspickým a Čiernym morom. Keď stredoázijské stepi vyschli, hľadali pre svoje stáda nové územia. Byzantínci ich nazývali Arbaroi. V Panónii sa Avari objavili v roku 568 po K. Boli to koristnícke jazdecké skupiny, ich počet presahoval 30.000 bojovníkov. Typickým znakom ich sídiel boli kostrové pohrebiská (často aj s koňom). Ich zovňajšok charakterizovali vrkoče. Pre všetky ich koristnícke skupiny bol charakteristický nedostatok žien-rodičiek a detí, preto Avari riešili tento problém exogamiou, keď sa na zimné obdobie nasťahovali do domácnosti Slovanov.

_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 9:32 pm    Předmět: Citovat

To kur...a fakt keď sa nemienite baviť k téme neviete dať pokoj? Chodte so učením cudzích jazykov kamsi . Twisted Evil
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 9:06 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Je pravde, že učenie v štyridsiatke trvá dvakrát dlhšie ako v osemnástke, tada mne určite.
Človek má asi dané učenie jazyka hovorením, nie čítaním učebnice.
Verím, že by som sa asi v Amerike za rok niečo naučil.Tu mi to nejde lebo nemám ani čas na angličtinu, okrem čítania internetu.


No já jsem říkal že naše školství by pozvedly nové motody výuky cizích jazyků a nejen jazyků. Vadí mi že v 21. století se vyučuje podle cca 500let starého schématu, který zavedl J. Amos Komenský. př díky sugestopedii jste schopni se naučit za 9 dní to co ve škole za rok. Mám sám na sobě odskoušené.
Cool Každý volí to co mu pasuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 7:57 pm    Předmět: Citovat

Jas,velmo zaujímavé,dúfam,že budeš pokračovať Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 3:16 pm    Předmět: Citovat

Zaujímavo s tým súvisí zozšifrovanie titulárneho mena Temudžina. "Džingischán" je totiž titul- nie meno. Rusi podávajú zaujímavé vysvetlenie.

Aby sme pochopil súvislosti, musíme sa pozrieť na udalosti, ktoré sa odohrávali v tom čase v Kyjevskej Rusi. Táto bola celé veky súčasťou Veľkej Tartarie. Ale v polovici 9. storočia narušil odveké rodové tradície priamy potomok Kija, knieža-varjag Oskoľd a so svojim bratom Dijom zachvátili moc. Podľa prastarej tradície sa kniežatá vyberali na osem rokov, ale boli to výlučne dôstojní ľudia. Za mimoriadne zásluhy sa mohol ich úrad stať doživotným, ale nikdy nie následným. V tomto je hlavný rozdiel medzi kniežaťom a kráľom. Z nášho pohľadu je preto kráľ už zdegenerované knieža. Volili sa vždy dvaja – vojenské knieža, nazývaný CHÁN a mierové knieža/KŇAZ -KON-AS -Zákonný As-eso -/AS obnosť/ osobnosť. V časoch mieru mal v rukách moc mierové knieža, ale v časoch vojny sa vlády chopil knieža-chán. Knieža-chán sa zvyčajne vyberal z kasty profesionálnych vojakov – varjagov.

V ruštine dodnes existuje slovo "ČINOVNIK" úradník-muž v službe ostaným, u nás z neho zostalo vo význame ČIN-skutok , výsledok aktívneho diania a ČINNÝ, prípadne ČINIŤ- niečo uskutočňovať- robiť.
Inak povedané ČIN GIS CHÁN- bojovo činný vodca - neznie nelogicky.
Netuším čo môže byť GIS , ale možno to niekde vyhrabem.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ako nazančujú ale ruské zdroje, s tým kľudný rozhodnutím Rastislava a príklone k pápežencom od arianizmu to nebolo také pohodové.

Hlavne z Ruských zdrojov k nám stále viac preniká informácia, že najstarším -ak sa to tak dá povedať-vierovyznaním boli VÉDY. Nám z toho zostala pravdepodobne len spomienka na ne v slove , ktoré charakterizuje vyšší záujem o zdokonalovanie- VEDA, VEDECKÝ. Žalostne málo. A samozrejme tí zvedavejší počuli o Indických VÉDÁCH.
Treba však byť opatrný pry hrabaní sa vtom tlaku info z Ruska. Mám pocit že podľahli preveľkej romantike a smerovanie zdrojov , ktoré pripomína skôr Danikena je už trochu pritiahnuté za vlasy.

V každom prípade fakt o našom V0DICKOM staroveku je asi nespochybniteľný :

Texty Slovansko-Árijských Véd sahají do dávné minulosti - nejde o kopii indických Véd. Například v indické Rig-Védě se popisují tajemní bílí Árjové, kteří kdysi ze severu překročili Himaláje a přinesli předkům dnešních Indů poznání – Védy. Stejnou informace najdeme i v perské Avestě (Aria-Vesta).
Proč o našich vlastních Védách dnes nic nevíme? Zaměnili nám dějiny historií, víru náboženstvím, kulturu civilizací, knížectví královstvím, a državu státem. Nejde o ekvivalentní pojmy, a už vůbec nejde o hru slov. Dějiny fyzické likvidace Véd zahrnují jak pálení a ničení knih, tak fyzickou likvidaci nositelů védického vědění.


Ani niet divu, že ak našich predkov donucovali -pravdepodobne pod tlakom politicko-vojenských záujmov -tak ako dnes modla "demokracie" tak najprijateľnejším bola dosť civilná viera - nie veľmi ďaleká Védam. Arianizmus.Boh - v podobe normálneho človeka a nie nadprirodzené "čosi". Naše starobilé Védy stáli na tých istých základoch. Tie najvyššie bytosti-osobnosti-ostatnými pokladané za bohov - boli stále ľuďmi- akurát najviyc váženými a uctievanými.

Preto niet divu, že keď arianizmus bol vyhlásený za herézu a všetci jeho vyznávači boli prenasledovaný krutejšie , ako ktokoľvek iný vyvolalo to neuveriteľné krviprelievanie.

CYRIL A METOD - POKUS O ZOTROČENIE VEĽKEJ MORAVY A KYJEVSKEJ RUSI

Nikomu netreba predstavovať Cyrila a Metoda. Oficiálna veda ich považuje za tých, čo priniesli nám – divým Slovanom – poznanie a zostavili nám aj písmo. Hovoria, že bez nich by sme boli divé zvery alebo niečo podobné. Ale prišiel čas sa pozrieť na ich «nezištné» činy bližšie.
V prvom rade, prečo sú považovaní za apoštolov všetkých Slovanov, ak prišli iba na Veľkú Moravu? Podľa informácií, ktoré o nich máme jeden z nich zomrel a je pochovaný v Ríme a druhý je pochovaný na Slovensku – kdesi na hore Zobor. Na územie Kyjevskej Rusi – ako dnes nazývame Veľké kniežatstvo Kyjevské – podľa všetkých historických záznamov nikdy nevstúpili. Nuž prečo ich tak vehementne všetci tiežslovania oslavujú? Pozrime sa na ich «dielo» bližšie.



Cyril a Metod absolvovali r. 860 «služobnú» cestu Chazarom. Hoci sa nám podsúva, že účelom ich cesty bola akási teologická dišputa, je to sotva pravda. Chazari boli Izraelom tých časov. R. 740 prijali za štátne náboženstvo judaizmus a ich oficiálny štátny symbol bola Dávidova hviezda. Dlhodobo sa «zaoberali» nájazdmi na slovanské územia, vypaľovali slovanské dediny, zabíjali obyvateľstvo a deti a mladé ženy odvádzali násilím do otroctva. Predávali ich v Konštantínopole – Carihrade, ako sa v tom čase volal dnešný Istanbul. Byzancia celkovo pozitívne vychádzala s Chazarmi, chazarskí vládcovia boli v Konštantínopole častými hosťami. Ako sa uvádza v kronike Hinkmara z Remeša, Cyril sa na tejto ceste stretol aj s Maďarmi. Žeby náhoda? Maďari boli niečo ako «pravá ruka» Chazarov, pre ktorých vykonávali služby a chránili chazarské záujmy na západe ich ríše. Zaujímavé je to, že inak bojovní Maďari sa z tejto svojej služby stiahli po jedinej vojenskej akcii Pečenegov

A ako asi vyzeralo pokresťančovanie Slovienov? Nemilosrdné jatky, o ktorých sa sotva niekedy dozvieme všetko.

Proč o našich vlastních Védách dnes nic nevíme? Zaměnili nám dějiny historií, víru náboženstvím, kulturu civilizací, knížectví královstvím, a državu státem. Nejde o ekvivalentní pojmy, a už vůbec nejde o hru slov. Dějiny fyzické likvidace Véd zahrnují jak pálení a ničení knih, tak fyzickou likvidaci nositelů védického vědění. Takzvaná Velká Morava byla ve skutečnosti součástí Kyjevské Rusi a křesťanství na Rusi zavedl „svatý“ kníže Vladimír, který do své země pozval a vpustil jeho šiřitele – křižáky. Pokřesťanšťování slovanů trvalo od roku 988 do roku 1000 n.l.. Zatímco v roce 988 měla Kyjevská Rus 13 miliónů obyvatel, v roce 1000 už jen 4 milióny. „Zbožní“ mniši zaměnili dějiny za historii, a údaj o genocidě se tam nehodil. Přežili jen staří lidé a malé děti. Staří postupně vymřeli, a děti vzali mniši do klášterů na křesťanskou převýchovu. A tak z původního vědění nezůstalo nic.


Ale všimnime si niektoré slová v našom aj českom jazyku, ktoré nám môžu veľa napovedať o rozsahu a krutosti kresťanských mäsiarov. Ide o slová „otrok“ a „kňaz“. Prečo práve o ne?

Naši Predkovia používali pre tieto kategórie úplne iné slová, resp. obe tieto slová majú už zmenený pôvodný význam. Významovo je výrazu „otrok“ rovný náš prastarý, pôvodný výraz „rab“. Slovo otrok z staroslovienčine (a aj dnešnej ruštine) znamená „mládenec“. Na našom území do takej miery vyvraždili dospelú populáciu, že na prácu – robotovanie – ostali už iba mládenci. A tak v našich jazykoch nadobudol (častým a dlhým používaním) výraz „mládenec“ význam „otrok“. Nuž, len nedospelí mládenci ostali na otrockú prácu pre kresťanskú cirkev – ostaných vyvraždili. No a tak sa niet čo diviť, že nemal kto odovzdať starú Vieru mládeži...
Druhý dôležitý výraz je „kňaz“. V starej slovienčine ako aj dnešnej ruštine stále znamená „knieža“. Ide totiž o spojenie dvoch prastarých slov KON + AZ (aj keď správnejšie by bolo AS). Ide teda o Asa, ktorý riadi krajinu podľa KONu, nie podľa toho, čo je až ZA KONom, t.j. podľa zákona. Z toho môžeme usúdiť iba jedno: popi sa stali takí „všemohúci“ páni, že prevzali celú moc do svojich rúk. A tak prevzali aj prastaré slovienske slovo, ktoré označuje vládcu, knieža – lenže rozdiel medzi kniežaťom a kráľom je ten, že knieža bol vždy v rodovom zriadení volený iba na obmedzené a potrebné obdobie, nie dedične. Nuž takúto moc prevzali „páni farári“... zapáčil sa im ešte aj titul Asa. Vyvraždenie obyvateľstva a ovládnutie majetku im bolo málo.

[b]
Jedna vec je ohromujúco prekvapivá. Pamäť o starých časoch sa v pamäti národov dochovala, hoci „vynálezcovia“ doby kamennej nás presviedčajú, že to nie je tak. Názov „As“ prešiel do dnešnej slovenčiny významovo ako „eso“. Ak o niekom povieme, že je „eso“, tak ide o zásadne výnimočného človeka. Poznáme napríklad výraz „letecké eso“, čo znamená vynikajúci, ďaleko nadpriemerný letec. Ak tento istý výraz povieme v dnešnej ruštine, tak použijeme výraz „лётчик Αс“.Od nepamäti sa krajina Asov nazývala Asia, čo iba v ruštine a slovenčine bolo „prepracované“ na „Azia“.


Slovansko-Árijské Védy přežili v tajnosti jen na Sibiři, a něco málo na Islandu. Po dlouhé době vyšly v Rusku v roce 1949, Stalin totiž potřeboval v boji proti fašizmu podporu všech, a tak povolil všechny církve, mezi nimi i původní, předkřesťanskou Pravoslavnou církev Starověrců-Inglinů. (Pravoslaví nemá nic společné s křesťanstvím, bylo násilně přebrané Starověrcům v 17. století, za cenu dvou miliónů obětí). Svoboda ale rychlo skončila a nastalo opět pronásledování. Poslední člověk byl uvězněn za slovanskou víru v roce 1986.[/b]


Slovná zámena významu Pavoslávie -vo význame Védickom a potom jej zneužitie na katolícke "pravoslávie" je zaujímavá.
Podľa mňa z toho vyskakujú aj zaujímavé prepojenia k článku o Mongoloch , kde sa jednak hovorí o tom , že väčšina z kočovných kmeňov prešla dobrovoľne na heretickú variantu arianizmu- na Nestoriánstvo, ale čo je ešte zaujímavejšie- konštatuje sa malí vplyv ruského katolíckeho "pravoslávia"-napriek snahe.
Samozrejme. Ak východný- Sibírsky- zabajkalský slovanie boli stále "Védikmi- alebo Vedármi (?) Very Happy , tak prečo by prijímali to kruté a toľkou krvou šírené kresťanstvo ? Museli o tom vedieť a pravdepodobne to aj bolo príčinou silného rozkolu medzi slovanskými kmeňmi. A následným bojom - nielen o moc , ale aj o znovuobrodenie starej viery.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 2:41 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
To fakt nemôžete tlachať v tlachárni ?!?


Šak sme v tlachárni... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 2:05 pm    Předmět: Citovat

Učili vyučených
Keď veľkomoravský vládca Rastislav nakoniec prišiel k názoru, že starý arianizmus už nemá silu odolať západnému a východnému kresťanstvu, požiadal o „nových“ učiteľov, ktorí podľa jeho textu však majú učiť tých, ktorí sú už dávno vyučení. Po sérii veľkých a malých intríg to vyzerá tak, že vplyv Ríma bude v ríši väčší ako vplyv Byzancie.

Dnes už nikto nevie, alebo si nechce spomenúť, ako to vlastne bolo a čo zapríčinilo, že v roku 907 bola v bitke pri Bratislave porazená franská armáda po tretíkrát v histórii tak, že ako kronikár uvádza „v tejto bitke padol výkvet bavorskej šľachty…“. Bitka však bola – podľa jediného historického prameňa – vedená staromaďarskými vodcami a nastoľuje sa otázka, či to tak bolo a čo sa stalo po tejto bitke.
O rok neskôr uvádzajú napríklad Salzburgské letopisy nasledovné: „Spomínané vojsko Uhrov, vedené Slovanmi, spôsobilo v Sasku mnoho trápenia. Keď získalo nesmiernu korisť, stretlo sa pri návrate do Daleminska s iným vojskom Uhrov, ktorí sa vyhrážali, že vojensky napadnú ich priateľov (Dalemincov), pretože tí im pomoc odopierali, zatiaľ, čo (prvé vojsko) doviedli k takej koristi. Tak sa stalo, že Sasko bolo Uhrami spustošené druhýkrát a kým prvé vojsko očakávalo to druhé v Daleminsku, Sasko sa dostalo do takej biedy, že v tom istom roku Sasi opustili vlastnú pôdu, aby iným národom slúžili za denný chlieb.“ Z histórie týchto období sú známe aj plienenia kláštorov a kostolov v dnešnom Švajčiarsku a Belgicku. Až v roku 955 sa Frankom konečne podarilo zastaviť tlak Slovanov a Maďarov v bitke pri Lechu. Na strane Frankov sa nachádza iba jediný slovanský kmeň – Česi.
Kontinuitu pokrstenia Slovanov už pred príchodom Cyrila a Metoda možno nájsť v texte, v ktorom v rou 873 naši predkovia píšu pápežovi Jánovi VIII.: „Pretože prv otcovia naši od svätého Petra prijali krst…“ Takže už v apoštolských časoch boli na našom území Slovania pokrstení.

Z histórie Vandalov
Históriu Vandalov dokumentovalo niekoľko spisovateľov. Najdôležitejším zdrojom histórie Vandalov je pisár vojvodcu Belisara Prokopius vo svojom diele Anekdota. Druhým dôležitým zdrojom je biskup Adam ov Bremen. Tento biskup zodpovedá za Hamburg a práve Hamburg bol poverený krstením Slovanov. V jeho dokumentoch je jednoznačne potvrdené, že Vandali boli Slovanmi. Zároveň opisuje mená slovanských kmeňov, ktoré tvorili podstatnú časť vandalského spoločenstva. Preukazuje tiež, že tieto kmene počas prvého tisícročia voľne putovali medzi Škandináviou a Ilýriou. Dve mapy potvrdzujú, že Veľkomoravská ríša má svoj obraz v Škandinávii, a že škandinávski Vinili na obrázku z Vatikánskej knižnice opúšťajú svoj domov, aby sa usadili niekde medzi Slovanmi v Európe.
Veľa historikov sa domnieva, že v období pred nástupom Veľkomoravskej ríše sa v dnešnej Európe rozprestierala iná tzv. Vandalská ríša, ktorej história bola dôsledne vymazaná zo všetkých historických záznamov. Z arabských prameňov, ktorých zdrojom je veľvyslanec Ibrahim Ibn Jakub na dvore franského kráľa Otta I. okolo roku 950, sa dozvedáme o Slovanskej – Vandalskej ríši, ktorá sa rozprestiera medzi Sýrskym morom (Stredozemné more) až k severným oceánom (Baltické more). Ibrahim opisuje históriu tejto ríše a jej rozpad. Je celkom možné, že to, čo my dnes nazývame obdobím temna, bolo obdobím temna z pohľadu Vatikánu a nie temna z pohľadu tých, ktorí v tomto období žili na našom území.
Je tiež celkom možné, že história Vikingov sa začína návratom Vandalov do svojich pôvodných rodísk. Ako je inak možné, že navigačné a bojové umenie sa zrazu stáva vlastníctvom kmeňov usadených v južnej Škandinávii. Záhada Vandalov je aj záhadou prepojenia Škandinávie a Slovenska. Ako sa dá vysvetliť fakt, že švédska kráľovná Kristína ukončila svoj život v Ríme a na jej náhrobnom kameni je napísané, že skonala ako kráľovná Vandálie. Doteraz neboli prezentované žiadne dokumenty, ktoré by nasvedčovali tomu, že Švédsko a naše územie sú prepojené historickými udalosťami. Možno bude zaujímavé analyzovať mapu južného Švédska z 12. storočia. Nachádzame tam mesto Morávia, z ktorého vyteká rieka Netra.
Fakty uvedené v tomto článku určite nie sú stopercentným dôkazom historických súvislostí. Stačia však na vytvorenie hypotézy o našej histórii, ktorá si zaslúži pozornosť nás všetkých.
- A. F. Zvrškovec -
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 1:58 pm    Předmět: Citovat

Boli Vandali Slovania? (druhá časť)

Proti Frankom

História pozná tri veľké vojny medzi Slovákmi – Vandalmi ako nosičmi ranného kresťanstva a Frankami ako vyznavačmi spojenia pápeža a svetskej moci.

O prvom veľkom konflikte sa dozvedáme z rímskych dejín. Pred 31. decembrom roku 406 sa po prekročení rieky Rýn v blízkosti sútoku riek Main a Lippe, stretávajú dve obrovské kresťanské armády. Na jednej strane stoja Frankovia v službách Západného Ríma, ktorý už v tom čase oficiálne prijal kresťanstvo ako štátne náboženstvo. Na strane druhej – tiež pod kresťanskými vlajkami – stoja slovanské kmene so svojimi spojencami Alánmi. Rímsky pisár, ktorý dokumentoval tento boj, skonštatoval, že „podľa hluku a výkrikov, viera Vandalov je ďaleko silnejšia ako spojenie Ríma s Frankami“. Po tomto víťazstve prešli Vandali celou Európou, aby sa prebili až do severnej Afriky, kde si podmanili staré Kartágo. Po vyplienení Ríma v roku 533, čo bola pomsta za vraždu západorímskeho cisára, sa východorímsky cisár obával, že Vandali môžu dosadiť nového človeka za cisára západného Ríma. Preto sa rozhodol odstrániť túto hrozbu a vojvodca Belisar porazil vandalskú armádu.
Porážkou africkej armády však história Vandalov ďaleko nekončí. Vandali rozptýlení po celej Európe s populačným centrom na území dnešného Slovenska, Panónie a Ilýrie zostávajú verní svojmu náboženskému presvedčeniu.
Druhý voj slovenských Vandalov sa v roku 406 vydal cez Rétiu (dnešné Švajčiarsko) s cieľom dobyť Rím a nastoliť pravú vieru. V ceste im stál rímsky generál Stilicho, tiež syn Vandala. Z obavy pred spojením rímskych légií a Vandalov Stilicha zavraždili v kostole v administratívnom centre západneho Ríma – Ravene. Veľa ľudí sa domnieva, že mesto Rím po roku 300 bol stále centrom Rímskej Ríše. Cisár Konštantín premiestnil sídlo ríše do Konstantinopolu a za administratívne centrum Západorímskej provincie stanovil Ravenu. Mesto Rím sa stalo sídlom kresťanov a jeho pád v roku 410, keď mesto dobili Vizigóti, neznamenal zánik Západorímskej provincie.
Temné obdobia našej histórie (z nejakého dôvodu nekomentované alebo neprebádané) zahŕňajú aj čas medzi porážkou Vandalov v roku 533 a dokumentovanou existenciou Samovej ríše. Z historických prameňov vieme však nasledovné. Proti longobardsko-byzantskému spojenectvu za vlády cisára Justiniána I. sa vytvorilo tzv. slovansko-gepidské spojenectvo. V roku 550 prekračuje viac ako 3000 slovanských – slovenských jazdcov Dunaj. V ďalšom roku ešte väčšia slovenská skupina plieni Ilýriu a Tráciu. Spoločne s ostrogótskym kráľom Totillom bojovali Slovania proti byzantskej armáde v regióne dnešných Benátok. Najväčšie víťazstvo Slovanov je z roku 555, keď Slovania pri Hadrianopole porazili byzantské vojsko.
Druhým známym konfliktom medzi Frankami a Vandalmi je práve konflikt medzi Samom a Dagobertom ako kráľom Frankov. Z tejto histórie je dnes zrejmé, že Samo v diskusii s Fredegardovým vyslancom Sychariusom v roku 631 hovorí o téme arianizmus kontra katolicizmus pred hlavnou bitkou. Samo bezpochyby vyznával toho istého boha ako Frankovia. V svojej odpovedi však neuznáva spojenie medzi Pápežom a jeho tzv. zástupcom Dagobertom. Samova odpoveď: „Ak vy ste Božími sluhami a my psami Boha, vtedy vy neprestajne proti nemu konáte a my sme si vzali dovolenie zubami vás roztrhať!“ Samove víťazstvo nad Frankami zabezpečilo náboženskú slobodu až do čias Veľkomoravskej ríše.

Avari a Maďari
Prítomnosť Avarov na našom vtedajšom slovanskom území (dnešná Slavónia) je jednoznačne mocenským prejavom Východorímskeho cisára po porážke slovenských Vandalov s cieľom podmaniť si zvyšky slovanských kmeňov na týchto územiach. Takisto mohli Avari vyvážiť tlak Frankov na východ v období vojenského oslabenia Slovanov. S čím cisár zjavne nerátal, bolo, že už niekoľko rokov po ich usadení sa na slovanských územiach zaútočia Avari spoločne so Slovanmi na Východorímsku ríšu.
Keď sa Frankom konečne podarilo poraziť Avarov v roku 796, boli slovanské kmene už dostatočne silné, aby dokázali čeliť franskej expanzii na východ. V tom istom roku, keď došlo k porážke Avarov, dochádza aj ku konaniu tzv. Dunajskej synódy, v ktorej rímska cirkev zavádza cirkevné rozdelenie starej panónskej provincie. V najbližších sto rokoch odoláva Veľkomoravská ríša tlaku Frankov na východ.
Do tohto obdobia sa datuje aj príchod staromaďarských kmeňov na tieto slovanské územia. Ak však zohľadníme fakty z Poľsko–uhorskej kroniky, tak sa dozvieme, že staromaďarské kmene prišli v službách veľkomoravských panovníkov. Ich prvou úlohou bolo pomstiť kráľa Kazimíra, ktorého Veľkomoravania dosadili za kráľa Chorvátov. Chorváti ho ako nevlastného zabili, ale pomstu vykonali starí Maďari. Ich vodca starý Arpád si po patričnom ceremoniálnom zjavení anjela zobral za manželku Chorvátku.
Snaha Frankov presadiť svoj vplyv až k hraniciam Východorímskej ríše mala nielen náboženskú, ale aj praktickú stránku. Pomocou náboženstva sa Frankovia cez cisársky titul stávali kráľmi kráľov, čo im zabezpečovalo spojencov v prípadných vojnách voči bulharskému kráľovi a východorímskemu cisárovi.
- A. F. Zvrškovec -
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 1:56 pm    Předmět: Citovat

To fakt nemôžete tlachať v tlachárni ?!? Aby sme sa vrátili k histórii. Pán A.F.Zvrškovec si dal prácu a zhrnul historické čriepky vedúce k zaujímavým súvislostiam medzi kresťanstvom u slovanov - našim pobytom v strednej európe a v prípade relevantnosti Vandal= Slovan, neuverieteľnej bojovej úspešnosti našich súkmeňovcov Shocked

Boli Vandali Slovania? (prvá časť)

Dvaja kresťanskí historici opisujú v svojich prácach činy slovanských kmeňov na dnešnom území Slovenska o niekoľko storočí skôr ako to uvádza naša oficiálna história. Evanjelický farár Samo Chalupka bol nielen básnikom, ale aj človekom, ktorého zaujímali historické súvislosti. V poznámkach k svojej básni Mor ho!, opisuje osídlenie nášho územia kmeňom Limigantov, nazýva ich Lemiaci. Tí podľa oficiálnej rímskej histórie osídľovali naše územie už stáročia pred narodením Krista. Katolícky kňaz profesor Štefan Šmálik preskúmal históriu iného kmeňa – Kvádov. Z jeho prác vyplýva, že Kvádi neboli germánskym, ale slovanským kmeňom. Z historických prameňov vieme, že Kvádi patrili do kmeňového zoskupenia Svébov – a tak vystupovali až do 5. storočia, kedy všetky tieto slovanské kmene dostávajú súhrnné pomenovanie Vandali.

Z publikácie vydanej vo Švédskom kráľovstve „Den sanna historien om Vandalerna“ sa dozvedáme o osudoch dvoch kmeňov Hasdingovcov a Zilingovcov, ktorí okolo roku 100 po narodení Krista opustili Škandináviu a usadili sa na sever od Dunaja. Do Dunajskej nížiny sa okolo roku 250 n. l. dostal aj kmeň Alánov z vtedajšieho veľkého Arménska. Kmeň Alánov bol už pokrstený a prišiel na územie, kde kresťanstvo s veľkou pravdepodobnosťou už dávno zapustilo korene.
Pre veľa Slovákov, ktorí nepoznajú cirkevnú históriu, bude tiež veľkým prekvapením, že vo vtedajšej Brigétii – dnešnom Komárne, už v roku 251 pracoval kresťanský biskup. Vtedajší pápež Kornélius zvolal do Ríma viac ako 60 biskupov, medzi ktorými bol aj biskup z nášho územia. Vzhľadom na to, že kresťanstvo v tom čase bolo v Rímskej ríši zakázané, mohlo kresťanstvo rozkvitať iba mimo jej územia. Takýmto územím bolo dnešné Slovensko.

Kam sa stratili?
Je potvrdené, že kresťanstvo na našom území zapustilo korene už po roku 200. Z cirkevnej histórie jednoznačne vyplýva, že germánske kmene boli pokrstené až po roku 350 v prvom rade konaním biskupa Wulfillu. Ak v roku 251 niekto krstí obyvateľov nášho územia a títo nie sú Germáni alebo občania Ríma, tak sú s veľkou pravdepodobnosťou Slovania – Kvádi – Svévovia. Profesor Šmálik preštudoval toponymiku (pomenovanie hôr a riek, atď.) z toho obdobia a prišiel k názoru, že keltské názvy sa kombinujú so slovanskými a nie germánskymi – akoby tomu mohlo byť v prípade, že by naše územie v tom období bolo obývané germánskymi kmeňmi. Otázkou zostáva: Prečo cirkevná história mlčí o tomto období? Kolonizácia Panónie a Ilýrie Slovanmi mala niekoľko vĺn. Oficiálne povolenie usadiť sa v Panónii dostávajú slovanskí Vandali od rímskeho cézara Konštantína v roku 335. Problémom cirkvi bol určite fakt, že pokrstení Slovania neakceptovali spojenie cirkvi a svetskej moci. Viac ako 150 rokov trvala ich prvá ozbrojená revolta proti rímskym pápežom a ich svetským ambíciám, ktorú z histórie poznáme ako povstanie Vandalov.
Máloktoré národy majú tak utajenú časť svojej histórie ako Slováci. Ak zohľadníme fakt, že Lemiaci ako slovanské kmene známe tak z gréckej ako latinskej histórie, končia svoju historickú prítomnosť vpádom do Panónie, kde spoločne s Kvádmi pomstia vraždu kvádskeho kráľa, musíme pokračovať v sledovaní histórie týchto kmeňov tak, aby sme zistili pravdu o ich činoch po tomto termíne.

Povstanie Vandalov
Z historických faktov je známe najväčšie proticirkevné povstanie (tzv. povstanie Vandalov) z toho času, ktoré sa začalo práve na území dnešného Slovenska. Pokrstení Slovania protestovali proti spojeniu moci cisára a náboženskej organizácie. Povstanie trvalo viac ako 150 rokov a skončilo sa porážkou Vandalov v Afrike. Ak možno preukázať, že Vandali boli aj Slovania – Slováci, tak je naša história celkom iná ako tá, ktorá je nám oficiálne prezentovaná.
V roku 776 vydal španielsky benediktínsky opát Beatus mapu sveta, na ktorej je zobrazené aj územie dnešného Slovenska. Medzi Dunajom, Moravou, Váhom a Tisou žijú Vandali. To jednoznačne potvrdzuje, že naše územie cirkev považovala za územie úhlavných nepriateľov cirkvi. V tejto perspektíve treba vidieť aj Samovu ríšu. V prípade, že Samo bol vandalským kráľom, tak je jeho rozhovor s Dagobertovým poslom vysvetliteľným, pretože táto cirkevná debata je jadrom sporu medzi cisárom ovládnutou cirkvou a slobodomyseľnými Vandalmi.
Africkým ťažením sa ďalej dá vysvetliť aj Samove mnohoženstvo. Po oficiálnej porážke v severnej Afrike sa Vandali znovu usadili v Európe na územiach obývaných slovanskými kmeňmi. Neskorší výskum a najmä dokumenty Adama ov Bremen, ktorý opisuje pomery v Európe okolo roku 1000 z perspektívy hamburského biskupstva, povereného krstením Slovanov, jasne ukazuje, že cirkev a potomkovia Vandalov si stále nerozumeli.
- A. F. Zvrškovec -
05.02.2010
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 1:38 pm    Předmět: Citovat

Curnus ver mi zarok by jsi se v Americe nenaucil vubec nic a ja treba jsem jel do Ameriky a nejak jsem umel anglicky ,ale nejak se mi to spletlo s nemcimou a tak az za 2 roky jsem byl schopen tak nejak mluvit a tak nejak jsem byl schopen rozumet tv za tri roky tady kazdy cvachta nesmysly a jasne zalezi jak je ten clovek chytrej ja nikam nepospichal a nebylo kam a tak jsem se naucil ,ja jsem tvrdil vzdy profesorum nejsem chytrej, ale jsem zvedavej ,jednou jsem vynasobil neco 3x a ten blb co jsme meli na matiku se mne ptal proc a tak jsem mu odpovedel ,ze kdyz to bylo dobre pro Egyptany je to dobre i pro mne a meli jste videt jak ten blb vyskakoval do vzduchu ,nebo potrebovali jsme vedet obvod pasu na bubnove brusce a tak sef se to snazil vypocitat podle vzorce co si nepamatoval a tak jsem se na nej chvili dival a pak vytahl kudlu z kapsy a brusny pas prerizl a metrem jsem jej zmeril a tak tohle potrebujeme koupit, tak blbe se na mne dival a v dilne se neukazal cely mesic !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 12:39 pm    Předmět: Citovat

Je pravde, že učenie v štyridsiatke trvá dvakrát dlhšie ako v osemnástke, tada mne určite.
Človek má asi dané učenie jazyka hovorením, nie čítaním učebnice.
Verím, že by som sa asi v Amerike za rok niečo naučil.Tu mi to nejde lebo nemám ani čas na angličtinu, okrem čítania internetu.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 12:30 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Jazykum se clovek musi ucit, kdyz je mlady a 40lety nikdy se nic nenauci ty staty co uci jazyk deti od 1 tridy dosahuji velkych uspechu...Dokonce i mladsi deti v Rakousku si deti Ceskych emigrantu hrali na piskovisti z Vietnamci se stejne starymi detmi a tak prisly domu s vietnamskymi vyrazy .....Cornus je starej ,ale jeho deti maji sanci ,to same deti Lucinka atd.


Jako obvykle plácá Alwarez nesmysly. Německy jsem se začal učit v 19-ti letech (po povinné ruštině) a anglicky asi v 35-ti. Dneska se naprosto plynně domluvím slovem i písmem německy a s určitými obtížemi i anglicky.
Spíš je problém v metodice - dokud se nenaučíš v jiném jazyce myslet, tak ho nemůžeš dobře používat v praxi. To se ale kupodivu v žádné škole neučí ani nezdůrazňuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 12:21 pm    Předmět: Citovat

Najlepšia jazyková škola na angličtinu je ajrišpab v Birminghame, na francúzštinu hociktorá námornícka diera v Toulouse, na španielčinu hociktorá krčma v chudobnej časti Sevilly, na ruštinu stánok s vodkou na Moskovskej stanici, na nemčinu robotnícka knajpa v Dorthmunde a po česku sa najkvalitnejšie naučíte v ktorejkolvek hospúdke na Žiškove...
... v uvedených inštitúciách treba kôli náležitému jazykovému vzdelaniu tráviť čo najviac času. Kvalita a rýchlosť vášho napredovania sú zaručené... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 11:25 am    Předmět: Citovat

Ak bude mať niekto zo zodpovedný čas , mohol by vyhodiť celú tu rozpravu a hlavne Alwareza? Ďakujem. Mad
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 11:07 am    Předmět: Citovat

Musite vyuzivat soucasnou techniku a najit si nekoho s kym se budete bavit po Skypu a date tam kamery a mate z toho konferenci a hlavne, kdyz jsou to male deti jako na druhe strane .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Další
Strana 6 z 17

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.