Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Střílení s lovci JAR
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 1:06 am    Předmět: Citovat

Nepříliš zdařený "scan" od našich přátel z afrického časopisu Bowhunter
https://picasaweb.google.com/103340660224287329415/JAR?authkey=Gv1sRgCOfWsenJ0denUw
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 6:11 am    Předmět: Citovat

http://www.hummingbirdbows.com/Inventory/?page_id=12

Najdi si Jaime/s first pig je to z minuleho mesice v Jizni karoline ,filmuje Ben Graham co ma a vyrabi hummingbird bows on jich vyrabi tak 100 rocne jinak jak rika chybi kvalita kdyby jich vyrabel vice ,no on si s tim vyhraje a kazda web lukare by mela vypadat jako tato, aby mela filmy jasne je to muj kamos a tem co strili to prese bydli vedle mne asi 5 mil ve vzdalenosti o byl na miste asi jenom 4 hodiny ,nema cas ,.......

Luk co mel je 62 liber a jasne neni to na nejake 3D ,ale tak 1-2 x natahnout,sip se ani nezastavil a jasne tady je to prasatama premnozeno a jak vidis strili se ze stromu, ne moc vysoko .....ted nastavaji ryby ,lovecka sezona na ryby a tak na ty pouzivane luky tad do 50 liber .....vzdalenost je 3m -10 m .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 9:46 pm    Předmět: Citovat

Na ulovení manželky jsou dostačující Laughing .....
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 9:41 pm    Předmět: Citovat

Vsechno z toho JAR je strasna bida ,ty luky maji maly a lehky stred a chybi uplne luku co jsou na 3 kusy rozebiratelne ,tak aby tam zajemce mohl namontovat 2 kusy rozdilnych ramen a to jak to vyrabi Ben Graham jsou ty luky Ok ja bych jinak se jinak ozval .....Drevolaminatovy luk musi mit fyzicky tezky stred, aby zmirnil kopani luku co se take necha zmirnit tezkym sipem ,ale nic nam nevadi tezky stred .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 9:16 pm    Předmět: Citovat

... jen doplním o Viktorův nejvzácnější úlovek
https://picasaweb.google.com/103340660224287329415/ViktorAMarilize?authkey=Gv1sRgCLHHnI3L1sTchAE#5715379623533250546
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 11:46 pm    Předmět: Citovat

Blbost lidi ,koureni je nebezpecny zlozvyk a ja i bracha dostali tvrdou lekci kdyz mne bylo asi 15 let jak deda umiral na rakovinu plic a nemohl se nadechnout a pak mu postupne zacal zloutnout nos, nedostatkem kysliku tim by mel projit kazdy kurak ..... Vitr pri lovu se kontroluje jemnym malym perkem pripevnene na luku asi 5 cm dlouhe niti a to neustale pozorujeme a kdyz je bezvetri naplni sa vas pach po okoli a to je pomalejsi, nez pach kuraka ,pach prehlusujeme treba schnilou zemi co hnije na zemi v lese anebo vite proc se vali pes v ruznych vykalech ,kdyz jej umyjete ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 10:34 pm    Předmět: Citovat

Tak ještě k tomu kouření - trochu se to probíralo.
Při čekání na zvěř Viktor kouří. Jednak to má rád a jednak kouř potlačuje tělesné pachy, na které je zvěř obzvláště citlivá. A ještě zdůrazňoval, že podle cigaretového kouře okamžitě rozpozná, kdy se mění vítr - takže Marth ví, je asi taky lovec Laughing (nebo kuřák)
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 10:10 pm    Předmět: Citovat

Dobrééé, ste vo vedení. V LTT máme tiež pár huličov.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 10:09 pm    Předmět: Citovat


_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marth
Nováček
Nováček


Registrace: 10.5. 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 12:42 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Keď lovec hulí neni to dobre. Zver to cíti a prchá.


Pokud hulíš a zvěř prchá tak stojíš po větru.My kuřáci víme vždy odkud fouká a proto se dostanem vždy blíž než nekuřáci. Navíc jsme společenští a družní Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 12:20 pm    Předmět: Citovat

Jeden z Viktorových článků http://www.africanarcher.com/whichbowyer.html
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

Keď lovec hulí neni to dobre. Zver to cíti a prchá.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zraplaz
Nováček
Nováček


Registrace: 28.4. 2011
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 11:52 am    Předmět: :) Citovat

Jan - děkuji za vysvětlení a opraveníSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 10:17 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
Jinak mě by ještě zajímalo, co jihoafričani bafají ve fajfce za tabák. Smile

Snažila jsem se všímat si všeho, ale zřejmě mám ještě rezervy Laughing
Bafal krásně voňavý tabák, ale bez "obřadů". Volně prokládal jihoafrickými Marlborkami Cool
KOUŘENÍ ŠKODÍ ZDRAVÍ !
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Vas teda zajimaji divne veci .....tabak je puvodni rostlinou zde a byl privezen do Evropy asi tak nejak mezi roky 1500 a 1700 a prislo se na to ze muze dobre rust v Jizni Evrope a po roku 1700 jej Nemci a ostatnimi dovazen lodemi do Jizni Afriky, kde vyborne roste dodnes......

To vím, na to jsem se neptal. Mě zajímá značka a jestli si do toho s oblibou strouhají kuličky proti molům, vůně do WC a stromečky do auta jako němci anebo přírodní směsi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 1:10 am    Předmět: Citovat

Vas teda zajimaji divne veci .....tabak je puvodni rostlinou zde a byl privezen do Evropy asi tak nejak mezi roky 1500 a 1700 a prislo se na to ze muze dobre rust v Jizni Evrope a po roku 1700 jej Nemci a ostatnimi dovazen lodemi do Jizni Afriky, kde vyborne roste dodnes......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 12:08 am    Předmět: Citovat

Jinak mě by ještě zajímalo, co jihoafričani bafají ve fajfce za tabák. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 12:04 am    Předmět: Citovat

Taky se mi ten ostrý úhel shelfu nelíbí. Všiml jsem si ale na svislé stěně okna té fazetky v ose, která eliminuje ovlivnění šípu torzí luku při vypuštění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 9:44 pm    Předmět: Citovat

myslíš asi hloubku okna. možná to srovnáváš s úplnými primitivy, ale u dnešních luků pokud to pevnost dovoluje, je okno právě do poloviny šířky.
usnadňuje to výběr šípů. některá soutěžní pravidla to nedovolují, ale na lov účel světí prostředky. mě ty luky přijdou normální vpoho, jen když už to tady řešíme nelíbí se mi spíš sklon shelfu. to je to na čem leží šíp.
dle mě to má být kolmé k tětivě nebo lehce tupý úhel a tady je to lehce ostrý úhel.

Nás na tom setkání bavili hlavně lidi a kontakt s jiným světem.
Tolik pozitivizmu a enthusiasmu se tak často nezažije a je třeba znovu poděkovat mikešákům a tomanům za to, že poskytli luxusní a inspirativní zázemí. I JARové byli v sedmém nebi z mikešákovi dílničky napěchované šípy a všemi možnými přípravky pro jejich výrobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zraplaz
Nováček
Nováček


Registrace: 28.4. 2011
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 9:01 pm    Předmět: Citovat

teď jsem se koukal na toho výrobce a trošku mě překvapilo, jak veliké okno pro zakládání šípu tento výrobce dělá. Na některé fotce to vypadá na skoro polovinu tloušťky luku...
Ale jsou to krásné luky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 9:57 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
JAR ma asi 40 milionu lidi a pet vyrobcu luku je strasne malo .....Tady je asi 8000 vyrobcu luku a ja jich osobne znam plno .....

DOBRÝCH. Pro něj DOBRÝCH a zásadních....
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 2:59 am    Předmět: Citovat

Mohli jste presvedcit ,ze na strileni zvere neni treba silneho luku a to v Africe zvirata maji tuhy zivot a potrebuje to 3 lvice, aby dostali dolu takoveho pakone, takovou zebru jedna lvice bude stacit na takoveho africkeho buvola je treba i samcu co prijdou na pomoc, ti obycelne koluji kolem a strezi teritorium ,africky buvol se strili ze stromu,je na zemi moc nebezpecny pro klienty ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 1:35 am    Předmět: Citovat

JAR ma asi 40 milionu lidi a pet vyrobcu luku je strasne malo .....Tady je asi 8000 vyrobcu luku a ja jich osobne znam plno .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 11:22 pm    Předmět: Citovat

Od Viktora víme, že je u nich asi tak 5 dobrých výrobců luků. Jedním z nich je http://www.heartwoodbows.co.za/
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

Jeste k te JAR ja jsem uz to tady psal ,ale nikdo mi neveril . V JAR ti co nejak vlastnili kusy pudy pokracuji jako rodinne podniky starani se o pudu a chovaji divoka zvirata a snazi se prilakat bohate hosty, aby si strileli zver a jasne maji urcene ceniky za zver a proste z toho ziji a jasne nejake vybijeni zvere je pouze nesmyslna propaganda myslivcu co se v Africe delo v 19 stoleti kdy lordi z Anglie jezdili do Afriky si zastrilet nejakou tu zver a pak u piva klabosili jak zastrelil 1000 antilop a jeden lord vedl.... co za svuj pulrocni pobyt v Africe zastrelil asi 4000 zvirat. Pozvani hoste dnes musi trochu umet strilet a to je asi vse .Postrelenou zver vystopuji stopari pomoci psu a rozdelaji ji na miste a upecou hostu atd ....Vzpominam si ze takovy pakun stoji asi 600 $US a dnes v Africe jsou casti hoste rusti generalove co strileji puskami .....zatimco obyvatelstvo chcipa hlady ,stejne tak jako obyvatelstvo Anglie v 19 stoleti .....rodiny vlastni nejmene 1500 ha co je vlastne strezeno samopalniky a oploceno asi 2 m plotem co ma za ukol drzet pytlaky venku z rezervace ,ale zver to snatno preskoci ci nekde podhrabe a ti s touto rozlohou pozemku maji tezke casy se uzivit ze svych hostu ,lepe jsou na tom ti co vlastni asi 15 000 ha .....U nas jeden z Wiscosinu byl opravar , co byl z JAR a tak nam zanechal nejake propagacni letaky a tak kdyz jsem se to dozvedel co tady dela tak jsem sel do vrtule ....tak jsem na nej co tady dela a on ze se sem ozenil a bla,bla,bla, jeho misto je na sve rodinne farme nosit zabite levharty a ne tady co je dokonce velka zima .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 6:46 pm    Předmět: Citovat

Keď už dokážeš zver oklamať nalákať, navnadiť alebo vysedieť nikdy ti nepríde na dosah loveckého tesáka. Väčšinou treba dostreliť posledných 15 metrov.
Tejto zimy som prekvapil muflóna v jednej dolinke tak, že som ho nechtiac zatlačil do slepej uličky ku svahu s húštinou. Aj sa otáčal či prejde späť okolo mňa,. Nakoniec vyšplhal do kríkov. Tam by mi stačili na lov aj vidle. Mal tiež strach ako ten muflón. Very Happy
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 6:30 pm    Předmět: Citovat

Lov lukem je hlavně o zalosti lovu lukem-neníliž pravda? Very Happy Laughing Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 1:49 pm    Předmět: Citovat

Svätá pravda. Musíš vedieť nakoniec aj trochu strieľať aby si mal ako zver doraziť.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 8:52 pm    Předmět: Citovat

Lov je hlavně o znalosti lovu...ne střílení z luku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 6:46 pm    Předmět: Citovat

Kobo - ano mám Bordera s CXC ramenama. Ten předchozí byl na mě přeci jen silnější, hlavně na halovku. Na 3D mi vyhovoval.
A Alwarez má pravdu - zvířata střílejí opravdu na blízké vzdálenosti. I tak ale rádi při tréninku zkouší dálku Smile. Nescházejí se tak často jako my, ale pokud si postaví 3D, zůstanou alespoň týden.
Jsem ráda, že jsem snad pochopila jejich styl života. Nejedná se o žádné bezhlavé vybíjení zvěře. Většinou jsou domluveni s majitelem pozemku, který si přeje nějaké zvíře utratit z důvodu přemnožení, nebo je zvíře nebezpečné pro ostatní, či přestárlé a trápí se. Není to bezhlavý lov za trofejemi (většinou). Myslím, že lov je hlavně o psychice a trpělivosti......
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.