Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

poraďte jaký luk koupit
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 11:59 pm    Předmět: Citovat

KOMERCE VELIKA.Kdyz penize nejsou problem jdi do Kyzla, doporucuji tam zajet osobne.
Pokecate o lucich, vyberes si.Mam od neho Dersu a moc se mi libi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Spící Medvěd
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 49
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 4:25 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Nezasviňuj si luk skelným laminátom.
Doporučujem elegantný selfbow, ale musí to byť od niekoho skúseného ako Hawkwind alebo Jeneš.
Počul som ,že Hawk má teraz dobrý material- svíb a akát
Pro mne je ten laminát počítám nutnost. Luk bude vystaven změnám teplot i vlhkosti ( a to nejen při používání )
_________________
Dia dhaoibh !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 9:31 am    Předmět: Citovat

Nezasviňuj si luk skelným laminátom.
Doporučujem elegantný selfbow, ale musí to byť od niekoho skúseného ako Hawkwind alebo Jeneš.
Počul som ,že Hawk má teraz dobrý material- svíb a akát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Spící Medvěd
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 49
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 8:50 am    Předmět: Citovat

Díky všem za pomoc .
_________________
Dia dhaoibh !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Spící Medvěd
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 49
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

Zdravím, potřeboval bych radu zkušených. Neb nechci příští rok na Beaveru jen nečině postávat a rád bych si taky zasoutěžil. Chci si pořídit opět luk. Představu bych něl nějaký flat asi tak 40-50 liber mohl by i být lehce reflexní a ani lehké příměsi laminátu bych se nebránil ( přeci jen bude o něj pečováno s menším úsilím, než o mé tři muškety Wink )
Prosím prosím poraďte.
_________________
Dia dhaoibh !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 11:04 pm    Předmět: Citovat

Dobre dimenzovaný a tilerovaný luk z elastického dreva (osage, tis, ipe, degame) môže mať životnos ako laminát. Sú známe luky z osage funkčné niekoľko desiatok rokov.
Ja mám najstarší luk tri roky tak neviem posúdiť, ale prekvapujú ma životnosťou luky z obyčajnej bazy. Je to drevo s divnou štruktúrou, ktoré znesie naozaj dosť v ohybe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Stanimir
Nováček
Nováček


Registrace: 4.7. 2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha - Nové Město

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 10:35 pm    Předmět: Jeneš Citovat

Ok, díky. Kouknu na to. A jaké jsou tvé zkušenosti s tou vydrží dřevěných luků? Podle toho, co píše Hawkwind to vypadá, že zatím jsem se setkal hlavně s dost nepovedenými kousky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 8:13 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Rozmyslam nad tymito variantami:
Kyzl: Old shooter, Old unique, alebo Cophan.
Rexbow: Rex IV, alebo Rex VII.
Alexbow: Alex, alebo Myth.


Pokud se rozmýšlíš mezi těmito výrobci, tak bych se klonil ke Kýzlovi - jeho luky, co jsem měl v ruce, střílely opravdu velmi dobře, i když budou asi nejdražší. (Střílel jsem luky od všech třech a doma mám Kyzla - Sentinel a jednoho slabšáka od Rexbow).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 10:40 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem v ruce anglickej luk bambus/greenheart/pequia lepenej, měl nastříleno asi 120 000 šípů, 3´´ string follow a pořád byl střílitelnej ačkoli byl trochu citlivější na délku nátahu. (Předpokládám, že pequia na břichu nakonec vzdala)
Tisovej hodně pomučenej, původně 90#, pak retilerovanej na 65#, pak na 58# asi 1 1/2´´ follow, ještě pořád střílel 158 fps se šípem 450 grn, což je na longbow slušné - když uvážím tu desetiletou kariéru a velké množství šípů.

Čili závisí na konstrukci, materiálu a výrobci - tzn. kolik chceš do toho nalejt peněz.
Na co si dej pozor - aby byl rovnoměrný průhyb, dobře zpracované konce (špičky) a aby nový luk neměl už excesivní string follow.
Pak si s ním vystřel - a sleduj jestli máš handshock nebo ne (jestli to cuká rukou - tedy hodně)

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Stanimir
Nováček
Nováček


Registrace: 4.7. 2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha - Nové Město

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 3:54 pm    Předmět: cornus Citovat

Ok, řekněme, že uvažuji zlatý střed. Zrovna zvažuji pořízení kvalitnějšího dřevěného luku, výrobce si zatím teprve vytipovávám. Tak bych rád nějaké orientační hodnoty abych věděl, co můžu čekat. Zkušenost, co já mám (a ne jen já) s dřevěnými luky je taková dost rozporuplná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 3:24 pm    Předmět: Citovat

Záleží od konstrukce. Dá sa predimenzovat tak, že má nižší výkon a dlhú životnost, alebo opačne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Stanimir
Nováček
Nováček


Registrace: 4.7. 2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha - Nové Město

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 12:14 pm    Předmět: "Trvanlivost luku" Citovat

Tak, doufám, že píšu do správné diskuse a neptám se na něco, co tu v nějaké jiné diskusi už bylo řečeno. Pokud ano, omlouvám se a když tak mě usměrněte tím správný směrem. Smile Zeptám se naprosto hloupě: kolik výstřelů by měl za svůj `život` dobrý čistě dřevěný luk snést než se odebere do `věčných lovišť`? Nevím jestli existují nějaké teoretické hodnoty pro konkrétní druhy dřev. Na skutečnou `výdrž` má předpokládám nejvíce vliv schopnost tvůrce a inteligence uživatele. Rád bych slyšel jak zkušenosti uživatelů tak i názory tvůrců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 10:55 pm    Předmět: Citovat

Co se týká luku je potřeba vyzkoušet co by ti vyhovovalo. Jak píšeš tak už víš co od toho očekávat a znáš kouzlo svištícího šípu. Luk se ti musí především líbit a je jedno jestli to je hitech kladkový luk nebo luk vyrobený z jednoho kusu dřeva. Luk tě musí nějakým způsobem oslovit. Takže konečná volba vždy záleží na tobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 10:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
si na správnej ceste. Gratulujem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ra100
Nováček
Nováček


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 5:44 pm    Předmět: Citovat

Prajem pekny den.
Som tu novy a chcel by som sa medzi vas votriet Very Happy. Nechcem zakladat novy thread, preto sa chcem spytat na tomto mieste. Par rokov som strielal kladkovy 60lbs luk od PSE. Potom som mal dlhsiu prestavku. Nedavno som mal nahodou v ruke jeden longbow a akosi ma to znova chytilo. Chcem sa preorientovat a vyrazne zjednodusit naradie... Trochu som googloval a nasiel som nejakych ceskych vyrobcov. Neviem sa ale definitivne rozhodnut, aky luk kupim. Rozmyslam nad tymito variantami:
Kyzl: Old shooter, Old unique, alebo Cophan.
Rexbow: Rex IV, alebo Rex VII.
Alexbow: Alex, alebo Myth.
Tolko variant uvadzam preto, lebo este nemam celkom jasno, ci zoberiem longbow, alebo reflexny...
Zaujima ma vas nazor na kvalitu prevedenia a samozrejme vase skusenosti s tymito lukmi resp.zakl.rozdiely medzi nimi. A este otazka ohladom shaftov, kde a ake kupujete. Zaujimaju ma spinovane cedrove 11/32 na 40lbs. Lebo k peknemu drevenemu luku sa podla mna carbon nehodi...
Dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so duben 28, 2007 8:16 am    Předmět: Citovat

Ten luk vypadá fakt lákavě. V té koreji bych měl nějaký dostat výměnou za luk který tam povezu, takže ho nebudu muset platit. Ale nevím a pochybuji o tom, že bych dostal zrovna tak pěkný jako je na té web. stránce. I když říkají že to má být tradiční luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 6:37 pm    Předmět: Citovat

Jaký luk to bude? Hornbow, lepený bambus, nebo dřevolaminát?
Podle toho se dovíjí i odpověď, ale na většině turnajů bys asi problémy se startem mít neměl. Určitě by ses vyzávodil dosyta.
Ale zdá se, že se tu rodí i odpověď na otázku stylu tvé střelby. Protože pokud budeš mít krátký Hwarang tak se ti bude špatně střílet z prstů (ne že by to nešlo vůbec, ale nebude to ono). Že bys rozšířil řady nás, palcařů? Pak si začni přemýšlet kde získáš thumbring na míru (já bych tomu děsně rád říkal palečník, ale prej se tak jmenuje část kohoutku revolveru).
Ale jestli vydržíš do poloviny května, tak nějaký tradiční luk přivezu přímo z Koreje (s Thomasem se tam uvidím) tak si ho pak budeš moct zkusit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 12:27 pm    Předmět: Citovat

lukostřelecké doplňky se ti budou hromadit i při sportu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 10:08 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
moje zkušenost je taková, že tahle otázka se časem přirozeně sama vyřeší. Jak už tady napsal Griffin, něčím začneš, a jestli ti lukostřelba přiroste k srdci, koupíš další luk, poučen vlastní zkušeností. Žádná rada tohle za tebe nevyřeší.
Lukostřelba je taky trochu kultura, spojená se spoustou dalších informací a lidí. To tě taky někam zavěje. Tradiční/historická/sportovní a já nevím co ještě.
Začneš se třeba učit střílet západním způsobem a pak se třeba přeorientuješ na orientální střelbu, uvidíš.
Když srovnáš názory lidí co ti radí, všimni si že ti kteří mají blíž ke sportovní střelbě ti radí lehčí luk, a ti kteří inknlinují k historické zase mají radši silnější luk, je to taky věc osobnostního založení.
Nechci tím v žádném případě říct, že je jedno co si teď koupíš. Ale s nátahovou silou to ze začátku nepřeháněj, myslím že 40 lbs je u reflexu OK. Ze začátku fakt považuju za nejdůležitější naučit se správně natahovat, stát, udržet ramena a hlavu. Sám jsem začínal tak, že jsem skoro rok, stál 4 m od terčovnice a střílel se zavřenýma očima.
Ale jde taky o to jak jsi na tom koordinačně. Jsou lidi co dokážou 20 x za sebou provést přesně stejný pohyb tihle bídácí to mají snazší. Spojení oko ruce jim funguje tak skvěle že z luku střílí v podstatě jako z praku. Jen co získají odhad trajektorie už se slušně trefují.
Pokud jde o Grozera, buď úplně v klidu, jeho luků jsem měl v ruce několik,a u něj v Maďarsku jsem měřil rychlosti a srovnával s různými typy i váhami šípů. Mám dojem, že jsem si vybral dobře.
Ale není nutné začínat s lukem za 6 tis. Za 3-4 tisíce je možné koupit luk, který tě někam dovede. Neber to tak fatálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 6:55 pm    Předmět: Citovat

Technika náťahu je naozaj mocná vec, prestože nemám na rukách viditelné svaly dokážem párkrát za sebou vystreliť 90 librovým lukom. Dokonca utiahnem aj luk na ktorý nedokážem nahodiť tetivu. Very Happy Tahacie svali sú niekde na chrbte okolo lopatiek.
40lb je pre chlapa málo aj keď začína.
Všetkým jednoduchým lukom s reflexom sa krútia ramená, nedaju sa vzrobiť tak presne ako dnes modernou technikou. Preto používali terčový strelci luky po celej dlžke deflexné aj keď su pomalšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 6:14 pm    Předmět: Citovat

No , já jsem zrovna ten blbý střelec , který ke svým 8. narozeninám dostal 35lib.sportovce, k 10.lovecký luk ze sev, Indie(bez udání nát.síly) a pak střílel většinou z luků mezi 80 a 150 librami. Přesto se občas na turnajích umísťuji. Ale uznávám , že všechno dělám blbě. Nedávno jsme růné luky měřili chronem a Grozer dopadl nejlépe. Všechny luky se siahs mají handshock a jde o zkušenost výrobce, jak velký. Každopádně tento výrobce má ze všech Maďarů, co jsem viděl nejlepší design a i mechaniku výstřelu. Prý nedělá dobré LB, ale ty mne tolik nezajímají. Luky od Kýzla jsou jistota, co se týče historické věrohodnosti ,Grozer. Luky asijského typu od jiných výrobců mají valnou většinou tyto nemoci: přetáčivost ramen,nedodělanost, velká váha siahs, nevhodný úhel . Také jsem se několikrát setkal s pokusy prodat laminát z druhé ruky ,jako tradiční kompozit Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 5:51 pm    Předmět: Citovat

Tak ty jseš jeden z mála případů který si toto dovede uvědomit takže se v tom orientuješ. Určitě jakýkoliv Recurve luk což je i krátký jezdecký má jiný nátahový pocit než longbow ale vždycky taháš to co tam je... s těmi fotkami v celém profilu to je problém, nikde takovou nemám. Profily jsou vyobrazeny v knížce v popisech luků jak longbow tak recurve luk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 4:42 pm    Předmět: Citovat

No já nevím ale známý který mi píše poznatky z US tak se o těchto lucích moc dobře nevyjadřuje. Je to jen modní záležitost. Já osobně s tím nemám žádné zkušenosti a nevím jestli lidé co zrovna píší na nějaká fora ty zkušenosti s těmi luky mají. každý luk je originál a pokaždé to je něco jiného. Ten rozdíl v tom pozná opravdu pouze výrobce díky tomu že mu těma rukama projde xx kusů a já mohu říci že každý luk se chová nepatrně jinak (nemyslím tím stacking ale například handschock a rychlost). I když se tam někdo zmiňuje o rychlosti atd tak jsem zatím nikde nečetl reference které by někdo na tento typ luku dělal. V US časopisech jsou některé luky tzv podrobeny testům ...jakou mají rychlost, pracovní účinnost atd..prostě podrobný test i s tím kolik má lakovaných vrstev. Někteří výrobci nebo prodejci uvádějí co se týká rychlosti zkreslené údaje. protože neuvedou jak těžkým šípem se střílelo a přitonm stačí dát na luk lehoučký šíp a rychlost bude někde jinde než standartních 9 grains na libu síly luku.
Za další je dobře že se snažiš posilovat ale ty svaly které ke střílení hlavně potřebuješ vycvičíš pouze střelbou. Jsou to malé svaly. Právě u lidí kteří jsou na tom silově dobře dělají ty nejhorší technické chyby protože to tahají tím čím nemají...bicepsem atd. potom to střílení taky tak vypadá. Začít na 30 librách a vybudovat si dobrou svalovou motoriku. To je základ...samozřejmě posilování preferovat nadále . Z 40 liber máš malou šanci si vybudovat dobrou techniku. I když z toho vystřelíš a budeš střílet zjistíš že tomu něco chybí....a tím bude opakovaný výstřel. Výstřel musí být stejný výstřel od výstřelu. Právě z takových přístupů (silný luk na začátek) se stanou střelci kteří si díky zvládání síly luku naučí špatnou techniku která se těžko odstraňuje a není to jen o svalové únavě. Korejky které střílí sportovní lukostřelbu váží z botama, lukem a batohem lahváču 45 kilo a střílí denně 600 šípů z 45 liberního luku a nevšiml jsem si že by někde vypadaly jako kulturistky. Takže to je pouze v technice jak si umíš horní polovinu těla srovnat a použít pro výstřel co nejméně energie...to jsem ale asi už odbočil někam jinam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 4:04 pm    Předmět: Citovat

Wink Do roka a do dne, ať si koupíš jakejkoliv luk, stejně zatoužíš po jiným nebo dalším. Tam teprve začínají přicházet praktický zkušenosti.
Takže neotálej a honem udělej nějakýmu lukaři kšeft Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 1:04 pm    Předmět: Citovat

Chlape, ty to nějak tlačíš. Co u toho Grozera BUDEŠ DĚLAT Zkoušet jak silný luk utáhneš?? Nakonec si koupíš nějaký 30 liberní luk se kterým nebudeš stejně vědět co dělat. Stojíš před dilematem výběru luku. Optám se máš už nějaké zkušenosti z lukem...střílel jsi ?? asi ne. Peníze neřešíš tak asi nějaké máš. Takže pokud máš vybraný styl luku kterým budeš chtít střílet - longbow, recurve nebo krátký jezdecký tak si nějaký kup. Stejně se budeš muset dlouho učit než něco trefíš. Střelba z krátkého jezdeckého luku je těžká.
Takže pro tebe je úplně jedno co si v počátku koupíš. Bude ti stačit cokoliv na 35 librách. Až tento luk zvládneš spolu s technikou střelby a hlavně tu střelbu pochopíš kup si něco jiné.
Co ale doporučuji je koupit si kvalitní luk co se týká parametrů...tzn rychlost, technická správnost a kvalita provedení a to od výrobců kteří tomu rozumí a nevyrábí pouze luky které mají z luku poutze tvar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lampros
Nováček
Nováček


Registrace: 21.4. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 8:53 am    Předmět: Výběr luku Citovat

Díky Griffine za odpověď. Nějaký si vyberu. Podivám se ještě na Mongolský pavstevce. Dělám hist. šerm a střílení z luku mám jako zábavu o volnym čase. Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 12:30 am    Předmět: Citovat

Znovu jsem si to přečetl a přestože pořád trvám na původní odpovědi, pokusím se odpovědět i trochu víc zeširoka. Nejsem sice specialista na teorii, jenom z luků střílím ale zkusím to:

1. Dříve nebo později po nákupu luku, chce každý "změřit síly" s ostatními. Při nákupu luku bych si měl ujasnit v jaké soutěži nebo turnaji s tímto lukem budu moci střílet. Myslím, že je toho tady (na www.lukostřelec.cz) o tom hodně. Fakt je ale, že nadpoloviční část diskusních příspěvků pak pojednává o lucích s mimostředovým vedením šípu, tj. bez střeleckého "okna" , používaných při soutěžích a turnajích tradiční lukostřelby.
Nevím, jestli je to skladbou přispěvatelů nebo atraktivitou tématu ale je to tak. Témata typu "bare bow" a "laminátové luky" lehce zejí prázdnotou. Zřejmě střelci z těchto luků více tíhnou už do oblasti čistě sportovní.

2. Podíval jsem se na oba luky uváděné v dotazu. Obecně jsou reflexní luky rychlejší (větší rychlost šípu při výstřelu) než dlouhé a "neklidnější při výstřelu. Nicméně historický vývoj k nim dospěl - viz dnešní sportovní luky - jako k ideální varintě. To píšu i přesto, že já osobně nadpoloviční většinu odstříleného času strávím střelbou z dlouhého luku.

3. Neznám výrobce respektive (luky od něj jsem viděl střílet a jsou zde v diskusích lidé, kteří je mají) luky od něj jsem nikdy neměl. Ale obecně podle parametrů se mi zdá luk Jindřich IV.- OK a luk Avar příliš krátký + má malý nátah pro dospělého člověka. Na uvedených stránkách je i luk mongolských pastevců, který se mi délkou i nátahem zdá pro dospělého člověka mnohem vhodnější než Avar. Ale střílet se dá z ledasčeho.
Tady v diskusi se objevuje Myša, ten má taky krátký jezdecký luk a letos mě s ním už dvakrát "vyprášil kožich"! Má na tom luku ale dostatečný nátah, odhadem určitě přes 28 palců. Razz
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2007 10:38 pm    Předmět: Citovat

V sobotu jsem u Kýzla dojednal poslední detaily, a cca za měsíc budu mít novej kousek do svojí "zbrojnice" ...se TĚĚĚŠIIIM Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2007 9:17 pm    Předmět: Citovat

také se chystám koupit ženě místo kuchyně krymtatara od Grozera a alespoň 80 liber
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rivan
Nováček
Nováček


Registrace: 1.2. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Můžu potvrdit, Já bych si teď koupil další luk, bohužel vzhledem k tomu že mi odešel telefon musím investovat do telefonu:) A taky dost peněz mi polykají šípy:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.