Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalita sipov do kusi. Porovnanie.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 5:22 pm    Předmět: Citovat

nastrelovani kuse a pusky je uplne stejne. Kdyz umis jedno ....

dobre ze si luk nekoupil, prodavacku si mohl zkusit v zarucni dobe,

hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 5:17 pm    Předmět: Citovat

No tedy to je nějak moc komplexní i když je to aplikace kterou jde použít obecně(než jsem vypiloval laboraci do pistole, málem ze mne zešíleli na střelnici, v prodejně komponentů a prachů-a pak jsem po půl roce zjistil že výrobce přetal vyrábět typ prachu na kterej jsem too doladil-tedy vlastně spíš doladili Crazy )
To s tou sadou je dobrej nápad.

Když jsme u různě dlouhejch rukou(já jsem docela zápasil, mám 2metry a ruce jako vopice, taky jsme to dávali dohromady dost namahavě a pak jsem s tím sekl), tak jednou jsem obdivoval v jedný prodejně kladku od PSE, bylo to nedlouho po VR, akorát když jsem tam založil šíp kterej k tomu měli a natáhl to, tak by šíp lětěl tak 15cm volně k zakládce.To mne nenapadlo-a tim míň tu prodavačku v obchodě, že ten luk nemusel bejt zrovna nastavenej na nátah XXXL a možná ty zvuky a divný odpor který produkoval nebyly způsobeny chybkou ze strany výrobce.Ale pak to prodavačka zazdila radou že "tak to asi nesmíte tak moc natahovat", já se uklidnil a zdálo se mi to perfekt, naštěstí jsem musel pro prachy do banky a tak jsem se rovnou stavil pro jistotu v do té doby neznámém mi obchodě Na Petynce Very Happy a pro onen PSE do obchodu s krásnou prodavačkou už jsem se nevrátil Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 5:07 pm    Předmět: Citovat

Som dostal otazku ze co je konzistentna strelby


Konzistencia = opakovane.

A moze to byt ako z hladiska vybavenia tak strelca.

Ked si stanovis ze tvoj sustrel bude trebars na 30m do pivneho tacku a trafis sa tam 90-99 percent krat , to je konzistentny vystrel, mozes sa sakra spolahnut ze ked vystrelis to tam bude.

Su dve konzistencie, jedna technicka a jedna osobna.

Technicka - Kusa striela do zvoleneho sustrelu.

Osobna - Kusa striela do zvoleneho sustrelu kamaratovi a tebe ani bohovi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 4:27 pm    Předmět: Citovat

Co vic napsat.

Kupte si nejepsi trubky co jsou, kupte si hroty o ruzne vaze , kupte si nake letky (treba blazery) ruznych velikosti.

Olepte sipy pod ruznym uhlem letkama, z kazde sady nejmene 3 .
Dejte tam nejake hroty, mirte vzdy jenom presne na stred terce.

Vystrelte 5 sad po tri sipech . Nejlepsi a nejhorsi sadu eliminujte a spoctete prumerny soustrel.

Presroubujte na jine hroty a udeljte vyse uvedeny test znovu.

Dalsi hroty a zase.

Udelejte si hitparadu prumernejch soustrelu , vyberte prvni tri a udelejte test jeste jednou a jeste jednou a jeste jednou.

Sestavte znovu hitparadu a co bude mit nelepsi soustrel je vitezna sestava. Do te uz nevrtat. Kdyz se soustrel nekdy v budoucnu rozlitne je to na 90 procent rukama nebo hlavou.

Samozrejme strilet

1.v sede s pevnou oporou
2. za stenych podminek vitr,svetlo blablabla
3. Na stejnou vdalenost na jakou planujete strilet.

Nejtezsi na zastrelovani je vypnout mozek a nekoukat kam to letelo ale mirit furt na stred a strilet konzistentne. Jde o jedinou vec o soustrel. Chce to vypnout mozek.

Nedoporucuji strilet ze sveraku, cela kuse i sip se chova uplne jinak kdyz je jenom polozena na pevne opore nez kdyz je namontovana do sveraku.

V praxi se nejlepsi sestava nemusi jevit jako nejlepsi. Zacne foukat a clovek s hruzou zjisti ze se mu soutrel rozlitne, tam se prave projevi stabilizace sipu.

V tom pripade bych sahnul po sestave c.2 nebo 3. v hitparade ktera ma vetsi uhel nabehu tudiz stabilitu.

Pak to chce uz jenom tureckou viru v to ze sestava je nejlepsi mozna a uz do niceho nikdy nevrtat, pokavad si nechcete zopaknout vyse uvedene.

Treba nastrelovani BB je mnohem vetsi opruz pac tak mame mnohem vice promennych a musi nam to litat rovne na vsech vzdalenostech i kdyz sip plave zleva doprava.

Kdyz jste parta kusistu, domluvte se , udelejte si nastrelovaci sadu sipu a udelejte ji putovni. O naklady se muzete podelit. U nas hololukaru to nejde pac mame ruzne dlouhe ruce, hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 4:04 pm    Předmět: Citovat

Už jsem doma:D
Jj, chybně jsem to pochopil.

Jinak u QS jsem se setkal s praskáním letky samotné, takové hřebínkování a nebyl jsem jediný kdo si na to zde stěžoval. Jinak mám BLAZERY z jasy a jsem nadšený. Jestli jsi ochotnej mi o nic něco více napsat budu velmi rád, protože se mi jeví jako adekvátní náhrada.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 3:44 pm    Předmět: Citovat

Jinak lidi prisahaji (lovci ) na BLAZERy, pry jsou konzistentnejsi nez QS.

Ja je mel na ACE a byl jsem spokojeny, na rozdil od QS je BLAZER bezudrzbovy.

To jen tak abych Vam dal brouka do hlavy.

QS jsou opravdu narocne treba i naskladovani , prolezi se. Je na to finta jak tim zatocit v dlani a srovnat brka ....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 3:23 pm    Předmět: Citovat

Ale tady se vubec nebavime o velikosti letek ale o uhlu a roztoceni sipu podel osi, vidim ze si to cele nepochopil.

Myslim ze mam toho nastrileno o hodne vic nez ty jak QS tak velkyma brkama.

QS je dobry na presnost na lehke sipy , ty mam na ACEckach a na zavodaku.

Skus nalepit QS na drevo a to drevo se ani nehne, takze na drevacich mam 3 palce z peri.

Pak mam i desetipalcove pera natocene do spiraly, to zas muzu vystrelit pod jakymkoliv uhlem a po 30 metrech to padne jak kamen, idealni treba na bazanty.

Takze jeste jednou:

Lovecky hrot potrebuje mnohem vetsi stabilizaci nez tercovy, tudiz vetsi uhel nabehu . To poznas velice rychle kdyz bude trochu foukat nebo ti sip cvrnkne o vetvicku.

Drevaky taky potrebuji vetsi stabilizaci protoze maji nesourode rozlozeni hmoty.

Stabilizace se rezi uhlem nabehu letek , cim vetsi uhel, tim rychleji se sip roztoci.

Vetsiima ci mensima brkama nalepenyma rovne stabilizace nedosahnes. Precti si poradne co jeste jednou so jsem napsal.

Jediny rozdil mezi QS a perim je ten ze QS roztoci ten sip s mensim povrchem, tudiz je mensi pokles na terci co udavaji i testy ale o tom JSME SE TADY VUBEC NEBAVILI.

QS jsou dobre ale maji nevyhody. Je to drahe a je to docela spotrebak, velice rychle odchazi, kde brka vydrzi 5 let, QS nevydrzi ani mesic.

Je to potreba umet lepit, desna piplacka, u nas na to mame holku v klubu a ta ti olepi tucet sipu QS nez reknes svec, ja bych to delal pul dne.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 3:12 pm    Předmět: Citovat

to San
v podstate nám ide o čo najväčší dostrel jednak na presnosť a jednak na prieraznosť z toho dôvodu zháňame aj náklop a podobné príslušenstvo usporiadať závod na presnosť do 100 alebo 150 metrov by bola paráda Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 3:09 pm    Předmět: Citovat

O to nejde, ale proč si asi tak myslíš že se dělá QS v 2" ? Je pro efekt? Kolik jich má na letkach 4". Když roztočíš 2" letku méně brzdí. To samé, je QS a na konci letky prstenec vykloněný ve směru točení na každé letce. Ano roztočí se ti to jak kráva, ale funguje to i jako brzda. Nejde ni o sílu kterou udeří ale o to že ti šíp bude klesat jinak.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 2:58 pm    Předmět: Citovat

to mas sice pravdu ale taky mnohem vetsi stabilita v osi, znaci mnohem vetsi presnost.

Proto plati zlate pravidlo ze bezbrcakovy lovecak se luku NIKDY nestrili.

Nevim prc jste furt posedli energii a rychlosti. S tema kusema co mate zabijete i slona a cloveka v kevlarove veste.

Roztoceny gyroskop je stabilni a vraci se sam do puvodni polohy o tom to cele je. Ani vitr to nerozkymaci.

Proc si myslis ze se strileji podlouhle strely z hlavni s vyvrtem, protoze je to pekne _?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 12:34 pm    Předmět: Citovat

Na mechaniku bych to pochopil, ale na pevný.. rotace ti přidává rychlost ale odebírá sílu šípu, takže když ti zabírají letky a přední žiletky = menší vzdálenost či pokles přenosu energie. Pletu se?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 12:30 pm    Předmět: Citovat

Prave na lovecak tu rotaci potrebujes mnohem vic nez na tercovy hrot.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 12:22 pm    Předmět: Citovat

To jo .. rotaci ti dodá co o to .. ale co když to roztočíš s lovečákem?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 12:00 pm    Předmět: Citovat

Proste posobi to rovnako ako vyvrt u hlavne, ten tiez taha do strany ale stabilizuje naboj. Odborne se to nazyva derivace strely, viz maly slovnicek.

http://sa58kinggun.jansladky.cz/Podklady/terminologicky_slovnik.pdf

A coriolisova sila taky taha strlu doprava, pac se zeme toci, doleva na jizni polokouli, takze vlastne sip nikdy neleti rovne, krome vychodo zapadniho smeru na rovniku. hihi

Ale Coriolisova sila se projevi tak u houfnic na 100 km

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:59 am    Předmět: Citovat

pamätam sa na svoj prvy vystrel z loveckeho(55lib)luku..vzdialenost cez 30m,litrova pet flasa,zasah a la robin hood..druhy vystrel 20cm od flase,treti 30cm...stvrty uz nepamätam..hehe..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:52 am    Předmět: Citovat

miro6446 napsal:
lenže práve ta rotácia ma zamedziť odchýlke letiaceho šípu
ale zaujíma ma zistenie že keď šíp rotuje tak sa odkláňa priznám sa netušil som že práve rotácia ma taký vplyv na odchylku hm...

Sip tym ze rotuje nabera vzduch po celej dlzke letky,de facto,to ho vlastne odtlaca..otacani robi akokeby zaber vo vzduchu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:48 am    Předmět: Citovat

no trošku to přičítám i tomu že sem chtěl všechno hned a byl trošku vítr, prostě sem to nevydržel a šel hned druhej den v nečase počase střílet, no prostě sem se netrefil no. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:41 am    Předmět: Citovat

San
vojakom som bol 8 rokov dozadu a vtedy ma balistika nebrala teraz sa na to pýtam pretože ma tvoje aj ostaných argumenty zaujali a prekvapili hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:38 am    Předmět: Citovat

Ja som sa trafil na 30 metrov kusou hned na prvy krat, hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:36 am    Předmět: Citovat

Jinak máš pravdu, taky si myslím že střelba z kuše není jednoduchá jak si každej myslí. Je jednodušší než z luku ale ne jednoduchá. Když sem poprvé střílel na terč na 4Om, hledal sem šípy v zemi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:35 am    Předmět: Citovat

miro

Zabrani nekonzistentosti vystrelu.

Sikmo nalepene, lepsie drzia smer - sustrel je mensi cize ODCHYLKA JE MENSIA ( sustrel je lepsi)

Rovno nalepene maju vacsiu odchylku, sustrel atd

Akurat tie sikmo lepene neletia rovno ale vplyvom rotacie ho to taha doprava.

To si kurna vojak ? Balistiku ste nemali ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:34 am    Předmět: Citovat

Zkus to scootr, bude sranda? Jen aby to nedopadlo jako s tématem lovenie a ochrana zvery-zavřeno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:32 am    Předmět: Citovat

Inu, s tím až tak nesouhlasím, že nás ovlivňuje jen strhnutí kuše. Nevím kde to každý bere že střelba z kuše je jednoduchá.
Proto mi napadlo co udělat jedno společné téma, takové pikantní. Kuše proti luku.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:30 am    Předmět: Citovat

lenže práve ta rotácia ma zamedziť odchýlke letiaceho šípu
ale zaujíma ma zistenie že keď šíp rotuje tak sa odkláňa priznám sa netušil som že práve rotácia ma taký vplyv na odchylku hm...
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 11:05 am    Předmět: Citovat

Ono ten spin nema u kuse az taky vyznam. Samozrejme ze ani tady neleti sip uplne rovne ale se jakoby trochu nadskoci. K prohnuti sipu stejne dojde ale na kusich je to zanedbatelne, plus to prohnuti je na rozdil od luku ve vertikalni rovine. Cim tezsi hrot , tim vice se sip prohne.

Na kusi to muze mit tyto vlivy : Nekonzistentni spin u sipu, i u tech nejlepsich karbonu jeden nebo dva sipy jsou proste nejak mimo. U dreva mnohem odpad, kdyz si chci mit dobry tucet necham si udelat 16 - 18 sipu a vyberu z nich co lita dobre. Samozrejme je dobre je zvazit a vybrat tycky se stejnym spinem ale jelikoz je drevo nesourody material dynamicky spin u vystrelu se lisi. Pokud je sip moc mekky (spin) tak vice brzdi za letu, na kusi byt mel padat drive dolu. Sip za letu kmita jestli chcete nebo nechcete.

Za dalsi je potreba lepit letky v mirnem uhlu, sip se rozrotuje a ziskava tak gyroskopicky efekt a drzi lepe smer, ve vetru je tento rozdil mnohem patrnejsi. Zase, drevo je nesourody material , lepe lepit letky do vetsiho uhlu.

Kazdy rozrotovany predmet ale leti do strany, takze kdyz roztocite letkama sip doprava skonci v terci mirne vpravo a niz nez rovne olepeny sip. Soustrel takovych sipu vsak bude lepsi ( presnost ) nez olepenych rovne. Propad a tahani doprava se samozrejme nastavi posunutim miridel.

Cela hra je o tom najit kompromis mezi soustrelem, propadem a vybrat spravny uhel a typ letek.

Vy kusaci to mate jednodussi vy muzete akorat strhnout vystrel jako na pusce. My lukostrelci muzeme behem vystrelu pohnojit jeste dalsich 20 veci.

hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2013 9:17 am    Předmět: Citovat

pre erkosa...dlho som si namahal makovicku ako vyriesit ten koncik do drevaka..od najzlozitejsich alternativ som presiel snad k tej najprimitivnejsej..a musim povedat ze funguje zatial super..zobral som klinec urceny pre pribijanie lepeniek,klobuk som dookola obrusil na pozadavany priemer a to na taky aby priemer nasady malinko presahoval priemer klobuka klinca..kliestami som odcvakol z klinca tolko,ze driek klinca ma asi 5mm..5mm som vyvrtal aj do nasady,dal tam lepidlo a zasunul..nasada sipu je natreta na tmavy palisander,nalakovana..po zavedeni redukcie je aj pri tychto drevakoch moznost instalacie lovecaku..no ja mam iba tercove hroty,s hmotnostou 100 grain..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 4:55 pm    Předmět: Citovat

Aha, už vím, kde jsme si nerozuměli. Dle mého chápání je spin rotace šípu. Je ve všech našich případech tvořena letkami a má vliv na stabilitu. Nevím jak bych nazval "vlnění" šípu a ano, na kuších má minimální vliv. Nerozuměli jsme si jen ve slovíčkách.

BTW, nešel jsem jedno moc hezky natočený video

http://www.flexfletch.com/interactive/articles/the-mechanics-of-arrow-flight/

pro inspiraci kušo-daleko-ostrostřelcům (no není hanění, počítám se mezi ně), s tímhle je třeba počítat
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 3:35 pm    Předmět: Citovat

urcite miro,najlepsie je mat cepele rozvnobezne s letkami..aby sa to pri prerezavani vzduchu medzi sebou nehadalo...spravny spine k librazi luku,je prve a najzakladnejsie pravidlo,pokial sa chceme dopracovat k nejakym vysledkom..sip musi adekvatne obtiect madlo luku..pekne to vidno pri historickych kusiach..kratka,mohutna sipka,spinovana minimalne,ono nejaky spine maju vsetky nase sipy,ale osobne tam radsej vlozim pevny minimalne ohybny sip,ako taky co mi bude pruzit medzi prstami..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 3:14 pm    Předmět: Citovat

MartinT moja poklona za tvoje testy
aj keď čo sa týka spinu šípov súhlasím s erkosom

pred časom som robil test na svini domácej a vstrel loveckého hrotu mal odchýlku od vystrelu teda jeho vniknutie a vyletenie chcel by som vedieť či podobnú úlohu tam zohral lovecký hrot Very Happy a vyosenie čepelí
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj MartinT, nie som bowhunter123, ale skúsim odpovedať.
Spin je ohyb šípu a nemá vplyv na rotáciu šípu. Správny spin pri lukoch je dôležitý, aby sa šíp pri výstrele "ohol tak akurát" aby obišiel madlo luku. Ak je spin príliš veľký k danému luku tak šíp pláva a stráca presnosť. U kuší je výhodnejší malý, alebo žiadný spin - nie je dvôvod. Rotáciu šípu udávajú letky, ich vychýlenie od osi šípu 1 - 5 st
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.