Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nátahová síla luku
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

Selfbow ani jinak dopadnout nemůže. Jak rychle se to stane záleží na kvalitě luku, ale každý luk se časem unaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 12:15 pm    Předmět: Citovat

Je to možné, záleží od materialu.
Špatný luk stráca silu celú svoju životnosť (celodrevo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 10:29 am    Předmět: Citovat

Jeden takový dotaz na Vás zkušené a Ty co se zabýváte výrobou luků. Je možné aby luk po nějaké době používání ztratil 8 lbs znátahové síly?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 10:21 am    Předmět: Citovat

Chtěl bych dementovat svůj příspěvek ohledně pokusu zjištění natahové síly pomocí "simulace" na posilovacích strojích. Prostě pro potřebu zjištění zvládnutí síly nátahu luku je zcela mimo realitu. Tímto spíše oslovuji méně zkušené a začátečníky, jaký nátah jste schopni zvládnou jste schopni s určitostí zjistit jen a jen s lukem. Prostě chybama se člověk učí, naštěstí jsem při pořizování nového luku (po ozkoušení jiného luku) z tohoto pokusu nevycházel a znovu říkám ještě že tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2007 8:36 pm    Předmět: Citovat

V predajni rybárskych potrieb som videl digitálnu závesnú váhu za 900Sk.
Stupnica sa dá prepnúť na kilá aj libry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

Tilerovací tyč je tyč na které je na jedné straně zářez ve tvaru V na ten se zapře luk. A po celé délce sou dělány zářezy po palci na ty se zahákne tetiva.Účelem tilerovací tyče je aby se docílilo toho aby se ohýbal luk rovnoměrně.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 12:44 pm    Předmět: Citovat

Drakobijec napsal:
Já to dělám tak že si na váhu dám prkýnko aby zakrylo plochu váhy zapřu na to prkno tilerovací tyč natáhnu na délku nátahu a je to.

Ano, je to tak trochu jednodušší, ale "úplný začátečník" s takovým dotazem asi ani nebude vědět, co to je tilerovací tyč, natož aby nějakou měl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

Já to dělám tak že si na váhu dám prkýnko aby zakrylo plochu váhy zapřu na to prkno tilerovací tyč natáhnu na délku nátahu a je to.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 12:34 pm    Předmět: Citovat

Sílu luku můžeš měřit mnoha způsoby. Je to síla potřebná k napnutí luku na požadovaný nátah. Doma to můžeš zkusit třeba pomocí smetáku s násadou a osobní váhou - stoupneš si na váhu, ukáže ti nějakou hmotnost, pak zachytíš tětivu v místě lůžka šípu na vršku násady smetáku (který je zapřený o zem vedle váhy) a napínáš luk o smeták směrem k zemi. O kolik kg jsi pak na váze lehčí, tak silný máš luk Wink Není to moc pohodlné ani přesné, ale jde to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 12:07 pm    Předmět: Citovat

záleží na dřevu. Tak třeba tis snese víc než třeba líska. Aspoň myslím
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kony
Nováček
Nováček


Registrace: 8.7. 2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

jsem ůplný začátečník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kony
Nováček
Nováček


Registrace: 8.7. 2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:14 pm    Předmět: Citovat

a jak se určuje síla luku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TArcher
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 4:07 pm    Předmět: Citovat

To suvorel: To já střílím relativně dobře, taky sem začínal s návodem z netu, ale když střílím dlouho, tak se ruce přirozeně unavují (55 lb není nejlehčí) a potom už to prostě neuhlídám, je to takový znamení, že už to ten den stačilo.... přesto dík za link Wink
_________________
Archery is my life...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 11:57 am    Předmět: Citovat

TArcher:
... Začátky docela bolely, ale po týdnu už se tětiva zdárně vyhýbala loktu ....jakmile se švihnu přes loket, okamžitě končím, páč je mi jasný, že už to lepší nebude...

Poslal jsem ti soukromou zprávu tak to zhlídni je tam odkaz na stránky, kde je i článek o nácviku držení luku, já jsem podle toho začínal a fakt to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TArcher
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 12:50 am    Předmět: Citovat

Já střílím asi čtvrt roku z 55 lb, jasanovýho LongB(180 cm). Začátky docela bolely, ale po týdnu už se tětiva zdárně vyhýbala loktu a šípy lítaly požadovaným směrem. Teď už celkem automaticky střílím jeden za druhým a tak zhruba po 50-ti výstřelech už terč netrefuju a jakmile se švihnu přes loket, okamžitě končím, páč je mi jasný, že už to lepší nebude...

Chce to prostě trénink a rozdíl je pak docela znát...
_________________
Archery is my life...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 12:26 pm    Předmět: Citovat

reflex by měl mít plynulejší nátah a větší švih. Ovšem na úkor přesnosti. Řeší se to tak, že sportovní luky bývají reflexně deflexní. Tedy řekněme v madle orientované ke střelci a potom přechází do reflexu. Pasivní reflex funguje jako páka, aktivní dokonce odebírá zbytkovou energii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 12:19 pm    Předmět: Citovat

Jeden takový dotaz. Je rozdíl v nátahu mezi LB a reflexu ve stejné napínací síle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 11:32 pm    Předmět: Citovat

Mě zase docela baví se s tím trochu prát, je to taková chlapská cesta, když to bolí. Představuju si, že musím střílet lukem, který dokáže něco skolit a když na něj fyzicky nemám, tak se mu musím přizpůsobit. Když mi tětiva otrhá kůži z prstů, taksi dám pauzu, stane se to ještě několikrát a pak už ne. Tenhle postup se dneska většinou zatracuje, ale myslím, že je nejblíž historické realitě. Asi budu najdéle z vás mizerný střelec. Když jdu střílet, tak končím dřív než mě to přestane bavit, protože už to nejde. Ani nepřemýšlím o nějakém míření, jenom mám z různých výstřelů různý pocit. Myslím, že se to za nějaký rok zlomí a budu dobrý válečný střelec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

Zatím střílím cvičným OL - BB, kolem 30lb, kde se dá -střelnice, sportovní kluby. Doma mám 40lb, ale ten cítím že i když bez problémů dokážu 1 hod střílet, tak pak se to projeví na přesnosti, v technice, citu ve vypouštění tětivy a není to ono.

Mým cílem je také celodřevěný angl. LB a lovecký RB, než si ale pořídím nějaké takové dražší, silnější a tím účinnější vybavení rozhodl jsem se o (pro mě) dostupnější "sportovní cestu" - dostupností myslím možnost treninků pod dohledem (to bohužel u trad. lukostřelby trochu postrádám) , kvalitní luky o konstantních parametrech (zatím nechci řešit zda "ne"soustřely jsou ve spinu, nestejných šípech , mimostřed vedení šípu atd.). Asi jsem v tom přístupu taková anomálie Confused

Tvůj postup Joshi, 25 lb a za 2 roky změna na 35 lb a těch pak další rok, mi přijde, z pohledu začátečníka, jako přijatelný i když se to jeví jako běh na dlouhou míli.

Omlouvám se za trochu odbočení o tématu a díky za cené rady.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 5:38 pm    Předmět: Citovat

Jirko,
ono taky záleží na tom, jakému typu lukostřelby se hodláš věnovat. Pokud zvolíš sportovní nebo holý luk, můžeš v pohodě skončit na 35lb, protože s lehkými karbonovými šípy víc nepotřebuješ. Tradiční nebo primitivní luk už musí být silnější. Záleží i na typu luku, longbow v porovnání s reflexem musí mít na stejný výkon (dostřel) podstatně silnější nátah.
Rychlost přechodu na silnější luk je individuální, já jsem začínal na 25lb, po dvou letech jsem přešel na 35lb, za další rok na 45lb (až sem tradiční dřevolaminát), po dalším roce 53lb (již primitivní celodřevěný luk) a letos po dalším roce něco přes 60 lb (opět primitivní luk). Cílem je střílet klasický clout na 165 m bez speciálních šípů, takže to do budoucna vidím někde na hranici 80lb (čili další dva luky do rodiny).
Rozhodně bych nenavyšoval víc než 10 lb, optimálních je asi 5lb, ale to trochu naráží na finance, pokud nemůžeš ten slabší hned komu prodat. Jinak pro mě byl nejhorší přechod z 25lb na 35lb, pak už to šlo nějak samo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Souhlasím s pet.ar.kayem. Pokud jde o začátek lukostřelby, je lepší začínat s lukem kolem 30, něco se naučit a pak silnější luk o 5-10 liber atd. Já jsem vyznavač tohoto postupu. Zdá se mi to vhodnější, než se na začátku "prát" se silným lukem, na něm si velmi pomalu zvykat na zapojení svalových skupin při napínání luku, odstraňovat zároveň střelecké chyby apod.
Navíc si myslím, že tato postupná metoda rychleji přináší střelecké výsledky a tím i radost z lukostřelby, byť je finančně náročnější, protože pokud budeš střílet v sezoně cca 2x týdně, budeš schopen postupu na další metu už možná za 1/2 roku.



Teď zpětně čtu znovu příspěvek od Griffina, asi jako začátečník a mírně pokročilý bych šel touto cestou.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 12:29 pm    Předmět: Citovat

Také nevím , kde je ta hranice "přejití" na silnější luk.
Je to: 1. mám odpovídající soustřely, to svědčí o již vypracované technice, nebo 2. bez únavy jsem schopen střílet 2 hod-cca 120 nátahů , ale zatím bez odpovídajícího výsledku v terči?

Další věc je o kolik Lb (to byl asi Tvůj původní dotaz). Někde jsem četl, nebo někdo zmínil, že pokud 1/2 roku dělám 120 nátahů každý den tak pak mohu přejít o 5 lb? (prosím opravte mne).

Toto téma mě také velice zajímá.
Rád bych, aby se k tomu vyjadřovali i zkušení střelci (i k technice a treninku vůbec). Věřím, že zde "brouzdá" i spousta sportovních lukostřlců tak by bylo dobré znát i jejich názory a zkušenosti.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 12:08 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Tebou Jirko není jistě dobré se ze začátku "prát" se silným lukem. Mě ale nejde o úplný začátek střílím přibližne tak dlouho jako Ty a mám zálusk na nový luk. Stávající luk co mám je 33 lb začínám mít pocit, že bych mohl přejít na silnější, proto to mé dilema. A také, protože bych nechtěl dopadnout jak nadeslal Josh, abych po pár šípech nebyl schopen další střelby hledám způsob jak zvolit adekvátní sílu co by mi ve všech směrech vyhovovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 11:09 am    Předmět: Citovat

U začínajícího lukostřelce jde především o vypracování správných návyků o provedení výstřelu, který dokážeš neustále stejně opakovat. Síla luku je až druhotná.
Z 90% se musíš soustředit na správnou polohu těla, rukou, hlavy, lokte a já nevim čeho ještě (prstů, sklouznutí tětivy, práce zádov svalů), aby jsi se naučil tyto pohyby až roboticky přesně správně opakovat. Síla a odpor luku ti je v těchto fázích na obtíž. Když jako začátečník budeš hodinu tahat 40lb luk, tak se tvoje mysl soustředí spíše na překonávání odporu než na techniku výstřelu.
Trochu příkladu třeba z Kjuda- začínají s lukem na 8kg, než ale nováček dostane tento luk do ruky tak se měsíce učí spravné pohyby. To je sice trochu extrém, ale je to naznačení správné cesty. Chceš se trefovat n. vstřelit šíp co nejhlouběji do terčovnice (nebo nejdál) ? Smile

Mé zkušenosti nejsou zatím žádným výsledkem podložené, střílím asi 3/4 roku, ale je to v jakémkoliv jiném sportu : tréninkové dávky musí začínat od nejlehčíh v malých porcích.
Myslím si že přijatelné je začít kolem 30 Lb- po týdnech můžeš mít 35L a s tím dlouhodobě pilovat techniku.



Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

suvorel napsal:
Takže můj závěr je pokud je možné tuto zkoušku brát jako adekvátní pro změření nátahu luku měl bych být schopen bez problémů napnout luk o síle 45 lb tedy 20 kg.

Tady nejde ani tak o to, jak silný luk napneš, ale jak dlouho a jak komfortně s ním budeš schopen střílet. Já teď střílím 60lb (dle údaje výrobce) a je to OK. V době kdy jsem měl 45liberku, tak jsem napnul v pohodě 80lb, u 100lb mi k plnému nátahu chybělo asi 5 cm. Jenže s tou 80liberkou jsem pak vystřelil 3 šípy a měl jsem dost ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 11:14 am    Předmět: Citovat

Dneska jsem provedl testový pokus, právě jsem dorazil z posilovny. Provedl jsem pokus na posilovacím stroji s váhou 15kg (33 lb) což jsem zjistil, že celkem odpovídá nátahu mého současného luku, potom jsem navýšil na 20 kg přibližne asi 45 lb a 25 kg 55 lb. Na ručku jsem uvázal kus tětivy a přibližně obdobným tahem jako při napínání luku (jelikož tyto posilovací stroje umožnují pro posilování nátah zespodu a seshora, použil jsem horní variantu) odskoušel napnutí. Naštěstí tam nikdo nebyl,takže pokus proběhl v klidu bez nějakých nejapných připomínek ze strany posilujících individuí. Po konzultaci z kámoškou profesionální tělocvikářkou jsem, ale zjistil ža tyto kladkové posilovací stroje namají vždy stejnou silovou hodnotu, nebyla mi sice s to přesně odpovědět na důvod, ale jelikož s tímto poznatkem jsem již kvačel do posilovny, která skýtá těchto strojů několik typů, nebyl problém odzkoušet tento malý test na několika vybraných vhodných strojích. Můj závěr pokusu z pěti odpovídajících strojů byly přiblížení simulaci nátahu blízko 2 stroje a i tady byl mezi nátahem značný rozdíl, natahování u 2-kladkového lankového stroje kde kladky byly protichůdně omístněny jsem byl schopen (i když s větší námahou) napnout i 35 kg nátah (asi 77lb dál už budu uvádět jen kg) pro lukostřelbu ale takový luk bych asi moc nevyužil, nátah 20 kg i 25 kg byl bez problémů. Ale u 2-kladkového řetězového stroje kde kladky byly umístněny souose jsem měl při stejné dráze nátahu z 25 kg co dělat, 20 kg bylo optimální jak pro natažení tak pro jistou výdrž v nátahu pro simulaci zamíření. Zajímavé je že u základní váhy pro napnutí z kterého jsem vycházel (15 kg) bylo u obou strojů přibližně stejné. Idea Takže můj závěr je pokud je možné tuto zkoušku brát jako adekvátní pro změření nátahu luku měl bych být schopen bez problémů napnout luk o síle 45 lb tedy 20 kg. Jak směrodatný beru nátah z toho řetězového stroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2007 1:13 pm    Předmět: Citovat

Díky za rady a názory, vyzkoušení u některého z výrobců by bylo asi nejlepší variantou, nevíte teda někdo o někom v okolí Vyškova?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so květen 26, 2007 12:43 am    Předmět: Citovat

Připojuji se ke kolegům šípovrhačům.Jestli jsi dospělák, pořiď si pro začátek 30 až 35Lbs. K tomu i šípy s odpovídajícím spine (tvrdostí podle síly luku) aby ti to dobře lítalo, a cvič a cvič... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 2:35 pm    Předmět: Citovat

drevo bez som si preložil ako bazové drevo Confused Very Happy [/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Kto je autor longbowu z bezu? Question

myšleno bez okna Laughing luk je jasan Wink jasan Laughing
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.