Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SPINE
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 11:02 am    Předmět: Citovat

Pokud ti správně rozumím, tak takhle:
Měříš průhyb toho dříku, tedy "dřeva", takže mezi oběma oporami by mělo být jen to dřevo. Kolik šípu na kterou stranu přesahuje je vedlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xakrurychle
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2013 3:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, dneska jsem si sesmolil spinovacku, roztec 66cm, resp tech 26palcu. Sipy mam 75cm,29,5palce od hrotu po koncik. Jak mam vlozit sip do spinovacky? Kolik ma na kazde strane byt mista?

Diky xakrurychle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 9:17 pm    Předmět: Citovat

Och,do kredencu nedávam strieľam skoro stále Very Happy ,ďakujem za odpoveď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 9:15 pm    Předmět: Citovat

Myslel som na ten smrekový,že zmäkol ,ten mal pôvodne väčšiu spine než ten cedrový a teraz vyzerá,že sú na tom rovnako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 9:13 pm    Předmět: Citovat

Když s ním hodně střílíš, tak změkne, když ho dáš do kredence tak jednak vypudíš moly(u cedru) a jednak se z měkého šípu tak za rok může stát "Jistá smrt"
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Malá Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 9:08 pm    Předmět: Citovat

zmakne, samozrejme ale nie za jeden den, ale tebe skor tvrdne podla popsu nie ?

San
_________________
Prostě a jednoduše Malá Louda od Loudy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 9:08 pm    Předmět: Citovat

šíp se jednak "vypráská" a jednak "zraje". Prostě časem mění vlastnosti
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 9:02 pm    Předmět: Citovat

Hmm,kontrolní otázečka,môže sa spine časom ako by som to,vystrieľať ,proste ,že šíp zmäkne ? Totiž vyrobil som si dnes šíp z cedrovej násady spine 60-65 čo som kúpil a pri strelbe som zistil,že lieta tak ako smrekový o spine 65-70 ten mám už ,ale dávno,alebo to je ovplyvnené rozdielnym drevom ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 11:57 am    Předmět: Citovat

Takhle jsem řešil spinovačku já. Taky co možná nejjednodušeji.
http://inmu.rajce.idnes.cz/Spinovacka
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 5:15 pm    Předmět: Citovat

Na uvolnené zápästie je dobrá vec zopár krát si streliť pomocou spúšťača pre kladkáč, človek získa minimálne predstavu ako to má vyzerať...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 3:37 pm    Předmět: Citovat

fenit napsal:
a ja ked uvolnim zapastie,tak trafim ledva terc preco?Smile



asi sa sustredis na to, aby si to zapastie uvolnil a prestanes mierit... aj mne sa stava:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 3:35 pm    Předmět: Citovat

a ja ked uvolnim zapastie,tak trafim ledva terc preco?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2011 3:28 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Stašo, ako prvé si to strel cez papier, uvidíš ako šíp ide z luku.


bohuzial aj cez papier to treba strelit s dobrou technikou... ach jaj, uvolnene zapastie:-)))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dawsa
Nováček
Nováček


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2011 3:22 pm    Předmět: aplikace pro dynamický spine Citovat

pěkná aplikace pro výpočty spine
http://heilakka.com/stumiller/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2011 11:51 am    Předmět: Citovat

Stašo, ako prvé si to strel cez papier, uvidíš ako šíp ide z luku.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2011 10:57 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, přitom čistý výlet z luku má vždy přednost. Pokud tomu tak není, tak vše ostatní je jen náhoda.
Třeba ti test z holým šípem vychází dobře, ale změníš vzdálenost o 1,5m a vše je opačně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2011 7:51 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Na test s holými šípy není zas takový spoleh! Musíš mít perfektní techniku střelby, abys něco poznal.

Stašo, Jan má pravdu. A navíc, (jak jsem někde četl), musíš mít i dopředu zaručeno, že se ti končík šípu při výstřelu nedotkne madla (jsou na to ty kontrolní metody s pudry, rtěnkami atd). Protože odrazem od madla se olepený i neolepený šíp zapíchnou do terče jinak než by měly, vznikají tak "falešné" informace a všechno je nanic. Nějaká spolehlivá metoda, jak ale toho bezkontaktního obletu dosáhnout, abys mohl tedy teprve začít ladit, není, nebo o ní nevím.
Jediný asi spolehlivý způsob je mít sadu šípů s rozdílným spinem a zkusno určit ten správný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 10:07 pm    Předmět: Citovat

Jan vďaka za odpoveď.

Som si takmer istý, že tie šípy nie sú dobré. Pri testovaní som strieľal olepené aj neolepené. Olepené sa počas letu extrémne vlnili v horizontálnom smere ale zapichovali sa v podstate tam kde som mieril. Bohužiaľ som to skúšal len na nejakých 7metrov, viac priestoru som v tej chvíli nemal. Na väčšiu vzdialenosť by som lepšie videl kam dopadajú.

Neolepené šípy sa pri lete tiež silne vlnili a zapichovali sa pod veľkým uhlom - teda nie kolmo na terč ale približne 30 stupňov od kolmice. Teraz si už nepamätám či to bolo doľava alebo doprava, ale určite to bolo v horizontálnej rovine. Práve tento uhol dopadu spôsoboval to, že po zapichnutí švihli šípy končíkom do strany tak silno, že sa po pár výstreloch obidva zlomili, tak že v terčovnici mi ostalo nejakých 15cm šípu a zvyšok sa ulomil.

Obidva luky, ktoré som spomínal majú rovnaké madlo t.j. sú rovnako mimostredové. Viem, že tu potrebujem mäkšie šípy. Ako som písal používam pre ten vyladený luk šípy, ktorým vychádza spine o 10lb menší ako je sila luku. Pri tom slabšom luku a 5/16 tyčkách som si to tiež vypočítal tak, že by mali byť o 10lb slabšie ako luk avšak v realite sú ešte aspoň o 5lb (a asi aj viac) slabšie a teda sa lámu.

Takto teoreticky to asi nevymyslím. Mám tyčky 5/16 so spine 40-45lb a 50-55lb a mám 70grain a 100 grain hroty. Vyskúšam viaceré kombinácie a uvidím, ktorá kombinácia bude fungovať.

Ešte k tomu testovaniu neolepenými šípmi.... Myslím, že pre každé ladenie luku potrebuješ mať aspoň trochu konzistentnú formu a prevedenie výstrelu. Inak sa nedá nič ladiť. Ten prvý luk som ladil tak, že som na 15m strieľal olepené a neolepené šípy až kým som sa nedopracoval do stavu, že neolepené sa mi zapichovali tam kde olepené. Síce sa mi nepodarilo dosiahnuť aby sa neolepené zapichovali krásne kolmo do terčovnice, ale dokázal som urobiť sústrel na nejakých 10cm pri 4 olepených a 2 neolepených šípoch. To som si povedal je dostatočne dobré a ďalej som to neriešil Smile
_________________
Archery is meant to be simple, not easy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 9:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Staso,
rozhodující je pouze spine, délka šípu a váha hrotu. Podle kvality dřeva můžeš mít stejný spine se šípy obou rozměrů a měly by se také podobně chovat při výstřelu ze stejného luku se stejnými hroty a při stejné délce.

Konkrétně ti neporadím, ale důležité je také , jak moc je vykloněný šíp mimo osu luku. Pokud jsou oba luky stejně mimocentrové, mělo by ti to sedět.
Na test s holými šípy není zas takový spoleh! Musíš mít perfektní techniku střelby, abys něco poznal. U hodně mimostředového luku je vůbec problém dosáhnout čistého výletu šípu. Doporučuji jeden šíp olepit a spíš poslouchat a pozorovat, jak to lítá. Na mimostředové luky jsou potřeba výrazně měkké šípy a extrémní průhyb v paradoxu. Aby se ti to do terčovnice srovnalo, potřebuješ brka. IMHO. Možná jsou ty šípy OK, jen o tom ještě nevíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 10:29 pm    Předmět: 5/16 Citovat

Zdravím,
mám otázku ohľadne spine. Riešim drevené šípy, materiál céder premium.

Doteraz som používal silnejšie luky, kde som používal tyčky rozmeru 11/32. Pri týchto tyčkách som sa naučil (aj prakticky mi to vychádza), že ako základnú váhu hrotu uvažujem 100 grain a od toho si vypočítavam požadovanú dĺžku šípu.

Teraz som prvý krát robil šípy z tyčiek rozmeru 5/16. Myslel som, že tiež tu platí základná váha 100grain a podľa tohto som si aj urobil šípy. Dosť ma ale prekvapilo, že už po pár výstreloch bolo očividne jasné, že šípy sú extrémne mäkké. Dva šípý, ktoré som strieľal neolepené, sa mi dokonca po pár výstreloch zlomili v terčovnici - pri dopade sa tak veľmi ohli, že sa zlomili v strede tyčky.

Takže otázka znie? Aká je základná hmotnosť hrotu pri tyčkách rozmeru 5/16?

Podľa týchto prvých skúseností mi to vychádza na 70grain.

Viete mi niekto túto moju teóriu potvrdiť? Máte niekto skúsenosti s oboma rozmermi tyčiek?

Ešte pre zvedavcov nejaké konkrétne čísla. Mám dva luky:

celodrevo, 55lb na 29palcov, fastfligh tetiva - na tento luk mám vyladené šípy z prémium céder, tyčky 50-55lb, dĺžka šípu 30.3 palca, hrot 100 grain

Druhý, zatiaľ nevyladený luk:

celodrevo 45lb na 29palcov, fast fligh tetiva - šípy som si urobil z prémium céder, tyčky 40-45lb, dĺžka šípu 30.5palca, hrot 100 grain.

Tieto šípy sú ale pre tento luk extrémne mäkké!!! Po pár výstreloch to vyzerá ako keby bol spine aspoň o 10lb menší ako by mal byť.

Vie mi niekto skúsený poradiť, ako by mali vyzerať šípy do toho druhého luku. Šíp potrebujem mať dlhý min. 29,5 palca. Tyčky by som chcel rozmeru 5/16. Potrebujem poradiť aký spine tyčky a akú váhu hrotu?

Dík za rady.

P.S: A to som si už naivne myslel, že tým dreveným šípom začínam rozumieť Smile
_________________
Archery is meant to be simple, not easy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 12:43 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Tokro, to vše, co je tu napsané vcelku sedí, ale tebe se to bude týkat až se vypořádáš se střeleckou technikou a budeš schopen rozlišovat své chyby od nesladění výbavy.
Neber to ve zlým, ale už nějak začni(Cophan 35 liber při tvém nátahu, dřevo a laminát jaký se ti líbí, tětiva fast flight 14 nebo 16 vláken, chránič1, chránič2, větší terčovnice a pár šípů).
Až se protlučeš základy, budeš schopen poznat vhodné šípy a celé to sladit.
Jinak většina kamenných prodejců čehokoliv nemá všechno vystavené v eshopu, takže doporučuji telefonovat. Pokud nespěcháš, tak mailuj.
Klikání nestačí.

Ale jo. Začnu. V So jsem měl hlavu jak pátrací balón co se týče luků. Tak jsem to nechal uležet a v mezičase přemejšlel a četl o šípech. Teďka během pár dnů obědnám ten ohnutej klacek. Dodací lhůta bude tak 3-5 týdnů a do tý doby se budu trošičku dovzdělávat a to se tady z mejch dotazů osypete Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 12:32 pm    Předmět: Citovat

Tokro, to vše, co je tu napsané vcelku sedí, ale tebe se to bude týkat až se vypořádáš se střeleckou technikou a budeš schopen rozlišovat své chyby od nesladění výbavy.
Neber to ve zlým, ale už nějak začni(Cophan 35 liber při tvém nátahu, dřevo a laminát jaký se ti líbí, tětiva fast flight 14 nebo 16 vláken, chránič1, chránič2, větší terčovnice a pár šípů).
Až se protlučeš základy, budeš schopen poznat vhodné šípy a celé to sladit.
Jinak většina kamenných prodejců čehokoliv nemá všechno vystavené v eshopu, takže doporučuji telefonovat. Pokud nespěcháš, tak mailuj.
Klikání nestačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 12:03 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Tokro, coby strojaři ti to tady shrnu, pak už si ty otázky zodpovíš i sám.
Začnu u šípu. Je to tyč, stejně jako dřevěné rezonanční tyčinky nebo zavěšená kolejnice, má svou vlastní frekvenci kmitání, která závisí na jeho tuhosti E*J, délce, rozložení hmoty, podepření, vazebných podmínkách a tak.
Když do té tyče (třeba kolejnice) více či méně praštím, zvětší se jen amplituda, síla zvuku, ne frekvence.
Ještě je třeba říct, že osa dráhy letu šípu je asi tak 2 cm vlevo od osy luku (vyosení hrotu vlevo, impuls končíku vlevo při výstřelu).
Řekněme, že ta frekvence šípu a tedy i končíku, je 50 Hz.
K prohnutí šípu doleva dojde při vypuštění z tabky doleva.
Za 5 ms je končík na levé úvrati, za 15 na pravé a za 25 ms je zase vlevo, to je vhodná poloha, aby bezpečně minul madlo luku.
Takže potřebujeme luk tak silný, aby ten končík dopravil právě za těch 25 ms na uroveň madla.
Pokud je ten luk silnější a stihne to už za 15 ms, kdy je ten končík právě vpravo, tak do toho madla samozřejme třískne. Šíp se jeví jako měkký.
Pokud je ten luk slabý, dopraví končík k madlu za třeba 35 ms, když je zase vpravo, což by možná o fous prošlo, protože šípu udělí i malou amplitudu, ale protože končík nepřekmitává pak přes osu luku, vlní se v tomto případě od ní vlevo, působí při separaci od tětivy boční síla, která jej natlačí doprava do madla, dojde ke kontaktu a šíp se rozkýve tentokrát kolem těžiště (rybí ocas). Šíp je tvrdý.
S tím mám problém i já, proto jsem zkoušel ty zahnuté končíky. Trochu to pomáhá, ale moc ne.
Ke všemu jsou tady někde obrázky
J.

Mno, přemejšlet vo tom budu. To ti slíbit můžu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:47 am    Předmět: Citovat

Tokro, coby strojaři ti to tady shrnu, pak už si ty otázky zodpovíš i sám.
Začnu u šípu. Je to tyč, stejně jako dřevěné rezonanční tyčinky nebo zavěšená kolejnice, má svou vlastní frekvenci kmitání, která závisí na jeho tuhosti E*J, délce, rozložení hmoty, podepření, vazebných podmínkách a tak.
Když do té tyče (třeba kolejnice) více či méně praštím, zvětší se jen amplituda, síla zvuku, ne frekvence.
Ještě je třeba říct, že osa dráhy letu šípu je asi tak 2 cm vlevo od osy luku (vyosení hrotu vlevo, impuls končíku vlevo při výstřelu).
Řekněme, že ta frekvence šípu a tedy i končíku, je 50 Hz.
K prohnutí šípu doleva dojde při vypuštění z tabky doleva.
Za 5 ms je končík na levé úvrati, za 15 na pravé a za 25 ms je zase vlevo, to je vhodná poloha, aby bezpečně minul madlo luku.
Takže potřebujeme luk tak silný, aby ten končík dopravil právě za těch 25 ms na uroveň madla.
Pokud je ten luk silnější a stihne to už za 15 ms, kdy je ten končík právě vpravo, tak do toho madla samozřejme třískne. Šíp se jeví jako měkký.
Pokud je ten luk slabý, dopraví končík k madlu za třeba 35 ms, když je zase vpravo, což by možná o fous prošlo, protože šípu udělí i malou amplitudu, ale protože končík nepřekmitává pak přes osu luku, vlní se v tomto případě od ní vlevo, působí při separaci od tětivy boční síla, která jej natlačí doprava do madla, dojde ke kontaktu a šíp se rozkýve tentokrát kolem těžiště (rybí ocas). Šíp je tvrdý.
S tím mám problém i já, proto jsem zkoušel ty zahnuté končíky. Trochu to pomáhá, ale moc ne.
Ke všemu jsou tady někde obrázky
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 11:15 pm    Předmět: Citovat

Ale ne, to je v pořádku kdyby to bylo moc zlý to bych už snad ani nežil. Very Happy Very Happy T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 10:05 pm    Předmět: Citovat

Proč zvoral? Moc se ptám?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 8:04 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
Já to říkal že nebude poslední! Crying or Very sad
1. nevím jestli jo,možná to pasuje i na dřeváky ale karbonama jsem nikdy nestřílel.(Mýša by mně roztrhl vejpůl.) Ví proč.
2.U karbonů to tak je to náhodou vím,u dřeva je to naopak.
3Asi jo ale jak říkám, karbony nemám.
4. Jo, a u dřeva ještě obroušením dříku nebo jeho části nebo přidáním barvy či laku.
5.zkracováním tuhne čili spine je vyšší-u karbonu je to nižší číslo.
6. Dá se tak říct. Těžší špička by měla do určité míry tvrdší šíp vytáhnout-změkčit.
7. To si musíš zkusit jak moc. Na dřevácích to ladím podle bodu 4. tak až lítají co nejlíp.
8. Nevím jak ještě jinak,snad jiný insert a končík či jiné letky ale to se jen domnívám. Ťěžko ho budeš brousit.
9.Asi tam rozdíl bude ale pokud to chceš Ťip-Ťop tak i pak budeš dolaďovat-možná i luk-předpětí.

Tak a je po mně. Aspoň se spousta lidí ještě zasměje jak jsem to zvoral. Exclamation Question Laughing Laughing Laughing T.S.

_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
Dyť já to beru. Laughing Ty Jardovo příspěvky ztěch jsem Shocked Shocked Shocked Ale je tu dost těch co se jim to hodí ale i Jarda ví že taky nešmakuje každému Wink

Mno a nechceš odpovědět na mých 1-9? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 5:48 pm    Předmět: Citovat

Dyť já to beru. Laughing Ty Jardovo příspěvky ztěch jsem Shocked Shocked Shocked Ale je tu dost těch co se jim to hodí ale i Jarda ví že taky nešmakuje každému Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 5:39 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
Jak tak koukám tak otec kterého jsi přivedl do zoufalství nebude poslední. Razz Razz T.S.

Tak co jsem koukal na tuším JardaM je taky slušnej šťoural do různých mechanicko-fyzikálních aspektů. A někde jsem tu zahlídnul graficky zobrazenej rpůběh průhybu šípu při výstřelu.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.