Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zacatecnik kupuje luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Steffy
Nováček
Nováček


Registrace: 14.8. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 1:06 pm    Předmět: Citovat

Díky pallo, pan Lázecký Impalu popisuje takhle.. "Nahrazuje Samick polaris ,SF Optimo kvalitou oba zmíněné vysoce převyšuje" já ho objednám líbí se mi, díky za pomoc pallo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 11:09 am    Předmět: Re: coby jste řekli Citovat

Steffy napsal:
Čau lidi kladkový luk jsem nějak vypustil z hlavy a chci se zeptat co říkáte na tento luk: http://www.lukysipy.cz/luky/luky-pro-mladez-a-dospele/luk-ragim-impala-black ? Impala se mi docele líbí viděl jsem hodně videi na YT a lidi si ho chválí co mi mužete k tomu říct? má s ním někdo nějaké zkušenosti? když tak mužete mi nějaký doporučit v podobné ceně? Smile díky


na impalu sa tu uz niekto pytal a odpoved nedostal... pravdepodobne to bude nieco podobne ako samick polaris len "v modrom"... pre zaciatocnika dostacujuce, casom sa na to bud vykasles alebo kupis novy a lepsi luk... ak si to ludia chvalia tak to neries a objednaj ho alebo si zajdi do kamenneho obchodu a osahaj si ho:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Steffy
Nováček
Nováček


Registrace: 14.8. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 9:53 am    Předmět: coby jste řekli Citovat

Čau lidi kladkový luk jsem nějak vypustil z hlavy a chci se zeptat co říkáte na tento luk: http://www.lukysipy.cz/luky/luky-pro-mladez-a-dospele/luk-ragim-impala-black ? Impala se mi docele líbí viděl jsem hodně videi na YT a lidi si ho chválí co mi mužete k tomu říct? má s ním někdo nějaké zkušenosti? když tak mužete mi nějaký doporučit v podobné ceně? Smile díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 29, 2013 8:14 pm    Předmět: Citovat

Přesunuto...nezakládejte prosím nová témata, pokud tu již existují stará se stejným obsahem.

Bono napsal:
HulB0nG! napsal:
Luk ma priťahuje asi najviac kladkový. Strielal by som rekreačne len cez víkendy kedže bývam na internáte v PP kde moc miesta na strielanie nieje. Takže strielaal by som len rekreačne.

Vo Svite máme lukostrelecký klub, ak by si mal záujem.
http://lukostrelba-svit2.webnode.sk/


Fifa napsal:
a kolik do toho hodlas vrazit ? Takovej kladkac neni uplne levnej.


HulB0nG! napsal:
Luk ma priťahuje asi najviac kladkový. Strielal by som rekreačne len cez víkendy kedže bývam na internáte v PP kde moc miesta na strielanie nieje. Takže strielaal by som len rekreačne.


Cailean napsal:
an"]http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2011.ČTI!!UNIVERZÁLNÍ NÁVOD NENÍ.V první řadě musíš sám vědět co od lukostřelby očekáváš.::(rekreační střelba,nebo sportovní..)dále typ luku jaký tě přitahuje..(celodrevěný,nebo laminátový,kladkový..olympijský??)Je toho tu hodně napsaného a i když vím,že se to nechce pročítat,tak se toho hodně dozvíš a možná ti to pomůže při hledání toho,co od lukostřelby očekáváš a navede na to,jaký luk koupit.Rada typu kup si to a to je sice jednoduchá,ale nemusí byt vhodná zrovna pro tebe a místo,aby tě do lukostřelby vtáhla,tak tě odradí..



HulB0nG! napsal:
Ahoj, chcel by som poradiť ohľadom kúpi luku. Od detstva mám sen vedieť strielať z luku... A teraz keď sa naskytli financie a príležitosť na kúpu tak by som potreboval pomôcť... Vôbec neviem aký luk by som mal kúpiť... Neviem čo by som mal o sebe napísať aby vám to pomohlo mi pomôcť... Snáď aspoň niečo... Mám 16r, 6rokov hrávam squash a 2roky som pravidelne cvičil v posilovni...

Ďakujem za všetky odpovede...

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2013 7:38 pm    Předmět: Citovat

slapyd napsal:
... víceméně jsem ještě kromě Ragim Italy a Lazecký nenašel ... i když bych raději podpořil Českou výrobu. Jenže o jiných lucích než Polaris jsem v diskuzích nenarazil.


Question Question Question

http://www.bows-kyzl.cz

http://www.alexbow.cz

http://www.rexbow.cz/

http://www.luky-koliha.cz

http://luky.arni.cz/en/bows/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
RADU
Nováček
Nováček


Registrace: 30.5. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2013 6:45 pm    Předmět: Citovat

slapyd napsal:
Ahoj, díky, o Polarisu už jsem stačil něco na webu přečíst a víceméně jsem ještě kromě Ragim Italy a Lazecký nenašel a z těchto dvou se mi stejně alespoň designově líbí jen výrobky Ragim Smile i když bych raději podpořil Českou výrobu. Jenže o jiných lucích než Polaris jsem v diskuzích nenarazil. Tak jej zajdu obhlédnout do obchodu případně do lukostřeleckého klubu, tedy pokud stále existuje Smile

Díky Wink

Kibe napsal:
Samick Polaris, sada šípů(6-10) i chrániče se nechají pořídit za 3000.


Zdravím,
pořídit si vlastní luk to byl můj sen už od dětství,ale vždy zůstalo pouze u snění a nějakých úvah a plánů co koupit a nakonec z toho vždy sešlo.
Když jsem ty svoje představy převedl na koruny byla z toho vždy dost nereálná částka a z koupi sešlo.Lukostřelbu z cvičného luku jsem si zkusil jak v lukostřeleckém oddíle tak i na dovolené a nějak jsem dospěl k závěru,že pro začátek to bude to pravé.Po prostudování knih a informací na netu jsem pořídíl nedávno luk RAGIM MATRIX plus šípy,chrániče,terčovnici,batoh,základku,mířidla...a začal střílet.Vyrobil jsem si i vlastní terčovnici a stojan.Střílíme spolu se synem takže o náklady jsme se podělili i tak už nás to stálo téměř 9000 Kč.Pro začátek na zastřílení a otestování jestli to člověka baví a vydrží u toho je to dostačující než kupovat drahou výbavu a pak zjistit,že to není ono co od lukostřelby člověk očekával.Jestli koupit Polaris,Ragim nebo něco jiného bych u těchto luků až tak neřešil...Důležitější je hlavně začít střílet přejít na lepší výbavu se časem dá vždy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
slapyd
Nováček
Nováček


Registrace: 13.9. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2013 1:31 am    Předmět: Citovat

Ahoj, díky, o Polarisu už jsem stačil něco na webu přečíst a víceméně jsem ještě kromě Ragim Italy a Lazecký nenašel a z těchto dvou se mi stejně alespoň designově líbí jen výrobky Ragim Smile i když bych raději podpořil Českou výrobu. Jenže o jiných lucích než Polaris jsem v diskuzích nenarazil. Tak jej zajdu obhlédnout do obchodu případně do lukostřeleckého klubu, tedy pokud stále existuje Smile

Díky Wink

Kibe napsal:
Samick Polaris, sada šípů(6-10) i chrániče se nechají pořídit za 3000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
slapyd
Nováček
Nováček


Registrace: 13.9. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2013 1:25 am    Předmět: Citovat

Já jinačí web bohužel nenašel, ktrerý by mi přišel vhodnější Sad

Mě se právě líbí spíše ten styl toho Polarisu co posílal Kibe. A to nejen z důvodu praktičnosti a skladnosti Smile

CAJ napsal:
Kibe napsal:
Přesunuto...
slapyd napsal:
Ahoj, minulý rok a dříve jsem se dostal k tomu, že jsem si mohl párkrát vyzkoušet střelbu z luku. Celkem mě to chytlo, jen jsem si nenašel čas to nějak kvůli práci řešit Sad Poprosil bych o radu jaký sportovní luk a výbavu by bylo potřeba? Můj cíl je rekreace a protože jsem soutěžní typ, rád bych si občas zusil i nějakou tu soutěž / závod Smile Proto prosím o radu co by pro tuto šinnost vyhovovalo v rozpočtu do cca, řekněme 4-5 tisíc (netuším).
Díky jinak mám 172cm, jakoi velikost a sílu zvolit?

Děkuji za všechny rady, i když je mi jasné, že něco bude potřeba prostě vyzkoušet.


Tady asi úplně není ta pravá půda pro otázky na sportovní luky - celé fórum je vyloženě zaměřeno na tradiční lukostřelbu, tj. lovecké luky a repliky historických zbraní. Sportovní luky ve smyslu olympijské lukostřelby s bílými kloboučky a anténami všude kolem se tu moc nenosí. To jenom pro vyjasnění.

Pokud máš zájem o tradiční luk, ideální začátek jsou stránky pana Kýzla:
http://www.bows-kyzl.cz/cs/

Prohlédni si, co by Tě asi tak zajímalo / přitahovalo esteticky / stylem, to je do začátku asi nejdůležitější.

Pak ideálně zavolej panu Kýzlovi a udělej si u něj návštěvu na dílně. Je to zážitek sám o sobě a mistr Ti přesně poradí, co je pro Tebe momentálně ideální. Naměří nátah, vybere libráž, poradí i vhodné šípy etc.

Fakt je, že luk bude spíš lehce přes těch 5 000 a k tomu musíš připočíst šípy (aspoň sadu 12 kusů), chránič předloktí, rukavičku, toulec. A musíš mít do čeho střílet - buďto si terčovnici uděláš sám (lze využít vhodnou matraci nebo viz sekce vybavení http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=36 ), nebo si koupíš hotovou, a k tomu nějakou zástěnu třeba z geotextílie - aspoň ze začátku zcela nezbytné!!!
Pod 7 000 se nelze dostat ani se samovýrobou terče, počítej spíš tak k 8 000 hlavně podle ceny šípů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 7:14 pm    Předmět: Citovat

Samick Polaris, sada šípů(6-10) i chrániče se nechají pořídit za 3000.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 2:09 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Přesunuto...
slapyd napsal:
Ahoj, minulý rok a dříve jsem se dostal k tomu, že jsem si mohl párkrát vyzkoušet střelbu z luku. Celkem mě to chytlo, jen jsem si nenašel čas to nějak kvůli práci řešit Sad Poprosil bych o radu jaký sportovní luk a výbavu by bylo potřeba? Můj cíl je rekreace a protože jsem soutěžní typ, rád bych si občas zusil i nějakou tu soutěž / závod Smile Proto prosím o radu co by pro tuto šinnost vyhovovalo v rozpočtu do cca, řekněme 4-5 tisíc (netuším).
Díky jinak mám 172cm, jakoi velikost a sílu zvolit?

Děkuji za všechny rady, i když je mi jasné, že něco bude potřeba prostě vyzkoušet.


Tady asi úplně není ta pravá půda pro otázky na sportovní luky - celé fórum je vyloženě zaměřeno na tradiční lukostřelbu, tj. lovecké luky a repliky historických zbraní. Sportovní luky ve smyslu olympijské lukostřelby s bílými kloboučky a anténami všude kolem se tu moc nenosí. To jenom pro vyjasnění.

Pokud máš zájem o tradiční luk, ideální začátek jsou stránky pana Kýzla:
http://www.bows-kyzl.cz/cs/

Prohlédni si, co by Tě asi tak zajímalo / přitahovalo esteticky / stylem, to je do začátku asi nejdůležitější.

Pak ideálně zavolej panu Kýzlovi a udělej si u něj návštěvu na dílně. Je to zážitek sám o sobě a mistr Ti přesně poradí, co je pro Tebe momentálně ideální. Naměří nátah, vybere libráž, poradí i vhodné šípy etc.

Fakt je, že luk bude spíš lehce přes těch 5 000 a k tomu musíš připočíst šípy (aspoň sadu 12 kusů), chránič předloktí, rukavičku, toulec. A musíš mít do čeho střílet - buďto si terčovnici uděláš sám (lze využít vhodnou matraci nebo viz sekce vybavení http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=36 ), nebo si koupíš hotovou, a k tomu nějakou zástěnu třeba z geotextílie - aspoň ze začátku zcela nezbytné!!!
Pod 7 000 se nelze dostat ani se samovýrobou terče, počítej spíš tak k 8 000 hlavně podle ceny šípů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 6:37 pm    Předmět: Citovat

Přesunuto...
slapyd napsal:
Ahoj, minulý rok a dříve jsem se dostal k tomu, že jsem si mohl párkrát vyzkoušet střelbu z luku. Celkem mě to chytlo, jen jsem si nenašel čas to nějak kvůli práci řešit Sad Poprosil bych o radu jaký sportovní luk a výbavu by bylo potřeba? Můj cíl je rekreace a protože jsem soutěžní typ, rád bych si občas zusil i nějakou tu soutěž / závod Smile Proto prosím o radu co by pro tuto šinnost vyhovovalo v rozpočtu do cca, řekněme 4-5 tisíc (netuším).
Díky jinak mám 172cm, jakoi velikost a sílu zvolit?

Děkuji za všechny rady, i když je mi jasné, že něco bude potřeba prostě vyzkoušet.

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 25, 2013 1:00 pm    Předmět: začátečník už koupil luk :-) Citovat

nakonec Ragim Impala Black 62" 35lbs
má s tím někdo zkušenosti? na webu prodejce se píše, že je to ekvivalent nějakýho Samicka, ale se v tom nevyznám...Pro mě výhoda je možnost časem dokoupit tvrdší ramena....kdyby byla potřeba.
A kam s tím v Praze, když člověk nechce instruktora a nechce s sebou tahat terčovnici? (mám takovou velkou mrchu na kuši)
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: ne červen 16, 2013 9:55 pm    Předmět: Citovat

je to stary priatel, ktoreho som doviedol k lukostrelbe a tento luk mi chce dat prakticky zadarmo. len som vzivote nepocul o tej znacke .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 16, 2013 9:30 pm    Předmět: Citovat

dusanmartis napsal:
je to ten vrchný luk


luk vypadá funkčně, jestli za něj nechtěj moc, tak do něj klidně jdi Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st červen 12, 2013 10:58 am    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st červen 12, 2013 10:56 am    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st červen 12, 2013 10:26 am    Předmět: Citovat

nazdar. mam možnosť kupiť tento luk. pozna ho niekto??
http://imagelink.cz/?v=bowcraft.jpg"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st červen 12, 2013 9:55 am    Předmět: Citovat

U nás v klube máme asi 5 SFiek, vsetko SF Forged plus, su fajn,nikomu na tom nič neodišlo, jeden má aj moja drahá a vsetko funguje fajn, je to dobrá volba v cenovej relácii 200e za stred. Co je viac nez tie na ktoré sa pýtas. Osobne si ale myslím ze tieto low-endove samicky,aj ine znacky v tejto cenovej kategorií treba brat s rezervou. Ak sa chces lukostrelbe venoviat viacej, odporucam si dosetrit na normalny luk...tieto su viacmenej povazované za cvičné
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st červen 12, 2013 8:41 am    Předmět: Přesun Citovat

Zkuste nezakládat stále nová témata, je jich tu dost a většinou by stačilo chvíli číst.

Hoši napsal:
Vďaka Hoši za rady!
Ten Grozer sa mi celkom páči, ale keďže to mám do Hlohovca len 10km, tak som napísal Cornusovi.
Jeho luky sa mi páčia len neviem, či s tým budem vedieť aj strielať.


Dusan napsal:
Very Happy
Grozer robi hlavne azijske luky, ale aj moderne reflexy (so streleckym oknom i bez), tie ma dokonca v zaujimavej zlave (aspon co som tam bol naposledy)....

ale uplne najlepsie je prist na turnaj, kde sa mozes s ludmi zoznamit, pokecat o lukoch a ked nebudes trdlo, tak ti daju ludia aj vystrelit z toho svojho luku

akurat teraz cez vikend bol Castrum v Svatom Juri, tam boli longy ale aj vselijake krive luky, aj Arniho luk som tam videl, aj Kejvalov.....
najblizsie taketo tradicne turnaje su az na jesen - Beckov 2, Marcelova 1 a 2.....mozno Bestvina v Cechach, ak sa zopakuje.

Mozno by sa ti oplatilo ist do Varina koncom juna http://archery3d.sk/index.php?go=pretek&pretek_id=07aab55c5a2ccd34da9862c5cc0ca23a. Je to 3D, ale chodi tam naozaj hodne ludi (Sk, Cechy, Polsko) - bude to taka vsehochut co sa tyka lukov a sipov - aj kladkaci, aj sportaci, aj reflexaci s karbonmi i drevakmi, aj aziati, aj longbowisti....
Tiez som dlho strielal len sam, potom ma schmatol Elevko, a chodenim po turnajoch a kontaktami s mnohymi skvelymi ludmi som vyrastol viac ako za moje samoucne obdobie Wink Treba sa trochu osmelit Wink


CAJ napsal:
Dusan napsal:

Alebo, Hosi, ked chces reflex, tak to mas urcite bezkonkurencne najblizsie ku Grozerovi do Feketeerdo v Madarsku. A to si posmaknes, tomu ver.


Big Ups


cornus napsal:
Ahoj Hoši, Horné Trhovište nieje Hlohovec. Wink


pallo007 napsal:
Dusan napsal:
Hoši napsal:
Vďaka za odpovede!
V tom je ten problém, že neviem kde si to vyskúšať. Som od Hlohovca a do západných Čiech je to dosť ďaleko. To nepripadá do úvahy.
Tak preto sa pýtam.
Asi tu na okolí nie je možnosť skúsiť, alebo aspoň vidieť tieto luky.


V Hlohovci mas jedneho z najlepsich lukarov siroko daleko - Cornusa Wink


ale zacinat celodrevenym LB nie je asi najlepsi napad:-) navyse on uvazuje skor o reflexnych lukoch... ale videl som ta minule v hornbachu tak mas odpustene:-)))


CAJ napsal:
Hoši napsal:
Som od Hlohovca a do západných Čiech je to dosť ďaleko. To nepripadá do úvahy.
Asi tu na okolí nie je možnosť skúsiť, alebo aspoň vidieť tieto luky.


Záleží, jaké jsi lamželezo.
Kdo střílí 30lbs Samick, obvykle má problém střílet s 50 lb longbow. Což je celkem častá libráž turnajových luků. A jinde než na turnaji asi na Slovensku opravdu ty luky nevyzkoušíš.

Ještě nebyl zmíněn Kejval. Longbows dělá špičkové, ale je drahý.
Bydlí v Jeseníku, máš to k němu bezkonkurenčně nejblíž.
Pořádá turnaje, můžeš tam přijet, zastřílet si na turnaji a vyzkoušet luk:
http://www.alexbow.cz/scripts/zbozi.php?KID=71


CAJ napsal:
Hoši napsal:
Som od Hlohovca a do západných Čiech je to dosť ďaleko. To nepripadá do úvahy.
Asi tu na okolí nie je možnosť skúsiť, alebo aspoň vidieť tieto luky.


Záleží, jaké jsi lamželezo.
Kdo střílí 30lbs Samick, obvykle má problém střílet s 50 lb longbow. Což je celkem častá libráž turnajových luků. A jinde než na turnaji asi na Slovensku opravdu ty luky nevyzkoušíš.

Ještě nebyl zmíněn Kejval. Longbows dělá špičkové, ale je drahý.
Bydlí v Jeseníku, máš to k němu bezkonkurenčně nejblíž.
Pořádá turnaje, můžeš tam přijet, zastřílet si na turnaji a vyzkoušet luk:
http://www.alexbow.cz/scripts/zbozi.php?KID=71


Dusan napsal:
Hoši napsal:
Vďaka za odpovede!
V tom je ten problém, že neviem kde si to vyskúšať. Som od Hlohovca a do západných Čiech je to dosť ďaleko. To nepripadá do úvahy.
Tak preto sa pýtam.
Asi tu na okolí nie je možnosť skúsiť, alebo aspoň vidieť tieto luky.


V Hlohovci mas jedneho z najlepsich lukarov siroko daleko - Cornusa Wink


Mysa napsal:
taky stojí za to přemýšlet, jestli s tím budeš chtít střílet nějaké soutěže. Pak je i dobré přemýšlet, jaké vybavení je kde povolené.


Hoši napsal:
Vďaka za odpovede!
V tom je ten problém, že neviem kde si to vyskúšať. Som od Hlohovca a do západných Čiech je to dosť ďaleko. To nepripadá do úvahy.
Tak preto sa pýtam.
Asi tu na okolí nie je možnosť skúsiť, alebo aspoň vidieť tieto luky.


CAJ napsal:
Není jednoznačná odpověď.
Kýzl i Arni dělají jak špičkové luky tak i vynikající standard.


V zásadě je třeba si střelbu vyzkoušet, záleží na stylu.
Někomu vyhovuje to, jinému ono.
Luky jsou to úplně jiné, konstrukčně, chováním, pojetím.
Nejvhodnější je navštívit výrobce na dílně, vyzkoušet si všechno a poradit se o definitivním provedení. Nejsou to luky jako SAMICK, které průmysl seká jak Baťa cvičky. Je to ruční práce a navíc individualizovaná volbou madla etc.!
Ty luky mají osobitost.


Kýzl teď nabízí i Rebela, což je luk s vyšším výkonem, než Geronimo.


pallo007 napsal:
Hoši napsal:
Zdravím hoši!
Som tu nový.
Asi dva roky strielam s lukom samick lion 30 lib.
Chcel by som sa posunúť ďalej.
Prečítal som dosť na tomto fóre.
Najprv som si myslel, že bude pre mňa ideálny nejaký LB /páčia sa mi tie luky/, pretože odpúšťa chyby strelca ( aspoň tak mi to bolo prezentované/
Potom som bol rozhodnutý pre Jekyll od Arniho. ale po prečítaní tohto fóra:
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1398
tu mi vyvhádza, že pre človeka ako ja je najlepší recurve bow.
Som v pomikove, nakoľko som amatér samouk. A tak rozmýšľam o Geronimo 45 lib od p. Kyzla.
Strielam tak asi dva razi do týždňa, cca. 100 šípov.
Vďaka!


a k comu si sa to dopracoval na zaklade toto vlakna??? jekyll je rychly a pokojny luk (3 roky stare vlakno znamena 3 roky stare nazory na jekylla), kym objednas nieco ine, skus si s nim niekedy niekde vystrelit...


Hoši napsal:
Zdravím hoši!
Som tu nový.
Asi dva roky strielam s lukom samick lion 30 lib.
Chcel by som sa posunúť ďalej.
Prečítal som dosť na tomto fóre.
Najprv som si myslel, že bude pre mňa ideálny nejaký LB /páčia sa mi tie luky/, pretože odpúšťa chyby strelca ( aspoň tak mi to bolo prezentované/
Potom som bol rozhodnutý pre Jekyll od Arniho. ale po prečítaní tohto fóra:
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1398
tu mi vyvhádza, že pre človeka ako ja je najlepší recurve bow.
Som v pomikove, nakoľko som amatér samouk. A tak rozmýšľam o Geronimo 45 lib od p. Kyzla.
Strielam tak asi dva razi do týždňa, cca. 100 šípov.
Vďaka!

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Newton
Nováček
Nováček


Registrace: 15.3. 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne březen 31, 2013 4:02 pm    Předmět: Citovat

Mám v plánu zakoupit svůj první luk.Momentálně se rozmejšlím
mezi Samic Polarisem a SF Optimo plus.Na foru jsem zkoušel hledat jestli má někdo zkušenosti z luky Sebastien Flute,ale nic jsem nenašel
No jsou oba celkem za stejnej peníz takže to bude dost podobná kvalitka co Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 2:43 pm    Předmět: Citovat

Dle toho kolik taha, muze byt OK a furt to muze skratit

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 11:07 am    Předmět: Citovat

Mám obavu, že ty šípy 1816 budou měkké. Ale uvidíš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miuek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2013 1:02 pm    Předmět: Citovat

Tak som si kúpil svoj prvý luk.Je to http://lukbis.pl/oferta/more/25 Prava strana,34lb.Mám k tomu kúpené duralové šípy EASTON Dural JAZZ 1816 s prírodným operením a este čakám až mi prídu karbony Easton Powerflight.Ďakujem všetkým za ích rady pri výbere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 8:34 pm    Předmět: Citovat

Henry Bodnik ( Bearpaw) predáva luky od Kolihu
Písal to už dávno Alwarez.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 8:26 pm    Předmět: Citovat

To vyrabi Jirka Koliha

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TiborHC
Nováček
Nováček


Registrace: 28.8. 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 7:58 pm    Předmět: Citovat

toto by mohlo byt tiez vyrobene lukarom ,da sa to kupit na SK a je to v podobnej cenovej relacii ako ten junak .....
http://www.archeryshop.sk/lovecky-luk-bearpaw-field-star-id-76.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 7:20 pm    Předmět: Citovat

ked take-down tak toto.
http://www.martinarchery.com/2012/jaguartd.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TiborHC
Nováček
Nováček


Registrace: 28.8. 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 9:18 am    Předmět: Citovat

to miuek : mal som od nich skladaci luk a ja by som Ti ho nedoporucoval ,napriek tomu ze udajmi suhlasil s popisom. Dokonca ten luk aj strielal dost presne ,ale to bude asi kazdy so streleckym oknom . Problem bol ze hned po 2 tyzdnoch strielania mi prasklo rameno a ked som to vyreklamoval ,zase som zistil ze ramena su dost skrizene . Ked som si predstavil ze ho budem musiet zase posielat na reklamaciu ,radsej som si kupil iny.... V tejto cenovej a kvalitativnej hladine by som skor kladol doraz na jednoduchu moznost vzniknuty problem vyreklamovat .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2013 10:53 pm    Předmět: Citovat

Ja neviem, horsie ako Polaris to asi nebude.

Urob ako myslis. Ked to chces pre rodinu nad 30 libier by som nesiel

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miuek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2013 8:08 pm    Předmět: Citovat

Ak mam teda kúpiť nejaký lacný pre začiatok a podporiť Vaších výrobcov pripadá mi v úvahu
http://www.lukysipy.cz/sk/luky-pro-mladez-a-dospele/luk-junak-demont
Skúsenosti s ním asi nema nikto z Vás?Je to brane ako alternatýva za lacne Samick Polaris popripade SF Optimo.Da sa toto použiť na zaučenie do tajov lukostrelby?Beriem to tak,že za pol roka,rok ho necham rodine na strielanie na záhrade. Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.