Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 12:33 pm    Předmět: Citovat

Oravec, o nič nejde lukmi sa viacmenej iba bavím.
Keď má niekto v skupine môj luk ostatní zahadzujú svoje vlastné výrobky a chcú odomňa. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 12:32 pm    Předmět: Citovat

36 kg asi bych utahl 3 krat a pak mne vezou ,tak 30 kg bych mohl chvilku tahat , na druhe strane takovy luk o tahu 36 kg = 80 liber urcite vrhne sip
po staru tech 300yardu a mozna vice a zabije medveda kodiaka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

Odpúšťam ti.
Mal 36kg na 28 palcoch. Práve ho zoslabujem pre záujemcu, pretože o takúto silu nieje záujem.
Do dálky som neskúšal, nemám na každý luk čo urobím ladené šípy.
Určite by to bolo min. 150 čo je dostatočné.
U svíbu je jedna finta, že musí mať nízku vlhkosť, teda sušiť umelo. Tak husté drevo s hustou štruktúrou mi volne na vzduchu neuschne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

cornus ja som presvedčený že ty robíš dobré luky,chcel som vidieť nejaké od toho kto tu v poslednej dobe všetko kritizuje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Cornus mne by jenom zajimalo kolik ma ten tvuj luk tahu a jestli jsi jej zkousel strilet do dalky ,odpust je to ma osobni zvedavost !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 11:50 am    Předmět: Citovat

http://img.enter4u.eu/DSC097337j2q.JPG
http://img.enter4u.eu/DSC09732cq34.JPG
http://img.enter4u.eu/DSC09731tgnd.JPG
http://img.enter4u.eu/DSC09734ef1y.JPG
http://img.enter4u.eu/DSC09740codt.JPG
Ako sa niekto zaujímal o svíb, oravec?, tu je nejaký na ukážku.
Je to tilerovaný kmienok, v suchom stave priemeru 31 mm, 72 ´ dlhý. Je to trochu iný oblúk ako zvyknem robiť, ale dobrý.
Nič jednoduchšie nieje. Iba usušené v aute a ostrúhané. Na zmenšenie sf som to opálil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

Drevo sa lepilo a vrstvilo už oddávna pre známe dôvody ako dnes a to už pred objavom umevých lepidiel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 11:02 am    Předmět: Citovat

alwarez hoď sem nejaké fotky svojich lukov nech sa mám čím inšpirovať.lepšie raz vidieť ako stokrát počuť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 4:43 am    Předmět: Citovat

Asi mi nikdo nebude verit,ale ja jsem se ucil o lepidlech v me odborne skole jenom jsem nekdy nedaval pozor a tak nekdy musim /casto/ hledat na internetu ,kaseinova lepidla na mlecnem zaklade jsou stara asi 200 let ci vice a ona jsou pomerne znacne odolna vlhkosti vice nez kostni a kozni klih /angl. hide glue/ kasein je o hodne tvrdsi po vyschnuti, nez hide glue ,tahle vlastnost lepidla podnitila lukare v Anglii lepit luky ,nebot ten mizerny ostrov ma v prumeru 240 destivych dnu do roka,vsak si tam udelejte kratky zajez!!!! U mne nezalezi jestli dreveny luk mi vydrzi 10 min nebo 10 let ,dovedu si luk vyrobit z kazdeho prihodneho klacku,vhodneho na vyrobu luku a mam doma plno luku ,zlomeny luk snadno nahradim jednoduse napnutim dalsiho luku,pri lepeni luku mi jde o zivotnost luku,nebot vime .ze takova preklizka je 16 krat pevnejsi jako obycejne prkno,ted je obchodni otazka ...koupil bych si za 100 eur uplne celodreveny luk o kterem vim ,ze muze lehce prasknout ? Ci bych si koupil lepeny luk za 200 eur o kterem vim ze tyhle luky prasknou tak 2 ze sta a lukar mi jej pravdepodobne zdarma vymeni ,navic lepene luky maji vetsi vykon ,nebot snesou vetsi stres ,ja jsem vzdy pro koupeni lepeneho luku , ve stredoveku se resil tento problem ,ze lukari prodavali luky delsi a kdyz zakaznik luk zastrilel znova jej prinesl k lukari a ten jej zkratil a znova udelal tiller na pozadovanou vahu ,to co se dnes prodava jako brakove zbozi by ve stredoveku netrpeli co dnes ruzni politici povazuji za nejvetsi tkz. obchodnicke umeni ....jejich hlava by skoncila brzo v kosiku povazovani za recidivisty=opakovany zlocinec a zlocin !!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 2:53 am    Předmět: Citovat

Neviem , kde si zobral tie storocia , ale vsetky prirodne lepidla su véééééééééélmi stare. Preco by to nemohli lepit - ak by chceli aj glejovymi lepidlami ? Nevidim suvis medzi tuzbou lepit luky z viacerych kusov dreva a kaseinovym lepidlom. Epoxidove lepidla - to uz je o inom Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 1:19 am    Předmět: Citovat

Jakmile bylo objeveno kaseinove lepidlo ,luky se zacinaji v Anglii lepit ze dvou ci tri kusu drev ono by se to delalo i za stredoveku ,ale do te doby nebylo vymysleno tohleto lepidlo!!!! Lepene luky jsou zname ze 18 stol. v 19 stol. lepeny luk byl v Anglii normalni a kdy presne bylo vynalezeno kaseinove lepidlo nevim- ja tenkrat nedaval pozor ve skole ,kdyz jsme tento premet mely v nasi hodine vzdelavani !!! Mozna ,ze to nekdo rychle najde na internetu ........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 9:53 pm    Předmět: Citovat

Ale mam dojem, ze sa bavime o lukoch co sme nevyrobili a nevlastnime. Embarassed , to je trochu od temy.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

No luky z 19. st. boli robene do mierneho reflexu alebo boli s prirozenim reflexom, ktory sa po case strielania stratil a vtedy sa zda, ze set nikdy nechytil. Podobny pripad moze byt aj pri luku co mas na fotke.
Otazka: Je to celodrevo alebo kompozit viacerych driev. Pises ze je to hickora a je to fakt len hickora a nema na backingu ine drevo? Ja len pre zaujimavost. Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 6:39 pm    Předmět: Citovat

Chalani ja nie som konkurencia Very Happy Very Happy Very Happy nepokúšal som sa predať ani jeden luk , ak som nerobil pre seba tak pre brata a nejaké nepodarky(samozrejme zo setom )som rozdal,a jeden kvalitný luk mám robiť pre kamaráta za kamarátsku cenu . Ani sa nehodlám predávať ,to by som musel byť fakt zo sebou spokojný .Jeden chlapík ma síce oslovil ,ale na jeho finančnú ponuku som ostal chladný ako ľad Laughing , taktiež bol záujem o mongolský luk čo ma celkom pobavilo Laughing aj ked som už stvoril niečo reflexne deflexné takže som saazda mohol predať ...Do tohoto buznesu ja nejdem , iba pokamarátsky semo tamo a aj do toho sa mi nechce ,je to dosť roboty Wink .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

Gawain sa chce zbaviť konkurencie. Dobrý pokus. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:

Dunihlav, ako ty teda riešiť aby drevo nebralo set?


Jeden sposob existuje, nepouzivat ho. Laughing Laughing Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

Imago : Urcite som slovom "vsetci" nemyslel vsetkych. Nespravna formulacia.

Grifine , myslim , ze tuto dilemu vyriesi niekto aktivny ak zalozi turnaje , ktore uz bezia poAmerike a Europe pre luky a sipy z cisto prirodnych materialov.
Nuz a vynimocne nadany jedinci budu aj na turnajoch pre moderne luky svojimi vykonmi pripúominat , ze na to netreba lesenie. Laughing -Misov plan
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 4:20 pm    Předmět: Citovat

Tak koukám, že jsem svým příspěvkem rozpoutal větší diskusi, než jsem chtěl a abyste si můj příspěvek špatně nevykládali tak vám přeložím, co jsem chtěl říct:
- je tady spousta lidí kteří dělají primitivní/původní luky a to je dobře
- je nás v kategorii primitivní luk málo a to je škoda
- bylo by dobře, kdyby všechny ty luky tady popsané taky s námi střílely, protože když to tak nebude, ztratí nám lukaři motivaci

Teď zkusím odpovědět výběrově na některé příspěvky:

Re Jchoz: "... a pro většinu je problém odladění parametrů (tvaru ramen, průřezu...), aby luk vydržel tísíce a ne stovky, či desítky výstřelů. Možná nemáme tak kvalitní druhy dřeva, nebo proč tomu tak je. Když pak takový luk po desítkách hodin práce praskne již poněkolikáté, tak se raději takový mistr lukař toužící po střílení vrhne na nějaký dřevolaminát. .."
No, myslím, že to není dřevem. Každý by si měl promyslet, jestli chce dělat luky nebo střílet nebo oboje. Pokud ale chci střílet a začínám tím, že si budu sám vyrábět luk, je to jako bych chtěl hrát tenis a začal výrobou rakety. Ten výsledek bude špatný. Ten kdo chce střílet, by si měl pořídit luk od toho, kdo to umí udělat, tak jako je to u každého "sportu" normální. Použité uvozovky jen naznačují, že tradiční lukostřelba není sport ale "modelařina" prostě taky ne.
Jo a ten Naadam mě mrzí ale jinak to nešlo.

Re Jas: Jen telegraficky: Máš pravdu..není to jenom v kopačkách... ale mezi luky Arniho s Myšou a Hroma leží přece jenom technologická propast, tu samozřejmě násobí (nebo v horším případě dělí) střelec svými dovednostmi, to jo. Dobrý flatbow je dobrý flatbow - úplně souhlasím.

Re Cornus: Opoč tomu luku rozhodně hanbu nedělá...to teda ne. Vůbec to je parta "přátel původních luků" a střílí s nimi i Moravskou ligu.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

ano, ano. Například mne střílení zajímá velmi. Ale i luky, šípy, lukostřelci, lukaři, toulce, terče,.........velice intenzivně.
Jinak nejvýše stavím luky co si střelec udělal sám a postaru, pak luky, které udělal někdo jiný, ale pořád postaru, potom ty, které sice nejsou udělány postaru, ale není to na nich poznat., potom luky udělané postaru, ale blbě a vúbec nejníž luky udělané tak, aby se vešly do kategorie a přitom to všem natřely. Sporťáky hodnotit neumím Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

Imago:
Citace:
Vy ostatní, co tady pořád píšete o krouhání klacíků s bídou zveřejníte svoji fotku s nataženým lukem v obýváku. Já mám vaše luky a vaši práci v úctě, ale taky mám pocit, že vás samo střílení nezajímá.

...tieto tvoje pismenka pasuju skorej na ine,blizsie nespecifikovane forum....
naopak, prave na lukostrelci sa podla mojej mienky prebera sirsie spektrum zalezitosti okolo lukov....myslim si, ze je tu viac lukostrelcov, ako lukarov....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

Cornus ,ja o voze ty o koze . Mylím že na teba začnem mať špatný názor ,respektíve už ho mám .. Mám foto hickory luku z 19 storočia s 0 setom ,tak sem prestaň pliesť laminát , ty ho sem pletieš len ked ti to vyhovuje že ..To tvoje ego je teda tiež strašidelné ,rob čo robíš ved nikto na tvoje luky neserie a ja som skonštatoval iba zopár faktov čo do tvaru lukov.Ja tiež na lukoch semo tamo mám trochu set ale vyhovárať sa na pič...ny nebudem . A fakt je že kruhový tiler sa na priamych lukoch nerobil lebo to je neefektívne (má to blbú náťahovú krivku,čo je samozrejme voda na mlyn zelenodreveným bodybuilderom ) ...A cornus ja ti rovnako viem dokázať že sa drevo dá spraviť tak že ti nechrysne ,ale rovno rupne ked to znásilníš za rozumnú hranicu Razz . Toto nie je konštrukt diskusia ale znova obhajovanie si svojho stoj čo stoj z tvojej strany .Inak to že mi píšeš ako Dunihlavovy po tom čo som dal zmeniť nick, Dunihlav to bol vtip ,dal som ho zmeniť preto lebo ako som si všimol vy primitívovia neberiete nikoho vážne ak nemá hero-nick ,musím skonštatovať že si primitív ...dalej si môžeme tykať ,ahoj som Igor Very Happy .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 2:11 pm    Předmět: Citovat

Mysa máš recht. Very Happy
Dunihlav, klidne ti dokážem , že sa dá znásilniť aj desať rokov sušené drevo až začne brať set a chrysne. Tiež zle urobený tis a drevolaminát chrysaliduje, aj sklené ramená kladkáčov v počiatkoch praskali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Mno... neviem , kto z nas dvoch je podrazdenejsi Laughing V kazdom pripade som vynny z lasky k prirodnym materialom.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 2:01 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Ale teď vážně:

-Luky to vypadá, že luků je dostatek - Tak kde jsou ti lukostřelci???

Na bitvách
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 2:01 pm    Předmět: Citovat

Citace:
ako ty teda riešiť aby drevo nebralo set?
No ale to ty ale vieš ako to riešim Very Happy ,tak ako sa to aj riešilo ,to je správna vlhkosť/čas na to fantazi zretie(čo je zrejme zmena štruktúry a vlastností dreva v priebehu času) čo je údajne blbosť lebo sa to nedá vedecky dokázať Laughing .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 1:53 pm    Předmět: Citovat

Citace:
aj reflex-tvarom ,mierne recurve ,alebo ved angláni robili tie športové D priame luky v 19.-2
som sekol ,malo to byť reflex-deflex tvat , ako u tých tureckých bigošov Wink
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 1:50 pm    Předmět: Citovat

Istý moravák nickom opoc striela tradičné súťaže mojim lukom, tak ho prípadne pozdravujte.
Dunihlav, ako ty teda riešiť aby drevo nebralo set?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

Griffin, vyzyvas k drevoboomu - pod prikladom ! Lukarov ci uz skusenych , alebo zacinajucich je dost, len tych co by chceli s nimi strielat sutaze je malo- o tom to je ! Vsetci ste podlahli reklamnej predstave , ze ked budete mat take iste kopacky , ako Ronaldo - budete tak isto hrat ! Zabudli ste si vsimnut , ze by to uhral aj bosky... Inak povedane v honbe za stale lepsim umiestnenim v sutaziach si chcete kupovat stale dokonalesie luky a ramena a stredy a klapacky a ... neviem co. Riesite tu matematickokozmicko fizykalne , ako mate strielat. Pri tom sa vyznavate z lasky k drevennym lukom.
Chlapci mozno ste si nevsimli posolstvo , ktore nesie svojimi vykonmi napor. Miso , Arni, alebo aj ten Hrom . Strielaju lukmi , ktorymi by teoreticky nemali dosahovat na vykony olympijksych lukov. Odpovedou nie je dokonalejsi luk , ale laska k luku ktory mam a tvrdy trening. Ten predovsetkym. Tym treningom sa vypracovava to co sa tu tak komplikovane nedavno hladalo- akysi instinkt. Nezmysel. Je to podmieneny reflex vyptrenovany k maximu. Aj ty dosahujes Grifine vyborne vysledky . Urcite to nie je tym , ze si raz za tyzden strelis z luku.
Ked vidim tu zaplavu napodobenin azijskych lukov na sutaziach , tak napriek tomu ze som blazon do odhalovania ich tajomstva , tak by som siel na preteky asi schvalne s drevennym dobre sa krutiacim plochacom. Uz len , aby sa to vyrovnalo Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 1:09 pm    Předmět: Citovat

To sa ale cornus dá riešiť ako som zistil (v rámci reobjavovania ameriky)aj reflex-tvarom ,mierne recurve ,alebo ved angláni robili tie športové D priame luky v 19.-20,str. z hickory ..Ja ťa nijako neodsudzujem ,možno si sa tiež lapil na lep ... Dalšia moja úvaha by viedla zese tam že novátory podľa TBB robia zo zeleného dreva a preto sa to snažia rozkladať aby to nebralo moc setu ,to sú ale všetko tie blbšie cesty,navyše sa to potom láme a ja musím mantákom čo tvrdia že drevené luky sa lámu viesť osvetu ,čo mi dosť ide na nervy .Preto ľudia prosím nešírte tieto veci ako spraviť luk za šesť dní a podobné ako serioznu výrobu ,to je čistá záhradkárčina ,a treba to tak aj brať ako luk na sezonu .Dakujem . Very Happy
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 12:53 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Ale teď vážně:

- Mimochodem, dnes jsem zachytil příspěvek Hroma k článku Povolené vybavení pro jednotlivé kategorie v rámci soutěží pořádaných sdružením a jeho povzdech je obdobný. přitom tady v tématu Luky to vypadá, že luků je dostatek - Tak kde jsou ti lukostřelci???


Škoda, že si Griffine nebyl na Naadamu. Hrom tam neskutečně "ohromil". S tím svým sukovým lukem vystřílel neskutečné výsledky. Taky si myslím, že je potřeba hledat střelce, protože za chvíli si ty luky budou lukaři dělat pro sebe a pro lidi co je sbírají a ne z nich i střílejí. S Hromem jsem právě probíral, že na soutěžích se někdy nenajde ani dost střelců aby se dala udělat kategorie. I přesto, že Hrom byl mezi tradičními luky, tak patřil mezi ty výborné. No jo, indiánská krev...

V posledním čase jsem se bavil s více lidma, co se pokoušejí luky dělat a pro většinu je problém odladění parametrů (tvaru ramen, průřezu...), aby luk vydržel tísíce a ne stovky, či desítky výstřelů. Možná nemáme tak kvalitní druhy dřeva, nebo proč tomu tak je. Když pak takový luk po desítkách hodin práce praskne již poněkolikáté, tak se raději takový mistr lukař toužící po střílení vrhne na nějaký dřevolaminát. No, chvála i za ty tradiční luky s laminátem. Je to i tak lepší než ty kladková monstra, luky se závažím, vyvažovačem, zaměřovači, lasery a nevím čím ještě....
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 74, 75, 76  Další
Strana 36 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.