Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tětiva
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14, 15, 16  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 1:32 pm    Předmět: Citovat

Normálně uděláš stejným postupem očko na druhé strně, jen musíš dávat pozor, abys nenakrucoval proti směru nakroucení celé tětivy, který vychází z prvního očka.
Je to jednoduché, prostě si jen ohlídat, abys přidáváním otoček tětivy nerozplétal jedno z oček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Duchoslav
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Žriedlova dolina SK

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 9:30 am    Předmět: Citovat

zdar Spot
ina moznost je zapliest ocko i na druhom konci vlamskej tetivy,normalne sa vratis v pleteni a pri jemnom roztoceni zavitou tam jednotlive konce zapleties a basta. mozes dodat i poistnu omotavku ale mne to drzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spot
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 9:59 am    Předmět: tětiva Citovat

alwarez napsal:
Jak je dlouho znama vlamska tetiva asi o d roku 1200 ci tak nejak????? Jak dlouho se delaji ocka na vlamske tetive asi od te doby kdy na vyrobu tetivy bylo vymysleno prkno a tam kdyz to namotate a preriznete, mate tetivu presne dlouhou ,ze muzete ocka vyrobit na obou stranach ...A co do tohoto motate nekonecnou tetivu ,to je uplne o necem jinem .....


Neber si to osobně, ale já se nejsem ovečka a neřídim se tak, že mi někdo řekne takhle to je a takhle to budeš dělat. Vždycky jsou i jiný možnosti a to člověka nutí přemýšlet a improvizovat a tudíž prochází nějakým vývojem kupředu. Například výroba skla byla dlouho zažitá jedním systémem až do doby, kdy přišel jeden mladík s dobrým nápadem a celou výrobu převrátil na ruby a teď to dělaj všichni podle něho. Vlámská tětiva určitě funguje po staletí, ale zajímají mě i jinné možnosti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 4:30 am    Předmět: Citovat

Jak je dlouho znama vlamska tetiva asi o d roku 1200 ci tak nejak????? Jak dlouho se delaji ocka na vlamske tetive asi od te doby kdy na vyrobu tetivy bylo vymysleno prkno a tam kdyz to namotate a preriznete, mate tetivu presne dlouhou ,ze muzete ocka vyrobit na obou stranach ...A co do tohoto motate nekonecnou tetivu ,to je uplne o necem jinem .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 12:33 am    Předmět: Citovat

Mě se ten uzel nepovoluje, ale jak řikáš, i když by se tak stalo, zase se dá přitáhnout. A druhý oko se na vlámské tětivě neplete, protože konce potřebuješ zkroutit a to by Ti kvůli tomu prvnímu oku nešlo.
Dělá se tětiva se dvěma očkama, na youtube hledej endless bowstring
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spot
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 4:10 pm    Předmět: tětiva Citovat

Tady to je mi jasny. Tenhle návod je uplně skvělej Smile. Jen mi jde o to, jestli jsou i další způsoby, třeba lepší, nejsem si jistej jestli zrovna tohle zakončení je pevný a čas od času se třeba nepovolí, zase na druhou stranu je flexibilní, proto se ptám na vaše zkušenosti Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 2:23 pm    Předmět: Citovat

Čeče myslím že je to v tom návodu docela jasný.
Viděls ho vůbec?
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spot
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 12:07 pm    Předmět: tětiva Citovat

Naso napsal:
uděláš pevnou smyčku napneš, podle vzdálenosti BH natočíš ,povolíš. v případě nadměrného natočení ze strany vlámského očka ti tětiva stvrdne a zvětší se průtažnost, v tomto případě povolíš pevnou smyčku a postup opakuješ.



Možná jsem trochu natvrdlej, ale nějak jsem to nepobral. Byly by možný nějaký názorný obrázky nebo tak aby to bylo i pro blbce? ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 12:41 am    Předmět: Citovat

uděláš pevnou smyčku napneš, podle vzdálenosti BH natočíš ,povolíš. v případě nadměrného natočení ze strany vlámského očka ti tětiva stvrdne a zvětší se průtažnost, v tomto případě povolíš pevnou smyčku a postup opakuješ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spot
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2012 4:39 pm    Předmět: napínání tětivy Citovat

Zdravim všechny střelce i nestřelce Smile. V rychlosti jsem projel forum, takže možná, že jsem to přehlédl, ale nenašel jsem odpověď. Chci se zeptat. Mám hotový tiler a jedno oko vlámsky dělané tětivy a chci udělat oko druhé tak abych měl požadovanou vzdálenost tětivy od středu luku a nedělal to způsobem pokus omyl... Jakým způsobem toto děláte? Ptám se na všechny typy luků jak TRLB tak recruve. Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 1:49 am    Předmět: Citovat

Ziadna galeria nebude, je to len skusobny luk (aj ked kupodivu docela dobre striela). Ak si chces pozriet dalsie fotky, klikni na "WWW" a najdi si Bow (6). So zivotnostou tetivy som spokojny, ma za sebou urcite vyse 500 vystrelov a nie je na nej vidno vobec nic. Cool
_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 9:08 pm    Předmět: Citovat

no mne sa ten luk moc nepozdáva, moc ohnuté v rúčke a ramená rovné. ak to je RD je to tiež úplne zle. daj to do galérie až poriadne vidieť čo je to zač.
k tetive: naozaj sa oplatí kúpiť FF, aj za vyššiu cenu. životnosť tetivy i výkon luku vzrastú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 1:01 pm    Předmět: Citovat

IPE opravdu nemám rád, takže nejspíš to byla massaranduba. S dobrou tětivou počítej s 10-15% prodloužením dostřelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 12:16 pm    Předmět: Citovat

Dakujem (za luk, nie za tetivu Laughing ). Tento bol povodne len taky skusobny na vyskusanie vyrobneho postupu kym si vyrobim lepsi a je vyrobeny z odpadoveho dreva (preto su tam tie omotavky lebo je popraskane. Zatial je to ale moj najlepsi luk. Je to BBB (bamboo backed buletwood) a k vyrobe si ma inspiroval prave ty svojim 80# lukom tusim z bamboo/ipe. Zrovna tento vikend som mu uberal z ramien lebo pri tych 72# sa mi uz zle mierilo (je moc kratky). Tetiva je samozrejme najlepsia z materialu origo k tomu urcenemu ale ani toto nie je uplne nahovno, myslim ze tych 160-180m da (nemeral som to, len odhadom).
_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 11:59 am    Předmět: Citovat

Na tak pěkný luk a tak šeredná tětiva.... . Taky jsem v úplných začátcích používal různé nouzové umělé špagátky, ale podstatně to zhoršuje dostřel.
Nejmíň špatné byli šňůrky s kevlarovým jádrem a opletem. Ty ale už ve výsledku nebyly o moc levnější než špulka Dacronu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 11:45 am    Předmět: Citovat

Na tetivy pouzivam nylonove lanko (viem, nie je to moc tradicne ale som spokojny). Ma priemer 4mm, nosnost 400 kg, dostat ho vsade (sice len v bielej ale zafarbit nie je problem) a stoji par centov meter.

Na obrazku s lukom 72# @28"


_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 12:30 am    Předmět: Citovat

Bývajú v rôznych hrúbkach.Tie okolo 4-5 mm mi v pohode vydržali strieľať a tilerovať z 60 lb lukov !
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 12:10 am    Předmět: Citovat

ten jsem zkoušel Very Happy a ten mi praská
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 12:07 am    Předmět: Citovat

Čo si čakal? Laughing Ak nechceš poradiť "normálny" moderný materiál /tradičný, čiže šľachy , koža črevá..ani nespomínam/ potom ti zostáva len tá šnúra na prádlo.Čo sa dá k tomu ešte dodať ?

Jedine , ak ti to pomôže- ja som používal keď som strúhal dreváky na tilerovanie obyčajný "plastový" špagát , ktorým viažu na družstvách kocky slamy- taký ten úplne obyčajný na bežné účely používaný umelák. Dá sa s ním aj na začiatok strieľať zopárkrát... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 11:48 pm    Předmět: Citovat

tak takovou reakci jsem čekal Smile. Chápu vaše rozhořčení, ale o luky jsem se začel zajímat teprve nedávno a ani nevím jestli se mi povede luk který se chystám dělat (schne mi dřevo) a nechce se mi pořizovat celé klubko tětivy. Dík za nápad tu někoho oslovit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 3:45 pm    Předmět: Citovat

Co toto je zase za nesmysl ,diky lenivosti a nevedomosti nas zase chces privest asi o 40 let zpet ? U tetivy je dulezite jak se natahuje po vystrelu luku a B-50 je daleko lepsi, nez pradelni snura , presto ja jsem ji zavrhl nejmene pred 10 lety ,pouzivam pouze
FF/fast flight/ jestli nechces kupovat cele klubko napis nekomu, kdo tetivu ma at ti posle do obalky asi na 3 tetivy vlakna a ty mu za ne zaplatis ......
na tetive zalezi jaky ma prutah kolik % po vystrelu ......jo, jo ja jsem take pouzival pradelni snuru ,ale nic jineho jsem nemel a nic jineho jsem nemohl koupit a to byl tehty stat zadratovan, jeste jsem pouzival stocenim dohromady zednickych navoskovanych snur .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 3:28 pm    Předmět: Citovat

Neodporúčam rôzne šnúrky. Kúp jednu tetivu z materiálu na to určeného a máš klid.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 1:49 pm    Předmět: Citovat

Nazdárek, chtěl bych se optat jakej je z běžně dostupnejch provazů nejvhodnější na tětivu aniž bych ji musel plést prostě natáhnout a střílet. Někde jsem četl, že se dá prádelní šňůra. Je mi jasný, že to není to pravé ořechové, ale zatím jen tak blbnu a s pletením tětivy se mi zatím nechce tu budu řešit až jak se mi budou dařit samotné luky. dík moc za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
markus
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 2:16 pm    Předmět: Citovat

Ja používam pletené očko na jednom konci a tesársky uzol na druhom. To, čo hovoríš, sa mi stalo, keď používam dacron, tesársky uzol na ľanovej tetive drží. Treba uzol už zapletať čo najtesnejšie. Inak povedané, keď tetivu opletáš, treba to urobiť na tesno, tuho a uzol tiež čo najmenší ( najtesnejší ) okolo špičky. Potom to drží a neposúva sa to.

V každom prípade sa tesársky uzol po čase "uloží" a drží spoľahlivo.

Okrem toho sa novo upletené tetiva pri prvých streľbách naťahuje, takže treba priebežne doľaďovať brace high.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 11:32 am    Předmět: Citovat

Dobre urobený drevársky uzol, timber hitch, drží.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mangas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2011
Příspěvky: 188
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 10:28 pm    Předmět: uzol Citovat

Ahojte, nestalo sa vam, ze ked ste navoskovali flamsku tetivu (koniec bez slucky), a potom tam viazali "klasicke" uzly (napr. eskimacky ci tetivovy), ze sa vam posuvali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt září 29, 2011 10:50 am    Předmět: Citovat

Z jedného 1/4 lb balenia FF vlákna mi vyšlo 26 tetív po 15 vlákien.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 4:16 am    Předmět: Citovat

Na sisal se vykasli to je na vazani slamenych baliku a kup si FF a nadelas si z ni 30 tetiv a mas tetivy do konce zivota, nespekuluj !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2011 8:42 pm    Předmět: Citovat

protoze mam asi kilometrovy klubo sisalu co sem sehnal uplne zadara.
tak sem to zkusil a ono to slo. nepotrebuje kazdej strilet 200 metru.
na terc na 50 metru mi to staci. namer neni nijak tragickej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2011 5:31 pm    Předmět: Citovat

Radas napsal:
... s tim sisalem byl spokojenej. tetivu sem mel ze 3 provazku a na 50 libernim luku nebyl problem

Prečo práve zo sýsalu, za tú cenu ff by sa dalo urobiť pre ten 50 lbs luk z ľanových nití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14, 15, 16  Další
Strana 5 z 16

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.