Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kladkový luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 12, 2013 10:05 am    Předmět: Citovat

Nevíte někdo náhodou jestli je nějaká kniha o kladkých lucích?
Seřizování, střelba, atd..
Mám doma starší knihu od Kejvala - Lukostřelba, a tam se celkem o kladkovém luku rozepisuje.
Popisuje tam nastavení luku, jeho ladění, technilku střelby atd.
Ale přivítal bych něco novějšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt duben 11, 2013 7:06 pm    Předmět: Citovat

Hlavne sa netreba nechať zmiasť niektorými extrémne "výhodnými" kúpami od podivuhodných firiem, hoci si priplatíš Bear, Hoyt, Pse, Mathews, možno Bowtech (s tým som nemal tú česť) ťa nesklamú.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt duben 11, 2013 9:37 am    Předmět: Citovat

Viem ze je to pre idivera,ale aj tak odporucam najprv si zodpovedat otázky:
1. Kolko mas kil, cm na výšku
2. chces strielat raz za mesiac doma na zahrade,castejsie, lovit alebo terčovu strelbu
3. aký maš celkový rozpočet? O kolko si ochotný ho prekročiť?(lebo k tomu dozaista dojde)luk je len zlomok nákladov pri kladkácoch ,ale na druhu stranu, je to typ luku , ktorý budes urcite milovat vyberas sa urcite dobrým smerom
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st duben 10, 2013 3:04 pm    Předmět: Citovat

To idiver
Jakou máš skušenost se svým lukem PSE Rally?
Je to dobře nastavitelný luk?
Kladky mají ložiska, nebo ne?
Jak se ti s ním střílí?
Zvažuji také nákup kladkového luku a tento se mě dost zamlouvá.
Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
idiver
Nováček
Nováček


Registrace: 12.5. 2012
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 10:34 pm    Předmět: Re: Reference Compound Bow - PSE Rally Citovat

fenit napsal:
idiver napsal:

Koupil jsem za 9450 Kč set který obsahuje:
- luk PSE Rally (Ready To Shoot)
- štětinovou základku Trophy Ridge Quick shot
- lovecké mířidlo PSE Gemini
- průhled tětivy Flex-Fletch Shurz-A-Peep
- držák pro 6 šípů PSE Infinity

Luk je vyobrazen tady (bez stabilizátoru,D-loop a ty šnůry):
http://www.huntersfriend.com/2012_PSE_Rally_Compound_Bow/the_bow_that_fits_anyone.htm

Ivan
Prosim Ta je den znamy sa ma pytal ze kde v cechach si ho kupil,alebo ci cez net dik.


Koupil jsem ho pres net tady (puvodne jsem nechtel delat reklamu)
http://www.luky-jma.cz/?p=productsList&iCategory=23&sName=LUKY-KLADKOVE

Zobrazen je set, ale cena je za holy luk - je treba tam zavolat/napsat a rici ze chce set, mne to stalo tech 9.5k czk.
Ivan
_________________
CB - PSE Rally
Vegetarián je indiánský výraz pro "špatný lovec".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 6:04 pm    Předmět: Citovat

Pruhled musi byt tak velky aby v nem byl videt cely ochrany oblouk pinu - pak neni problem to vystredit, takze na multipiny spis vetsi nez mensi
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 7:19 pm    Předmět: Citovat

No, tak potom rozmýšľam správne, najprv som mal Minihunter 3/32 a teraz som kúpil small 3/64 ale ešte som s tým nestrieľal.

Pri tom väčšom som mal problém, že na väčšiu vzdialenosť som nevedel nájsť ten presný stred a bolo to dosť rozlietané, uvidím, čo spraví toto. Vďaka
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 3:47 pm    Předmět: Citovat

V zásade je malá dierka presnejšia, ale prepúšťa menej svetla.
Používa sa na terčovú streľbu.
Na lovecké účely sa používa väčší priemer na použitie v horších svetelných podmienkach.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 2:57 pm    Předmět: Citovat

Taká otázka mimo diskusie...

...tí čo máte pinové (lovecké Very Happy ) zameriavače, aký veľký peep požívate?
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2013 5:04 pm    Předmět: Re: Reference Compound Bow - PSE Rally Citovat

[quote="idiver"]
Lukem střílím na louce pod lesem do vyrobeného terče, co je 25cm pás Mirelonu stočený do kotouče o průměru 50cm.
Nicméně jsem asi nepochopil úplně ten terč, postaven kruhem ke mně O, jím šíp proletí jak přes špinavé prádlo ))
takže ho teď stavím stranou k sobě |_| a vrstvy jsou kolmo k šípu, ale i tak čouhá z druhé strany dobrých 10-20cm.



A stiahol si nakoniec ten mirelon aj španovacím drátom?Sa mi zdá že nie,lebo ja som si urobil tiež 25cm a strieľam do nej kladkáčom PSE Nova 65Lbs a ešte sa mi nestalo že by šíp preletel.Samozrejme z druhej strany vytrčajú hroty,ale nie je to nič strašné.A ešte si nalep záťažový koberec z predu stačí jedna vrstva, zo zadu daj dve a stiahni to samozmrštiteľkou.Neexistuje že Ti cez ňu šíp preletí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2013 11:06 am    Předmět: Re: Reference Compound Bow - PSE Rally Citovat

idiver napsal:
Zdar, sice nováček ale pokusím se přispět:
Rozhodnutí pořídít si luk, ve mně dozrálo a tak jsem začal vybírat.
Pár krát jsem absolvoval střílení pod dohledem trenéra z lehkého reflexního luku, takže jsem doznal že trefovat se je umění.
Co se týče luků - líbí se mně hlavně takové "lukoidní tvary", jako lovecké i moderní reflexní nebo asijské.
U mně je problém , že když něco kupuji, musí to být dost kvalitní a navíc se mně to musí líbít.
Pak ještě cena/výkon. Hledal jsem dlouho mezi reflexníma, ale
středy co se mně líbili byli dosti drahé.
Požadavek hned se přesně strefovat mně přivedl na myšlenku pořídit si kladkový luk.
Žijeme v době techniky - tak proč ji nevyužít když tady je ?
Nejsem žádný herkules, proto jsem uvítal informaci že tyto existují i
s nastavitelnou nátahovou sílou. Jak budu sílit , tak budu přitahovat.
Tak jsem hledal co je nastavitelné/hezké/kvalitní/dostupné. Taky musel být dostupný v CZ, nákup v zahraničí by prodražilo DPH a clo.
První volba byla "Fred Bear Apprentice 2" , ale o tom mně prodejce řekl, že je to luk pro ženy a má nátah jen do 28".
Další volba byla "Fred Bear Outbreak" nebo "PSE Rally (2012)". Tož těžké rozhodování to bylo. Nakonec tlačil čas a Outbreak nebyl skladem a to rozhodlo.
Koupil jsem za 9450 Kč set který obsahuje:
- luk PSE Rally (Ready To Shoot)
- štětinovou základku Trophy Ridge Quick shot
- lovecké mířidlo PSE Gemini
- průhled tětivy Flex-Fletch Shurz-A-Peep
- držák pro 6 šípů PSE Infinity

dále jsem přikoupil
- vypouštěč "T.R.U.Ball Stinger" za 850 Kč
- 6 šípů "Beman Carbon Flash" za 630 Kč

dále jsem sehnal:
- sada imbus klíčů v palcových rozměrech cca 350 Kč
- tyčinka včelího vosku na tětivu cca 20 Kč
- vytahovač šípů (kus autoduše 10x10cm) 0 Kč

Luk je vyobrazen tady (bez stabilizátoru,D-loop a ty šnůry):
http://www.huntersfriend.com/2012_PSE_Rally_Compound_Bow/the_bow_that_fits_anyone.htm

Jelikož rád vylepšuji a vyrábím, udělal jsem si sám a lehce "D-loop" dle návodu na YouTube.
Dokonce jsem si sám upletl i "wrist sling" (zas YouTube). To je zatím celé moje vybavení.
Luk byl seřízen na maximum t.j. 70lbs. Stěží jsem ho 1x napnul, tak jsem ubral až o -6 otáček šroubu (max je -10), aby bylo střílení příjemné.
Ale i tak je to prda, jsem zvědav až se dopracuji ke 50-60lbs jak to bude vypadat.
Lukem střílím na louce pod lesem do vyrobeného terče, co je 25cm pás Mirelonu stočený do kotouče o průměru 50cm.
Nicméně jsem asi nepochopil úplně ten terč, postaven kruhem ke mně O, jím šíp proletí jak přes špinavé prádlo ))
takže ho teď stavím stranou k sobě |_| a vrstvy jsou kolmo k šípu, ale i tak čouhá z druhé strany dobrých 10-20cm.
Luk jsem koupil na podzim 2012 a nyní mám po několika stříleních ze šesti šípů jenom šípy dva. :O
Jeden odletel do lesa a tři jsem si prostřelil skrz. Terč mám totiž jen tak pohozen na zemi a první šíp jím trochu
vždy pootočí a tak je vystaven trochu zboku (a to střílím pouze 2 šípy a jdu vytahovat) a ten druhý pic! do něj.

Stílet s tímto lukem je paráda, letí to tam kam míříte, přesný jak sviňa. Jsem spokojen že jsem koupil právě tento.
Pro mně nemá vůbec chybu! Taky si myslím že vypadá dobře. Komu jsem ho ukazoval, ten zvolal "Jé to je hezký luk!" a to včetně žen.
Pokud by o něm někdo uvažoval - můžu jen doporučit. Za ty peníze a ve stavu, kde k němu nemusíte skoro nic dokupovat (ani nehodlám kromě dalších šípů...) určite stojí.
Tak zatím
Ivan
Prosim Ta je den znamy sa ma pytal ze kde v cechach si ho kupil,alebo ci cez net dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2013 4:08 pm    Předmět: Re: Reference Compound Bow - PSE Rally Citovat

idiver napsal:

Lukem střílím na louce pod lesem do vyrobeného terče, co je 25cm pás Mirelonu stočený do kotouče o průměru 50cm.
Nicméně jsem asi nepochopil úplně ten terč, postaven kruhem ke mně O, jím šíp proletí jak přes špinavé prádlo ))
takže ho teď stavím stranou k sobě |_| a vrstvy jsou kolmo k šípu, ale i tak čouhá z druhé strany dobrých 10-20cm.

Tak zatím
Ivan


Az budes kupovat novou tercovnici (protoze stoceny mirelon je na kladkac k prdu) muzu dporucit tohle:
http://www.archery.cz/index.php?productID=475
Na tyrsaku to maji levnejsi nez vyrobce, sklada se to do ramu ktery si snadno vyrobis (to si tam muzes prohlidnout) na sirku. Kdyby si chtel muzu ti poslat fotku jak to mam ja.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2013 12:52 pm    Předmět: Citovat

tak presne! mám rovnakú skúsenosť..

bolo leto.. teplo cez 30 C... mal som len tričko s kratkym rukávom..

nepoužíval som chránič na predlaktie pretože som ho proste nikdy predtým nepotreboval.. a zrazu boom.. len tak sa mi zahmlelo.. fialovo červeno čierna modrina... predýchal som a hovorím si OK.. druhý krát sa mi to predsa stať nemôže..

hmm stalo.. bolo to tak zlé že cez kožu mi doslova presakovala krv.. odvtedy som si veru chránič nikdy nezabudol nasadiť :DDD..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2013 11:25 am    Předmět: Citovat

Dakedy sa zadari,raz som isiel iba skusit nove sipy,len tak doma cez chodbu ze na co mi je chranic na predloktie.Jak mi svihlo po zilach,tak take farby co som mal tri dni by ani Salvatore Dali nenamiesal Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2013 11:00 am    Předmět: Citovat

Thumbs Up
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2013 10:09 am    Předmět: Citovat

ja som zatial netrafil len jedným a to na detských 30m.. som sa vybalil na treningu, suverenne sa postavim na ciaru, beriem si pravý horný, sup...ziadny zvuk, cumim do scopu,ziadny sip v tercovnici...a potom mi padne zrak na zameriavac a tam nastavených 70m Very Happy
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 8:06 pm    Předmět: Citovat

raz som si šteloval vypúšťač.. aby bola spúšť citlivejšia.. no ale našteloval som ju príliš makko.. takže niekde v polovicí náťahu mi šíp vyletel a ja som si poriadne drbol rukou po hube :DDDDD .. všetkých svatých som videl nachvíľu :DDD.. predsa to bola 60-tka takže ťahať bolo čo..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 4:57 pm    Předmět: Citovat

Ja som raz netrafil na 30 m hobru 150x150 ale to som mal zle dotiahnutú šróbu na spúšťači, pri naťahovaní mi predná časť odletela, treysla do ruky a šíp skončil na strome Very Happy

Inak bacha na to Very Happy
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 3:28 pm    Předmět: Citovat

hehe, majte sa pekne idem robit sushi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 3:17 pm    Předmět: Citovat

Jááj sorry, teraz lespie citam ze si tam pisal to iste , ze LEN o strelcovi Smile suhlasím Very Happy
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 3:11 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Sak moze Vam to liezt na nervy ale na hale sa da mnoho naucit.

Sam o sebe, o luku co to sere, sipy co to kurvia.

Potom sa prebojujes trebars do finale o majstra republiky. A zistis ze je to LEN o tebe a o tom ako strlis ten posledny sip.

Zrovnavac ega = na nezaplatenie.

San


Urcite ano, akurat by som dodal ze to chce hladat v 95 percentach pripadov chzbu v sebe, luk a sipy za to mozu zriedkavo...ale ircite sa nesmu zanedbat. dalsia + vec je ze tam neni vietor, takze chyby sa mi lepsie analyzuju. Mne na tom hlavne vadi ze je nas tam hodne a clovek tam nema ani tých 80cm, potazmo 40-50 a ked ta tak 5ty krat niekto drgne pri vystrele, tak je tazke sa sustredit.. Inak minulorocne majstraky som sa zakopal hned prvým zbrklým sipom vo vyradovacke Very Happy tam som sa naucil ze posledný sip je rovnako dolezitý ako prvý ,ako aj kazdý další, neexistuje žiadne "malo casu..kaslat na vietor, sak nejak to tam doleti". Každý jeden šíp musí dostať 100percent toho co dokazem a som schopný...
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 2:58 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:


Hmm,na také veľké vzdialenosti nestrieľam ,tam sa to hodí ,inak ja mám takýto stojan https://picasaweb.google.com/Tecumseh68/DropBox#5834027475119922130



mam niečo podobné.. no nestaval som to do ačka.. pretože mi šíp preletel vždy skrz.. a potom sa to zapichávalo do dreva (stojanu)... skúsim nafotiť môj ak nezabudnem..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 2:57 pm    Předmět: Citovat

ja som halu súťažne nikdy nestrielal..

nemal som na to ani luk.. ale trenoval som hlavne na semaforikoch (v začiatkoch).. vačšie stredy pre mna neboli výzvou Very HappyD.. spokojný som bol len vtedy ak som v bodovaní nemal nič pod 9 niekedy osem.. a to som strielaval loveckými šípmi.. loveckým lukom Hoyt Katera.. bol to rýchli luk. BH len 6 a chyby rozhodne neodpúšťal..

na tento luk spomínam len v dobrom!!!! donútil ma naučiť sa techniku.. a davať si pozor na úplne všetko..

bývali chvíľky ked som hladal chybu, no niekolko krát som prestavil luk, kontroloval dorazy, tiler, hladal chybu v šípoch... ale nie

je to tak ako píše San.. chyba je v strelcovi..

no raz sa mi naozaj stalo že sa mi pokazila základka.. a čudoval som sa čo neviem trafiť terčovnicu na 20 m :DDDD...
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 2:53 pm    Předmět: Citovat

andy napsal:
Tecumseh napsal:
Noo ,taká mi dnes prišla akurát 60x60x25 ,100x100 mi príde už zbytočne veľké hovado natož pre kladkáč ja mám recurve a stačí mi aj na 30 metrov , ešte ušetríš aj 30 ečiek Wink Jednu som už mal ,ale už sa porúčala do večných lovíšť , je to fakt dobrá terčovnica .


Hej hej je to super kauf,ja preto 100fku bo moja draha striela recurve a tam uz pri 50m nedajboh 70m aj tých 100cm obcas este málo Smile Akurat to chce stojan pozbijat bo tahat z toho sipy je dost otrava.


Hmm,na také veľké vzdialenosti nestrieľam ,tam sa to hodí ,inak ja mám takýto stojan https://picasaweb.google.com/Tecumseh68/DropBox#5834027475119922130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 2:50 pm    Předmět: Citovat

Sak moze Vam to liezt na nervy ale na hale sa da mnoho naucit.

Sam o sebe, o luku co to sere, sipy co to kurvia.

Potom sa prebojujes trebars do finale o majstra republiky. A zistis ze je to LEN o tebe a o tom ako strlis ten posledny sip.

Zrovnavac ega = na nezaplatenie.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 2:43 pm    Předmět: Citovat

jj tie semaforiky..

sakra asi som divný no ja v tých papierových kruhoch záľubu veru nemám..

ak na terčovnici nie je nejaké zviera proste sa mi to neráta..

som proste lovec.. priznávam si to.. som jednoducho obyčajný chlap.. čo už..

Very Happy
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 2:32 pm    Předmět: Citovat

Sak som pisal ze moja draha polovicka striela recurve FITA, a tam bezne supne mimo od 50m vyssie, ale to preto bo este to ma len druhe ramena a este to furt nema tu rýchlost co by malo mať....aletak máme v klube olymp. recurve chlapika co netrafi 3/6 sipov do 140x140 na 50-70m a to striela skoro dva roky... Very Happy Inak fajna výhoda je na 30m-50m si tam mozem narubat 4 terce a neolamujem si furt konceky, len bez stojanu sa to lubi stacat po kazdom sipe . Ej veru uz sa tesim von, mam tej haly a semaforov uz plné zuby...
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 12:54 pm    Předmět: Citovat

boooha 100x100? to ti je načo také hovade pri kladkovom luku?

ja som na 50 m strielal do 40x40 kocky :DDD...

100vka by sa mi hodila teraz pri recurve.. na vačšie vzdialenosti..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2013 9:54 am    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
Noo ,taká mi dnes prišla akurát 60x60x25 ,100x100 mi príde už zbytočne veľké hovado natož pre kladkáč ja mám recurve a stačí mi aj na 30 metrov , ešte ušetríš aj 30 ečiek Wink Jednu som už mal ,ale už sa porúčala do večných lovíšť , je to fakt dobrá terčovnica .


Hej hej je to super kauf,ja preto 100fku bo moja draha striela recurve a tam uz pri 50m nedajboh 70m aj tých 100cm obcas este málo Smile Akurat to chce stojan pozbijat bo tahat z toho sipy je dost otrava.
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 7:24 pm    Předmět: Re: Reference Compound Bow - PSE Rally Citovat

idiver napsal:
Zdar, sice nováček ale pokusím se přispět:
Rozhodnutí pořídít si luk, ve mně dozrálo a tak jsem začal vybírat.
Pár krát jsem absolvoval střílení pod dohledem trenéra z lehkého reflexního luku, takže jsem doznal že trefovat se je umění.
Co se týče luků - líbí se mně hlavně takové "lukoidní tvary", jako lovecké i moderní reflexní nebo asijské.
U mně je problém , že když něco kupuji, musí to být dost kvalitní a navíc se mně to musí líbít.
Pak ještě cena/výkon. Hledal jsem dlouho mezi reflexníma, ale
středy co se mně líbili byli dosti drahé.
Požadavek hned se přesně strefovat mně přivedl na myšlenku pořídit si kladkový luk.
Žijeme v době techniky - tak proč ji nevyužít když tady je ?
Nejsem žádný herkules, proto jsem uvítal informaci že tyto existují i
s nastavitelnou nátahovou sílou. Jak budu sílit , tak budu přitahovat.
Tak jsem hledal co je nastavitelné/hezké/kvalitní/dostupné. Taky musel být dostupný v CZ, nákup v zahraničí by prodražilo DPH a clo.
První volba byla "Fred Bear Apprentice 2" , ale o tom mně prodejce řekl, že je to luk pro ženy a má nátah jen do 28".
Další volba byla "Fred Bear Outbreak" nebo "PSE Rally (2012)". Tož těžké rozhodování to bylo. Nakonec tlačil čas a Outbreak nebyl skladem a to rozhodlo.
Koupil jsem za 9450 Kč set který obsahuje:
- luk PSE Rally (Ready To Shoot)
- štětinovou základku Trophy Ridge Quick shot
- lovecké mířidlo PSE Gemini
- průhled tětivy Flex-Fletch Shurz-A-Peep
- držák pro 6 šípů PSE Infinity

dále jsem přikoupil
- vypouštěč "T.R.U.Ball Stinger" za 850 Kč
- 6 šípů "Beman Carbon Flash" za 630 Kč

dále jsem sehnal:
- sada imbus klíčů v palcových rozměrech cca 350 Kč
- tyčinka včelího vosku na tětivu cca 20 Kč
- vytahovač šípů (kus autoduše 10x10cm) 0 Kč

Luk je vyobrazen tady (bez stabilizátoru,D-loop a ty šnůry):
http://www.huntersfriend.com/2012_PSE_Rally_Compound_Bow/the_bow_that_fits_anyone.htm

Jelikož rád vylepšuji a vyrábím, udělal jsem si sám a lehce "D-loop" dle návodu na YouTube.
Dokonce jsem si sám upletl i "wrist sling" (zas YouTube). To je zatím celé moje vybavení.
Luk byl seřízen na maximum t.j. 70lbs. Stěží jsem ho 1x napnul, tak jsem ubral až o -6 otáček šroubu (max je -10), aby bylo střílení příjemné.
Ale i tak je to prda, jsem zvědav až se dopracuji ke 50-60lbs jak to bude vypadat.
Lukem střílím na louce pod lesem do vyrobeného terče, co je 25cm pás Mirelonu stočený do kotouče o průměru 50cm.
Nicméně jsem asi nepochopil úplně ten terč, postaven kruhem ke mně O, jím šíp proletí jak přes špinavé prádlo ))
takže ho teď stavím stranou k sobě |_| a vrstvy jsou kolmo k šípu, ale i tak čouhá z druhé strany dobrých 10-20cm.
Luk jsem koupil na podzim 2012 a nyní mám po několika stříleních ze šesti šípů jenom šípy dva. :O
Jeden odletel do lesa a tři jsem si prostřelil skrz. Terč mám totiž jen tak pohozen na zemi a první šíp jím trochu
vždy pootočí a tak je vystaven trochu zboku (a to střílím pouze 2 šípy a jdu vytahovat) a ten druhý pic! do něj.

Stílet s tímto lukem je paráda, letí to tam kam míříte, přesný jak sviňa. Jsem spokojen že jsem koupil právě tento.
Pro mně nemá vůbec chybu! Taky si myslím že vypadá dobře. Komu jsem ho ukazoval, ten zvolal "Jé to je hezký luk!" a to včetně žen.
Pokud by o něm někdo uvažoval - můžu jen doporučit. Za ty peníze a ve stavu, kde k němu nemusíte skoro nic dokupovat (ani nehodlám kromě dalších šípů...) určite stojí.
Tak zatím
Ivan
Mam kamosa co zacina s kladkou a toto si moc pekne napisal,posunu mu to. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Další
Strana 6 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.