Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 8:23 pm    Předmět: dr Citovat

To je dobrý nápad s čisto indiánskym forom ono je tam viac priestoru na experimentovanie a fantáziu,rohy, parohy atd, taktiež je to viac natural. A proražečkostí : ten person písal že ten luk mal hotový za dva mesiece od smrti ovečky, takže asi vieš aká technika bola použitá ,tak si moc nefandi, tie sheep sa dajú určite aj lepšie Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 7:05 pm    Předmět: nove forum Citovat

ok, zitra ho zalozim, myslim ze to dost pomuze. jestli mate nejaky napad dejte vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 5:49 pm    Předmět: Citovat

Je fakt, že indiánským lukům se tu ještě moc prostoru nevěnovalo a určitě by si to zasloužily. Založte na ně nové fórum. Krátký silný lovecký nebo jezdecký luk mě hodně zajímá, taky mi chybí do sbírky. Rád se o nich něco dozvím a až to doladíte, tak bych si rád nějaký objednal. Akát se mi zdá jako tradiční indiánský materiál docela reálný. Břízu už jsme tady probírali a svými vlastnostmi se zdá jako dobrá volba pro středový materiál do kompozitu, nijak zvlášť nesnáší tahové ani tlakové extrémy, potřebuje z obou stran pomoc. V pátek jdeme s Mýšou kácet břízu a připravit jí na sušení na šípy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 5:10 pm    Předmět: r Citovat

Nebolo tam ale nič o náťahovej sile a podobne .
Návrat nahoru
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

vcera jsem meril muj nejlepsi luk. ma 39,88m za sec. ten sheep ma 45m za sec, tak to neni tak spatny. diky. nevedel jsem rychlost techto luku. diky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 4:41 pm    Předmět: d Citovat

Bighorn shape hornbow 150 feet per seconds.čo poviete Robí to nejaký chlapík vo Wyomingu ,beloch.

Naposledy upravil eon dne po leden 21, 2008 5:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 4:24 pm    Předmět: bříza Citovat

zkoušel jste někdo udělat luk z břízy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 4:21 pm    Předmět: krátký luk Citovat

To s tím prostřelením je pravda, ale pozor na to, kde se vlastně tělo prostřeluje. Podle vyprávění starých indiánů, to bylo zaprvé velkým uměním se trefit, střílelo se za poslední žebro, tedy na játra =pečen, a za druhé velkým štěstím. Nejde ani tolik o sílu luku jako o umění střelby. Ale z tvého příkladu lze pro ostatní pochopit, že indiánské krátké luky, byly především na lov a boj zblízka, šlo tedz u n ich hlavně o energii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 4:05 pm    Předmět: d Citovat

Ja som to čítal!!!!, no nejak sa nepametám kde, bola tam aj zmienka že luky boli čisto biele, iba rohovina dlhé tak 1meter a vraj ked jazdec vystrelil na bizoniu kravu, tak ju to prestrelilo a zabilo aj teľa bežiace vedľa nej.

Naposledy upravil eon dne po leden 21, 2008 8:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 3:48 pm    Předmět: dostrel Citovat

právě to údajně je zavadějící, netvrdím že s použitím moderních technologií to dosahnout nelze, ale ja se bavím o tradičním přírodním zpracování, to je kožni klih, zvířecí šlacha a dřevo, pryskyřice. Jinak právě Černonočci vynikali výrobou těchto rohových luků. Ale já jsem je jen zmínil, jinak dělám jen ze dřeva, až se dostanu k rohovině tak pak uvidím, Ale 300 hmm nevim. Navíc moje kriterium vychazí z vedeckých studii, bouhužel ted nemam u sebe odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 3:38 pm    Předmět: Citovat

Ja Vam teda nevim ale zakladni fyzika mi rika, ze idealni siah by mel mit nulovou pruznost , absolutni pevnost, a nulovou hmotnost.
Udelat to z karbonove skorepiny by bylo idealni.

Tezky siah, co je to za nesmysl, nebo jsem blby ja ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 3:27 pm    Předmět: Re: kratke luky Citovat

[quote="proražečkostí"] Max. dostrel kratkych nejlepsich prerijnich luku je 200yardu coz je 182.88 metru a vsechny jsou z rohu slach.
Luky z rohov ovce hruborohej , údajne sa s nimy dá dostreliť 300 y , vyrabali ich Blackfoots,a iný na úpetí Rocky Montains, našiel som aj ceny , predáva sa to po asi 1500 euro a viac, skôr viac Laughing


Naposledy upravil eon dne po leden 21, 2008 4:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 2:43 pm    Předmět: kratke luky Citovat

Ahoj vsem, tak to by me ani nenapadlo ze moje poznamka nekoho takto nadzvedne ze zidle. Rozhodne jsem tady nechtel nikoho poucovat, jen jsem se tady zminil o problematice kratkych luku. Nedelam asijske luky, ale tradicni, smim-li to tak nazvat siouxske. Postupy a technologie u siouxskych luku je uplne jina nez u asijskych. Nektere postupy jsou si podobne, ale funkce kratkych prerijnich luku je uplne jina. Max. dostrel kratkych nejlepsich prerijnich luku je 200yardu coz je 182.88 metru a vsechny jsou z rohu slach. Zde totiz nejde vubec o dostrel ale o energii.
Pro me je dostrel jen kriteriem pro srovnani. Co se tyka experimentu. Je smesne si myslet, ze si najdu navod na netu, byt super, a hned udelam super luk. Co se tyka dreva, divili bz se mnozi, jak se drevo chova jinak na 2 luku a jak na 1m. Neni podle me kumst vyrobit luk 2m aby mel solidni dostrel, i s 15kg lukem ale dobrym svihem dostrelite 100 snadno.
ale zkuste udelat kratky 1m luk ktery bude mit energii a pripadne dostrel.
Moje experimentovani spociva prakticky v drobnych, az nenapadnych detailech, ktere treba ovlivni dostrel az o 20m, uff uff
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 4:11 pm    Předmět: r Citovat

Proražečkostí : daj prosím ťa vedieť ako to dopadne s tým ošľachovaným tisom.
Návrat nahoru
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 2:18 pm    Předmět: Citovat

Ak ta to naozaj zaujima, klikni si na ATARNET. To je mekka vsetkych azaiatolukarov . Tamtie "pokusi" ako od Kleka s pouzitim epoxidovych lepov a s tazkym siahom kde je nakoniec sklamany silou luku a pod. su prave to comu by sis a mal vyhnut. To su presne tie experimenty , ktore netreba... Nie vsetko co sa zverejni a pochvali na nete je to orechove.Mozem ti potvrdit co sa tyka susenia , ze aj vsetky dreva a dokonca aj rohovina v priprave azijskeho kompúozitu prechadzaju cez vodnu kuru a nasledne susenie. happy6
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 11:02 am    Předmět: d Citovat

Pointa je roh,pružné drevo, šlacha , pokiaľ sa nemýlim.

Naposledy upravil eon dne st leden 23, 2008 12:21 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 1:05 am    Předmět: Citovat

Ak sa stale bavime o azijskych reflexnych lukoch , tak tis tam vobec nepatri.Ak sa o nich nebavime tak samozrejme nas javor nie je pre plochace a dlhe luky ziadna vyhra. Kto hlada najde Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 12:44 am    Předmět: g Citovat

Evil or Very Mad Mad Shocked Very Happy Laughing

Naposledy upravil eon dne st leden 23, 2008 10:06 pm, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 11:03 pm    Předmět: Re: d Citovat

eon napsal:
Páni nieviete či vadí pri flatbow ked sa to kúsok vrtulovatie , čo sa týka životnosti?

Ak je to len " kúsok " tak to nevadí. Prípadne je možné to napariť a zrovnať.
Inak to treba spáliť a skúsiť iný kus dreva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 10:11 pm    Předmět: Citovat

Mili Neon. Ani som netusil ako som sa zaradil medzi kseftarov nevinnym slovom javor.Budes trovhu oziareny.Viac , ako tymto si sa nemohol zmylit. Vo valnej vacsine na tomto cete su ludia nadseny z lukov a plnohodnotny amatery - samozrejme az na vinimky. A tie vinimky - myslim vyrobcov lukov si vazim a kazdy by mal byt rad ze sa moze s takymto clovekom podelit o jeho skusenosti. ja vobec nemam zaujem mlzit. Naopak. Patrim k ludom ktory dokonca este bez pocitaca a tym padom aj internetu krvopotne zhanali informacie o azijskych lukoch, ktore bolli vlastne nezohnatelne. Na vlastnej penazenke , mozoloch a stratenom case som prichadzal na veci, ktore si teraz nakliknes na nete a mas z niekolkych stran odpovede! Zrazu sa niekto objavy , neda si ani tu elementarnu robotu aby si to na tom nete a dokonca aj v minulych diskusiach tu zistil a okamzite chce" rypkat" a tvari sa mudro.Chce ma presviedcat o "experimentovani". Ja som sa naexperimentoval dost a moje poznamky o tom maju za ciel pomoct potencionalnym zaujemcom o vyrobu a nie ich kritizovat , alebo znechutit.Navyse som asi porazaca zle zaradil. On sa asi nezaujima o azjaty , ale skor o indianov. V kazdom pripade zelam kazdemu z nas , co sa pokusa o vyrobny proces co najviac stastia a ak mozem pomozem , ale nie na tie iste otazky , ktore sa tu uz milionkrat preberali. violent1
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 10:08 pm    Předmět: Citovat

Prosím, bez flamewar. Děkuji ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 7:29 pm    Předmět: J Citovat

Milí Jas, to že boli krátke dovedené do maxima je dosť možné(dokáž to Laughing ), ale tak isto ako pochybujem že ty si bol pri tom, pochybujem, a totálne, že to ty alebo ktokoľvek tu vie doviesť do maxima, z toho logicky vyplíva že experimentovanie tu má budúcnosť a ked chalan chce robyť z agátu kraťasi ,tak nech 168m je dobrý výkon (pod. lakotským lukom) .Bez šlachy by to asi nešlo ale zo šlachov je to možné, a je to super .
Návrat nahoru
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

Vitam medzi nami porazac.Je mile ze sa sem tam objavi aj obdivovatel kratkych lukov a nie len "anglicani". Precitaj si vsak viac debat dozadu a zistis , ze nema vyznam experimentovat. Vsetko o kratkych lukoch , reflexoch az do maximalneho kruhoveho reflexu bolo vymyslene. Je to overene tisicrociami a dotiahnute do maxima. Agat je sice fajn drevo ,ale do maximalne kratkych lukov so slachami sa nehodi. Z nasich driev je to napr. javor.Mimochodom to o tom spúomalovani bola len teoreticka debata , kde som citoval zdroj zo zahranicia.Aj moja osobna skusenost je ina. Razz
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 5:47 pm    Předmět: akátový luk Citovat

nejde o chválu, jen jsem chtěl naznačit, že akát který ma více jak 150cm
musí mít delší dostřel. Já řeším problém u krátkých luků poměr delká/dostřel/síla-energie/. šlachz hodně pomohly, ale pak při silnějších krátkých lucích je problém s nátahem, prakticky vůbec s napnutím tětivy, tak teď experimentuji s různým materiálem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 5:42 pm    Předmět: p Citovat

pytliačisko jeden
Návrat nahoru
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 5:36 pm    Předmět: Citovat

cha cha, ne byla to lan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 5:34 pm    Předmět: f Citovat

Tipnem to na mačku??? Fakt a majte sa krásne páni výrobcovia hokejok a bumerangov. A drtič kostí : moc slušné , ale na týchto stránkach sa môže chváliť len zopár jednotlivcov takže ťa to tu asi nebude baviť.

Naposledy upravil eon dne pá leden 18, 2008 5:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 5:30 pm    Předmět: Citovat

když to výjde pošlu foto. Jinak mám luk vyzkoušen na mrtvole zvířete, z 15 m prošel šíp skrz žebra a zustal zachycen jen o letky na druhé straně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 5:26 pm    Předmět: akátový luk Citovat

Zdravím, jsem tu prvně, ale přečetl jsem si dost vašich příspěvků. Já dělám krátké reflex. luky do 120cm, a to je ten nejdelší. 110 běžně. Dělám je z akátu, a mohu jen potrvdit že je to super nejdostupnější materiál. Byl tady vznesen dohad, že šlachování luky zpomaluje. Není to pravda. Jde totiž o to, šlachy lepit na zpátky prohlý luk. Můj rekord je 110cm akat reflex šlachy luk, 49cm nátah, 37kg dostřel 168m. Ted delam na tisu a mam pripraveny jilm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 4:12 pm    Předmět: d Citovat

Páni nieviete či vadí pri flatbow ked sa to kúsok vrtulovatie , čo sa týka životnosti?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 74, 75, 76  Další
Strana 59 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.