Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

vas nazor
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 8:47 am    Předmět: Citovat

Co máte stále proti kladkám? Já bych je tak nezavrhoval... měl jsem 3 kladky, každá od jiného výrobce a nikdy jsem s tím neměl sebemenší problém...Excalibur mi přijede jako krumpáč, hrubej, masivní hlučnej, tvrdej výstřel- ale kvalitní a vydrží. Kdežto kladka .. to je jemnost, tichost a takové kluznutí. Více mi přijede, že nastavuji Excalibra než kladku. Koukni při hledání také na nějaké renomované značky kladek a nějaká videa na youtube..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 8:59 pm    Předmět: Citovat

no i excalibur dělá dost velký kravál,asi jak 32j pružinová vzduchovka a tlumiče hluku nejsou až tak účinné. opravdu ten zvuk výstřelu na videu je dost zkreslený,v reálu je to opravdu hlasitější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tapisleca
Nováček
Nováček


Registrace: 16.12. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 8:43 pm    Předmět: Citovat

jojo vím, palných zbraní mám dost, kuši chci jako tichou zbraň. děkuji za info, a vzhledem k nutnému servisu kladkovou kuši jsem vyřadil, taktéž u kladkové kuše si tětivu sám nenandám. A že má excalibur široká ramena je mě fuk. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 8:33 pm    Předmět: Citovat

každopádně kladkové kuše potřebují dřív či později servis,jsou využívány spíš pro lov,jsou výkonnější než reflex,kompaktnější-např. TP má ramena široká jen 45 cm,excalibur je proti tomu velký jak kráva,ale na to si každý zvykne-a právě ta délka ramen je asi jediná nevýhoda excaliburu. a jak kuši nastřelíš a zvykneš si na ni,budeš koukat,co to dokáže.opravdu není třeba dlouho trénovat na to,aby jsi každou ranou na 30m trefil krabičku od cigaret,po čase půjdeš dál,možná až na 100m. ale nečekej,že kuše je něco jako palná zbraň Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 7:51 pm    Předmět: Citovat

tiez si myslim ze na caste strielanie jedine reflex.kladky dlhodobo neznesu tie soky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tapisleca
Nováček
Nováček


Registrace: 16.12. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:57 pm    Předmět: Citovat

No abych pravdu řekl, tak kuš chci jak na sportovní střelbu tak i když bude potřeba na lov. A samozřejmě chci kuš abych se s ní naučil, nikdy jsem z toho nestřílel. Střílel jsem pouze z luku a bylo mě řečeno, že kuše je na střílení přesnější a nemusí s ní člověk tolik cvičit, trefí se i začátečník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:30 pm    Předmět: Citovat

tapisleca-co píší kolegové je všechno svatá pravda,ale nejprve si polož otázku co od kuše čekáš. chceš ji na sport. střelbu? plánuješ jen lov? nebo sport i lov? ono každá kuše má své plusy a mínusy,je vhodná na to či ono,ale v našich krajích většina uživatelů chce střílet často a bez poruch,tak za mne taky excalibur,opravdu,není moc jiných značek,které splňují tyto podmínky. těm kladkovým kuším,co jsi vybral,bych se raději vyhnul. pokud chceš equinoxe,tak jdi do něj,já ho mám taky a absolutní spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:17 am    Předmět: Citovat

tapisleca, hovori sa, ze: Niesme tak bohaty aby sem kupovali lacne veci.

1. Nevies aka je zivotnost/kvalita kuse
2. Nebudes mat skym porovnava/vymienat si skusenosti pretoze kusu ma len par ludi
3. Ak sa ti nieco na nej pokazi, kde kupis nahradny diel?
4. Zozenies nahradny diel aj za 2 roky?
5. Ak by tie kuse boli dobre, tak ich budu predavat vsade (na roznych vystavach predavaju lepidla, fixky na opravu lakov ale preco ich nepredavaju v obchodoch? pretoze o to ludia asi nemaju zaujem)
6. Ak veris tomu vyrobku, tak si ho kup ale dvojnasobne dodrzuj bezpecnostne opatrenia, lebo ak sa zranis alebo niekoho, tak pekne slovo na tu kusu nepouzijes. (ale toto plati aj pre Excalibur kusu ale tam je aspon daka kvalita)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tapisleca
Nováček
Nováček


Registrace: 16.12. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 10:39 pm    Předmět: Citovat

No právě moc peněz není, ale zase než bych koupil šunt tak si radši půjčím, tady u těch mě láká ta cena, je to přeci jen o polovinu levnější než Ex.
Jak je to u něj s tětivou, když praskne, natáhnu novou sám, nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 10:32 pm    Předmět: Citovat

Preferuji EXC... pokud máš prachy šel bych do Equinox 225lbs
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tapisleca
Nováček
Nováček


Registrace: 16.12. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 10:31 pm    Předmět: Citovat

počkej teď jsem ti nerozuměl, Jsou dobrý, nebo néé

a co znamená ta tvá poslední věta??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 10:22 pm    Předmět: Citovat

jinak zvláštní kladka hádám hliníková kladka a ocelové lanko - to fakt musí fungovat Very Happy
laser není povolen
kup TP kladku nebo reflex exc - jasná volba...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tapisleca
Nováček
Nováček


Registrace: 16.12. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út leden 03, 2012 9:53 pm    Předmět: Sháním loveckou kuši Citovat

co říkáte na tuto značku kuše? a co ceny? prodejce tvrdí, že tětiva se dá natáhnout pomocí nějakého klíče a že si to dokážu natáhnout sám.

http://www.mojenoze.cz/mojenoze/eshop/22-1-KLADKOVE-KUSE/0/5/87-KLADKOVA-KUSE-132-LB-FULL-GUARD-KUS

http://www.mojenoze.cz/mojenoze/eshop/22-1-KLADKOVE-KUSE/0/5/118-KLADKOVA-KUSE-90-LB-FULL-GUARD-IV-KUS

http://www.mojenoze.cz/mojenoze/eshop/22-1-KLADKOVE-KUSE/0/5/117-KLADKOVA-KUSE-183-LB-FULL-GUARD-II-KUS

co je lepší kladková kuš, nebo reflexní?
co ten laserový značkovač, je dobrý, nebo je to zbytečnost?

nebo si mám radši připlatit a koupit Kuše Excalibur Equinox 225lbs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 24, 2010 11:08 am    Předmět: Citovat

Pokud je lučiště celolaminátové, nebo laminátové s dřevěným středem, tak se tětiva sundávat nemusí, ale zase pokud bude dlouho(týdny) ležet aniž by se používala, tak bych ji raději sundával Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tlapa
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.6. 2010
Příspěvky: 395
Bydliště: Brno-Řečkovice

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 11:57 am    Předmět: Citovat

Zdravim všechny střelce. Chtěl jsem se zeptat na jednu drobnost. Je potřeba sundavat tětivu z kuše, která má laminátové lučiště, po dostřílení??? Po pravdě bych asi neměl páru na to tětivu vůbec sundat, ale ptám se jen tak ze zvědavosti. Předpokládám, že u dřevěnejch lučišť by to asi bylo potřeba, ale jak s laminátem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 5:19 pm    Předmět: Váš názor. Citovat

No fotit je tam zakázané i když jsou to repliky. Tak foto žádné. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 9:52 pm    Předmět: Citovat

no jo, budu muset na výstavu. Co by to tak mohlo být. Ty sochy jsou tak věrné, že se z nich čerpají informace o starověké Číně. Zatím jsem nikde nenašel žádnou jinou čínskou kuši se dvěma tětivami , než kuličkovou. Nemáš fotku??
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 9:34 pm    Předmět: Váš názor. Citovat

No Míšo myslím, že jsi tu kuši asi ještě neviděl. Ta druhá tětiva byla posunuta směrem k břichu lučiště asi o 5 - 10 cm, už si to nevybavuji přesně. Na kuličky by byly asi vedle sebe. Doufám, že to nebyl nějaký drát kvůli aranžování. No a šípy byly extrémně tenké možná 3-4 mm bez opeření a s trojhranným hrotem. Jinak ta výstava stojí za shlédnutí i když za to chtějí 220 Kč. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 5:00 pm    Předmět: Citovat

byly. Ale to by bylo asi spíš na kuličky, než na dva šípy. Kuše z časů Čchin Š´chuangtiho by vypadaly asi takhle

_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 2:52 pm    Předmět: Váš názor. Citovat

Včera jsem se byl podívat v Lucerně na Terracottovou armádu. Zaujala mne kuše co snad měla dvě tětivy? No a také šípy odlévané z bronzu a bez opeření. Byly ty repliky reálné? Díky za odpověď. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

Pokud je to dvůr tvého domu a je řádně oplocený, tak to není veřejně přístupné místo. Trávník sice na tvém pozemku, ale už za plotem u veřejné cesty už bude veřejně přístupné místo.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

myslel som zabitie potkana nie je trestný čin,toto ma ani nenapadlo že aj vlastný dvor je verejne prístupné miesto...naše zákony...brali ich tvorcovia do úvahy že (vraj) kuchynský nôž je u nás najčastejšou vražednou zbraňou?mali by ich zakázať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 11:22 am    Předmět: Citovat

Pokud budeš střílet na veřejně přístupném místě kuší o větší nátahové síle než cca 35 liber, budeš zákon porušovat zcela určitě.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 8:50 am    Předmět: Citovat

v tomto prípade zákon neporušíš ,ale na potkana je lepšia vzduchovka.ak ho trafíš pri betónovom múre 175 librovou kušou, šíp sa môže zničiť a oni nie sú lacné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreme
Nováček
Nováček


Registrace: 9.5. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 6:16 pm    Předmět: Citovat

cize ked zastrelim potkana kusou tak som porusil zakon?si robis srandu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 5:11 pm    Předmět: Citovat

Koukni se na recenze, kazda kuse je na neco jine, na lov je stavena tak abys s ni ulovil jedno zvire za den, rekreacni je neco mezi a sportovni je stavena tak aby se z toho dalo opakovane strilet nekolik sto vystrelu.

Takze si rekni nejdriv na co tu kusi chces, kvalitni kuse bude draha pac ma karbonove rameno a 4 litry stoji jen material na luciste.

Na to abys neco trefil na 30 metru ti staci obycejny luk nebo prachobycejna pistolova kuse za par korun,

Porid si luk a nauc se strilet, jinak lukem ani kusi se u nas NIC strilet nesmi, viz zakon o myslivosti.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreme
Nováček
Nováček


Registrace: 9.5. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 1:40 pm    Předmět: Citovat

tak tak,chcel by som ju na relaxacnu strelbu+semtam na chate chcem skusit odstelit skodcov,ale pytam sa preto lebo mi vraveli ze kvalitne kuse su drahe 10litrov+.A ako sa treba starat o kusu?a kolko vystrelov vydrzi tetiva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 9:12 am    Předmět: Citovat

pozeral som to, "drobný" rozdiel je tam 50libier v náťahu,takže ak s tým budeš strieľať do terča skôr ťa začne bolieť chrbát Smile ,cenový rozdiel je brutálny (pre niekoho je to možno nepodstatné) ale ja by som pre relaxačnú streľbu do terča excalibur za 20litrov (v bývalej mene) nekúpil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

ja si myslím že je to skoro jedno či je to excalibur alebo niečo iné.skôr záleží na kvalite šípov(to vidím aj na svojej replike) a aj na tom na čo ju chceš používať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreme
Nováček
Nováček


Registrace: 9.5. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 4:46 pm    Předmět: vas nazor Citovat

Zdravim,chcem sa spytat na vas nazor na tuto kusu. Je to pravda ze na drobne rozdiely je tato kusa uplne porvnatelna s takymi ako napr excalibur exocet a exomax?Dakujem za prispevky k teme.


http://www.lukostrelba.sk/luko/index.php?page=shop.product_details&product_id=312&category_id=26&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=18
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.