Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR v tradiční lukostřelbě 2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 8:26 pm    Předmět: Citovat

Hmm smysl luku jsem vzdy chapal jako zbrane kterou trefim neco co je daleko, ne ze za tim budu behat a strelim to z deseti metru:-)

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 5:57 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Hrome, Myšo,

Tebe jsem tedy mezi ty špičkové bez váhání vždy počítal...

... a jako bych Tě někde slyšel říkat, že (luko)střelbu na pohyblivé terče vůbec rád nemáš. Question Question Question

Tak jak je to vlastně?

(PS: z mé strany se nikdo o titul strachovati věru nemusí - jednak začínám a jednak nemám tu správnou motivaci, body mi nic neříkají).

mám. Nemám rád atletiku , ústupovku, bojovou stezku... ale zase to není tak zlé, abych kvůli tomu nejezdil na turnaje. Něco mám radši, něco méně. Hodně by mne ovlivnila vidina potkat jednoho pána, ale to se strukturou závodu nemá co dělat Laughing

Sysle neurážej se. To nebylo míněno nijak ve zlém. Jenom jsem si povšiml, že z tradičních "bednistů" se k problematice vyjádřil jenom Milan a ten napsal něco, s čím nelze než souhlasit.

Jenom mne napadlo, co je tak přímo oslovit, jak by si představovali MČR?
U sporťáků byla účast slušná, původňáci se dostavili skoro všichni, z TL chyběl JK, Ivar, já, pan Ishi, Zelí, Jeneš, Arni....ale každý k tomu měl nějaký důvod a neviděl bych to tak tragicky. Mohl za to především termín, realizaci je možno hodnotit až po závodě.

A pak je taky důležité, aby to bavilo pořadatele, jinak budou mraky nápadů a nikdo, kdo by je realizoval.

Jinak co se týče Petrova nápadu plebiscitem vybrat, komu z pořadatelů turnajů hodit na krk čest dělat MČR, tak se bojím, že nevychází z reality. Ačkoli nás s Komturem se tento návrh netýká, protože teď jsme ligu neměli a neděláme turnaje kvůli lize, ale naopak se rozhodujem, jestli ji umožníme.......Kdybychom byli vybráni abychom dělali turnaj podle scénáře, který vymyslel někdo jiný , přičemž případný neúspěch padá na naši hlavu a úspěch na hlavy jiné, tak tu čest asi odmítnem Laughing
Jiná věc je, když jsme požádáni o konkrétní pomoc . Tu poskytujeme rádi a taky nás těší, když se za ni poděkuje Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 5:15 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:

NO JO. Je to tak. Jak to čtu, napřezrok se o titul utkají ČAJ, Sysel a Petr Mikeš Laughing
Zdá se, že špičkovým "bednistům" napříč všemi kategoriemi je to vcelku pumpička. Ti mají většinou lukostřelbu rádi ve všech jejích podobách.


Jasně, děkujeme "náčelníku", že si se nám vysmál za pošetilou snahu, vést věcnou diskusi na téma "jak dál s MČR", kterou otevřeli sami organizátoři. Na tohle holta si nejsem dost velká "bedna", takže na tuto diskusi na dále s... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 5:14 pm    Předmět: Citovat

Hrome, Myšo,

Tebe jsem tedy mezi ty špičkové bez váhání vždy počítal...

... a jako bych Tě někde slyšel říkat, že (luko)střelbu na pohyblivé terče vůbec rád nemáš. Question Question Question

Tak jak je to vlastně?

(PS: z mé strany se nikdo o titul strachovati věru nemusí - jednak začínám a jednak nemám tu správnou motivaci, body mi nic neříkají).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 5:04 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
CAJ napsal:
hello1 Big Ups hello1

Bravo!
Účelné, ekonomické, vyjde vstříc všem stranám.

hello1 Big Ups hello1
... Jenom si říkám, jestli to v endefektu neznamená o turnaj v kalendáři méně.


Skoro si říkám že ano. Jak čtu tady dnešní ohlasy jak by mělo mistrovství vypadat ať už je to Sanův příspěvek nebo od Petra Mikeše, tak si říkám že pokud to takto dopadne, půjde mistrovství mimo mne. Ať už účastí, protože jako vogon tam nemám co dělat. Tak ani jako organizátor.

NO JO. Je to tak. Jak to čtu, napřezrok se o titul utkají ČAJ, Sysel a Petr Mikeš Laughing
Zdá se, že špičkovým "bednistům" napříč všemi kategoriemi je to vcelku pumpička. Ti mají většinou lukostřelbu rádi ve všech jejích podobách.

Nakonec je to stejně na pořadateli, jak to pojme a pak už se každý rozhoduje sám za sebe, jestli ho akce osloví.
Jde to pojmout tak, že chci, aby se utkaly špičky a chci oslovit především je, nebo tam chci mít co nejvíc lidí a ty pobavit. Ten druhý případ je určitě vděčnější na realizaci.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

Pallo ... na buduci rocnik ti napisem domov ospravedlnenku aj razitko od lekara zozeniem Smile))))))) ale inak mas pravdu ked sa stretneme chceme si vyblbnut a na turnaji s nazvom Majstrovstva sa chceme porovnavat . Kedze je kazdy z nas v niecom lepsi a v niecom horsi je idealne kombinovat kolecka, kyvadlo , ustupovka a podobne aby kazdy mal moznost trochu vyniknut a zesa sa porovnat s ostatnymi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 9:38 am    Předmět: Citovat

Smile cela tato nekonecna debata pripomina vecnu diskusiu Canon/Nikon:-)))

v kazdom z nas strielajucich lukom je kusok maleho kluka alebo holky, inak by sme sa tomu nevenovali...
a cela lukostrelba je podla mna (alebo ze IMHO:-) kombinaciou romantiky a sportu... ta romanticka cast vychadza z toho co sme v rannom veku citali alebo sledovali a neskor v sebe tichucko rozvijali: indiani, mongoli, turci, japonci, anglicky stredovek, americki lovci, africki busmeni alebo naopak sa opajame technologiami a bavia nas kladky a karbon... od toho sa potom odvija to cim strielame, ake silne luky preferujeme a za co tu na fore sme odhodlani zivot polozit:-)))

a sport? no keby sme zili v krajinach kde je lov povoleny, urcite by tu boli fotky a videa s "koristou": San a jelen, Mysa a diviak, Arni a hroch, Cornus a medved a podobne:-) kedze lov tu povoleny nemame, musime strielat na nieco do coho sa sipy zabodnu a idealne je ak sa pritom napocitavaju aj body, inak sa nedokazeme porovnavat...

no a to ci nas viac bavia terce klasicke alebo kolotocove IMHO zavisi od toho, co v nas prevlada: romantika alebo sport?


prepacte tento trosku offtopic prispevok, nemam pravo sa tu vyjadrovat kedze som na vasich Majstrovstvach nebol a asi ani tak skoro nepojdem, lebo ako spravneho "maleho kluka" ma manzelka nechce moc pustat z retaze:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 9:12 am    Předmět: Citovat

Jen to JardoM, že těmi kolotoči jsou myšleny pohyblivé terče - kolotoč, kyvadlo, kolečka, ...což bys věděl kdyby ses někdy zúčastnil. Já vím, že ten název "Mistrovství" může vypadat zavádějící, ale na terč se po nějaké době naučí střílet skoro každý.( občas i já Smile Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 8:34 am    Předmět: Citovat

mh napsal:
JardoM, probuď se, už je ráno! Nebo jsi se tak špatně vyspal? Nevím jak jiným, mě ale podle toho co jsi napsal připadá, že jsi ještě nějaký pomatený.

Tak si tu diskuzi, prosím přečti!
Cituji:
CAJ - Pro mne zase tradiční lukostřelba sport není. Opakuji, že pokud to někdo chápe jako sport, nechápu zase já, proč tedy nestřílí olympii.
Vavřina - Naše lukostřelba jsou kolečka, kyvadla atd.! Většina z nás střílí právě na tu tvoji pocitovku a ne nějaké míření.
Pet.ar.kay - Mám dálkové střelby rád i když mi taky nejdou.
Hynek - Já netvrdím, že mi bůhvíjak jdou, ale miluju je.
A diskuze o pivu a vstupném tuhletu diskuzi zahájila...
Tak co máš za problém? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 8:14 am    Předmět: Citovat

JardoM, probuď se, už je ráno! Nebo jsi se tak špatně vyspal? Nevím jak jiným, mě ale podle toho co jsi napsal připadá, že jsi ještě nějaký pomatený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 7:05 am    Předmět: Citovat

Sane,
Já si myslím, že výsledek diskuze je jasný i bez ankety:
1. Nikdo nechce sport (fuj, škaredé slovo, které používají "olympionici")
2. Všichni chtějí ty kolotoče, lunapark, zkrátka matějskou...
3. Velice podstatné je, když je nízké vstupné, grandiozní ceny a dobré pivo
4. Všichni nejvíc milují a prosazují disciplíny (pardon) ...milují a prosazují ty pouťové atrace, které vůbec neumí
Dá se ale ještě pouti s atrakcemi, které většina neumí, říkat "mistrovství ČR"? Rolling Eyes
Závěry si udělejte sami Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 11:29 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že to i nadále nebudeme předepisovat. Laughing
_________________
A ostatně soudím, že Kartágo... vlastně dálkové disciplíny do tradiční lukostřelby patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:39 pm    Předmět: Citovat

Ano, včíl bylo rovněž. Velmi poetické. toothy8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:24 pm    Předmět: Citovat

Já pro startování většinou používám povel "včíl", na mistrovství jsem používal "teď" pokud jsem něco startoval.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:17 pm    Předmět: Citovat

Teď nic osobního Arrow San,
jen jsem si toho právě všiml a vzpomněl (ta paměť Embarassed) :

v mnohých rozhovorech s mnohými zdejšími střelci jsem slyšel používat výrazy jako vypálit, palba, palpost etc.

Dovoluji si upozornit, že tahle slova se nám vetřela do jazyka ve chvíli, kdy k tomu začal být důvod ... tedy když byl ten oheň najednou potřeba k podpalování náloží střelného prachu. Vlastně všichni Evropané od těch dob používají slova jako oheň k vojenským povelům.
My tu snad děláme něco, co se bez toho zápachu a randálu obejde.
Trochu mi přijde, že se tím nevhodným užíváním ten nebetyčný rozdíl slévá.

Tedy jasně a zřetelně: z luků se pálit nedá, dají se leda tak pálit luky.

Jaký povel používat pro skupinovou střelbu nevím ... nemáte ponětí?
Pal tedy pochopitelně ne.

(Na mistrovství to oficiálně zaznívalo jako pokyn při rychlostních disciplínách, u kombatu nebo u šiku.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 7:42 pm    Předmět: Citovat

Sic nemam moc volneho casu, ale koukam se na tredicni discipliny v UK :

1. Roving marks ( roving)
2. Popinjay (ku ptaku)
3. Wand ( Neco jako kralovska ustupovka, akorat se neustupuje)
4. Podporuji i speed shooting( rychlostrelbu), ale za prisnuch pravidel, napr, jako plny natah

A samozrejme roundy.

Strileni na pohybuji terc delaji americani, a turci co trenuji strelbu z kone, jinak jsem zatim zadnou tredicni disciplinu typu kolotoc nebo kolecka nenasel:-) .

Aby to zase nebyla nejaka nase ceska (slovenska) specialitka

Lukostrelec by mel umet strilet jak na terc, tak odhadnout vzdalenost na neznamou vzdalenost.

Nic, jdu zas makat. Prominte za vstup do diskuze.
Ja uz zas budu hodny a budu si delat sve.

Aspon jsem si zas po par mesicich obnovil heslo a muzu si tu obcas cist.

Nechci kazit romanticke predstavy o bojove lukostrelbe. Nic jako rychlostrelba na 20 metru se v historii asi nikdy nekonalo. Lukostrelci ustoupili za pechptu. Jinak se palilo z beziciho kone zase do siku nepratel.

A pak se palilo na dalku na sik nepratel. A to na povel.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 5:49 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
hello1 Big Ups hello1

Bravo!
Účelné, ekonomické, vyjde vstříc všem stranám.

hello1 Big Ups hello1
... Jenom si říkám, jestli to v endefektu neznamená o turnaj v kalendáři méně.


Skoro si říkám že ano. Jak čtu tady dnešní ohlasy jak by mělo mistrovství vypadat ať už je to Sanův příspěvek nebo od Petra Mikeše, tak si říkám že pokud to takto dopadne, půjde mistrovství mimo mne. Ať už účastí, protože jako vogon tam nemám co dělat. Tak ani jako organizátor.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 5:31 pm    Předmět: Citovat

hello1 Big Ups hello1

Bravo!
Účelné, ekonomické, vyjde vstříc všem stranám.

hello1 Big Ups hello1

... Jenom si říkám, jestli to v endefektu neznamená o turnaj v kalendáři méně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr Mikeš
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 5:18 pm    Předmět: Citovat

Co by se líbilo mně:
Pořádání MČR by měl být pověřen někdo z pořadatelů turnajů s lukostřeleckou ligou. A to na základě jeho přání, nebo při větším zájmu by byl vyhodnocen jako nejlepší pořadatel v minulé sezoně. Pořadatel by tak dostal přidělený dohodnutý podzimní termín pro uspořádání svého turnaje a jako nedělní nadstavba by se uskutečnil samostatný turnaj MČR - pouze ve stanovených 4 disciplínách. Do tohoto turnaje by účastníci postupovali podle sobotního umístnění ale i podle současného umístnění v lukostřelecké lize. Efekt tohoto uspořádání spočívá ve snížení nákladů. Postavení terčů a úprava terénu by se tak (obrazně) prodala 2x. Tím by byla tato forma zajímavá i pro pořadatele. Zároveň si myslím, že turnaj MČR by měl nějak gradovat a to nejlépe v soupeření těch nejlepších. Proto bych MČR zúžil na 4 disciplíny a v těchto disciplínách bych udělal finálový rozstřel před diváky. Navrhuji - královská, terčovky, rychlostřelba a střelba na kolečka. Protože prodat své umění, před fandícími diváky, je velké umění hodné Mistra České republiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 5:04 pm    Předmět: Citovat

Že já na tu Zelňačku nejel... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 4:52 pm    Předmět: Citovat

Dálkovky ano, protože čím větší rozpětí disciplín, tím více se potlačuje možnost vyhrávat díky vybavení, které lze přizpůsobit monotematickým úkolům podobně jako u terčové FITA střelby a nám jde přece jenom o trochu něco jiného.

Ale jejich stavba je ještě náročnější než střelba na ně. Zelí to zvládl bravurně a z něho bych si bral příklad, na MČR to byl nejslabší článek turnaje.

Takže podtrženo sečteno, dálkovy ano, ale musí se to umět Jinak se bez nich na turnaji radši obejdu a užiji si je na turnajích, kde je lze postavit, tak aby to mělo smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 4:27 pm    Předmět: Citovat

Já netvrdím, že mi bůhvíjak jdou, ale miluju je. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 3:59 pm    Předmět: Citovat

Mám dálkové střelby rád i když mi taky nejdou.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 3:47 pm    Předmět: Citovat

Tak to já dálkové střelby nemiluji a už vůbec mi nejdou.
Nicméně holt pokorně hledám šípy a tím spíš si uvědomuji, že to "tenkrát" nebyla moc velká legrace. A že by to bez nich byla dnes ještě menší. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že to San myslel tak, že by se Ti, kteří tam nebyli měli vyjadřovat jen k budoucí podobě. Což udělám i já, přestože jsem tam byl. Smile
Myslím, že do tradiční lukostřelby patří opravdu o dost víc než jen terčovka. Takže určitě pohyblivé terče a střelba na čas ano i když je sám nemiluju a dálkové střelby taky (ty naopak miluju velmi Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 2:24 pm    Předmět: Citovat

Já nechápu, proč by se neměli vyjadřovat i lidé, kteří na letošním MČR nebyli. Jestli tuto debatu chápu dobře, tak se zde řeší již příští MČR a myslím si, že nápady VŠECH střelců by měly být brány v potaz.
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
... Krome kolecek, jde natrenovat vse. Otazka je jestli clovek chce nebo nechce. MCR opravdu nejsou kolotoce. Jak se ukazalo davat cokoliv pres 70 metru je ruleta, coz nikdo prakticky pres rok nema kde trenovat. ... Skladba disciplin byla kompromisem mezi zabavou a sportem. Kdybych to bral uplne technicky, stacilo udelat ligove discipliny a windsor round. To by bylo dpstatecne zjistit jaky je kdo lukostrelec. ...
Dle meho soudu se adrenalin v lukostrelbe projevuje tak, ze stojim proti souperi a vime jake mame skore. A ja vim ze musim provest dokonaly vystrel abych uspel. Za adrenalin nepovazuji ani behani po lese na cas ani letajici , kyvajici a kolotocujici se terce. Lukostrelba je 80 procent hlava po tom co clovek zvladne zakladni formu. ... Abych zhodnotil svou streleckou pripravenost, nemel jsem tam co delat, aspon ne na akci ktera se nazyva Mistrovstvi ceske republiky
San


1. Kolečka jdou samozřejmě také natrénovat. Jako střelba na jezdce etc. Jen to vede k menší úspěšnosti než do terče. Zapomeň konečně na žlutou barvu. Wink

2. Pro mne zase tradiční lukostřelba sport není. To je otázka pojetí.
Sport je jednoznačně sportovní lukostřelba, a za sport lze asi považovat i historickou turnajovou terčovou lukostřelbu (z níž se samozřejmě dnešní sportovní vyvinula). Opakuji, že pokud to někdo chápe jako sport, nechápu zase já, proč tedy nestřílí olympii. Je to přesnější, taky do terče, a taky celé o hlavě. Skutečně mi to uniká. Ledaže by chtěl oživovat historický druh sportu - pak ale je to pochopitelné jen s přesnými replikami a na přesně stejné terče a vzdálenosti (zajímavé je, že ti, co ty repliky mají, tak na terčovkách obyvkle nebazírují).

3. Pro někoho je adrenalin i sedět na tribuně, mít vsazeno a pozorovat dostihy. To není relevantní věc pro posuzování čehokoli.

4. SanDuro je celkem "profláknutá značka" v kruzích tradiční lukostřelby. To je podle mne důležitější než momentální střelecké umístění - na mistrovství by člověk měl v prvé řadě potkat pokud možno všechny "profláklé značky". Nejni to šport. Alespoň dle mne. Wink

Proto bych se nenechal zmást tím pseudosportovním označením "mistrovství republiky". "Vrchol sezóny" nebo "Závěr sezóny" nebo "Turnaj roku" by podle mne přesněji konvenoval stávající situaci.

Ovšem za předpokladu, že se z toho neudělá další sportovní disciplína. To bych tam už asi nepřijel - obecně nesnáším cokoli, co se "skloňuje podle vzoru fotbal". Cool
(Zřejmě v Sanově dvojjediné tabulce kategorií zastupuji kolotočáře scratch )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

No osobně bych byl taky nerad, aby mistrovství v tradiční lukostřelbě byla jen sada terčovek. Podle mě tam patří jak lovecká, tak bojovka, ústupovka s časovým limitem (bez limitu je ta disciplina o ničem), tak i střelba na pohyblivé cíle. A měla by tam být i nějaká forma dálkové střelby, podle mne to k tradiční lukostřelbě patří.

Samozřejmě nemám nic proti windsoru a rád se připojím k jeho zorganizování a i spolufinancování, ale tohle je trochu jiný závod.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Máta
Nováček
Nováček


Registrace: 17.2. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 12:05 pm    Předmět: Citovat

Tak v tomhle s Tebou nesouhlasím. Naše lukostřelba jsou kolečka, kyvadla atd.! Většina z nás střílí právě na tu tvoji pocitovku a ne nějaké míření. Míření, střílení na známé vzdálenosti a na pořád stejné terče patří podle mě na různé halovky, nějaké ty teréní a jiné podobné zavody o kterých já nemám ani tušení, protože mě nic neříkají. Je to jiné odvětví lukostřelby. Podle mě je to druh střelby který většině lidí jezdící na závody typu Zelňačka, Lukohrátky, Bažant nic neříká. Já chci aby mě tlačil čas nebo aby se mi terč pohyboval.
K tomu kdo přijde a nepřijde, kdo umí střílet a kdo ne. V mých očích je lepší střelec ten kdo několikrát trefí kolotoč nebo kyvadlo než ten co na terčovce nastřílí víc jak 80. Naučit se mířit a pak to tam takhle sázet mi nic něříká. Zkus to takhle nastřílet s prstem dotýkajícím se šípu a nepoužívej žádný zaměřovací bod. To je potom paráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 12:22 am    Předmět: Citovat

Lukostrelba je zabava, ale nejsou to kolotoce. Ja uznavam ze za sve peníze se lidi chteji bavit, ale mistrovstvi republiky je mistrovstvi republiky. To ze někdo cely rok netrenuje a pak si stezuje ze nevidi, je to z kopce, do kopce pres horizont, daleko nebo blizko. Prominte ale discipliny byli zname a i dopredu. Krome kolecek, jde natrenovat vse. Otazka je jestli clovek chce nebo nechce. MCR opravdu nejsou kolotoce. Jak se ukazalo davat cokoliv pres 70 metru je ruleta, coz nikdo prakticky pres rok nema kde trenovat. A asi by se z praktickych duvodu mela drzet maximalka na 55 metru, coz je maximalka na windsor round.
Ja jsem netrenoval a nemel jsem cas. Ze stejneho duvodu jsem nemohl organizovat mistrovstvi i když to byla puvodne moji odpovednost. Z duvodu znamych mne a lidem blizkym to proste neslo. I když jsem se snazil pomoct co to slo, i když spis neslo.
Skladba disciplin byla kompromisem mezi zabavou a sportem. Kdybych to bral uplne technicky, stacilo udelat ligove discipliny a windsor round. To by bylo dpstatecne zjistit jaky je kdo lukostrelec. Mozna by i ten windsor stacil. Třeba dvoukolove. Komu by chybel adrenalin, muze se na konci udelat třeba vyrazovani jako na FITA soutezich.
Dle meho soudu se adrenalin v lukostrelbe projevuje tak, ze stojim proti souperi a vime jake mame skore. A ja vim ze musim provest dokonaly vystrel abych uspel. Za adrenalin nepovazuji ani behani po lese na cas ani letajici , kyvajici a kolotocujici se terce. Lukostrelba je 80 procent hlava po tom co clovek zvladne zakladni formu.
Chcete to mezi oci, holt mate to mit. 70 procent lidi neumi ani zakladni lukostreleckou formu. Mistrovstvi republiky ma byt pro 30 procent lidi, kteří umi strilet a chteji se poprat o titul mezi sebou a hlavne face to face, coz je totalne proti systemu vsichni jdeme s kvocnou a pak se to nejak spocita. Pro ostatní jsou to kolotoce a hazeni kostkou.
Je to na valne hromade, budeme delat mistrovstvi, nebo kolotoce, nebo něco mezi tim. Mistrovstvi muzu udelat u nas na louce, dvakrat windsor a potencionalne vyrazovacka, když be nekomu opravdu chybel adrenalina a ze ho tam bude. A zadarmo, stejne jak to delam obcas na strahove, bez vstupneho a ještě blbci rozdavame ceny ze svého.

Tak udelejte anketu ja ma vypadat MCR a na valne hromade se to probere. Jestli to ma byt sport nebo kolotoce.

P.S.: Uspech i neuspech MCR pada na moji hlavu, vzal jsem to puvodne na sebe a pak jsem oprabdu nemohl. Moje vina je v tom ze jsem vcas nedokazal rict ze nemuzu a nebudu moct a moje ego nedokazalo vcas pripustit ze to opravdu nestiham. Dekuji Hynkovi a Petovi a Lucinkum ze to zvladli i s mou minimalni pomoci

Sypejte popel , upalujte a vyjadrujte se. Akorat skuste se ti co tam nebyli nevyjadrovat se k akci jako take nevyjadrovat. Protože to je nefer.
K budouci forme mistrovstvi bych navrhoval udelat navrh na discipliny, treba nekolik verzi. Pak at si lidi v ankete vyberou jestli chteji kolotoce nebo spis neco co se blizi sportovnimu klani.

Kdyz to bude kolotocove, neprijdou lide co umi strilet, protoze je soutezi hafo, kdyz to bude sportovni holt neprijdou lidi co neumi strilet.

Nastaviy napevno jak termin, tak discipliny bude asi jedina schudna cesta any mistrovstvi bylo mistrovstvim aby to bylo ve stejne dobe kazdy rok a stejne discipliny aby to bylo objektivne meritelne.

P.S.: Krasnym prikladem toho jak clovek co netrenuje asi fopadne jsem tento rok ja. Luk jsem nevidel par mesicu a ten ze ktereho jsem strilel na MCR uz vubec ne. Vysledkem bylo ze jsem se s lukem pral, ze vsech sipu co jsem vystrelil byli dobre vystrelene tak tri. Nemiril ksem pac jsem nevedel jak a vse strilel na pocitovku, cemuz odpovida i me umisteni.
Abych zhodnotil svou streleckou pripravenost, nemel jsem tam co delat, aspon ne na akci ktera se nazyva Mistrovstvi ceske republiky
San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
Strana 2 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.