Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Instinktivní lukostřelba?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 8:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny!!
Také sem si přečetl zmiňovanou knihu od pana Jaroslava Kejvala a musím říci že ta kniha podle mého vůbec není o instinktivní lukostřelbě.Autor tam píše o takzvané instinktivní lukostřelbě a přitom do toho plete ještě bůhvijaké postoje,polohy očí a jak se vlastně míří...příjde mi to jako pěknej guláš.

Podle mého je instinktivní lukostřelba hlavně o tom že se střelec postaví natáhne tětivu a vystřelí..toť vše. Roky tréningu se už o vše postarají..

TO JE MŮJ OSOBNÍ NÁZOR ale jsem pořád začátečník a ne moc v lukostřelbě znalý ,takže je to z vašeho pohledu možná pěkná blbost.

A mám tu i jeden dotaz: musí se používat při střelbě do terče vždy kotvení??

Přeji všem hezký den

Sagitta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 6:12 pm    Předmět: Citovat

Napsal jsi, že se izraelský způsob učí hlavně. Což není pravda. To že se učí po světě je všeobecně známo. Co znamená "když jsem střílel tak jsem se o to taky zajímal.." Buď konkrétní, jaké zdroje jsi měl. Jinak je tahle debata fidlání bůvolům.


K diskusi o ranivých účincích doporučuju studii na
http://www.firearmstactical.com/pdf/fbi-hwfe.pdf
pokud čteš v angličtině.

Impulzivní není totéž co pudové, to vědí studenti medicíny od 5. ročníku, kdy je to naučíme (ti zvídavější už dřív).
O tom jakými různými způsoby zaměřit šíp na cíl v lukostřelbě už se tu psalo celkem dost.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Agog
Nováček
Nováček


Registrace: 27.4. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Nevim jestli je mensinovy, ale pred nekolika lety byla izraelska obranna strelba docela horke tema a kdyz jsem strilel tak jsem se o to taky zajimal. Nevim ktery system se pouziva dnes, ale ze je tenhle system vyucovany po celem svete je prosta pravda.

No ano, ale mozecek hledat nebudes budes trilet na srdce, zaludek a podobne. Pri vycviku strelby jsou tzv. vitalni zony tedy mista kam je nejlepe se trefit aby bylo utocnikovi zpusobeno co nejucinejsi zraneni aby nemohl vest dal utok, anebo aby mu to utok ucine ztizilo. Vitalni zona ve strelbe je proste i hlava, ale to je zase mensi cil. To co popisujes s mozeckem je uz zase spise veci odstrelovacu jelikoz jsem chvili strilel i odstrelovackou tak i tyhle veci me zajimaly.

Bohuzel nepletu, impulzivni je totez jako pudove. Od strelby jsem se dostal k jinym oborum ktere se pudu a lidskeho jednani take tykaji. Taky si muzes dosadit k pudovemu napriklad reflexni. Pudy, redlexy a instinkty od sebe nejdou oddelit, je to jeden velky balik. No ano, ja vim ze ruka ukazujici k cili miri priblizne tim smerem a ze se tomu taky tak rika. To nemeni nic na tom, ze je to vec krajnich situaci. O urcite uspesnosti neni pochyb, otazka je k cemu je to dobre v lukostrelbe, pri kterych soutezich se pouziva mireni "prodlouzenou rukou"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Sice tohle není lukostřelecké téma, ale budu ještě reagovat.

1. Izraelský systém nepatří mezi nejčastěji vyučované systémy, je naopak menšinový.

2. Vždycky jde o přesnost, ale v co nejkratším čase. Vitální zona je právě jen ta oblast, kde zásahem dojde buď k masivnímu krvácení (oblast velkých cév + srdce ) a nebo k vyřazení center řídích vitální funkce(kmen), nebo mozečku (motorika). To jsou velmi malé cíle, i pokud stojí protivník nekrytě a co teprve pokud má některou z těchto oblastí částečně krytou.

3.Pleteš několik věcí dohromady. Vrátit někomu bez přemýšlení facku, je impulzivní jednání. Využít schopnosti ukázat přímo na cíl, bez vizuální kontroly mířidel, či obrysu zbraně je tím, čemu se říká instinktivní střelba.

Na internetu, nebo i v knižní podobě je k tomu hodně informací. Mrkni na to a budeš mít jasněji.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Agog
Nováček
Nováček


Registrace: 27.4. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:
No a kdyby ses bojovou střelbou z pistole zabýval intenzive, tak bys zjistil, že takto trénovaly (a stále trénují) armádní jednotky i policejní sbory a na krátké vzdálenosti je to nejrychlejší způsob střelby. Ovšem režimů srovnání zbraně na cíl je víc. Pro bojovou střelbu jde o kompromis mezi rychlostí a přesností.


Nevim jak je to u luku, ale co se tyka strelby z kratkych palnych zbrani tak se ve svete hodne uci asi hlavne izraelsky zpusob. Nejde o presnost, ale o zasah do nevetsi plochy tedy do trupu ve snaze zasahnout nejakou vitalni zonu. Vzdalenosti ve kterych se tohle pouziva jsou okolo 3m az primy kontakt. Nevim kam az se da jit s polemikou co je jeste zamireni, urcite je mireni jeste v rychlosti se orientovat podle profilu zaveru, ale pri vzdalenostech mene nez 2m ani na tohle neni cas. Nekdo tu rikal ze spojeni cil oko mozek je jeste mireni, ja rikam, ze ne. Je to podobne jako kdyz nekdo da nekomu facku a ten mu ji bez rozmysleni vrati. To je instinkttivni, pudove jednani. Je to jako kdyz had kousne do nohy ktera na nej slapla. Podobne ruka vztazena proti blizicimu se nebezpeci. Akorad tady jde o dril, ze pohyb rukou se zbrani je uz vedeny instinktivne. Nejde tedy az o problem mireni nebo nemireni, ale o podvedome jednani. Nevim jak to ale spojit s lukostrelbou v prostredi ve kterem se tak obvykle provadi, jelikoz na vsechno je dost casu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 8:40 pm    Předmět: Citovat

No a kdyby ses bojovou střelbou z pistole zabýval intenzive, tak bys zjistil, že takto trénovaly (a stále trénují) armádní jednotky i policejní sbory a na krátké vzdálenosti je to nejrychlejší způsob střelby. Ovšem režimů srovnání zbraně na cíl je víc. Pro bojovou střelbu jde o kompromis mezi rychlostí a přesností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 8:23 pm    Předmět: Citovat

GATOR: "...překvapivě přesné střelbě vůbec nemusí mít zbraň v zorném poli"

Re: Tak to jsem viděl v 7statečných! Tož fajné to bylo! Laughing
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 3:04 pm    Předmět: Citovat

U těch střelců kteří nekotví nátah ve vymezeném bodě (čelist, koutek úst apod) to lze přirovnat ke střelbě z praku a nebo dokonce k hodu kamenem.
Ti šťastnější z nás, mezi které se bohužel nemám tu čest počítat, dokážou provést stokrát po sobě ten samý pohyb bez nějakých větší obtíží, u těch méně šťastných je co pohyb to originál a pak je nějaké to kotvení skoro nezbytné.
U pistole, jak psal suvorel, je periferní sledování osy hlavně jedním z režimů rychlé střelby, stejně jakou střelba pouze se sledováním mušky a jejího pohybu při střelbě. Ale jsou opět šikulové, kteří k překvapivě přesné střelbě vůbec nemusí mít zbraň v zorném poli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 11:45 am    Předmět: Citovat

Mno včera jsem vyzkoušel střlebu bez přesného zamiřování, nevím zda se dá říst , že to byla instinktivní nebo tradiční lukostřelba, ale výsledek mě v pravdě překvapil. Nejenže zásahy nebyly o moc horší než při přímém míření ale hlavní poznatek je ve větším uvolnění při střelbě což beru jako velice kladný poznatek. Jinak nevím zda je to má profesionální deformace, ale i při "vynechání přímého zamíření" jsem pořád koordinoval záměrnou polohu vůči terči. Je fakt , že to chce asi hodně času na návyk, než jen jeden podvečer, ale myslím že se mi otevřel zajímavý směr. Na okraj jak uvedl Gator o pudové střelbě u pistole i tam je pořád jákesi míření i když ne v pravém smyslu, míření probíhá po ose hlavně zbraně v závislosti na poloze zbraně (a je jedno jestli je to pistole nebo samopal),postavení střelce a cíle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 10:10 am    Předmět: Citovat

Jak již bylo vícekrát řečeno, i ve zmíněné knize, "instinktivní lukostřelba" je trochu nešťastný pojem. Instinkt n. nepodmíněný reflex je něco co je zvířeti či člověku vrozené, nedá se to naučit (př. sací reflex, i reakce na bolest). Naopak podmíněné reflexy se vypracovávají učením, zkušeností a dlouhodobým treninkem. Sem bych zařadil veškeré sporty takže i lukostřelbu - jak sportovní i tradiční. Ať si to vezmeme z jakéhokoliv pohledu i v tradiční lukostřelbě jde o míření stejně jako ve sportovní jen nepoužívám zámerné body tři, ale jen dva
V tradiční lukostřelbě mám tedy jen pevné 2 body: oko - myslím tím ruku s tětivou (musí být vždy stejná vzdálenost od oka) a terč. Prostřední bod (ve sportovní luk. je to zaměřovač, resp. v BB hrot šípu)pouze odhaduji - ten odhad se každý musí naučit - tzn. musím si vytvořit správný podmíněný reflex.
Myslím si, že připodobnění obou reflexů byl do tradiční
lukostřelby zapojen pojem "instinktivní".

To je můj neodborný pohled na tuto věc.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 12:50 am    Předmět: Citovat

Gator : Řekl bych, že právě uvedený "polohocit" je míněn tím označením "instinkt" . Pro sebe soukromě si rozlišuju míření "liniové" - jedním okem přes nějaký kotvicí bod - např. hrot šípu a míření "prostorové" - oběma očima bez jakýchkoliv kotvicích bodů - prostě nechám tělo, aby to udělalo samo. Prostorové míření se dá zkombinovat i s periferním sledováním polohy luku, ale mě to spíš ruší, než aby mi to pomáhalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 11:02 pm    Předmět: Citovat

opět s tebou Gatore souhlasím. Abych tomu říkal takto, musel bych používat k míření jiný smysl, než zrak. Stejně jako Jeneš koukám oběma očima a odhaduji dráhu šípu. Někdy nepoužívám žádné kotvicí body, občas je podle potřeby měním. S množstvím odstřílených šípů se postupně zmenšuje rozptyl, ale duševní rozpoložení má obrovský vliv. Ten termín někdo zavedl, aby zdůraznil, že to dělá jinak než sportovci Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 10:49 pm    Předmět: Citovat

Tohle je pěkná debata. Dovolím se taky zapojit.
Popravdě řečeno mi přesný význam pojmu instinktivní lukostřelba doteď není úplně jasný.
O čem jsem přemýšlel:
1)Jakékoliv srovnání na luku na cíl je potřeba udělat na základě vizuální kontroly polohy terče a pak úpravy polohy celku luk a šíp vzhledem k terči. Nikde nevidím žádný instinkt.
2) Srovnat polohu luku a šípu lze buď pomocí vizuální kontroly (mířidla, značky na luku, míření po šípu) nebo bez zjevné snahy o hledání takovýchto značek pouze s využitím polohocitu těla. Zase žádný instinkt.
3) Využití polohocitu je možné si usnadňovat tím, že zmenším počet informací, které musím vyhodnocovat a sice tím, že si vytknu kontrolní body které si uvědomím (konzistentní nátah kontroluji polohou tětivy na části těla, označím si na tětivě polohu šípu a stejně tak na luku atd) Žádný instinkt.
4) Když je někdo nadaný a má velké zkušenosti se svým lukem a šípy resp. odhadem trajektorie, dokáže najednou zpracovat velké množství vizuálních a polohocitových informací nemusí ty kontrolní body vědomě sledovat. To je potřeba při jízdní lukostřelbě, kde je také mnoho proměnných a málo možností nějakých kontrolních bodů. Odsud se také třeba odvíjejí instrukce Stephena Selbyho jak se učit střílet: Pořiď si odolné šípy a střílej na dlouhé vzdálenosti sleduje trajektorii šípu. Choď po střelnici a snaž se zasahovat Petflašku na zemi choď kolem ní stílej na ní odkud tě napadne. Střílej z různých poloh, ze stoje na jedné noze, pak na druhé, z různých kleků čili prohlubuj polohocit a jeho spolupráci s očima. Zase žádný instinkt.

Podobné nejasnosti panují u pistole a termínu pudová/instinktivní střelba.

Omlouvám se za délku příspěvku, chtěl jsem si i pro sebe zformulovat co mi nějakou dobu vrtá hlavou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 10:28 pm    Předmět: Citovat

Podľa mňa keď sa dívaš na cíl to je vlastne mírení, systém oko- mozek mozek- svaly
Ak to máš natrénované nemusíš vidieť ani luk ani šíp, stačí cieľ.
Príklad: v basketbale hod lopty z dialky na kôš, hráč si nesleduje loptu iba cieľ.
Ak chceš strielať bez mierenia skús zavrieť oči a riaď sa iba vnútorným inštinktom Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 9:37 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
S mieridlami alebo bez je to vždy mierenie. Pri zasahovaní terča sa instinkt nepoužíva. Smile


Tady je otázka, co ještě považuješ za instinktivní střelbu. S tradičním lukem střílím i terčovku tak, že se jen oběma očima dívám na cíl a střílím - žádné míření podle miřidel nebo podle šípu - je to instinkt nebo ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 6:22 pm    Předmět: Citovat

S mieridlami alebo bez je to vždy mierenie. Pri zasahovaní terča sa instinkt nepoužíva. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 3:45 pm    Předmět: Citovat

ovšem plivání stále přesnější Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suvorel
Nováček
Nováček


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 3:36 pm    Předmět: Citovat

Možná je to asi už pasé, ale nedá mi to se zapojit do Vašeho rozhovoru. Taky jsem si objednal tu knížku od Kejval a su zvědavé co se dozvím, protože o střelbou z luku se zajímám a snažím se jako samouk docílit nějakého uspokojivého výsledku. Všechny aspekty mají jistě na střelbu vliv a i když jsem začátečník, myslím si , že i instinktivní střelba se neobejde bez "nějakého" míření, možná se Vy z vás co máte větší zkušenosti se střelbou z luku pousmějete nad mým tlacháním, ale pokud si nenajdu nějakou záměrnou vůci cíli tak je to podle mě jenom "plivání" šípů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 6:56 pm    Předmět: Citovat

maty napsal:
Já taky nejsem žádný velký střelec. Jsem vlastně samouk. Můžu ti ale poradit aby sis něco přečetl. Docela pěkná je knížka od Jardy Kejvala Instinktivní Lukostřelba. Když si otevřeš jeho stránky tak tam najdeš jeho telefon. Mám pocit že na něj najdeš spojení i tady na Lukostřelci.

OK díky již mám objednáno. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 6:54 pm    Předmět: Citovat

Já taky nejsem žádný velký střelec. Jsem vlastně samouk. Můžu ti ale poradit aby sis něco přečetl. Docela pěkná je knížka od Jardy Kejvala Instinktivní Lukostřelba. Když si otevřeš jeho stránky tak tam najdeš jeho telefon. Mám pocit že na něj najdeš spojení i tady na Lukostřelci.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 6:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, OK jasný je mi to střílet, střílet, střílet, to se snažím, ale ty návyky, no mám pocit ( získaný z fotek ),že každý "tradiční lukostřelec" nebo jak to nazvat prostě ti co střílí jen "holý luk" nejlépe dřevěný u toho stojí jinak, jinak to drží a jinak míří,z toho vyvozuji, že v tomto "druhu" střelby zřejmě žádná "universální" pravda nenexistuje, nevím. Jsem domluven s Griffinem ( díky Laughing ), že se u něj v sobotu zastavím a budu velmi pozorně naslouchat jeho radám ( doufám, že nejen naslouchat, jestli bude počasí i na praktickou stránku věci Very Happy ), ale i tak to bude "jen" ( nezlehčuji ) jeho pohled na problematiku, každopádně nechci dělat z komára velblouda Laughing.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 6:06 pm    Předmět: Citovat

Na to aby si mohl střílet instinktivní lukostřelbu tak musíš napřed získat potřebné návyky. Nátah, ukotvení a následné vypuštění tětivy a šípu. Teprve až se ti tyto návyky dostanou do krve a přestaneš na ně myslet tak budeš střílet instinktivně. Pokud budeš jen tak střílet do terče a nenaučíš se určitou techniku střelby, budeš dělat spoustu chyb které se následně špatně odstraňují. Pokud chceš něco trefit tak musíš střílet a střílet.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 5:23 pm    Předmět: Instinktivní lukostřelba? Citovat

Ahoj doufám, že mě za mojí novicovskou neznalost hned nedáte po čuni, ale po přečtení x příspěvků všude možně mám pocit, že na pojem instinktivní lukostřelba není v čechách stejný náhled, pro mě to znamená, že prostě vezmu luk, založím šíp, kouknu na terč, natáhnu a pustím a v podstatě při výstřelu koukám na ten terč, prostě nijak nemířím, jen tím " pocitem", ale jsou lidé kteří říkají že provádějí instinktivní lukostřelbu, ale když vidím nějaké fotky, tak se mi zdá, že míří, třeba po šípu apod. tak jak to teda je ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.