Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

poraďte jaký luk koupit
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 1:54 pm    Předmět: Citovat

Podľa toho čo je popísané na zahraničných forach ,tak dlhý luk z driev čo rastú doslova skoro každému za domom, sa dá spraviť drvený luk čo môže strieľať 200fps(Fenno-urgian)a okolo bambusu to ani nešlo . Chlapík,je to na paleo, strelil 350m na flight z lieskovým lukom a borovicovým šípom . Teda z tej poznámky zase cítiť marketing pana K. .Myslím že akonáhle sa na výrobu luku použije materiál vyrobený v továrni , tak to dosť nešmakuje z pojmom tradícia ,že sa to oplatí a je to lacnejšie ako ručná práca, aj ľahšie ,to je zase vec iná ,ale poznámka tradičný rozhone ne je dosť divná ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 11:33 am    Předmět: Citovat

Su to barbari. Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Lebo v USA sa používa na tradičnú lukostrlbu najmodernejšia technológia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:14 am    Předmět: Citovat

Pan K. ,a prečo nie historický ? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:01 am    Předmět: Citovat

Rozhodně moderní longbow...historický ne. I dyž čistě dřevěný s bambusem na vrchu, natvarovaný na reflex deflex střílí taky kolem 180ftps
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 8:36 pm    Předmět: Citovat

Treba si pozrieť obrázky týchto lukov a ujasniť si čo si kto predstavuje pod pojmom long bow. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 10:25 am    Předmět: Citovat

No to je hezký článek. Black Widow dosáhl dobrého výsledku tedy pokud ten šíp byl 8,3 grans/libra. Ale co je nad 180 je skvělý luk. Za další autor se nezmiňuje o tom zda na luku byl fast flight nebo Dacron což je také rozdíl u LB i 6-8 ftps. Podle toho výsledku to mělo FF z Dacronem tak kolem 175
Zajimavé je zjištění efektivity která se příliš nelišila od recurve luků. tedy co píši oni. Efektivitu nespolčovat z rychlostí. Rychlost je u recurve vyšší.
Také rozdíl při různém Brace height ...až 4 ftps

Jinak k luku Martin Savanah.... známý který žije v US desítky let a střílí z luku tak psal že zkoušel v obchodě Savanah a po té co ho zkusil tak s ním šel za prodavačem jestli nemá u sebe pilku. Ten se ho ptal nač ji potřebuje. On že ten luk nestoji za nic pouze ho rozřezat a zatopít s ním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 3:09 am    Předmět: Citovat

V clanku je chyba. Ty luky nejsou reflex reflex ale deflex - reflex.

San Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 2:38 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem v potlachu napsal tady dávám část překladu testu několika Amíků. Je to z bowhuntingworld tak můžete opravit chyby kterých jsem se případně dopustil.

Tradiční lukostřelba se začíná měnit. Zaznamenali jsme výsledný trend v designu LB. Kde se před 10 až 20 lety přímá ramena a gripy jako násada od smetáku dnes téměř všechny mají tvarovanou rukojeť do pistolového gripu a mají ramena reflex / reflex.
Tak jsme shromáždily Lb nové doby a pokusily se jeden pěkný březnový den v Minnesotě je se šípy vyzkoušet. Později u dalším testování jsme ztížily zkoušky v západním texasu při střílení na divočáky.
Objevily jsme zajímavé věci během cesty a více důležité znovuobjevené cesty- způsoby lukostřelby a lovu lukem v jejich přímé( jednoduché) cestě. Přidejte se.

Testy
Použily jsme ty samé procedury a testovací nástroje jako na našich recurve v srpnu 2006. Použily jsme Easton Bow Force Mapping Systém k měření aktuální síly nátahu každého luku,chronograv na rychlost šípu a výpočty na porovnání efektivnosti.
Srovnávací efektivní faktor je podíl rychlosti stop za sekundu v závislosti na librách.

Všechny testy byly s Karbon Xpress Heritage 250 váhy 520 Grains.
K zaručení přesného nátahu 28 palců jsme přidělali mezi omezovač nátahu.

Jediný rozdíl mezi luky byla lehce rozdílná výška tětivy. Nižší tětiva způsobí mírný nárůst rychlosti ale velkou mírou se podílí na pocitové charakteristice výstřelu. Vše je způsobeno tím, že šíp je na luku trochu déle.
Senzitivitu- pocity se dají velice těžko měřit ale změřily jsme rozdíl rychlosti při změně brace heights. Pro zkoušku jsme si vzali 60lb. Tomahavk a měřily 3 výšky.
7 ¾ 172ftp/s
7 174
6 ½ 176
Jeden zajímavý nález.
Kinetická energie produkovaná Lb je okolo 31 foot-pounds pro 58 lb. Luk Predátor do 37 ft-lbs pro 62lb Black Widow a 66lb Bob Lee. Typický moderní kladkáč má 60ft-lb.

Efektivita byla překvapivě mezi luky Lb velmi sevřena v průměru, jakého jsme dosáhli při testech recurve rok předtím.
Byla tam méně než jedno procento rozdílu mezi největší a nejmenší efektivitou LongBow a ta samá malá diference mezi průměrnou efektivitou longbows(2,Cool a průměrnou efektivitou recurve (3,0). Ten největší faktor v efektivitě se zdá síla nátahu. Více liberní luk byl stabilně(consistenli) méně efektivní než slabší luk. To znamená, že čím více libráže dodáš tím méně rychlosti získáš na procentuelním základě.
Jako závěr z testování je, že ta běžná, obecná moudrost že LB je druhořadý v porovnání s recurve – není pravda. Alespoň ve srovnání s dnes používanými designy. A za další ve váhových kategoriích které jsme testovali jsou tak malé rozdíly ve výkonech, že nestojí za zmínku. Doporučujeme jít s takovým lukem jaký bude přiměřený pro lov té které zvěře ve vaší pohodové střelecké zóně.


The Hunter’s Niche Phoenix Longbow

Phoenix je relativně novinka v řadě tradičních luků nabízených Hunter´s Niche odkud pochází známý renomovaný Predator recurve. Vystřílel jsem okolo 10000 šípů z mého Predátora minulý rok a těšil jsem se na LB model. Phoenix je hybrid reflex/reflex v délkách 62 nebo 64 inch. Od 40 do 70lb.
Grip je udělán pro instinktivní úchop a snadné střílení . Lehce pistolová rukojeť správně nasměruje ruku zatímco nízká zakládka doplňuje instinktivní míření a střelbu. Grip byl nejsilnější ze všech luků a zdálo se jako nejlepší šok absorbér s velmi malým pocitem hand chock.

Zajímavý aspekt těchto polních střeleb byla příležitost shromáždit tucet luků , postavit terč několik yardů daleko a střílet tucty šípů z různých luků v jeden čas a porovnávat.
K zaznamenání bylo že nějaký luk střílel lépe kam jsem se podíval než jiný. Pro mne byl v této kategorii vítěz 58 liberní Phoenix. Nějaké luky měly tendenci létat vlevo, některé nahoru či dolů. S tímto jsem dokázal vše dát do 2inch. Terče. Je jasné že při jiných šípech , spinech a jiném střelci by to bylo rozdílné.

Black widow PLX Také down

BlackWidow byl jaksi mimo skupinu pro jeho báječný vzhled a ještě jeho báječnější zpracování. Typický LB střelec řekne, že jeho zbraň je pomalejší než více vytvarovaný recurve s odvoláním na designově romantickou historii a osobní preference. Black Widow ale říká : tento dizajn je tak rychlý jako nejrychlejší recurve (a to i s jeho velkým reflex prohnutím) a náš test to potvrdil.
Návrh byl vyzkoušet ho mezi 7 a 7 3/4palc. Brace heidht. Náš první test byl se 64 palc. A 62 libr. Lukem s 7 ½ B.h. .. 180ft/sec. Druhý test byl se 7 1/8 b.h. ……183 ft čímž byl nejrychlejší luk v testu. Výstřel od výstřelu byl tento luk nejpříjemnější s jakým jsem střílel.
Cestující bowhunter ocení T/D verzi – jednu ze dvou , druhý v testu byl jednodílný. Doporučit můžeme oba protože oba mají úžasné vlastnosti.
Ano , je tu vyšší cena. Za exotic. Dřevo připočíst 200 dol. , za DT model 150 a 133 za doplňky – silencry, flemisch atd.

Fred bear Byron ferguson: Patriot
Veleznámý blablabla
Design luku který pomáhal navrhnout Ferguson umožnila zvýšení rychlosti a 65 liberní luk měl 176 stop/sec. K zaznamenání je také jeho váha.méně než 1 ½ libry což umožňovalo lehce manévrovat se 64# lukem
Můj názor?
Ti kdo by chtěli seriozní LB pod kterým jsou podepsána jména respekt. Tradicionalistů může si koupit top z linie „LB Royal Safary za 600 doll.

Martin Savannnah
Říkal jsem to před tím a říkám to i nyní Martin dělá skvělé tradiční luky i když ve srovnání až dvakrát dražší.
Nejsou to ty nejhezčí luky ve skupině ale jejich dřevo je hezké a zajímavé. Martinovy luky mají vypalované linie na dřevu.
Martin byl založen před 30lety kdy neexistovala taková věc jako kladkáč a zaměstnával v průběhu dekád nejlepší výrobce .
Já střílel z jeho 59 lib. Nastřílel jsem toho velice mnoho protože se mi to skutečně líbilo. Střílel jsem kam jsem se podíval a luk tak klidný a odpouštěl mé chyby ve vypouštění. Pravděpodobně ten nejpříjemnější luk v testu.
Měl nejmenší a nejpřímější rukojeť z luků v testu ze které jsem nebyl nadšen ale je to opět osobní věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 12:07 pm    Předmět: Citovat

Ano střílel svým korejcem.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

aj za toto info dakujem:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

T. Hanuš je dobrej střelec s dobrou "instinktivní" střeleckou technikou. Za další ho to baví a dovede si s tím pohrát to znamená sladit si pořádně luk se šípy. Vybrat si správný spin a otestovat atd. a to je základ. (můžeš mít špičkovej luk a jak k tomu nemáš šípy nic s tím neuděláš, můžeš mít špatný luk ale jak k tomu máš dobrý šípy děláš zázraky) Za další trénuje tzn. střílí a střílí a přemýšlí nad tím. Proto se ani nedivím že vyhrál.


Výroba luků není nic složitého a během jednoho odpoledne se to naučí průměrně inteligentní člověk. Ale aby si někdo mohl říci že luky opravdu umí dělat je to dlouhá cesta. Minimálně 3 roky práce s minimálně 500 luky. Další roky dodělává detaily.

Jeho luky jsem viděl na fotkách. Vzhled za jedna, propracovaný. 62" příliš dlouhý na recurve. Vhodný opravdu pro střelce z nátahem přes 30 palců
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 10:21 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
No tak az do MCR jsem Arniho neznal ... pote, co tam se svym lukem natrhl triko vsem hololukarum, tak musim rici, ze minimalne on se svym vybavenim opravdu zachazet umi.


dik, to mi dost pomohlo pri rozhodovani sa:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

No tak az do MCR jsem Arniho neznal ... pote, co tam se svym lukem natrhl triko vsem hololukarum, tak musim rici, ze minimalne on se svym vybavenim opravdu zachazet umi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Jirka H. napsal:
Ahoj
Budu k tobě upřímnej.
Tomáš je dobrej kamarád ale i velice šikovnej profesionál. S výrobou luků začíná a tak i proto jsem lehce Twisted Evil nadhodil jeho výbavu do drbání a širšího povědomí než jen mezi 3D střelci o tom, že tu máme dalšího výrobce.
Nový luk si vezmu skutečně od něho ale až mi srostou zlámané kosti z bouračky.
Já sám vlastním dva luky od Kejvala - Horse bow a longbow a dva luky LB od Peroutky.
Čau
Jirka H.


dik, myslim ze aj ja skusim jeden od neho, nie su sice lacne ale verim ze to bude stat za to:-) vcera vecer som s nim pisal a pozdaval sa mi aj on sam:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Budu k tobě upřímnej.
Tomáš je dobrej kamarád ale i velice šikovnej profesionál. S výrobou luků začíná a tak i proto jsem lehce Twisted Evil nadhodil jeho výbavu do drbání a širšího povědomí než jen mezi 3D střelci o tom, že tu máme dalšího výrobce.
Nový luk si vezmu skutečně od něho ale až mi srostou zlámané kosti z bouračky.
Já sám vlastním dva luky od Kejvala - Horse bow a longbow a dva luky LB od Peroutky.
Čau
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 10:29 pm    Předmět: arni Citovat

Jirka H. napsal:
nejlepší luky - http://www.arni.cz/
má toho víc než prezentuje
čau


tak by ma zaujimalo, co si teda odborna lukostrelecka verejnost mysli o lukoch ARNI?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 11:15 am    Předmět: Citovat

nejlepší luky - http://www.arni.cz/
má toho víc než prezentuje
čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

Sám osobně sem mu je ukazoval na netu Laughing

No jo....to je celej Bors Laughing
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bors..
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 9:23 pm    Předmět: Luk Citovat

Aha alexbow znám ale nějak jsem si neuvědomil že to je Kejval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

www.alexbow.cz

Vždyť je znáš ne???nebo ne??? Very Happy
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bors..
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 9:13 pm    Předmět: Jarda Citovat

a Jarda Kejval nějaký stránky má?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sovain
Nováček
Nováček


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Ještě celkem slušný luky jsou od Oldřicha Nováka.
Sám mám od něj jeden kousek s napalovanou kůží spárkaté zvěře (nátah 65lbs) a nemohu si ho vynachválit. Ceny jsou taky velmi ucházející.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 5:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Možná máš už nový luk ale přesto bych něco napsal pro toho kdo bude mít také dilema o LB.Mám Rexbow.
Ve skratce- první luk 35 lb už má 4 roky a střílí s ním teď soused a jeho syn - spokojeni. Druhý luk - 50lb byl moc pěkný.S bambusem, štíhlej švihák. Praskl při nátahu pod madlem za 3měsíce. Přesně jak říká Jarda Kejval.Nyní mám 43lb (výměnou)střílí dobře a za tu cenu není na závodech 3D pozadu oproti jiným za 10tis.
Nyní si soused koupil 45lb a 25lb oba 58". Luky jsou hezký dobře střílí. Rexbow když se povede je dobrý ale musí se ještě dodělat.
Dále mám jeden jezdeckej 50lb i od Jardy Kejvala . Jeho luky jsou vidět i na závodech a musím říct, že jeho luky jsou velice dobrá volba a nový LB si pujdu koupit k němu. S komponenty na šípy je to tak- určitě jeho končíky. A ostatní? Vyzkoušet co sedne.
Klidné vánoce přeje
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 12:26 pm    Předmět: Citovat

Koliha stránky nemá. Protože je mít nemůže. Je jednak smluvně vázán tak, že nesmí ani luky prodávat pouze vyrábět. Nějaké luky "které se mu nepovedou nebo mají nějaký defekt" prodat může. Ale toho moc není. Jednak luky vyrábí pod značkou prodejce takže nemá ani svoje jméno což je určitě pro něj škoda. Takže si jej může zájemce koupit pouze v německu. Ceny jsou od 180 - 600 Euro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 10:06 am    Předmět: Citovat

Má Koliha nejakú stránku? Počul som na neho veľa chvály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 8:43 am    Předmět: Citovat

Zase toho Kýzla tak nepřechvalte. Je to odborník který asi nejvíce rozumí dřevolaminátovým lukům tady v ČR protože je dělá už poměrně dlouho. Má moji úctu bez výhrad. Údajně to je nechtěný učitel Peroutky.Ten kdo se ale podívá na fotky jeho luků a rozumí tomu tak na nich jasně vidí chyby které by luk mít zrovna neměl zejména prudký úhel nalepení u spodního ramene. Horní část je plynule napojena a spodní část má velmi rychlý úhel. Stejná chyba kterou najdete i u Peroutky. Právě v těchto místech jim to praská. Důvod je je zřejmý "pant" Peroutkovi luky jsem viděl všechny. Všechny měli stacking už někde u 25 palců. Jeho poslední model recurve luku byl tragedie. Majitel co si ho koupil by z toho poměrně nešťastný a ani jsem se mu nedivil když jsem ho viděl. Technické zpracování "bída". Těžko chtít po Ukrajincích kteří tomu vůbec nerozumí, aby vkládali do luku um.
Kdo dělá velmi dobré luky tak to je jméno Koliha. Dělá cca 4000 luků ročně ale neprodává je v ČR.

Takže když to shrnu tak investice 2000 tisíc je taková částka za kterou nemůžeš čekat žádný zázrak a zřejmě to tak i bereš. Takže " fakticky je jedno" od koho si který luk koupiš. Střílet to bude vždycky Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Spící Medvěd
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 49
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 7:16 pm    Předmět: Citovat

To jo,ale na moje střílení docela drahý. Já bych tu investici viděl tak kolem 2000.-
Teda já si navymejšlim Wink
_________________
Dia dhaoibh !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 5:18 pm    Předmět: Citovat

Zaslechl jsem jeho rozhovor s Vidímem, a taky mne přesvědčil. Chtít spolehlivého, trvanlivého sporťáka, jdu za ním
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

Zcela souhlasím, Kyzl je v dřevolaminátech jistota prvotřídní kvality.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.