Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vhodné šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:05 pm    Předmět: Re: dlzka sipov Citovat

staso napsal:
Cornus, nie som odbornik ale mne to vyslo na 29 palcov.

Ja tiež nie som odborník, tak sa pochváľ a napíš ako si k tomu dospel, nech nezostanem nevedomí Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 5:18 pm    Předmět: Citovat

kobsu napsal:
Můžou šípy "tvrdnout" špatným vypouštěním? Čisté ho určitě nemám...

Když jsem teď posunul (myslím si že snad k lepšímu) lůžko, zdá se mi, že lítají mnohem lépe. Pořád je ale neopeřenec vpravo (při 13m asi 10cm). Jenom ty starý krátký karbony, jako by ztvrdly (při 13m také asi 10cm). Musím ještě testnout dalekostřelbu - při minulých zkouškách mi těm novým dřevákům hrozně plaval ocas nahoru a dolů - a ani po docela dlouhém letu se nesrovnal.

A) špatným vypouštěním šíp ani nezměkne, ani neztvrdne, jen mu zvětšíš rozkmit a on už neprojne kolem madla bez nárazu
B) to plavání nahoru a dolů - pokud je to pravidlem, vystřel pár šípu do terčovnice tak z 5 - 7 m. Jestli trčí konce nahoru, sniž lůžko na tětivě o 1mm. Jestli trčí dolů, tak lůžko nahoru. A vyzkoušej znovu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 12:29 pm    Předmět: Citovat

Dík, tiež mi to tak vychádza. Skúsim najprv 30 a otestujem.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 5:07 pm    Předmět: dlzka sipov Citovat

Cornus, nie som odbornik ale mne to vyslo na 29 palcov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 10:48 am    Předmět: Citovat

Na Rose City Archery udávajú spine cédrových tyčiek na 27 ´´, akio to je?
Slovná úloha:
Na longbow 45 @ 28, mierne mimostredový, hrot 125 grn mám tyčky 55-60
Akú správnu dĺžku by mali mať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 11:42 am    Předmět: Citovat

Prijd dneska na cernak, kdyz ti lita jako moc tvrdy, pravdepodobne skladas ruku s lukem dolu a cumis kam leti sip. Ale to bych se na tebe musel podivat

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 12:28 am    Předmět: Citovat

Pro pravorukeho lukostrelce ,kdyz sip konstantne leta vlevo je priliz tvrdy a tim potrebuje tezsi hrot ,nebot jej nemuzeme natahnout jako gumu aby se stal mekksi ,sip zasahujici konstatne vpravo je moc mekky a potrebuje lehci hrot,nebo jej muzeme po 1/2 cm zacit urezavat az se stane dostatecne tvrdy a leta kam mirime. Pokud sip po vypusteni svym koncem plave nahoru a dolu musime na tetive je posadit o neco vyse ,az zase prestane plavat nahoru a dolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kobsu
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 11:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
diky za podněty.
MV - lehké nejsou určitě - 400grs na 33lbs není nijak lehké. Končíky mám správně, možná jsou trochu těsnější.
Jarda Kejval - von ten luk není moc "mimostředový" - asi chybná terminologie ( psal jsem s vybráním a klínkem, je to okno ). Rozhodně šíp z násady 20-25lbs a 100grs hrotem bych se ani neodvážil vystřelit - myslím, že by se zlomil již při výstřelu. A podle Vaší knížky bych měl mít násady tak kolem 40-45lbs ( recurve +10lbs, dacron 0lbs, délka šípu + 1 palec 5lbs, skutečná síla při mém nátahu cca 31lbs, hrot 70grs -5lbs ). 40-45 jsem se 70grs zkoušel (Myšova tvrdil že lítaj jako měkké). A mě i ty 45-49 se 70grs hroty přijdou ještě lehce měkké (s 90 hrotem ještě víc ). Jinak s pery si nechám poradit, příště dám delší - alespoň ty 4".

Můžou šípy "tvrdnout" špatným vypouštěním? Čisté ho určitě nemám...

Když jsem teď posunul (myslím si že snad k lepšímu) lůžko, zdá se mi, že lítají mnohem lépe. Pořád je ale neopeřenec vpravo (při 13m asi 10cm). Jenom ty starý krátký karbony, jako by ztvrdly (při 13m také asi 10cm). Musím ještě testnout dalekostřelbu - při minulých zkouškách mi těm novým dřevákům hrozně plaval ocas nahoru a dolů - a ani po docela dlouhém letu se nesrovnal.[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 12:05 am    Předmět: Citovat

Presne tak !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 12:03 am    Předmět: Citovat

To mi je jasné, všetky moje sú mimostredové, iba sa mi zdalo 10 moc.
Inak povedané môže byť šíp o dva palce dlhší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:58 pm    Předmět: Citovat

minus 10 liber jak psal Kejval ,.........no sip musi byt schopen se vice ohnout okolo madla luku a tim musi byt jasne mekksi aby tohoto byl schopen.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:34 pm    Předmět: Citovat

Koľko treba odpočítať pre mimostredový luk?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Kobsu... ty šípy máš extremně tvrdé na ten luk. Máš luk 33 liber ,mimostředový, dacron tětivu a používáš šípy se spine jako u 70 liberního luku. 70 grans hrot Very Happy a násady 45-49 a ještě dacron.
Na ten luk potřebuješ spine dle memo nazoru 20-25 a hrot 100 grains . Alwarez ti to napsal dobře. Za další čím více mimostřed tím ten spine musí být měkčí!!!
Jinak 3" brka je holy nesmysl. Jo kdyby jsi měl spine vychytanej tak budiž. to můžeš pak střílet i z 1" brkama - když je dobry spine nepotřebuje to takovou plochu. Na 5/16 jedině 4" a klidně i 5" když to dělá problém

Ten pokus z bikonickým šípem když jsi stáčel 30-35 tak jsi z toho udělal akorát to že ti vyšel šíp který měl v závěru spine kolem 20 max 25 liber

MV ty můžeš mít klidně násady 50-55 liber. Podle mne jsou už moc měkké.Nevím jestli toje mimostředový luk ale asi jo. Máš 45 liber aktualní silu luku . Natah 31"..šíp 32"..spine 45 liber se 100 grains. Tedy o 4" více než 28". Tzn. měl by jsi počítat + 20 liber na spine. Jestli to je mimostřed tak - 10 liber tedy těch 50-55 liber.
Ted máš momentálně spine těch 32" šípů vhodný při tvém nátahu tak pro luk 30 liber!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 6:23 pm    Předmět: Citovat

Asi takto ,cim je spine sipu presnejsi k tahu luku tim mohou byt i mensi pera ,nebo nemusi tez byt zadna . Vetsinou tak se testuji karbonove sipy ,ze bez per musi letat presne na 20m a potom se na ne pridaji 3 palcova pera. Jenze drevo a treba bambus je neco jineho a hlavne u zacatecniku co maji problemy se serizenim luku tam je vhodne velka pera co vlastne srovnaji ruzne nepresnosti ve spine ,ti co tomu rozumi si mohou strilet co chteji .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 5:29 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Dreveny sip by mel vzdy mit kormidla dlouha 5 palcu .


Zajímavé, že to nevěděli v minulosti, kdy šípaři prokazatelně dělali i šípy s brky od 2" a možná by se našel šíp i s kratšími brky. To se takto strikně nedá přeci vůbec říci. Myslím, že častokrát to bylo podle hesla - co dům dal (prostě co bylo se použilo...).
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MV
Nováček
Nováček


Registrace: 10.10. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 5:03 pm    Předmět: Citovat

alwarez: mám hrot 100grn a něco kolem 5lb ztrácím na tětivě ty šípy jsou s tím spine co jsem psal v pohodě.
_________________
Najít si svou cestu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 6:21 am    Předmět: Citovat

Drevene sipy maji spine vzdy merenou na 28 palcich a o kazdy palec nad 28 incu se spine zmensuje u 5 liber . Tedy kdyz mame natah 31 palcu na 45 librach ,tak potrebujeme sip o tuhosti ?45 lib +15 liber a to nam da driky co jsou spinovane na nejmene 55-60 liber , kdyz pouzijeme hrot 125 grains ,kdyz pouzijeme 60-65 spine a sip je dlouhy 31 palcu tam uz muzeme pouzit hrot o vaze 145 grains a 160 grains coz se nikoho z vas netyka, nebot tohle jsou hroty pro lovecke sipy . U nejakeho agresivniho recurve se jeste pocita + 5 liber navic spine. Dreveny sip by mel vzdy mit kormidla dlouha 5 palcu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MV
Nováček
Nováček


Registrace: 10.10. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Nebudou ty šípy moc lehké?. Nemáš moc festové končíky ? Máš končík a léta dřeva nalepený správně?

Mám nátah 31" a 35 lb/28" luk tahám na 45lb dělal jsem minulý týden šípy z cedru spine 45lb a 100grn hrot ,délka 32" a lítaj dost dobře. Vychází mi 9,7grn/1lb nátahu. luk se zklidnil a zatím jsem spokojen.
_________________
Najít si svou cestu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kobsu
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 8:35 am    Předmět: Citovat

Dík Jardo, perte to do mě...

JardaM napsal:
Michale, viděl bych to takhle:
1) Když ty staré šípy byly jakžtakž a ty nové jsou delší, tak jsou automaticky měkší
2) Pokud to nemáš aspoň trochu sladěné, nestřílej holé šípy. Jen je lámeš a ničíš.
3) Viděl bych to na karbony se spajnem (Easton) tak asi 0,600 až 0,650.
4) Zapracuj na vypouštění. Blbá technika vypouštění ti výstřely rozhodí.
5) Zeptej se Kýzla, měl by vědět, čím se z jeho luku střílí.


Jinak
ad.1) Ty staré šípy jsou úplně úplně jiné (délka, spine, hroty), já se snažil přejít z karbonu na dřevo, ale teď už by mi nevadil ani znovu karbon.
ad.2) Sladěné to fakt není - díky za radu (ale jak teď hledat správnou tvrdost šípu?).
ad.3) Takovej návod právě potřebuju. Ještě hroty?...
ad.4) Já zatim pracuju na úplně všem...ještě stálý začátečník...
ad.5) I toho zkusnu, brej njápad...

Díky moc za rady z tvých zkušeností.
Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 7:33 am    Předmět: Citovat

Michale, viděl bych to takhle:
1) Když ty staré šípy byly jakžtakž a ty nové jsou delší, tak jsou automaticky měkší
2) Pokud to nemáš aspoň trochu sladěné, nestřílej holé šípy. Jen je lámeš a ničíš.
3) Viděl bych to na karbony se spajnem (Easton) tak asi 0,600 až 0,650.
4) Zapracuj na vypouštění. Blbá technika vypouštění ti výstřely rozhodí.
5) Zeptej se Kýzla, měl by vědět, čím se z jeho luku střílí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kobsu
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všichni,
řeším také problém vhodných šípů. Moje dosavadní šípy mi jsou najednou příliš krátké a nedaří se mi trefit nové (jinak ty staré také nic moc i když prý lítaly kam asi tak měly - škrtaly o luk - měkké, nebo tvrdé?).

Zadání je docela jednoduché.
- Tradiční dřevolaminátový reflexní luk "Geronimo" s vybráním a klínkem, 62", 33 liber při nátahu 28", můj nátah šípu je 28" ( síla madla cca 1,5") , tětiva dacron.


Co je špatně na této sestavě?
Smrkové tyčky 5/16, spine 45-49lb, hroty 70grs, plastové končíky 5/16, peří 3" shield, délka od drážky končíku k hrotu 28", FOC 9,6% ?

Pořád mi přijdou ty šípy měkké ( 30-35 neopeřenec se zlomil po prvém výstřelu, 35-40 pár výstřelů vydržel ), ale zkoušenej 11/32 55-60 se 100grs hrotem také nic moc - jenom je už určitě dost těžký.
Krom toho mám asi i rozladěný luk (lůžko a BH - teď 187mm) a tím asi hodně lámu ty neopeřence při testech - musím jich díky neumětelství ve střelbě dělat opravdu hodně a stejně si nejsem jist.


Pokusům se nebráním, v těch budu stejně pokračovat, abych alespoň trochu přišel na to co a jak. Ale já chci taky už zase střílet!

Klidně bych vzal i nějaké levnější karbony (ale delší, starý maj 27") kdybych věděl jakou tvrdost trubek, hroty...

Nevim, nevim, nevim...sakra...

předem díky za pomoc
Michal

PS: Ze zvědavosti jsem pro pokus už i tu 30-35 stočil pomocí vrtačky na "bikon" (6 hrot, 8 ve 2/3 a 6,5 u končíku), ale pokus skončil už na hrotu. Nakonec jsem použil (moc lehký?) zmenšený hrot z patrony a při výstřelu mi šíp ulítnul doleva tak až se rozštípal po 3m o souběžnou zeď...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 11:47 am    Předmět: Citovat

ja pouzivam presne tie iste Eastony 1916 na #30 Samick (v skutocnosti mi vychadza na moj natah 33lib)....
predpokladam ze na 40librak uz budu makke..
Jardova aplikacia je fajn pomocka, doporucujem..
a doplnim pet.ar.kaya, to prve dvojcislo sa deli 60timi a to druhe 1000ckou....takze 1916 sip ma priemer 19/60 placa a hrubku 16/1000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 10:01 am    Předmět: Citovat

Můžeš taky odzkoušet ten můj prográmek, je tady ke stažení na tomto servru. Všechny podklady najdeš na těch stránkách co píše Cornus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:57 am    Předmět: Citovat

2016 nebo 2014 budou OK
1916 budou měké....jedině že by jsi dal co nejlehčí hrot
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:41 am    Předmět: Citovat

http://www.eastonarchery.com/products/selection
Do tabuľky sa zadáva dĺžka šípu, nie náťah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 11:33 pm    Předmět: Citovat

No první dvojčíslí ti říká jaky má šíp průměr, druhé dvojčíslí zase tloušťku stěny trubky ze které, řekl bych že tuhost na tomto čísle určitě nezávisí lineárně, ale to je jen můj odhad možná se pletu.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 4:11 pm    Předmět: Citovat

fedosteve:
a) podle mých zkušeností si myslím, že budou měkké, ale jsou tu větší odborníci
b) podle ceny toho JAZZu (190 Sk) to máte nějaké drahé, tady se dá pořídit už pod 100 Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Ved uvidis co ti pan Celjuska posle. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.