Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

recurve bow vs. moderní longbow
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 3:37 pm    Předmět: Citovat

Tak stručně...Arni ty se v tom začínáš motat a začínám se domnívat že se v tom vůbec ale vůbec nevyznáš....promiń

ale...citace Souhlasím, že těžší šípy jsou pro hybrid vhodnější. Ale ne z důvodu handshocku, ale z důvodu, že je luk hlučný a je cítit, že mu to nesvědčí.

Takže luk je hlučný ??? a ten hluk luku je způsoben čím???...jasně že je způsoben tím že je špatně nastavena výška Brace height a rozdíl mezi statickým a dynamickým BH je špatně. z toho důvodu dochází ke hluku...ale hluk jak jej ty nazýváš není nic jiné než vibrace...a vibrace se projevuje čím??? hlukem a tedy následným handschockem..protože když to dělá hluk tak to snad vibruje….. kdyby to byl recurve luk tak by to ještě pleskalo a zvuk by byl jasnější…..proto aby jsme se této vibrace zbavili musíme nastavit dobře BH a když už nám to nejde tak tam dáme těžší šíp....tím se to ztiší a zklidní…. Jelikož praxe nám ukazuje že každý luk se dá nastavit tak aby ta vibrace zanikla a mi dosahli tím optimalní výšky předpětí a maximálního omezení handschocku!!!
.
Takže pokud zastáváš názor a máš z hybridním lukem takovou zkušenost že větší váhy šípů to je potřeba k zamezení hlučnosti tak je to omyl….psal jsem kdysi že výška BH na tvém hybridním luku je malá…. Ten luk podle mého názoru musí mít předpětí někde mezi 20 – 22 cm nikoliv jak uvádíš ty na 6,75 až 7,5 palce něco mezi 18 – 19 cm. Předpokládám že víš jak se testuje výška předpětí luku!!!
Vysvětli mi prosím pojem … dopředná handshocková složka síly je
minimální……. Chápu to tak že když jsou na koncích luku syahy a je tam tedy více materiálu že tím vzniká nějaká dopředná handschocková síla která v závěru ti utrhne ruku??? Když je velká….. jak jsem psal výše handschocku je způsoben vibrací luku…účinkem nějakých sil… tedy aby mi to neutrhlo ruku musím tam dát násadu od smetáku aby ta energie šla celá do šípu nikoliv zůstala v luku…šíp je vlastně enormně těžký


Citace…Reflexní luky jsou citlivější na chyby vypouštění než longbow i hybrid už z principu charakteru nátahové křivky a dá se to vykompenzovat větší délkou luku.

Tak .... recurve luky budou vždy přesnější…protože jsou rychlejší!!! Proto zastávám názor že recurve luk bude efektivnější .. proč mít luk do kterého musím dávat těžší šípy abych udržel jejich stabilitu...což mně jako střelci na druhou stranu ubere potřebné rychlosti a tím i paraboly letu kterou potřebuji mít co nejplošší.....když můžu v pohodě střílet recurve luk který na to tak náchylný není a nemusím myslet na to že šíp je tak a tak těžký....

Princip nátahové křivky pro hybrid ??? …..nátahová křivka je u všech luků snad stejná nebo podobná…..když ten luk bude mít větší rychlost tak jeho nátahová křivka bude plnější .. to už tady diskutovalo a JardaM to jasně zdokladoval…. Takže Recurve luk bude mít větší procento než longbow a hybrid bude mít podobné jako recurve. Nátahová křivka nám ukazuje i to kde je stacking luku…tedy kdy už nám začíná nárust síly při té které délce nátahu. Určitě to nebude dokladovat to že je luk náchylnější na vypouštění…..


Další mysterium o vaze šípů. To dogma 9 grains na libru luku vzniklo v US a vzniklo z jedineho prosteho důvodu že těmi luky v US loví a aby ten lov byl efektivní tak řekli že lovit se má šípem co má minimálně 9 grains na libru. Tedy to není v principu to že luky musí mít šíp o vaze 9 grains jak se domníváš…. Ale může mít i klidně 6 grains!!!! Luk musí zvládnout i takvou hodnotu váhy vždyt všechny dnešní uhlíkové šípy takové váhy dosahují!!!

Lehčím šípem vždy dosáhneme vyšší rychlosti...ne že né. Je to jen otázkou materiálu šípu.... dřevo má svou hranici kterou z luku převezme....více převezme pak hliník... a nejvíce uhlík. Když budu testovat luky a dám do nich uhlíkový šíp který má průměr 4,7 mm tak poletí nejrychleji... bude lehký a tenký.....proč by jinak sportovní střelci na 90 metrů stříleli výhradně uhlíkovým šípy... rozdíly v náměrech jsou velké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 12:57 pm    Předmět: Citovat

Vencosi,

Strilet se da treba z okrouhane bezky. Dulezite je jak strilis a jestli te to nekdo nauci.

Precti si tohle:

http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=86

Pak si kup recurve trenigovy levny luk 32 liber. Kdyz se naucis strilet a tahat luk spravnymi svaly poridis si treba longbow nebo turka, nebo zustanes u recurvu.

Obcas ho tu nekdo i prodava... Kdyz uz si mysli ze umi strilet a ma na vic.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 7:33 am    Předmět: Citovat

Jardo, ani já se nechci chválit a body ze soutěže jsem dal jako příklad
toho, že se dá nastřílet s hybridem i se šípem lehčím než 11 - 12gr/lb.
A pozor, já nemluvil o pořadí, ale o bodech z maxima možných 280.
Mimochodem je úplně jedno kolik závodníků se účastní, protože trať je pro
všechny stejná (myslím modrý kolík) a rozhoduje bodový nástřel, který lze
porovnat napříč kategoriemi. Podle stejných pravidel jsou zhruba srovnatelné
i závody zahraniční stále je to max.27m min. 5m a JEDEN šíp na terč.
Tvůj údaj 280b je fakt mimo a možná odpovídá závodu střílenému podle jiných
pravidel...
Taky jsi mohl dodat k té mé průměrnosti s reflexním lukem a teorii střílení
s gumou od trenek, že jsem v tu dobu střílel tvůj reflex "Zodiac" a přelézt
180 bodů byl fakt problém. Jen co jsem změnil luk, tak na prvním závodě
padlo 190 bodů.
Myslím, že by jsi měl přestat schazovat úroveň druhých a přijet k nám do
Čech zazávodit a svou prestiž a chybějící uznání si vydobít činy a ne jen
zahořklými kecy.
A tedˇzpátky k lukům!!!
Souhlasím, že těžší šípy jsou pro hybrid vhodnější. Ale ne z důvodu
handshocku, ale z důvodu, že je luk hlučný a je cítit, že mu to nesvědčí.
Reflexní luk je schopen lépe zpracovat přebytečnou energii díky esovitému
prohnutí ramen, což je u hybrida méně výrazné, ale u Jekylla se nám povedlo
slušně vyvážit reflex-deflex, takže dopředná handshocková složka síly je
minimální. Přispívají k tomu i uzounké a ztenčované konce ramen.
S přesností a tolerancí střeleckých chyb to nemá moc co dělat. Reflexní luky
jsou citlivější na chyby vypouštění než longbow i hybrid už z principu
charakteru nátahové křivky a dá se to vykompenzovat větší délkou luku.

A ještě k váze šípů! Bavíme se tady o tradičních lucích, které nikdy nebyly
a nebudou myšleny pro lehké šípy. Jednou se smiřme s tím, že to jsou luky na
zabíjení, kde je těžký šíp nezbytný. Naučme se tedy tak střílet!
Pro koho jsou prioritou body a udělá cokoliv, aby jich dosáhl, ať jde do
olympijského luku nebo BB. Tradiční luky také obecně vyžadují šípy s
přírodnímy brky minimálně 4". Vyšší rychlosti s lehčím šípem stejně
nedosáhneme vlivem brutálního nárustu odporu vzduchu, takže mi potřebujeme k
velkým brkům těžší pomalu letící šíp s velkou setrvačností. Při praktickém
srovnání rozdíly v náměrech nejsou zas tak velké, jak by se mohlo zdát.
Tak proč to znásilňovat a ničit si luk?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 7:22 am    Předmět: Citovat

Zacatecnik by mel zacit s recurve ,pokracovat na long bow /68 palcu dlouhy / a pak zkusit ty ruzne velmi kratke luky pokud o to bude stat .
Recurve co ma stredove okno atd. Ti co zacnou long bow dosahnou podobne presnosti o neco dele . Jenze ono hodne zalezi jestli se ucime strilet samotni ,nebo pod vedenim nejakeho zkuseneho lukostrelce . To je vlastne dulezitejsi nez jakym druhem luku zaciname ,jako zacatecnik do lekci strelby bych investoval . Jsou lidi co si koupi super luky co jsou super drahe a nic s tim nemoho trefit. Dalsi chyba je ze hodne lidi si kupuji luky moc silne .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vencos
Nováček
Nováček


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

Takže pokud tomu dobře rozumím, pro začátečníka střílejícího na terče je lepší recurve?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 4:06 pm    Předmět: Citovat

Nieže majú modré oči, ale dostatok eur a more času. Very Happy
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 4:01 pm    Předmět: Citovat

Myšo, taky si to pěkně napsal Smile, a navíc mám ještě ty modrý oči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 3:53 pm    Předmět: Citovat

zlepšujte se jak chcete, stejně je jediná opravdová kvalita tradičně výhradně na západ od Aše. Tam mají jiné oči a lepší trenéry a vůbec všechno lepší.
Mě stačí si porovnat výsledky i z EAA a vidím, že střelci, kteří tady při nástřelu 130 bouchají špunty najednou v Rakousku dávají 180 a to je podle stejných pravidel.
Jinak podle jednoduché matematiky- když projdu závod bez autu a dám samé pětky, nastřílím 140. Pokud jsem opravdový machr a budu mít osmičky, mám 224. Vzhledem k tomu, že na řadě terčů umístění komory odhaduji a některé terče mají matoucí finálovou jedenáctku mimo, někdy i dvě, beru desítky spíš jako kliku.
Když se někdo pohybuje trvale nad 200, je to proklatě dobrý střelec, i kdyby neměl modré oči a nedejbože byl Čech. Myslím,že takový člověk se klidně může na názory nepřejícníků vyprdnout, protože jestli ho někdo dehonestuje, pravděpodobně není v obraze
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 1:47 pm    Předmět: Citovat

to je nejaky jiny 3D, protze ted je u nas maximum 308b, kladky, kuse ktere sou kurevsky presne maji svoje maximum okolo 275b, takze jen uz podle tech cisel je to neporovnatelne. A pred LB strílel Arni v kategorii TRRB, ale s lukem PB-HB, tehdy samostatna kategorie PB-HB nebyla, proto byl v te kategorii jen průměrný, pac PB-HB střílely tvrdošíjně drevakama, az od loňska mají samostatnou kategorii na 3D. Nicmene o te urovni strelců u nás, Kolinko 5. na svete loni v italii v 3d TRRB, predloni Kocourek 7. na ME 3D BB ve spanelsku, ja loni 8. v BB na MS 3D v italii, rekl bych ze vysledky nasich strelců mají vzestupnou tendenci. Uz jen treba predloni malokdo v BB prelezl 200b na zavode, loni 3-4 strelci uz bezne pres 220. Cim je vetsí konkurence tak to ostatní vlastne nutí se taky zlepšovat, takze to vidím nadejne tu zvysující se uroven u nás, sory ze je to teda mimo tema Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

Já vím Ludku že se s tím moc nepařu a piši to jak to vnímám i když je to k nasrání...ja to beru je to tak.

Ludku mám za to že to je stejná asociace tak si myslím (nevím) že bodovaní je stejné.

Ale to víš že rozdíly budou vždycky to není podstatné. Jen důrazňuji to že lukostřelba venku je na podstaně vyšší úrovni než v ČR jen německo kolem 5 mil střelců. proto nelze něčí dosažený vysledek brát jako vodítko něčeho co s tím nemá co spol.... napsat že někdo díky tomuto luku vyhrál to a to je totální blbost....prvotní je šíp....klackem z gumou od trenek adobrými šípy střelec nastřílí stejně... ale to jsem tad už kdysi vysvětloval.... a tady je diskuse o rozdílnosti v chování luků....

To víš že střílí o třídu víš když to nikdo pořádně ani střílet neumí..kdo tam střílí?? ..... na prstech spočítáš.... když střílel recurve luky tak jeho výsledky byly podprůměrné. stačí se podívat na starší výsledkové listiny... Přijel ke mně jeden pán ze slovenska který dosahoval podle tabulek dobr výsledky LB...když jsem ho viděl střílet tak si říkám jaká je asi úroveń těch LB v ČR když se mu vyplatí cestovat takový kus a on sám má na sobě minimálně 50% rezervu do správné techniky. Šípy absolutně špatné, výstřel nedotahovanej.... a vidíš 2. 3 místo standartně

No já jen doufám že tento rok v kategorii LB bude jedno velké překvapení. Very Happy tak uvidím na konci roku jestli jsem se nespletl Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 11:01 am    Předmět: Citovat

Jardovy příspěvky jsou nekdy dost nasírací, ale tenhle musím přiznat, že byl napsán věcně a az na nejake drobnosti se mi líbil Smile, akorat nemuze sporovnavat ty body z naseho 3d a z toho zavodu, protoze se tam strilí jinym systemem, tak to se míchaji hrusky z jabkama. Nicmene Arni střílí z LB o tridu vyš nez ostatni LB u nas. Jestli v sk maji lepsi LB, u nas jsou zase lepsi BB Smile. Takze to prumerne vyjde na stejno. A porovnat se muzou vsichni v cesko-slovenskem poharu 3D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 10:24 am    Předmět: Citovat

toto ale Tomáši je diskuse nad rozdíly v lucích mezi recurve a moderní long bow. Nikoliv nějaká debata nad tím že když dva dělají něco není to stejné. Very Happy. Takže nikde tady neprezentuji že jsem někde něco a zase tak chválit do nebe se neumím.

Já jsem podotkl že určtě hybridní luk svými vlastnostmi není schopen se rovnat recurve luku. Tak jak jsem psal dejte si do recurve, long bow, hybrid 8 grains šíp a střílejte. Rozdíl je patrný ihned. Přítel který měl možnost v US střílet různé hybridní luky - délky, tvary, váhy .. konstatoval že hybridní luk je zásadně určen pro těžké šípy jinak to má "vždy" handschock. (Souhlasím naprosto s ním. To je lovecký luk pro určitou vzdálenost.) Který recurve luk nemá - handsch.. proto recurve luk není náchylný na váhu šípu. A o tom je téma diskuse.
To vlastně dokladuješ i ty tím že střílíš ze svého hybridního luku šípy těžkými 11 grains!!!!. A určitě souhlasím s tím že 9 grains je na hranici hybridních luků. Já zkoušel 10,5 gr, 9, 8,3, 7,5 a co bylo pod 9 grains bylo chování hybr luku už velice patrné. 7,5 grains už měl handschck citelný a rozptyl. ten luk totiž není schopen tu energii co zbude kam dát...jednak to má krátký malý střed.. recurve má dvakrát tak větší (objemově) a těžší střed takže rozhodně je stabilnější a tím pádem absorbuje a snese podstatně větší stres. A přeci víme že hybridní luk je kombinace longbow a recurve luku tak aby longbow dosahoval podobné rychlosti jako recurve luk....že??? Ale ten základ ..důležitý...masivnost středu která absorbuje ten stres tam jaksi není!!!!

Na to proč není masovost hybridních luku je naprosto jednoduchá....proč mít luk do kterého musím dávat těžší šípy abych udržel jejich stabilitu...což mně jako střelci na druhou stranu ubere potřebné rychlosti a tím i paraboly letu kterou potřebuji mít co nejplošší.....když můžu v pohodě střílet recurve luk který na to tak náchylný není a nemusím myslet na to že šíp je tak a tak těžký....

Podívej nepiš nikde že jsi na 3D nastřílel v kategorii longbow tolik a tolik bodů...protože kokurence na teto úrovni v ČR je takřka nulová jelikož v této kategorii není střelců. V čr možná 5-6 lidí....slováci si do ČR jezdí pro body protože se smějí tomu že tady není žádná konkurence v kat LB. A mají asi pravdu.... protože když se podívám na výsledek střelce který střílí v Rakousku za Alex Bow Team lukem Predator tak ten má výsledek ze závodu tuším minulý týden... 2010 FSG Schrobenhausen 217 a 240 bodů a první Reinders Jochen 298 a 280 bodů .....a střelci kteří střílí PB tak 1 nastřílel 238 a 232 bodů... počet účastníků na závodě 130 !!!!

Není to nic osobního je to stále diskuse ale oprosti se od věty ...za vlastnostmi našeho luku stojím....nad tím se usmívám...tak odvážný výrok bych nenapsal.....protože když si pročtu velmi staré diskuse jak se vychvaloval první model luku který už neděláš tak aby to nedopadlo podobně.. i když už teď víš že luk má nátahovou křivku což jsi v té době neznal.... já i po 6 letech dělám stále chyby a to o čem jsem si myslel že je super je po několika letech největší omyl....ale od toho to je aby se člověk vyvíjel ale hlavně aby se na věc díval realisticky a vždy pochyboval protože se to dá vždy udělat ještě lépe....ale hlavně aby si ji přiznal.

ted už se těším jak se tady k tomu co jsem napsal začne od "věci" vyjadřovat spousta lidí

Lidi téma je rozdíl mezi Rec a long.....OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 11:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Tak se tu pěkně rozjela diskuze vlastně o nepřesnosti a nestabilitě hybridních luků. Sám jak možná mnozí ví tak s tímto typem luku střílím a hlavně vyrábím. Takže jsem trochu citlivější na tyto radikální soudy.
Ono se říká "když dva dělají totéž nemusí to být totéž". Proto Jardo nemohu o vlastnostech tvého hybrida mluvit, protože jsem z něho nestřílel a na "věštění" z křivky si netroufám... Confused
Měl jsem možnost střílet "Martina" a samo můj. Souhlasím s tebou, že těžší šípy tomuto typu luku svědčí sám střílím téměř 11gr/lb,ale střílet jak tvrdíš recurve tradiční luk (nekovaný střed) 6gr/lb je velká chyba.
Přezto ani při použití lehčího šípu (kolem 9gr) není střelba s hybridem až taková trága jak to Jaroslav popisuje.
Jen pro zajímavost vloni jsem nastřílel svůj nejlepší výsledek v 3D 220b(kat.TRLB) při váze 8,8gr/lb-dřevo a na stodoly to fakt nebylo...
Proč nestřílí více závodníků hybridní ramena?Čéče sám nevím asi jim to musím ukázat,že to jde a jsem přesvědčenej, že hybridní profil je výhodnější než recurve, protože dokáže tolerovat víc chyb než recurve.
Je to samo můj názor, ale podložený spoustou testů a opřený o výsledky ze závodů. Proto si za vlastnostmi našeho luku stojím....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 10:35 pm    Předmět: Citovat

Pallo ...chápu tě Very Happy nejsi první ani poslední co by napsal že jsem namyšlenej idiot.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

Smile najprv som sem nieco chcel napisat, ale potom som si kusol do jazyka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

Vím o čem píši. Hybridní luk nebude nikdy stabilní do výstřelu. Určitě to stabilitou má hooodně co dohanět na recurve luk. To jsem kdysi vyraběl 68 hybridní longbow!!!... a to při jejich delce by "byla" stabilita sama o sobě...není to tak. Jo z těžkými šípy 11 - 12 grains bude každý luk klidný a stabilní. Vem si lehčí šíp 8 grains a vyzkoušej výstřel z recurve, longbow a hybridniho luku a uvidíš na 100% ten rozdíl ve stabilitě výstřelů to je nejjednodušší test než nějaké povídačky Very Happy . Profil hybridniho luku není určen pro lehké šípy. To je profil zásadně pro těžké lovecké šípy a u teto vahy to je jedno tam nic nepoznáš. lovci střílí na 18 metrů žádný dálkový Very Happy U recurve luku mohu střílet šípy 6,5 grains na libru se stejným výsledkem jako 11 grains na libru. dej do hybridního luku 7,5 grains těžký šíp a bude mit tak velký handschock že budeš rád když trefíš stodolu Very Happy...

Kdyby ty hybridní luky byly tak stabilní tak proč 80 procent střelců ve světě sřílí recurve luky ?????

Hybridní luk neodpustí sebemenší chybu. To je luk pro střelce který víco dělá, a ten luk mu to jasně dává najevo že to udělal špatně přikaždém výstřelu. když si umíš pak vyhodnotit a pracovat na těch chybách tak ti dovolí na 40 metrů soustřel 15 cm...... dle mých zkušeností které se mi potvrdili nezavisle i u lidí co jim střílí.

Pallo 007 ... to že jsi někde vyhrál závody hybridním lukem nic nenasvědčuje... to jste na těch zavodech taky mohli být 3 Very Happy vtip... takže jaká úroveň nebo srovnání??? Jako prvotní jsou vždy šípy, luk je druhořadý

Po těch pár měsících co se věnuješ lukostřelbě určitě nejsi schopen rozpoznat nějaké chování luku z jednoduchého důvodu...nemáš s čím porovnávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

http://www.pse-archery.com/prod.php?k=57248&u=0814LF
http://www.hoyt.com/recurve_bows/hoyt_recurve_bows_hunting.php
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

dakujem Peto, za objasnenie:-))) ale prve miesto mi uz nikto nevezme, juchuu:-))) aspon dufam:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Šťastie si si vybral, teraz budeš už iba prehrávať.
Deflexný stred, vysoké b.h. robí luk všeobecne stabilnejší a presnejší.
Preto to používajú olympionici aj terčoví kladkáči.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 7:51 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
nejhorší jsou na tom hybridní longbow.....tady tento luk prostě ukáže sebemenší nedostatek techniky u střelce..sebenepatrnější chyba je ihned vidět jelikož je to velmi citlivý luk ještě když je patřičně krátký ...na druhou stranu to je luk který vnímavé nutí přemýšlet nad výstřelem takže vlastně střelce stále nutí učit se zvládat techniku....začátečníci s tím mají potom velké problémy


a toto ma teda zaujima asi najviac, kedze sam jeden vlastnim a kedze ste vsetci mali moznost vidiet moju "na figu" techniku... teoreticky by som mal plakat ze vobec s takym lukom ja ako zaciatocnik chodim po tejto zemi ale prakticky som s nim vyhral minuly rok turnaj, mal som ho doma 3 tyzdne, drevene sipy k nemu som si dokoncil tyzden pred turnajom a pretym som rok strielal este "horsi" luk Tate s karbonmi... tak kurnik ako to ze som vyhral? vsetci superi mali "svoje dni"? alebo su vacsie dreva ako ja?? alebo som mal iba zaciatocnicke stastie??? mozno vsetko dokopy ale ja verim Arnimu, ked pise. "Přesnost střelby a tolerance střeleckých chyb je neuvěřitelná!"

dufam ze som sa nedotkol superov minulych ani buducich a ze ma na castrume nevysmeju ked skoncim na poslednych miestach:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 6:15 pm    Předmět: Citovat

Zásadní rozdíl mezi oběma luky je pouze ve stabilitě výstřelu. Recurve luky budou vždy " klidnější do výstřelu" ten výstřel je měkčí klidnější...takže jakékoliv chyby ve výstřelu dovede tento luk nepřímo srovnat nejsou tak vidět ...moderní long bow luk je ve výstřelu razantnější.. tvrdší co do pocitu vystřelu...výstřel je už ovlivňován úrovní techniky střelce.... nejhorší jsou na tom hybridní longbow.....tady tento luk prostě ukáže sebemenší nedostatek techniky u střelce..sebenepatrnější chyba je ihned vidět jelikož je to velmi citlivý luk ještě když je patřičně krátký ...na druhou stranu to je luk který vnímavé nutí přemýšlet nad výstřelem takže vlastně střelce stále nutí učit se zvládat techniku....začátečníci s tím mají potom velké problémy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 5:58 pm    Předmět: Citovat

Vencos napsal:
Aha, takže ve střelbě zas takový rozdíl není jo? Ale já jsem někde četl, že na 3D střelbu je lepší recurve, můžu se zeptat co je na tom pravdy?

Na 3D je hlavní rozdíl v tom, že k TRLB musíš mít dřevěný šípy a k TRRB libovolný-hliník, karbon, a s těma šípama se pak většinou dosahujou lepší výsledky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 5:31 pm    Předmět: Citovat

to je pravda me by treba vyhovoval bb luk s kratkym stablikem a jednoduchými miridly, neco jako u kladky 5 pinu treba a natahovaní jako u trrb pod sipem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 3:52 pm    Předmět: Citovat

Na 3D sa naháňa rýchlosť preto ten recurve.
Na lov sa používa všetko i BB prebarvený na camo, napr Hoyt.
Inak je to úplne jedno čím sa naučíš to ti vyhovuje.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 1:18 pm    Předmět: Citovat

na zavodech 3d maji nejvetsi nastrely ze stejne vzdalenosti BB, pak TRRB, LB, PB-HB. Par let zpatky, kdy tu jest BB moc lidí nestřílelo, byli lepší TRRB nez BB. Samozřejmě, že na lov by s BB ale asi nikdo nešel Smile, to je čistě sportovní nářadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vencos
Nováček
Nováček


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 12:13 pm    Předmět: Citovat

Aha, takže ve střelbě zas takový rozdíl není jo? Ale já jsem někde četl, že na 3D střelbu je lepší recurve, můžu se zeptat co je na tom pravdy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 2:46 am    Předmět: Citovat

Mezi klasickym recurve jako jsou z tech rohu a anglickym lukem je jasne rozdil ,ale ten se zmensuje u drevolaminatovych luku ,kde hraje roli pouze tvar madla co muze byt vyrizle na vysoke ci nizke zapesti ,zase pokud je tvar madel priblizne stejny jak u recurve tak i u long bow ,tak ten rozdil je jeste mensi , nejmensi rozdil tvori stred na ktery se nechaji nasroubovat oba dva druhy ramen a tak na jednom stredu mame ramena recurve a podruhe treba long bow .
U tohoto systemu je vyhodne ,ze si muzeme nakoupit nekolik ramen ruzne sily a tez tvaru a luk si muzeme prizpusobit uplne ke vsemu co hodlame strilet .Ten stred muze byt dreveny, ale tez kovovy. Tak ze kdyz jedu strilet FITU vim ze potrebuji ramena o sile 36 liber a kdyz jedu na Africkeho buvola vime ,ze potrebuji 80 liber tahu a tak prehodim ramena ,pokud mame ramena stejne delky nemusime vymenit ani tetivu . Z luku si muzeme udelat vlastne universalni zbran ,ze si jej poskladame podle potreby tak ze ke stredu mame nekolik paru ramen podle potreby . Vojaci na to tez prisli asi po 500 letech a tak dnes vyrabi ty sve pusky ,ze se nechaji namontovat 3 ruzne druhy raze za par minut a to za minimalni pomoci rucnich nastroju. Dalsi vyhoda je ,ze pokud luk v jednom kusu zlameme tak je zlamany ,tam kde je luk skladaci vymenime nahradni ramena a jede se dale. Zase skakat z jednoho luku k druhemu vede k nepresnosti a tak nejlepe je strilet jednim lukem nekolik let ,moderni long bow ma temer stejny vykon jako recurve ,tak druh luku je zanedbatelny na prumerne strileni . Ja co jsem nasel dobrou kombinaci na jednom stredu/madle /
jsou recurve ramena =delka luku 62 palcu a long bow ramena na tom samem stredu co jsou dlouha 64 palcu a ja vlastne nepoznam rozdil jaky je to luk ,ovsem citlivkove budou kricet jaky je to rozdil, ale ja zadny necitim .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vencos
Nováček
Nováček


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 2:43 pm    Předmět: recurve bow vs. moderní longbow Citovat

Ahoj, mohl bych se zeptat jaký je rozdíl ve střelbě mezi recurve a longbow? děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.