Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalita sipov do kusi. Porovnanie.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 2:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. To bowhunter123:

Nevím, jestli správně rozumím, ale spin má u každého šípu docela hodně velikou roli. Za prvé větší spin (moje chápání je rotace podel osy výstřelu) dává šípu stabilitu, snižuje vliv vnějších podmětů, jako je vítr, dešťové kapky, ... . Ale ta energie dodaná rotaci je odebraná energii (rychlosti) šípu.

Balistická literatura tento jev popisuje, ale nenašel jsem j němu vzoreček. Ve všech formulích se tento vliv zašmudlá do balistického koeficientu.

Osobní testy se 3ma sadama šípů, stejná trubka, hrot, insert i končík. Kormisla 1x Quickspin a 2x podobně veliké (stejná plocha, jinej výrobce. Jednou nalepený napřímo a jednou vyosený. Na 40+ metrech je rozdíl opravdu vidět = několik centimetrů.

Shrnutím pozorování:
Rovná kormidla, dopadl "nejvýše" a do středu záměru. Tyto šípy ale měli největší rozptyl.
Stejná kormidla, ale nalepená pod 1,5 stupněm, je zde na 40ti metrech propad o pár centimetrů a mítné vyosení od středu záměru. Tyhle šípy ale měli o trochu menší rozptyl.
Quickspin jde mnohem více do strany, než vyosený kormidla, je tam taky propad, ale jen o trochu více než vyosenej. No a soustřel je jedna báseň (2 šípy potřebovali přelepit kormidla)

Test opakován 4x a stříleno na přeskáčku. Zkusím vyhrabat dokumentační fotky
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 2:33 pm    Předmět: Citovat

No pokud mě to překladač spávně přeložil tak by měli být tady http://www.excaliburcrossbow.com/catalog/accessories
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 1:50 pm    Předmět: Citovat

a ktoré z tých uvedených sú to tie hliníkovo karbonové??? na stránke excaliburu som žiadne nevidel.. miki.. nebude to len nejaký fake??

tak ako píše erkos.. zbytočný luxus.. spine pri kušiach ako som už písal nehrá žiadnu rolu..

cena takých šípov by bola určite moc vysoká..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 1:47 pm    Předmět: Citovat

Spitamen: ešte ma napadlo, končik na drevenom šípe máš nejak spevnený? Asi by bolo vhodné ho zatrieť epox. alebo iný vhodným lepidlom, alebo niečo nalepiť, napr. 3mm tvrdú gumu a p. Bez tejto úpravy hrozí rozštiepenie šípu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 12:58 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že na presnosť šípov u kuší bude mať väčší vplyv vyváženie a letky, ako material
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 12:43 pm    Předmět: Citovat

Erkos napsal:
Použitie carbon-hliníkových šípov u kuší sa mi zdá zbitočný luxus nakoľko spin nehrá veľkú rolu , výhodnejšie sú práve menej ohybné a nízká hmotnosť je tiež nevýhodná až nebezpečná. V tomto prípade sa jedná len o zisk.
Drevené šípy netrebe podceňovať, drevo má mnohé unikátne vlastosti, ktoré iné materialy nemajú, však aj kvalitné lyže majú jadro drevené, ich nevýhodou u šípov je , že nie sú rovnorodé a môžu mať rozdielný spin a hmotnosť, ale tomu sa dá pomôcť výberom.


No,som neskutocne zvedavy az tie drevaky vezmem na 30 a 50-siatku..regulacia hmotnosti sa da u drevakov docielit viacerymi spôsobmi..lahsi natrieta viac krat farbou a lakom,z tazsej nasady troska odskrabete hmotu..pre silne kuse je vsak jedna podmienka spolocna..tuhe,tvrde drevo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 12:34 pm    Předmět: Citovat

ale ano,ano,samozrejme.. Very Happy ja som mal namysli akurat to poriadne ohnutie..pretoze je pekny rozdiel ked je sip namahany od 225-ky a od sportoveho luku..kolko karbonovych uboziakov mi uz odislo na vecnost a to nenarazili ni na kamen,ci drevo,alebo kov..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 12:31 pm    Předmět: Citovat

Použitie carbon-hliníkových šípov u kuší sa mi zdá zbitočný luxus nakoľko spin nehrá veľkú rolu , výhodnejšie sú práve menej ohybné a nízká hmotnosť je tiež nevýhodná až nebezpečná. V tomto prípade sa jedná len o zisk.
Drevené šípy netrebe podceňovať, drevo má mnohé unikátne vlastosti, ktoré iné materialy nemajú, však aj kvalitné lyže majú jadro drevené, ich nevýhodou u šípov je , že nie sú rovnorodé a môžu mať rozdielný spin a hmotnosť, ale tomu sa dá pomôcť výberom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 12:02 pm    Předmět: Citovat

chalani o ktoré šípy konkrétne ide?? ja tam všade čítam carbon.. ak by to bol karbon a hliník je pri nich uvedený calloy/carbon.. nič také tam nevidím..

šíp ma potom dvojaký spine..ale spine pri kušiach nehrá vôbec žiadnu úlohu..

spitamen.. ten karbon nepopraská.. to by ho musel riadne ohnúť.. ale to potom praskne každý Smile..

takéto šípy pre luky stojí 30 ečiek jeden holý shaft celá sada na FITU stojí cez 400 euro..

kolko stoja tie do kuše?
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 11:42 am    Předmět: Citovat

karbonovy plast pravdepodobne fixuje hlinikovu vrstvu..teda ak by sa mal ohnut,tak mozno popraskaju vrchne karbon vlakna..je to len uvaha,pretoze tieto sipy nemam,aj pri lukoch pouzivam karbony a dreva..excalibur sa tymito sipmy posuva dopredu,ja svojimy drevakami zase dozadu... Rolling Eyes Very Happy .teraz som urobil drevene sipy do maxa,ale s plastovymi letkami a nemôzem si pomoct,pacia sa mi..vaha 500grain Rolling Eyes jeden som napraskal do bukovej 4cm hrubej dosky,vniknutie bolo pod uhlom,sip tam prerazil skoro 2cm,potom dosku odlomil a skoncil zabodnuty v krabici natlacenej handrami,o ktoru bola ta doska opreta..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 11:17 am    Předmět: Citovat

Jak víme tak na rovnost karbonu se můžeme spolehnout, ovlivňuje tedy hlinik nějak ohybové vlastností šípu?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 6:43 am    Předmět: Citovat

dobrý vědět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 4:43 am    Předmět: Citovat

Sipy dela Easton uz davno, neni to zadna smes hliniku a carbonu, je to carbonem potazena hlinikova trubka.

Sportaci to na luku pozivaji uz leta, jsou to treba sipy ACE. Jejich vyhodou je ze si u nizsi vahy zachovavaji tvrdsi spin. ACE jsou k tomu jeste bikonicke.

Zadna novinka, mozna u kusi ... U stejne vahy sipu tak lze u kusi dosahnout vyssi tvrdosti.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 7:14 pm    Předmět: Citovat

píšou tam že je to směs hliníku a carbonu a mají vyšší odolnost, ne že sou zázračný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 7:13 pm    Předmět: Citovat

nikde jsem nenašel zázračnost šípů, jen to že přední inset je posílený
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 7:04 pm    Předmět: Citovat

tak sem koukal na šípy do metrixu a jsou prej dělaný novou metodou a je je to směs carbonu a hliníku, mají odolnější tělo protože dochází k rychlejšímu vypuštění z kuše
http://www.excaliburcrossbow.com/catalog/category/arrows
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 9:30 pm    Předmět: Citovat

pekne nastrielané!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 5:07 pm    Předmět: Citovat

Před chvílí sem si asi naposled vystřelil v tomhle roce. Ještě mám v plánu noční střelbu se svítilnou, ale uvidíme jak se mi bude chtít Very Happy Střílel sem se šípama z kuse.cz a letky dobrý, žádná neodlítla, přesnost vynikající, akorát tam fouká jako svina, je docela zima, teplota těsně nad nulou ale s větrem to působí jako kdyby bylo deset pod nulou.
kdyby se někdo chtěl podívat
http://smudkovi1.rajce.idnes.cz/lukostrelec#IMAG0305.jpg
http://smudkovi1.rajce.idnes.cz/lukostrelec#IMAG0307.jpg
http://smudkovi1.rajce.idnes.cz/lukostrelec#IMAG0308.jpg
Jinak všem přeju do nového roku 2013 všechno nej... occasion9 a at vám zítra není na puke_r
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2012 5:08 pm    Předmět: Citovat

http://www.crossbowchannel.com/ReviewPages/AfteshockBooster.htm

http://www.crossbowchannel.com/ReviewPages/NuFletchSpectrumX.htm

tady je zase na prodloužení šípů a rychlá výměna letek
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2012 4:55 pm    Předmět: Citovat

paráda
funkčnosť na princípe hmoždiny
dobrý nápad
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2012 4:47 pm    Předmět: Citovat

Insert - ktory netreba lepit.

Cena: 13$ co by mohlo byt pri dovoze tiez 13Eur (za 6ks)


Pisu tam ze je to pre ".244-.246 Inside Shaft Diameter" t.j. tento rozmer bude asi len pre sip do luku...

Zdroj: http://www.clean-shot.com/locknload.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 3:54 pm    Předmět: Citovat

den blbec Embarassed Embarassed Embarassed taketo slabe sustrely som uz dlho nemal..
vzdialenost 40m,volne z ruky v stoji,teren clenity s dost prudkym stupanim..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 3:49 pm    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 8:08 am    Předmět: Citovat

Po včerejším testováno srovnaných letek horkovzdušnou pistolí mohu konstatovat, že lepidlo drží. Letky QS se neodtrhávaly od šípu. Ta horká voda tomu lepidlu opravdu nedělá dobře. Smile
Navíc jedna zajímavá věc. Když jsem to rovnal v horké vodě, tak se letky měli tendenci znovu rychleji kroutit. Po srovnání hork.pistolí došlo k srovnání materiálu a letky se kroutí mnohem méně. Když jsem to zkoušel srovnat fénem, tak to nemělo ten správný efekt. Fén nedá takovou teplotu jak hork.pistole. ALe je třeba u toho být opatrný, aby se letky nespálily! Exclamation
Uvidím co to udělá až to hork.pistolí srovnám vícekrát po sobě, a budu s tím často střílet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 10:43 am    Předmět: Šípy Citovat

Tak mám pár informací, které také snad někomu přinesou užitek.
Jak jsem prvně psal o odlepování letek Quick Spin, tak jsem možná došel na to proč se to děje. Potřeboval jsem poradit, tak jsem volal do Jasa archery. Měl jsem štěstí a narazil jsem tam na velmi ochotného člověka který mě dal pár dobrých rad kolem kuší a šípů.
Když se mě pokroutily letky, tak jsem to rovnal v horké vodě. Problém je v tom že lepidlo (sekundové) nemá rádo moc vodu, horkou o to více. Při ponoření letky do horké vody (kvůli narovnání) dojde k poškození lepidla a letky se časem odtrhávají.
Takže další možnost byla zkusit to fénem. Ten je na to slabý. Nakonec jsem použil horkovzdušnou pistoli a krásně to srovnal. Chce to ale dělat s citem. Až půjdu střílet, tak uvidím zdali nedošlo k poškození lepidla horkovzdušnou pistolí. Zda se budou letky QS odtrhávat.
Dále mě řekli v Jasa archery že letky QS 5" jsou příliš dlouhé na tečový šíp. Že mu dávají přiliš velkou rotaci a dím může dojít k přespinování. Nevím jak s touto informací naložit, protože jsem zatím začátečník. Bylo mě řečeno že letky Arizona za 5 kč/ks dokáží splnit tutéž služby za podstatně levnější peníz. Letky QS 5" jsou prý dobré na lovecké šípy, kde je třeba roztočit těžký lovecký hrot.
Ještě mám dotaz k lepičce na letky. Na Jasa archery mají za dobrý peníz lepičku Cartel. Ale bohužel je potřeba tam vyrobit přípravek na šípy pro kuše. Má s tím někdo zkušenost? Jak to vyrobit? Může sem někdo dát foto jak to má vypadat? Eventuélně poslat na email postup výroby + foto? Budu moc vděčný.
Nebo jde koupit za cenu do cca 1000,- Kč nějaká jiná dobrá lepička na šípy do kuší?
Díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 11:51 am    Předmět: Citovat

http://exteobchod.cz/cs/lepidla-pro-prumysl/16032-loxeal-ist-43-n-20g.html

snad ti to pomůže, lepil jsem s tím snad všechno, insety, letky a jednou i spoušť na Barnettu V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 11:08 am    Předmět: Loxeal Citovat

Díky za tip na lepidlo. Díval jsem se na to, ale je tam více druhů těchto lepidel. Které jsi prosím konkrétně používal? Díval jsem se i na tebou doporučené letky, ale přijdou mě zbytečně drahé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 8:54 am    Předmět: Citovat

sniperk :
Já používal tyto. Přesné, rychlé ale ten samej problém. Z ničeho nic se QS odlepil od těla třeba do poloviny letyky. Lipidlo loxeal a drží to jak sviň. Ale měl jsem ohromnej problém s insety. Šíp mi zůstal v terči, ale inset i s hrotem vesele pokračoval dál. Takže jsem přišel o inset a terčovej hrot. Jsou ze série chybně olepeny a tak jsem je ukroutil a přilepil znovu /šíp byl 2x vystřelen/.

http://kuse.cz/shop/cz/?125,firebolt-letky-nap-twister
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 12:34 am    Předmět: Letky Citovat

Díky za radu. Vyzkouším chemoprén. Můžu ještě poprosit o radu na nějakou dobrou lepičku na šípy za rozumnou cenu? Nebo to lepit od ruky, oka?
Šípi jsou Laser II Kinetic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 9:29 pm    Předmět: Citovat

sniperk-ahoj,no ty letky se kroutit budou,s tím nic nenaděláš.je to způsobeno třením letky po railu kuše-vzniká teplo.také na to může mít částěčně vliv rotace šípů,tyto letky ji zvýší o 300%-čili šíp je mnohem přesnější.ty zvlněné letky můžeš opravit buď nahřátím nad plamenem,nebo namočením do horké vody-letky se samy srovnají.jasně,sem tam se stane,že se letka odlepí,jsou na to spešl lepidla,dají se normálně koupit v lukostřeleckých potřebách.v nouzi se dá použít i chemopren,ale ten zas potřebuje delší dobu na ztvrdnutí.nicméně letky tím drží perfektně.ale především bys měl vědět,že letky QS jsou absolutně nejlepší.mimochodem,nejsou ty tvé šípy náhodou GT laser2 kinetic?pokud ano,tak si jich važ,neznám lepší....mám je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.