Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Fórový střílení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 9:16 am    Předmět: Citovat

Za sobotu mám výsledok 348 bodov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 12:26 am    Předmět: Citovat

Ito, díky.
V pátek a sobotu jsem se nezlepšil 370, 377
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 7:43 pm    Předmět: Citovat

Mě BB a stringwalking pořád baví, převládá zde hodně mechanická stránka věci, což mi nevadí. Ta instintivka má jen něco navíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hryska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 4.9. 2011
Příspěvky: 170
Bydliště: Divín, Jarabá, Divín...a dokola

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 7:00 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Obdivuju lidi, kteří dosahují bez míření (=bez použití referenčních bodů jako hrot šípu apod.) skvělých zásahů jako třeba Sysel, Arni a další... Je to pro mě výzva a po vyzkoušení i nový, přitažlivý rozměr lukostřelby, zapojení jiných částí vědomí. BB střílím pořád, zatím se mi to rýsuje tak, že to budou dvě paralelní linie, kterým se budu věnovat. Čas ukáže, to teď neřeším, neřeším ani srovnávání bodových výsledků těchto dvou linií.


Rozumiem Ti a tiez obdivujem takych strelcov, pretoze toto ja nedokazem...to je ta intuitivna lukostrelba, moja je iba technicka... aj s reflexom Look Round
_________________
„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj."
(Twylah Nitsch, Seneca)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 6:42 pm    Předmět: Citovat

Obdivuju lidi, kteří dosahují bez míření (=bez použití referenčních bodů jako hrot šípu apod.) skvělých zásahů jako třeba Sysel, Arni a další... Je to pro mě výzva a po vyzkoušení i nový, přitažlivý rozměr lukostřelby, zapojení jiných částí vědomí. BB střílím pořád, zatím se mi to rýsuje tak, že to budou dvě paralelní linie, kterým se budu věnovat. Čas ukáže, to teď neřeším, neřeším ani srovnávání bodových výsledků těchto dvou linií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hryska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 4.9. 2011
Příspěvky: 170
Bydliště: Divín, Jarabá, Divín...a dokola

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 6:01 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
hryska napsal:
S TRRB som mierila do podlahy. Luk nema kovovy stred, je to stred Galaxy ako ma Tatiana, len ramena mam carbonove. Ale Tatiana nevolkuje. Wink

To je dobrý, a já si pořídil Pinnacle, což je sourozenec Galaxy a směřuju od BB "volkování" k TRRB a úplnýmu nemíření, tak to bereme opačným směrem Smile


No to sa mi snad len zda, aj opacne to niekto skusa, som myslela, ze je normalne prejst z TRRB na BB, tak preco takto???

Ja som aj s reflexom "mierila" (do 60cm pod stred terca podla vzdialenosti), ale volkovanie je pre mna vyhoda, ze pri rovnakej vzdialenosti 18m mierim na stred terca, urcite je presnost lepsia Wink
_________________
„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj."
(Twylah Nitsch, Seneca)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 12:53 am    Předmět: Citovat

hryska napsal:
S TRRB som mierila do podlahy. Luk nema kovovy stred, je to stred Galaxy ako ma Tatiana, len ramena mam carbonove. Ale Tatiana nevolkuje. Wink

To je dobrý, a já si pořídil Pinnacle, což je sourozenec Galaxy a směřuju od BB "volkování" k TRRB a úplnýmu nemíření, tak to bereme opačným směrem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hryska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 4.9. 2011
Příspěvky: 170
Bydliště: Divín, Jarabá, Divín...a dokola

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 12:28 am    Předmět: Citovat

Ita napsal:
A u nás je to Danielo obráceně - v BB je žen nejvíc. V TRRB se setkáváme maximálně ve třech, takže jedem proti chlapům Smile .
Ale je to vlastně jedno - hlavně že střílíme Very Happy


Jo,jo a hlavne, ze nejdes proti svojmu....chlapovi Very Happy
_________________
„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj."
(Twylah Nitsch, Seneca)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 11:48 pm    Předmět: Citovat

A u nás je to Danielo obráceně - v BB je žen nejvíc. V TRRB se setkáváme maximálně ve třech, takže jedem proti chlapům Smile .
Ale je to vlastně jedno - hlavně že střílíme Very Happy
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hryska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 4.9. 2011
Příspěvky: 170
Bydliště: Divín, Jarabá, Divín...a dokola

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 11:12 pm    Předmět: Citovat

Hrysko - zase úžasný číslo Shocked A ty to teď zkoušíš v "bárbou"?
[/quote]

Ivet, hlavne kvoli Fite,dost mi to vylepsuje vysku mojho mierenia. S TRRB som mierila do podlahy. Luk nema kovovy stred, je to stred Galaxy ako ma Tatiana, len ramena mam carbonove. Ale Tatiana nevolkuje.
Zatial neviem, ci budem strielat BB aj na 3D, na Slovensku z tych zien, co chodia na 3D, nestrielaju BB, tak bud sa pridam k muzom alebo nebudem volkovat a budem TRRB.
No este to nemam zvladnute, tak musim najprv natrenovat Wink
_________________
„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj."
(Twylah Nitsch, Seneca)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 9:51 pm    Předmět: Citovat

Kobo - dík za obnovenou "kobulku"(čti tabulku) Smile
Už se nám to střílení chýlí ke konci, takže chtělo by to ještě zkusit alespoň jednou vystřelit (teda 60x). Zbývá jen 12 dní!!!
Hrysko - zase úžasný číslo Shocked A ty to teď zkoušíš v "bárbou"?
Kumovi přeju ten bodík......
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hryska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 4.9. 2011
Příspěvky: 170
Bydliště: Divín, Jarabá, Divín...a dokola

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 8:06 pm    Předmět: Citovat

Tak pridavam po dlhsej odmlke este nejaky vysledok "outdoorovej" Fity na 18m za celkom prijemneho pocasia tesne pod nulou pri jemnom snezeni:

468b.

Vysledok padol s novym lukom ( je to stale reflex - Galaxy, ramena Samick Vision carb.) technikou BB po hodinovom lopatovani.
Snehu uz mame aj za usami Rolling Eyes , ale je krasne.

_________________
„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj."
(Twylah Nitsch, Seneca)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 3:29 pm    Předmět: Citovat

Po sérii mizerných výsledků jsem ve středu nastřílel 399.
Nebýt jednoho "M", mohl jsem konečně pokořit hranici čtyřset bodů. Tak snad příště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
koba
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 177
Bydliště: někde ...

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 10:55 am    Předmět: Citovat

ZDE naleznete aktualizovaný přehled Fórového střílení!


Ito to bude dobré, koukni na moje výsledky. Občas se dostanu těsně nad hranici 200 bodů. Když to porovnám s výsledky ostatních, tak mám největší rozptyl a nevyrovnaný výkon Wink.
Za chvíli bude teplo a to se teprve potom bude střílet Wink.
_________________
"Moudrá slova jsou jak letící šíp na tvoji hlavu. Co uděláš? Sehneš se!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 9:25 pm    Předmět: Citovat

U nás se počasí umoudřilo - já ne Evil or Very Mad - 18m - 387
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 8:56 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
fenit vse je to pakarna ,luk je urcen na asi 20 m a ty vzdalenosti jsou tak akorat na pusku i tady na kladkovy luk se maximalne strili na 45 yardu a to je asi 40 m a tradicnim lukem se ani neodvazime strilet na 40 m hrozi ztrata sipu a mate toho jelena na 2D velikeho jako zajic ,mejte rozum je to jen obycejny luk a ne puska z dalekohledem .....
Sak ja mam rozum,ale ti co stavaju tu trat asi ho nekde potratili,sakra nekde tady musi byt na zemi Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Korado
Nováček
Nováček


Registrace: 17.4. 2011
Příspěvky: 84
Bydliště: Desná v Jizerských horách

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:56 pm    Předmět: Citovat

Dnes 18m - 445 bodů, 27m - 379 bodů s dřevama a nakonec jsem si zkusil carbony 18m - 482
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:16 pm    Předmět: Citovat

No nevím Alwarezi...u nás na střelnici střílejí lidi s kladkama a olympijema na 90m a někteří zasahují výhradně žlutou v terči 120x120cm.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 2:51 am    Předmět: Citovat

fenit vse je to pakarna ,luk je urcen na asi 20 m a ty vzdalenosti jsou tak akorat na pusku i tady na kladkovy luk se maximalne strili na 45 yardu a to je asi 40 m a tradicnim lukem se ani neodvazime strilet na 40 m hrozi ztrata sipu a mate toho jelena na 2D velikeho jako zajic ,mejte rozum je to jen obycejny luk a ne puska z dalekohledem .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 8:14 pm    Předmět: Citovat

Já teď trénuju jenom těch 18 m, padají mi opakovně součty jako 485, 488, na závodech to bylo 461 - přestávám se soustředit na body, uvolňuji mysl na ladění formy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hračička
Nováček
Nováček


Registrace: 22.12. 2011
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 7:19 pm    Předmět: Citovat

Dnešní výsledek nic moc, jen 415... holt není každý den posvícení. Dařilo se mi využívat celou plochu terče, i když by mi stačila jen ta žlutá...
_________________
Kdo si hraje, nezlobí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 6:16 pm    Předmět: Citovat

fenit napsal:
https://picasaweb.google.com/eduard.sokol/MeranieTercov?authuser=0&feat=directlink
Tam v dialke (60m) za mojou tehotnou manzelkou ta mala kocka,to je terc 120x120cm,no traf tam kill zonu.Sorry ze sa stazujem,ale som nas....rany,sak no uznaj Laughing Laughing Laughing .Tie pekne zasahy,to je z 25m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 6:11 pm    Předmět: Citovat

https://picasaweb.google.com/eduard.sokol/MeranieTercov?authuser=0&feat=directlink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 6:05 pm    Předmět: Citovat

Takze po dnesnej debate s clovekom co staval nedelnu trat a po premerani,lebo som neveril vlastnym usiam je z 28 tercov 12 za hranicou 50 m,presne tri na 50m,jeden 58m,jeden 60m a jeden 65m!!!.Bolo 14 tercov,isli sa dve kola.Podla mna na sutaz 3D je to sialenost,strielal som drevakmi a na 65m je hadam nemozne trafit kill zonu a tak som aj dopadol Dalsiu sutaz idem carbony. Laughing Skusim nejake fotky z tej dialky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 4:51 pm    Předmět: Citovat

Môj výsledok za včera :
336 bodov
Počasie skoro ideálne, -4 stupne a skoro bezvetrie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lubo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.12. 2011
Příspěvky: 126
Bydliště: Stará Turá

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 7:35 am    Předmět: Citovat

Ita napsal:
..... a od Luba očekáváme mini(maxi) reportáž z lovecké lukostřelby Smile . Ať se daří!

dík, budem sa snažiť Smile momentálne trénujem 35 a 40m vzdialenosti
a potom niečo napíšem ako to prebiehalo ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 10:53 pm    Předmět: Citovat

Ita napsal:
Jakákoliv zmínka, jak probíhá lukostřelba mimo ČR je zajímavá. Takže Fenite - jen informuj Wink Podle fotek - opravdu daleko.....
Na tych fotkach moc nevidiet,ked neni sutaz tak zvierata su schovane a daju na tie terce 2D tie face target alebo su prazdne.My mame parkur so zvieratami v inej casti lesa co je tam stale.Ale vemu fotak a nafotim ti vzdalenosti,pretoze podla mna je to silena dalka.Aspom pre mna trafit kill zonu za hranicou 40m je zatial nemozne,ale budu trenovat Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 10:49 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
fenit musim ti vysvetlit tady se nic nedozvis od tech teoretiku a zacatecniku ....jedu takhle na zavody a uz si to nepamatuji jestli to bylo minule leto, nebo predminule a tam mi zacali vypravet o to systemu -5 bodu a tak jsem se nadechl a rekl jsem jim kdo si tu pakarnu vymyslel a nikdo se nechtel priznat a pak jsem pokracoval jako by z vas nikdo nestrilel zver a sip co dopadne kamkoliv zpusobuje tezke krvaceni a treba prasata se strileji do bricha za zebra v uhlu, aby se prorazila branice to je ta blana co oddeluje vnitrnosti od plic a tak kdyz se vnikne vzduch do plic a ty zkolabuji ,zasah do krku je snad jasny a zasah do tepny do zadni kyty je taky jasny a pokud mate primy zasah do bricha a dostatecne velkou hlavici nechate tam lezet zvire co zalehne a rano jej najdete 30 m od posedu .......nikdo se se mnou nehadal ,ale kdo tuhle pitomost vymyslel nedozvedel jsem se ......
Dik lov je lov a staz je sutaz a mne sa tych -5 bodov vobec nepaci Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 10:11 pm    Předmět: Citovat

..... a od Luba očekáváme mini(maxi) reportáž z lovecké lukostřelby Smile . Ať se daří!
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 10:04 pm    Předmět: Citovat

Jakákoliv zmínka, jak probíhá lukostřelba mimo ČR je zajímavá. Takže Fenite - jen informuj Wink Podle fotek - opravdu daleko.....
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Další
Strana 3 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.