Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 8:19 am    Předmět: Citovat

1. Tady nejde o chemii, ale o odporuceni vyrobcu (a valstnosti vlaken)

Ano, napriklad mnesny Xcell by slo pouzit i na ne kladkovy luk, bude ale treba pouzit velmi kvalitni (a drahou) omotavku a bude to cele zbytecne drahe.

Vseobecne vyrobci doporucuji vice vlaken u smensych typu, napriklad:


Bowstring materials Recommended number of strands

Xcel 20
Fast Flight Plus 18
B-50 20


Spulka Dacron stoji v Cechach od 200Kc, cenu smesnych vlaken si kazdy muze najit sam.

U Kvelaru a je jeho odvozenin, je problem, ze praskaji neprevidatelne (bez zjevenho opotrebeni) a nahodne. To je vlasnost, se kterou je nutne u smensych vlaken pocitat. Vyzaduji pravidelnou kontrlolu a ucho co pozna rozdil ve vystrelu driv nez to prdne. V USA jsou to vlakna cilene pro zkusene strelce, co maji kladkove luky s pravidelnym servisem.

2. Ruzne druhy sestaveni tetiv ?

Diky Alwarey, ze ted vim co je tvuj nazor, lepe se tak diskutuje, uz najaky cas uvazuji ze si udelam Tetivak na Loop tetivy a tak jsem hledal porovani ruznuch druhu tetiv, tadle citace to vystihuje asi nejpresneji:

Citace:

Endless loop strings boast higher performance than Flemish twist strings but the performance difference is completely imperceptible without a chronograph if the strings have been properly crafted. With equal strand count and high quality strings of both types, the actual speed output difference is usually less than 3 feet per second. Some feel that Flemish twist strings are stronger because they have twice as many strands in the loop ends. Others feel that the Endless design is stronger because it has no twist to crimp the strands. Testing has revealed that endless loops are actually slightly stronger but that both designs are strong enough that the difference is academic and not a practical consideration. What is really gained with endless loops is an extremely durable loop end that has been served for protection and is a very stable design with minimal twist capable of being built to very precise specifications.


Bohuzel se mi nepodarilo tu sudii najit ani vysledovat, z jakeho je roku. Rok je dulezity, nebot omotavky se vyvyjeji stejne jako vlakna na tetivy.
Proto dnes vyrobci maji sheet, kde se vybiraji omotavky k vlaknu tetivy, druhu luku a zkusobu vypousteni (pristy, vypoustec).
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 8:03 am    Předmět: Citovat

Alwarezi,

pouziva se smes Dynema + Vectran . Vectran je kevlar a mjcha se to s Dynemou prave proto aby to bez varovani neprskalo. Cisty kevlar nic nevydrzi a najednou praskne, coz muze byt velice nebezpecne.

Proto jsem skorigoval tvoji odpoved aby si nepsal zavadejici informace ze mas tetivu z Kevlaru.

Wikipedii jsem uvedl jako zdroj proto ze byli informace na jednem miste a nemusel jsem se starat dlouho po webu.

Takze pravidla diskuze slusnych lidi:

1. Pokud uvadim informaci tak ji uvadim celou a nezkreslenou.
2. Pokud uvadim tvrzeni tak ho podporim zdrojem informaci
3. Informace mam to doma a funguje neni objektivni zdroj, kamarad ma trabanta co jezdi uz dvacetlet.
4. Pokud uz ukazuji neco co mam doma a pouzivam jako argument je to dobre vyfotit a soupnout jsem odkaz na fotku.

Doufam ze uz ted chapes proc jsou nekteri lidi na Tvoje prispevky mirne alergicti. Driv nez neco napises tak si precti predtim znova ty ctyri body a skoriguj sve reakce prosim. Pak budou tve prispevky pro toto forum prinosem a ne opacne.

Predem dekuji

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 5:56 am    Předmět: Citovat

Vidim ,ze zde nebude zadny argument ,nebot polymerova chemie je pro mne spanelskou vesnici .Klubka tetiv co pouzivam jsou:+ BCY 450 plus
co je smichanina 70%SK75 Dyneema+ 30%Vectran co je nejaka odruda kevlaru /super kevlar/ vlakno majici pevnost 155 liber ...............
+BCY 452X co je 67% SK75 Dyneema + 33% Vectran jedno vlakno majici pevnost 75 liber......never moc te encyclopedii mne Dacron B-50 tetiva nevydrzela vice jak pul roku! Moje tetivy jsou pouze nekonecne ,ktere povazuji za pevnejsi nez vlamske tetivy, nebot v kritickych bodech namahani mam obtocenou omotavku 2 krat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 2:05 am    Předmět: Citovat

Tak to mas nejaky super kevlar, normalne odchazi po tisici vystrelech, krome toho ma tendenci prsknout z niceho nic a nerozpada se postupne jako jine materialy. Je velmi nachylny na ohyb a praska v ockach na luku.

Muzu videt foto toho luku a tetivy ?

Pro ty vladnou anglictinou, odkaz zde : http://en.wikipedia.org/wiki/Bow_string

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 1:14 am    Předmět: Citovat

Dovoluji si odporovat Sane a mne tetiva vyrobena z kevlaru na mojem recurve #52 liber zatim nepraskla udelal jsem ji pred 3 roky a strilim z tohoto luku jednou tydne tak okolo 200 sipu ,neni nad kevlarovou tetivu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 1:03 am    Předmět: Citovat

Bacha na Kevlar,

vuci treni je odolny ale zase rad praska... Proto je lukostrelci nemaji moc radi jako tetivu.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 12:14 am    Předmět: Citovat

Jo a skloňoval jsem podle MUŽE Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 12:12 am    Předmět: Citovat

Plátno jsem nedával ale omotávku ano.Nit je docela pevná,nějaká kevlarová či co,tak snad to vydrží.Ještě snížím nátah ze 66cm na 64cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 11:55 pm    Předmět: Citovat

Standartni oprava dreveneho luku je nalepit alespon jednu vrstvu slachy pres misto praskliny /dve vrstvy jsou lepe/ a cele rameno potom obalit slachou az tech 5 cm ramene vypada jako bolava noha ,tento proces obycejne zabrani zlomeni ramene i kdyz nekdy take ne . Daleko jednodusi doporuceni je ,ze nic na luku nedelame a strilime jej dokud se nezlomi a mezitim si vyrobime dalsi luk a smytec !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 11:18 pm    Předmět: Citovat

Dobrý,udělas i to s tím plátem a omotem?
Kdyžtak to všechno (zakápnutí,plátno,omot) dělej stejným lepidlem,
ať se to nehádá.
Jo, a zkus mě líp skloňovat...... podle Kašy...to zní líp (a tvrdě) Wink Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:47 pm    Předmět: Citovat

Ogen provedl jsem to podle Kaše a je to OK.Akorát jsem místo sekuďáku použil lepidlo na letky,To se mě zdá pružnější.Praxe ukáže,jinak díky za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:32 pm    Předmět: Citovat

Koľko vrstiev biele a koľko jadrového dreva, tam máš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

No, mohl bys tomu pomoct tím,že to zakápneš sekunďákem
a pak to přelepíš (po obvodu) plátnem a navrch ovážeš (tenký provázek).
Nebo to jde i bez toho plátna jen s ovázkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Pánové lukaři potřeboval bych vaši pomoc.Při zastřílení luku se mě na zádech v okolí suku objevila prasklinka.Styl luku je holmegaard je to zrovna v přechodu mezi ohebným ramene a neohebným koncem.Dřevo je tis tzn že se nepatně oddělilo několik vrstev běle.Poradí někdo? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 4:53 am    Předmět: Citovat

Hlupaci na paleoplanet a podvodnici ,pouze se chteji delat duleziti informacni hodnota je nulova pouze nesmyslny Holly-wood ve skutecnosti ten luk vyrobil pro film Tim Baker a mel tah 40 liber a v Holly- woodu na nej pridaly nesmyslne krapy ,puvodne luk byl Hunza co je myslim z Afghanistanu . Nicmene ten silak co strili 100lib luk mi neco pripomel. Luky
vyrobene ze dvou klacku . Improvizace luku indianu a eskymaku,kdyz po okoli z jakehokoliv duvodu nebyly dostatecne silne klacky a tak luky byly vyrabeny ze dvou klacku svazane dohromady ,tak aby se dostal dostatecny tah na zabiti i velkych zvirat jako je napr. los... Vse je zalozeno na principu listovych per od kocaru ,auta atd . pokud u vas pouze rostou pruty o prumeru lidskeho palce stale z toho muzete dostat 50 liber. luk co by melo stacit na na vice nez zajice !!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
arnir
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 12:01 am    Předmět: Citovat

nazdar, objevil jsem cloveka ktery dela kopii luku krale skorpiona
http://paleoplanet69529.yuku.com/topic/17852/t/Scorpion-King-bow-discussion-Full-draw-pics.html?page=2

a vsiml jsem si ze backing tam neni natvrdo prilepen ale pouze privazan, jestli to je k tomu ze kdyz je back prilepen, tak se pri ohybu luku snazi jakoby natahnout na delce, zato pokud je jen takhle privazan (stacilo by prilepeni pouze ve stredu a na koncich jen vazani) tak ho pri natahu stejne ohybame ale muze vlaste "cestovat" po luku.

no ale takhle uz to vlastne neplni funkci ochrany pred zlomenim ale pouze jako zesileni luku, stejne dobre by se ta lista dala prilepit jako belly, aspon tedy ja myslim.

no kazdopadne je to podle filmu takze to muze klidne byt jen nejake "pozlatko" aby ten luk byl ve filmu hrozne kuul Laughing

co myslite vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 8:55 am    Předmět: Citovat

Citace:
Duni, zabudni na dvoch divochov. Pri priereze stredu 40X25 by mal ten luk asi 100 lb, podľa dreva.
No nezabudnem ,to je dectvo Twisted Evil .A mám agát týchto rozmerov na 192cm dlžku ,že by to malo 100 tých oných libier neviem ,hádam nie ,ved to taký chuj ako ja nedokáže .Na to treba patent od Hawkwinda .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 12:53 am    Předmět: Citovat

Jak je libo. Môžeš to tilerovať úplne súmerne, je to jednoduchšie a potom spodné rameno skrátiť o jeden palec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 12:49 am    Předmět: Citovat

Díky, ukádám Wink
Jen jsem myslel, že rukojeť se u těchhle luků nedělá středově souměrná, ale že se posunuje do spodího ramene.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 12:40 am    Předmět: Citovat


Asi približne ako toto.
Zmeň drevo na jasan, dĺžku na 72, šírku ramien na 40 mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 12:30 am    Předmět: Citovat

Mám v plánu tak 40-45 liber.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 11:36 pm    Předmět: Citovat

INMU, pre jasanový flatbow s nátahom 30´´ by som zvolil dĺžku 72 ´´. Ak prezradíš požadovanú silu navrhnem ti aj šírku ramien.
crusader, pre longbow z jasanu treba dĺžku ako tvoja postava klidne plus niečo naviac. Prierez musí byť viac placatý.
Duni, zabudni na dvoch divochov. Pri priereze stredu 40X25 by mal ten luk asi 100 lb, podľa dreva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 11:35 pm    Předmět: Citovat

Ako inspiraciu a protipol karbobruske par foto z prace madara TZH . Nastroje z doby kamennej a jeho holmegaard .

pouzite kamene :


































_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

Musím vás trochu dostať do obrazu . Jaseň a podobné veci nie je dobrý na luk ktorý je v priereze moc hrubý (na to je tis ,a drevokompozity). Ale ak by si robil LB ako lesný indoši ,alebo v dvoch divochoch teda zhruba že šírka v madle 4cm ,hrúbka 2,5 cm alebo menej ,tak je to OK a chod do toho . K brúseniu ,každý reže pokiaľ je to bezpečné ,potom rašplovať,škrabať ,šmirglovať . Astala vista babe .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 6:59 pm    Předmět: Citovat

150 cm je asi na longbow dosť málo.no pravda záleží aj na tvojej výške .ja som začínal podľa tohto návodu - http://www.woodcraft.cz/files/infostudna/hau_kola/deni_veci/luk/luk.php akurát že tých 6 dní je na vysušenie dreva tiež málo Smile .šíp by vraj mal byť dlhý max. pol dĺžky luku(celodrevo pravda)ale to tiež záleží asi aj od iných vecí,mám luk 180cm ale ak by som doň dal 90cm šíp asi by som ho zlomil Smile CRUSADER koľko librový luk je to?pri akom uhle dostrelíš 100 metrov?záleží aj na šípoch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 6:58 pm    Předmět: Citovat

Díky za reakce, ten článek si nastuduju, vypadá zajímavě.
Jinak na rozbrušku používám spešl talíř, na který se upevňují smirkové výseky, takže se s tím dají dělat i opravdu hodně jemné věci a udržet rovinu také není problém.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
crusader
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 6:14 pm    Předmět: Citovat

chtel bych poradit s vyrobou tak 150 cm longbow material mam jasan a zatim mi to moc nejde nax dostřel tak 100 m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 5:09 pm    Předmět: Citovat

Laughing Rob cim chces. Skrabky, rasple obojrucne noze a motylikove hobliky maju tu vyhodu oproti karbobruske, ze mas presnu kontrolu nad nastrojom a kolko s nim odoberies dreva.Nech sa akokolvek seknes nestane sa ti to co s karbinou- ze mozes necakene ubrat aj 1 cm hmoty.Navyse si stale v kontakte s materialom - ktory treba pozorne ledovat. Kazda prasklinka ci odstep su dolezite. Praca s krbinou to neumoznuje. Ale na hrube opracovanie - preco nie.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

vitaj INMU,
skus kuk tendo navod : http://www.wladik.wz.cz/Flatbow.pdf
je troska starsi, ale podrobny a s nakresom...
mozno ti pomoze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 3:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny vespolek,
snad si zde neudělám špatnou reklamu tím, že hned můj první příspěvek bude dotaz. Fórum už nějakou dobu pročítám jen jako tichý pozorovatel. Chci si v létě vyrobit jasanový flatbow. Původně to měl být klasický LB, ale po tom, co jsem si přečetl o omezeních jasanu, tak jsem od toho upustil. Prostudování zdejších vláken o výrobě luků mi docela otevřelo oči v tom, na co všechno je třeba dbát.

Dvě věci jsem ale nenašel. Za prvé- existuje nějaký doporučovaný vztah mezi délkou šípu a luku? V nějakém anglickém článku jsem četl, že celodřevěný flatbow by měl být pro nátah 28" dlouhý 5'6". Mám dlouhé ruce, potřeboval bych nátah tak 30-31" a nevím, o kolik bych měl prodloužit luk, aby to vydržel.

A za druhé- Vždycky, když vidím někoho vyrábět domácky luk, používá hlavně poříz, sekerku a hoblík. Proč? Má to nějakou výhodu oproti odběru materiálu broušením? Zabývám se výrobou nožů a tam používám hlavně úhlovou brusku na veškerý hrubý úběr materiálu a pak smirky na lapování povrchů a různé detaily. S těmihle nástroji jsem jedna ruka a proto mě zajímá, jestli je něco špatného na odebírání materiálu broušením. Obávat se spálení dřeva rozbruškou není třeba. Mám tam regulaci otáček a dřevěné ručky na nože brousím běžně.

Dík moc
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
Strana 24 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.