Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Letni korespondencni aneb Forovy streleni II.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Mel bych zajem
ano
72%
 72%  [ 16 ]
ne
27%
 27%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2012 12:04 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to dnes po práci šel hned vyzkoušet. Když jsem naměřil třicet metrů a kouknul jsem se na terč nechtělo se mě věřit že to je jen třicet metrů. Střílel jsem prvně z třiceti metrů na čtyřicítku terč. Nakonec to nebylo tak strašný věčinou jsem se trefil do terčovniče Smile
Jen jsem si uvědomil že vystřelit tři šípy a jít si pro ně bude dost cestování. Pro dnešek jsem střílel po dvanácti šípech. Skupina TRRB
Pár fotek zde: https://picasaweb.google.com/110522181097794195218/Poprve30mNa40cmTerc?authkey=Gv1sRgCL6riuCd7uKaVg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jonathan
Nováček
Nováček


Registrace: 18.4. 2009
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 11:32 pm    Předmět: Citovat

Jsem pro 60cm na 30m.
Těch outů na 40cm by bylo asi moc a to by mi ubíralo motivaci a radost ze střílení Confused A vo tom to přeci je Laughing
_________________
Zkrocená mysl = poslušné šípy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dadi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.11. 2011
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 7:45 pm    Předmět: Citovat

nazdar tosi zrátal všetkých 36 šípov aby mi to bolo jasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lubo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.12. 2011
Příspěvky: 126
Bydliště: Stará Turá

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 6:22 pm    Předmět: Citovat

Ita napsal:
Přimluvila bych se, aby tyto pravidla platila pro kladky (a asi i Luba Laughing ), pro ostatní terč 60.
Wink

Ja budem strielať určite 40cm terč, tak ako píše Ita Smile
No a aby som o tom stále iba nekecal - nepísal, tak som to dnes aj vyskúšal. Takže 12x3 spolu 36 šípov na 30m, 40cm terč
výsledok 254 bodov. Na začiatok aspoň tak, aby sa bolo do čoho odraziť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 6:20 pm    Předmět: Citovat

Ita napsal:
Těší mě, že chce někdo ve Fórovým střílení pokračovat Smile .
A teď můj názor: Fifo, nastavil jsi pravidla, takže otázka " Co vy na to?" jen rozproudila debatu jak to udělat "jinak". Toť v "demokracii" klasické Laughing .
A protože jsi tu otázku položil, zkusím odpovědět. Pro většinu lukostřelců je 40 terč na 30 m malým cílem a tudíž výsledek je cílem náhody. Přimluvila bych se, aby tyto pravidla platila pro kladky (a asi i Luba Laughing ), pro ostatní terč 60.
Nechci nikomu bourat pravidla, jen když jsi se ptal "Co vy na to", tak odpovídám.
Přeju Fórovce II hodně střelců Smile . Na 60ku bych to zkusila Wink


Diky Ito, otazlku jsem takto polozil a debatu jsem ocekaval a jsem za ni rad.

Je pravda ze jsem se na to dival z pohledu kolobezkare, proto tech 40cm.
Lehke shrnuti. par lidi navrhovalo 80cm terc, pak padali ruzne navrhy na pocty sipu a ruzne prumene vzdalenisti, nicmene vetsina souhlasila (nebo alespon mlcky souhlasila Smile se vzdalenosti 30m

Kdyz shrnu hlavni proudy mame tu tyto moznosti:

- Co se terce: tyce navrh byl 60 terc pro vsechny
- nebo dalsi navrh 60 pro vsechny a 40 pro kladky (a tim padem40 asi i pro olympioniky)
- Nebo 40 pro vsechny


dalsi navrh byl na 60 tereni terc 1-6 coz je velikosti to same, jenom ne tak"jemne bodovani" - pro vetsi variabilitu vysledku (a tim i vetsi moznost zlepsovani bych zustal u klasickeho FITA 1-10

Pocet sipu bych si dovolil ponechat na 3x12=36, nebot bych to chtel pojmout jakou cast treningu, kdy si vystrelim i na jinou vzdalenost.
20 sad po 3 je pro me na dlouho a v podstate to zabere casove cely muj trening.

Takze jeste vas necham den diskutovat (prosim omezte se uz jen na zminovasne moznosti) a potom si dovolim definovat konecna pravidla, vytvorit nejakou sdilenou tabulku a kdo bude mit zajem muze strilet, vyplnovat a posilat vysledky.

Diky za vase komentare

Fifa

PS: Vcera jsem si dal uz mimo soutez zimni Forovy a na to ze jsme to od Adrspachu nedrzel v ruce, me vysledek 545 celkem potesil.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 11:23 am    Předmět: Citovat

Já jsem pro terč 40cm. Je pravda že výsledky nebudou nic moc, ale jak psal lubo těžko na cvičišti lehko na bojišti. Terčovnice bývá stejně větší než terč, tak by zase neměly být tak velké ztráty na šípech. No a zezačátku holt bude víc EMEK. Na osumnácti metrech jsem dal nejvíc 399 bodů. Vzhledem k tomu že budeme střílet dvanáct sad tak si dávám cíl 250 bodů.
Lovu zdar KUMO Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 11:58 pm    Předmět: Citovat

Těší mě, že chce někdo ve Fórovým střílení pokračovat Smile .
A teď můj názor: Fifo, nastavil jsi pravidla, takže otázka " Co vy na to?" jen rozproudila debatu jak to udělat "jinak". Toť v "demokracii" klasické Laughing .
A protože jsi tu otázku položil, zkusím odpovědět. Pro většinu lukostřelců je 40 terč na 30 m malým cílem a tudíž výsledek je cílem náhody. Přimluvila bych se, aby tyto pravidla platila pro kladky (a asi i Luba Laughing ), pro ostatní terč 60.
Nechci nikomu bourat pravidla, jen když jsi se ptal "Co vy na to", tak odpovídám.
Přeju Fórovce II hodně střelců Smile . Na 60ku bych to zkusila Wink
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 8:29 pm    Předmět: Citovat

lubo napsal:
Ja som určite za pôvodný návrh za 40cm terč. Na 3D je to tak "akurát" veľkosť - kill zóna. A aj to občasné strielanie na 27m v zime mi fakt pomohlo, vyskúšal som si to teraz na preteku 1. kolo GP 3.3. v Podhradný Lhúte a bolo to v pohode, nemal som problém so vzdialenými zvieratami. Keď sa naučíme triafať na 30m vzdialenosti 40cm terč , nie je potom problém trafiť 1,5m zviera.
Takže určite 40cm ! Evil or Very Mad a terčovnicu okolo terča môžeme mať aj 5m veľkú nie ? Very Happy
Na druhu stranu aj toto je pravda,ale Lubo ty strielas jak dabel,to my sme inde Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lubo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.12. 2011
Příspěvky: 126
Bydliště: Stará Turá

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 8:27 pm    Předmět: Citovat

Ja som určite za pôvodný návrh za 40cm terč. Na 3D je to tak "akurát" veľkosť - kill zóna. A aj to občasné strielanie na 27m v zime mi fakt pomohlo, vyskúšal som si to teraz na preteku 1. kolo GP 3.3. v Podhradný Lhúte a bolo to v pohode, nemal som problém so vzdialenými zvieratami. Keď sa naučíme triafať na 30m vzdialenosti 40cm terč , nie je potom problém trafiť 1,5m zviera.
Takže určite 40cm ! Evil or Very Mad a terčovnicu okolo terča môžeme mať aj 5m veľkú nie ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 8:18 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme ze by to mala byt 60-ka!!!Ja chcem kupit vacsie auto,nie nove sipy kazdy tyzden Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 7:32 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
ne na 80cm,, ale pro kladkare je takový terc zbytecne velký, ti strilí i n aredukovanou 80 na tuhle vzdalenost, 80cm na 30m vychazi co se tyka pomeru vzdálenosti líp nez 40cm na 18m, ale mohlo by se střílet na 60cm terenní terč, který ma bodovaní 1-6 (cerný terč, uprostred zluté kolecko) a to by bylo i pro ostatní třeba zajimavejsí. to se v terenní strili pro bb od 15-40m, tazke tech 30m by bylo akorat.


máš pravdu, 60ka se používá na 25 m v hale ... většinou také jako 3 redukáče ...
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 6:09 pm    Předmět: Citovat

Co se mne týče: to by bylo pohřebiště dřevěných šípů... Laughing

40cm je na 30m málo.


U 27m to dává smysl jako nácvik na 3Dčko, jak to vymyslel Lubo.

Co takhle něco ala "Zahrádkový Windsor Bédy Trávníčka", fórový ale hooodně zkrácený? Idea

Začít prvním šípem na 30m, druhý 25 a třetí 20m.

Dvacet sérií...

Terč 60ka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 6:08 pm    Předmět: Citovat

ne na 80cm,, ale pro kladkare je takový terc zbytecne velký, ti strilí i n aredukovanou 80 na tuhle vzdalenost, 80cm na 30m vychazi co se tyka pomeru vzdálenosti líp nez 40cm na 18m, ale mohlo by se střílet na 60cm terenní terč, který ma bodovaní 1-6 (cerný terč, uprostred zluté kolecko) a to by bylo i pro ostatní třeba zajimavejsí. to se v terenní strili pro bb od 15-40m, tazke tech 30m by bylo akorat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 5:56 pm    Předmět: Re: Letni korespondencni aneb Forovy streleni II. Citovat

Fifa napsal:
Ahoj,

Pres zimu jsem zaznamenal velky zajem o Forovy strileni. Protoze jsem se nestihl zucastnit a chtel bych rekl jsem si, co neudelat neco podobneho pres leto.

Takze muj navrh je neco jako "ultra kratka FITA"

36 sipu (12x3) na 30m (aby to nebylo tak kratke jako indoor ale zase abychom se vesli na zahradku) terc 40cm
Hodnoti se soucet 3 nejlepsich.
Obdobi od 1.3. (bacha uz to zacalo Smile do 31.9.
Startovne 0. Ceny si zas budete moci vytisknout Smile

Co vy na to ?


Vždyť i FITA krátká se střílí na tuto vzdálenost na 60cm terč ne?
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 5:51 pm    Předmět: Citovat

na 3O m 40cm terč se nezůčastním, protože takhle velký terč na tuhle vzdálenost představuje můj přirozený optimální rozptyl. Jinými slovy jsem schopen terč zasáhnout, ale už nejsem schopen ovlivnit kam, takže soutěžení pro mne osobně postrádá smysl.
Ale s napětím budu sledovat vaše výkony Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lubo
Nováček
Nováček


Registrace: 14.12. 2011
Příspěvky: 126
Bydliště: Stará Turá

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 5:37 pm    Předmět: Citovat

bolo by to fajin rád sa zúčastním, je to takmer to isté, ako to čo som navrhol v zime - bolo to 27m,40cm a pár ľudí sa aj zúčastnilo.
fajin nácvik na max. vzdialenosti v 3D, so mnou rátaj ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 2:42 pm    Předmět: Letni korespondencni aneb Forovy streleni II. Citovat

Ahoj,

Pres zimu jsem zaznamenal velky zajem o Forovy strileni. Protoze jsem se nestihl zucastnit a chtel bych rekl jsem si, co neudelat neco podobneho pres leto.

Takze muj navrh je neco jako "ultra kratka FITA"

36 sipu (12x3) na 30m (aby to nebylo tak kratke jako indoor ale zase abychom se vesli na zahradku) terc 40cm
Hodnoti se soucet 3 nejlepsich.
Obdobi od 1.3. (bacha uz to zacalo Smile do 31.9.
Startovne 0. Ceny si zas budete moci vytisknout Smile

Co vy na to ?
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.