Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Korejský mrňousek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2010 12:22 pm    Předmět: Citovat

Add to muj predchozi prispevek, nebo individuelne jak pise Misa.
1. Mam XXXcm
2. Strilim palcem
3. Pouzivam techniku natahu (v rovni ramen/za ucho, kotvim "na brade", atd.)

=> muj natah je XX"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2010 12:15 pm    Předmět: Citovat

Elév napsal:
Hystéria zažehnaná.


Prijde mi, ze se zde zacly trochu michat "hrusky s jabkama" a ve finale doslo k urcitemu nepochopeni.

1. dlouhy paze - potrebuji delsi natah (at uz na 3 prsty, nebo na palec)
2. rozdil mezi technikami tri prsty vs palec
3. samotna technika strelby pouze palcem a jeji varianty.
...

Mozna by se tu daly najit i dalsi, ale IMHO kazdy z techto bodu je samostatnou otazkou a mel by byt "resen" separatne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2010 12:07 pm    Předmět: Citovat

Hystéria zažehnaná.

A používate niekto taketo putko na tetive?
Ma to nejake vyhody (nevyhody)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2010 11:43 am    Předmět: Citovat

Kdo je autorem myšlenky, že prstenem se nějak výrazně prodlouží nátah?
Snad k tomu mám co říci. Střílím výhradně prstenem, vzácně z holého palce pro účely rychlého výstřelu. Ze stejného důvodu jsem se naučil i vypouštění třemi prsty. Takže jsem schopen střílet palcem i prsty, šíp na luku zleva i z prava. Když se chci trefit, palec a šíp z vnější strany luku. Žádné výrazné prodloužení nátahu jsem nepozoroval. Naopak u většiny lidí, kteří operují s nátahy 32 a víc palců čumí šíp pět palců
před lukem.
S čínským prstenem se nátah prodlouží o cca 1/2 palce.
Taky je u jezdeckých luků používání nějaké stylové čistoty střelby velikou vzácností. Alespoň v Evropě. Těch pár lidí, co používají skutečně dlouhý nátah mne spíše mile překvapí, když něco trefí, než aby to bylo pravidlem. Jednou takhle mile exceloval Calvera, který lámal jedno eskábéčko za druhým, ale na větší vzdálenosti se báječně trefoval.
Jsem vysoký 181 cm a mám nátah 28 palců .
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2010 10:04 am    Předmět: Citovat

Kaya- dlzka natahu:

http://1.2.1.5/bmi/i71.photobucket.com/albums/i127/fiddler49/MRshooting2.jpg

Nemohlo by byt taketo putko na tetive riesenim problemov s dlzkou natahu pri strebe s prstenom? Predpokladom je vsak koncik, ktory pevne drzi a tiez by sa s tym asi nedal zlomit rekord v pocte vystrelenych sipov za sekundu Crying or Very sad.
Pouzivate to niekto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st únor 10, 2010 11:16 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
...ted mne napadlo že bych ten profil KAYA LUKU MOHL taky dělat Very Happy bezstředový luk.... chvilka práce

Kdyby se to podařilo se srovnatelnými vlastnostmi a vzhledem a za menší peníz, jistě by to potěšilo hromadu fandů tradiční lukostřelby nejen u nás!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st únor 10, 2010 11:11 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem tu sháněl informace o luku KAYA. Už jsem měl možnost se s několika kousky seznámit. Teď se někdo někde ptal, při jak dlouhým nátahu to má tu sílu udávanou výrobcem. Měřil jsem tři kusy (35, 45 a 55 lbs) a vypadá to, že u každýho jednotlivýho luku to bude jinak - asi se s tím při výrobě moc neserou.
Naměřil jsem toto:
luk označený 35 lbs - při nátahu 30,5"
luk označený 45 lbs - při nátahu 29,5"
luk označený 55 lbs - při nátahu 28,5"
Řemeslný zpracování v porovnání s Hwarangem znatelně horší, porovnání nátahu už se tu probíralo. Ale celkově bych řek, že to ujde.Střílel jsem i z Hwarangů a toto střílí srovnatelně, pokud člověk nechce vopravdu dlouhej nátah, a levnějšího korejce jsem zatím neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 9:08 pm    Předmět: Re: Střelba palcem Citovat

Buky napsal:
Ví někdo např. z vlastní zkušenosti, o kolik % se zvětší nátah při střelbě palcem (prstenem) v porovnání s evropským držením? Např. pokud mám evropský nátah 29, bude luk s max. nátahem 32 stačit? A pokud by můj asijský nátah byl opravdu 32, neměl by luk mít ideálně ještě nějakou rezervu - tedy dejme tomu v tomto případě používat luk s max. nátahem 33? Dík za radu.


Nazdar Buky, palcovou techniku můžeš zkoušet a používat i při nátahu 28 až 30" bez problémů. Není tak důležité mít dlouhý nátah jako se ještě trefovat. V našich podmínkách nestřílíme až tak standardně na 145m jako Korejci.

Já jsem si taky udělal palcový prsten a šípy dlouhé 88cm ale je to fakt celkem neobvyklé a konstatuji, že šípy max. 32" mi stačí i na střílení na větší vzdálenosti. To pak více vstupují do toho jak míříš a dostřelíš i další parametry - jak je luk rychlý, jak těžké máš šípy a tak. Myslím, že našim cílem není prestřelovat pancíře řitířů 200m vzdálených...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 12:02 pm    Předmět: Citovat

Buky, zober si dlaň, zohni všetky prsty a zmeraj si vzdialenosť od ohybov prstov a palca.
U mňa to robí asi + 2,5´´ pre palec.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 11:58 am    Předmět: Citovat

Nápodobne prajem ,nebude to viac ako 3palce možno 4max..ak budeš ťahať rovnako daleko ....toto su trebars paramtre yumi chcel by som vedieť či maju aj korejci niečo podobne
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2010 11:47 pm    Předmět: Střelba palcem Citovat

Přeju hopdně sil v Novém roce a fčil k věci:
Ví někdo např. z vlastní zkušenosti, o kolik % se zvětší nátah při střelbě palcem (prstenem) v porovnání s evropským držením? Např. pokud mám evropský nátah 29, bude luk s max. nátahem 32 stačit? A pokud by můj asijský nátah byl opravdu 32, neměl by luk mít ideálně ještě nějakou rezervu - tedy dejme tomu v tomto případě používat luk s max. nátahem 33? Dík za radu.
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 10:40 am    Předmět: Citovat

Łuksport (PL) píše o Kaya. Překlad: Neobvykle pružný,přez malé rozměry je možný nátah na celou délku klasického dřevěného šípu 32".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 9:23 am    Předmět: Re: Kaya Citovat

Lee napsal:
já střílím 3 prsty na 29inch takže mě to u Kaya i Hwaranga zcela stačilo ,co se tahá dál nejsem schopen srovnat .Bylo to to jediné co tě při vyzkoušení zklamalo ?


Mno Ja jsem dal jenom par sipu primo u Matyaska v dilne (ma tam provizorni tercovnici aby si clovek mohl brnknout) takze tezko soudit, ale ten kratky natah pro me predtavoval takovy problem, ze jsem se v podstate uz nesoustredil na nic jineho. Mam dlouhy pazoury Sad Paradoxne o tom, ze do toho "nejdu" rozhodla nahoda, kdyz jsem na stene uvidel Matyaskuv pokus o Turka, byl pokryt velkou vrstvou prachu a Matyasek o nem tvrdil, ze je to nedodelek a kolik, ze nema chyb, nicmene jsem si z nej taky vystrelil a to byl ten pravy pocit z plneho 100%tniho natahu, parada. Zrejme ma nejaky vady a vzhledove to taky neni uplne onco, ale me to stacilo, abych od Kayi upustil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 5:40 pm    Předmět: Re: Kaya Citovat

Vason napsal:
Lee napsal:
......... a pro majitele slabších luků je výkon tohoto korejského prcka určitě dostatečný.

Dorazil jsem k Matyaskovi zrejme den ci dva po Tobe a puvodne jsem si pro tu padesatku jel, nicmene mel Matyasek jeste 40lib, ktery jsem si mohl odzkouset a zdaleka Tvoje nadseni nesdilim. Uz jsem to psal do jineho vlakna, tak to jenom prekopnu:
"Pred tydnem jsem si byl u pana Matyaska luk Kaya zkusit a jestli jsem byl necim zklaman, tak je to kratky natah! Nedelali jsme sice primo mereni, ale pan Matyasek mluvil o 30" coz by i tak nejak odpovidalo tomu co jsem zkusil (na rozdil od Hwaranga, ktery jde na 33-34"), jinak to strilelo svizne."

Natah provadim palcem o to vice me ta "kratkost" zarazila Sad

já střílím 3 prsty na 29inch takže mě to u Kaya i Hwaranga zcela stačilo ,co se tahá dál nejsem schopen srovnat .Bylo to to jediné co tě při vyzkoušení zklamalo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 4:26 pm    Předmět: Citovat

promiň ale do hlav ještě nevidím. Very Happy TEN KAP PRO STYLE má ale hliníkový střed!!!!! a můžeš na to napasovat více ramen.... ROLAN je plast střed ale dřevo ramena.. za ty roky co je na trhu se výrazně zlepšil..... KAP SURPRISE je termoplast a foam ramena....no vydrží to ale více než SAMICK
nákup je kolem 1200 Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Ludku to myslís ten eshop ARCHERYSERVICES z roku 1998 Very Happy tak na ten už nedosáhnu Very Happy to už je jen CYBERSPACE ....ale byl jsem první kdo Rolan luky dovážel... TRIGGER luk byl ale podstatně lepší

ale no jo napsal sem roland, a on to je kap, dobre vis co sem myslel za 1800 co mas na webu
http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=396
ten za 1400 a neco je jak roland
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 11:33 am    Předmět: Citovat

Cenzurováno pro hrubost ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 11:26 am    Předmět: Kaya Citovat

Lee napsal:
......... a pro majitele slabších luků je výkon tohoto korejského prcka určitě dostatečný.

Dorazil jsem k Matyaskovi zrejme den ci dva po Tobe a puvodne jsem si pro tu padesatku jel, nicmene mel Matyasek jeste 40lib, ktery jsem si mohl odzkouset a zdaleka Tvoje nadseni nesdilim. Uz jsem to psal do jineho vlakna, tak to jenom prekopnu:
"Pred tydnem jsem si byl u pana Matyaska luk Kaya zkusit a jestli jsem byl necim zklaman, tak je to kratky natah! Nedelali jsme sice primo mereni, ale pan Matyasek mluvil o 30" coz by i tak nejak odpovidalo tomu co jsem zkusil (na rozdil od Hwaranga, ktery jde na 33-34"), jinak to strilelo svizne."

Natah provadim palcem o to vice me ta "kratkost" zarazila Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Igor..který luk se stackingem na 24" máš na mysli Very Happy myslíš ten KINDER Very Happy ...ted mne napadlo že bych ten profil KAYA LUKU MOHL taky dělat Very Happy bezstředový luk.... chvilka práce Very Happy..musím ale někde sehnat ty plastova madla..ale na to by stačil i obyčejný hokejový puk Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

Ludku to myslís ten eshop ARCHERYSERVICES z roku 1998 Very Happy tak na ten už nedosáhnu Very Happy to už je jen CYBERSPACE ....ale byl jsem první kdo Rolan luky dovážel... TRIGGER luk byl ale podstatně lepší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 10:44 pm    Předmět: Citovat

Vidis Jardo, kdyz se mi nezdal Roland co prodavas za 1800 tak to ses moh zblaznit, kolik asi velkoobchodne stojí? 900kc? Co to asi tak muze byt za kvalitu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

Jarda Laughing ,to by tu niekto mohol napisať :laminat +okrasna diha ,no co už to muže byt za luk ....si aj odpovieme :lepšia lamela z postele ! A iluze bereš zaručene ,a to hlavne stackingom na 24 u tvojich lukoch Laughing ...A hlavne nepiš niekomu ako ma uvažovať ,keby tie tvoje luky robili v čine tak je velkoobchdna cena 10E tak neser Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 7:28 pm    Předmět: Citovat

Budu tady označen zase za debila a nerad beru některým iluze ale uvažujte asi takto... KAYA..luk za 2700 Kč ve velkonákupu!!! ...co to asi může být???? Cena pro velkoprodejce je něde kolem 55 Euro !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 1:39 am    Předmět: Citovat

Toz , tak - to je ten co ma Jas Razz Vidno , ze si este nepreskoleny. Laughing

Ten co triafa - je lukostrelec ! Samozrejme je luk a sip dolezity , ale bez lukostrelca so spravnym okom a treningom , je ti aj ten najlepsi luk na prd.

Popisovat ti pocity z tahania takehoto luku je tazko - to treba zazit.Jedna basen !

Na korejskych videach ani tercove zasahy velmi neuvidis, pretoze im primarne nejde o to trafit do stredu , ale trafit vobec. Terc je totiz 145 m daleko.Azijska lukostrelba - teda ta historicka vseobecne , nebaziruje na presnesnej tercovke- Je to historicko - bojovy dovod.

Bud sa v boji strielalo salvami z dialki a dolezite bolo trafit co najdalej do urciteho priestporu- co je spolocne s europskym ponimanim bojovej lukostrelby a potom samozrejme z kona na velmi blizko.

Preto korejci strielaju do dialky na dost velku tabulu. Sip by si uz svojho muza v hufe bojovnikov nasiel...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 1:21 am    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Vitaj medzi" korejcami". Laughing Mierne doplnenie Misovho nazvoslovia. Korejci pouzivaju termin "gungsul" vo vyzname - umenie luku. Takze luk je aj "gung" , ale hlavne "HWAL". Moj Hwal prisiel v takejto peknej krabicke... Very Happy

pekné, to je ten echtovní hornbow co má Jas jak už bylo někde řečeno ? Ted ale jestě jak to střílí a jak to trefuje ? Very Happy Není to jen taková duševní strava a potěšení pro oko ? Pravda je že na všech těch korejských videích na youtube je videt pekne všechno jen ne zásahy terče Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 1:12 am    Předmět: Citovat

Vitaj medzi" korejcami". Laughing Mierne doplnenie Misovho nazvoslovia. Korejci pouzivaju termin "gungsul" vo vyzname - umenie luku. Takze luk je aj "gung" , ale hlavne "HWAL". Moj Hwal prisiel v takejto peknej krabicke... Very Happy


_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 11:49 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
Nemáte někdo zkušenosti s tímto korejským lukem ( třeba i zprostředkované) ?
http://www.kayaarchery.com/ktb.html
Dík za odpověď.

tak jsem to nevydržel a využil jsem/nebo zneužil/ přívětivé a tolerantní atmosféry Vánoc a naložil jsem rodině Very Happy tohoto korejského prcka od Kaya bows.Pročetl jsem asi 13 vesměs velmi positivních zahraničních recenzí na tento luk , pár krát jsem si napsal s Thomasem Duvern. který mi nabízel Hwarang za 450 dolačů ale jak se sám přiznává začal spolupracovat i s Kaya bows a myslím že se brzy dočkáme toho že bude na svých strankách tyto luky propagovat a tudíž samozřejmě i prodávat .Tento luk je k dostání i v 3RiversArchery ale s poštovným také přes 5000.V tomto světle se cena u Matyáška za 4050 jevila jasně jako dobrý kup a impuls udelat opět to co jsem se zapřísahl už nikdy neudělat -koupit luk aniž bych ho vyzkoušel.Nejsem zdaleka ještě vyzrálý -do určité kategorie zařazený lukostřelec/jak už na tomto vlákně proběhlo /,ale spíše rozháraný střelec který začínal palnýma zbraněma , kladkovým lukem potom kůži olepeným Grozerem ,rychlým ale náročným Taté abych ted zakotvil v klidných vodách longbow Jekylla. Fascinuje me nekomerční bowhunting tudíž i 3D ale stejně tak se mi líbí ty zakroucené asijské potvory bambusové malované šípy a všechno co s tím souvisí -zatím bez hlubších historických znalostí.Takže to jenom na uvod proč Kaya bow.Matyášek mel na skladě jen 50lb versi tak jsem do toho šel /říkám si že jako cvičební luk by to mohlo stačit / .Doručení super -za dva dny byl doma .Co do vzhledu -upřímně jsem čekal větší -jak říkal Myša vikslajvantovou hrůzu .Takže jsem byl docela příjemně překvapen -držel jsem v ruce i Hwarang a připadalo mi to zcela stejné akorát kromě napodobeniny březové kůry je backing s potištěné kůže ,belly je stejně jako o Hwarangu černé -zřejmě laminát .trochu zklamaní je rukojet -ta je zřejmě ze sprosté gumy ,ale jednoduše pujde spravit koženým obtažením.Opět podotýkám že nejsem historický fajnšmekr takže to co se mi zdá jako přiměřený vzhled nemusí být pro ostatní přijatelné.Luk má 48 inch tak jsem chvílí přemýšlel nad nasezením tětivy abych něco hned nezmrvil ale nakonec jsem to udělal jak to doporučuje na svých stránkách o korejské lukostřelbě Thomas Duvernay a šlo to zcela lehce a pro luk bezpečně. Co mě zajímalo samožřejmě nejvíc byla střelba .Takže nátah super , zcela hladky /sám mám 29 inch/ale šlo to bez stackingu natáhnout i dál .Střílím 3 prsty ale nějaký pinching jsem taky vůbec necítil .Střelil jsem opravdu zatím jen párkrát /nebyl čas/ ale z nátahu jsem /při uváděných 50lb / měl jen ten nejlepší pocit -jestli je to ale opravdu 50lb to nevím měřák nemám ale Matyášek mě ujistil že je to 50lb při 28inch.Výstřel byl zcela klidný , o nějakých vibracích nebo handshocku nemůže být řeč . Přesnost po pár výstřelech navíc s nevyladěnými šípy/ 32gram šípy s vyšším spine/ nemůžu hodnotit ale nějaká hrůza to nebyla .Jediné co mě zamrzelo , že jsem nepočkal na silnější 55lb -přece jenom tahám longbow Jekylla asi 57lb a té prdy na kterou jsem zvyklý jsem s korejcem samozřejmě nedosáhl.S lehčím a vyladěným šípem by to ale určitě bylo lepší a pro majitele slabších luků je výkon tohoto korejského prcka určitě dostatečný . Foto dodám jen co vniknu to tajů technické stránky tohoto fora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24, 2009 10:10 pm    Předmět: Citovat

ta trubka je řízlá šikmo a hrot šípu ja tlustší, než dřík. Takže hrot je vždy uvnitř trubky
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Ty jsi zase nepochopil, jak to funguje. Co?? Nemůže vyběhnout
Nie je nikde detailna fotka toho žliabku ,že by som zistil aj ja prečo nemuže ? som lenivý robiť dlhe šipy a toto by sa šiklo.
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24, 2009 11:34 am    Předmět: Citovat

Ty jsi zase nepochopil, jak to funguje. Co?? Nemůže vyběhnout
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.