Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Moření, napouštění, lakování, voskování ... luků
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st září 06, 2006 9:15 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi a dotaz na oba: po tom přimoření :
- nevylezou leta, abych s tím pak nemusel něco dál dělat?
- používáte standardní lihové mořidlo?
- opravdu se vám to "nehne" ?

U stávajících luků už s tím nic dělat nebudu, na moření se ptám spíš do budoucna - luky jsou už ošetřované "sedlářským" včelím voskem na sedla a opasky, který asi všichni znáte - bílá plastová "piksla" s červeným víčkem - a padá do úvahy asi jen ztmavení nějakým tvrdším tmavým voskem - nevíte o něčem?

U jasanových luků mě spíš trápí ochrana povrchu proti pronikání vlhkosti, a zabránění rozšiřování rýh a drápanců, které jsem nadělal hroty šípů při zakládání na vnitřní straně horního ramene.
A co takhle třeba teakový olej? Už to někdo zkoušel na luk? V OBI a Hornbachu se prodává ledacos na dřevěný venkovní nábytek. Na šípy se v diskusi oleje objevily ale pokud si dobře vzpomínám, bylo jakékoli napouštění odmítnuto vyjma polyuretanového lakování?

Na laminátové luky jsem se setkal několikrát s doporučením krému na boty, který má povrch "zatáhnout".
Co vy na to?
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st září 06, 2006 12:35 am    Předmět: Citovat

Dělám to stejně jako Hrom, jenom přidávám vrstvu včelího vosku, kterou pořádně "zaleštím" do dřeva. Některé luky jsem přimořil, protože se mi prostě nelíbí světlé dřevo. U některých luků jsem použil kombinaci červená černá nebo modrá a žlutá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: út září 05, 2006 11:17 pm    Předmět: Barvení luků. Citovat

Já používám někdy šťávu s ořechových šlupek, které vyvařím ve vodě myslím si však, že i lihové mořidlo nemůže luku ublížit. Po zaschnutí luk natřu horkým lněným olejem. Lněný olej je vysychavý a tak vytvoří vrstvu podobnou laku. Fermež je vlastně lněný olej doplněný nějakými chemikáliemi aby lépe vysychal. S jinými laky nemám zkušenosti. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po září 04, 2006 6:16 pm    Předmět: Moření, napouštění, lakování, voskování ... luků Citovat

Jsem pouze "uživatel" a nemám žádné zkušenosti s výrobou ani ambice tohoto typu. Mám luky pouze navoskované světlým včelím voskem - dostal jsem přísný zákaz od mistra lukaře provádět cokoli jiného, z důvodů možného znehodnocení luku.
Na různých akcích jsem si ale všimnul poměrně rozmanitých barev povrchů celodřevěných luků - zpravidla se jedná o různé "ztmavení" dřeva do barvy tisu eventulně cedru. Ale viděl jsem i povrchy jakoby nalakované. Jak to kdo povrchově upravujete?
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.