Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdělení luků pro praváky a léváky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Pravák- levák to je u luku jedno. Ktoré oko je riadiace tou rukou sa tahá šíp.
Pri vypúšťaní tromi prstami je potom šíp na opačnej strane luku, pri vypúšťaní palcom je šíp na rovnakej strane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 7:08 pm    Předmět: Citovat

Já jsem levák jak poleno, ale vždycky jsem střílel s lukem vpravo, tedy pravým a nikdy mě nanapadlo ho chytit jinak. Přišlo by mi to nějaké divné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 6:20 pm    Předmět: Citovat

Miroslav napsal:
Díky za odpovědi, ale mě šlo o to, proč je důležité na které straně je to střelecké okno. V sobotu jsem střílel z pravostranného luku jako levák a nijak mě to nevadilo.


Když Ti to nevadí, tak to nech tak. Z toho Tvého dotazu nebylo zřejmé, zda začínáš a někde si to četl nebo kde je problém. I když je např. rukojeť symetrická tak, některé národy mají šíp jakoby na opačné straně než je u nás zvykem. Když Ti vyhovuje, střílej jak to je.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miroslav
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi, ale mě šlo o to, proč je důležité na které straně je to střelecké okno. V sobotu jsem střílel z pravostranného luku jako levák a nijak mě to nevadilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 11:57 pm    Předmět: Re: Rozdělení luků pro praváky a léváky Citovat

Miroslav napsal:
Možná je to blbá otázka, ale moc nechápu proč by třeba levák nemohl používat luk pro praváky. Jestli je to kvůli nepřesnosti v míření nebo jaký to má jiný vliv.


Ještě jak jsem psal o tom řídícím oku. To nemusí být to lépe fungující. Já např. nosím brýle a to řídící oko mám naopak o hodné slabší než to druhé, ale tak mi to při střílení z luku vyhovuje. Jinak ale při střílení z pušky, vzduchovky střílím jako pravák...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 11:49 pm    Předmět: Re: Rozdělení luků pro praváky a léváky Citovat

Miroslav napsal:
Možná je to blbá otázka, ale moc nechápu proč by třeba levák nemohl používat luk pro praváky. Jestli je to kvůli nepřesnosti v míření nebo jaký to má jiný vliv.


Pokud použiješ luk se symetrickou rukojetí je to jedno, Toto rozlišení má smysl fakt jenom u luků, které mají takový ten výřez pro šíp nebo přímo nějakou rokojeť tak tvarovanou. Spíše je otázka, zda luk máš a je pro jinou ruku již konstruován nebo si chceš luk koupit a zvažuješ do čeho půjdeš. Pokud luk nemáš, tak je dobré si ujasnit, zda je pro Tebe přirozené držet luk v levé nebo v pravé ruce pokud tedy chceš luk bez symetrické rukojeti. To se určuje tzv. řídícím okem. To znamená, že levák nemusí automaticky střílet jako levák a naopak. Já jsem např. pravák ale střílím jako levák, protože to je pro mne přirozené. Protože ale používám tradiční luk se symetrickou rukojetí, je mi to jedno. Leon (známý to lukostřelec) používá luk jako pravák ale např. prakem střílí jako levák, takže není to tak jednoduché. Pokud luk nemáš, doporučuji se symetrickou rukojetí a odzkoušet, co bude pro Tebe přirozené a když to zvládneš, tak si můžeš koupit další luk pro praváka nebo leváka.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

Pokiaľ mu oči slúžia dobre, obidve rovnako, čo do jasnosti a má obidve ruky, prečo nie, už to tu bolo napísané ako sa to zisťuje od Jardy Kejvala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

No pokud se jedná o longbow bez střeleckého okna tak je to vcelku jedno.
Ale pokud je tam střelecký okno se zakládkou,tak se dělá z prava a nebo zleva i kdaž Legollas je pravák a luk má pro leváky, ale to je spíše vyjímka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miroslav
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 4:27 pm    Předmět: Rozdělení luků pro praváky a léváky Citovat

Možná je to blbá otázka, ale moc nechápu proč by třeba levák nemohl používat luk pro praváky. Jestli je to kvůli nepřesnosti v míření nebo jaký to má jiný vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.