Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

22. MČR v halové lukostřelbě

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 7:42 pm    Předmět: Citovat

Ukončit letošní halovou sezónu posledním šípem do středu desítky a v rozstřelu tak vyhrát mistrovství republiky je jistě potěšující, mnohem víc mě ale potěšilo něco jiného. A to už pár dnů před závodem počet přihlášených holých luků. 32!!! Bomba. Živě vzpomínám jak jsem s Bohoušem Spálenkou a Richardem Pokorným před šesti roky začínali ve třech. Další rok už nás bylo 11, pak 17 atd. a letos nejvíc. Ale ne jen samotný počet zúčastněných. Nelze si totiž nevšimnout i zvyšující se kvality lukostřelců s holými luky. A to jistě potěší mnohem víc. Vždyť letos nás bylo snad pět s pětisty body v kvalifikaci a řada dalších jen těsně pod touto hodnotou. Dal jsem si chvíli práci a pro zajímavost spočítal průměrný nástřel v kvalifikaci prvních deseti lukostřelců za poslední 4 roky.
rok 2009 454,5 627
2010 476,7 564,6
2011 484,4 558,9
2012 x 495 558,5
V prvním sloupci je průměrný nástřel holých luků, ve druhém reflexních luků (OL) x-nemám letošní výsledky, jen co vzpomínám, možná bude i víc
Zlepšující se úroveň hololukařů je myslím naprosto zřejmá a celkem kontrastuje s OL, jejihž kvalita neustále klesá. OL nemohu posuzovat, je to spíš k zamyšlení se pro ně samotné a pro jejich trenéry. Mohu se maximálně vyjádřit jen k lukům holým a zde mě to vůbec nepřekvapuje.
Skoro všechny znám a tak vím, že většinu z nás to, jak se říká, chytlo za srdce, a tak tomu dáváme vše co můžeme. Myslím, že to není o náhodě, ale o zhodnocení jak treninku, tak i účastí na mnoha závodech halových, terénních i 3D. Také si myslím, že je potřeba ocenit i to, že i když se před terči sportovně "masírujeme" o každý bod, nezapomínáme, že je to i zábava, a tak na naší části střelnice je zpravidla dobrá nálada a pohoda.
Je už velký počet lukostřelců s HL, kteří mohou v eliminacích porazit kohokoli, takže vzájemné souboje mohou být napínavé už od samého začátku, jak se nakonec letos i potvrdilo.
Protože vím, že letos dost starých dobrých "holáčů" z řady důvodů nedorazilo, jsem přesvědčený, že v příští halové sezóně nás bude ještě víc a na halovém MČR v příštím roce letošní číslo 30 zdaleka překonáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2012 3:49 pm    Předmět: Citovat

Pěkný fotky, tady něco od Jakuba Praxe z Brna:
http://jakubprax.netne.net/lukostrelci/dospeli_hala_2012/index.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2012 3:01 pm    Předmět: Citovat

Tady je pár fotek od P. RADY http://www.fotogalerie.raelservis.cz/viewer.php?albid=1517&stage=3
Jestli někdo ví o dalších dejte sem odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2012 2:57 pm    Předmět: Citovat

Borisi, taky blahopřeju, držel jsem ti palce. Pro mě to byla nová zkušenost a v našem koutku haly byla během závodu dobrá nálada a tak to má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 10:27 pm    Předmět: Citovat

BobG napsal:
Přiznám se, že jsem měl velké bobky s kumo, vůbec to nešlo, pak ještě větší s Bohoušem Spálenkou, ...


No jo, je to hra nervů ty souboje... Ale hlavně, že to vyšlo. Upřímně blahopřeju k titulu vicemistra a stříbrné medaili!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BobG
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 10:39 am    Předmět: Citovat

Přiznám se, že jsem měl velké bobky s kumo, vůbec to nešlo, pak ještě větší s Bohoušem Spálenkou, to samé, naštěstí přišel ke konci souboje Zdeněk Filák a řekl mi, že mám sbalená záda, párkrát mi ze zadu poradil kolik ještě dotáhnout a od té doby to už bylo OK, tak jak se znám. Takže VELKÉ díky Zdeňkovi. Nejtěžší souboj byl asi s Ferdou Hadašem, 1. souboj v 8, asi nejlepší výkon (padlo hodně 10, 7:3), pak už jsem si věřil. Milanovi ještě jednou gratulace, zaslouží si to, střílel celou sezónu nejlépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pepik Libichov
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2010
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 4:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všichni,bylo s Vámi fajn,ale už mám TRLB a dřevěné šípy na dvoře místo terčů zvířátka a to je jiný nářez.Taky Vás rádi uvidíme na závodech 3 D.Letos jsem měl dcery luk,ale , na příští halu si koupím nový luk a hlavně více potrénuji.Kumo na tebe se těším v Budějovicích,hlavně si pořid dřevěné šípy.Ted nás jezdí kolem 10 LB na závody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 10:17 am    Předmět: Citovat

ja nestiham vubec nic, luk jsem nedrzel v ruce ani nepamatuji.

ale tento tyden mame na startu vecirek, beru klice a jsu trenovat.

Nechal jsem se uvrtat do jednoho pruseroveho projektu a krome toho delam i normalni praci, holt v prdeli.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 9:56 am    Předmět: Citovat

Sane a co ty? Ptal jsem se Milana, kde jsi! Kde je nějaká řádná omluvenka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 9:39 am    Předmět: Citovat

Na takhle spickove soutezi je to uz jenom o hlave, strilet uz umi kazdy ...
Je to hodne o psychice, tam uz jsou rozdily jeden dobre nebo blbe streleny sip. A to se musi take trenovat ....

San

Jinak gratulace veilka a hlavne START PRAHAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 9:28 am    Předmět: Citovat

Taky zdravím, díky za pochvalu Embarassed byly to dvě vítězný sady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 9:12 am    Předmět: Citovat

Střílel jsem s kumem na terčovnici v kvalifikaci (tímto ho zdravím Smile ) a umí. To s tím Borisem byl fakt husarskej kousek Exclamation Pokud to nebyly plichty, tak ty uhraný 4 body byly 2 vítězný sady. Tipuju, že ho musel rozhodit svojí rychlostřelbou.
Stejně tak jsem čuměl na lidi jako třeba Turbo nebo Pepik von Libichov, kteří vzali do ruky BB a sázeli to tam bez bázně a hany jak staří kozáci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 1:03 am    Předmět: Citovat

kumo napsal:
Do eliminace jsem šel s Borisem Gruntorádem a prohrál jsem 4:6.


Tak to bych považoval za excelentní výkon! Prohrát s budoucím vicemistrem, který v závěrečném souboji o zlato při rozstřelu na 1 šíp dal desítku a byl stříbrný jen proto, že soupeř (Milan Hladil) dal x, tedy absolutní střed, a dokázat ho 4x v sadách porazit s TRRB ... tak to klobouk dolu. To stojí určitě za to potrénovat... notworthy
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 10:36 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem se dneska vrátil z Třebíče. Byl to můj první závod na MČR. Střílel jsem Jekylem a karbonama (TRRB), umístil jsem se na 27 místě, což mě potěšilo protože jsem nebyl poslední. Do eliminace jsem šel s Borisem Gruntorádem a prohrál jsem 4:6.
Atmosféra byla dobrá, štvaly mě jen terčovnice z hobry. Hobra se mě lepila na šípy a nešlo to dolu a to jsem před kažou sadou šípy namazal. Nevím čím to bylo tento problém jsem měl snad jen já. Do příštího roku potrénuju a třeba se zlepším. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 4:08 pm    Předmět: Citovat

Gratulace na dálku všem, kromě Milana, Richarda a Věrky. Těm snad budu moct v brzké době pogratulovat osobně Very Happy . Skvělý umístění - borci, těším se na podrobnosti...
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 2:44 pm    Předmět: 22. MČR v halové lukostřelbě Citovat

Tak máme předběžně telefonicky nahlášené výsledky z MČR v hale v Třebíči. Pár poznámek ještě než napíšu předběžné výsledkyBB:

- Hololukařů mužů bylo přihlášeno 32 !! a bylo to po reflexním luku nejpočetnější kategorie. Pryč jsou doby, kdy přijížděl sotva poloviční počet. Žen BW bylo 8 !!
- Že přijede po třech a více závodnících ze Startu , Bystřice, Votic, Šenova, Karviné a Ostravy je už skoro normální . Ale že Chiméra dorazila se 6 BB a KLK dokonce se 7, to už je hodně dobrá oddílová účast. Zvlášť bych vyzdvihnul i Libichov se 3 BB v BM i BW!! Fakt dobré.
- Asi si to sem pak účastníci zhodnotí sami, ale podle názoru jednoho z nich se v BM vytvořila docela solidní špička kvalitně střílejících závodníků, vzájemné souboje měly vysokou úroveň a postup do 8 podsledních už je úspěch a z uvedené osmičky už střílí všichni dobře a postup do finále je už o psychice a štěstí.

Výsledky zase uvádím jen za BareBow, který je vzhledem k zaměření fóra lukostřelce.cz asi čtenářům nejbližší kategorií ze sportovních luků:

BareBow muži (BM) :

1. Mistr ČR 2012 - Milan Hladil, Start Praha
2. Boris Gruntorád - LO TJ MH Ostrava
3. Richard Kocourek - Start Praha
4. Jiří Mašín - LK Votice

BareBow ženy (BW) :

1. Mistryně ČR 2012 - Beata Meisnerova - LK Juventus Karviná
2. Věra Majerová - SK Lukostřelba Libichov
3. a 4. místo - zde se musím omluvit za pamět, doufám, že nám to sem dámy pak přidají ale "sesterskovražedný souboj" svedly 2 oddílové kolegyně z Královského lukostřeleckého oddílu a já jsem si bohužel nezapamatoval z kolegova "hlášení", jak to dopadlo. Byly to podle mne Patricia Janečková s Bělou Juríkovou a Lucii Těsnohlídkové se moc omlouvám, pokud s jednou z kolegyň soutěžila o bronz ona... ale fakt teď nevím.

Tohle jsou naprosto neoficielní výsledky, MČR v tuto chvíli ještě probíhá soutěží družstev a směřuje k vyhlášení výsledků.

Takže už předem moc blahopřeju medailistům a asi se všichni těšíme na jejich komentáře a upřesnění výsledků.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.