Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

turnaje 2012 a PBHB

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 10:26 pm    Předmět: Citovat

Mám to stejně Laughing
Střílím pro radost a ne pro prachy. Jestli mi pravidla budou nařizovat mít jedno oko zavřené, budu střílet v kategorii kde smím koukat oběma.

Buzeraci ohledně odlišnosti stylu akceptuji pouze pokud mi tato dává nějakou výhodu. Když mi nedovolí v BB střílet dřevem, protože tím nikdo jiný nestřílí, nebo v reflexním luku bez stabilizátorů a zaměřovače, protože je mají všichni, budu hledat organizaci, kde mi to dovolí a kde mají mezi skalpem a krkem ještě nějaký další materiál.

Mě se to stalo jenom jednou, že mě rozhodčí odmítl uznat jako vyšší kategorii a zapsal mě do kategorie, která formálně neexistuje. Tak tam holt chodit nebudu a spokojenost bude na obou stranách, protože jsem jim rozbíjel terčovnice. Laughing
Stejně mám pocit, že takhle iniciativní ve výkladu pravidel je pouze jeden, nejvýše dva lidi Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 7:38 pm    Předmět: Citovat

Nejsem historik ani sběratel a z luku ktrý se mi zamlouvá,v mém případě korejský luk KAYA 55lb nehodlám střílet jakýmkoliv jiným spůsobem, než tím kterým se mi to provozuje nejlépe,nejpřirozeněji a s nejlepšími výsledky. Pokud mi někde nechtějí dovolit střílet stylem jeden nad a jeden pod s tabkou s mezerníkem tak tam prostě nepůjdu.Mne to má bavit a ne rozčilovat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 10:15 pm    Předmět: Citovat

Pavel napsal:
TABka s mezerníkem - máte k tomu historickou předlohu? Domnívám se, že ten kolíček mezi prsty je poměrně moderní vynález.


Všechno je možné, svět je barevný a zkoušelo se všechno - Čína...



Komplet info:

http://antiferus.net/otherrings/chinese3.htm
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 9:37 pm    Předmět: Citovat

TABka s mezerníkem - máte k tomu historickou předlohu? Domnívám se, že ten kolíček mezi prsty je poměrně moderní vynález.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 4:03 pm    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
Mně to prsty o končík nerve protiže používám dvouprstovou tabku s mezerníkem Wink Very Happy


Mal som aj ja taku, ale aj to mi vadilo.

Aaale. Vyhovaram sa: Chcel som ten prsten!!!, som tym uplne posadnuty, na zachode mam Arab Archery, co ti poviem, uplny pacient som Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2012 5:44 pm    Předmět: Citovat

Mam konecne kratucky turecky luk o akom som vzdy snival Wink a hoci som spociatku zo zvyku strielal jeden prst nad a jeden pod nebolo to ono. Mam podobne dlhy natah ako ty a prsty mi to rvalo o koncik.
Wink[/quote]

Mně to prsty o končík nerve protiže používám dvouprstovou tabku s mezerníkem Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 9:39 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
ejha, ejha, ty ty ty! Very Happy


a ved ja ani neviem, ktory ty si, kurna:-) budem si ta musiet vyspehovat v Rakoviciach:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 9:27 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
Dusan napsal:
tak idem na (zrejme) oba najbližšie slovenské turnaje a uvidím, aké budú reakcie Wink


ja si na teba dam rozhodne pozor a nahlasim ta rozhodcom:-) a budes strielat s kladkacmi, hec:-)))


Very Happy no tak to mi neostava nic ine len sa vopred "priznat" Very Happy a to aj vzdy urobim, aby som nedopadol ako jeden typek, co sa trepal niekolko hodin na jeden turnaj na ktorom mu potom zakazali strielat jeho kategoriu, dokonca aj ked si chcel zastrielat len tak a nie na body

a s kladkacmi si kludne zastrielam, lebo radsej strielam dialky ako blizky Very Happy

ejha, ejha, ty ty ty! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 9:24 pm    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
Já mám stále takový,možná chybný dojem,že se jedná o nepřesný výklad pravidla.Dokážu pochopit že pro vyloučení BB stilu je požadován jeden prst nad,ale jestli mám pod jeden, dva nebo tři prsty by mělo být jedno. Podle tohoto striktního výkladu bych s aputovaným prostředníkem nemohl střílet závodně z luku. Já například střílím jeden nad a jeden pod,ostrý úhel krátkého luku mi při dlouhém nátahu, 29.5" , nedovoluje tam nacpat třetí prst. U hodně silných,dlouhých luků dokážu pochopit nátah 4mi prsty.
A co se týká prstenu,tak co jsem zatím viděl, tak mimo Míši je to spíš hendikep Very Happy


Mam konecne kratucky turecky luk o akom som vzdy snival Wink a hoci som spociatku zo zvyku strielal jeden prst nad a jeden pod nebolo to ono. Mam podobne dlhy natah ako ty a prsty mi to rvalo o koncik.
Ale to nebol jediny dovod, proste prsten k tureckemu luku patri. Stalo ma to dost odrenin, ale uz som tomu tak prisiel na chut ze ostanem pri prsteni Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 9:21 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
tak idem na (zrejme) oba najbližšie slovenské turnaje a uvidím, aké budú reakcie Wink


ja si na teba dam rozhodne pozor a nahlasim ta rozhodcom:-) a budes strielat s kladkacmi, hec:-)))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 8:57 pm    Předmět: Citovat

máš pravdu Ivane. Z hlediska přesnosti a rychlého zvládnutí techniky je prsten méně výhodné řešení.
A pokud se někde dovolí maďarský styl rychlopalby, tak je to i pomalejší.

Přísně technicky vzato je prsten tabka na jeden prst, v případě koženého prstenu doslova. Dokonce existují i jednoprstové rukavičky, nebo kjůdistická rukavice kake s vyztuženým palcem.

Prsten není vypouštěč, ale ochrana prstu a vzhledem k odlišnosti stylu je myslím i bezpředmětná ochrana proti bárbouistickým fíglům.

Jako vždy je to na lidech a na jaké blbce narazíte. Zatím jsem se setkal jenom jednou s tím, že by rozhodčí měl proti tomuto stylu nějaké výhrady, a to bylo na halovce. Střelci zatím nikdy
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 6:28 pm    Předmět: Citovat

Už vyrastá pár palciarov z mladej generácie
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 6:23 pm    Předmět: Citovat

Já mám stále takový,možná chybný dojem,že se jedná o nepřesný výklad pravidla.Dokážu pochopit že pro vyloučení BB stilu je požadován jeden prst nad,ale jestli mám pod jeden, dva nebo tři prsty by mělo být jedno. Podle tohoto striktního výkladu bych s aputovaným prostředníkem nemohl střílet závodně z luku. Já například střílím jeden nad a jeden pod,ostrý úhel krátkého luku mi při dlouhém nátahu, 29.5" , nedovoluje tam nacpat třetí prst. U hodně silných,dlouhých luků dokážu pochopit nátah 4mi prsty.
A co se týká prstenu,tak co jsem zatím viděl, tak mimo Míši je to spíš hendikep Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 8:55 am    Předmět: Citovat

Nekteré tie športové tabky sú už riadne zložité vypúšťače.
Ak by si mal prsteň telovej farby málokto si ho všimne. Very Happy
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 11:38 pm    Předmět: Citovat

tak idem na (zrejme) oba najbližšie slovenské turnaje a uvidím, aké budú reakcie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 1:03 pm    Předmět: Re: turnaje 2012 a PBHB Citovat

Elév napsal:
Dusan napsal:
Ahojte,
môže mi niekto zo skúsených a zasvätených objasniť, či bude (bolo, je) možné v tomto roku strieľať v kategórii PBHB palcovým prsteňom?


Na súťažiach organizovaných SLA 3D + FITA - áno!
Na medzinárodných pretekoch 3D pod FITA, ako boli napr. minuloročné MS v Donersbachu - nie! FITA nepozná PBHB, najbližším ekvivalentom je instinctive bow, no tam platí citovaná administratívna pitomosť. Jediná možnosť je, štartovať tu ako barebow! Confused

A to je pak na rozhodčím. Mě třeba na Startu Dřízal nedovolil střílet jako barebow a radši mi otevřel kategorii jezdecký luk.
On totiž nějaký pitomý teoretik vymyslel, že prsten je v podstatě vypouštěč.

A´t si to proboha vyzkoušejí. Vždyť to je mnohem náchylnější na střelecké chyby, než mediterran. Má to jenom dvě výhody- výhodnější úhel tětivy u krátkého luku a že můšeš na koni držet luk se založeným šípem a druhou ruku máš volnou na uzdu.



FITA jezdecký luk zná jenom v Čechách v rámci místní úpravy pravidel. Na mezinárodních závodech tahle kategorie neexistuje. Instinktiv má předepsaný mediterran a barebow můžeš střílet jenom tehdy, když rozhodčí pochopí, že to není vypouštěč.

Jinak každý trochu soudný člověk tě s prstenem nechá střílet klidně jako longbow. Ty předpisy ohledně vypouštění jsou kvůli barebowistům maskovaným jako instinktive. U sportovní střelby prostě nikoho nenapadlo, že by někdo střílel jiným, než sportovním lukem a úplně jiným stylem. Prostě sport se střílí všude mediterranem
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 11:02 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
prsten je tabka

Very Happy
No áno, aj tabka sa predsa dá považovať za "zariadenie napomáhajúce náťahu, držaniu tetivy a vypúšťaniu" Smile Inak by boli možné len leukoplasty okolo prstov

Citace:
Na súťažiach organizovaných SLA 3D + FITA - áno!

Tak ale dobre Elév, upokojil si ma.....už som mediterran opustil v prospech zekiru a bolo by mi ľúto, keby som si nemal kde zastrieľať.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 10:36 am    Předmět: Citovat

Lukasz Nawalny nas zve na first polish championship in traditional archery in August.
Viac informácii možno dá neskôr.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 10:28 am    Předmět: Re: turnaje 2012 a PBHB Citovat

Dusan napsal:
Ahojte,
môže mi niekto zo skúsených a zasvätených objasniť, či bude (bolo, je) možné v tomto roku strieľať v kategórii PBHB palcovým prsteňom?


Na súťažiach organizovaných SLA 3D + FITA - áno!
Na medzinárodných pretekoch 3D pod FITA, ako boli napr. minuloročné MS v Donersbachu - nie! FITA nepozná PBHB, najbližším ekvivalentom je instinctive bow, no tam platí citovaná administratívna pitomosť. Jediná možnosť je, štartovať tu ako barebow! Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 9:11 am    Předmět: Citovat

prsten je tabka
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 12:56 am    Předmět: turnaje 2012 a PBHB Citovat

Ahojte,
môže mi niekto zo skúsených a zasvätených objasniť, či bude (bolo, je) možné v tomto roku strieľať v kategórii PBHB palcovým prsteňom?

V súťažnom poriadku SLA 3D 2011 http://archery3d.sk/a3d/rozne/sutazny_poriadok.pdf sa uvádza len toto:
Citace:
PBHB – jazdecký luk
len drevené šípy s prírodnými kormidlami, žiadna zakládka , prsty sa musia dotýkať končíku šípa
To sa pri streľbe prsteňom dodrží.

V pravidlách SLA 3D (FITA) http://archery3d.sk/a3d/rozne/pravidla_3D.pdf sa ale výslovne píše:
Citace:
Ochrana prstu nesmie zahrňovať žiadne zariadenie pre držanie, náťah a vypúšťanie tetivy.
Sú tam však iba kategórie Inštinktívny luk a Holý luk.....

Je prsteň zariadenie? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.