Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dvě lučiště

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 7:29 pm    Předmět: Citovat

gumove tesneni neeeeeeeeeeee. nasyp tam kridu a dej je na tesno


San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sithczz
Nováček
Nováček


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 3:21 pm    Předmět: Citovat

Tření by mělo být minimální, dal jsem mezi lučiště několik gumových těsnění, takže jsou od sebe 1-3mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 12:21 pm    Předmět: Citovat

nevidí sa mi ten spôsob spojenia ramien predsa keď ju naťahuješ tak tie ramená o seba trú to isté je aj pri výstrele myslím že to už bude na úkor bezpečnosti ale je to iba môj názor a sám som ešte nováčik Confused
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 11:14 am    Předmět: Citovat

odrez z tych 38-osmiciek a narez si ich na dlzku aku potrebujes..alebo zober karbonovy sip do slabsieho luku a z jedneho narezes dva..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

jsem na tom, že když dáš kovový proužek k tělu pod lučiště kterej bude přečnívat na každou stranu cca 5 cm tak účinek podobný.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sithczz
Nováček
Nováček


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 12:07 am    Předmět: Citovat



Jak jsem slíbil, tady je výsledek.
Dvě 80lb lučiště svázaná dohromady + zkrácená 150lb tětiva.
Dopadlo to líp než jsem doufal. Síla se znatelně zvýšila, natáhnout lze kuše bez potíží, žádná část nevykazuje sebemenší poškození. Very Happy
Každopádně pro jistotu střílím s bezpečnostními brýlemi.

Pro přesnost jsem koupil kvalitnější kolimátor RD30, zvládající nárazy. Doporučuju! Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=NgWLRceLxpU

Jak jste říkali chce to i lepší šípy, bohužel všechny začínají od 38cm, co jsem viděl. Neznáte nějaké šípy mezi 20 a 25cm? Díky! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 12:33 pm    Předmět: Citovat

Byl jsem na tom, že je řeč o 2 lučištích pod sebou Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sithczz
Nováček
Nováček


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 12:18 pm    Předmět: Citovat

Na zvěř to není. Spíš abych zvětšil dostřel a zvýšil sílu. Mám to hlavně na levný tréning na střílení z palných zbraní. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 10:20 am    Předmět: Citovat

Proč by to nešlo? Zase takovej problém to není .. pokud uděláš dobře spoušť tak asi by to i mohlo fungovat... otázka je ale na co? Pokud třefíš zvěř jsou pouze 3 možnosti: 1* netrefíš a uteče, že po druhé nestihneš zamířit 2* trefíš na komoru a lehne 3*trefíš a zvěř tak rychle z posledních sil nabere sílu a zdrhne a stejně se po 2 nertefíš
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 11:31 pm    Předmět: Citovat

pokud přidáš ještě jedno lučiště,tak to nevydrží pohyblivé části napínacího mechanismu-navíc si nejsem jistý,jestli to po tahové úpravě půjde vůbec natáhnout.raději ty úpravy ještě zvaž-nestojí za to nechat se dojebat,když něco povolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sithczz
Nováček
Nováček


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 6:41 pm    Předmět: Citovat

Lučiště stojí jen 300,-kč takže asi zvolím styl pokus a omyl. Confused
Změnila se jedna věc, prodávají dva typy. Jeden levný, celoplastikový. Můj je trochu lepší, celé tělo kromě rukojeti je z kovu. Nabíjecí mexanizmus je zpevněn hliníkovou pozlacenou částí.
Pokud to přežiju, tak napíšu jak to dopadlo.. Very Happy

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 6:06 pm    Předmět: Citovat

Vyskouset si to muzes jednoduse, sniiz vahu sipky na polovina a uvidis po kolika vystrelech se ti luciste rozleti.

Abych rekl pravdu z touhle kusi bych se neodvazil strilet dlouhodobe ani kdyb byla ve stavu novem z obchodu.

Je to z plastiku, luciste to vydrzi ale co nevydzi je telo kuse a vsechny pohyblive soucastky a hlavne ti to driv nebo pozdeji rozskubne tetivu vejpul.

Nevim mozna ze se kvalita za ty leta co jsem to mel v ruce zmenila ale jak je to furt z plastu bych tomu neveril, plastik praskne, najednou, bez varovani, je strasbe nachylny na teplotni rozdily, neveril bych tomu ani nahodou, a kdyz uz strilel tak v rukavicich a s ochranou zraku, ja uz jsem videl co tahle radobykuse dokaze

Udelej si dobre urazove pojisteni....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sithczz
Nováček
Nováček


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 5:05 pm    Předmět: Citovat

Smile
Díky za rady, mám zlamovacího foxe, lučiště ze sklolaminátu.



Vím, že kvalita kuše odpovídá ceně.
Koupil jsem si ji hlavně z důvodu, že mě vždy lákaly malé a relativně silné kuše. Zlamovací způsob nabíjení je také neobvyklý.

Mě střílí relativně přesně, 5z5 do plechovky na 15 metrů.
Na 25 metrů 7/10 do černého průměr 10cm.

Nic se vrtat nemusí, místo je tam na 3 lučiště.



Ptal jsem se hlavně z důvodu jestli si myslíte, že dvě/tři lučiště vydrží střílení, když budou svázány dohromady.
Pokud lučiště zničí střílení na prázdno, pak svázaná lučiště můžou mít stejný defektní účinek..

Svázání lučišť dohromady si myslím, velice sníží nebezpečí zranění. Zlomené lučitě nevyletí. Tětivu bych musel ještě vymyslet, pravděpodobně koupit nějakou 200lb a zkrátit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 3:55 pm    Předmět: Citovat

spitamen-mám dojem že Jestřábí žena-ale na 100% si jistý nejsem... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 10:23 am    Předmět: Citovat

seifgard napsal:
Jeslti třeba nemyslel něco v tomhle stylu Twisted Evil



Sarka ten film si musim zase sehant. Fantasy co nejsou pro děcka se dělá tak málo.



aky je nazov tohto filmu?tiez by som si ho chcel pozriet..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 4:22 am    Předmět: Citovat

Kloucci San Duro to ma spravne matematicky a co vidite je pouze fantazie reziseru a pekne spatna .Stredoveka kus se natahonala kolovratkem asi 6-9 palcu se pohnula tetiva dozadu a mela asi 700 liber a velka kus co byla namotovana na lavicce pri obrane mest se natahovala racnou asi na 1500 liber.Ta rucni kus neprostrelila prsni kyrys na 60 m.....
Po 150 let se to resilo tak ,ze sipka do kuse se nabijela do ladovacky a pak prostrelila lod treba jakou mel Kolumbus a te sipce se rikalo ve staro -anglictine SPRITE dostrel mohl byt tak 800 -1000 m napoleonska ladovacka olovenou kouli dostrelila asi 1500 m ......Jo ta opakovaci kus byla cinska hracka a mela tah asi 50 liber a nekteri zacatecnici ji chteji vyrabet a ja jdu do vrtule, kdyz to ctu......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 11:43 pm    Předmět: Citovat

ty pistolové kuše jsou dobré tak na blbnutí do 10ti metrů,o přesnosti nemůže být řeč-dala se tím trefit 2 litrová pet láhev 4x z deseti ran(můj nejlepší pokus Laughing ),ale někomu to může stačit,uznávám,ale mi určitě ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 10:53 pm    Předmět: Citovat

ale kdyz mu je lito ze je jeste zdravy at tam da tech lucist treba i deset ....

Ja bych to vyhodil, jestli ma to co si myslim yoho cinskeho Foxe, tak to je remeslne tak blbe udelane, ze mu brzy odejde tetiva, po treti se to rozpada na prvocinitele .... a ty sipky s tema tezkejma plastovyma kridelkama to vunec nestabilizuji a lita to blbe,

To ulozeni luciste si primo koleduje o to aby se utrhlo a osumdesat liber natahu to ma tak pres kopirak na papire trojmo

venovat nepriteli ...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 10:39 pm    Předmět: Citovat

Jeslti třeba nemyslel něco v tomhle stylu Twisted Evil



Sarka ten film si musim zase sehant. Fantasy co nejsou pro děcka se dělá tak málo.
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 8:36 pm    Předmět: Citovat

san duro ma pravdu,naviac kazdy jeden zasah do samotnej konstrukcie,vrtanie a pod.moze mat neblahe nasledky na tvoje zdravie,ked ti to rupne pri miereni a zasiahne zrak..brrrr...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 7:44 pm    Předmět: Citovat

tu hracku co si koupil bud vyhod anebo si to nech na mysi.

Fyzika, staticka energie rovna se vaha nasobeno drahou, u ani ne deseti centimetru kuse byz tam musel mit tak 280 liber aby si dosahnul rozumne energie.

Tak to vyhod a kup si normalni kusi anebo luk a spocitej si to ve fyzice zakladni skoly.

Abys mel stejnou potencialni energie, musis mit 7 krat vetsi natahovou silu aby to litalo stejne jak ze 40 lb luku s normalnim natahem 70 centimetru.

O ucinosti pistolove kuse bych radsi primo pomlcel proti modernimu recurve luku. Takze abys s tim neco opravdu trefil a dosahnul stejneho ucinku, odhaduji ze by tvoje pistolova kuse musela mit natahovou silu tak 600 liber.

hehe, Fyzika je svine, nepusti

San


Naposledy upravil SanDuro dne pá červen 08, 2012 9:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 6:45 pm    Předmět: Citovat

no nevím,jestli do těla takové kuše vůbec dostaneš dvě lučiště-popravdě neumím si to dost dobře představit,to myslíš jako dvě lučiště za sebou?no pokud by to šlo,tak co na to tětiva?navíc nevím,jakou kuši máš-není náhodou z plastu?pokud je to ta,co myslím,tak bych měl docela strach to takto upravovat.taky ten princip záchytu tětivy a spoušťový mechanismus je hrozný.to 150lb lučiště je dlouhé asi 70cm,neumím si to na pistolové kuši ani představit.a jedna důležitá věc:u kuše se odvíjí její výkon nejen silou ramen,ale taky délkou nátahu-a tu prostě neovlivníš,musel bys prodloužit tělo kuše,aby to mělo nějaký význam,a to asi nepůjde.já osobně bych to neriskoval,a taději koupil nějakou 150-175lb hobby kuši,pokud nechceš nic drahého.ale tu budeš muset taky trochu upravit,aby fungovala jak má Wink ,věř mi,vím co říkám,už jsem to dělal na 150lb foxovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sithczz
Nováček
Nováček


Registrace: 7.6. 2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 10:11 pm    Předmět: Dvě lučiště Citovat

Ahoj, mám 80lb pistolovou kuši a chtěl jsem se zeptat jestli je možné použít dvě 80lb lučiště. Myslíte, že vydrží dvě lučiště střílení z kuše?
Případně jaký by měl účinek použití většího 150lb lučiště na této kuši?
Díky Smile

PS: trochu jsem musel poupravit pojmy Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.