Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zlatý šíp pastýře Gilla

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 2:21 pm    Předmět: Citovat

Krásně napsáno, Michale. Lépe bych to nevystihl. Určitě dávám za pravdu praxi před teorií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2006 3:57 pm    Předmět: Citovat

Re Jaroslave Kejval: (Ahoj Elezare, všiml jsem si tvého dotazu až te´d proto omluv opožděnou reakci. Určitě jsem tě tam viděl byli jste dva pokud se nepletu v podobných kostýmech ale jiných barvách. Opět tak jako u všech střelců bylo i u tebe problém sklon luku a sklon hlavy. Postoj - typický pro střelce FITA. Rovný vzpřímený postoj bez částí koncentrace zcela netypický pro instinktivní lukostřelbu. Pokud používáš tzv. turecký luk určitě víš že šíp nemusí být zakládán na levé straně ale na pravé straně na palci. Dále jsem si všiml nevím u kterého to bylo jestli zrovna u tebe odhazování výstřelu do strany. Více koncentrace v povýstřelové fází a tlak ruky pořád směřuje do luku.
Mezi těch deset procent s dobrou technikou se určitě řadím i já, můj kolega a ještě lidi které jsem trénoval a o kterých vím z rozhovoru že cítí co dělají špatně a dovedou se nápravě věnovat. Ale co to je dobrá technika?? Dobrý soustřel šípů nebo umění střílet bez nějakých problémů s 50 liberním lukem ??
Té další reakci jaksi nerozumím ale budiž. Určitě jsem měl na mysli to že pokud někdo chce mít kvalitní dřevěné šípy tak musí v první řadě vycházet ze spinovaných násad, dbát o své šípy co se týká kormidel šípů, mít v dobré váze hroty atd. a to si myslím že je možno koupit pouze u mne (kromě p. Vidíma). Pokud znáš někoho jiného kdo prodává spinované násady poděl se s námi o tuto informaci.
Určitě souhlasím s tím názorem že hledání je cestou ale nevím proč bych měl hledat něco co už jednou někdo našel a XX procent to potvrdilo že to tak je. Proto pokud chceš přijít sám na nejvhodnější střeleckou techniku nikdo ti v tom nebrání protože základy jsou naprosto stejné a to hledání je hledání v nitru toho střelce a jeho rovnováze a myšlence vložené do výstřelu.
Hezký den Jarda)


Ahoj Jardo,
teprve dnes jsem si všiml tohoto odkazu Embarassed , nevím jak k tomu došlo. Děkuji za tvé postřehy ohledně techniky. Já si vážím tvých znalostí a rozhodně je nepodceňuji. Jsem rád, za tvé rady. Ohledně instinktiví střelby z luku, kterou popisuješ, bych rád dodal, že jsem něco podobného zkoušel a sklon luku využívám. O sklonu hlavy nic nevím, tak to bych ještě prodiskutoval. Mám jisté výhrady k tomu, co je přirozený sklon hlavy a mám k tomu své důvody, ovšem, dokud si to nenastuduji z tvé publikace nebo o tom nepokecáme, tak zatím nic nebudu psát. Viděl jsem originály německých knih, kde se přesně takovým postavením, které popisuješ, zabývají a bylo mi z těchto knih překládáno. Po vyzkoušení jsem to opustil. Pokud to někomu vyhovuje, tak proč ne. Ovšem nemohlo mi uniknout, že německy umíš. Nepochází tvé umění právě od tama?
Postavení těla ala FITA pochází od p.Vidíma a také z jeho příruček.
To co píšeš o spinovaných násadách nezpochybňuji a jistě se přikláním k tvému názoru, že čím více "stejných šípů", tím větší soutřel a možnost pracovat na sebepoznání- tedy svých chybách.
Co se mě týče, já nechci být borec v lukostřelbě za každou cenu a střílím více pro potěšení na duši. Niace techniky přijdou časem, ať už jsou převzaté, či znovuobjevené!
Musím tady ale zmínit, že je mi líto tvé odtažitosti, právě kvůli obchodům, stánkům apod. Myslím si, že máš co říci a je škoda, že to není doprovázeno i praktickými ukázkami na různých srazech, kde je možno po soutěži o všem diskutovat a předvádět to. Věřím, že pokud si najdeš pro nás více času, nebudeš muset svou techniku a zkušenosti před námi toliko obhajovat.
Měj se dobře. S pozdravem Eleazar! thumbleft
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2006 4:56 pm    Předmět: Citovat

Jardovo styl za vyzkoušení určitě stojí, už jen pro porovnání. Sklon luku se mi pro určité disciplíny (zejména rychlostní a na kratší vzdálenost) také jeví jako výhodnější, pro terčovku a střelbu na přesnost obecně mi ale lepší nepřijde. Sklon hlavy mi přijde jako trochu nestabilní (hůře opakovatelná) poloha a předklon se mi z čístě estetického hlediska nelíbí - jsou to ale výhradně moje subjektivní dojmy a nezabýval jsem se tímto způsobem střelby jinak než experimentálně. Na Zlatém šípu bylo vidět, že Jardovi funguje velice solidně (a z ostatních přispěvků je zřejmá i hlubší znalost problematiky). To s použitou technikou určitě souvisí, ale hlavní váhu bych připisoval množství šípů vystřílených v tréninku. Takže osobně bych to viděl - vyzkoušet a převzít, co se osvědčí. Jeneš (Jan Řehořovský)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2006 2:47 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval: Děkuji. Až se někde potkáme, tak si rád nechám od tebe tu techniku ukázat a vyzkouším si ji. (Jezdíš někdy do Prahy?) Střílet mě naučil p. Vidím ale technikou vhodnou pro sportovní luk (Bare Bow) a svůj instinkt jsem si vyzkoušel "s velkým úspěchem" letos na Veveří.
Protože si ale myslím, že člověk, jestli se chce vyvíjet - má vyzkoušet víc věcí, tak si to nechám od tebe ukázat - kdo ví, třeba konečně potřu Itazipu jeho zbraněmi Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2006 2:21 pm    Předmět: Citovat

mamutík: já moc po soutěžích nejezdím protože díky jiné činnosti na to nemám čas (na střílení čas ale mám střílím průměrně cca 200-300 šípů denně) ale zjištění je takové že například minulý rok jsem na zl. šípu skončil někde 18 a to jsem vlastně střílel 14 dnu takže nic moc příprava. Tento rok jsem už měl více osobního času a mohl tak střílet pořádně a dbát na techniku která se střílí pro instinktivní lukostřelbu v US a Evropě. Výsledek?? pošlu ti fotky jakých soustřelů dosahuji na jednotlivé vzdálenosti 18 - 26 metrů posuď sám. Za další pro mne je taky úspěch na letošním zl. Šípu což je pro mě taky určitý důkaz že to co dělám je dobře. Když to vemu že jsem musel neustále odbíhat ke stánku který jsem tam měl a měl více času na koncentraci ....atd takový keci. Určitě jsem nezvládl spoustu disciplín ale na terčovou jsem byl myslím třetí a na pohyblivý terč první. To mi stačí a vím že to co jsem trénoval a trenuji se osvědčilo. Takže pro nme ve střelbě výrazný skok dopředu ve střelbě tradičním lukem. Mám X kamarádů které taky občas trénuji tím samým stylem a jejich výsledky jsou naprosto stabilní. Umístění na soutěži si myslím si že by bylo podstatně lepší i když já tuto soutěž beru jako vyborně strávený den ve kterém si zastřílím pod tlakem a nervozitou soutěže. Jinak k závodům co jsou v ČR mám své výhrady tyto nic nedokazují a je to spíše věcí "mít dobrý den" z toho se nedá vůbec posuzovat kvalita. To by museli tady být stabilní soutěže o více kolech. To tady bohužel není.
Já považuji v ČR pouze pár lidi kteří mají velice blízko k vrcholu instinktivní lukostřelby a tím je bez pořadí Kácha, Šustr-Joe, Řehořovský atd. na více jmen si nepamatuji nebo jsem je neviděl. Tady ale u těchto lidí je vidět, že vše zvládli do té podoby technické i psychické a to jim přináší stabilní výsledky. Pokud by byli schopni si některé prvky ve svém stylu opravit a dotáhnout do konce ku svému prospěchu bylo by to jistě ještě lepší. Už jenom sklon luku. Ale na tom musí sami pracovat a chtít něco změnit k lepšímu nebo to aspon vyzkoušet. Ale myslím si že na těchto lidech je vidět že střílí a střílí. Bez toho to nejde. Na ostatních střelcich je patrno to že střílí občas takže nemají nejmenší šanci přijít na to že to dělají špatně pokud je v tom někdo neopraví. Proto pokud by dodržovali určitý technický styl bylo by to podstatně lepší. A vím že to tak je. Kolega který střílení bere jako doplňový sport pro relax a „střílí“ dva roky (tak 2 x 5 do měsíce te´d střílí) je toho pro mne příkladem. Trénovali jsme spolu a já jej učil základní techniku. Několik tréninků se to opravovalo až se to naučil tak jak to má vypadat. Takže když přijde střílet ví co má dělat. Je schopen dodržet postoj , sklonění luku, sklon hlavy, stabilní kotvící bod. Toto mu opravdu stačí k tomu že jeho střílení má stabilní formu protože vždycky střílí vyrovnaně. Nestřílí dobře (k tomu by potřeboval pořád střílet) ale když si přijde zastřílet nemusí se za výsledky na terči stydět.
Pokud se dotknu té meditace a vnímaní letu šípu tak k tomu dojde každý. Časem se opravdu střelec kamsi při střelbě ponoří a najednou vnímá jenom ten cíl. Pak proněj opravdu není problém trefit vyhozenou minci. Tato dokonalostje zřejmá ze všech videí Hilla, Fergusna atd. A k této dokonalosti se chce přiblížit snad každý instinktivní střelec- Ale to je přesně o tom že nad chůzí taky nepřemýšíš a jdeš a to střílení z luku není nic jiného. Myslím si že stačí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2006 9:14 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Wink Laughing no já se musím smát, popravdě mně to je úplně jedno jak si kdo střílí. Ti co pro to mají cit na to za nějaký roky přijdou sami a zbytek at se s tím trápí jak umí. Smile) Pokud někomu stačí průměrnost bez zlepšování je to jeho věc. Jednooký mezi slepými králem..... Smile)


Dotaz: Prosim tě, jak úspěšný jsi se svojí technikou v rámci různých turnajů (ve srovnání s ostatními), na kterých místech se tak obvykle umísťuješ - a kolik lidí z těch 10 % je vždy na prvních 10 místech?
Pro vysvětlení - míním ten dotaz zcela vážně - a nechci rejpat. Pouze mě zajímá, jak je těch 10 % (respektive ty a ti co podle tebe správně střílí instinkt) úspěšní ve srovnání s ostatními soutěžícími, co ke střelbě nepoužívají správnou techniku.
Vycházím totiž z logického závěru, že: Je-li tato technika střelby z luku ta jediná správná, musíš mít také výrazný úspěch v soutěžích oproti těm, co správně nestřílí a nebo na to ještě nepřišli. Protože jestli ne, tak pak ta správná technika se dá přirovnat japonské lukostřelbě Kjúdó, kde není účelem trefit terč, ale správně prožitý výstřel a stav mysli. Díky předem za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 10:08 pm    Předmět: Citovat

To se drahé dítě zeptej přímo pořadatelů poslem emailem, chazos@seznam.cz, nebo přes SZ, ale tuším že letos nic oficiálního není.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kebule
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 290
Bydliště: KLADNO

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 9:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

budou z Rejvízu nějaké oficiální fotky?

díky
_________________
"Ne každý zpívá bez křečí. Ne každý má to štěstí, aby jako jablko k cizím nohám spad."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt září 21, 2006 4:40 pm    Předmět: Citovat

Shocked Jaroslave, jistě si na mě pamatuješ. Jsem ten anglický lučištník v červeném s černý lukem tureckého typu. Můžu se zeptat, co dělám špatně při lukostřelbě? A kterých to 10procent střelců má tak skvělou techniku? Velmi mě to zajímá!?!
Ale to co píšeš je až neuvěřitelné!!! Navíc, když celá myšlenka končí slovy, vše si u mě můžete koupit!!! Embarassed Embarassed Embarassed
Musím absolutně souhlasit s Jenešem, že hledání- cesta je v tomto případě CÍL.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út srpen 29, 2006 4:29 pm    Předmět: Citovat

Nechat se inspirovat někým, kdo solidně střílí je určitě dobrá myšlenka a pročíst něco teorie pokud možno z více nezávislých zdrojů (i z různých kultur) taky není od věci. Nicméně právě to hledání ideálního výstřelu, jak po technické tak po psychické stránce, mi přijde jako nejzajímavější část lukostřelby. Navíc jsem zatím nikde nenašel návod, který by mi stoprocentně vyhovoval, takže to hledání považuju pro mě osobně za téměř nezbytné.
Jinak jak píšeš - je pochopitelné, že "trenér", který sám dobře střílet neumí, těžko dobře střílet naučí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út srpen 29, 2006 9:17 am    Předmět: Pro Jeneš Citovat

Určitě v tom máš pravdu..psycho je zásadní věc která tě vždycky ovlivní. A proto musí mít střelec tak vypracovaný systém techniky aby ho toto neovlivňovalo. Nechci tady zastávat nějaké názory každý je individualista a at si klidně každý střílí jak chce ale tak jak se všichni naučily techniku ze sportovní lukostřelby tak by si měli uvědomit že technika pro tradiční luk je něco jiného. Není to vůbec moje teorie ale rád dám na rady lidi kteří čerpají zkušenosti z tradiční lukostřelby ze zemí kde instinktivní lukostřelbu provozují desítky let. Je jen málo střelců co dovede vnímat to že něco dělá špatně a hledat řešení. Měl jsem na toto téma několik rozhovorů a vím, že na to co už někdo přišel před XX lety ti lidé přišli instinktivně sami. Mít informace v počátku ušetřily by roky hledání. Já osobně nerad ztrácím čas. Bohužel to se děje se střelci v ČR ztrácí čas hledáním něčeho co už někdo dávno našel. Ale připustit si že něco dělají špatně a začít to dělat správně je moooooc složité zejména pro některé kteří se považují za trenéry..... ale jaký trenér takový žák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 11:12 pm    Předmět: Citovat

tu pan Jeneš

Ahoj,

tak nějak se to lepší, mam teď spoustu času věnovat se teoriím, ale musím se přiznat, že ta praxe mě baví o trochu víc, už jsem trochu mobilní, takže se rád na nějakou další akci pojedu aspoň podívat a pozdravit "staré" známé ... loni jsem s Pavlem Halamíčkem mluvil a říkal, že to bylo takové zahřívací kolo, byly poprvé v Rejvízu a testovali jak se tam Zlatý šíp vlastně ujme, letos se jim to evidentně hodně povedlo, a jak vidno, dobře jste si tam zastříleli...

Zatim se měj fajně, udržuj skvělou formu a kdyby ses náhodou někdy přiblížil ku Kladnu a měl pár volných minut, dej vědět, rád tě pozvu na kafe.

Hodně štěstí !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 5:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Jardo, myslím si, že ne 90% ale prakticky 100% střelců mohlo mít lepší výsledky. Je naprosto běžné, že člověk na soutěži nenastřílí svoje maximum. Nervozita prostě pracuje, i když se nám to nelíbí. Co se techniky střelby týká, nemyslím si, že má někdo patent na "ten jediný správný způsob". Nemluvím o strhávání výstřelu, to je samozřejmě špatné při použití jakéhokoliv způsobu střelby, ale co se týká postoje, držení luku, úhlu natočení ... tak existuje víc správných a funkčních řešení, jak jsi se ostatně mohl sám přesvědčit i na Zlatém šípu. Navíc pro různé disciplíny se ten "správný" způsob může významně lišit. Řekl bych, že je to otázka individuální volby a pocitu každého jednotlivého střelce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 4:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Drobčeku! Jsem rád, že žiješ a ozýváš se (bohužel není to tak samozřejmé jak by si člověk myslel). Na zlatém šípu jsem se vyřádil do sytosti a zastřílel jsem si velmi dobře. Celkový výsledek jsem si pohnojil trojkombinací - žádný vrhač teda opravdu nejsem a to se krutě projevilo. Láďa Kácha opravdu zaválel a řekl bych, že ho 1. místo opravdu potěšilo. Byla tam parádní atmosféra, velmi dobrá organizace, výborné jídlo po dobu celé soutěže za 150,- Kč startovného mi připadá až nepochopitelné. Večer oheň a kytara - labůžo. Navíc volně přístupná cvičná terčovnice, takže se člověk mohl znovu kdykoliv "nahřát na provozní teplotu" a vyzkoušet luky ostatních.
Už jseš trochu v pohodě? Rád bych Tě zase na nějaké akci brzy viděl. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 9:51 am    Předmět: Citovat

K letošnímu ročníku Zlatého šípu lze pouze dodat jedno ...skvělé. Profesionální zajištění a organizace. Oproti minulému roku se celkově soutěž zrychlila a myslím si, že si střelci dostatečně zastřílely protože se jednotlivá klání střílela dvakrát. To je správné a motivující a dává to vyváženější výsledky. Disciplýny byly tradiční terčovka, ústupovka.atd. Nic novátorského jasné a stručné. Výsledky průběžně prezentovány, doprovodné programi pro diváky bohaté. Několik vsuvek během soutěže kdy diváci byli zapojeni do střelby dodávalo správnou atmosferu. Každá soutěž je propagace tradiční lukostřelby a to si myslím pořadatelům na letošním ročníku podařilo. Přítomná média i z Polska celou akci rozšířila pro širokou veřejnost. Jinak mohu dodat že se těším na další ročník a věřím, že sebou přivedu další střelce kteří rozšíří řady soutěžících.

Pár postřehu kterých jsem si na soutěži všiml ale mám. Týká se to ale většinou střelecké techniky jednotlivých střelců. Dovolím si tvrdit že minimálně 90% střelců mohlo mít podstatně lepší výsledky. Bohužel zásadní chyby v technice. Strhávání luku, špatné kotvení, postoj, sklon luku, držení, a jiné drobné detaily. U některých střelců už zažité. Bohužel neznalost techniky v řadách tradičních lukostřelců je pořád obrovská. Nevím od koho toto procento střelců čerpalo techniku střelby ale dovolím si tvrdit, že jejich učitele je naučily akorát chyby.
Další postřeh který jsem registroval je vybavení. Některé šípy byly diskutabilní a mít sebou spine měřák jen pro zajimavost svou bych je poprosil abych si je mohl přeměřit. Vhodný spine dřevěné násady šípu to je základ dobrých výsledků. Rozdíl v soustřelech mezi správně spinovanými a nespinovanými šípy je obrovský. Zanedbaná kormidla šípů (zplyhlá vlhkostí), někteří střelci stále používají plastová kormidla na svých šípech. Další věcí zkládky šípů. Existuje spousta lepších možností než jenom jemná kůže na místě kde se šíp opírá o luk. Tento nepatrný bod velice ovlivňuje počáteční let šípů ale nikdo tomu nepřiklání úvahu. Většina střelců neměla vůbec luky sladěny se šípy. Většině šípy plavaly jak horizontálně tak vertikálně. Přitom tomu stačí věnovat 20 minut času a výsledky v soustřelech jsou markantní.
Velké procento střelců bude muset na sobě hodně pracovat ale ten pocit z kvalitní střelby za to vždy stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chazos
Nováček
Nováček


Registrace: 3.7. 2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2006 10:10 am    Předmět: Citovat

Všechny Vás zdravím a zvu k nám na Rejvíz na Zlatý šíp. Přihlašovat se můžete na mob: 603 282 047 nebo na můj email chazos@seznam.cz. Jinak info, pozvánky a propozice vkládám právě dnes na internet. Naše stránky jsou www.mujweb.cz/www/zlatysip. Všechny dotazi Vám rád zodpovím. S pozdravem Pavel Halamíček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 6:32 pm    Předmět: Citovat

Pokud jde o to poslední místo, tak se laskavě dohodněte s Mamutíkem ať se chlapci nehádáte. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 6:25 pm    Předmět: Citovat

Na té akci jsem si vystřelil svůj první šip a probudil svůj zájem o lukostřelbu. Letos plánuji že se zúčastním. I na poslední místo je někdo potřeba. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne červen 18, 2006 9:59 pm    Předmět: Zlatý šíp pastýře Gilla Citovat

Zlatý šíp je závod instiktivní lukostřelby, ve kterém nestačí jen zasáhnout střed terče. Je třeba také umět vystřelit i přes překážky, které při střelbě závodníci překonávají. Střílí se například z běhu, chůze, otočky a to v daném čase. Střílí se také na pohyblivý terč, nebo z jedoucího vozu a tak dále..

Termín: 19. - 20. srpna 2006 na Rejvízu v Jeseníkách.

Více se dočtete na těchto webových stránkách

http://www.mujweb.cz/www/zlatysip/

Mnozí jste tam už určitě byli, já se tam chystám letos poprvé. Musím si totiž něco ověřit Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.