Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak začít...
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kobsu
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 4:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
diky Vam vsem za pomoc a nazory!
A Sanovi za tu hlavni - praktickou pomoc na treninku. Diky Sane. Uz to tu za mne stacil i tady vysvetlit kde byla chyba. Byl jsem tomu na stope, ale sam bych takovou blbost asi nenasel - zmatly mne ty navody, ze linie hrbetu ruky a prstu...delal jsem z toho moc vedu a aby to bylo jako "dobre" tak jsem mrvil strileni i svoji ruku.
Spravne melo byt "normalne vohni prsty, chyt tetivu a ta ti ji tahem narovna tak jak to ma bejt (pokud teda ruku povolis a nebudes nasilim ohybat, rovnat, nebo tak...)". Tohle je jen k uchopu tetivy.

Jarda Kejval: Zatim jeste kotveni "neprobirame", ale trochu mi to uz ted snad jde taky - k licni kosti druhym kloubem palce (!!??). Stale plati fakt, ze hranou ukazovaku nejsem schopnej ksichtu dosahnout - pokud jooo nezkroutim ruku s tetivou tak je tam ten palec driv a pres nej uz nedosahnu. Jinak, kdyz prizvedne clovek loket nahoru tak jde ruka opravdu lepe ke kotveni (ale u mne je tam ten palec ). Surprised

jeste jednou vsem dik
Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

Ono take dost bude zalazet cim strilis:

Ja zacinal normalnim tabem s plastem mezi prsty, pokud jej pouzijes spravne ma se plast dotykat sipy - je tudis dano kde bude tetiva, znam take lidi co zacinaly strigwalking tabem vyztuzenym kovem do L, kde je take presne dano kam davas tetivu.

Podobne 3 prsta rukavice muze mit vystupky - boule na briskach prstu, tetivu das pred ne.

--------------

Pri prvnich vystrelech ma clovek tendency tetivu vyrvat a je nutne to co nejdrive mozku rozmluvit a aby se nesnazil dat tetivu na kraj prstu (otvirat je a jina zverstva), u houzevnatych vytrhavacu i za cenu nejake pomucky.

---------------

Mimochodem , v tai-ti se rika ze clovek nema mouzit svaly, na prvni pohled se to zda jako blbost, ale znamena to ze se ma pouzit jen tolik svalove sily, aby clovek mohl pouzit idealne sestavu "uchop - svaly - slachy - kosti"
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 12:09 am    Předmět: Citovat

Problem jsme vyresili dnes na treninku. Adpet lukostrelby nasilne rovnal druhe klouby na prstech. Takze to udelal jak jsem mu rekl. Tetiva do mezery za prvni clanek a ostatni nechat tak jak si to sedne a vyresilo se.

Ono mozna jsem se vyjadril blbe i ja. Pochopitelne nedrzim tetivu druhym clankem prstu. Davam ho do mezery mezi prvni a druhy clanek, coz je akorat mnemotechnicka pomucka a kdyz se to natahne tak vlastne tetiva drzi na konci prvniho clanku prostrednicku.

Ostatni prsty jak si to sedne....

Neni nad praxi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 11:53 pm    Předmět: Citovat

DÍKY TEĎ SEM SI TO UVĚDOMIL JAK BLBĚ JSEM TO NAPSAL Evil or Very Mad . Samo že právě nesmíš otevřít prsty násilně. To o vědomém otevření patřilo k tomu držení za druhý článek prstů.
Zenový mistři vysvětlují vypuštění jako "sklouznutí sněhu z listu bambusu" to fakt sedí a to právě jde podle mě jen nebo spíš - lépe při držení jaké jsem popsal - půlka prvních článků prstů.
Díky za upozornění. Já fakt raději mluvím než píšu a nejradši střílím Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 10:00 pm    Předmět: Citovat

...no podle mého názoru je to tak, že čím dál máš tětivu v prstech tím snadněji strhneš výstřel. Prostě je větší šance to pokazit, protože se toho té tětivě víc plete v cestě :?musíš prsty naprosto vědomě otevřít a tady se klube ten problém.... Já mám tětivu přesně v polovině prvních článků a věřím, že je to jediná šance pro čisté vypuštění. Slovo stereotyp mělo spíš být zaměněno za návyk. Takže odstranit špatný návyk dá hodně práce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 4:08 am    Předmět: Citovat

Imago,

1. Sportovni strelci to ale drzi pod bradou a nemaji problem z mistem.
2. Uvedeny obrazek je silne teoreticky protoze tetiva neni nikdy rovne ale vzdy v uhlu smerem dole
3. Kdyz si vsimnes jakekoliv video z olympiady tak ma vetsina prstenicek jenom polozeny na tetive.

U tradcnich luku protoze jsou kratsi je uhel tetivy jeste vetsi. Krome toho vetsna lidi nema normalizovanou EURO ruku a klouby na prstech ma v rozlicne vzdalenosti. Jak napotvoru presne opacne jak tetiva.
Nekteri strelci BB to dokonce resi tak, ze strili jenom dvema prsty.

Dle me praxe a doporuceni moudrejsich je spravne ukotveni prostredniku za prvni kloub a to ostatni jak spadne.

V pripade ze je problem psychicky pomuze ta guma a predstava zapesti jako plavajici ryby.

V pripade ze je problem fyzicky (postoj nevyhovuje danemu strelci) je potreba zacit postojem, protoze strelec stoji vzhledem ke sve konsituci blbe a pak pritahuje nebo odtlacuje tetivu zapestim aby ji dostal kam chce.

Tohle se musi resit individualne a zacit odznova. Probirali jsme to i na trenerskem skoleni (je to casta chyba novacku) a zhodli jsme se na tom ze objektivni metoda neexistuje Slabsi luk, a soustredeni se na zapesti je jedna z cest, guma a oprosteni se od lukostrelby jako druha.

Blby je psychicky blok, protoze si clovek mysli ze cm pevneji to drzi tim lepe se trefi, zel bohu presne opacny pripad je pravdou. Ale tomu mozku se to vysvetluje hrozne tezko.

Samozrejme takto napnuta ruka nemuze vest k nicemu jinemu JENOM utrzenemu vystrelu. Proto se clovek netrefuje a paradoxne cim vic se netrefuje tim je prkennejsi.

Jak pise Arni , trefovani se prijde jako odmena za dobre provedenou formu. Ja bych to jese skombival se sundanim terce z tecovnice nebo VELKOU zlutou na tercovnici, jinak je na dobre ceste ze se k tomu prida jeste target panic. A pak je opravdu pruser.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 10:43 pm    Předmět: Citovat

ze strelby...u Vidima za 200 moc neporadili, jenom že jsem netrefil ani vrata od stodoly (urcite je to blbe-aspoň telo mi to napovidalo-kaslu na to)...ja uz chci prijit na to jak spravne strilet, abych zacal "trenovat" a treba se mohl i zacit zlepsovat...
zdar Michal

Ahoj Kobsu.
Přesně vím o čem mluvíš. Sám jsem problém "zavřené" nátahvé ruky měl. Rozhodně nedoporučuju držení tětivy na druhém článku prstů. To vede k špatnému stereotipu a ty se odstraňují nejhůře. Zkus vyrovnat ruku v základní poloze před nátahema myslet jen na loket. Blbě se to vysvětluje, ale když budeš mít cestu do Krkonoš můžeme dát školení a pokusit se o nápravu. Hlavně to chce trpělivost. Jo a to že nic netrefíš není trága. trefování je až za odměnu potom co jsi zvládnul techniku.
Tak ať se daří.






Ahoj Kobsu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Napnout si nekde tu gumu mezi dvere a jenom tahat prapovu ruku, ale tak jako by jses chtel na ni povesit. Skouset rameno niz, vys az to nebude ono.

Mozna mas taky trochu blby postoj a stojis moc natocenej k terci, skusil bych i otevreny postoj ale to spis musim videt.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kobsu
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 3:57 pm    Předmět: Citovat

Gumu zkusnu dneska koupit po cestě z rachoty. Ale se sobotou to u mne vypada na levačku - asi pojedu pro rodinku. Kdyby to nahodou vyslo, tak bych dorazil.
Michal

Kdyby ne mam neco zkouset?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
A kup si takovou tu ploskou gumu co pouzivaji holky na aerobik, myslim ze se to menuje Terraband a vem to sebou.

Kupoval jsem v GigaSportu pod nazvem Flexi-Band (alespon myslim), jsou ruzne barvy - ruzne sily. Me se na kompenzaci meho cca 50lbs luku velmi osvedcila zelena barva (nejsilnejsi). Cena cca 120Kc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Kobsu, když budeš natahovat luk tak, že budeš mít u táhnoucí ruky loket víš - vysoko než je linie šípu tak se ti ruka bez problému ukotví. V prstech to jistě není. Taháš luk zřejmě bicepsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

Kobsu,

Dojed v sobotu trenovat a koukneme se na to. Ja myslim ze vim kde je pes zakopany. A kup si takovou tu ploskou gumu co pouzivaji holky na aerobik, myslim ze se to menuje Terraband a vem to sebou.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kobsu
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to snad vcera nasel...mne totiz nejak neslo ani kotvit ( prst do koutku + ruka na čelist = skoro nemozne )...tak jsem omrknul ostatni a taky znova precetl "prirucky na netu"...myslim, ze chyba je v prstech - nejvic taham tetivu prstenikem a ukazovak je skoro nezapojeny...a to mi asi lame zapesti (a druhej den boli ) a jak tetiva krouti ruku, nemuzu dosahnout při kotveni na ksicht...hned jsem to zkusil včera večer pustit v obyvaku do tercovnice na gauči (zrovna jsem ji domotal) a vypadalo to ze asi jo...az to odzkousim na par seriich (a na vic jak 3m), dam vedet...
Co myslite, muze to bej ono?...uz me to totiz stve...jak se porad rovnam, nemam to pravy poteseni ze strelby...u Vidima za 200 moc neporadili, jenom že jsem netrefil ani vrata od stodoly (urcite je to blbe-aspoň telo mi to napovidalo-kaslu na to)...ja uz chci prijit na to jak spravne strilet, abych zacal "trenovat" a treba se mohl i zacit zlepsovat...
zdar Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

Poves se na to jako by ses vesel na kus provazu.
Zapesti musi byt uplne volne, mnemotechnicka pomucka plovouci ryba.

Tahej a nezastavuj, kotvici bod je jenom dalsi mnemotechnicka pomucka. Clanek je uz u Lucinka a snad ho povesi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 11:39 am    Předmět: Citovat

na cvičeni zápěstí se mi celkem osvědčil power ball, na relaxaci jin jang koule. Viz diskuze
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kobsu
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 11:03 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
nemáte někdo nějakou pomůcku, nebo další rady na tahající ruku? Tak nějak jsem tedy začal, ale nedaří se mi uvolnit zápěstí tahací ruky. A z toho mě pak to zápěstí bolí - spíš druhej den...
Když si to zkusim na špagátě, nebo úplně navolno, zdá se mi to v poho, ale jak víc zaberu (možná že se i bojím aby mi tětiva nevyklouzla, nebo se snažím i porovnat ruku ke kotvení?), tak mi zápěstí ztuhne (a rvu to silou a druhej den ručička bolí).
díky
Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Já taky natahuju seshora (z úrovně očí) - tak se nahoře v přednátahu zastav a obě ramena stlač dolů a tam je "zamkni" - jde to dobře a přirozeně (zvednuté paže stlačují ramena dolů samy), pak teprve pokračuj v nátahu, můžeš to trénovat i s holýma rukama bez zátěže nebo s nějakou cvičnou gumou. Se silným lukem je to vše opravdu obtížné.


Tohle mi funguje na rameno.
Mám na to mentální pomůcku: už když mám ruce nahoře začímám myslet na to abych "dostal ramena do luku". To mi je pomáhá zamknout. Dokud to dělám takhle, rameno nebolí. Jak se svaly unaví, rameno se ozve a pošle mě na večeři.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

Jak se ti usadi prirozene ... hihi.

Clanek uz e na ceste ...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

Ničemu se nedivím Laughing . 22kg sice není moc, pro našince ale stačí. Jak ho mam usadit když natahuju z nadhlavy?
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 10:50 am    Předmět: Citovat

22 kilo není žádna váha. Pokud cítíš rameno může to mít různé příčiny. Buď to rameno špatně usazuješ...tzn. že se ti vytlačuje nahoru čímž dochází k únavě....nebo má ten luk kterým střílíš handschock což může být také příčina. Před napnutím luku rameno usaď dolů a dozadu za záda...tím se ti to zamkne a nebudeš se s lukem přetahovat. Jestli jsi začal střílet hned silným lukem tak se nediv takovým projevům
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

Moc se toho tu neděje, ..., asi nikdo neačíná (padaj z nebe jen hotový).

Když střílím, nejvíce cítím rameno které drží luk, tj. to které je tlačené proti tělu. Cítím, tj. že nějak extra nebolí. Je to tak dobře? Přeci jen na něj tlačím 22kg. Tak je to asi vpoho? Embarassed
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 7:25 am    Předmět: Citovat

jen doplním

jedno z vláken povinné četby (cvičení & rozehřívání se)
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=893
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2008 11:38 pm    Předmět: Citovat

Protože se tady řešilo něco jiného než je téma tohoto vlákna, diskusi jsem rozdělil. Pokračovat můžete zde
Toto vlákon ještě příležitostně promažu. Itazipa
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

Které svaly má lukostřelec využívat / posilovat? Které když používá je to chyba? Co by ho po střílení mělo bolet - měl by cítit a co když cítí (např. píchání v ramenu) je špatně? Prosím pro laika, já nejsem kulturista.
Díík.
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:10 am    Předmět: Citovat

Jake také ende.

Alespoň ale Sane je v každém příspevku kousek toho co řeší vlákno. Ale máš pravdu, kroutil bych palce když někdo takhle odbíhá od tématu. Twisted Evil dále na PM...
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 8:59 am    Předmět: Citovat

No ja Vam nevim nechcete s tim do tlacharny ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 7:51 am    Předmět: Citovat

2imago, věci spolu zdánlivě nesouvisí..

Já si myslím, že vpodobném vlákně a podobné informace začátečníka jistě potěší. Jen tak dál! Myslím, že když se někomu nebude dařit tahat luk, bude ho bolet ma prsou, těžko vyhledá tréra. Spíš se na to ---, nechá toho. Takové informace ze začátku fakt pomůžou, protože ani já jsem všechno nevěděl tím že bych vzal do ruky luk, a vím, jak těžko se mi sháněli, navíc nebyl net tak rozšířený, tak bylo třeba určit, kdo ví a kdo radí a jen plácá... Můj současný problém je ten, že nazývám věci tak jak jsou a žádný výraz který má český ekvivalent u mě moc nevede... Razz
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 2:58 pm    Předmět: Citovat

Taky co se ramene týče, mám ho trochu posílené, protože mimojiné házím nože. Problém je, že házím pravou ale luk tahám levou (lukolevák). Tak zas nic.

Rotátory mě nerotujou, vazy vazý. Pletenec... neznám nic z toho, ale když to začnene bolet, nechám toho (za chvilku). Wink
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 2:46 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Tys ale načetl chytrých knih, co?


Vlastně, o tom ani jednu. Ale to je teď jedno. Myslíš, že jsem teoretik a kafral viď?

imago napsal:
A hypotézy coby kdyby a co je ve mě v nejhlubších vrstvách řešit nepotřebuju.


Ale napsal jsi,
imago napsal:
Mě zajímá víc odkud a jak vychází výstřel, jak v tomto procesu vědomě vstoupit do hlubších a hlubších detailů, jak to řídit a zároveň jak nechat úžasně pracovat úrovně podvědomí a nevědomí a tím vším poznávat sebe a svoje netušené schopnosti.


Tak mi to tak přišlo, že chceš polemiku. Jasné, stačí, že je to špatnost. fuj. Very Happy
Apropo, četl jsi Cyrano de Bergerac? Každý zná ten milostný příběh o jednom co umí a jednom co vypadá... Ale pravda je jinde. Neruda co to překládal, na to mladou generaci dost upozornil. Když umírá na konci příběhu v parku kláštera, sražen po ráně zezadu, prohlásí Cyrano "To jediné, to nejcenější co mám, to co mi nikdo nemůže vzít, je - čistý štít". Tj. jako že nikdy nebyl pro ústupky a podrazy, jednal přímě a čestně, ... atd. A to jsi myslel ne. Tím se řídit. Však na počátku prodal celé své panství a majetek aby zabránil hře s tím "vředem" divadla, Montfleurym. //A ano, tuhle knihu jsem četl.// Ona sposta věcí v životě je v kruhu, jednou se dostaneš tam odkud jsi vyšel a zkušenosti někdy pak vypadají jako, to jsi někde slyšel, nebo četl.

Add kotevní bod, dík, už vím co dělám. Cool
Díky za rady, naše ramena to ocení. Co varová před přetížením zad? Někdo se rád u natahování kroutí jak psí víno...
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Niro
Nováček
Nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: periferie

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 1:22 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Každej nejsme lovec, mě je lov bytostně odporný.


Promiň, ale pak jsi hlář. Možná nejsi člověk, ale pátý element, čistá duše, nebo něco Boží. Ne vážně. Člověk není sběrač, byl a je lovec. V každém z nás. Mě je lov taky bytostně nepříjemný, ale někdy musíš. To není zábava, tak jak ji občas někdo má, to není lov. To je brutalita. Možná, že lhář nejsi, a umřel by jsi hladem než něco zabil. 99% tvrdí něco jiného, než by pak činili. Vývojově starší části mozku v takových situacích přebírají stále více kontroly, člověk se blíží zvířeti. V normálním životě má mladší "logická" a neinstinktivní část naprostou kontrolu nad tím co děláš. Pokud ne jen krátkodobě - afet. Lidé pak říkají "to jsi nebyl ty", ale ano byl. Existuje pro to však -morální- omluva. Ale najít tu sebekritiku a říct si, že nejsi bílej (tj. jako neušpiněnej, nic proti kůži) a nejsi Boží, je velmi a velmi těžké.

Otvírá se nůž v kapse když někdo zabije aniž by musel. Musel neznamená chtěl. Ale hluboko v tvém já, sedí něco, co je jednak trochu perverzní a jednak je to zabiják - stín lovce. Ač ho nevidíš, je. Existuje psychoanalíza, která ti poodhalí, kdo jsi. Pak ale budeš chtít, aby jsi zapoměl a myslel tak jako předtím než jsi se o to pokusil.

PS: Existují situace kdy se člověk najdnou bojí nebo jedná. Čerpá takové rezervy, myšlení je naprosto odlišné, plně instinktivní. Těžko se říká "nikdy bych"...
Totiž, kolik lidí z tvého okolí je "dokonalých". Počítám, že řekneš, že nikdo. Tím je v podstatě vyloučeno, že jsi to právě ty. Každý jsme slabý, síla spočívá v tom, když si to uvědomíme.

Abych nekaafral, co je kotvící bod Very Happy
_________________
S pozdravem Niro.


- Člověk bez vůle není člověkem. -

- Každý z nás hledá v životě cesty,
slabé od silných oddělí to, že když je nemohou najít,
sami si je vytvoří. -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.