Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR 2008!
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 8:54 pm    Předmět: Citovat

Re SORON:

Je to tady ADEKVÁTNĚ !!! Tady se píší dějiny!!! Wink
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 10:09 pm    Předmět: Citovat

Soron napsal:
Nevíte někdo, kde jsou výsledky ze Všetického turnaje? Laughing


Z jakého Všetického turnaje? Jestli myslíš ten o posledním červnovém víkendu, tak v sekci ke stažení. Jestli myslíš ten Windsor Round teď v sobotu tak jsem to zapsal a mám výsledky někde doma. A protože tento týden malujem, tak bych je nerad hledal.
Stejně to bylo gentlemanské setkání, bez větších nároků na honbu za výsledkem. Já s Griffinkou jsme anomálně stíleli holý luk. Griffinka vůbec letos prvně a já jsem to ladil týden předtím asi 2x. Pavel testoval v prvním kole můj luk a Miki měl fungl nového "huna" z Maďarska. Takže jediný, kdo snad střílel se svým standardem byl Myša.
Nicméně alespoň takto:
Kategorie tradiční luk: 1. Myša, 2. nebo 3. byli Pavel a Miki - po malování se kouknu
Kategorie holý luk: 1. Griffin, 2. Griffinka.

Za zásadní považuji, že jsme všichni stříleli tak, že jsme dosáhli na medaile. Very Happy
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 7:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, všimli jste si, že už vůbec nepotřebujem "Tlachárnu", a vše co si chceme sdělit, tak si řeknem tady? Já už v tom ztrácím přehled. (Nehodilo by se toto téma rozvést v sekci "Střelecké disciplíny"?) Nevíte někdo, kde jsou výsledky ze Všetického turnaje? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 6:21 pm    Předmět: Citovat

Re Gator: No - asi máš na mysli PeZovu tabulku! Podle ní si to musí každý srovnat v hlavě sám - podle mého názoru. Ale ti rekordmani mají asi dost ujasněno!!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 5:35 pm    Předmět: Citovat

A tihle rekordmani, kterápak je to prosím kategorie? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 5:25 pm    Předmět: Citovat

Něco na tom je! Jinak jsem se kouknul i na rekordy ve Windsor Round, abychom měli motivaci. Při tom jejich počítání mají "strop" 108 šípů x 9bodů = 972. My jsme to stříleli jako 108šípů x 10bodů takže maximum 1080. Pokud si dobře pamatuju (podívám se doma přesně) tak jsem měl v první půlce cca 220 a ve druhé cca 250. Což je dohromady asi 470 bodů (44% maxima z 1080).

Rekordy (muži) jsou:
Kladkáč bez limitu - samozřejmě 972!
Holý luk: 872 (90% maxima)
Longbow: 713 (73% maxima)

I ženy mají rekord v longbow 563. Jedině snad mezi juniory bych měl šanci vyniknout tam se rekordy dostaly u barebow na 420 (43% maxima)a longbow kupodivu o 7 více na 427.

Ještě kouknu na výsledky standardních národních závodů, tohle jsou přece jenom rekordy a po prvním střílení této dicipliny je to přece jenom dost vysoká laťka.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 3:58 pm    Předmět: Citovat

přibližně. Váha 20 tuctů penny Laughing Normané jim říkali esterlin, z čehož přepisem do latiny - sterlingus . ........1 libra= 240 penny. Pěkně uhozená země Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

libra nejakých mincí nevím jakých
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Víte co přesně znamená libra sterlingů? Laughing


No - vždycky jsem si myslel, že je to libra čili pound to jako váha (towerská libra) mincovního stříbra - tzn. sterling silver. Můžu se ale mýlit.

"Bez záruky" dodávám:
Samotné slovo sterling má pak má tuším několik teorií vzniku a jediná kterou jsem si snad trochu zapamatoval dává toto slovo do souvislosti s normanským "esterling" (nebo tak nějak ) což měla být, pokud si dobře pamatuji nějaká "malá hvězdička". Ty se snad objevovaly na normanských mincích. Původ slova cca 11. století, libra sterlingů pak cca 13.stol.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

no to jsou celý Angláni. Odmítání desítkové soustavy, ježdění vpravo, Eura, ignorace Mezinárodního úřadu měr a vah.....Existenci USA Uznali někdy předloni Laughing A my je chceme napodobovat? Víte co přesně znamená libra sterlingů? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 1:20 pm    Předmět: Re: Windsor round Citovat

Griffin napsal:
Asi se budu muset konečně dokopat ke 3. dílu textů o lukostřelbě v Anglii, kde mají být právě terčovky.

hello1 Banana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 1:15 pm    Předmět: Re: Windsor round Citovat

JK napsal:
Ahoj, mohu se zeptat co Windsor round konkrétně obnáší, možná i pro ostatní.


Protože jsem svým návrhem na zařazení Windsor Round do disciplin Mistrovství republiky a následným odstřílením ve Všeticích podle tohoto návrhu způsobil lehký zmatek v počtu šípů, tak pro jistotu odpovím zdlouhavě. Zkrácená verze odpovědi zní: Je to přesně tak, jak píše Myša - jenom počet šípů je u The Grand National Archery Society (GNAS) dvojnásobný.
Zájemci si mohou stáhnout pravidla (Rules of shooting) zde: http://www.gnas.org/dyncat.cfm?catid=15546. Před tabulkami s výčtem počtu sad si povšimněte nenápadné poslední věty na straně 37A:"308. Recognised Rounds for Record, Handicap and Classification Purposes.(a) The rounds recognised by the Society are shown in the following Tables, each of which gives the face sizes and the number of dozens at each distance. " Nenápadné proto, že tabulky pak pokračují o 2 strany dál.
Windsor Round je nejkratší britská (Imperial) terčová venkovní disciplina v kategorii muži (kat. A - gentleman) na terč 122cm průměr. Nejkratší proto, že končí na 40 yardech tj. cca 37m.
Existují i kratší venkovní discipliny ale ty buď střílí junioři (Short Junior Western apod.) nebo jsou označovány nikoli jako "Imperial" ale jako "metrické" nebo "FITA" a jsou stříleny na terč 80cm průměr z 50m a 30m.

Střílí se na vzdálenosti: 60, 50, 40 yardů tj. 55, 46, 37 metrů
Z každé vzdálenosti se střílí 3 tucty (dozen) šípů. Střílí se v sadách po 6 (half dozen). Tj. z jedné vzdálenosti 36 šípů - celkem tedy 108šípů.

Kde jsem způsobil informační chaos: Z časových důvodů jsem navrhoval 1/2 počtu šípů z každé vzdálenosti (Half Round), tak jsme to i stříleli i teď ve Všeticích, byť 2x, takže jsme to nakonec odstříleli celé. Za způsobený informační chaos se omlouvám a do všech textů v diskusi, jsem to pro jistotu doplnil.

Ještě zbývá dodat jedna maličkost: kdybyste studovali výsledky střelců v Anglii: Britské (Imperial) venkovní discipliny počítají jinak zásahy než "metrické": Všechny žluté kruhy - 9, červené - 7, modré -5, černé 3, bílé 1. (306. Scoring : (a) (i) For all bowstyles the scoring points for hits on the target face for GNAS Imperial Rounds are: Gold 9, Red 7, Blue 5, Black 3, White 1.)

"Metrické" - což není tento případ - je pak jak jsme zvyklí - každý kruh má své body od 10 do 1.

Asi se budu muset konečně dokopat ke 3. dílu textů o lukostřelbě v Anglii, kde mají být právě terčovky.
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne pá srpen 17, 2007 4:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

Viktoriánská terčovka. Terč 122 cm se střílí na 37, 46 a 55m tři sady po 6 šípech. Je to klidná a pohodová disciplína
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 10:55 am    Předmět: Windsor round Citovat

Ahoj, mohu se zeptat co Windsor round konkrétně obnáší, možná i pro ostatní.
Pochopil jsem, že je to ze 3 různých vzdáleností, ale jaké, velikost terčů, čas, původní filozofie disciplíny atd? Možná jste již o tom mluvili, ale nikde jsem to nenašel.

Díky. Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 7:24 am    Předmět: Citovat

ad Myša, Griffin a Gator : nemám co bych dodal snad pouze díky a přání nechť se Windsor round stane základem disciplín na MČR.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 10:45 pm    Předmět: Citovat

Jako nezávislý pozorovatel mohu potvrdit, že se akce nesla ve skvělém duchu. Windsor round je jednoduchá (pozor neplést se snadná) disciplína, ale prověří.
Debaty byly přátelské, přesnost vysoká, úmrtnost (šípů) minimální.

Všetice jsou skutečně požehnané místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Dobrý co? Pro ostatní - stříleli jsme to v sobotu ve Všeticích v pěti lidech. Stříleli jsme to 1/2 originálního počtu šípů - tzn. z každé vzdálenosti 3 sady po 6šípech = 54 šípů celkem. (Originál je 36 z každé vzdálenosti tj. 108). Jeli jsme 2 kola - takže jsme si docela zastříleli. Very Happy Něco podobného měl PeZ na turnaji ve Štětí a mělo to taky ohlas. Je to taková příjemně pohodová gentlemanská odpolední lukostřelba. Navíc je to nenáročné na přípravu terčů, my jsme to "mydlili" v 5 lidech na 1 terč (122cm), takže nám to i pěkně "odsejpalo".
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne po červenec 30, 2007 12:23 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Windsor round shledávám nanejvýš zábavnou disciplínou a jsem jednoznačně pro její standartní zařazení Laughing Jenom jak mi k tomu zajistit trvalý přísun kafe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 6:10 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Na 165 m mám zatím lehký problém trefit pokaždé i ten kruh 8m, zvlášť, když fouká vítr.

He he he to mě pobavilo to slůvko " pokaždé ", protože já za
1) se svým jasanovým longbow 165 m nedostřelím, respektive zřejmě bych na to musel udělat sadu speciálních šípů a bylo by to hraniční a touto cestou jít nehodlám
2) s novým maďarem to doufám dostřelím ( uvidíme zítra Wink ) ale i tak budu mít pravděpodobně stajný problém jako na tzv. zkrácený " Český Clout " a to že jsem rád když se do kruhu 8m trefím alespoň 1 šípem

Jinak mám názor, že ač je Clout ( případně jiné podobné dálkové disciplíny ) i pro mě zajímavý, nemá/nemají podle mě co dělat na poncionálním MČR, jako hraniční vzdálenostní disciplínu bych na takovéto soutěži viděl obdobu střelby na linii na vzdálenost 70 - 90 m. Ovšem nic nebrání zhusta zapojit Windsor Round.
Co se týče klasických terčovek na 20 a 25m popřemýšlel bych o tom, zda je nestřílet na terč 60x60 a to z důvodu, že pokud se nepletu tak dnes i pro velmi kvalitní střelce z HL je problém se dostat na 50% úspěšnost, tj. nastřílet 50 bodů, takže pokud se zvětšením terče tito dostanou k řekněme 70 - 80 ( a to budou jen ti nejlepší, tj. 2-4 max. ) nebude to ničemu vadit a naopak střelci s menším nástřelem budou " potěšeni " + samozřejmě ve větším počtu nastřílených " ká " se ( alespoň podle mě ) zlepší postavení ( důležitost ) terčovky v soutěži, protože si nemyslím, že by to byla tak podřadná disciplína aby byla v dosažitelnosti " ká " dalece za rychlostřelbou, královskou apod.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 5:29 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Napadá někoho, jak dostat dohromady Indiána, Králíky, Opaváky, Joa, Jeneše, Griffiny, Hladila, Kozáky,Peza.............


Mne ano - uspořádat pěkný turnaj!

Mysa napsal:
Kdo co bude zařizovat a organizovat. Může rozhodčí, či pořadatel soutěžit?


Já osobně jsem se rozhodl, že chci prozatím ještě několik sezon soutěžit. Nemám ambici být pořadatelem nebo rozhodčím. to všechno možná teprve přijde. "Krafám" tady taky jenom do disciplin, nikoli do organizace apod., protože nemám na to (jako jiní, kteří zvládají špičkově oboje, nechci jmenovat, abych na někoho náhodou nezapomněl, ale je jich víc) , abych zvládl v dohledné době oboje.
Proto je taky z mé strany plný respekt a uznání pořadatelům soutěží, zvlášť pokud jsou sami střelci!
Mysa napsal:
TO GRIFFIN: S neevropskými disciplínami pěšího charakteru je několik potíží. ... Osobně bych byl pro Korejce- velké šikmé kolečko 145m daleko a dát tak 20 šípů trefil, netrefil.

O potížích vím, mongolskou národní disciplinu na 160m a kožená kolečka zhruba znám. Spíš bych řekl, že to z mé strany byla výzva k tomu, jestli neznáte nějaké další věci, protože se tady občas někdo snaží jakoby podsunout, že někteří preferujeme tzv. anglické discipliny (což je pravda) a ty že jsou jakoby "nevhodné" pro jezdecké luky (což podle mne pravda není). Spíše to tedy mělo vést k uvědomění, že i mongolové a korejci střílí prioritně tradiční národní discipliny na dlouhé vzdálenosti kolem 150m.
Jestli mám střílet na 145, 160, nebo 165 m je mi zásadně jedno. Možná bychom si ale měli přebrat, že je velký rozdíl, jestli budu střílet na 360 kusů kožených trubiček o výšce 8cm a šířce 8cm narovnaných do zídky o šíři 4m a výšce 45cm anebo na terč, který je jednoduše nakreslen na zemi a má průměr 8m a střed je poměrně jednoduše vyznačen terčem nebo tyčí s vlajkou apod.
Jako prostý střelec jsem pro to, aby se v tradiční lukostřelbě střílela nějaká tradiční disciplina (nikoli všechny discipliny) co do vzdálenosti, počtu šípů a terče v nemodifikovaném originálu a to nejlépe ta, kterou mám možnost i třeba někde uplatnit. Pokud by ale byl terč příliš složitý (např. 360 kožených trubiček) a byly na to nutné extra šípy (například mongolské "bambuláky") - tak se to podle mne moc nechytne.


S korejskými 145m nemám žádný (psychický) problém. Je jen otázka, kde pořadatelé seženou velké kolečko a jak je kolečko velké. Na 165 m mám zatím lehký problém trefit pokaždé i ten kruh 8m, zvlášť, když fouká vítr.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 2:25 pm    Předmět: Citovat

bratrstvo ve Všeticích byla moje chyba. Buď jsem to blbě vysvětlil, nebo přibyl další generální ředitel. Na závodiště jsem dorazil poslední a už to nešlo zachránit Laughing Bylo to míněno tak, že si vybereš bod a z toho budeš střílet a ne ,že tam bude Griffinka pochodovat po čáře a hledat kde jí nic nepřekáží Laughing Rovněž se někde vylouply nástřelné šípy na všech dálkových disciplínách a následné dohadování, co byl nástřel. Také se vyskytli jedinci, kteří dávali 8šípů a víc a nástřelné byly ty mimo Evil or Very Mad Jinak souhlasím. Babička i ústupovka měly mít časový handicap. Byl to pokus. Měl jsem na mysli spíše stopky u klasických terčovek a podobné pitomosti. Snažil jsem se vyloučit přiblížení se k terči během, či parakotoulem a rychlopálit. Wink Ale takovéhle legrácky bych na mistrovství nedával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

"Myšo, myslím si, že na letošním Ilburku se vyblbneš. Bude to přesně ve stylu trefil, netrefil - ztratil šíp Very Happy . Dělám si legraci, ale terčovky by tam mělo být minimum. Spíš by to mělo mít bojový charakter ... uvidíme."

Mistrovství by mělo být zaměřeno pouze na dvě kategorie TL - HL (a více bych to nerozmělňoval, jestli tenhle luk je z toho a tamten z onoho materiálu), a oblečení je na každém kdo jak se cítí. Já za sebe, raději přijedu v civilu, pokud pořadatelé neurčí jinak. Co se týče disciplín: myslím si, že by jich mohlo být míň, a mohlo by se střílet třeba dvoukolově. Alespoň organizace nebude tak technicky náročná, a o to více může být kvalitnější. Tím pádem i celkový průběh mistrovství, více pohodový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 12:32 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Ještě nemám vyhraněný názor na handikepované disciplíny typu Babička a jsem stále přesvědčenější, že časová omezení jsou pitomost, pokud to přímo nevyplývá z podstaty disciplíny. Mnohem víc času se ušetří zabezpečením dopadových ploch, aby se nehledaly šípy a dostatkem střeleckých stanovišť


V případě časových limitů nejde samozřejmě o úsporu času na soutěž, ale o podmínky pro střelce - někdy prostě časový limit (nebo jeho absence) zcela mění charakter disciplíny. Viz. třeba Bratrstvo ve Všeticích. Krásné figurky, ale jen další forma terčovky. S "rukojmím" to mělo společného málo ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

Trochu to zkouzává jinam. Bavme se spíše o pro všechny přijatelných disciplínách. Nemám obavu ,že na mistrovství by někdo prudil s kostýmy a na ostatní turnaje jsou většinou samostatné kolonky. Potíž je, že takto to vypadá, že to skoro nikoho nezajímá, takže by asi bylo lepší se fyzicky sejít, protože tak moc času zase není. Nejlepší by to bylo na nějakém turnaji, ale letos už žádný vhodný nebude. Buď je to někde v pohraničí-tudíž pro většinu lidí velmi z ruky, nebo omezená účast, nebo uzavřená zájmová skupina. Podzimní setkání ve Všeticích mi už přijde trochu pozdě, ale vnímám to jako krajní termín. Ovšem bude to víc krafárna než střílení, takže zas pro někoho nezajímavé Laughing Napadá někoho, jak dostat dohromady Indiána, Králíky, Opaváky, Joa, Jeneše, Griffiny, Hladila, Kozáky,Peza.............Musí se nutně dohodnout, co a jak střílet. Kdo co bude zařizovat a organizovat. Může rozhodčí, či pořadatel soutěžit? -ono je to pro ně i dost nevýhodné, neboť nejsou v klidu a taky se jim může stát, jako mě, že budou v noci místo spánku učit někoho odemykat Fabku. Taky se určitě vyskytne několik perfekcionalistů a soutěživců , měřících vlhkost vzduchu.
TO GRIFFIN: S neevropskými disciplínami pěšího charakteru je několik potíží. Buď nemají bodované zóny a je to prostě trefil-netrefil, nebo mongolové střílejí takové jako Gorodky a těžký šíp s kuželkou na konci klouže po zemi, nebo se liší v podstatě jenom konstrukcí a velikostí terčovnice a vzdáleností. Osobně bych byl pro Korejce- velké šikmé kolečko 145m daleko a dát tak 20 šípů trefil, netrefil. Zbytek musí být holt nastaven podle toho, že lidé tu mají luky s dostřelem 80-300m a špičaté,celkem lehké,šípy. Takže navrhovaný Windsor round, terčovky 20,25.....vcelku vyhovují. Ještě nemám vyhraněný názor na handikepované disciplíny typu Babička a jsem stále přesvědčenější, že časová omezení jsou pitomost, pokud to přímo nevyplývá z podstaty disciplíny. Mnohem víc času se ušetří zabezpečením dopadových ploch, aby se nehledaly šípy a dostatkem střeleckých stanovišť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 11:22 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:

Taky nechapu proc kdyz si chci zastrilet mel nekde saskovat v prosteradle a kozenych nepohodlnych botach co delaji puchejre?, kdyz mi to nic nerika a mecitim se byt ani drakobijce ani indian. Proste chci strilet z luku ...
San



Drakobijec být ani nemůžeš jeden tu je. Twisted Evil Twisted Evil myslím že turnajů je dost tak si najdi ten co ti bude vyhovovat
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 9:09 am    Předmět: Citovat

PeZ napsal:
Je to tak, jak napsal Griffin - mám vybavení a chci se účastnit - jedu, nechci se účastnit - nejedu.

To je přesné a není co dodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 8:39 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
... Taky mě dost štve, že u poloviny turnajů, které letos proběhly a proběhnou je důležitější jaké máš boty, než jak střílíš. ....U Living history chápu přísnost, u fantazy to vnímám jako buzeraci a ztrácím zájem o soutěž i pořadatele....


SanDuro napsal:
... Ja vim ze nejaka pravidla byt museji ale proboha at si kazdy strili cim chce a v cem chce, treba nahaty ...


Nejen s botami ale s celým oděvem bych to viděl asi takhle - záleží na tom, o co pořadateli jde - jestli mu jde o veřejnou prezentaci původní lukostřelby je požadavek na místě.
Pokud pořadatel neprezentuje lukostřelbu jako původní, nebo historickou, neměl by oděv omezovat.
Jde-li o uzavřenou akci, jsou i soutěžící veřejností a soutěžící, který má nutkavou potřebu střílet nahý, by si měl nejdřív vyžádat souhlas ostatních, protože v naší společnosti se považuje obnažení pohlavních orgánů za neslušné.
Je to tak, jak napsal Griffin - mám vybavení a chci se účastnit - jedu, nechci se účastnit - nejedu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 2:45 am    Předmět: Citovat

No pointa byla v tom ze jsem ten den hral golf poprve a naposled.
Ja vim ze nejaka pravidla byt museji ale proboha at si kazdy strili cim chce a v cem chce, treba nahaty ...
Pokavad ma holy luk at si strili treba nahatej.
Ja se fakt zeptam asi jinak. Ma byt mistrovstvi sranda, misto kde se potakavaji lidi ktere bavi strileni, muzou si tam vyskouset luky jine od jinych lidi, nauci se, pokecaji, vymeni skusenosti nebo to ma byt prohlidka historickych kroju (preci nemuzete po holkach chtit aby si oblekli stejny odev dvakrat) , luku o sile natahu 35-40 liber, spravne zakrivenych s tema jedinyma pravyma perkama z morskeho orla a rucne kovanymi hroty ? (jeste by si je kazdy musel ukovat sam).
Ja chapu zalibu lidi v historii, tradici, masturbaci ega, presvedceni ze ten co si luk nevyrobil vlastnorucne ze stromu je nymand ale proboha nema tohle byt primarne o strileni z luku ?
Taky nechapu proc kdyz si chci zastrilet mel nekde saskovat v prosteradle a kozenych nepohodlnych botach co delaji puchejre?, kdyz mi to nic nerika a mecitim se byt ani drakobijce ani indian. Proste chci strilet z luku ...
Proc bych nemohl prijit a zastrilet si v civilu z reflexniho seriove delaneho luku s hlinikovymi sipy.
To same je to s disciplinami. Proc vymyslet neco furt noveho. Discipliny by meli byt jednoduche a standardni at kazdy vi co ma trenovat. Na exotiku vyhlasit extra soutez a nekdo muze treba byt nejlepsi lovec hadroveho bizona.... Ale to jsem asi zabehl moc daleko od puvodniho tematu.

Chjo, uz prestanu, slibuji .....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 12:45 am    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
A pointa?

Předpokládám, že pointou mělo být něco v tom smyslu, že čím víc kecání, tím míň střílení. Každopádně zde nejvíce diskutující jsou zároveň i nejčastěji střílející, takže tohle srovnání (až na výjimku Wink ) trochu pokulhává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 11:53 pm    Předmět: Citovat

A pointa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.