Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

peep sight- instalace
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

Je pravda Jaroslave, že tady na fóru máš moudrostí celý věrtel (to je takový veliký koš do kterého se za dávných časů česal chmel Laughing ) a podle Tvých vlastních slov i " stovky vystřelených šípů denně " ale málokdo odtud Tě viděl vystřelit z luku. MH jsem ale střílet viděl a taky jsem se od něho i pokusil něco okoukat, což mi on s radostí umožnil. Kdesi se objevilo " kdo to umí ten o tom mlčí , kdo si myslí, že to umí , ten to dělá a ten kdo to neumí to učí a hodně kolem toho mluví". ( docela jsi mě svým přístupem mašňup ( a ne poprvé))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
m.prdul
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

jo, máš recht, ale holt co člověk, to pravda (jeho vlastní).
kvůli tomu to mám, relax a časem možná víc- ale zas už mi toho času moc nezbývá Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 2:46 pm    Předmět: Citovat

luk by se Ti měl líbit, měl by Tě oslovovat, měl by Ti přinášet pocit uspokojení, měl by Ti přímášet uvolnění, ... A JE ÚPLNĚ JEDNO O JAKÝ TYP LUKU SE JEDNÁ !!! ať si ( J.K. ) říká co chce Smile . Baví Tě střílet ?? Střílej. A hlavně se nenech otrávit . Luk se vyvíjel, vyvíjí, a bude vyvíjet. Jinak bychom ještě stále stříleli ohnutou větví, nebo taky vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 2:06 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
MH ...te´d nerozumím tomu co tím chtěl básnik říci??
To proč byli kladkové luky uvedeny na trh je snad jasné. Umožnit střílet lidem co nemají tu trpělivost na to aby se učili správně techniku a pilovali střelecký styl pravidelnou střelbou jako u tradičního luku třeba i po dobu několika let. Proto mi nikdo nevyvrátí že se z toho nenaučí střílet i opice... samozřejmě hypoteticky s úsměvem.... Jednak kladkový luk natáhne i slabší kousek díky úlevě kladek, za další délku nátahu má limitovanou, tětivu neovlivňuje při výstřelu prsty díky vypouštěči, na mířidlech má nebo nemá čočku a vodováhu, v tětivě průhled pro zadní zrak, opěrka šípů je padací atd. Jak více eliminovat lidskou nedokonalost při výstřelu než takto.
Pokud tedy o tom víš tolik jak prezentuješ tak ti to je snad jasné. Za hodinu s tím lukem je člověk schopen trefovat přesně cokoliv...samozřejmě někdo mu musí dát základy. Pak už je to vše pouze laděním štělováním, servisem atd. proto to nejdokonalejší je nejjednodušší ale složitější na detaily.
Jinak proto je v US takové množství lukostřelců a převážná většina střílí kladkovými luky protože líní amíci nejsou schopni se učit něco složitého.

Za další není mým cílem někomu tady něco znechucovat nebo někoho od něčeho odrazovat je to jeho věc a mně to je osobně naprosto jedno...a agitovat lidi do něčeho už vůbec né Smile




No nic, Jardo. Jsi asi větší odborník, než jsem čekal. Klobouk dolů. Jen mě mrzí, že jsi mě zkazil páteční odpoledne. Kam se ser. na opici. Tolik let používám kladkový luk, tolik let se s ním učím a stále netrefuji cokoli.
Ještě že znám mnoho takových u nás v republice i ve světě. Jinak bych se musel na základě tvých rozumů považovat za totální nemehlo.
Mám takový pocit, že ti kladkový luk někdy nafackoval, když se s ním za žádnou cenu nechceš kamarádit.
A když už píšeš o US(doufám, že nevolíš uhelné sklady), tak nejen, že hodně lukostřelců tam bylo i před kladkovým lukem, ale lukostřelci z USA patří ke světové špičce i ve střelbě z jiných luků.(holt tradice)
Jistě si to přečteš i ty, eli, jak jsi na tom ty? Trefuješ vše ke své spokojenosti?
A Jardo, když už víš, že je tak snadné z toho kladkáče, a asi taky proto, že to tak umíš, přijď nám to někdy ukázat. Lukostřelba je dál než na pískovišti za tvým barákem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 12:42 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Kdyz uz jsme u tech kladkacu, co rikate na Oneida a MonsterBow ?

Mate na to nejaky nazor. Ja tomu prd rozumim ale je to hezke jak svina.

A pry to jde stelovat jednim klicem Smile

San


Koukni sem:http://www.whispercreekarchery.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 12:36 pm    Předmět: Citovat

Hele Prdule já vím že se ta má slova dají číst a chápat dvoujsmyslně proto prosím neber co ti píši jako něco nad čím ohrnuji nos a snažím se říkat že to je nahovno a nanic atd. píši ti to tak jak to vnímám a určitě to nemusí být nějaké dogma a rád přiznám a omluvím se pokud se pletu. Co chceš od luku za 5 tisíc. to není luk co by měl něco vydržet, ty se pohybuji nad 10 tisíc a výše. To je jako si koupit nějaký model maďarského luku zašitého v kůži a bláhově se domnívat že to je nějaká bomba. Stačí totiž tu kůži rozdělat a vidíš co tam je...přesně jako s podobným kladkovým lukem. Uvidíš sám až získáš zkušenosti jak to všechno je a zhodnotíš pouze ty sám co bylo a nebylo OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

MH ...te´d nerozumím tomu co tím chtěl básnik říci??
To proč byli kladkové luky uvedeny na trh je snad jasné. Umožnit střílet lidem co nemají tu trpělivost na to aby se učili správně techniku a pilovali střelecký styl pravidelnou střelbou jako u tradičního luku třeba i po dobu několika let. Proto mi nikdo nevyvrátí že se z toho nenaučí střílet i opice... samozřejmě hypoteticky s úsměvem.... Jednak kladkový luk natáhne i slabší kousek díky úlevě kladek, za další délku nátahu má limitovanou, tětivu neovlivňuje při výstřelu prsty díky vypouštěči, na mířidlech má nebo nemá čočku a vodováhu, v tětivě průhled pro zadní zrak, opěrka šípů je padací atd. Jak více eliminovat lidskou nedokonalost při výstřelu než takto.
Pokud tedy o tom víš tolik jak prezentuješ tak ti to je snad jasné. Za hodinu s tím lukem je člověk schopen trefovat přesně cokoliv...samozřejmě někdo mu musí dát základy. Pak už je to vše pouze laděním štělováním, servisem atd. proto to nejdokonalejší je nejjednodušší ale složitější na detaily.
Jinak proto je v US takové množství lukostřelců a převážná většina střílí kladkovými luky protože líní amíci nejsou schopni se učit něco složitého.

Za další není mým cílem někomu tady něco znechucovat nebo někoho od něčeho odrazovat je to jeho věc a mně to je osobně naprosto jedno...a agitovat lidi do něčeho už vůbec né Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

Luk se vyvíjí od nepaměti, vyvíjí se dnes a doufám, že vyvíjet se bude dál. Kladkový luk je prostě nářadí, které může šíp vystřelit na cíl přesněji než luk reflexní, ten zase přesněji než luk dlouhý. A doba k naučení se využívat této přesnosti nářadí je možná adekvátní hodnotě této přesnosti.[/quote]

AMEN BRATŘI angel7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:30 am    Předmět: Citovat

Kdyz uz jsme u tech kladkacu, co rikate na Oneida a MonsterBow ?

Mate na to nejaky nazor. Ja tomu prd rozumim ale je to hezke jak svina.

A pry to jde stelovat jednim klicem Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Nenech se odradit. Luk tě musí především oslovovat a musí tě těšit z něj střílet. Pokud to tak je tak je to v pořádku. A pokud si myslíš že je to tvůj jediný luk, tak pokud tě to nepřestane bavit tak určitě není Smile

A na něčem se naučit musíš.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
No Prdule ten luk zrovna není žádnej zázrak označován spíše jako spotřebák, vystřílet 1000 šípů a zahodit.... ale budiž. Zbytečně sis koupil tak silnej luk. Bohatě ti stačilo 50-60 liber.Vypouštěč scott je dobrej. Ale zakládka je dobrá tak pro lovecké střílení. zaměřovač je ok. Tlumič o tom bych pochyboval jestli je vhodný. Jinak Cabelas je zaměřen na lovce proto i sortiment je takový. Myslím si že kdyby jsi popátral na Ebay tak jsis za tu cenu koupil jetej ale podstatně myslím tím aspon o dvě řady kvalitnější luk. Je vidět že o tom nemáš nejmenší přestavu a proto to je tak jak je.
Napsal jsem knížku Lukostřelba od AdoZ a tam jsou zmiňované i kladkové luky z toho můžeš pro úvod také čerpat.
Pustil jsi se na těžkou cestu, z kladkového luku se naučí opice střílet za 2 hodiny ale zbytek života tráví jeho štelováním seřizováním, úpravami atd


S podstatnou částí tvého příspěvku, Jardo, souhlasím. M.prdulovi jsem pomoc nabídl a jestli odmítl, jeho věc, vnucovat se určitě nebudu.
Musím se ale ohradit k tvé poslední větě.
Jestli se opice naučí střílet z kladkového luku za 2 hodiny,..... pak z nekladkového luku možná ještě rychleji.
Jde jen o to, co ty považuješ za střílení. Považuješ-li za to dostat pomocí luku šíp co nejdál od těla nějakým přibližným směrem, což možná dělá většina čtenářů těchto stránek(nechci se prosím tímto nikoho dotknout), tak pak ano. Bohužel tyto luky u nás dlouho nebyly, nyní jich je málo, cena vyšší, málo těch, co tomu rozumí-protože už to není jen ten klacek,
...... a tak jak nejlépe z toho vybruslit?.. tak, že to popliju.
Dle mého názoru je srovnávat tradiční a kladkový luk jako dřevěnou pálku a tenisovou raketu nebo starý dobrý kolo zn.Ukrajina s vybyveným horským kolem.
Luk se vyvíjí od nepaměti, vyvíjí se dnes a doufám, že vyvíjet se bude dál. Kladkový luk je prostě nářadí, které může šíp vystřelit na cíl přesněji než luk reflexní, ten zase přesněji než luk dlouhý. A doba k naučení se využívat této přesnosti nářadí je možná adekvátní hodnotě této přesnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m.prdul
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

s těma 1000 výstřelama to nebude snad tak horký Twisted Evil nebo ty máš osobní skušenost?
jinak jsem si to pořizoval spíš na lovecké/teréní střílení- budu trénovat v lese, na pískovně, prostě podle nálady\ kdykoliv a kdekoliv- takže jsem spokojen Cool a navíc nebudu kupovat na začátek něco extra, protože kdybych to koupil, tak mě zas někdo rozebere, že pro joudu na začátek stačí něco míň značkovýho Very Happy Very Happy Very Happy
A proč kupovat slabší, když za stejný prachy můžu být silnější a nátah mi nečiní žádné problémy Question a ta zručnost přijde časem
jinak žádná cesta není zpočátku lehká, nebo se snad už někdo narodil rovnou s lukem a šípama Question Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

No Prdule ten luk zrovna není žádnej zázrak označován spíše jako spotřebák, vystřílet 1000 šípů a zahodit.... ale budiž. Zbytečně sis koupil tak silnej luk. Bohatě ti stačilo 50-60 liber.Vypouštěč scott je dobrej. Ale zakládka je dobrá tak pro lovecké střílení. zaměřovač je ok. Tlumič o tom bych pochyboval jestli je vhodný. Jinak Cabelas je zaměřen na lovce proto i sortiment je takový. Myslím si že kdyby jsi popátral na Ebay tak jsis za tu cenu koupil jetej ale podstatně myslím tím aspon o dvě řady kvalitnější luk. Je vidět že o tom nemáš nejmenší přestavu a proto to je tak jak je.
Napsal jsem knížku Lukostřelba od AdoZ a tam jsou zmiňované i kladkové luky z toho můžeš pro úvod také čerpat.
Pustil jsi se na těžkou cestu, z kladkového luku se naučí opice střílet za 2 hodiny ale zbytek života tráví jeho štelováním seřizováním, úpravami atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 6:09 pm    Předmět: Citovat

Par jsem ti jich už spravil. Wink jinak popsáno je to tady
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
m.prdul
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 5:57 pm    Předmět: Citovat

to Jirka H.
díky za odkaz, zatím nejpoučnější stránky a v cizím jazyce, kterému trochu rozumím Very Happy
jentak mimochodem, nevi někdo, jak se sem vkládají odkazy tak, aby se to neroztáhlo tak, jako teď ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m.prdul
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 5:51 pm    Předmět: Citovat

přijedu Laughing
snad se tam najde někdo, kdo mi nainstaluje ty peep sight
a jakej je vlastně pro to českej výraz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

určitě jsem nemyslel právě tebe, že bys byl v téhle debatě prudkej, ale tak nějak to na mě takovej dojem udělalo celkově.

S tim Nymburkem to neni špatnej nápad. Musel by se ale stát zázrak abych to dostal do svejch časovejch mantinelů na tento víkend. Každopádně, když mi pošleš SZ s tvým telefonem, abych se kdyžtak s tebou mohl spojit..... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 3:21 pm    Předmět: Citovat

Myslim že jste na PRDULa nějaký prudký......

myslíš tím, eli, mě?
Dobře mu tak, ale už jsem mu to i telefonem vysvětlil.(a nevím, proč to zase pokouší-ti co kladkové luky znají a mohou dobře poradit, tyto stánky zřejmě nečtou a i kdyby četli, stejně mu asi touto cestou žádnou moudrost nepředá, protože ví, že je to takto hloupost, a ti, co to čtou a chtějí být chytří, tak zase zpravidla moc dobře neporadí)
Tento víkend je v Nymburku MČR v halové lukostřelbě, kde nás bude dost, kteří s těmito luky pár let střílí a už i dost tuto techniku znají.
M.prdula jsem pozval a doufám, že i přijede, když to slíbil, a zároveň chci tímto pozvat i tebe, eli, a nakonec i všechny ostatní, kteří se toto dozví a o tyto luky mají zájem a chtějí se o nich a střelbě z nich něco dozvědět.
Kromě toho, že tuto lukostřelbu uvidíte, můžu vám i slíbit, že si určitě uděláme čas a případným zájemcům poskytneme rady a teoretické i praktické zkušenosti.
Informace o závodě najdete na veb.stránkách ČLS.

]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m.prdul
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

jinak mám luk nový, ale návod zatím zůstal u bratra ve státech Evil or Very Mad
je to: tady
vypouštěč:
tady
zakládka:
tady
zaměřovač
tady
tlumič vibrací
tady
+ držák šípů na 8 šípů
tětivu k tomu mám novou, ale chci mít minimálně jednu záložní
ještě doobjednám šípy, koupil jsem moc lehké (původně jsem si myslel, že začnu s menší nátahovou silou, ale je to nastaveno na 60-70lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m.prdul
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

omlouvám se, vkládat příspěvky mi trochu trvá, ale v pracovní době se spatně diskutuje, a dneska tu máme moc zákazníků, takže je to ještě pomalejší než obvykle Embarassed
rozhodně jsem vám vděčný za všechny vaše příspěvky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 1:11 pm    Předmět: Citovat

..je to kluk šikovná...
ale tohle tady neřešíme

Myslim že jste na PRDULa nějaký prudký.
Chudák si myslel že mu pomůžem, a místo toho jsou mu dotazy vytýkány.
Taky jsem ho zkusil kontaktovat SZ ale nejspíš nemá aktivní schránku.
...a že se snaží tady sehnat informace-i když svým poněkud zbrklým způsobem-myslel jsem, že od toho tohle forum je,ne?! Rolling Eyes

Evidentně se tu má co dozvědít. Teď je řada na něm aby udělal další krok v diskusi, tak ho necháme ať se v klidu rozmyslí. co? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

Je to vítěz českého poháru 3D za rok 2007 v kategorii Hunter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 7:57 am    Předmět: Citovat

http://www.lukostrelnice-libichov.cz/galerie/351.html?vynechat=60

tuná je ten ogar, nemýlím-li se.... Wink

Pokud jezdíme po akcích, všichni se známe aspoň od vidění, a mávnem na sebe aspoň na parkovišti.

Ale záminka k hovoru se najde vždycky, ať už střílí ten to, a ten zas ono Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 11:04 pm    Předmět: Citovat

...JÁ VÍM, JÁ VÍM, KDO JE TEN OGAR - ale eli neprozradí, že

Tož, ogare, ty tajemný. Několik takých, z pod strání Beskydských a kopců Vsetínských, znám. I tebe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 10:08 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
Jaroslav Kejval napsal:
......
Kamarád začínal na tradičním luku s instinktivním mířením a přešel postupně na kladkový luk a v současné době ho lze považovat za jednoho z nejlepších střelců v ČR a přitom závodně střílí cca rok a nechává za sebou lidi co střílí i 10 let. ........


Strašně rád bych se s ním seznámil, je to možné?


...JÁ VÍM, JÁ VÍM, KDO JE TEN OGAR Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 6:07 pm    Předmět: Citovat

pro m.prdul

m.prdule, m.prdule, ty si asi děláš prdu(e)l, ne?
Mám pocit, že lukostřelbu bereš jako počítačovou hru. Lukostřelbu a stejně tak i seřízení luku u klávesnice nezvládneš. Pokud o tom nic nevíš(a jak to tak vypadá, tak asi moc ne), jdeš špatnou cestou.
V soukromé zprávě jsem tě minulý týden žádal o tvé telefoní číslo, na které bych ti zavolal a technické věci kolem kladkového luku s tebou operativně řešil. Udělám to rád, nebudeš první, ale nemám čas sedět na prdeli u monitoru a číst (promiň)přihlouplé otázky.
A také si uvědom, že vlastníš luk, který je již považován jako zbraň a uděláš-li s ním nějaký průšvih, můžeš možná zbytečně "zavařit" i ostatním lukostřelcům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Nazdar
pokud ještě nevladzeš jiným jazykem než českým a ruským tak se podívej na http://www.bowmania.sk

A najdi si nějaký závod v 3D poblíž domova a tam se sejdeš s lidma co blbnou s kladkama a rádi se podělí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:50 pm    Předmět: Citovat

Když se to tady tak rozebírá od Aše až po Tatry tak aspoň napiš co to máš za luk - délka luku, typ kladek, nátahová síla, jakou máš zakládku typ nebo značku, co k tomu máš za šípy, jaký stabilizátor, co máš za vypouštěč a´t si člověk udělá představu protože koukám i v jiných příspěvích honíš kusé informace bez konkrétního určení ...např ohledně olepení uhlíkových šípů jestli plast nebo peří.... přitom lze asi teď tušit že to je na šípy pro kladkový luk ne na tradiční luk. Přitom u šípů pro kladkové luky je důležitá velikost kormidla a směr nalepení než otázka peří a plastu. Proto se vyjadřuj konkrétně s objasněním celého dotazu a problému. |Potom můžeš předpokládat že ti jsou lidi schopni odpovědět správně. Peep sight také není pouze o instalaci ale taky o tom že to musí být uděláno správně tak aby se ti průhled neprotáčel mimo linii...atd...atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
......
Kamarád začínal na tradičním luku s instinktivním mířením a přešel postupně na kladkový luk a v současné době ho lze považovat za jednoho z nejlepších střelců v ČR a přitom závodně střílí cca rok a nechává za sebou lidi co střílí i 10 let. ........


Strašně rád bych se s ním seznámil, je to možné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 5:28 pm    Předmět: Citovat

Ale jo, souhlas s názory ale kladkový luk je složitá věc a čím složitější věc tím více se člověk musí zajímat o to než něco koupí. Protože to stojí peníze a celkem velký je tady každá chyba draze zaplacena. Což samozřejmě nahrává prodeji protože neználci kteří se vtom vůbec neorientují koupí cokoliv a potom si s tím neví rady tak jako tento příklad. Za další v ČR je velice málo lidí snad 2-3 kteří opravdu kladkovým lukům rozumí a umí je seřídit a ani jeden z nich není Vidím ani Hadaš. Určitě je nenajdeš na netu tak jako informace o tom všem. Koupit kladkový luk, nastrojit ho lze při základních znalostech vcelku bez problému ale seřídit jej je už otázka dlouholetých zkušeností a na tom celá střelba z kladkového luku je postavena.
Zastávám názor že je lepší začít od jednodušších věcí a postupně přejít.
Kamarád začínal na tradičním luku s instinktivním mířením a přešel postupně na kladkový luk a v současné době ho lze považovat za jednoho z nejlepších střelců v ČR a přitom závodně střílí cca rok a nechává za sebou lidi co střílí i 10 let. A to je odrazem nejen toho že má talent ale naučil se to co se lidi, kteří hned střílí kladkou se teprve učí protože jim ten základ chybí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.