Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

luky v historii Čech a Moravy
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 2:47 am    Předmět: Citovat

Hawk. Je to tak a o to vacsiu uctu si aj ten prastary Holmee a jeho dizajn aj zasluzi.

Pez. Mali to sice daleko , ale ver tomu , ze tu boli kazdu chvylu. Preco ides tak "nedaleko" do ranneho stredoveku ? Kludne zbehni par krokov dalej po stopach pradeda "šejcha" a markantne sa priblizis aj Kaukazu.Kruci , ked clovek povoli fantaziu , tak ste mozno patrili k tvorcom zvratnych lukov a po tom , co ste to naucili vsetky kocovne kmene naokol strihli ste to po stepnej dialnici do kotliny ceskej Shocked
Dnes som po 3 dnovych horuckach konecne schopny dovidiet na obrazovku a hned taketo objavy... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Cool

Naposledy upravil hawkwind dne pá srpen 01, 2008 12:26 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 4:58 pm    Předmět: Citovat

PeZ napsal:
Když jem četl všechny ty příspěvky o hwarangu a maďarech a Grozerovi a Naadamu a horsearchery, dozrávám k tomu, (už 10 let) že si udělám krátký reflexák. Pořád mám někde za lubem mongola s úhlem shiah tak 60°, a ten obrázek z maciejovské bible, jak tam střílí lukostřelec z věže.
Novgorodské ani Madarské luky mi nepřijdou rychlé, turecké sem asi přišly později, krymští tataři to k nám měli asi daleko, zkrátka tápu.

Poraďte mi prosím nějaký tvar, který se mohl vyskytovat v Čechách v době ranného středověku, nejlépe s obrázkem.

Odpovídám SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

Cool

Naposledy upravil hawkwind dne pá srpen 01, 2008 12:27 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 11:41 am    Předmět: Citovat

Když jem četl všechny ty příspěvky o hwarangu a maďarech a Grozerovi a Naadamu a horsearchery, dozrávám k tomu, (už 10 let) že si udělám krátký reflexák. Pořád mám někde za lubem mongola s úhlem shiah tak 60°, a ten obrázek z maciejovské bible, jak tam střílí lukostřelec z věže.
Novgorodské ani Madarské luky mi nepřijdou rychlé, turecké sem asi přišly později, krymští tataři to k nám měli asi daleko, zkrátka tápu.

Poraďte mi prosím nějaký tvar, který se mohl vyskytovat v Čechách v době ranného středověku, nejlépe s obrázkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 1:44 pm    Předmět: Citovat

Ja, natürlich!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 1:20 pm    Předmět: Citovat

Hwarang ist gut! Wink
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 7:21 pm    Předmět: Citovat

OK, Hwarang do Všetic přibalím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 6:39 pm    Předmět: Citovat

domluvíme s Gatorem, ať ho vezme Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 5:09 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
pivo a kožešinové čepičky máme taky


No ještě mě napadlo, že bych si dojel pro lekci pokory někdy tak na tu devátou, kdy se začíná střílet, a kolem poledního vsedl na svého kosmatého stepního koníka, narazil kožešinovou čapku do čela a odkvačil zase o kus dál. Hwarang do té doby asi nebude, co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 4:24 pm    Předmět: Citovat

pivo a kožešinové čepičky máme taky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 2:16 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Palivec napsal:
Jina akce v te dobe...


Hmm.. To se musíš nejmíň ženit! Když lukostřelec nejede na setkání lukařů a lukostřelců...
No tak teda: hodně štěstí málo pláče a do roka kudrnáče! Nebo tak nějak se to říká. Very Happy


Ale kdež Smile Ale bojím se že byste mě přestříleli, tak jdu někam za pivem a lidmi s kožešinovými čepičkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 1:24 am    Předmět: Citovat

Hoci to nie je naozaj moja tema , tak ked som sa tak vymachal v tej dialkovej strelbe pozrel som sa na Paleoplanet a tam ak vas to zaujima to rozoberaju celkom slusne.Maju tam dve zaujimave kategorie v ktorych dominuju anglicani. ELB luk , Tam je povolene lepenie dvoch vrstiev drevennych lamiel a primitiv self luk- celodrevak. Luky v oboch typoch maju u chlapika(Dan Perry) co s nimi nastrielal svetove rekordy podobny dizajn - vychydzajuci z vikingskeho Holmegardu, ktory poklada za neprekonatelny .U toho ELB je to okolo 310 yardov a u self. je to 350yardov. Zaujimave je, ze nemaju viac ako 50 lb a nie su o moc dlhsie ako 150-155 cm. Natah okolo 26-28 IN.Tazke su okolo 300 az 500 gramov. lepene su v kombinacii hickory x ipe a self z hickory. Na englishwarbow.com zasa spominaju ze v auguste vytvorili rekord v klasickom bojovom tisovom longbowe s nie malim sipom 32" s rohovinovim koncikom cca 30gr. , ale zato slusnej bojovej kilazi 135 lb rekord 410 metrov. Naozaj pekne ! Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 9:38 pm    Předmět: Citovat

To mne má utěšit Crying or Very sad To bych byl stejně. I mezi ženami . A budem večer papat vepře. A klobásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 9:37 pm    Předmět: Citovat

Palivec napsal:
Jina akce v te dobe...


Hmm.. To se musíš nejmíň ženit! Když lukostřelec nejede na setkání lukařů a lukostřelců...
No tak teda: hodně štěstí málo pláče a do roka kudrnáče! Nebo tak nějak se to říká. Very Happy
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 9:23 pm    Předmět: Citovat

Jina akce v te dobe... ale povaz, budes nejkrasnejsi!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

Palivec napsal:
Griffin napsal:
Tvůj přístup se mi líbí čím dál víc... odcházím střílet, abych mohl v sobotu odejít po svých! Very Happy


MODESTY ON
No, to máš v podstatě jisté, protože já tam nebudu. Twisted Evil
MODESTY OFF

Co to? Jak to??? Zrada!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Tvůj přístup se mi líbí čím dál víc... odcházím střílet, abych mohl v sobotu odejít po svých! Very Happy


MODESTY ON
No, to máš v podstatě jisté, protože já tam nebudu. Twisted Evil
MODESTY OFF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

Palivec napsal:
...každý nechť sobě zvolí luk, ze kterého se mu nejlíp střílí, případně jaký mu pravidla dovolí, a dělá s ním, co umí.


Přesně tak. Exclamation

Palivec napsal:
... po letech už si nikdo nevzpomene, jakou měl kdo zbraň, ráži a postoj, jediné, co si budou lidi pamatovat, je kdo odešel po svých a kdo zůstal ležet...


Tvůj přístup se mi líbí čím dál víc... odcházím střílet, abych mohl v sobotu odejít po svých! Very Happy
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 5:49 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
nemusíte. Jsem autosexuál Laughing


a neporadas kurzy, ja bych to chtel umet ...


San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 5:41 pm    Předmět: Citovat

nemusíte. Jsem autosexuál Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 5:18 pm    Předmět: Citovat

Ale stejne te Mysaku mame radi Embarassed

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 5:06 pm    Předmět: Citovat

Myso, nikdo te za primitiva nepovazuje, akorat si obcas nerudny, nedutklivy a nespolecensky.

Rolling Eyes

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 5:03 pm    Předmět: Citovat

Mě to nevadí. Laughing Všude vyhlašuji, že jsem primitiv. Kdokoli mě v čemkoli převyšuje, přeju mu to Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

Miso bacha ! este schytas aj ty a budes za blba! A to si mohol sediet pekne v zavetri a pozorovat , ako sa v tom smazime . Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

reakce na příspěvek z 2.10. 21:26

Ach jo. Že jsem nemlčel Rolling Eyes Bohužel veškeré mé poznání historie pochází z četby historických pramenů a archeologických nálezů, rovněž zpracovaných někým jiným. Na rovinu přiznávám, že jsem nebyl ani ve 13. stol, ani u Crécy. Prostě jsem dal k lepšímu informaci, že Mongolové po dobytí Sartaulu uspořádali slavnost s lukostřeleckou soutěží, na které Esunkei zasáhl terč ve vzdálenosti 335 aldů, tedy 502 m Laughing Bylo to natolik pozoruhodné, že Čingischán pokládal za důležité vztyčit stélu a zaznamenalo to několik kronikářů. Stéla se nyní nachází v Ermitáži a každý si ji může prohlédnout Laughing Možná se skutečně jednalo o ďábelský komplot několika desítek tisíc diváků a řady kronikářů, jehož smysl mi uniká. Možná si i stoletou válku vymysleli historici a Angličané ve skutečnosti seděli doma a pili čaj. Četl jsem vědecký důkaz, že Čingischán byl Japonec a jiný, že Staré pověsti České se odehrávaly na Pálavě. Na této úrovni nejsem schopen dokonce ani dokázat existenci Ermitáže. Takže pokud se výše zmíněná informace nezakládá na pravdě a někomu to zásadně ovlivnilo život nesmírně se za sebe, Čingischána, autora ruského překladu a další, kdo se na této fabulaci podíleli , z celého srdce omlouvám Embarassed


Naposledy upravil Mysa dne st říjen 03, 2007 11:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 4:18 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme ze mas pravdu .Ja som bol len okolnostami vtiahnuti do temy , ktora ma v podstate vobec netrapi. Mne je uplne fuk kto s cim kam dostreli. Mna zaujima skladany luk cisto len kvoli tomu aky je a ako vyzera .Aj tak mam stale doma viac funkcnych celodrevakov ako aziatov. Len tajne dufam , ze zatial co sa tu vykecavam a nerobim luky , tak nejaky mladistvo drzi a odvazny chalanisko uz doma gleji a struha rohovinu a za rok vam na tie lazluky ci ako sa to vola vytiahne s krasnim kruhovym turkom aspon s 40-50 kg a budete sa moct porovnavat. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 4:10 pm    Předmět: Citovat

No vidíš, a jsme zase u toho, co jsem před chvílí psal: každý nechť sobě zvolí luk, ze kterého se mu nejlíp střílí, případně jaký mu pravidla dovolí, a dělá s ním, co umí. Nejjednodušší a nejpraktičtější kritérium je trefil/netrefil Twisted Evil

Neboli, jak správně podotkl jeden pistolník: po letech už si nikdo nevzpomene, jakou měl kdo zbraň, ráži a postoj, jediné, co si budou lidi pamatovat, je kdo odešel po svých a kdo zůstal ležet. A teď bych se možná zase vrátil k tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 3:35 pm    Předmět: Citovat

Nie vsetky azijske luky maju pevne konce- ako spravne podotykas korejsky luk je najznamejsi z nich. Navyse zabudas ze tvar olympijskeho luku nie je plochy luk na konci ohnuty ,ale deflex- reflex tvar- cize presne to co je charakteristicke pre azijske zvratne luky.A co sa tyka renesancnych lukovv italii - vacsina z nich boli zasa len drevo+ slachy +rohovina ! Nezanedbatelny vplyv azie ! Necitim sa plne byt tak "nahusteny" informaciami , aby som sa pustil do odbornej debaty ci ploche celodrevenne luky so zahnutym koncom boli vysledkom vplyvu azijskych konstrukcnych pokusov ako predzvest neskorsich lepenych , alebo boli samostanou variantou. Mas pravdu ze efekt preklopenia sa u luku s pruznym koncom nie je taky citelny , ale je tam , aj ked sa zahnuty koniec mierne rozbali.Zasa moje srdciarstvo mi neumoznuje podlozit to tabulkami, fyzikalnymi pokusmi a statistikami, naozaj ma tieto veci nedrzia nech mi je odpustene, ani nebudu. Nech sa toho chyti niekto koho to bavi.Budem mu vdacny. bandhead
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Hoci mi vnutro nahovara -uz sa na to vykasli a neriskuj , ze budes oznaceny za , poloidiota, nesachopneho sformulovat vetu bez rozhladu a prislusnej schopnosti argumentovat , predsa len to neda. Ak chcete nasilu nieco porovnavat tak potom laminatove rovne luky s laminatovymi reflexnymi a laminatovymi replikami aziatov s pevnym siahom. Az ked sa vam dostane do ruk naozaj kvalitny tradicne urobeny aziat , az potom mozete porovnavat vykon celodrevenneho rovneho luku s nim. Inak to je nezmysel. A hoci a to zdoraznujem - nemam nic proti rovnym celodrevenym lukom- v podstate tuto otazku vyriesil uz profesionalny lukostrelecky sport. Preco sa asi nestriela rovnymi lukmi ??? Prirodzenym vyberom nakoniec zvytazil v modernej podobe profesionalnej lukostrelbi dizajn vychadzajuci z aziskych lukov a pri sucsnom love na zver je to kladkac supermoderny pokracovatel principov azijskeho luku. Confused


Nespravedlivé označení ze poloidiota neschopného zformulovat větu je v diskusi podpásovka a hulvátství, zejména pokud není provázeno konkrétní výtkou, a spíš je to hanba pro pisatele, než pro adresáta, proto by se tě nemělo dotýkat. Smile

Ale k věci: pokud jde o sportovní luk, nemyslím, že by to byl nástupce asijského luku, pokud jako asijský luk budeme brát konstrukci s "ušima". On je to v podstatě flatbow s reflexními konci, které, narozdíl od uší, nejsou tuhé, nepůsobí tedy jako páky, nepřeklopí se, ale s nátahem se rozbalují. Ten efekt většího tahu u lučiště jsem na olympijském reflexu nebo jim podobných nepozoroval. Nicméně podoba například s tím hwarangem je větší.

Možná by tedy bylo vhodné to, čemu říkáme asijský luk nadále dělit na pružné (hwarang) a pevné (mongol) konce či uši.

Mám pocit, že hodně podobné moderním "holým" či sportovním olympijským lukům byly renesanční lovecké (vybavuju si nějaký obrázek, snad itálie?), ale ty neměly zakládku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.