Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Grozera a luky jezdecké
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 5:15 pm    Předmět: Citovat

No, šak žiadna katastrofa , dlháni si musia veci zhánať , na nás sa až tak nemyslí. Pokiaľ by ma bavila viktoriánska alebo športová streľba 32 by bolo ok , ale nebaví, takže tak 36-37 je OK Twisted Evil Japonské miery ,ceny atd. http://www.kyudo.com/kyudo-e5.html
Návrat nahoru
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 4:01 pm    Předmět: Citovat

Dokonce ani originální yumi neměly tak dlouhý nátahy jako dneska, kvůli kompresi kostry a slabé pozici tahového zápěstí.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 1:31 pm    Předmět: Citovat

Haha Laughing , dík ,, ako je to s tou jazdeckou tech.strelby , mne sa tak vidí že sa to naťahovalo na úroveň medzy plece ruky ktorá naťahuje a krk ,nie? teda na max
Návrat nahoru
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 12:57 pm    Předmět: Citovat

eon napsal:
Tak sa ospravedlňujem , Hawk mal z kášom pravdu Embarassed ,po premeraní náťahu , nie šípu : angl. spôsob 90cm , na palec 95cm ,sory Very Happy ,som ako žena ,ked je malý sa sťažuje , trocha večší nevadí Laughing


Ahoj,
pri takomto extrémne dlhom náťahu treba špeciálny luk na mieru.
Szimeiszter aj Grózer ti vyrobia vhodný luk, ale musíš tam dojsť a dohodnúť sa ...
Samozrejme nejaký čas to potrvá.
Zoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 8:37 am    Předmět: Citovat

Tak sa ospravedlňujem , Hawk mal z kášom pravdu Embarassed ,po premeraní náťahu , nie šípu : angl. spôsob 90cm , na palec 95cm ,sory Very Happy ,som ako žena ,ked je malý sa sťažuje , trocha večší nevadí Laughing
Návrat nahoru
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 1:14 am    Předmět: Citovat

Myslím, že střílí klasickým 32" nátahem.
Toho mr.R.H jsi myslel Roberta Hardyho Twisted Evil

Hele, jestli opravdu střílíš 100cm nátah tak klobouk dolů,asi na to máš
nějaký special luk (japonec?),ale já pochybuju že by to angláni tahali
víc než 32"(32,5"). Navíc si jinak vykládám nátah na úroveň ramene
(japonci), nátah ke klíční kosti (Mark,korejec). No a ještě je rozdíl když
potřebuješ 100cm nátah a 100cm šíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 12:26 am    Předmět: Citovat

Neviem akú má výšku, ale ak by mal 190cm a ťahal tak jak na videu, tak by nemal na výber , jedine ten metrový šíp. Niekde som aj čítal o mr.R.H. a jeho metrových šípoch čo lietali až na koniec sveta haha Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 12:04 am    Předmět: Citovat

Jestli myslíš Marka Strettona,tak ten nevypadá na to,že by tahal
metrový šíp. Ty další videa jsou hezké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 11:56 pm    Předmět: Citovat

Hop , a áno ,je to na úrovni druhého ramena.
Návrat nahoru
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 11:39 pm    Předmět: Citovat

Nemám ale aby si si urobil obraz , tu niekoľko príkladov angličan ,Hawkwind ho určite pozná ,tlstého rekordéra v strede videa, http://www.youtube.com/watch?v=m746lj90izs&feature=related japonci http://www.youtube.com/watch?v=Kok6DEssI1M&feature=related korejci http://www.youtube.com/watch?v=UhyESDU3Px0&feature=related a tak , ide o to ramená jedna os.full draw
Návrat nahoru
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 11:24 pm    Předmět: Citovat

To taháš až někde k rameni? Rád bych se kouknul na nějakou
fotku s tím nátahem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 11:19 pm    Předmět: Citovat

Vtipné Laughing , tých opíc je ale viacej po svete,ono ale podla mna sú skôr opice tý čo ignorujú ľudskú anatomiu a hrbia sa ako neandertálci Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 11:11 pm    Předmět: Citovat

Jardo,teď nevím čemu ses divil. Že má Eon tak dlouhý nátah
nebo že neví kolik je palec? Very Happy
Jestli ale potřebuje 100cm nátah, tak to není člověk ale opice Twisted Evil thumbright
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 11:02 pm    Předmět: Citovat

Nedelám ,mám výšku 189cm a ked spravím plný náťah tak je to tak akurát .Hrozne nerád sa pri strelbe hrbím , milujem ten štýl ked sú ramená v jednej osi , dokonca som začal strieľať palcom, to je ešte pohodlnejšie .Tento japonsko korejský spôsob ma neuveriteľne teší ,iná dimenzia, ved aj angličania to dávali na plný náťah,síce na dva prs , aj ty na fotkách čo máš na stránkach. Smile
Návrat nahoru
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 10:45 pm    Předmět: Citovat

Eone to si děláš prdel ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 10:37 pm    Předmět: Citovat

ja som len nevedel koľko je palec , každopáne ja potrebujem 95-100cm náťah , takže neviem kde mám nakupovať Smile Question
Návrat nahoru
HS
Nováček
Nováček


Registrace: 13.2. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 9:43 pm    Předmět: Citovat

32palců = 81,28cm a na přepočet je dobrý třeba tohle : http://www.slunecnice.cz/sw/precizni-kalkulacka/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

Chcel by som kúpiť luk od Grozera , neovládam ale anglické miery . max. náťah 32palcov je koľko v cm , dakujem. Huh
Návrat nahoru
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 6:44 pm    Předmět: Citovat

No jo jedna chybici mezera a je ze mne termit.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 1:54 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Takze neflamewarujte a strilejte si kazdy co chcete. Kdyz si nekdo mysli ze je to lukem, rad si snim luk na pristich zavodech ...


Ty budeš na příštích závodech jíst svůj luk? Laughing To se musím přijet podívat angel11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Ja vam teda nevim, ale klidne at si strili kdo chce a z ceho chce, kdyz se chce zlepsovat a porovnavat at jde na soutez.

Muj luk neni sportovni, je to typicky lovecky recurve, asi to bude i tim ze nema na madle zadne dirky na montovani dalsiho prislusenstvi ...

Az budu chtit strilet BB kategorii poridim si k tomu Titan riser a pouziji stejna ramena co do toho mam.

Koupil jsem si ho proto ze mne oslovil jak tim ze se mi hrozne libil, taky tim ze kdyz jsem ho poprve chytil do ruky tak mi padnul jak rit na serbel.

Pujdu s nim klidne strilet cokoliv, ze nebudu prvni ale maximalne vzdy bramborovy mi vubec nevadi. Na posledni 3D jsem se chtel akorat zlepsit, na dalsim budu chtit strelit 170+. V lukostrelecke lize taky minim pohonit par oblibenych nepratel.

Napriklad v tercovce 20 - 25 metru bude u holeho luku velmi malo zaviset na tom kdo si koupi drazsi luk. Jo kdyby jsme umeli strilet tak se jasne budeme honit o vnitrni desitku a kdo jednu netrefi nebude vitez.

Ted se ale honime spis o to kdo udrzi spravnou formu a ma lepsi pohodu, protoze chyba kterou mame v rukou , ocich , psychice je 10 krat vetsi nez rozptyl luku.

Takze neflamewarujte a strilejte si kazdy co chcete. Kdyz si nekdo mysli ze je to lukem, rad si snim luk na pristich zavodech vymenim.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 2:12 pm    Předmět: Citovat

Jo a jeste jednu vec, kdyz nekdo investuje cas na to aby si vyladil sipy s lukem je to taky o lukostrecke dovednosti.

Kdyz budete strilet nevhodne sipy z jakehokolik luku bude to litat blbe.
Proto si luk ladim sam ... chci to vedet jak na to a patri to k lukostrelecke dovednosti.

Kdyz nekdo CHCE strilet drevenymi sipy a da si tu praci aby mel konstatni natah , neutrh vystrel , ma sipy co k luku sedi , je to jeho plus.

A PATRI to k lukostrelecke dovednosti. Takze o penezich to neni ...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

Lukostřelba je jen jedna, lukostřelců jsou spousty a každý ji realizuje jinak. Jakmile se začne sportovat a porovnávat, začínají pravidla a škatulky. Každý si pak musí vybrat škatulku, nebo vytvořit novou.
Existuje vůbec závod, soutěž rekord bez omezení? Asi ne - vždy jsou popsány podmínky a pravidla.
Zaměňovat volbu za zatvrzelost je hloupé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 12:49 pm    Předmět: Citovat

Milane,

určitě nejenom já si vážím tvého přístupu k lukostřelbě. Myslím, že se nebráníme něčemu novému, hodně lidí tady má rádo prostě luky jako takové a objevovat střelbu z nového typu považují za jedno z velkých životních potěšení, kterým se v případě tolerantní manželky Smile mohou věnovat z neskrývanou vášní Smile. Salve Erika! Smile
Salve Griffinka! Smile
Ale to co se snažíme uchovat, je určité sepjetí naší lukostřelby s nějakou historickou tradicí ať už východní nebo západní a akcentovat dovednost před technickou úrovní vybavení. Vedli jsme tu různé debaty, jak jsme či nejsme důslední, kde a proč ustupujeme ať z pragmatických důvodů, nebo čistě z pohodlnosti, nebo nedostatku peněz.
Jde o definici rámce Asociace tradiční lukostřelby.

Závody jsou trochu past a potýká nebo potýkala se s tím většina z nás. Touha po vítězství, po nějaké medajli je lákadlem které, když to pravidly umožníme, povede ke "kupování" výsledků technickým vybavením atd.
Takže se snažíme ta pravidla nastavit tak, aby udržela vybavení v primitivnějším rámci a výsledky byly co nejvíce otázkou dovedností. To není v rozporu s tím, co jsi napsal a s čím souhlasím, že technicky jiný typ luku zlepšuje úroveň střeleckých dovedností obecně.
Druhá strana soutěživosti je pozitivní, natáhne lidi střílet, setkávat se a okukovat co kdo jak dělá. Jenže získají - li dojem ( částečně mylný), že nemohou uspět, protože na drahé vybavení nemají prostředky, budou hledat jinou aktivitu, což nechceme.

Lukostřelba by byla jenom jedna, kdyby lidi byli jenom jedni, což nejsou.
Člověk má přirozenou tendenci inklinovat k jednodušší cestě, pokud se mu nabídne. Takže nám jde o to ukázat, že i ta těžší cesta s primitivním vybavením má smysl a jde tedy i o to, vytvořit (a udržet!) společenství lidí, kteří se v této cestě vzájemně podporují.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

No jo z jednoho se naucit strilet a pak umis ze vseho. Toz ja se nejdriv musim naucit strilet z toho jednoho co mam. Takze momentalne budu strilet javorem na steroidech, az se to naucim, budu strilet meho Kyzla a treba si koupim i kladkac.

Moc se libi Oneida , vim ze me zase setrete ze to neni nejlepsi kladkac ale mne se libi. A v ramci technickeho pokroku si na to namontuji kolimator .

Hehe.

Ted budu strilet steroidoveho mazlika nez ho nezlomim, nebo se to nenaucim, nebo mi ho neukradnou ( coz je nejpravdepodonejsi ) . A pro vrtaly, ten muj steroidak se mooooooooc libi. Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 11:10 pm    Předmět: Citovat

No to já jsem asi jako ženská. Když nedržím v ruce
pořádný klacek (lb,wb),tak mě to nevzrušuje! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:58 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
Stále nechápu, proč se všichni tak zatrvzele bráníte něčemu novému, každý vidí jen ten svůj typ luku a ostatní nechce uznat.
Lukostřelba je jedna a na luku a terči v podstatě nezáleží.


Milane rozumím ti. Ale toto není moje cesta. Luk ze kterého střílím se mi musí líbit, musí mě nějak oslovovat. Kladkové luky jsou zajímavé, ale neoslovují mě. Vím že je to iracionální možná pošetilé, ale racionality si v běžném životě užiji dost.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:55 pm    Předmět: Citovat

U Grozera bych asi trpěl. Už jsem byl několikrát pevně rozhodnutý si u něj něco konkrétního koupit a zaplaťpámbu mi to vždycky na něčem kikslo Laughing Většinou na tom, že jsou to pro mne dardy a musím si na čas utáhnout již tak utažený opasek.
Postupně se mi mění požadavky na luky. Poprvně jsem pokukoval po mongolském luku, ale žádný z Maďary vyrobených laminátů nefungoval ani přibližně tak, jako hornbow, který jsem si vyrobil sám, ale rozpadl se mi v důsledku Veveří a pobytu ve vlhkém ďolíku.
Pak se mi líbil jeho Turek extra II. Vypadal dostatečně autenticky a na krátké vzdálenosti to byl luk, který mi vyloženě sedl. Bohužel je těžce předražený a rohovinová kamufláž belly dělá spíše neplechu. Výkon stejný jako podstatně levnější laminátová verze.
Teď pokukuji po TRH Turkovi, nebo Krymském Tataru. První z funkčního hlediska, druhý je srdcovější.
Kompozit budu kupovat jinde
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:53 pm    Předmět: Citovat

Re Gator: No pěkně, pěkně. Na 30#, bomba. Zdálo se mi, že ta 38# je pěkně rychlá ! Ta musela mít s mými 400grain dřevěnými šípy přes 175fps!!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 10:35 pm    Předmět: Citovat

Deny napsal:
Chci si pořizovat luk který nejen velmi dobře střílí ale i dobře vypadá a líbí se mi.


Tomu rozumím dobře. Já bych taky nechtěl luk, který mě "nevzal". O tom turkovi jsem slyšel od Hawkwinda, prý ho zkoušel v TRH verzi a bylo to super.
Doporučuji výlet. Ta vesnice je od Bratislavy cca 35 km. Luky jsou to krásné, každý je jiný i ve stejné verzi. Chce to zkusit. Tradiční luk je jednoznačně emocionální věc!! Možná, že to slovo tradiční, je v předchozí větě zbytečné?! Wink
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.