Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

String walking, face walking a pravidla

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 2:04 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
........, jen nevím, jestli to v tomhle ještě stihnu !


Ale Imago, kdo chce stíhat, ten stíhá, ne? Tak do toho!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 11:46 pm    Předmět: Citovat

Od Imaga: Tak jsem dnes vyzvěděl, že Giuseppe trénuje tak, že s BB si to rozdává se svými FITA recurve clubmates, a i na 90 m jim těžce šlape na paty Shocked.[/quote]

Vůbec se tomu nedivím, protože sám jsem s BB v předminulém roce udělal na klasické Fitě(90,70,50,30) 1128, čímž jsem v republikové žebříčku do 40.místa za sebou nechal dost "olympioniků". Neříkám to proto, abych se zde vychloubal-ten výsledek není zase tak moc-spíš to ukazuje, že kvalita terčové lukostřelby u nás není zase až tak dobrá, ale víc chci poukázat na to, že i s BB se dá opravdu střílet až s překvapivou přesností. ( dost mě jen potěšila 90ka bez outu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 8:13 am    Předmět: Citovat

Tak to je fajn....já netvrdil že to je toho dotyčného Confused...ale věřil jsem že se někdo ozve Razz ...nespletl jsem se. No ale jde mu to to je hlavní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kebule
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 290
Bydliště: KLADNO

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 7:42 pm    Předmět: Citovat

dobre soňo Laughing Laughing
_________________
"Ne každý zpívá bez křečí. Ne každý má to štěstí, aby jako jablko k cizím nohám spad."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sigitu
Nováček
Nováček


Registrace: 2.7. 2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Horní Žďár, okres Trutnov

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 1:31 pm    Předmět: Citovat

To: Kejval k tomu obrázku 0397 - omlouvám se, že nevím, co je to SPIN šípu, ale jsem ráda, že to můj manžel má. Hned jsem ho za to povhválila. A ten horní a dolní rozptyl manžel zlepší - sama na to dohlédnu. Akorád jen, že můj manžel není Milan Hladil. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

pro Jeneše. já jsem tady nikde nenapsal že by někdo používal nějaký nepovolený systém míření protože ve sdružení " lukostřelec " žádná nejsou. Já jsem pouze napsal to že můžeš mít holý luk a přitom mířit pohodlně a přesně různými způsoby. A jedním z nich je, že si naděláš značky na luku nebo si necháš dlouhé šípy a míříš hrotem a měníš ukotvení atd.atd Vyzkoušej si to a pak tady napiš jestli se tvoje přesnost zlepšila nebo ne.¨
Jinak můj prapůvodní dotaz byl...co to je na luku nalepeno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 12:37 am    Předmět: Citovat

Jardo,

prosim uz nemystifikuj.

Kdyz uvadis FITU tak jsem neplet jine systemy. Kazdy si strili co ho bavi. Mysa si button na svuj luk tezko primontuje. mh nepotrebuje pomucky a vubec kdyz si takovej vychytralej prijd na nejake zavody.

Myslim ze si s Tebou mnoho lidi rado zastrili, vctetne mne.
Od klavesnice jsme vsichni mistri, takze promin ale nez uvidim tvoje realne vysledky ve FITE, 3D nebo lukosrelcke lize nezbyva mi nez tvoje prispevky jako bohapuste tlachani.

Mne osobne to nevadi, ale ze tym mystifikujes jine lidi je docela nepekne.
To ze se snazis narknout lidi ze znacek a podvadeni je usmevne.

Mam te moc rad a moc rad si s Tebou na nejake soutezi zastrilim.

Ono od te klavesnice ty mistry jak kdyby zhazovali.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 4:56 pm    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
Milan Hladil si při střelbě rozhodně nepotřebuje pomáhat nepovolenými způsoby, jak tady Jaroslav naznačuje. My, kteří s ním máme možnost štřílet, víme, že v přesnosti střelby se mu nikdo z nás ostatních zde přispívajících nemůže rovnat.

to je jedno. Stejně jste všichni podvodníci, čmáráte si na luky, lepíte si tam kůžičky, máte na tabech měřítka a přešlapujete Laughing Jednou vám to všem nandám dřevama i s Milanem v čele. Jdu trénovat na toho psího vraha Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 4:50 pm    Předmět: Citovat

Milan Hladil si při střelbě rozhodně nepotřebuje pomáhat nepovolenými způsoby, jak tady Jaroslav naznačuje. My, kteří s ním máme možnost štřílet, víme, že v přesnosti střelby se mu nikdo z nás ostatních zde přispívajících nemůže rovnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to rozdělil
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Neměly by být některé diskuze přesunuty jinam? Co na to admin. ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Imago já měl ale na mysli to, že by to fakticky bylo jedno, jestli máš nebo nemáš jedno oko více dominantní když při míření jedno zavřeš...to jen obrazně....píši to správně??

Ale když děláš instinktvní lukostřelbu je to něco jiného než míření. Je to koncentrace na co nejmenší bod který chceš zasáhnout a to tak dlouho trénuješ a střílíš než toho dosáhneš. Proto pak ta moje poznámka o "sporťácích" protože ti jsou naučeni mířit jak z pušky a bez nějakého pomocného bodu se "necítí" . Proč myslíš že střelec na fotce 0273 má tak dlouhé šípy....pouze moje teorie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat

No slyším poprvé v životě, že by si někdo polepoval kůží prostor hrany okna u recurve luku před tím, aby si ho nepoškodil při zakládání šípů. Ale vás chápu jste naučen zakládat šípy z kladkového luku z vnitřní strany mezi lanka a pak na tětivu….trocha ironie

Když už tato diskuse sklouzla do různých rozborů tak jinak pane Hladil já jsem zmiňoval pravidla všeobecně. Vy jste se v pravidlech začetl zřejmě pouze pro svoji kategorii a tak pravidla tato specifika jasně píší. Samozřejmě je to věcí výkladu každý ho může mít jiný.

IFAA

E. Shooting styles
4. Bowhunter - Recurve & Compound (B.H.)
d. One consistent anchor point only is permitted.

e. An archer shall touch the arrow when nocked with the index finger against the nock.
Finger position may not be changed during competition. In cases of physical
deformity or handicap special dispensation shall be made.


7. Longbow - (L.B.)
d. The belly, bow grip, the window and the arrow shelf shall be free of any marks or
blemishes that may be used as sighting aids.



IBO

LONGBOW (LB) (formally MTRD)
A longbow shot with fingers directly contacting the bowstring using a glove, finger tab, or bare fingers, Archers may use up to two (2) nock locating devices, but they must use the same nocking point and anchor point for each shot and the index finger must contact the string in the same place for each shot. The index finger must touch the nock of the arrow. . Face and/or string walking are not permitted.


Jinak se omlouvám FITA to není...spletl jsem se a děkuji za upozornění

Určitě pravidla lukostřelce tam nepíší jestli je nebo není povolen string nebo face walking (což je na druhou stranu dobře) ale píši tam také v pravidlech…… Mnohobarevná madla a výrobní značky umístěné na vnitřní straně horního ramena jsou povolena…….. Vnitřní rameno chápu jako stranu obrácenou k tětivě. Horní rameno je cokoliv od zakládky šípu nahoru. Tedy pokud si někdo nadělá čárky nebo tečky na vnitřní straně je to podle toho OK, protože ten luk si třeba střelec dělal sám a při extrému když si tam načmárám obrázek, který mi bude sloužit k míření nebo nadělám čárky a budu tvrdit, že to je z výroby, nebo si tam nalepím kůži fakticky jsem v pravidlech ale přesto mám pomocný mířící bod který mne jasně zvýhodňuje. Prosím to jen taková krátká úvaha výkladu s extrémní možností. Nekamenovat.

Pamatuji si na rozhovor z Kýzlem jak dělal luk pro jednoho němce se specifikým výřezem okna které pak používal k míření. Tímto lukem samozřejmě vyhrál nějaké mistrovství

Přesto se divím střelcům, že když jim pravidla umožňují mít na lucích button a sklápěcí zakládku že toho nevyužívají. Button stojí pár korun a šípy z toho luku lítají podstatně lépe a podstaně lépe se to dá sladit…to jen tak na okraj


Nevím jaká obličejová nervosvalová zakončení máte pane Hladil zrovna na mysli

Vycvičí-li svá nervová zakončení na svém "ksichtu" k dokonalosti, může si posunovat ruku mezi bradou a temenem i po milimetrech a nemusí pak odměřovat po tětivě. Princip je stejný.

Přesto když se podívám na obrázek 0397 tak předpokládám že ta levá terčovnice je vaše. Pokud né tak se za následující text omlouvám. Je to hezký soustřel, spine šípů na ten luk jsou dobré, nejsou tam ani pravé ani levé ústřely takže vaše vypouštění i tlak na luk jsou ok, ale díky tomu že střílíte face walking vidíte sám (pokud to není vaše tak vy né), že máte horní a spodní rozptyl. Těžko se dá z toho obrázku určit z jaké vzdálenosti se střílelo ale face walking má tu nevýhodu oproti klasickému ukotvení pod bradou že právě „ ty milimetry posunu“ vám udělají toto anebo to chce doladit lůžko na tětivě

Ale to už jsem se rozepsal o něčem jiném než jsem se v úvodu ptal…tak je to kůže na luku

Končím.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 10:06 am    Předmět: Citovat

neblázni.... všichni špičkoví střelci střílí s oběma očima otevřenýma proč by tedy byl kladen důraz na dominantní oko když by ho všichni při míření zavírali. I když mají mířidla na luku vnímají je periferně. To jen u kladkových luků zavírají oko aby mohl střelec lépe mířit přes průhled na tětivě a mířidla a cíl který vidí v čočce mířidel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
takto střílí všichni "sporťáci" z holých luků. Jedno oko zavřené jako při střelbě z pušky.


No je to spíše fotka vyvracející tvé tvrzení. Smile
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 8:59 am    Předmět: Citovat

No že by měl ten chlápek jedno oko zavřené na té fotce jaksi není vidět Smile

Pošli nějakou jinou Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 12:29 am    Předmět: Citovat

Díky, Imago, za Seimandiho. Parkrát jsem vedle něj a mnoha jiných ze světové špičky stál a střílel s nimi. Je to vždycky hodně poučné, snažím se od nich opisovat co se dá, často je to však i trochu flustrující-pořád se trefují.
Tato fotka je dost dobrá na to, aby si všichni prohlédli správné a myslím i příkladné postavení horních částí těla před výstřelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 11:42 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Sanovi a Petrovi, že se za mě pokouší některým lidem, kteří neznají pravidla lukostřelby a přesto rádi poučují, odpovídat na otázky. Neměl jsem dřív čas, tak odpovídám sám za sebe až nyní.
Na svůj krásný luk, který naprosto splňuje mé požadavky na střelbu a dělá to co mu poručím, jsem si nalepil slabou černou kůži na vnitřní stranu luku od madla do výšky cca 20 cm. Důvod? Nechci si na rychlostřelbě, kdy zbrkle strkám šípy do zákládky směrem dopředu hrotem mezi lukem a tětivou zbytečně rozpíchat a poškrábat a nesmyslně tak poškodit povrch luku. Už i proto, že by takové šrámy pak mohly být považovány za značky. Na té kůži není nic vidět, protože povrch je pružný a vpichy hrotů prakticky ihned zmizí. Dělal-li si někdo značky na vnitřní hraně luku kvůli míření je možné, pro někoho, kdo už zná, tak je to zbytečné a nesmyslné. Jsou mnohem přesnější způsoby míření, a to bez značek na luku a na tětivě. Myslím, že ty způsoby už celkem dobře zvládám, jakž takž ovládám a řadě lukostřelců tyto zkušenosti i předávám.

Zatím jsem nikde nečetl v žádných pravidlech a ani o tom nikdy neslyšel, že by lukostřelec nesměl přikládat ruku s tětivou k obličeji nebo k jiné části těla pokaždé někam jinam. Zpravidla to tak dělá každý začátečník, a teprve až to správné místo najde, zapamatuje si ho a vždy pak na to místo správně tuto ruku přiloží, pak se teprve začne trefovat.
Při střelbě holým lukem podle pravidel FITA, EAA, IFAA je povolen pohyb rukou po tětivě. A jestli tuto ruku lukostřelec přiloží ke kolenu nebo čelu a vystřelí bezpečně na terč, je to pak už jen jeho věc.
Pohyb rukou po tětivě je u nás zakázán pouze při střelbě v kategorii TRRB a TRLB(prst-y se musí dotýkat šípu) dle pravidel EAA 3D. Kam ale ruku s tětivou a šípem k tělu přiloží je zase jen věcí lukostřelce. Vycvičí-li svá nervová zakončení na svém "ksichtu" k dokonalosti, může si posunovat ruku mezi bradou a temenem i po milimetrech a nemusí pak odměřovat po tětivě. Princip je stejný.
Na soutěžích pořádaných Lukostřelec.cz není ani v jedné kategorii, tj. TL a HL žádným pravidlem a omezením upřesněn spůsob míření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 6:09 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se na to schválně podíval do FITA pravidel a tam v odstavci 9.3.5.2. doslova píší že pro bare bow je string walking a face walking povolený.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 6:00 pm    Předmět: Citovat

Pokud vím tak kategorie BB na 3D string walking umožňuje.I když pravda 3D není u nás FITA.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

No Sane nevím jestli to co popisuješ je string walking ale spíše FACE Walking to je určitě. To znamená že pohybujes ukotvení různě výškově na tváři. (FITA nedovoluje string walking). Na každou vzdálenost máš nastřílenou polohu. K oku třeba na 15 metrů na koutek úst cca 25 a pod bradu 35 metrů. Podívej se na fotky 0273 a 0393 tam to vidíš jasně dělá Face Walking. Ve většině organizací je toto zakázané stejně jako string walking. takto střílí všichni "sporťáci" z holých luků. Jedno oko zavřené jako při střelbě z pušky. A pokud si uděláš na vnitřní hraně značku nebo něco nalepíš máš další mířicí bod a ten je pro tebe pak centrální a jedeš. Odhadneš si vzdálenost. Bod usadíš na terči a pak jenom dáš bud´šíp k oku nebo pod bradu. Pak při troše tréninku máš luk i s mířidly ale vlastně tam nejsou. Pokud se podíváš do nějakých zahraničních pravidel neexistuje aby na vnitřní straně byla jakákoliv značka úmyslná nebo neúmyslná a to ani "nějaká vada dřeva pod laminátem. Důvod jsem napsal. Proto ten můj dotaz protože na fotce jak tam je ten pes tak jsem si všiml že na té vnitřní straně něco vyčuhuje. Proto se ptám Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 3:33 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Někteří si tam lepí značky na míření...tak jsem se ptal


Jardo,

mh na kratke vzdalenosti taha sip az k oku, na delsi string walkuje a miri vzdycky pres sip. Hihi. Kdyby pouzival tebou naznacene tajne znacky na mireni tak by nadstreloval asi tak 10 metru.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Ale já jsem se ptal na vnitřní stranu luku...ne na prostor v okně luku...plastovku Hoyt nebo Cartel ještě poznám Smile)

Když jsem se díval na tu jednu fotku připadalo mi že je luk na vnitřní straně něčím polepen. Vnitřní stranu chápu jaku plochu mezi tětivou a lukem. Někteří si tam lepí značky na míření...tak jsem se ptal

Plastová opěrka je příliš tvrdá. ten plast vždycky kopne šíp. Stačí se podívat střelcům na plastové zakládky a každý ji má ohoblovanou. Čím to asi je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.