Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ladeni luku cast 2

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Ladite sipy metodou Neoperenych a Operenych sipu ?
Ano
18%
 18%  [ 3 ]
Ne, ladim jinak
18%
 18%  [ 3 ]
Neladim vubec
62%
 62%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 12:02 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:


Takze rozkaz zni jasne jak vybrat cedr tycky a postavit cely sip tak, aby sedel na 45lb asiata.

San

K tomu je třeba vědět na kolik palců to bude Petr tahat a jaká je skutečná nátahová síla při tom jeho nátahu.
Spine 0,400 se mi zdá moc tvrdý, podle tabulky to odpovídá tříděné dř. tyčce pro 65 lbs. Leda že by to tahal na 32".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 8:07 pm    Předmět: Citovat

imago,

tvuj osud neni ani tercovka ala Fita ani hardcore 3d, skoncis mezi kozy a zacnes strilet tereni Fita jak nas tady loudi pan lukostrelec a pabitel Milan Hladil .

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 2:38 pm    Předmět: Citovat

v pohodě. Tak hodně štěstí v nejsilnějším větru od hurikánu Kyril (říkali ve zprávách) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 2:05 pm    Předmět: Citovat

Myso,

ty uz si jak ty polaci co s nima delam, ty si taky hledaji vymluvy uz pred projektem.

Ja jako spravny manazer se vymlouvam az kdyz to dopadne blbe a zasadne nehledam vymluvy jen v okolnostech ale adresne sdeluji ci je to chyba.

Treaba byl vitr, dest, blbe postavena trat a krome toho chodil za mnou neustale Mysa a ptal se mne a kolik si trefil na tom poslednim zvireti a neustale mi kecal do toho ze nemam podepsany sip, coz podle pravidel bych mel mit ale muze za to Vidim protoze mi sipy dodal pozde a nestacil jsem je oznacit. Krome toho EU nam zakazala permanetni fixy pac to deti fetovali a jedinym cim se da psat na sip je kovova barva, ktera se vsak spatne schani a muze menit letoce vlastnosti sipu. Zaroven bych tim oficialne pozadal lukostreleckou asocoaci aby doporucila zpusob oznacovani sipu a vydala smernici jake barvy se maji pozit a jaka velikost a, druh pisma a umisteni na sipu je oficialni a povolene.

Hehe vidis ten rozdil ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:


Uvidim esli prekonam 163 bodu ze Svojanova. Ale o jinem jsem chtel.
San

Koukni na předpověď. Zataženo, déšť, silný nárazový vítr. Evil or Very Mad A to ani nemluvím o rušivých vlivech vycházejících z přihlížející skupiny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 11:26 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
a při výstřelu je tlačí k luku, což způsobuje jednak nadměrné rozkmitání šípu nevypočitatelným způsobem a jednak trvalou deformaci.


Tak na toto si už dávám pozor. A snažím se to nedělat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 11:17 am    Předmět: Citovat

Dřevěné šípy jsou sakra drahé střelivo. Na Tyršáku chtějí za tříděný cedr kolem 70kč, což se blíží ceně trubky duralové, levné. Další problém je, pokud máš dlouhý nátah, kdy je všechno jinak. Představa, že si prostě udělám, nabo koupím nějaké dřevěné šípy a s těmi se budu mistrně trefovat je bláhová. Jak se šípy rovnají jsem už Petrovi ukazoval. Pak potřebuješ alespoň jeden šíp, který chodí dobře, abys měl mustr. Potom digitální kuchyňskou váhu (nebo jakoukoli laboratorní) s přesností alespoň 0.5g a udělat si primitivní spinovačku (rovněž mohu předvést) . Osvědčilo se mi nikoli měření průbybu na 26 palců, ale celá délka šípu. Chce to mraky pokusů a je to pro každý luk a střelce jinak Wink Trhané pěří létá markantně lépe. Nutná stejná hmotnost hrotu!!!! Další věc je, že Petr šípy nevhodně skladuje a při výstřelu je tlačí k luku, což způsobuje jednak nadměrné rozkmitání šípu nevypočitatelným způsobem a jednak trvalou deformaci. Zítra to proberem.
Na dřevo se nedělají šroubovací inserty!!! Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 3:03 am    Předmět: Citovat

Nalepil jsem kuzicku. Leta to pekne do soustrelu akorat moje oko-ruka-cil si jeste nesesedlo dohromady na vzdalenosti vetsi ne 15m.

Taky jsem se ale zarekl ze budu strilet tou skoro snap technikou na prvni pocit cely zavod u Boleslavi. Teda pokud nebude za tercem betonova zed nebo kameny.

Uvidim esli prekonam 163 bodu ze Svojanova. Ale o jinem jsem chtel.

Petovi Akayovi dorazil novy Grozer a je to moc pekne, akorat Peta ma drevenne sipy a to jak to lita je tragedie. Sipy jsou strasne mekke a delaji kapriky. Proste desne plavou. Kdyz jsme skusili 400 karbony tak to strilelo mnohem lip.

Je tady nekdo kdo umi udelat a zmerit drevenne sipy aby meli spin treba 0.400 ? Myslim ze dreveny sip bude mit hrozne jinou distribuci vahy po delce. Telo je tezsi a drevo jako material je o hodne mekkci nez karbon.

Ma s tim nekdo skusenosti ? Dalsim oriskem je to ze je to asiat. takze asi mysovi skusenosti s Hwarangem budou potreba. Dale Peta bude potrebovat na vypousteni prsten.

Takze rozkaz zni jasne jak vybrat cedr tycky a postavit cely sip tak, aby sedel na 45lb asiata. Sroubovaci vymenitelne hroty jsou asi podminkou aby se to sestrelilo.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

tak super Laughing Taky jsem ladil a furt to nebylo ono. A najednou koukám, že kvůli ošudlané omotávce, takže šípy nedrží na tětivě samy, mačkám šíp k luku. Těžší hroty jsou cesta, které se snažím vyhnout skrzevá těžiště. Ale asi mi taky nic jiného nezbude Laughing Ještě nepatrně potřebuji změkčit.Jsem na tebe zvědav začátečníku. Wink
Taky by mne zajímalo, jakých výsledků dosahují ti, co neladí šípy-viz anketa nahoře.
Byl jsem vcelku překvapen (dosud jsem střílel výhradně dřeva, ale Richard mi nadělil duraly) jaký markantní rozdíl je mezi duralem a karbonem při stejné délce a spinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Tak 400 trubky se 100 hrotama sedi super. Soustrel neoperencu a operencu je 5 cm. Akorat to nese na 20 m tak 10 cisel doprava.

Nalepim kuzicku a bude to akorat.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 9:15 am    Předmět: Ladeni luku cast 2 Citovat

Tak 400 trubky se ukazali na muj luk tvrde, nedou sestrelit operenci a neoperenci. Kdyz jsem vymenil hroty za tezsin na 150, uz se to sestrelilo pekne a misto Hodne doleva zacaly sipy litat trochu doprava. Jelikoz ale nemam u zakladky nic, tu kuzicku jsem odlepil tak by se to dalo tou kuzickou pounout na stred. Jo a posunul jsem knocking poibt, byl moc nizko.

Nicmene zhodnotil ze takto udelany sip je uz moc tezky a jdu o jedny trubky dolu. Dnes vyzvednu u Vidima nove 500 a skusim je zastrelit se 100 hroty
Misto experimentovani s kuzickou, pac muj luk nema ani dirku na button budu postupovat systemem tenkeho papiroveho leukoplastu 3M. Kdyz to bude letat rovne nahradim ho kuzi ve stejne tloustce.

Jinak jsem prisel na to proc je prvni vystrel dobry a pak se to rozletava, Problemem byli me zadove svaly, ktere se brzo unavili. Kdyz jsem si daval pozor na to abych mel rovna zada, nastrilel jsem z 15 metru kolecko 5 cm z peti sipy. A to jsem nemiril ale strilel skoro snap technikou , natahnout a jak citim kotvici bod do pul sekundy strelim.

Je potreba sronat zada napnutim svalu ve spodni pulce zad, kdyz dojedu domu kouknu do anatomie a prekonzolutuje to s mladou jak se to jmenuje.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.