Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Instinktivní lukostřelba?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 3:20 pm    Předmět: Citovat

Já vím Hawkwinde...taky s touhle 85 nestřílím-moc kope, ale je dobrá na trénink nátahu(používám 70...myslím, že na akce tohohle typu to je i tak skoro moc...navíc dobrý šípy spinovaný na 90-95 mi nikdo za rozumnou cenu neudělá).

Kašo nemusím, ale taková tisová 100-120 s uhlíkovou úpravou... Very Happy
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

Kibe, nemusíš mít zrovna tisový warbow,ne?
Nějaký silný lepeňák dostaneš určitě za slušnou cenu.
Tak dej pak vedět, až budeš mít novou hračku, rád bych se kouknul.
Já teď mám pro sebe v plánu ten jasan kolem 80#, a potom asi něco
silnějšího z lepených polotovarů (bambus/ipe, bulletwood/ipe) Twisted Evil

Kaša
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 9:51 am    Předmět: Citovat

Kibe, ten 80# co máš by si zasloužil ohoblovat konce aby taky trochu začal střílet.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 12:57 am    Předmět: Citovat

Kaša, něco podobnýho pořád mám...na lepší nemám peníze a teď ani kondici, ale tajně doufám, že se mi časem podaří sehnat nějaký hezký, tradičně dlouhý luk od Hawka-na to střílení do dálky(ale musí mi to nastavit tak, aby to rovnou lítalo rovně) Very Happy ...bylo by to krásný Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 11:14 pm    Předmět: Citovat

Upřímě já říkám střílet do dálky a pozorovat co dělá šíp. Snaha snažit se něco trefit když mám problémy střílet rovně je prostě zlo.

Na louku a pěkně posílat hezké obloučky maximální dostřel. Časem začnou lítat k sobě, rozsev jak na dálku i na úhel se zmenší atd...
Je taky dobré nechat si od někoho srovnat ruce.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

Kibe, co jsem tě viděl střílet, tak nebudeš dohánět ale předhánět salute
Ještě máš tu laminátovou 80# nebo jsi přešel na něco silnějšího?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak Smile Takhle jsem trénoval celou dobu a taky jsem se zlepšoval...pak jsem začal chodit na střelnici k Vidímovi, abych si mohl přivydělat trénováním...sice mě "naučili" všechno to prdění se, ale pak jsem zjistil, že mě to nebaví a je do dobrý tak akorát na terčovou střelbu(pro mě).
Dneska si jdu poprvé po nemoci zastřílet, abych trochu stáhnul to jak jste se všichni zlepšili Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 9:29 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
jestli mohu přispět svou troškou do mlýna?? Laughing Dosud nevím, jak se má správně střílet z luku a popravdě mne to tak moc nezajímá.
Snad každý kluk se sám a vcelku rychle naučí střílet z praku a se smrtící přesností. Osobně se v tomto ztotožňuji s Hawkem. Myslím, že ideální je dát si co nejmenší terč tak na padesát metrů a co nejčastěji (pokud možno denně) se ho snažit zasáhnout- klidně stačí petflaška. Časem i zjistíš, kdy je chyba v tobě a kdy v šípu. Budeš překvapena, jak rychle se ti zmenší soustřel a šípy, které jsou výrazně mimo jsou stále tytéž. Pak ten návyk jenom uplatňuj na různé vzdálenosti. Soudím, že víc jak dvě hodiny to nemá cenu, protože se už nebudeš schopná soustředit. Na patnáct metrů zjistíš prd Laughing
Úplně nechápu, proč se instinktivní lukostřelbou nazývá sportovní technologický postup zapojující záměrné a kotvící body, různé výpočty.....Ale chápu, že výsledek se dostaví rychleji a je efektivnější. Jenom ten instinkt z toho nějak zmizel.


AMEN! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 8:19 pm    Předmět: Citovat

Celkom súhlas ,dal som do ruk luk chalanom iba ich upozornil že sa ktomu treba postaviť zboku a ťahať naplno ,smer držať pohladom zvrchu po šípe a behom hodiny triafali na 15m fľašu , sem tam Very Happy
Návrat nahoru
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 3:19 pm    Předmět: Citovat

jestli mohu přispět svou troškou do mlýna?? Laughing Dosud nevím, jak se má správně střílet z luku a popravdě mne to tak moc nezajímá.
Snad každý kluk se sám a vcelku rychle naučí střílet z praku a se smrtící přesností. Osobně se v tomto ztotožňuji s Hawkem. Myslím, že ideální je dát si co nejmenší terč tak na padesát metrů a co nejčastěji (pokud možno denně) se ho snažit zasáhnout- klidně stačí petflaška. Časem i zjistíš, kdy je chyba v tobě a kdy v šípu. Budeš překvapena, jak rychle se ti zmenší soustřel a šípy, které jsou výrazně mimo jsou stále tytéž. Pak ten návyk jenom uplatňuj na různé vzdálenosti. Soudím, že víc jak dvě hodiny to nemá cenu, protože se už nebudeš schopná soustředit. Na patnáct metrů zjistíš prd Laughing
Úplně nechápu, proč se instinktivní lukostřelbou nazývá sportovní technologický postup zapojující záměrné a kotvící body, různé výpočty.....Ale chápu, že výsledek se dostaví rychleji a je efektivnější. Jenom ten instinkt z toho nějak zmizel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

No uz si na dobrej ceste, len tak dalej.

Dvoma vetami sa to vysvetlit neda, problem mas v hlave a aj ten najlepsi psycholog potrebuje 45 minut aby aspon nakukol. hihi

A cez internet a po telefone liecia iba senzibilovia.
Materialy mas zbytok je na Tebe. Yen clanok co poslal imago to vystihuje podrobne. Zkratky neexistuju Sad

hihi

Twisted Evil
San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dasal
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Bratislava - Dúbravka

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 11:37 am    Předmět: Citovat

to Gawain:
no je to zrejme tak, v poslednej dobe mi to docela vadí, keď sa okolo mňa kecá (vieš čo myslím Very Happy ). Mňa netrápi, či sa trafím alebo nie, mňa štve iba ten náťah, ktorý chcem získať späť a potom by to mohlo byť relatívne fajn (dúfam). No s tým terčom je to tak ak tam je a mám sa do ňho trafiť tak je to tragédia, no ak tam nie je tak je všetko ok. Mám vás rada, aj keď sa občas s niekym chitím, ale lukostrelba ma baví a len tak ľahko sa jej nevzdám!
A inak Ďakujem Rolling Eyes

to SanDuro:
1. Ja viem, čo chcem! Chcem späť svoj náťah! A budem o ňho bojovať.
2. Je pravda, že občas chcem, aby sa veci diali rýchlejšie, no čo už. he he
3. A zadarmo??? To si kde videl? glasses7
A nikto od teba nechcel, aby si mi to prekladal v googli. Stačilo by to 2 vetami vysvetliť, no zrejme viem o čo ide. Pohoda.
Ale i tak dík. Smile

to all:
ďakujem, že ste mi pomohli rozobrať svoj problém. Budem nad vašimi radami uvažovať a snáď to víde. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 10:06 am    Předmět: Citovat

No řekněme že je to lepší než mít rozsev 45 stupnů a šípy které za letu woblujou jak tačůd.



J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 8:39 am    Předmět: Citovat

Souhlasím Smile

Já taky tak střílím, akorát že na poli. Louky tu ani moc nemáme a jestli jo tak jsou soukromé a nechtěl bych mít problémy z majitelem. (pole je od nějakého zem. družstva 20 km daleko) Laughing

Dotaz: Mohu vysledovat že když mi šípy lítají rovně a klidně, tak umím dobře vypustit šíp?? nebo jak to lze poznat??

Hezký den

Sagitta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:06 pm    Předmět: Citovat

Hawk ma asi pravdu. Vem si luk, vyse. se na civilazi a jdi si strilet tak mesic pro radost.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 9:35 pm    Předmět: Citovat

thumbup
Návrat nahoru
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 9:17 pm    Předmět: Citovat

Baž na louky, kde je všude vidět a střílej obloukem do dálky. Kašli na erče, záchytky, vizualizaci cíle a podobně. Sleduj jak se chová šíp . jestli letí rovně a klidně etc. Až se to naučíš budou ti ty šípy lítat k sobě. To je čas jít na terč a nejspíš se budeš trfovat ani nebudeš vědět jak.


J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 8:30 pm    Předmět: Citovat

Tak to je zajímavý problém, nevěděl sem že se toto lidem při střelbě stává.

Shocked


Sagitta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 8:18 pm    Předmět: Citovat

Alebo sa vyhecuj a predstav si že tam stojí niekto koho nemáš rada , možno je toto niečo iné ,ale u báb som si toto všimol že tie jemnejšie to naschvál moc netaťahujú aby tomu terču neublížili ,znič ho! Very Happy
Návrat nahoru
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 5:52 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme ze nie si najhorsia, ale sama si priznaj od koho si pochytila tento blby zlozvyk. Od Vlka! Ona ta pri strelbe rozptyluje a nenecha ta koncentrovat na strelbu a co je najhorsie ty sa nechas. Ked som ti stal za chrbtom a cepoval ta, tak ti to islo perfektne. Ak mas zvladnuty svoj luk a udrzis ho na plnom natahu dlhsiu dobu nevidim ziaden iny dovod mat problem. Treba sa len viac sustrebit na vystrel a vycistit mysel a nie kvakat ako stara baba. Ale na druhu stranu uz sa to o mnoho zlepsilo Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

To je hrozne s tou instantni mladezi .....

1. Nevedi co chteji
2. Chteji to hned
3. Chteji to zadarmo
4. Vse vyseuvedene povazuji za samozrejme Smile

Jen si to pekne preloz aspon se ti pekne vstepi do hlavy. A prekladat to v googlu pro Tebe nebudu. Nebud lina a hejbni prdelkou ... hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dasal
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Bratislava - Dúbravka

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 5:21 pm    Předmět: imago Citovat

no nerobí mi to problém, iba by mi trvalo asi rok kým si to preložím. he he Smile nemôžete mi to vysvetliť v skratke?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dasal
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Bratislava - Dúbravka

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 5:11 pm    Předmět: SanDuro Citovat

Dík moc, vieš ja sa dlho učím a mám pocit, že u nás v skupine nemá nikto čas na to, aby pri mne stál a kontroloval ma, prípadne ma cepoval. Skupina je fajn, je pravda, že je to pre nich iba zdržiavanie, no štve ma to, pretože si myslím, že v tom nie som najhoršia a dokázala by som viac, len to sprostý náťah...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 4:46 pm    Předmět: Citovat

Dasal,

nejlehsi je jit trenovat k nekomu kdo to umi. To co popisujes ty se nazyva target panic.

Doporucovana lecba na to je, postavit si 5 metru pred sebe velikou tercovnici bez terce a strilet.
Kdyz to nejde strilet se zavrenyma ocima.
Kdyz uz to pujde, dej si na tercovnici tacek od piva.

Ale nejlepsi je zajit za nekym kdo to umi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dasal
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Bratislava - Dúbravka

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 4:04 pm    Předmět: SanDuro Citovat

čítala som si tvoj príspevok o reflexoch a máš naozaj pravdu. Bohužial môj problém je ten, že nejakým spôsobom som si to zle vštiepila do mozgu. Ide o to, že strielam od Novembra v historickej lukostrel. skupine, keď som prišla do skupiny strielanie mi išlo dobre, no v poslednom čase a trvá to už dlhšiu dobu, moje strielanie stojí za prd. Ide o náťah. Viem, že to nie je silou, tej mám dosť aj na silnejší luk. Môj náťah vyzerá asi tak, že natiahnem tetivu a hneď ju pustím a to z polovičného náťahu (nedá sa mi kotviť). A pritom, na začiatku som pekne dala plný náťah a podržala si to, no teraz už nie. Vtip je v tom, že ten zlý náťah mám vždy vtedy, keď predomnou stojí terčovnica, akonáhle tam nie je, môj náťah je opäž super. Som z toho veľmi nešťastná, pretože sa mi nedarí odstrániť tento zlozvyk. Ak máte niekto nejaký nápad ako to odstrániť, tak sem s ním. Budem vám veľmi vďačná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

aha! tak tímto se omlouvám. VEŘEJNĚ

Špatně sem to pochopil,pochopil sem to tak že se mám podívat na terč a vystřelit. Že ty postoje atd. ovlivní let šípu to mi nějak nedošlo.

SORRY Embarassed

Ale jak vidím všichni tady mluví o tréningu a já toto tvrzení potvrzuji protože bez práce nejsou koláče.

Hezký den přeji

Sagitta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

To by som bol zvedavý ako sa volá moja cesta , maňa to nikto neučil , chodil som z lukom von a ked sa my chcelo tak som na niečo vystrelil ,s tým že niekedy vieš že trafíš dopredu súhlasím , podobné pocity mám pri poole (biliard) ,chcel by som sa trafiť vždy, ale vždy to nejde, ako by som bol niekedy zakliaty . Mierenie ma otravuje ,takže aj ked je David Caradine najskôr blb , volím filozofiu Kvaj-čang-caina , majstra Jodu a Bliliho the Kid. Very Happy
Návrat nahoru
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

Prosim Vas, nemotejte naucene a nenaucene. Je to otazka reflexu a ne instiktu. Chodit jste se ucili take a nikdo vas neobvinuje ze chodite neinstiktivne.

Takze trosku odbornejsi pohled na vec :

1. Jsou reflexy vrozene . Jeden z nich je kdyz se tvar ocitne pod vodou clovek zadrzi dech a kope se smerem k hladine

2. Reflex nauceny. Kdyz je pod vodou problem pomalu stoupam na hladinu a vydechuji.

V pripade krizove situace nase vrozene relexy vzdycky zvitezi u lidi co pravidelene netrenuji. Nauceny reflex se da trenovat az do dokonalosti a to az do te podoby ze telo v mezni situaci pouzije reflex nauceny a ne reflex vrozeny.

V pripade lukostrelby je to podobne. Clovek muze strilet do te doby, nez si telo vytvori naucene reflexy (souvisi to se svalovou pameti ) a dela ten samy pohyb znovu a znovu bez toho aby ho clovek vuli ridil.

To same se da aplikovat na mozek. Clovek proste strili a strili a strili a mozek se nauci jak ma vypadat ten obrazek pred nim aby se trefil do cile.
Da se to dokonce naucit az do te dokonalosti ze clovek jeste pred vystrelem vi ze se trefi nebo ne.

Jeden z nelepsich zazitku z lukostrelby mam kdyz se mi to povede. Namirim na terc a mozek mi namaluje krasnou krivku az k cili . Staci jenom vyspustit sip a koukat se jak to krasne leti presne tam kde jsem to (ne)namiril.

Kazdy na to potrebuje jinak dlouhy cas aby se to naucil. Mne to trvalo pul roku skoro kazdodenniho strileni. Akorat byl mozek mnohem rychlejsi nez moje svalova pamet. Takze moc casto mi mozek nerika ted to trefis. Tak jedna z deseti. Tento system funguje mnohem lepe s obema otevrenyma ocima, kde ma mozek trirozmernou informaci a lepe se mu to pocita

Takze u mne je potreba pilovat techniku vystrelu. Coz se za pul roku naucit neda a sam se to clovek uci asi 10 pomaleji nez s trenerem.
Dekuji timto mh a panu Drisalovi ze si nasli mne nasel cas.

Nevyhoda teto cesty je ze to trva moc dlouho se to naucit a efektivne se stim da strilet dle meho osobniho odhadu tak do 30 metru. Coz je treba 3D nebo maximalni lovecka vzdalenost pri lovu barebow.

Pochopitelne metoda mireni pres neco bude vzdy uspesnejsi a presnejsi nez kalkulace mozku. ( U mne treba na 3D ne , kdyz nemirim a strilim "instiktivne" nastrilim 170. Kdyz si udelam vysoke ukotveni na tvari a mirim jak mh tak nastrilim 130. A le je to tim ze tuto techniku nemam natrenovanou a neni memu telu moc naklonena, boli mne z toho priserne rameno)

Nad 30 metru uz mozek nedostava dostatecne rozlicny obrazek od leveho a praveho oka a tak se musi zacit mirit, coz znaci vedome korigovat polohu nejakeho blizkeho bodu a vzdaleneho bodu na terci.

Muzou se pouzit miridla, hrot sipu, carka na luku ( Drisal mi minule vypravel peknou story jak si kdysi delali carky na luku ) ( mimochodem dodnes se termin nastrelit carky v lukostrelecke hantecu pouziva kdyz chce clovek nastrelit miridla).

Zpusob mireni se pak uz lisi jenom v tom co si zvolim za bod na blizko (na luku) a bod v dalce ( nekde u terce ) abych je srovnal.

A pak muzu pouzivat string walking, facewalking , preneseni zamerneho bodu, mireni pres sip, pod sipem, metodu gap ( doury) anebo jakoukoliv kombinaci vyse uvedenych metod. Kazdemu vyhovuje neco jineho.

Kdyz budete chtit muzu se o tech metodach mireni rozepsat, ono to je v podstate pak uz to same jak strilet z pusky a ja jsem v mladi zavodne strilel malorazku a vzduchovku. akorat co nazvu miridlama a cilovym zamernym bodem se v lukostrelbe nazyva jinak a pouziva se jina technika.

Uspesnost vyse uvedenych technik je rozdilna ale obecne plati ze string walking je nejpresnejsi, pak facewalking , pak gap (doura) a jako posledni je "instiktivni" strelba.

Ted trenuji stringwalking a docela me to bere. Kdyz clovek na 25 metru posle tri sipy do terce a oni se mu malem rozstreli tak je to pocit bozsky.

Samozrejme ze kazda z metod predpoklada dokonale zvladnutou techniku a tu ja nemam ani nahodou. Ale kdyz uz ma clovek luk na ktery sae nevymluvi tak se da mnohem lepe zjistit co dela clovek spatne. Kdyz ma trenera jde to 10 krat rychleji.

Vycet mych chyb:

1. Po vystrelu chnapam levou rukou po luku a tim ho stocim.
Reseni je pry si poridit provazek co drzi luk v ruce. Sovetsky docent ktery se zaobiral lukostrelbou doporucuje strilet nekolik desitek vystrelu s roztazenyma prastami ( ja se naucil reflex chnapnout po luku a blbe se to oducuje)

2. Jelikoz mirim BB jen jednim okem, mam tendenci skladat moc rychle levou ruku dolu abych videl kam to leti. Naucil jsem se strilet s obema ocima a mozku ta informace videt jak leti ten sip chybi.
Reseni je bud strilet s obema ocima anebo se prinutit necumet po sipu.

3. Jeste stale utrhavam vystrel pravou rukou.
Reseni je srovnat celeho cloveka v natahu, zrelaxovat vsechny svaly krome zadovyvh a pak zadovyma svalama roztrhnout luk .

4. Strilim v zaklonu , coz je dusledek mych chabych zadovych svalu a moc silneho luku v zacatcich kdy jsem se ucil strilet.
Reseni je vedome nutit telo rozlozit vahu 60 na 40 procent predni ,zadni noha a srovnat to/

A TRENOVAT , TRENOVAT A TRENOVAT.

S uctou vsem kamaradum a laskou vsem oblibenym nepratelum

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:23 am    Předmět: Citovat

Ono za ins strelbu sa považuje v pravom slova zmysle mierenie zvané oko-ciel ,či sa bazíruje na technike alebo nie neni pri pojme inštiktívny kľúčové je to iba barlička pre toho kto to potrebuje(začiatočník určite ano ), do akej miery kto potrebuje kontrolovať smer šípu a výšku nadsadenia závisí na mentálnej vyspelosti strelca ....sila nech vás sprevádza. Very Happy
Návrat nahoru
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Sagitto, kdyby jsi si tu knihu četl pořádně tak si tam přečteš co to vlastně instinktivní lukostřelba je. Že slovo "instinktivní" které se tak vžilo a je jim označován tento druh lukostřelby není správné označení. Správně by to bylo "naučené" nebo "vžité" protože je to zase nějaká činnost kterou se musí tvůj mozek naučit ( není to vrozené jako chuť, čich, hmat atd). Cílem je koncentrovat se při výstřelu pouze na co nejmemší bod který chceš zasáhnout a v návaznosti na to seskupovat co nejtěsněji šípy kolem nebo do toho bodu. Samozřejmě je spoustu dalších faktorů které ovlivňují výstřel a zásah a není to pouze koncentrace. Pouze koncentrací šíp nedostaneš do toho čeho míříš. Proto je v té knížce tolik věcí, dalo by se říci "návodů" které ovlivňují let šípu (technika výstřelu atd) které zájemce vedou k tomu, aby zvládli výstřel po technické stránce tak, aby se mohli časem přenést koncentraci pouze na ten cíl, který chtějí zasáhnout. Bez techniky to bude pouhe " házení šípů" náhodně úspěšné. Možná se ti bude dařit trefovat na 15 metrů ale pak stačí si terč posunout na cca 35- 40 metrů a tam už každá chyba v technice je vidět a to podstatně v rozptylu šípů. Pokud budeš trénovat a zlepšovat se na delší vzdálenosti a tvůj rozptyl bude seskupenější(čehož dosáhneš pouze technikou výstřelu) budou i tvé výstřely na kratší vzdálenosti těsnější

Potom k tvému dotazu zda používat kotvení. Ze vzduchovky si určitě střílel. Dovedeš si představit že by jsi nepoužil při míření hledí?? Asi ne! Hrot šípu je tvoje muška a ruka táhnoucí tětivu se šípem je tvoje hledí. Pokud to dáš pokaždé různě vysoko letí ti to jinde. Ty cheš ale mít i " to hledí" v dobré pozici proto máš "kotvení". To kotvení není jen o tomto ale je i o tom, že stejnou kotevní pozicí máš stabilní délku nátahu. Kratší nátah kratší výstřel. Delší nátah delší výstřel. Tvým cílem ale je trefovat

JK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.