Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Přihlášky na Mistrovství ČR v tradiční lukostřelbě 2008
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 10:50 am    Předmět: Citovat

Tak jsem do tohohle vlákna v rychlosti něco vepsal a odjel na dovolenou a když se vrátím, nestačím se divit Laughing
Takže jen za sebe, aby to nevypadalo, že se k tématu odmítám dále vyjadřovat - ano, také já jsem začínal s odstrojenou olympijádou, od které jsem se dostal přes recurve luk až k celodřevěnému longbow a krimskému tataru. A myslím, že tuhle cestu může projít i řada jiných střelců.

Také mám ve sféře HL mnoho dobrých kamarádů, z nichž někteří jsou přesvědčeni, že nikdy nic "tradičního" střílet nebudou, protože je prostě takový luk neoslovuje. Je to jejich volba a plně ji respektuji. Ostatně někteří z nich jsou sami členy ATL a nevím od nich, že by se cítili nějak diskriminováni ...

Jak už zde několikrát zaznělo, ATL nepovažuje HL za podřadnou kategorii, ATL ji také nechce na svých akcích rušit a také jenom tak můžeme plnit jeden z cílů ATL, kterým je:
Citace:
Propagace a podpora všech forem lukostřelby, zejména pak lukostřelby tradiční.


I proto se na portále objevují například informace o terénní FITA (která má s tradiční lukostřelbou v současnosti společného relativně dost málo), i proto se snažíme o kontakty se všemi možnými zástupci lukostřelby u nás. Osobně mne těší, když pozoruji, jak stále více lidí "od nás" střílí (a leckdy velmi úspěšně) třeba právě tu terénní, 3D, FITA halovky ... a na druhou stranu se na našich akcích objevují lidé z těchto dalších odvětví.

Nezapomínáme ale ani na osvětu v oblasti tradičního vybavení a snažíme se podporovat rozsáhlejší vývoj také této větve lukostřelby. Nevidím na tom nic diskriminačního ani tam nikde nevidím, že by ATL za rok (dva, tři ...) řekla: "Tak a od teď tady nikoho s HL nechceme, až budete mít longbow (turka, hwarang ... doplňte podle svých preferencí), přijďte, do té doby nás nezajímáte ... "
Prostě to tak není.

Pro JK: A jen k těm kladkovým lukům - zde se velmi omlouvám, ale v tom pro mne skutečně není tradičního ani tolik, co by se vlezlo za nehet. Osobně pochybuji, že bych se někdy podílel na realizaci turnaje pro kladkáče. Ale ono je to možná tím, že tyhle luky jsou tak trochu na opačné straně než třeba celodřevěný longbow nebo přírodní kompozit. Taky s ním většina lidí nezačne, ale pokud je lukostřelba osloví a rozhodnou se jít tou hi-tech cestou, ke kladkáči se časem propracují. Já v tom už tradiční lukostřelbu nevidím. Ani to ale neznamená, že kladkám bude zamezen přístup na fórum nebo cokoli podobného. Naopak, když nám někdo pošle zajímavý článek na téma kladkového luku, rád ho zde zveřejním ... ale na turnaj si takový luk asi nepustím.

PS: Celé výše uvedené je můj osobní postoj a názor na tuto problematiku. Kam se bude ubírat ATL jako celek je závislé na jejích členech a na zásadách, které ustanoví valná hromada. V tuto chvíli (po zatím dvouleté činnosti sdružení) neshledávám mezi tímto mým postojem a směřováním ATL žádný podstatný rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 11:19 am    Předmět: Citovat

Pracujeme na webových stránkách asociace, bohužel to jde pomaleji, než bychom sami chtěli. Na těch stránkách určitě bude i odkaz na stanovy ATL.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

OK pošli co máš, nezapomeń na organizační strukturu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 10:09 am    Předmět: Citovat

Jardo,

já to taky myslím upřímně, ale máš pravdu, konec debaty na toto téma, už bylo skutečně řečeno vše.
Ohledně stanov, nejsem si jist, že mám v počítači poslední verzi. Zjistím a případně pošlu jako soukromou zprávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 9:22 am    Předmět: Citovat

Joshi Joshi...promiň ale tvá snaha o nějaké ukončení ja zase s tím samým výsledkem jako tvoje původní sdělení. Říkal jsem si že už vše bylo řečeno a nemá smysl k tomu něco dále psát protože inteligentní čtenář si to přebere.

Mysa to popsal aspoň upřimně a tak jak to v pravdě zřejmě je. A i tak to cítí lidé kteří se kolem pohybují a zrovna střílí v kategorii holých luků. Hlavním cílem - programem je hlavně propagace tradičních luků historické konstrukce. Tak to tedy chápu a budu rád když mne někdo opraví pokud se pletu

To máš pravdu že veškerá rozhodnutí jsou na statutárním orgánu asociace. Je někde ke stažení organizační struktura a programová téze ATL??? Zveřejněním se mohlo předejít různým nedorozumněním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 12:30 am    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že jsem se zasloužil o poněkud emotivnější průběh tohoto vlákna, dovolím si ho za sebe uzavřít několika poznámkami.

1. Moje inkriminovaná myšlenka (povšimněte si prosím zvýrazněné části a zvláště slova soutěže) "Domnívám se však společně s Gatorem a dalšími, že úkolem ATL určitě není podporovat soutěže hololukařů, rozhodně ne v delším časovém horizontu." nikoho neopravňuje k tvrzení, že ATL nemá zájem o hololukaře, hodlá je eliminovat nebo že holý luk je shit kategorie. Důvody, proč tomu tak není tu již přede mnou lépe vysvětlili jiní, nebudu to tedy opakovat.
ATL se řídí stanovami a dokud se někdy v budoucnu tato myšlenka nestane po schválení statutárními orgány ATL programovou tézí, bude to jen můj osobní názor (s kterým můžete polemizovat do aleluja), nikoli stanoviskem ATL. V tomto ohledu považuji Gatorovu repliku o nemístném zkreslování za oprávněnou, byť omluvu nepožaduji.
Nicméně mě těší, že někdy v tom budoucnu má Jesenicko šanci stát se doménou holých luků, na kterou mi tradicionalisté budeme pohlížet s neskrývanou závistí.

2. Kromě jisté osobní averze k holým lukům (opět upozorňuji, nikoli k jejich majitelům) zastávám ještě další kontroverzní názor, a to ten, že tradiční lukostřelba není jen o materiálním vybavení a způsobu "zaměřování", ale představuje i jistý životní postoj, podobně jako Living History v mainstreamovém historickém šermu. Z toho důvodu považuji např. Joea Šustra za excelentního tradicionalistu, zatímco někomu by k tomuto označení nepomohl ani 180 lb warbow a ohoz jakoby vypadlý z Ospreye.

3. A poslední kacířský názor, který jsem uváděl někde na začátku tohoto vlákna - tradiční lukostřelba je dle mého názoru hlavně o pocitech (ano Loudo, to je to běhání po poli v podivných úborech a špičkování se navzájem) a nikoli o žebříčcích. Soutěžní střelci to jen obtížně chápou, protože jejich výchova je vedena zcela jiným směrem. Naštěstí se čas od času stáva z některých Saulů Pavel (Někdy to bohužel funguje i naopak).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 9:58 am    Předmět: Citovat

Ahoj
Je vidět , že vám co se nudíte doma nebo v práci Very Happy jde o to si hlavně pokecat.
Jediný rozumný názor byl vyřčen Myšou v posledním odstavci jeho příspěvku , který myslím tuto diskusi mohl zastavit a přeorientovat na jiné téma.

Třeba příchod podzimu a konec minisukní Cool
Čau Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 8:03 am    Předmět: Citovat

To San:
Řekl bych, že záleží hlavně na nováčcích, zda se chtějí přidat...a né na skupině...pokud se skupina začne podbízet nováčkům, tak se začíná pohybovat směrem k mase - od svých vlastních ideálů.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:43 am    Předmět: Citovat

Jezis ja nechtel rozpoutat flamewar. Mne by se asi taky nelibilo kdyby na ty alce chodili lidi s kladkovymi luky uz jenom proto ze vetsina tercu na ne neni stavena.
Pod pojmem olympijsky luk si ja osobne predstavuji luk co ma kovovy stred a sportovni ramena. Povetsinou magnetickou zakladku a button.
Strileji se z toho tenke a drahe karbonove sipy.

Tyto luky samozrejme do neceho co se nazyva tradicni lukostrelba asi nehodi.

Na druhou stranu (komerce) Samick mind (konec komerce) s jednoduchou zakladkou vykonem 32 liber a hlinikovyma sipama je to nejlevnejsi co si clovek muze poridit a sposta lidi si lidi si to na zacatek poridi.
Luky kterymi strili spousta tradicnich strelcu Minda prekonava v jakychkolik paramtrech vcetne presnosti.

Jestli tyto zapaleni zacatecnici a zacnou strilet na zahrade, brzy zacnou hledat nekoho s kym by si zastrileli. Kdyz pouziji Internet povetsinou skonci tady.

Kdyz sem napisou a reknou hele ja jsem novacek chci ci zastrilet a potkat nekoho kdo ma podobny zajem.

Mame dve moznosti :
1. Napsat vitej stracena duse prijd mezi nas, tady se dovis o prima akcich, urcite ti nekdo s lukostrelbou poradi vitej v klibu
2. Nebo mu napiseme hele tady mame tradicni luky, drevenne sipy, a ty mas na tom luku okno a vubec jsi nekam jinam

Podle mne je rozdeleni na kategorie logickejsi dle EAA 3D. Jestli ma nekdo okno nebo nebo nema, kdyz strili z bez zakladky to znaci jenom z vybrani luku, rozdil v presnosti skoro neni zadny. Vzdycky se mu musi sestrelit oko s lukem. To chvili trva. Ale ze by okno bylo nejakou zasadni vyhodou.

Kdyz Vam vadi luky urcene predevsim k lovu tak jim staci vytvorit kategorii a je to. Taky se muzou zakazat zakladky a udelat povinnost strilet jen z vybrani luku (podlozeneho treba kouskem kuze)

Za technologickou prevahu bych spise bral Hwarang coz je uplne jina liga nez cim jsou schopni zacatecnici strilet. hihi

Argument ze se sportovni lukostrelci zacinaji objevovat na akcich muzu rict jenom to ze jediny sportovni lukostrelec ktereho znam co se ukazuje na ackcich je Milan Hladil.
Vsichni ostatni jsou lukostrelci kteri zacli na akcich kde se strili lukostrelecka liga a potkavaji se sorta lidi stejne krevni skupiny.
Z nekterych se po case rekrutuji sportovni lukostrelci.

A myslim ze zrovna mh udelal pro lukostrelce hodne a je to studnice moudrosti. Nikoho nikdy neposlal do prdele a kdyz nekdo potreboval poradit poradil mu vzdy.

Konec uvahy na toto tema. Nevyrcena otazka jestli chcceme novacky pritahnout k nam vsak zustava.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

Tedy naplkalo se toho tady. Už se chvíli zúčastnuji a zatím jsem si nevšiml jakékoli diskriminace jakéhokoli typu luku ( nebudu je vyjmenovávat, protože bych určitě na nějaký zapoměl, a někdo by se toho chytil a rozpoutal další kolo plkání ) Pokud jsem si všiml, tak se setkáváme abychom si zastříleli a když se někdo netrefí?? no a co, trefí se jindy. Jediné čeho jsem si všiml je, že si my co máme raději dlouhé luky, utahujeme z těch co maji raději luky krátké, ti co po poli kolem terčů běhají v tunice a škorních z těch v maskáčích a kanadách, ... . Ve výsledku je to parta bláznů které to baví, kteří se u toho baví a je jim dobře ( myslím, že většině je úplně jedno, že jejich oblíbený "nepřítel" střílí jiným typem luku ) . Stráví bezva sobotu a neděli a v pondělí se vrátí do reality odpočatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

ten problém asi spočívá v tom, že ATL nevznikla ze spontální potřeby oživovat nějakou konkrétní tradici. Vznikla rozšířením náplně občanského sdružení Lukostřelec cz.
Jejím cílem je propagace tradičních luků a tradiční lukostřelby. V našem pojetí je tradičním lukem jakýkoli luk historické konstrukce. Akceptována je i funkční replika, nebo luk moderní konstrukce bez konstrukčních úprav usnadňujících střelbu a s dřevěnými šípy s přírodním opeřením. Prostě jsme se na tom takto dohodli. Výhledově máme v plánu oddělit i luky z čistě přírodních materiálů od luků používajících ve své konstrukci jakékoli typy laminátů.
Tradiční disciplíny vyhledáváme kdekoli na světě a opakovaně je zařazujem do našich soutěží.

Pak je tu ovšem nezanedbatelná skupina lidí, používajících luky se sportovní úpravou, nicméně jejich přístup k věci je více méně tradiční. Jsou to například pánové Kácha, Šustr, Anděl, Vejvoda, Kocúm, Král........obvzláště z úcty k nim jsme vytvořili kategorii bez omezení střeliva a združující všechny luky s jakoukoliv sportovní úpravou, nazvanou "holý luk" . Tedy nejedná se o odstrojený olympijský luk, ale o všechny sportovně upravené luky.

Tato kategorie ovšem přitahuje i sportovní střelce kteří mají zřejmě požitek ze své technologické převahy nad střelci z LB s oknem. I proto už dlouhodobě debatujem nad zpřísněním této kategorie.
Dělení na kategorie je normální všude, kde je možnost střílet několika typy luků a protože naším prvořadým zájmem je , řekněme, původní lukostřelba, laťku máme posunutou spíše k luku jako starobylé zbrani na velkou vzdálenost a sportovní luky jsou akceptovány, nikoli preferovány.
Také není naší jedinou náplní pořádání soutěží. Asociace letos pořádala dva turnaje- Mistrovství ČR v tradiční lukostřelbě a Lukohrátky, a několik dalších nějak podpořila.
Její zahraniční sekce vyvíjí vcelku intenzivní, časově a finančně náročnou aktivitu stran spolupráce se světem.
Za poslední rok se úroveň střelců viditelně zvedla a to přezto, že jsou valnou většinou samouky, mají levné vybavení, neprošli žádnými kurzy a nečetli žádné knihy o lukostřeleckých technikách, ani jejich anglické originály. I toto pokládám částečně za výsledek práce Asociace.
Osobně vnímám veškeré akce kolem lukostřelby spíše jako příležitost setkat se s podobně posedlými lidmi, než nějaké zápolení a věřím že je nás takových víc.

Co se týče pravidel, jsou platná pouze pro turnaje pořádané ATL. U ostatních je to na pořadatelích. Má rada je, dělat to jako já. Loni jsem byl zhrzený, že na polovinu turnajů nemohu, protože jsou zatíženy kostýmní poviností, nebo jsou nastaveny tak, že tam prostě nemohu. Cítil jsem se zhrzený a odstrčený. Tak si turnaje dělám sám s Komturem a je na nás, jestli tam budou vůbec nějaké kategorie, jestli uděláme ligu, jestli tam můžeš s kladkáčem.....jste tam zcela v naší moci Laughing
Motivací je citová závislost na společenství se zájmem o tradiční lukostřelbu.
Nevidím jediný důvod, který by jednotlivcům bránil udělat si turnaj a zorganizovat ho zcela podle svých představ. Klidně i pro olympijský luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Aha, rozumím. Děkuji za vysvětlení.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 6:03 pm    Předmět: Citovat

Pane Goetz promiňte, mně o nic nejde (myslím vážně). Pouze jsem si uvědomil, že celou dobu jsme se bavili o holém luku ... v mém dojmu pouze jako "sportovní holý luk!. Teprve po vaši odpovědi mi došlo, že vymezení holého luku u ATL je obsáhlejší. Že to není jen holý sportovní luk ale i lovecký recurve a moderní longbow. Proto to podle mne dostalo ještě katastrofičtější podobu, vše to co bylo v úvodu prezentováno...že úkolem ATL určitě není podporovat soutěže hololukařů, rozhodně ne v delším časovém horizontu.

Ja se opravdu velice omlouvám a neberte to ironicky ale upřimně, protože tím pádem to je všechno jinak.

Prosím berte to jako konstruktivní diskusi nic víc za tím nehledejte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

Nejsem si jist, jestli vám ještě jde o věc. Nicméně, definice vymezují hranice povoleného vybavení takže vymezení holého luku existuje v kontextu s definicemi dalších kategorií.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 5:20 pm    Předmět: Citovat

Takže vlastně v tom jsou sportovní luky jako takové, lovecké recurve, moderní longbow.
Vidíte tak to mi celkem ušlo, že kategorie HOLÝ LUK v ATL obsahuje vlastně všechno tradiční v jedné kategorii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 5:12 pm    Předmět: Citovat

Jen připomenu, aby nedošlo k nedorozumění, že když se bavíme o holém luku, tak je třeba držet v mysli jeho vymezení v rámci ATL ČR. Kategorie byla naposledy popsána např. v propozicích MČR.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Oupi,

Ja nevim co vis o USA ja jsem tam 4 roky zil a dovolim si rict ze uz vim jak ta zeme funguje.

Never vsemu co najdes na internetu Smile .

Jasne ze kdyz nekde davaji fotky z festaku tradicni lukostrelby tak nevyberou na obalku chlapa s kladkacem ale spis hezkou divcinu v historickem kostumku a longbow ( nebo lepe mongolem ) hihi

San


4 roky jsem tam nežil, byl jsem tam jen 6 měsíců po škole u příbuzných (Philadelphia). Z toho, co jsem viděl si myslím celkem reálný obrázek udělat můžu. Je to naprosto odlišná země s velmi svérázným přístupem k řešení věcí, ať už v dobrém, nebo špatném. Wink

A ten chlápek s kladkáčem nejen že nebyl na obálce, ale ani nikde mezi těmi 50-200 fotkami, které na jednotlivých stránkách byly. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Pane Goetz, více takových diplomatů jako vy....nenapsal bych to lépe.
Takže předpokládám, že vaše ostrá poznámka k "mé" nemístně zkreslené informaci kterou jsem napsal (kterou fakticky napsal někdo jiný) už z Vaši strany nebude vyžadovat omluvu.

Ale i tak pouze informace z podhradí.. to ,že v těch vašich řadách jsou takové tlaky a snaha o eliminaci holých luků neřknuli i recurve luků je patrna. Měl jsem pár rozhovorů na úplně jiná témata a jelikož to jsou lidi kteří se toho všeho účastní (soutěží) tak to s povzdechem konstatovali. Potom tady jménem několika lidí jeden napíše takový projev a to co konstatovali se mi pouze potvrzuje. Mně osobně to je naprosto jedno jen mi je líto, že pak někteří lidé ztrácí iluze.
Takže když si vemu to vše co bylo napsáno od toho nešťastného konstatování to fakticky mělo smysl. Poděkujte Sanovi.

Takže Oupi....tady ti dal Gator jasně najevo že holý luk patří do tradiční lukostřelby Smile počítají s tím (prosím to byla bezvýznamná ironická poznámka)

Zapřisáhnu se že už na toto téma nic nenapíši
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 4:11 pm    Předmět: Citovat

Z dosavadního přístupu asociace patrné, že si je přechodu mezi kategoriemi vědoma a proto je otevřená.
Kategorie tradiční luk a původní luk mají nezaměnitelné kouzlo, které přitáhlo už mnoho lidí původně střílejících holým lukem.
Prohlášení, které níže citujete, se domnívám, směřuje k tomu, že nechceme podporovat soutěže výhradně hololukařů a směšování kategorií. To že se snažíme podporovat lukostřelbu, která jde cestou většího úsilí při jednodušším technickém vybavení automaticky neznamená, umělé potlačování kategorie jiné.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:53 pm    Předmět: Citovat

Tak teď nevím pane Goetz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

JOSH.... Kdyby mi šlo o body a soutěžení, tak už mám dávno skládačku nebo jiné hi-tech vybavení. Domnívám se však společně s Gatorem a dalšími, že úkolem ATL určitě není podporovat soutěže hololukařů, rozhodně ne v delším časovém horizontu.

Tož se pak chlapi musíte pořádně domluvit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

Pane Kejvale,

důrazně si vyprošuji taková nemístná zkreslení informací, jaké jste právě předvedl poslední větou vašeho příspěvku, kde tvrdíte že, cituji:

" Co je důležité je znalost toho, že ATL výhledově nemá o tyto lidi zájem"

konec citátu.

To není jen neslušné, to je krajně drzé a jestli vám podobné chování prochází na jiných forech, tak si buďte vědom toho, že zde pokaždé narazíte.

Děkuji,

Michal Goetz
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:42 pm    Předmět: Citovat

Na zatím veškerých závodech ATL byla kategorie holý luk. A nikdo z těch, kdo do toho mají co mluvit, dosud nezpochybnil, že by neměla být vůbec zařazována.

San tady jenom rozpoutal trochu zbytečnou debatu, ve které mu nejdřív vadilo, že hololukaře na některé závody nepouští, což je pravda a s tím asociace nemá nic společeného (závody v rámci konání bitev atd). Už jsme mu vysvětlili, že na závody veteránů ho taky nepustí s rallye soutěžákem a v nomexu. A závodníky ve veteránech nefrustruje, že jim to jezdí pomalejc, protože nejsou zblblí morem naší doby a tím je čas.
V případě lukostřelby to je žlutá barva.

Rozlišování kategorií, tak jak to máme v asociaci zavedeno je OK a v tom, že je třeba porovnávat stejné vybavení jistě není spor.

Pak žehral kolik práce stojí vyrobit dřevěný šíp, k tomu už taky několik lidí napsalo, že právě tohle je baví a není to pro ně opruz jako pro Saníčka, takže to je taky OK.


Takže když bude mluvit každý sám za sebe a San se uzdraví z chřipky a přestane se nudit, ukáže se, že současný stav vyhovuje nikdo nikoho nemá v plánu ostrakizovat.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:41 pm    Předmět: Citovat

Já myslím že tato debata již dále nemá nějaký smysl. Jestli mám pravdu nebo né na tom vůbec nesejde je to osobní názor a já klidně přiznám pokud se pletu. Oupi ty máš zase jiný a já jej respektuji. Počkejmě 3 roky a uvidíme kam to všechno půjde, lidi si to sami vytřídí. ten zájem o lukostřelbu se rok od roku zvyšuje. Nakonec tady může být 70% hololukařů kterí se budou hlásit k tradiční lukostřelbě, založí si nějakou organizaci nebo budou jen tak pořádat závody bez nějaké asociace pro potěšení své a jiných a potom někteří budou se slzou v oku při večerních ohních vzpomínat jáké to tehdá bylo když začínali v ATL. Tak jako ti co kdysi začínali v Kocourovi, Jaroměři, SEBU Smile

Co je důležité je znalost toho, že ATL výhledově nemá o tyto lidi zájem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:29 pm    Předmět: Citovat

Oupi,

Ja nevim co vis o USA ja jsem tam 4 roky zil a dovolim si rict ze uz vim jak ta zeme funguje.

Never vsemu co najdes na internetu Smile .

Jasne ze kdyz nekde davaji fotky z festaku tradicni lukostrelby tak nevyberou na obalku chlapa s kladkacem ale spis hezkou divcinu v historickem kostumku a longbow ( nebo lepe mongolem ) hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:25 pm    Předmět: Citovat

Jestli je Oupi zdruzen nevim, ale ja jsem v ATL zdruzen a dokonce je financne podporuji kdyz muzu. hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:24 pm    Předmět: Citovat

"Ježkovi voči"... Mě a svěřit fci? Toho bohdá nebude. Very Happy
Jak jsem psal, USA je velmi specifická země, co se "tradic" týče. A ohledně Německa - našel jsem tři stránky klubů a dvě závodů, nebo chceš-li festivalů a nikde tamy na fotkách nebyl holý luk, všechno tradiční. Reagoval jsem jen proto, že to, co bylo k nalezení na netu bylo v příkrém rozporu s Tvým tvrzením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

Oupi ... ty jseš združen v ATL nebo ti dali nějakou funkci že tak vehementně tady za ně kopeš Very Happy vtip

To jestli holé luky patří do moderního pojetí tradiční lukostřelby nebo ne mi nedávno potvrdilo shlédnutí DVD mistrů US Masters of the Barebow (pozor barebow se jmenuje vše co nemá mířidla) no a mezi nimi i střelci z holých luků (sportovních) které mají jak opěrku tak button a střílí instinktivním stylem atd. takže jaképak dohady. Zase pozor nutno si uvědomit že oni střílí pro lov a 3 D mají mimo loveckou sezonu jako trénink. Takže pokud tradiční - instinktivní lukostřelba přišla do Evropy odtud tak to považuji za součást.


To co napsal San je naprosto přesně. Byl jsem taky několikrát v německu na festivalech podotýkám tradiční lukostřelby a je to přesně tak jak píše. Nikoho by ve snu nenapadlo že by se někdo snažil toto tak selektovat a to se tam potkávají i lidé co preferují historii v kostýmech atd . Všichni střílí z luku a baví se (myšleno pro ty lidi sranda) a je to od kladkových po bůhví co. Ale jsou svý ze svými když se soutěží.


S argumentem číslo 1 naprosto souhlasím. Je to určitě levnější pořizovací vstup a odrazový můstek pro další vývoj zájemců a je nutno to respektovat

Argument č. 2 je výhledově 100% protože někteří střelci v ATL jasně cítí ten odklon do historické lukostřelby než o všeobecný zájem

Určitě ATL má pozitivní dopad o tom není pochyb. Ale řekněme si úpřimně...je tady v současné době ještě nějaká jiná volba?? A není náhodou ten zájem způsoben pouze tím, že se lukostřelba dostává do širšího povědomí lidí a ti hledají možnosti kde nalézt svoji krevní skupinu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

San Duro: Já se nikterak nezapojuji do diskuze, jestli holé luky ano, nebo ne. Jen jsem poukazoval na to, že Jaroslav Kejval nemá pravdu. A kam jsem se díval? Zadej si do googlu traditional archery, příp. traditional archery festival a vyleze Ti cca 370 000, resp. 55200 odkazů. Prohlížel jsem jen první tři stránky, pak mě to přestalo bavit. Byl jen na webu Korejců, Angličanů, Němců, Korejců, Turků a pokud se nemýlím, tak i Monolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 11:17 am    Předmět: Citovat

Zase musim souhlasit s Jardou Kejvalem. Popsal to presne.
Vetsina skonci u Vidima. Ty co maji trochu sportovni ambice tak skonci v CLS.

Ja nevim na jame weby se koukate ale ja jsem byl v rakousku na zavodech a tam lidi nic nerozlisuji. Maji kategorie a v tech si strili a je jim jedno jestli je to klackem nebo kladkacem.
Nikdo na nikoho necivi nikomu nezavidi, vsichni se dobre bavi, ve spicce vladne zdrava rivalita. Ale hlavne si to vsichni naramne uzivaji.

Podme se bavit o zakladnich argumentech.

1. Vybava na strileni aby se to clovek mohl opravdu ucit je levnejsi nez vybaveni stejne kvality v "tradicnim" provedeni . Cokoliv to tradicni znamena.

2. Kdyz ty lidi nepodchyti ATL, pujdou jinam

3. Ukazalo ze ATL ma pozitivni dopad na spoustu hololukaru ktery zacinaji strilet treba korejcema nebo longbow.

4. Svuj prvni holy luk vetsina lidi preda nebo proda dal, ponevac pujdou minimalne o pet liber vyse a kvalitnejsiho vybaveni.

Zavery si utvorte jake chcete.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.