Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Měření luků Všetice 2009

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 10:41 am    Předmět: Citovat

Možná mi něco uniklo, ale než vymyslíte programy, čidla a interfejsy, řešil bych to provizorně tak, že bych snímal kamerou na jeden obraz jak hodnotu nátahu, tak to, co ukazuje siloměr a odečítal až dodatečně ze záznamu. Motůrek nátahu bych tím pádem mohl zrychlil tak na 5 až 10 cm za sekundu a na hodnotu 30 liber bych dal končák Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

No, koukám, že vás zaujala hlavně "vanička a děcko se zatím povaluje nepovšimnuto v kopřivách". Rolling Eyes

Tak já bych se zase trochu vrátil k těm naměřeným lukům:

Re PeZ: Hodnoty mi připadají více než dobré, určitě bych nečekal, že selfbow bude dávat s 33 gramovým šípem rychlost přes 150 fps a to i jasan. Samozřejmě ty síly luků přes 57 # už jsou dost slušné a na mě velké, normálně střílím luky do 50#, ale natahoval jsem si tu moruši a připadala mi velmi pěkně udělaná, plynulý "chod" a takový i jako "pružinový" návrat. Byl to velice zajímavý pocit . Už jsem si teda nestačil i vystřelit ale snad příště, jestli mne PeZ nechá.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 2:34 pm    Předmět: Citovat

Lafeta je moje, mincíř pana Ishiho
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 11:08 am    Předmět: Citovat

Vsude jsou USB konvertory , nejlevneji jsou na stare telefonu, drazsi maji v kazem PC obchodu.

Pokud by se merilo s PC nezapomnel bych na nejakou zarazku max natahu a tak.

Spinac (cokoliv mechanickeho) bych nepouzival, zapadka preci jen bude davat razy, skusil bych spise nejaky opticky / magenticky princip.

Citace:
Predpokladam ze meric je u Mysi, komu patri ten digitalni mincir ?


Bohuzel NE
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 11:02 am    Předmět: Citovat

Stacilo by zrychlit odecitani:

Hlavne mene odecitani, merilo s po 1 cm, opravdu by nestacilo po 0,5" ?

Zjednodusit posun: O 3 zuby = 1 delka mereni
Zjednodusti odecitani: Jeden prihlizejici ma pridelanou na hacku drevenou kosku, ktera jede primo po stupnici.

Dasli prihlizejici mnel take napad pouzit jednoduchou kladu, pak by postupne napinani bylo plynulejsi a tech zubu na 1 delku by mohlo byt vice - vetsi presnost - vetsi komfort pri mereni.

Take uchit tech luku bu chtel vice vymakam , nejlepe vymennitelne profily na veltsim pevnostnim sroubu.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 8:51 am    Předmět: Citovat

No idealni by bylo aby se :

No kontakt muzes dat na zub, kde zaskakuje kolecko.
Pokud je to mozne tak zuby na kolecku tak, aby co zub to bylo nejaka cela frakce centimetru nebo palce, dle toho co chceme.
Drzak se musi udelat nastavitelnyna sportovni madla, teda vsech krome jednoduchych nefunguje.

Skusim na to napsat nejaky SW, mohlo by to rovnou malovat krivky.

Akorat premyslim na jaky interface pripojit ten spinac, dneska uz ty netbooky maji akorat USB inetrface, podivam se na web.

Predpokladam ze meric je u Mysi, komu patri ten digitalni mincir ?

Tohleto me opravdu bavi Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 3:43 am    Předmět: Citovat

Pokud dreveny luk neni napjat vice jak 10 vterin neztraci moc na sve vaze ,zase kdyz se nam podari precist namerene hodnoty do peti vterin tak by natahohova krivka mela byt pomerne presna co plati u selfbows .
Kdyz tyto luky budou mit bambus jako backing tak se zase chovaji podstatne lepe pri mereni natahove krivky ,tim ze mohou zustat dele napjaty bez ubytku tahu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 12:01 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Skusím ještě vymyslet, jestli by ta nátahová křivka nešla měřit bez toho, aniž by byl luk takovou dobu v plném nátahu. Zatím mne nic lepšího nenapadlo

No šlo by to s elektronickým siloměrem a s kontaktem na klapačce - s každým zoubkem by to do PC poslalo impuls a odečetlo hodnotu ... Wink Ale já to nevyrobím Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 8:14 pm    Předmět: Citovat

Skusím ještě vymyslet, jestli by ta nátahová křivka nešla měřit bez toho, aniž by byl luk takovou dobu v plném nátahu. Zatím mne nic lepšího nenapadlo
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Libor to dava dohromady.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Peter, nešlo to naflákat do nejakej tabulky na stáhnutie?
Inak super


---------------------------------LB mulberry 76,5"ntn ---LB ash 77,7"ntn ---LB mulberry 76,5"ntn ---LB ash 77,7"ntn ---FB ash 54,7"ntn
bow mass weight [oz] -------------21,9 -----------------------30,0 ---------------------21,9 ------------------------30,0--------------- 12,7
bow weight [kg / 28"] -------------26,0 -----------------------26,2 ---------------------26,0------------------------ 26,2--------------- 22,3
bow weight [lb / 28"] --------------57,3----------------------- 57,7--------------------- 57,3 ------------------------57,7--------------- 49,1
arrow weight [g] -------------------33,0 ----------------------33,0 --------------------62,0 -------------------------62,0 ----------------26,0
arrow weight [grain] --------------509,0 ---------------------509,0 ------------------956,2------------------------ 956,2 ----------------401,0
[lb / grain] ---------------------------8,9 ------------------------8,8 -------------------16,7 -------------------------16,6 ------------------8,2
arrow velocity [f.p.s. / 28"] -------156,0 ---------------------152,0------------------- 131,0----------------------- 128,0 ---------------148,0
arrow velocity [f.p.s. / 30"] -----------ne------------------------ne---------------------ne----------------------------138,0 ----------------ne

Nemám lepší možnost, byla to editace jak v pravěku Evil or Very Mad , inteligent pozná, že to byly jen 3 luky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 3:13 pm    Předmět: Citovat

Masinu vyrobil Miso ?
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

Všechna měřená data má Libor tak se obracet na něj.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

A Jeste nedelni testovani luku:

http://picasaweb.google.com/orangegalery/MTL2009Testluku
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

Libor to dava dohromady.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Peter, nešlo to naflákat do nejakej tabulky na stáhnutie?
Inak super
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 12:14 pm    Předmět: Citovat

Prosím ty kteří pořídili z testování nějaké fotografie, aby mi dali na toto vlákno zprávu. Potřeboval bych tak 2-3 snímky.
Děkuji
G.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 12:01 pm    Předmět: První příspěvek Citovat

Tady jsou údaje mých luků - výstřelová rychlost je průměr ze 3 měření, uváděl jsem to v angličtině, kdyby to nahrábnul někdo z ciziny Wink .

LB mulberry 76,5"ntn LB ash 77,7"ntn LB mulberry 76,5"ntn LB ash 77,7"ntn FB ash 54,7"ntn
bow mass weight [oz] 21,9 30,0 21,9 30,0 12,7
bow weight [kg / 28"] 26,0 26,2 26,0 26,2 22,3
bow weight [lb / 28"] 57,3 57,7 57,3 57,7 49,1
arrow weight [g] 33,0 33,0 62,0 62,0 26,0
arrow weight [grain] 509,0 509,0 956,2 956,2 401,0
[lb / grain] 8,9 8,8 16,7 16,6 8,2
arrow velocity [f.p.s. / 28"] 156,0 152,0 131,0 128,0 148,0
arrow velocity [f.p.s. / 30"] 138,0

Nedal jsem luky ke změření nátahové křivky, a to z jednoduchého důvodu - postup byl tak pomalý, že by v průběhu měření zestárnuly o několik let. Při měření nátahu na 28" šla síla u dřevěných luků každou vteřinou o 0,1 kg dolů , takže uvedené hodnoty nátahu jsou nějaké submaximum (u moruše jsem hlásil zapisovateli : 26,38, ne 26,22, ne 26,09,ne 26,00 a pak jsem nechal luk uvolnit), zatímco na laminátové luky jste se mohli dívat minutu a ručička se ani nehnula.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 11:48 am    Předmět: Měření luků Všetice 2009 Citovat

Nedělní možnost měření luků mě nadchla, protože jsem měl možnost dostat se k měření, ke kterému se doma nedostanu. Doufám, že dojde ke zveřejnění naměřených výsledků pro poučení těch, kteří luky dělají nebo si luk vybírají a doufám, že se toto téma nestane útočištěm teoretických tlachalů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.