Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vibrace luku

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 3:16 pm    Předmět: Citovat

Koukal jsem zatim jen zbezne, kouknu na to poradne vecer.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 1:17 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
skoumani jestli je nejlepsi zvuk spojen s nejlepsimi vlastnostmi asi nikdo skoumat nebude.


Takže z toho vyplývá, že to nastavování BH na nejnižší hluk je spíše o té "nervozitě". Zkusím se na to ale podívat, zajímá mě to.
P.S: Díval ses na ty moje fotky na "Je šíp tvrdý nebo měkký?" Docela to ujde, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

skoumani jestli je nejlepsi zvuk spojen s nejlepsimi vlastnostmi asi nikdo skoumat nebude.

V praxi to sestelujes aby neoperene delali co nejmensi rozptyl. Jestli to souvisi se zvukem asi nikdo nekdy neskoumal.

To posledni neni tvrzeni ale teorie nekolika jedincu . Ja si myslim ze to je docela jedno, chyba vypousteni je velika ( aspon u mne a proto se tim zaobirat ani nemuzu) Jasne ze bocni sily by bylo nejvhodnejsi eliminovat.
Ale v lukostrelbe plati ze kdyz budes delat veci furt stejne, tak to bude litat tam kam ma a budes se trefovat at delas odhylku od stylu jakoukoliv a mas rozstelovany luk bude to litat porad do stejneho mista.

Jasne ze kdyz se dopustis strelecke chyby a odchylis se od formy tak ti to da rozstelovany luk vyzrat a chybu znasobi.

Na to je opravdu nejlepsi longbow se stredovym vedenim sipu , ten ti odpusti nejvic. Nejvic ti to daji vyzrat luky se siahem.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 10:49 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:

U longbow obecne tento problem moc nehrozi, zvuk je vytvaren mlasknutim tetivy o ramena luku. Je to spis problem reflexu, kde tetiva doseda na konce ramen luku. Obecne reseni , kdyz to mlaska moc , pritahni tetivu.


U extremne velkeho braceheigth zase ostava napnuta tetiva po vystrelu a luk spis bude zvukem pripominat strunny nastroj.


Resi se to tak ze u recurvu se vyladi BH na nejmensi hluk

Jsou i ruzne teorie co tvrdi sip by mel opoustet tetivu kdyz je koncik v nulovem rozkmitu


No fajn, ale: to mlaskání se odstraňuje proto, že to znervozňuje střelce, příp. zvěř, nebo proto, že se tím i něco vylepší? To je dost podstatné! To právě chci zjistit, jestli to zvukové spektrum nějak souvisí se sladěním luku a šípu.
K tomu tvému poslednímu tvrzení - zářez končíku by měl vyklouznout z tětivy, když se oba pohybují stejným směrem, jinak tam působí boční síla, která nějak neblaze ovlivňuje další let. Ale ještě mi to není moc jasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 9:08 am    Předmět: Citovat

Jardo,

Samozrejme ze ma, obecne cim vyssi brace heigth tim mene energie se preda sipu pri vystrelu. U tradicnich luku se tim da jemne nastavit "sila luku" na tvrdsi nebo mekkci sip, protoze tradicni luk nema button. Samozrejme ze nemenis silu luku ale v tomto pripade ucinnost.

U longbow obecne tento problem moc nehrozi, zvuk je vytvaren mlasknutim tetivy o ramena luku. Je to spis problem reflexu, kde tetiva doseda na konce ramen luku. Obecne reseni , kdyz to mlaska moc , pritahni tetivu.

Je to celkem casty jev u novacku, ti maji vetsinou tetivu z Dacronu a oni nevedi ze se casem vytahuje.

U siahovych luku dostavas ten mlask furt coz vychazi primo z konstrukce luku, kdy se preklopi siahy.

U extremne velkeho braceheigth zase ostava napnuta tetiva po vystrelu a luk spis bude zvukem pripominat strunny nastroj. Korejci to resi tak ze mezi tetivu a madlo luku daji maly bubinek ( ten s dirou ) ktery vytvori rezonancni prostor. tetiva se podlozi kouskem dreva a vytvori kobylku. Pak vemes sip a s zinema vytvoris improvizovany smycec.

A muzes vesele vyhravat. Pro dalsi detaily ve filmu Kim Ki Duka , Hwal

http://www.imdb.com/title/tt0456470/

Zvuk je podstatny jen u lovu, kdyz ti to opravdu mlaskne tak nez doleti sip ke zvireti to uz muze byt o pet metru dale.

Resi se to tak ze u recurvu se vyladi BH na nejmensi hluk a obecne u luku tim ze na tetivu se daji takove chlupate koule, ktere brzdi tetivu.

Samozrejme jako vzdy zmena jednoho parametru se projevi zmenou dalsich peti a vyladovani luku na nejmensi hluk zmenou BH nebou pridanim ruznych tlumicu ma vzdy za nasledek znizeni ucinnosti luku.

Jsou i ruzne teorie co tvrdi sip by mel opoustet tetivu kdyz je koncik v nulovem rozkmitu a tak dale ale kdo by se stim s..l. Bez vysokorychlostni kamery zjistis prd. Empiricky se snazis aby neoperene sipy meli co nejmensi soustrel. Ale jak rika klasik, misto toho aby si stracel cas jemnym ladenim luku, investuj ho do treninku aby si strilel lepe.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 8:09 am    Předmět: Citovat

Píše se tady o vlivu výšky předpětí (BH) na zvuk tětivy při výstřelu.
Mám několik dotazů na odborníky:
a) má mimo BH na ten zvuk vliv i vyladění luku a šípu?
b) je to stejné u ruzných typů luku (RB, LB, "korejský mrňousek" atd.) ?
c) a to nejdůlezitější: proč je ten zvuk jiný ? (- myslím fyzikální příčinu toho rozdílu.) Jak se liší jeho spektrum?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

Jo všichni 70 olympijska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan Sobotka
Nováček
Nováček


Registrace: 6.11. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 11:38 am    Předmět: Citovat

diky za odpovedi:-) Nakrouceni jsem jeste bohuzel nevyzkousel, neb jsem mel moc prace a nemel cas....ale v nejblizsi dobe se na to chystam...Jinak mozna o tom moc premyslim a asi ne vzdycky se moje uvahy ubiraji spravnym smerem, takze me prosim opravujte:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan Sobotka
Nováček
Nováček


Registrace: 6.11. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 10:46 am    Předmět: Citovat

Pak jsem se chtel taky zeptat na vec, ktera s tim souvisi....Kdyz mam luk o sile 28 liber a sipy, urcene na sily 22- 28 liber nemuze se stat, ze ty sipy jsou prilis lehke a neprebiraji tak malo energie, coz zatezuje vice samotny luk??? S tim by taky mohly souviset ty vibrace ne? ze jde do luku vic energie nez je potreba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan Sobotka
Nováček
Nováček


Registrace: 6.11. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Dalsí vec, která me trápí je, ze nedavno se mi podarilo trefit se "robinhoodovsky" do konciku zapichnuteho sipu, coz melo za nasledek jeho lehkou deformaci, ktere jsem si ale nevsiml a nasledkem toho mi pak vypadl koncik pri strelbe a strelil jsem naprazdno....Vim, ze se tim muze luk poskodit, ale zajima me jestli proste bud rupne rovnou, nebo jestli se muze stet, ze se v nem vytvori nejake prasklinky, ktere se pak dale rozsiruji....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 10:21 am    Předmět: Citovat

muži i ženy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 10:01 am    Předmět: Citovat

70 metrů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 9:51 am    Předmět: Citovat

Tak to jsem rád.
Když jsme u OH, na kolik m se ty paralelní soutěže střílely, u mužů i žen mi to uniklo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 8:57 am    Předmět: Citovat

To byl mistr Hegedus ze svazu ČLS. Nesmyslu tam bylo od něj více. Akorát blbl lidem hlavy. V prstech to určitě není
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 7:52 am    Předmět: Citovat

orange napsal:
misto abys ji nechaval plavne sklouznout.

Při přenosech z olympiády říkal přísedící lukostřelec (už nevím kdo to byl), že úspěchy asiatů jsou dány tím, že mají hbitější prsty. Jak to s tím souvisí? Pořád se mi zdá, že na "volné sklouznutí" moc hbité prsty být nemusí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

ten clanek je uz u Lucinka dlouho ale tvrdi ze mu nechodi maily a ma super vytrenovane S{AM filtry. Mozna mu chybi fotky, udelame v nedeli..

Na poslednim treninku jsme taky vyresili divne zvuky zatocenim tetivy.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 5:16 pm    Předmět: Citovat

To samotne drnceni tim odstranis, ale pokud to znelo pokazde trochu jinak, vsadil bych se ze take vytrhavas tetitu pri vystrelu (rikas prstum ted pustit a vyrves je z pod ni) , misto abys ji nechaval plavne sklouznout. Prave to vytrhavani zni jako hra na harfu a u spatne nastaveneho luku se to bude jen zviditelnovat Rolling Eyes

Vic o tom bude psat SanDuro v clanku co prihcazi.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan Sobotka
Nováček
Nováček


Registrace: 6.11. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 12:31 pm    Předmět: Citovat

Ok, rozumim....diky moc za radu....ta tetiva se casem asi trochu "vytaha" a chce to ji zkratit tim zkroucenim.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Vybruje proto že na něm máte špatně nastavené předpětí- brace height. Nakruťte tětivu tak aby vám mazi madlem luku a tětivou vznikla vzdálenost 21 cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan Sobotka
Nováček
Nováček


Registrace: 6.11. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 11:05 am    Předmět: Vibrace luku Citovat

Zdravím vsechny:-) predne chci rict, ze to je super web, jaky jsem dlouho hledal a diky vsem, kteri ho zalozili a vedou....
K memu dotazu...nejsem zadny velky strelec, lukostrelbu mam rad jako zabavu a odreagovani....presto ve me za dobu co strilim vyklicilo par otazek, na ktere bych rad nasel odpoved....Predne jde o to, ze muj luk (samick polaris 170 palcu delka/sila28 liber) pri vystrelu vibruje....to by asi bylo normalni, ale zda se mi , ze vibruje nekdy vice a nekdy mene....Zrejme je to nejaka chyba pri vypousteni, ale sam nejsem schopen ji zanalyzovat, takze uvitam veskere pripominky...
Diky za odpovedi:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.