Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kusa pre zaciatocnika
To snipers

OK když to popisuješ, vidím v tom nefér jednání prodejce, taky bych byl vytočený do vrtule. Na druhou stranu
použít epoxidové lepidlo je zrůdnost i kdyby se nic nestalo, pro případ reklamace špatně, co se týká estetiky jakbysmet.

To co se odehrálo tady, nemuselo být, kdybys hned popsal co se stalo, výkřiky do tmy jsou naprd. Takto je to zcela jasné všem. Stačilo reagovat asi na tři výzvy. Tvá věc.

To Alfonz dej si měsíc pauzu na komentáře a jenom čti a přemýšlej. Hodně Ti to prospěje!  - díky za upozornění, jsem nemyslící bytost, tak mi odpust mou zvídavost. Ale když tak přemýšlím nasypat by sis popel na hlavu měl asi ty, kvůli čtyřem stovkám jsis domrvil ramena. Dobrá práce. To co  následovalo už je mezi tebou a Cermanem.
Odpovědět
(05-21-2020, 01:51 PM)Jira Napsal(a): Schovávat se za přezdívky, pomlouvat stylem všichni vědí, ale mě se o tom nechce mluvit na to fakt nemusíte mít koule, na to stačí silný žaludek.

Vskutku..moderna psychiatria by mala do buducnosti zohladnit zaradenie novej diagnozy-virtualna schizofrenia.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
To tě dostane, ani netušíš jak... Horší než koronavirus. Wink
Odpovědět
len doplnim... tie ex schoxy mam na bulldog 380 aj ja.. aj mne sa odlepily.. kupil som nove a na nich nelepil dvojvsrtvovu pasku( tu najdrahsiu aku som nasiel.. tusim 1,5m stalo 7e alebo tak nejako uz si nespominam) a drzia mi doteraz...
Odpovědět
Já origo v balení s Micrem v pohodě, drží.
Na Matrix jsem dokupoval, ty po dvou výstřelech upadly. Hrklo ve mě, protože jsem to nečekal a netušil jsem co to ulítlo. Úprava provedena tak jako ty, drží dodnes.
Odpovědět
Ahoj všichni. Přemýšlím, jakou pořídit kuši. Bohužel jsem limitovaný rozpočtem max 15K. Vím, že to není moc, ale verim, ze i za tuhle cenu pujde pořídit nejakou rozumnou. Libili se mi Wicked Ridge, ale u nás téměř k nesehnani. Koukal jsem na arrowinapple, vsecky out of stock, tak jsem jim psal a letos prej vůbec nebudou. Docela me zaujala a nemela ani špatné recenze tahle 
https://www.balistas.cz/kuse-centerpoint-dagger-390-185lb/
Co myslíte, je to dobrá volba za tuhle cenu? Díky 
Odpovědět
Ahoj Hanz
Tebou zmiňovanou kuši jsme řešili asi tři strany zpět. Čtěte ta vlákna prosím. Pouze to tedy zopakuji. 

Typ Dagger opět staví na původním šasi, které v roce 2014 představil Killer Instict jako model KI350. Tento koncept dnes zahrnuje desítky typů kuší, pod mnoha značkami.
Poznáte je podle typu použitých ramen. Zbytek se mění, ať už jde o rail nebo pažbu. Jde o levnou kuši, která má velmi slušnou přesnost, u nejlepších modelů od Centerpointu a KI dokonce špičkovou. Otázkou bude životnost, ale už jsme tu probírali, že někdo už má na Horizone Stealth přes 1000 ran a drží. Jasně, že si kupuješ kuši za málo peněz a tak musíš počítat s horším zpracováním, většími tolerancemi, horšími materiály, horší spouští,... než u kuše za tří, čtyř, pětinásobek. Z čínské produkce je to to lepší, americké typy budou ještě o kus dál. 

Pobavuje mě česká scéna, kdy jsou dvě identické kuše, pod jinou značkou nabízené za velmi rozdílné ceny.

https://www.balistas.cz/kuse-centerpoint...390-185lb/

https://www.pazba.cz/Kladkova-kuse-Crosman-Dagger-390

Za peníze z nabídky níže, jde o odpovídající cenu. Uvidíš, zda Tě to chytne či nikoliv. Pokud ne, kuši prodáš, něco zažiješ, moc neproděláš.
Pokud ano, můžeš kuši upravovat a ladit.  Pořídíš třeba náklop optiky, lepší optiku, další tlumiče hluku, custom tětivu a lanovody, lepší šípy,...
Nebo jí prodáš, něco přihodíš, pořídíš něco lepšího a zase se posuneš o kousíček dál. 

Za tyhle peníze včetně záruk bych se toho opravdu nebál.
Odpovědět
(06-10-2020, 05:22 PM)Hanz009 Napsal(a): Ahoj všichni. Přemýšlím, jakou pořídit kuši. Bohužel jsem limitovaný rozpočtem max 15K. Vím, že to není moc, ale verim, ze i za tuhle cenu pujde pořídit nejakou rozumnou. Libili se mi Wicked Ridge, ale u nás téměř k nesehnani. Koukal jsem na arrowinapple, vsecky out of stock, tak jsem jim psal a letos prej vůbec nebudou. Docela me zaujala a nemela ani špatné recenze tahle 
https://www.balistas.cz/kuse-centerpoint-dagger-390-185lb/
Co myslíte, je to dobrá volba za tuhle cenu? Díky 

Ahoj Hanz009
Náhodou jsem na ebay narazil na odkaz na prodejce zlevněných kuší. Mají tam za zajímavé ceny i Wicked Ridge. 
https://www.eders.com/wicked-ridge-rampa...aw-50.html
Odpovědět
Diky za odpověď Dane. Ještě jsem tady v diskuzi četl, ze nekdo doporučoval starší bazarové Excalibury. Co myslíš, vyplatí se pockat na nejakej bazarovej kousek, za podobnou cenu, nebo radsi vzít Dagger 390?
Odpovědět
Hanz009
Ahoj, samozřejmě staré Excalibury jsou to nejtrvanlivější a nejspolehlivější co bylo ve světě kuší zřejmě vyvinuto.
Je to stará, ale chytře řešená konstrukce, z kvalitních materiálů a s obrovským naddimenzováním dílů. Má obrovskou životnost (ramena statisíce ran, jedna tětiva Ti vydrží 1500 - 3000 ran,...)., skvělou přesnost a obrovskou možnost ladění a custom dílů. Vybírej ze staré velké řady, takže typy Vixen, Exocet, Exomag, Eclipse, Vixen II, Exocet 200,  Ibex, Phoenix, Axiom, Exomax, Equinox, Relayer Y25. Dva předposlední jsou naprostý top, jak už z pohledu vývoje této řady a její výkonnosti, poslední z nich je nejhezčí a do budoucna nejhodnotnější Excalibur.

Největší problém spatřuji ve stavu, ve kterém kuši seženeš. Takové ty inzertní kecy, jak má kuše 30 ran, střílená důchodcem jen v neděli a v létě vůbec nečti.
Jsou to pracovní koně a vystříleli velké množství ran. Poznáš to podle stavu tětivy, ošoupání railu, záchytu, opotřebení povrchu pažby atd. 


Důležité je, aby byla v pohodě ramena (bez poškození, štípnutí, delaminace), zbytek se nechá snadno opravit nebo vyrobit nově.
Získáš tak kuši, která spolehlivostí převyšuje vše a má i velmi nízké provozní náklady. Většinu věcí si na ní uděláš sám.

Tedy koupí starého Excaliburu bys získal kuší, která Tě přežije, s minimálními dalšími náklady, skvělou přesností a možností dalšího vývoje.
Nevýhodou bude shánění kuše v pěkném stavu. 

Koupí Daggeru získáš novou kuši se zárukami, slušnou přesností, průměrnou spolehlivostí.
Nevýhodou bude dražší servis (lanovody, lis nebo cena za práci u externího servisu).
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)