Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše po domácku
To miesto by tam vzniklo skôr, či neskôr. Potom by nastalo zlomenie.prekrocil si maximálnu medzu pružnosti /pevnosti v tlaku.moze ísť aj o skryté vady materialu.
Hrať sa s tým by sa oplatilo ak by slo o úpravu natahu 120  a viac libier.
Odpovědět
Pre zabavenie "papierová kuša"
https://uloz.to/!cb2Uwkakvf5u/borici-myt...vy-luk-avi
Odpovědět
Tentokrát inspirace k dřevěným šípům s plochými konci. Občas se mi stalo, že tětiva nabrala šíp zespodu, takže výstřel byl jako by šíp někdo hodil rukou. Rána skoro jako výstřel naprázdno. Pomohla kombinace 2 věcí: 1) na plochý konec šípu jsem vteřiňákem nalepil kolečko z koženky. 2) omotávku tětivy jsem udělal trochu tlustší. Výsledkem je spolehlivý výmet, navíc se snížilo riziko roztržení konce šípu od tětivy a taky je šíp aspoň trochu chráněný proti zásahu šíp do šípu (to je ten slavný "robinhúd"). Původně se mi do těch koleček na končíky moc nechtělo, vypadalo to moc pracně. Ale pokud se práce připraví, tak to jde rychle. Je třeba proužek koženky o šířce odpovídající průměru šípu. Pak nastříhám čtverečky a otočím je rubem nahoru. Na končíky šípů kápu vteřiňák a pak přitisknu na nachystaný čtvereček. V době, kdy lepím poslední čtverec, je už první šíp zaschnutý, tak lze hned vzít nůžky a čtverec ostříhat dokulata kolem konce šípu. Ošetření 20 šípů mi trvalo 20 minut. Zlepšení spolehlivosti výstřelu bylo na 100%, takže jsem tak upravil všecky dřevěňáky, co mám. Druhá věc byla zesílená omotávka tětivy. To jsem udělal jen v šířce asi 2 cm namotáním na původní omotávku. Tětiva se do té koženky trošku zaboří a nesklouzne ani se neodrazí jako předtím, navíc tlustší omotávka zabrání, aby tětiva podlezla pod šíp. Životnost té přimotané části je nic moc, odhaduju asi stovku výstřelů, ale nevadí, pak to namotám znova a původní omotávka vypadá stále dobře, protože byla chráněná.

Ještě dodatek: Na té samodomo kuši jsem vyměnil prádelní šňůru za profi tětivu. Ta střílí výborně, ale byla tenká, tak vznikal ten problém s podebíráním dřevěných šípů, dokud jsem tu omotávku nezesílil. To podebírání šípů je nepříjemné nejen z důvodu snižování životnosti ramen a tětivy, ale často ta tětiva skalpuje i 1-2 kormidla.
Odpovědět
Tvoj opis poukazuje skôr na nejaký technický nedostatok.
Zosilnená stredovka to len koriguje.
Skús si skontrolovať :rovnosť šípok, dĺžku šípok vzhľadom na vodiacu plochu sochy
-Usadenie šípky na vodiacu plochu sochy
-Pritlak šípok
-Pokiaľ máš šípku vedenu žľabom, tak aj hĺbku vzhľadom k priemeru

(01-21-2019, 03:06 PM)spitamen Napsal(a): Tvoj opis poukazuje skôr na nejaký technický nedostatok.
Zosilnená stredovka to len koriguje.
Skús si skontrolovať :rovnosť šípok, dĺžku šípok vzhľadom na vodiacu plochu sochy
-Usadenie šípky na vodiacu plochu sochy
-Pritlak šípok
-Pokiaľ máš šípku vedenu žľabom, tak aj hĺbku vzhľadom k priemeru šípky 
Odpovědět
(01-21-2019, 03:06 PM)spitamen Napsal(a): Tvoj opis poukazuje skôr na nejaký technický nedostatok.
Zosilnená stredovka to len koriguje.
Skús si skontrolovať :rovnosť šípok, dĺžku šípok vzhľadom na vodiacu plochu sochy
-Usadenie šípky na vodiacu plochu sochy
-Pritlak šípok
-Pokiaľ máš šípku vedenu žľabom, tak aj hĺbku vzhľadom k priemeru

Jo, opravdu mám úzký žlábek, původně to bylo na tenčí šipky D=5mm, teď mám D=8mm. Tenčí problém neměly, když byla omotávka původní. Tlustší šipky tenká tětiva občas podebrala. Zesílená omotávka tětivy a koženkové kolečko D=8mm na končík šípu to vyřešily. Po úpravě můžu střílet tenčí i tlustší šípy, výstřel je vcelku spolehlivý. Přítlak šipky u té mojí samodomo kuše je samozřejmě taky námět na zlepšení.
Odpovědět
Daj si pozor aj na uloženie tetivy v koncovkach lucista.ak menis priemer tetivy na menší, môže to pri vyšších natahovych silách spôsobiť kolaps koncovky lucista.najme ak je koncovka z materiálu nedostacujuceho,alebo má konštrukčné nedostatky. (silu tvojho lucista si nepamätám) 
Orientácia stredového uderoveho bodu tetivy hore,alebo dole od pozdĺžnej stredovej osi šípky je okrem zvýšenej straty energie rizikovejsia,najmä pre drevené nasady šípok, a to hlavne vtedy ak štruktúry dreva idú "do vrtule"
U drevených nasad,je dôležitá aj poloha letokruhov vzhľadom k polohe stredovej časti tetivy.
Odpovědět
Spitamen: vše jasné. Tyčky na šípy vybírám podle přímosti a taky podle rovnoběžnosti let vždy. Lučiště je ocelové 50 lbs koupené jako náhradní k pistolovce Fox. Tětivu jsem pak dokoupil taky', oboje by mělo pasovat. Ale zbytek kuše jsem vyrobil, asi to chce ještě dořešit přítlak šipek, ta pružina, kterou tam mám zpusobuje malé zvednutí hrotu šipky a to ještě souvisí s pruměrem šipky a hloubkou drážky. Složitě se to vysvětluje, ale je to jednoduché. Tuto kuši beru jako hračku, kde se vyblbnu, mužu přidat miřidla nebo laser a pod. Bez obavy z neúspěchu. Na garážovou střelbu pro odreagování to stačí a na opravdovou střelbu jsem pořídil Stealtha a karbonové šípy. Ale když to zpětně zhodnotím, tak jsem víckrát vystřelil z té malé hračky, protože radost z náhodného zásahu mám větší než u profi kuše, kde se zásah dá očekávat. A wo to jde...
Jinak je vidět, že se vyznáš!
Odpovědět
(01-21-2019, 09:29 PM)spitamen Napsal(a): U drevených nasad,je dôležitá aj poloha letokruhov vzhľadom k polohe stredovej časti tetivy.

A ako majú byť letokruhy? Tak ako pri luku, t.j. kolmo na tetivu?
Odpovědět
Áno,kolmo..
Odpovědět
Good Post!
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)