Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novinky ze světa kuší, testy, srovnání
#91
(12-06-2018, 07:10 PM)DanM Napsal(a): V reálu, mezi novinkami pro rok 2018, které mě nejvíce zaujaly na ATA 2018, je, co se hlučnosti týče, CAMX A4 nejslabší.

CAMX A4 96 dB (Crossbow Nation 410 gr. šíp)
Ten Point Shadow 91,5 - 93,0 dB (ArrowTradeMagazine 425 - 525 gr. šíp)
Mission SUB -1 85,3 - 87,3 dB (měření s KOŘEN 422 gr. šíp - velký prostor pro zlepšení s těžkými šípy)

Já bych jen doplnil, že měření jsme prováděli s DanM na dvou (shodných) zařízeních a oba ukazovaly velmi podobné hodnoty. Nedávno měřil i svikajovo Stryker Offspring a Stryker Katana s 475 gr šípem. Pokud recenzenti v Arrowtrade magazine měří pořád stejně a i my s DanM měříme stejně, dal by se vypočítat koeficent přepočtu mezi jejich a našimi hlukoměry. Satanužel SUB-1 ještě netestovali, ale Strykera i Offspringa ano. Tudíž onen koeficient vypočítat můžeme. Pokud to tedy dám dohromady, vychází mi, že v testu od ATM by měla SUB-1 střílet se 475 gr šípem s hlučností o velikosti cca 80,5 dB. To jen k tomu, jak je SUB-1 tichá kuše...

Jinak Parkeru je škoda. Ač jsem s firmou z různých důvodů nesympatizoval, neznamená to, že by mi to bylo volné. Zejména jejich nápad s optikou Red Hot 3x Pin-Point Scope, kdy na vrchní elevační točítko si člověk mohl nalepit stupnici v yardech podle rychlosti kuše, byl perfektní.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Novinky ze světa kuší, testy, srovnání - od KOŘEN - 12-18-2018, 06:03 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)