Fórum - Lukostřelec.cz
Kuše po domácku - Verze k tisku

+- Fórum - Lukostřelec.cz (https://lukostrelec.cz/subdom/forum)
+-- Fórum: Lukostřelba (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Fórum: Kuše (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Téma: Kuše po domácku (/showthread.php?tid=135)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Kuše po domácku - spitamen - 02-03-2018

Pekné video,sprievodca celým procesom,škoda že nebolo ukončené vystrelom..Smile
Kusa splnila svoj účel už tým že vystrelila.prerazene dosky sú už len čerešničkou na torte.
Cez ktorý kríž strielas na 30m?
Jednu jedinú dizajnovu výčitku ale by som mal.pouzitie lesklého laku.tiez som tak jednu svoju nalakoval,blýskala sa ako klavír, tak tie druhé boli už napustené matným lakom.je to ale individuálne, každému sa páči niečo iné.


RE: Kuše po domácku - Tecumseh - 02-03-2018

Pekná práca, troška by to chcelo ešte dotiahnuť tú pažbu(zdá sa mi dosť masívna a hranatá a tiež som za matný lak) inak je to super.Čo je to za optiku?


RE: Kuše po domácku - Rgx - 02-03-2018

Mirdus: Parádní práce! Pokud chceš silnější ramena, tak buď je olaminuj nebo kup za pár stovek jednodilne lučiště. Zkusil bych 150 librové laminátové lučiště, co se prodává jako náhradní díl ke kuší Jaguar. Je to na pár e-shopech, určitě to lehce najdeš a přizpůsobeni uchyceni už zvládneš lehce. Je dobré mít robustní spoušťový mechanismus na takovouto sílu. Pozor na laminátové šípy, jsou těžší než hliníkové i karbonové. Držím všecky palce!


RE: Kuše po domácku - mirdus - 02-06-2018

(02-03-2018, 08:35 AM)spitamen Napsal(a): Pekné video,sprievodca celým procesom,škoda že nebolo ukončené vystrelom..Smile
Kusa splnila svoj účel už tým že vystrelila.prerazene dosky sú už len čerešničkou na torte.
Cez ktorý kríž strielas na 30m?
Jednu jedinú dizajnovu výčitku ale by som mal.pouzitie lesklého laku.tiez som tak jednu svoju nalakoval,blýskala sa ako klavír, tak tie druhé boli už napustené matným lakom.je to ale individuálne, každému sa páči niečo iné.

Děkuji :-D
 Kuši jsem nastřelit na 15m. ( Vrchní kříž) na těch 30m mířím téměř poslednim křížem. Takže propad je značný. Zkoušel jsem použít samodomo sipem, který byl o poznání lehčí a střelba je svižnější, propad šípu není tak velký. No šípy z Aliexpressu jsou už na ceste, tak snad nebudou tak těžké, musel bych pořešit ( zmenšit) váhu hrotu. 

 Ano máš pravdu s tím lesklým lakem. Byl to jen pokus. Jinak své další projekty pažby budu lakovat matným, nebo to možná jen nechám lazurou.

(02-03-2018, 08:59 AM)Tecumseh Napsal(a): Pekná práca, troška by to chcelo ešte dotiahnuť tú pažbu(zdá sa mi dosť masívna a hranatá a tiež som za matný lak) inak je to super.Čo je to za optiku?

Díky. Pažbu už nechám tak jak je. Na té další si dam víc záležet. 

O optice je psáno na straně 4.

(02-03-2018, 09:51 PM)Rgx Napsal(a): Mirdus: Parádní práce! Pokud chceš silnější ramena, tak buď je olaminuj nebo kup za pár stovek jednodilne lučiště. Zkusil bych 150 librové laminátové lučiště, co se prodává jako náhradní díl ke kuší Jaguar. Je to na pár e-shopech, určitě to lehce najdeš a přizpůsobeni uchyceni už zvládneš lehce. Je dobré mít robustní spoušťový mechanismus na takovouto sílu. Pozor na laminátové šípy, jsou těžší než hliníkové i karbonové. Držím všecky palce!

Děkuji Rgx. 
 Ano své další projekty budu směřovat tímto směrem. Sklolaminátového lučiště 150lb jsem už použil na předchozích projektech. 
 
Co se týče toho robusniho spouštěcího mechanismu, dovolím si tvrdit, že je robustní. Používám nerez ocel. Doléhací plošky mezi záchytem a spouští jsou dostatečně široké. Cca 10mm. Když si vezmeš jak tenké a malé plošky používají světový výrobci kuši, tak tohle je dostačující. Samozřejmě pokud bych chtěl použít ( a to určitě jednou nastane) silnější lučiště (175lb) tak spíše posichruju(zesílím) stěny jeklu, kde je protáhlý šroub co drží záchyt tětivy, stejně tak zvětším průměr šroubu... 
No doufám, že tyhle 13" šípy budou lehčí. :-D jinak mi nezbude než si nějaké udělat. :-D

  Měj se a děkuji za tvé vhodné postřehy. Určitě pomůžou ne jen mě, ale i těm co  toto téma navštěvují.


RE: Kuše po domácku - Rgx - 02-07-2018

Śípy po domácku a jak to lítá na 22 metrů ve stoje bez podpěry.

Další

další

další


RE: Kuše po domácku - mirdus - 02-07-2018

(02-07-2018, 01:37 PM)Rgx Napsal(a): Śípy po domácku a jak to lítá na 22 metrů ve stoje bez podpěry.

Další

další

další

Pěkný. Máš nějaké udělátko na olepování letek? 
A co kulatiny, to máš ty z železářství? Průměr 8mm a jsou z tvrdého dřeva? 
Ja zkoušel zkrátit šíp do luku a tam to dřevo je asi smrk, jsou lehčí, ale zas asi tolik nevydrží. 
 Zjistil jsem, že když ten konec šípu uriznes rezacim kotoučem na železo, tak se ten konec jakoby opalí a ztvrdne.


RE: Kuše po domácku - Rgx - 02-07-2018

(02-07-2018, 02:15 PM)mirdus Napsal(a):
(02-07-2018, 01:37 PM)Rgx Napsal(a): Śípy po domácku a jak to lítá na 22 metrů ve stoje bez podpěry.

Další

další

další

Pěkný. Máš nějaké udělátko na olepování letek? 
A co kulatiny, to máš ty z železářství? Průměr 8mm a jsou z tvrdého dřeva? 
Ja zkoušel zkrátit šíp do luku a tam to dřevo je asi smrk, jsou lehčí, ale zas asi tolik nevydrží. 
 Zjistil jsem, že když ten konec šípu uriznes rezacim kotoučem na železo, tak se ten konec jakoby opalí a ztvrdne.

Mirdus: Mám olepovačku Cartel, používám ji hlavně na šípy k lukům. Lepení kormidel bez olepovačky je hrůza, slepené prsty a pod. Kulatinky jsou ze železářství, bukové a vybírané na rovnost a směr vláken. Jedna měří L=80 cm, D=0,8cm, takže pro kuš jsou z toho 2 šípy. Hroty a letky kupuju a lepím vteřiňákem. Konec šípu nechávám rovný (flat nock), po jemném opilování tu kruhovou plošku zakápnu vteřiňákem, aby se šíp nerozštípl.


RE: Kuše po domácku - spitamen - 02-07-2018

Z bukovych nasad som pred rokmi strielal z exomaxu.ak sip nieje dostatočne rovný,hrozi nadstrelenie tetivy.letky som používal ručne robene z husacieho peria,farbene.rovne šípy lietali zhodne s karbonovymi-carbon express.proti rozstiepeniu konciku som šípy opatril upraveným klincom do lepenky,obvodovo obrusenym tak,aby nepresahoval obvod nasady.tetiva teda udierala po kove.rail ostal neposkrabany.niekde na starom nete budu asi fotky.cim dlhší šíp, tým peclivejsie treba vyberať rovnosť nasady.


RE: Kuše po domácku - Rgx - 02-09-2018

(02-07-2018, 03:30 PM)spitamen Napsal(a): Z bukovych nasad som pred rokmi strielal z exomaxu.ak sip nieje dostatočne rovný,hrozi nadstrelenie tetivy.letky som používal ručne robene z husacieho peria,farbene.rovne šípy lietali zhodne s karbonovymi-carbon express.proti rozstiepeniu konciku som šípy opatril upraveným klincom do lepenky,obvodovo obrusenym tak,aby nepresahoval obvod nasady.tetiva teda udierala po kove.rail ostal neposkrabany.niekde na starom nete budu asi fotky.cim dlhší šíp, tým peclivejsie treba vyberať rovnosť nasady.

Při střelbě na 25 metrů ve stoje z ruky jsem měl u dělaných šípů prakticky stejný výsledek jako s kupovanými hliníkovými šípy. Karbonové jsem tehdy neměl. Nad 30 metrů už se projevuje nestejnost dřeva a přesnost zásahu hodně klesá. Dřevěná kulatinka D8mm se dá použít tak do 40 cm délky (vyjde z toho 16 palcový šíp), ono to dřevo pracuje a po čase se může u původně rovné tyčky udělat průhyb a pak je větší pravděpodobnost podstřelení nebo nadstřelení tětivy, stržení kormidel nebo přímo výstřelu naprázdno. Na to bacha, je potřeba ty křivé ihned vyřadit. Částečně jsem si pomohl tím, že jsem dělal ploché konce šípu a pak jsem šíp mohl natočit podle potřeby a zakládat na rail tak, aby co nejlépe přiléhal. Kuše měla jen asi 70 liber a střílení byla radost, šípů se dá udělat za víkend třeba 50. Do silnější kuše nad 150 LBs bych dřevák v průměru 8mm radši nedával.
A ještě jedna finta: Dřevěné šípy jsem jemným smirkem ohladl , namazal starým voskem na parkety a hadrem vyleštil. Lítaly rychleji.


RE: Kuše po domácku - mirdus - 02-18-2018

Další projekt s názvem Kojot 150lb hotov. :-D
Nebudu zde dávat popisek, protože se to vše odvíjí již od minulých projektu.
Tělo kuše jekl 50x25x délka 500mm
Natahová délka 315mm
Lučiště 150lb
Pažba materiál Meranti
Váha kuše 3,25kg

Problém bych viděl v lakování kovové části kuše. Používám akrylovou barvu na karoserii auta.
Jde o to, že barva není odolná vůči oděrkám. Kdyby jste měli nějaký nápad čím to natřít, budu rád.
Přikládám krátké video.

https://m.youtube.com/watch?v=Jv7rJcGEk34