Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lukostřelecká liga, návrhy
#31
(10-05-2018, 10:36 AM)Kibe Napsal(a): Ahoj, v pravidlech ligy to myslím není. Je nějaké omezení používání lukostřelecké tkaničky, nebo poutka na přední ruku? Případně co si o tom myslíte?

No to pokud vím není. Je nějaký důvod to zakazovat? Já myslím, že to nějak zásdaně střelbu neovlivňuje a nějaký historický příklad by se taky určitě našel.

hbt: % z Mlčocha? A tím, že se Mlčoch nějakého závodu nezúčastní a já jo se ze mne stane lepší střelec? Body jsou výrazně jednodušší a v konečném důsledku spravedlivější.
Odpovědět
#32
(10-05-2018, 11:04 AM)Hynek Napsal(a):
(10-05-2018, 10:36 AM)Kibe Napsal(a): Ahoj, v pravidlech ligy to myslím není. Je nějaké omezení používání lukostřelecké tkaničky, nebo poutka na přední ruku? Případně co si o tom myslíte?

No to pokud vím není. Je nějaký důvod to zakazovat? Já myslím, že to nějak zásdaně střelbu neovlivňuje a nějaký historický příklad by se taky určitě našel.

hbt: % z Mlčocha? A tím, že se Mlčoch nějakého závodu nezúčastní a já jo se ze mne stane lepší střelec? Body jsou výrazně jednodušší a v konečném důsledku spravedlivější.

To s tím Mlčochem byla samozřejmě vtip a nadsázka.  Počítalo by se to z výsledku vítěze (tedy z drtivé většiny z výsledků Mlčocha...to proto ta nadsázka, kdyby to zas někdo nepochopil) , a nebo, jak jsem navrhoval, z maximálního možného bodového nástřelu na daném turnaji (prostě jako by  se trefilo všechno na maximální počet bodů)

A nemáš pravdu se spravedlností a jednoduchostí.  Pokud je na jednom turnaji nejlepší výsledek nebo maximum 1000 bodů. a ty nastřílíš 900, máš ztrátu 100 bodů, ale úspěšnost 90%.
Pokud bude maximum 1500 a ty nastřílíš 1350, máš ztrátu už 150 bodů, ale úspěšnost stále 90%. 
Pokud já pojedu na turnaj, kde je maximum 800 bodů, a nastřílím 720, mám ztrátu jen 80 bodů, ale stále úspěšnost 90%, tedy stejnou jako ty.

Takže každý jsem byly na jiném turnaji, každý jsme nastřlíleli 90% z možných bodů, ale já jsem tě na body porazil o 100-80=20bodů , resp 150-80=70 bodů- 

Kde je tedy nějaká spravedlnost? A kde jednoduchost? Co bodový rozdíl vypovídá o našich kvalitách a pořadí na jednotlivých turnajích? Já nad tebou vyhrál, i když umíme střílet stejně, tedy na 90% možného? Děkuji pěkně za takovou jednoduchost a přehlednost.

(10-05-2018, 11:57 AM)hbt Napsal(a):
(10-05-2018, 11:04 AM)Hynek Napsal(a):
(10-05-2018, 10:36 AM)Kibe Napsal(a): Ahoj, v pravidlech ligy to myslím není. Je nějaké omezení používání lukostřelecké tkaničky, nebo poutka na přední ruku? Případně co si o tom myslíte?

No to pokud vím není. Je nějaký důvod to zakazovat? Já myslím, že to nějak zásdaně střelbu neovlivňuje a nějaký historický příklad by se taky určitě našel.

hbt: % z Mlčocha? A tím, že se Mlčoch nějakého závodu nezúčastní a já jo se ze mne stane lepší střelec? Body jsou výrazně jednodušší a v konečném důsledku spravedlivější.

To s tím Mlčochem byla samozřejmě vtip a nadsázka.  Počítalo by se to z výsledku vítěze (tedy z drtivé většiny z výsledků Mlčocha...to proto ta nadsázka, kdyby to zas někdo nepochopil) , a nebo, jak jsem navrhoval, z maximálního možného bodového nástřelu na daném turnaji (prostě jako by  se trefilo všechno na maximální počet bodů)

A nemáš pravdu se spravedlností a jednoduchostí.  Pokud je na jednom turnaji nejlepší výsledek nebo maximum 1000 bodů. a ty nastřílíš 900, máš ztrátu 100 bodů, ale úspěšnost 90%.
Pokud bude maximum 1500 a ty nastřílíš 1350, máš ztrátu už 150 bodů, ale úspěšnost stále 90%. 
Pokud já pojedu na turnaj, kde je maximum 800 bodů, a nastřílím 720, mám ztrátu jen 80 bodů, ale stále úspěšnost 90%, tedy stejnou jako ty.

Takže každý jsem byly na jiném turnaji, každý jsme nastřlíleli 90% z možných bodů, ale já jsem tě na body porazil o 100-80=20bodů , resp 150-80=70 bodů- 

Kde je tedy nějaká spravedlnost? A kde jednoduchost? Co bodový rozdíl vypovídá o našich kvalitách a pořadí na jednotlivých turnajích? Já nad tebou vyhrál, i když umíme střílet stejně, tedy na 90% možného? Děkuji pěkně za takovou jednoduchost a přehlednost.

Napsal jsem blbost!!!!!!!!!!!
Nebyl bych lepší já, ale byl bys lepší ty, protože jsi byl na turnaji, kde se dalo dosáhnout víc bodů. 
Takže správně je, že ty bys měl 1350bodů, resp 900 bodů, a já jen 720 bodů, a to přes to, že naše úspěšnost na turnaji byla vždy 90%- tedy srovnatelná a tedy se dá odvodit, že jsme oba stejně zdatní střelci, tefíme 90% z možného.
Nicméně na body bys mě porážel o 630bodů. resp 180 bodů. 

Teď je to správně.
 Už mi to při pátku nemyslí
Odpovědět
#33
Takhle to nejde dělat třeba už proto, že:
- řada disciplín NEMÁ horní bodovou hranici (všechny ty, kde se střílí na čas, kolik toho stihneš je na tobě)
- u některých disciplín je horní bodová hranice na hony vzdálena tomu, co je vůbec možné nastřílet a většina střelců má a takové disciplíně třeba jen 20% maximálního nástřelu - zařazením takové disciplíny do toho tvého "procentuálního" hodnocení zařízneš střelce z celého turnaje
- oproti tomu jsou disciplíny, kde není problém nastřílet 100% - tím zúčastněné střelce zase zvýhodníš

Asi fakt jediné rozumné kritérium by bylo to ELO, ale to je tak složité a pro řadu lidí nepochopitelné, že u nás se to fakt neujalo.
Tou jednoduchostí a spravedlností bodů, kterou zmiňuje Hynek, míní (nebo to tak alespoň já chápu a souzním s tím) právě porovnatelnost těch vydefinovaných disciplín. A dneska ty ligovky už celkem o univerzálnosti něco vypovídají, máš tam přesnost, rychlost i dálku ... nejsou tam pravda pohyblivé terče a stejně tak tam není nic vyložené na blízko, ale prvé se obtížně standardizuje i realizuje a druhé je spíše pro děti Smile
Odpovědět
#34
Dovolím si souhlasit s Lucínkem- i když v duchu řečeného- přesnost je v nevýhodě, má horní mez.

Ačkoli závody ATL objíždím minimálně, byl jsem u jejich počátku a sleduji jejich vývoj. Vždy tam byl značný podíl disciplín které bych se odvažoval nazvat náhodnými. Disciplín které umožňují střelcům kteří pro svůj další vývoj neudělají nic víc, než že si pořídí luk, aby se necítili blbě.( inkluze v lukostřelbě). Tam se opravdu může stát, že objektivně mnohem horší střelec má kliku..........ale ve výsledku stejně závod projede, protože jeho zásahy jsou náhodné a nepomůže mu ani rychlost. Může vyhrát disciplínu. Bez ohledu na vysokou bonifikaci rychlopaleb.....přesný střelec vždy zvítězí a navíc si nebude osvojovat blbé návyky

Aby se takové disciplíny započítávaly do celkového obrazu schopností střelce je dokonce proti duchu myšlenky ligy
Odpovědět
#35
To by dalo plno lidí z fleku líp :-D 

https://www.guinnessworldrecords.com/world-records/fastest-time-to-shoot-10-arrows?fbclid=IwAR1tKN3tjvj3TcYgeKjCP95FLSpwyReEZXKFBRihbSuiYQ-Z5tOKZLnH6VA
Odpovědět
#36
(01-18-2020, 10:46 AM)Kibe Napsal(a): To by dalo plno lidí z fleku líp :-D 

https://www.guinnessworldrecords.com/world-records/fastest-time-to-shoot-10-arrows?fbclid=IwAR1tKN3tjvj3TcYgeKjCP95FLSpwyReEZXKFBRihbSuiYQ-Z5tOKZLnH6VA

Tak jako na 40ku už musíš celkem mířit aby ses trefilSmile ale je pravda, že minuta je hodně času pro dobré střelceSmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)