Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svatováclavský turnaj
#11
Hm hm ... ale to by vás nemělo inspirovat. Takhle se propracujeme k tomu, že budou účasti na turnajích jak loterie, nikdy předem nebudeš vědět, na které se dostaneš a na které ne. Manětín byla krásně připravená akce, o tom žádná, ale také akce, která by podle mého bez ztráty kytička pojala klidně o 30 lidí více. Jasně, znamenalo by to buď oběd v průběhu akce nebo jeho posun ze druhé hodiny tak na třetí, ale šlo by to. Jak je vidět třeba na přihláškách do Radíkova, hlásí se tam teď 100 lidí - myslím, že to je v současnosti taková relativně stabilní základna té naší zábavné lukostřelby, střelců je samozřejmě více, ale kolem té stovky se jich na turnaj přihlásí (jasně, pokud to není v Rejvízu a půlka lidí z Jižních Čech). Při těch limitech 70 a méně lidí to automaticky znamená, že se jich asi třetina nedostane, kam by (třeba) chtěla. Mě to přijde škoda.
Ale třeba je to jen můj dojem - nevím. Na druhou stranu na to, že "se někam nedostali" jsem v posledních letech slyšel stesky od mnohých střelců na různých turnajích, takže určitě nejsem úplně sám, koho tohle trápí.
Jen se tedy omlouvám LUKOSu, že jsem jim tady svým zamyšlením zaplevelil vlákno k báječnému turnaji. Ještě jednou díky za něj!
Odpovědět
#12
(09-05-2022, 10:27 AM)Lucínek Napsal(a): Hm hm ... ale to by vás nemělo inspirovat. Takhle se propracujeme k tomu, že budou účasti na turnajích jak loterie, nikdy předem nebudeš vědět, na které se dostaneš a na které ne. Manětín byla krásně připravená akce, o tom žádná, ale také akce, která by podle mého bez ztráty kytička pojala klidně o 30 lidí více. Jasně, znamenalo by to buď oběd v průběhu akce nebo jeho posun ze druhé hodiny tak na třetí, ale šlo by to. Jak je vidět třeba na přihláškách do Radíkova, hlásí se tam teď 100 lidí - myslím, že to je v současnosti taková relativně stabilní základna té naší zábavné lukostřelby, střelců je samozřejmě více, ale kolem té stovky se jich na turnaj přihlásí (jasně, pokud to není v Rejvízu a půlka lidí z Jižních Čech). Při těch limitech 70 a méně lidí to automaticky znamená, že se jich asi třetina nedostane, kam by (třeba) chtěla. Mě to přijde škoda.
Ale třeba je to jen můj dojem - nevím. Na druhou stranu na to, že "se někam nedostali" jsem v posledních letech slyšel stesky od mnohých střelců na různých turnajích, takže určitě nejsem úplně sám, koho tohle trápí.
Jen se tedy omlouvám LUKOSu, že jsem jim tady svým zamyšlením zaplevelil vlákno k báječnému turnaji. Ještě jednou díky za něj!

souhlasím s Lucínkem ,úžasně připravený turnaj ,včetně zázemí ,které by i za nepřízně počasí v klidu pojmulo dvojnásobný počet účastníků..chápu ,že organizačně je i 30 lidí plus spousty starostí navíc ,ale už ted se přihlašování podobá přihlašování na Comic-con z Teorie velkého třesku.
ale jak jsem předeslal ,krásný turnaj ,moc jsme si ho užili .Díky
Odpovědět
#13
Ahoj všem do Manětína , Radka a mlčoch posílají veliký dík všem organizátorů , děkujeme naší skupině Eva Marek Aicha. BYLO TO PARÁÁÁDNÍ POSTŘÍLENÍČKO. Největší poklonu řekla Radka večer ( původně se mi tam moc nechtělo jedu jenom kvůli tobě ale bylo to perfektní příště jedeme zase.)
P.S.: bude někde fotka ne video od té vosy co nad námi létala na konci ( chci ji do památníčku )
Odpovědět
#14
Photo 
Ahoj přidávám trochu fotek a video z muší perspektivy. Musíme sehnat pilota, aby byly i přímo ze střílení. 
 Ondra

https://fotokos.rajce.idnes.cz/Musi_pers...SV_turnaj/

FOTOKOS a heslo LUKOS

(09-05-2022, 10:27 AM)Lucínek Napsal(a): Hm hm ... ale to by vás nemělo inspirovat. Takhle se propracujeme k tomu, že budou účasti na turnajích jak loterie, nikdy předem nebudeš vědět, na které se dostaneš a na které ne. Manětín byla krásně připravená akce, o tom žádná, ale také akce, která by podle mého bez ztráty kytička pojala klidně o 30 lidí více. Jasně, znamenalo by to buď oběd v průběhu akce nebo jeho posun ze druhé hodiny tak na třetí, ale šlo by to. Jak je vidět třeba na přihláškách do Radíkova, hlásí se tam teď 100 lidí - myslím, že to je v současnosti taková relativně stabilní základna té naší zábavné lukostřelby, střelců je samozřejmě více, ale kolem té stovky se jich na turnaj přihlásí (jasně, pokud to není v Rejvízu a půlka lidí z Jižních Čech). Při těch limitech 70 a méně lidí to automaticky znamená, že se jich asi třetina nedostane, kam by (třeba) chtěla. Mě to přijde škoda.
Ale třeba je to jen můj dojem - nevím. Na druhou stranu na to, že "se někam nedostali" jsem v posledních letech slyšel stesky od mnohých střelců na různých turnajích, takže určitě nejsem úplně sám, koho tohle trápí.
Jen se tedy omlouvám LUKOSu, že jsem jim tady svým zamyšlením zaplevelil vlákno k báječnému turnaji. Ještě jednou díky za ně
Ahoj,
 ona ta kapacita je spíš na samostatné téma, ale za mně je to celkem jednoduché. Kdysi zaznělo, že turnaj v lize by měl mít alespoň 40 míst, což chápu. 70 je již dost nad 40 a třeba za náš klub je to prostě strop, abychom si turnaj taky užili a nezbláznili se na přípravě a v neděli na úklidu. Dle mého názoru je hlavní otázka jinde, tedy jak garantovat místo na turnajích alespoň těm, kteří turnaje připravují. Tedy jestli třeba nezvážit, že by týden před oficiální registrací měl každý pořadatel právo uplatnit max 5 předregistrací. Co je navíc nebo co nevyužil by se poté otevřelo pro ostatní. Motivovalo by to vytvářet více turnajů a klidně můžou být dva turnaje v jeden víkend. Jinak bych si nejspíš nedovolil někomu navrhovat, že by si mohl dát více práce a udělat něco větší. Více bezpečnosti ok, nedostatky v pravidlech, moucha v polévce (když mi tam spadne dron), atd. jasné, ale tohle mi přijde trochu zbytečné a trochu mrzí za všechny co si s tím dali práci (vzali si dovolenou od čtvrtka, posekali, abyste našli šípy, atd.). Na závěr heslo našeho klubu "My lukostřelci jsme všichni divní, proto se máme rádi". Takže to možná znělo drsněji než to je myšleno. Nerad se mračím a určitě ne dlouho. Ondra
Odpovědět
#15
Kamarádi, je na každém pořadateli pro kolik lidí udělá turnaj. Aby byl uznán do ligy, musí zajistit:


  1. Turnaje v provizorním módu (omezený počet účastníků, bez možnosti potkávání se a radování se z našeho sportu) pořádané v době, kdy se nemůžeme pořádně scházet, mohou být pořádány, pouze pokud pořadatel umožní přihlášení minimálně 60 lukostřelců a účast „vyslance“ rady. Tyto turnaje budou akceptovány jen v nezbytně nutné době. Smyslem našeho sportování je i společná radost z úspěchů kamarádů a tohoto se nehodláme vzdát.
Já mám ráda turnaje komorní i velké. Těch 60 střelců je proto, aby si někdo nechtěl udělat domácí turnajík a trval na zařazení do ligy.
Manětín by sice pojmul klidně 150 lidí, ale uvědomte si kolik je za turnajem práce. Pokud chcete mega turnaj musíte postavit dvakrát tolik disciplín, turnaj je pak nejméně dvakrát tak dlouhý. Dále si uvědomte, že se na podzim poněkud krátí dny a s čelovkou na hlavě bychom se asi taky vzájemně postříleli.
Turnaj na "Klepáku" je otevřen pro více lidí, protože je to turnaj oslavný a má naprosto jiný program. Na pár turnajích jsme měli 145 střelců a věřte, že je to pro pořadatele opravdu vyčerpávající. Je pravda, že když pak slyšíte děkovný potlesk od tolika lidí, je to fajn. 
Takže závěrem, moc děkujeme za perfektní turnaj v Manětíně, bylo nám s váma Lukosáci krásně a doufáme, že příští rok se budeme moci zúčastnit i večírku. Johanka a Lojza
Odpovědět
#16
Ahoj Ondro, to se opravdu nemrač, ono to nebylo cíleno na Tebe / na LUKOS a ani to nebylo "navrhování, abyste si dali víc práce a udělali něco větší".
V současné době je minimální počet střelců na ligovém turnaji ATL stanoven na 60, viz. výňatek z informací pro pořadatele: "Pořadatel umožní přihlášení minimálně 60 lukostřelců a účast delegáta ATL, termín je třeba oznámit minimálně 1 měsíc předem." Takže jasné, 70 lidí je více než 60, pořád je super, že si 70 lidí zastřílí a rozhodně je to fajn. Díky za každého, kdo takový turnaj a klidně i "jen" pro těch 60 lidí udělá.

Sám jsem turnaj s partou lidí kolem sebe několik let pořádal a s několika jinými přinejmenším v jejich začátcích pomáhal, pak se změnilo příliš mnoho okolností a museli jsme s tím na čas přestat, snad už příští rok to doufám znovu vyjde. Ten turnaj se jmenoval Lukohrátky a v roce 2013 (zatím poslední ročník) se ho zúčastnilo cca 120 střelců. Takže to není mlácení prázdné slámy od někoho, kdo s tím nemá vůbec žádnou zkušenost. Ano, uspořádání každého, i úplně maličkého, turnaje je obrovský kus práce a pořadatelského nasazení. Ale s tím počtem střelců to množství práce ve skutečnosti souvisí jen částečně. Pro více střelců musíš zajistit více obědů a pokud řešíte přepisování výsledků do PC před vyhlášením, tak toto trvá samozřejmě déle. Ale na už postavenou trať se stále stejným počtem disciplín, se stejnými terči, můžeš poslat stejný počet jen trochu větších skupin a celá kapacita turnaje se zvýší při prakticky stejné pořadatelské náročnosti. A ano, celý turnaj se tím protáhne. Ale ne tak dramaticky - když si vezmeš počet disciplín, průměrnou dobu strávenou každým střelcem na metě, tak na každého jednoho střelce navíc ve skupině se nechá u většiny turnajů počítat s cca 30 minutami, v extrému max. hodina. Pokud bychom to tedy vztáhli na váš turnaj (ať jsme konkrétní, byť to píšu obecně), tak při 14 disciplínách a navýšení počtu členů každé skupinky z 5 na 7 se dostáváš skoro na stovku střelců (98) při stejně náročné přípravě, stejném počtu disciplín a prodloužení doby strávené "na trati" o jednu až dvě hodiny, takže by střelci neskončili ve 14:00, ale někdy mezi 15:00 až 16:00. Což by mimochodem pro klub znamenalo, že má na turnaj o 5 000 Kč až 11 200 Kč vyšší rozpočet na straně příjmů v závislosti na věkové skladbě těch střelců navíc (a samozřejmě vyšší výdaje za obědy). Komfortní varianta to není především pro střelce, protože ve větších skupinách se déle čeká na ostatní, ale i tohle může vnímat každý jinak, pro řadu lidí je to i o tom setkávání, plkání a ne jen střílení. No a v neposlední řadě jde o to, kdy se končí a kdy se stmívá, brzké jarní nebo pozdně podzimní turnaje už musí brát v potaz i kratší dny, kdy by opravdu konec v 16:00 byl průšvih.

K Manětínu bylo napsáno už hodně, příprava a vlastní realizace byla precizní, turnaj byl krásný a pěl i slyšel jsem pět na něj jen chválu. To výše napsané asi ani nepatří do vlákna vašeho turnaje, jen se to tady tak živelně rozjelo v reakci na Hermana a jeho "inspiraci malým turnajem". Třeba by nebylo od věci to rozdělit do samostatných vláken, ale já zde moderátorská práva nemám.

A ještě k rezervaci míst pro pořadatele v rámci jiných turnajů - kdysi jsem navrhoval něco podobného také pro střelce LL, resp. pro prvních X v rámci kategorií třeba na základě minulého ročníku LL. Návrh byl bez velké diskuse zamítnut s tím, že je do značné míry věcí pořadatele, koho a jak na turnaj pustí a ATL mu do toho nemůže moc mluvit. Můžeš návrh nadnést na další VH ATL, třeba k tomu bude obsáhlejší diskuse. Já bych na druhou stranu byl nerad, aby někteří další následovali Klacka a jeho Skalanské vejce s exitem z LL, protože jim bude ATL diktovat pro ně obtěžující podmínky nebo to zabalili úplně. Turnaje se objevují a zase po čase mizí, každý nový já vítám a po každém zmizelém je mi trochu smutno (Všetický / Kamberský Naadam, Doubravský bažant, Jarpice, Lukohrátky, Královský turnaj, Sadská, Horní Hrad, Lazecký turnaj ... a to jsem zřejmě na leccos zapomněl).
Odpovědět
#17
Taky bych rád poděkoval pořadatelům za super závod. Počasí i nálada byla ve skvělé kondici.
Posílám pár fotek.
https://photos.app.goo.gl/mtVqZmXrioexhGym7
Pic KUMO
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)