Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Závody a soutěže
#21
Ahoj,
27. ledna proběhne v Němčicích již tradiční první terčovka v novém roce.
Více info naleznete v odkazu na nově udělaných stránkách v sekci závody.
Pozvání platí samozřejmě i pro lukostřelce.

https://lk-dominik.ondrav.net
Odpovědět
#22
Určitě doporučuji! Já byl poprvé na oficiální terčovce právě v Němčicích loňský prosinec. Střelba byla přesunuta do sadu pod hrad (avizováno předem) a musím uznat, že to bylo moc krásné místo. Ohledně závodů - jsou to závody, ale ne ve stylu že si lidé šlapou po krku. Naopak. Přišlo mi to jako rodinná sešlost, která si u pokecu picne 10x3 výstřelů do terčovnice. I když jsem tam téměř nikoho neznal, nebyl žádný problém se seznámit. Po závodech jsem vytáhl hradla, sešla se početná skupina lukostřelců a nás pár kušostřelců, kteří si chtěli vyzkoušet rychlost šípů. Kušostřelci si vyzkoušeli luky, lukostřelci zase kuše a nebýt to jednodenní akce, bylo by večer u táboráku určitě stále o čem povídat. 
Řeči typu: "Nejsem tak dobrej, abych šel střílet závody." si nechte stranou  Wink Já ze stoje střílím na vzdálenost asi dvou metrů, když testuju rychlost šípů. Jinak střílím jen vsedě nebo vleže. No a dovezl jsem si bronzovou placku a ceny za třetí místo. Tím nechci samozřejmě urazit ostatní kluky, kteří stříleli. Měl jsem štěstí začátečníka. Někdy holt sebelepší střelec nemá den a můžete ho mít právě vy. Takže 27.1.2018 nástup v Němčicích  Smile
Odpovědět
#23
Ahoj všem,
chtěl bych vás pozvat na střelecké setkání a soutěž ve 3D,
která se koná dne 19.5 2018 v Blanici u Mladé Vožice (okres Tábor JČ). 49.5033339N, 14.7984050E


Program: 9-10 h sraz a přihlášení do závodu
Začátek závodu: 10 h
Konec závodu dle počtu střelců
Vyhodnocení výsledků, volná zábava
Závod se bude střílet na 3D terče v počtu 14 ks na dvě kola (celkem 28 terčů)
Kategorie: reflexní luk, kladkový luk, kuše

Všichni jste srdečně vítáni.

Více u pořadatele akce a organizátora Tomáše Šmída 725 966 419
Odpovědět
#24
Ahoj vsetkym,

Mozno to niekoho z Vas oslovi a zaujme, buduci vikend 21. a 22.7. bude na  Latkach zaujimavay pretek - Detviansky maraton, 2.rocnik
a vyzera to tak, ze  sa tam spolu s lukostrelcami stretne aj viacero  kusostrelcov, ktori chodia na taketo sutaze a preteky v 3D strelbe.  

Striela sa v sobotu 2 kola po 28 3D tercov a kto bude vladat, moze pokracovat aj nedelu este 1 kolo na 28 tercov,
takze je to skvela prilezitost si zastrielat v prirode  aj stretnut ludi s rovnakymi zaujmami, mozete so sebou zobrat aj rodinku na turistiku.

Blizsie info o sutazi najdete na Facebooku Kusostrelci alebo napr. tu: http://archery3d.sk/sutaz/detviansky-maraton-2rocnik
Na sutaz je mozne sa prihlasit do 19.7. cez tu web stranku vyssie alebo ak nie ste clenom ziadneho klubu, tak priamo u organizatorov sutaze.

Ubytovanie si mozete este zarezervovat v hoteli Royal (hotelove izby v hlavnej budove hotela alebo pre vacsie skupinky su tam aj chatky - http://www.hotelroyal.sk/sk/chaty

V 05/2016 sme tam mali aj stretavku kusostrelcov, len nam vtedy neprialo pocasie, minuly rok v lete tam bol 1. rocnik  Detvianskeho maratonu,
vtedy  uz bolo slnecno a teplo,  tak verim ze aj tento rok tam bude pekne.
Odpovědět
#25
To Watcher
Díky moc za pozvánku na velmi zajímavé závody a gratuluji k umístění  Wink
Bohužel jsem nemohl, ale takového klání bych se rád zúčastnil.
Pokud budeš vědět o dalších závodech, určitě napiš.
Odpovědět
#26
Sutaze na 3D terce sa konaju na Slovensku skoro kazdy vikend, kalendar je tu, staci si len vybrat: http://archery3d.sk/sutaze
Kusostrelcov tam ale chodi pomerne malo, tazke vyhrat nejaku medailu nie je az taky problem, akurat na tomto dvojdnovom maratone sme sa stretli viaceri, co uz bol dost uspech.
Podla vykonov a bodoveho priemeru na sip by som po prvom dni skoncil niekde na peknom piatom mieste, len zhodou roznych okolosti to sumarne za 2 dni dopadlo lepsie...

P.S.
Vrcholom tohotorocnej sutaznej sezony budu urcite majstrovstva sveta HDH IAA v rakuskom Moosburgu, tam bude hodne aj kusostrelcov, ale to uz je ina liga, preteky su casovo aj fyzicky narocne, trvaju cely tyzden, finale je v sobotu aj konkurencia tam bude hodne vysoka, ale napr. v kategorii CRB u kadetov do 17 rokov je tam celkom realna sanca na medailu, kedze zatial je ako kadet prihlaseny len jeden sutaziaci z Madarska Smile http://www.iaa-3dwch-2018-austria.org
Odpovědět
#27
V sobotu 8.12. sa v Rimavskej Sobote organizuje  Mikulasky pretek 3D, kde sa ocakava aj pekne zastupenie kusostrelcov, hlavne z Madarska a Slovenska,
zatial je prihlasenych 9 kusi - to bude asi rekordny pocet pre taketo slovenske preteky....  Smile

http://archery3d.sk/sutaz/mikulas
Odpovědět
#28
Ahoj Watcher,
díky za odkaz, vypadá to zajímavě. Bohužel jsem momentálně bez závodní kuše.
Slovenský pohár sleduji alespoň po očku (výsledky, fotky). Zaujala mě pravidla, kdy jsou kuše tzv. open bez limitu rychlosti (někdo u vás střílí s Ravinem) a maximální vzdálenost 45 metrů. Já jsem pořídil kuši, kterou jsem chtěl a nemíním se omezovat nesmyslnými, zastaralými a svazujícími pravidly Českého poháru 3D.
Proto plánuji, pokud všechno dobře půjde, odstřílet jeden unlimited závod zde u nás v Čechách a pár jich zkusit na Slovensku.
Myslím, že by to mohlo být zajímavé i pro další střelce, kteří to k vám nemají daleko nebo chtějí střílet taktéž unlimited. Proto by nebylo od věci sem dát rozpis závodů na příští rok.

Díky moc a měj se! Doufám, že se v brzku potkáme.
Odpovědět
#29
Ahoj všem,
v dostatečném předstihu bych vás chtěl všechny pozvat na druhý ročník střeleckého setkání a soutěže ve 3D,
které se bude konat dne 11.5 2019 v Blanici u Mladé Vožice (okres Tábor, JČ). 49.5033339N, 14.7984050E.
Lokalita je na hranici tří krajů (jižních Čech, Středních Čech a Vysočiny), což by pro mnohé nemuselo být daleko.
Soutěžit se bude opět ve třech kategoriích - reflexní luk, kladkový luk, kuše.
Pro kušostřelce bude soutěž dle pravidel českého poháru 3D s jednou podstatnou změnou a tou bude neomezená rychlost šípu kuše a její síla nátahu, 

tedy "unlimited".
Střílet se bude na trati o 28 - 30 figurách. Dorazit by měla i zvučná jména, známá z Českého poháru 3D, takže by mělo jednat o zajímavě obsazenou soutěž.
Můžete se poměřit s dlouholetými střelci a třeba překvapit.
Pro vítěze v každé kategorii jsou připraveny krásné ceny, v místě bude zajištěno parkování, občerstvení, toalety apod.
Bližší informace upřesníme přibližně měsíc před samotnou soutěží.
Všichni jste srdečně zváni. 
Více informací získáte u pořadatele akce a organizátora Tomáše Šmída 725 966 419.

Přikládám několik fotek z povedeného loňského ročníku. Vyšlo pěkné počasí, velice pěkná byla trať i umístění jednotlivých figur.

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   
Odpovědět
#30
   
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)