Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kórejsky luk - omotávka ramien ako ochrana pred zlomením ?
#11
hwarangom sa kedysi nazyvali YMG alebo SMG luky, ktorych predaj spostredkuval Thomas Duvernay
Zopar ludi tu tie luky maju, ale pochybujem, ze by sa trhali ich predat :-)
Obe firmy robia skvele luky, ja fandim SMG, u ktoreho je pomer cena/vykon bezkonkurencny.
Mam SMG laminated hornbow, uzasny luk, kupu a dovoz dalsich dvoch tychto hornbowov som sprostredkoval.
Uz to ale nerobim, jednak hornbowy uz SMG nevyvaza, kvoli zakonu na ochrany vodneho byvola v Azii a jednak po uprave colneho zakona by to bol horor, ktory nemienim podstupovat.
Da sa vsak este od nich kupit ten SMG bamboo laminated, co je tiez skvely luk, navyse je naozaj cely z bambusu a nema karbonovy plat na bruchu imitujuci rohovinu.
Odpovědět
#12
Prečo je vlastne blbosť dávať 120 lb do kórejskeho luku?
Odpovědět
#13
(03-08-2019, 11:37 AM)Marek Ťažiar Napsal(a): Prečo je vlastne blbosť dávať 120 lb do kórejskeho luku?

lebo pri ovela mensej librazi das do toho luku sip ovela lahsi nez by zniesol iny luk a strielas na terc 200m
vyhodou korejcov je dlhy maslovy natah (teda nehovorim o laminatoch), mala hmotnost a uzasna efektivita
navalit donho tolko libier to by chcelo hrubsiu rohovinu a viac sliach, co by sa prejavilo na vahe a tym znizeni rychlosti ramien - urcite by sa to dalo vyladit, ale naco, nebolo to treba kedysi, ked sa tomu naozaj venovali, netreba to ani dnes

ale tak su aj taki zakaznici, tak ich vyrabaju
Odpovědět
#14
Ehm-o priebehu ťahu a efektivite má Dusan pravdu, ale boli samozrejme kedysi bojové a silnejšie luky. Už dlho ich netreba a na streľbu na strelnici stačí aj ten 40-50 lb priemer. ( majiteľ - asi jediného "pravého " Hwrangu z prírodných materiálov u nás od majstra KIMA /tam je hádam každý KIM/ - hoci to nemusí byť pravda - boh vie ,kto si kde a čo kúpil...boli aj na nete v predaji...
Odpovědět
#15
Po roku strieľania môžem povedať že pri ťahaní na 31" mi tych 40lb bohato stačí. Palec si stále ešte len zvyká.
Odpovědět
#16
(09-06-2019, 12:23 AM)Dusan1 Napsal(a): Ehm-o priebehu ťahu a efektivite má Dusan pravdu, ale boli samozrejme kedysi bojové a silnejšie luky. Už dlho ich netreba a na streľbu na strelnici stačí aj ten 40-50 lb priemer. ( majiteľ - asi jediného "pravého " Hwrangu z prírodných materiálov u nás od majstra KIMA /tam je hádam každý KIM/ -  hoci to nemusí byť pravda - boh vie ,kto si kde  a čo kúpil...boli aj na nete v predaji...

Pravda je, kedysi to bol zazrak, ked som ho u teba videl nazivo, dnes to predava kdejaky suflikant na ebay. Pouzil som slovo suflikant, lebo mam pochybnosti ci ide o pravy hornbow. Vychodne narody su velmi specificke a pouzivaju starociami overeny filter na odpinkanie tych, u ktorych niet vytrvalosti. Sam som si tuto barieru vyskusal, ked som si pred rokmi zadovazil "laminovany hornbow". Presiel som celou procedurou uspesne a podla nej viem odhadnut ze procedura na ziskanie praveho korejskeho hornbowu od slovutneho majstra je nieco na hony vzdialene kupe na ebay ;-)
Odpovědět
#17
Big Grin 
(09-25-2019, 08:21 PM)Dusan Napsal(a):
(09-06-2019, 12:23 AM)Dusan1 Napsal(a): Ehm-o priebehu ťahu a efektivite má Dusan pravdu, ale boli samozrejme kedysi bojové a silnejšie luky. Už dlho ich netreba a na streľbu na strelnici stačí aj ten 40-50 lb priemer. ( majiteľ - asi jediného "pravého " Hwrangu z prírodných materiálov u nás od majstra KIMA /tam je hádam každý KIM/ -  hoci to nemusí byť pravda - boh vie ,kto si kde  a čo kúpil...boli aj na nete v predaji...

Pravda je, kedysi to bol zazrak, ked som ho u teba videl nazivo, dnes to predava kdejaky suflikant na ebay. Pouzil som slovo suflikant, lebo mam pochybnosti ci ide o pravy hornbow. Vychodne narody su velmi specificke a pouzivaju starociami overeny filter na odpinkanie tych, u ktorych niet vytrvalosti. Sam som si tuto barieru vyskusal, ked som si pred rokmi zadovazil "laminovany hornbow". Presiel som celou procedurou uspesne a podla nej viem odhadnut ze procedura na ziskanie praveho korejskeho hornbowu od slovutneho majstra je nieco na hony vzdialene kupe na ebay ;-)

Je to tak. Aj ten môj má nie celkom bežný príbeh. Nie, žeby som z neho často strieľal. Raz za rok ho prevetrám (čo-priznám sa nie je pre neho úplne naj..) , ale nie je to len zbierkový artefakt na stenu. Plne funkčný borec. A to už má ..no najmenej..kruci ani nepamätám- najmenej 9 rokov.
Odpovědět
#18
Ako tu čítam že smg luk či YMG sa už nevyrába, tak som ho našiel na stránke Fredie Archery http://www.freddiearchery.com/page/product/ a v tom obchode https://koreanbow.com/shop/index.php?id_...&id_lang=1 je len ymg , sám odtiaľ chcem ten autentic KTB1 v 53 palcoch lebo mi prestáva stačiť to sa predáva u nás ..forever carbon od white feder čo je podľa mňa nejaká prebalená a lacnejšia verzia luku monarq od daylight archery . Aj originál hornbow je v tom obchode a aj hybrid
Odpovědět
#19
Photo 
Pracujem na vlastnom a celkom mi vyšiel. Až na to že stackuje už na 28 palcoch. Asi preto že má len 48 palcov ntn a je to laminát. 
Tu je v plnom náťahu https://www.youtube.com/watch?v=eYoEW-lL8Vg
Na 30 palcov má cca 100 libier a na 31 to nedám ani za svet. Problém zohnať šípy do toho, ale už sa mi podarilo zohnať bambus od sarmat archery. 
Zatial mám madlo z dreva, ale chcel by som zohnať niečo podobné čo tam dávaju kórejci, neviete aký je to materál ? 

       
Odpovědět
#20
Myslím že korok tam dávajú aj . Takýto luk by som aj kúpil keby šiel ťahať na 33bez stakingu .Môj ide na 31 len bez tuhnutia to má 53dlžku, počítam teda že tak 56by mal mať aby to šlo . Inak sú kaya luky 80librové a predáva to dáky švajčiar https://www.youtube.com/watch?v=EGe7QvI-fqQ

https://www.facebook.com/martin.sporri.5
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 10 host(ů)